Otrdiena, 31. janvāra Tekla, Violeta
Abonēt

Lasi vairāk ar
liepajniekiem.lv abonementu

Karš Ukrainā: 28. novembris

Ukraina turpina aizsargāt savu zemi pret agresori Krieviju.

Karš Ukrainā: 28. novembris
Foto: Scanpix
Foto: Scanpix
28.11.2022 00:00

LETA

Jaunākā informācija:

22:12 Ārlietu ministrs Edgars Rinkēvičs (JV) šodien Kijivā apliecināja Latvijas gatavību sniegt palīdzību Ukrainas energoinfrastruktūras atjaunošanai, aģentūru LETA informēja Ārlietu ministrijā.

28.novembrī Rinkēvičs kopā ar Baltijas un Ziemeļvalstu ārlietu ministriem vizītē apmeklēja Kijivu un tikās ar Ukrainas prezidentu Volodimiru Zelenski, premjerministru Denisu Šmihaļu, premjerministra vietnieci Eiropas un Eiroatlantiskās integrācijas jautājumos Olhu Stefanišinu, ārlietu ministru Dmitro Kulebu, kā arī ar citām Ukrainas amatpersonām.

Tikšanās laikā Rinkēvičs uzsvēra, ka Latvija atbalsta centienus izveidot īpašu tribunālu agresijas nozieguma izmeklēšanai un iztiesāšanai. “Ir nepieciešama stingra, vienota un izlēmīga reakcija Krievijas īstenotajai agresijai pret Ukrainu. Nevienam starptautiskam mehānismam šobrīd nav tiesību izmeklēt un iztiesāt Krievijas noziegumus. Latvija uzskata, ka nedrīkst pieļaut šādu robu atbildības mehānismā, lai neveicinātu līdzīgu noziegumu atkārtošanos. Īpaša tribunāla izveide nav vienkārša, taču plašs politiskais atbalsts būtu nepārprotams signāls Krievijai, ka nesodāmība netiks pieļauta,” norādīja ārlietu ministrs.

Krievijai būs jākompensē Ukrainai kara laikā nodarītie zaudējumi, pauda Rinkēvičs. Latvija atzinīgi vērtē ANO Ģenerālās asamblejas pieņemto rezolūciju par Krievijas nodarīto postījumu Ukrainai reģistra un starptautisko reparāciju mehānisma izveides nepieciešamību.

Latvijas uzņēmumi, pašvaldības un individuāli ziedotāji sniedz aktīvu atbalstu Ukrainas energoapgādes atjaunošanai, vienlaikus norādīja Rinkēvičs. Ministrs apliecināja Latvijas gatavību sniegt palīdzību Ukrainas energoinfrastruktūrai.

Pieminot Holodomora 90.gadadienu, ārlietu ministrs uzsvēra, ka Krievija atkal izmanto pārtiku kā kara ieroci. Krievija izdara noziegumus pret Ukrainas iedzīvotājiem, mērķtiecīgi graujot Ukrainas energoapgādes tīklus, atstājot iedzīvotājus bez gaismas, siltuma, arī bez ēdiena. “Krievija redz, ka nespēj uzvarēt kara laukā, jo Ukraina ir stipra, un transatlantiskie partneri ir vienoti savā atbalstā Ukrainai. Tāpēc tā atkal ķeras pie teroristu metodēm,” pauda ārlietu ministrs.

20:34 Krievija pirmdien paziņojusi, ka atliktas iepriekš plānotās sarunas ar ASV par ieroču kontroli.

Bija plānots, ka sarunas notiks Ēģiptē, neskatoties uz saspīlējumu abu pušu starpā, ko izraisījis jau deviņus mēnešus ilgušais Krievijas uzsāktais karš pret Ukrainā.

“Krievijas un ASV Stratēģiskā bruņojuma ierobežošanas līguma (START) divpusējās koordinācijas komitejas sēde, kas iepriekš bija paredzēta Kairā no 29.novembra līdz 6.decembrim, šajos datumos nenotiks,” Ārlietu ministrijas pārstāvis pavēstījis valdības kontrolētajai ziņu aģentūrai TASS.

“Pasākums ir atlikts uz vēlāku laiku,” piebildis ministrijas pārstāvis, detalizētāku informāciju nesniedzot.

ASV šomēnes paziņoja, ka drīzumā gaidāmas sarunas ar Krieviju par iespējamu inspekciju atsākšanu saskaņā ar nozīmīgo kodolatbruņošanās līgumu, tā dēvēto Jauno START.

Krievija augustā paziņoja, ka aptur Jaunajā START paredzētās ASV inspekcijas savos militārajos objektos, apgalvojot, ka tā esot atbildes reakcija uz ASV atteikumu atļaut Krievijas inspektoru ierašanos amerikāņu militārajos objektos.

Jaunais START ir jaunākais divpusējais līgums, kuru noslēgušas abas kodollielvaras.

2010.gadā parakstītais līgums paredz, ka abu pušu kodolarsenāli tiek ierobežoti ar 1550 stratēģiskajām kaujas galviņām, kas ir gandrīz par 30% mazāk nekā 2002.gadā noteiktais maksimums.

19:28 Ukrainas Drošības dienesta (SBU) un valsts policijas darbinieki Počaivas garīgā semināra un Maskavas patriarhāta pareizticīgās baznīcas Ivanofrankivskas diecēzes teritorijā atraduši daudz pret Ukrainu vērstas propagandas materiālu, ziņo SBU preses dienests.

SBU darbinieki atklājuši literatūru, kurā tiek noliegta ukraiņu tautas un tās valodas pastāvēšana, Ukrainas tiesības uz valstiskumu un tiek apgalvots, ka tā ir mākslīgi radīta valsts.

Atrastas arī ksenofobiska un naidīga satura brošūras un grāmatas ar aizskarošiem izdomājumiem par citām tautībām un reliģijām.

Atrasto materiālu autori pamatā ir krievi un tie drukāti Krievijas tipogrāfijās.

Tiek arī ziņots, ka SBU analizē vienā no Ivanofrankivskas diecēzes saimniecības ēkām atrasto “Lielā Donas karaspēka” piedurknes uzšuvju izcelsmi.

Šis nelikumīgais bruņotais grupējums atbalstīja Krieviju 2014.gada iebrukumā, kad daļēji tika okupēts Doneckas un Luhanskas apgabals.

Jau vēstīts, ka pagājušajā nedēļā SBU Kijivas Pečeru klosterī un citās ar Maskavas patriarhāta pareizticīgo baznīcu saistītās iestādēs konfiscēja prokrievisku literatūru, skaidru naudu, kā arī nopratinājis desmitiem cilvēku.

15:07 Ukraina pirmdien brīdināja, ka Krievija gatavo jaunu raķešu uzbrukumu vilni valsts enerģētikas infrastruktūrai, kas jau ir būtiski sabojāta, izraisot plašus elektrības un siltumapgādes traucējumus.,

Krievijas karakuģis, no kura var palaist spārnotās raķetes, nesen ir dislocēts Melnajā jūrā, un uz tā ir “Kalibr” tipa raķetes, informēja Ukrainas Bruņoto spēku operatīvās pavēlniecības “Dienvidi” preses pārstāve Natālija Humeņuka.

Viņa paskaidroja, ka tas liecina par jauna uzbrukuma gatavošanu.

“Diezgan iespējams, ka nedēļas sākumā būs tāds uzbrukums,” piebilda Ukrainas armijas pārstāve.

Gaisa temperatūrai noslīdot zem nulles atzīmes pēc Celsija skalas, vairākkārtējos Krievijas uzbrukumos ir daļēji sagrauta Ukrainas enerģētikas infrastruktūra, tādēļ pēdējo nedēļu laikā bez elektrības un ūdensapgādes palikuši miljoniem kara plosītās valsts iedzīvotāju.

Pagājušajā nedēļā Krievija ar vairākiem desmitiem spārnoto raķešu apšaudīja enerģētikas infrastruktūras mērķus visā Ukrainā. Amatpersona Kijivā pirmdien apliecināja, ka galvaspilsētā un tās apkaimē joprojām ir apgāžu pārrāvumi.

“Ārkārtas elektrības atslēgumi Kijivas apgabalā turpinās. Apmēram 40% [iedzīvotāju] pašlaik ir bez elektrības. Tās ir sekas plašiem raķešu uzbrukumiem, kas notika pagājušajā nedēļā,” vietējiem medijiem teica Kijivas apgabala kara administrācijas vadītājs Oleksijs Kuleba.

Arī Ukrainas prezidents Volodimirs Zelenskis svētdienas vakarā brīdināja, ka Krievija gatavo jaunus gaisa triecienus.

Krievijas spēki turpinās sistemātisku uzbrukumu kampaņu, “kamēr vien viņiem būs raķetes”, paziņoja Zelenskis, piebilstot, ka armija gatavojas kopā ar Rietumu sabiedrotajiem, kas ir piegādājuši jaunas pretgaisa aizsardzības sistēmas Ukrainai.

Krievija joprojām uzstāj, ka mērķē tikai pa militāras infrastruktūras objektiem. Par energosistēmas darbības traucējumiem un civiliedzīvotāju ciešanām Maskava vaino Kijivas atteikumu piedalīties sarunās. 

14:21 Līdz pavasarim varētu turpināties elektrības atslēgumi Kijivā, kas saistīti ar Krievijas veiktajiem uzbrukumiem Ukrainas enerģētikas infrastruktūrai, brīdinājis Ukrainas galvaspilsētas mērs Vitālijs Kličko.

“Mēs cenšamies pēc iespējas ātrāk visu atjaunot, pāriet uz precīziem grafikiem, lai nebūtu nekādu pārsteigumu, un pēc tam pāriet uz nepārtrauktu elektrības piegādi. Tomēr mums jābūt gataviem, ka atslēgumi var turpināties līdz pavasarim,” Kijivas mērs sacīja intervijā ziņu aģentūrai “RBK-Ukraina”.

Kā teica Kličko, speciālisti strādā, lai atjaunotu elektroapgādi, daļa nepieciešamā aprīkojuma pasūtīta Rietumvalstīs, tomēr “tā ir jāizgatavo, jāatved uz Ukrainu un jāpieslēdz”.

“Tas arī ir saistīts ar zemo gaisa temperatūru, daudziem cilvēkiem ir apkures iekārtas – kādam ir siltās grīdas, kādam ultravioletās apsildes iekārtas. Cilvēki aukstajā laikā vienmēr patērē vairāk elektroenerģijas. Tādēļ energosistēma ir noslogota,” viņš klāstīja.

Pēdējā laikā Krievija arvien intensīvāk apšauda Ukrainas enerģētikas infrastruktūras objektus, izraisot plašus elektrības un siltumapgādes traucējumus.

10:00 Krievijas karaspēka dzīvā spēka zaudējumi Ukrainā līdz pirmdienas rītam sasnieguši 87 900 karavīrus, ziņo Ukrainas armijas ģenerālštābs.

Diennakts laikā iznīcināti 590 iebrucēji.

Kopš atkārtotā iebrukuma sākuma 24.februārī krievi zaudējuši 2908 tankus, 5861 bruņutransportieri, 1899 lielgabalus, 395 daudzlādiņu reaktīvās iekārtas, 209 zenītartilērijas iekārtas, 278 lidmašīnas, 261 helikopteru, 1555 bezpilota lidaparātus, 531 spārnoto raķeti, 4416 automobiļus un autocisternas, 16 kuģus un ātrlaivas, kā arī 163 specializētās tehnikas vienības.

Krievijas zaudējumu apmērs tiek precizēts, jo informācijas ieguvi traucē karadarbība.

09:59 Pēc tam, kad 11.novembrī Ukrainas karaspēks atbrīvoja Hersonu, pilsētu turpina katru dienu apšaudīt Krievijas artilērija, secinājis Lielbritānijas Aizsardzības ministrijas izlūkdienests.

Ukrainas varasiestādes paziņojušas, ka 24.novembrī pilsētā tika nogalināti 10 cilvēki, bet 27.novembrī pilsētā reģistrētas 54 apšaudes.

Pilsēta ir neaizsargāta, jo tā atrodas lielākās daļas Krievijas artilērijas sistēmu darbības rādiusā, kas tagad šauj no Dņepras austrumu krasta, tas ir, no jaunajām aizsardzības līnijām.

Lielāko daļu postījumu Hersonai nodarījis tas, ka Krievija izmanto raķešu sistēmas – galvenokārt “Grad” sistēmas, norāda ziņojuma autori.

08:02 Ukrainā Krievijas apšaudēs cietuši aptuveni 32 000 civilo objektu un vairāk nekā 700 kritiskās infrastruktūras objektu, paziņojis Ukrainas iekšlietu ministra vietnieks Jevhens Jenins.

Viņš sacīja, ka elektroapgādes problēmas Krievijas triecienu dēļ šobrīd ir aptuveni 520 apdzīvotās vietās.

Pēc Iekšlietu ministrijas datiem, Krievijas apšaudēs cietuši aptuveni 32 000 civilo objektu. Pēc ministra vietnieka teiktā, tās galvenokārt ir civiliedzīvotāju privātās un daudzdzīvokļu mājas.

“Kā tas parasti notiek ar teroristiem, krievi mērķē uz civiliem mērķiem,” sacīja Jenins.

Pēc viņa teiktā, tikai 3% reģistrēto uzbrukumu bijuši militāriem mērķiem.

Krievijas triecieni veikti arī pa vairāk nekā 700 kritiskās infrastruktūras objektiem. Tie ir transporta, enerģētikas un citi objekti – lidlauki, tilti, degvielas bāzes, elektriskās apakšstacijas.

Pēc Jenina teiktā, “priekšā ir grūti laiki”, tomēr gan valdība, gan lielākā daļa Ukrainas pilsoņu ir “gatavi šādiem uzbrukumiem un tie mūs nesalauzīs”.

08:01 Krievi zina, ka nespēs liegt Ukrainas bruņotajiem spēkiem šķērsot Dņepru, vēsta ASV Kara studiju institūts (ISW).

Šoreiz ziņojuma autori “vērtē aizsardzības pozīcijas, ko Krievijas karaspēks ieņem Hersonas apgabala austrumu daļā, un to, ko šīs pozīcijas saka par Krievijas gaidām attiecībā uz turpmākajām operācijām šajā apgabalā”.

Krievijas pavēlniecība labi apzinās, ka Ukrainas bruņotie spēki gandrīz jebkurā brīdī var forsēt Dņepru un turpināt pretuzbrukumu upes kreisajā krastā, Hersonas apgabala austrumu daļā, secina ISW.

Turklāt Krievijas spēki nelolo ilūziju par savām spējām un “acīmredzami nedomā, ka spēs patraucēt Ukrainas karaspēkam šķērsot upi” un tāpēc pat necenšas mēģināt apturēt upes šķērsošanu.

08:00 Informācija par it kā gatavoto Baltkrievijas uzbrukumu tiek izplatīta ar nolūku nobiedēt ukraiņus un šādas viltus ziņas ir izdevīgas Krievijai, paziņojis Ukrainas Aizsardzības ministrijas Galvenās izlūkošanas pārvaldes pārstāvis Andrijs Jusovs.

“Informatīvi psiholoģiskās specoperācijas ļoti bieži ir vērstas pret vairākiem mērķiem vienlaikus. Un šajā gadījumā mēs redzam dažādus mērķus, tas ir, no vienas puses, sēt paniku iedzīvotāju vidū, ukraiņu vidū, tajā skaitā pierobežas rajonos. Un dezorientēt Ukrainas aizsardzības spēkus, izkliedēt spēkus, pārvietot spēkus no citiem virzieniem. Šīs speciālās psiholoģiskās informatīvās operācijas objekts un mērķi ir arī pati Baltkrievija un baltkrievi. Izdarīt tā, lai tomēr ievilkt pašu Baltkrieviju pilna mēroga karā,” sacīja Jusovs.

Viņš norādīja, ka šobrīd ir ļoti svarīgi saprast, kādus mērķus sev izvirza ienaidnieks.

“Mēs nesakām, ka no Lukašenko režīma nav draudu. Ir un Lukašenko palīdz Putinam ar ieročiem, munīciju un bruņutehniku. Viņš piedāvā savu gaisa telpu uzbrukumiem Ukrainai, bet šodien mēs nevaram teikt, ka drīzumā būs pilna mēroga iebrukums un Baltkrievijas ievilkšana sauszemes operācijā,” norādīja Jusovs.

Pēc Jusova teiktā, Krievijas kontingents Baltkrievijas teritorijā pieaug. Taču pati Baltkrievijas trieciengrupa, kas varētu veikt šādu operāciju, nav izveidota.

“Un ja ar pašreizējiem Baltkrievijas armijas spēkiem šādas mēģinājums tiks veikts, tad tā būs tīra pašnāvība gan Baltkrievijas armijai, gan Lukašenko režīmam,” norādīja Jusovs.

08:00 Krievijas puse apzināti kavē kuģu pārbaudi ar Ukrainas labību, tādējādi sabotējot ar Turcijas un ANO starpniecību panākto vienošanos, paziņojis Ukrainas infrastruktūras ministrs Oleksandrs Kubrakovs.

Pēc viņa teiktā, Turcijas teritoriālajos ūdeņos ir izveidojusies 77 sauskravu kuģu rinda, kas gaida starptautisku pārbaudi, un graudu sūtījumus no Odesas reģiona ostām varētu veikt divreiz aktīvāk: iekraušanas jaudas tiek izmantotas tikai pusi no sava potenciāla.

“Mums ir pieredze iziet 40 inspekcijas dienā, un tagad Krievijas nostājas dēļ katru dienu tiek pārbaudīts piecas reizes mazāk kuģu,” sociālajā tīklā “Facebook” raksta ministrs.

“Oktobrī graudu iniciatīva ļāva eksportēt 4,2 miljonus tonnu graudu, novembrī mēs neeksportēsim pat trīs miljonus tonnu. Turklāt teorētiski varam nodrošināt līdz sešiem miljoniem tonnu mēnesī,” norādīja Kubrakovs.

Saistītie raksti

Distances līgums

DISTANCES LĪGUMS PAR PAKALPOJUMA ABONEMENTA IEGĀDI INTERNETA VIDĒ 

VISPĀRĪGA INFORMĀCIJA 

Šis ir distances līgums par satura pakalpojuma pirkumu interneta vidē, turpmāk tekstā – Līgums, kas tiek slēgts starp SIA ”Kurzemes Vārds” (reģistrācijas numurs: 42103002455, juridiskā adrese: Pasta iela 3, Liepāja, LV-3401; epasts: [email protected]), turpmāk tekstā – KV, un personu, kas veic pirkumu, turpmāk tekstā PIRCĒJS, interneta vietnē liepajniekiem.lv, turpmāk tekstā – VIETNE, vai interneta vietnē kurzemes-vards.lv, turpmāk tekstā – VIETNE KV, un abi līgumslēdzēji kopā – LĪDZĒJI.  PIRCĒJS, veicot pirkumu VIETNĒ/VIETNĒ KV šī Līguma ietvaros, izsaka piekrišanu tā noteikumiem, ir tiesīgs šos Līguma noteikumus izdrukāt un saglabāt.

 Šī Līguma ietvaros:

 1. PIRCĒJS ir fiziska vai juridiska persona, kura pērk VIETNĒ/VIETNĒ KV maksas satura pakalpojumu nolūkam, kas nav saistīts ar saimniecisko darbību, turpmāk tekstā – PIRCĒJS; 
 2. PAKALPOJUMS ir kāds no šajā punktā uzskaitītajiem satura pakalpojumiem, kurš ir nopērkams VIETNĒ/VIETNĒ KV, un kura abonementu PIRCĒJS ir tiesīgs iegādāties:
 1. Liepajniekiem plus – maksas digitālā satura pakalpojums, tajā skaitā raksti, fotogrāfijas, kas tiek īpaši veidots, atlasīts un publicēts VIETNĒ ar norādi ”plus”,
 2. ”Kurzemes Vārds” elektroniskais abonements – maksas digitālā satura pakalpojums VIETNĒ KV, tajā skaitā drukātam laikrakstam ”Kurzemes Vārds” (reģistrēts masu informācijas reģistrā ar nr. 000700763, no 28.11.1991.) vizuālā un satura apjoma ziņā identiska elektroniska kopija, kā arī pieeja viena mēneša iepriekšējo elektronisko kopiju arhīvam,
 3. ”Kurzemes Vārds” drukātais laikraksts – papīra formātā iznākošs reģionālais laikraksts (reģistrēts masu informācijas reģistrā ar nr. 000700763, no 28.11.1991.), kura piegādi PIRCĒJAM Liepājā un Grobiņā (pilsētā) nodrošina SIA ”AC Kurzemes Vārds”, vai citur Latvijā VAS ”Latvijas Pasts” saskaņā ar tā piegādes grafiku..
 4. PAKALPOJUMA TERMIŅŠ UN CENA

 PAKALPOJUMA abonements ir fiksēts termiņā, par noteiktu cenu, kuru KV var mainīt bez iepriekšēja brīdinājuma (izmaiņas neattiecas uz jau apmaksāto PAKALPOJUMA termiņu), par to PIRCĒJAM paziņojot ne vēlāk kā 30 dienas pirms jaunās cenas stāšanās spēkā. KV un PIRCĒJS  piekrīt, ka izmaiņas PAKALPOJUMA cenā tiek piemērotas jaunajam periodam, noslēdzoties iepriekš apmaksātajam PAKALPOJUMA abonementa termiņam. PAKALPOJUMA abonementa cenā ietverti ir visi uz to attiecināmie nodokļi, tajā skaitā pievienotās vērtības nodoklis (turpmāk – PVN) saskaņā ar LR normatīvajiem aktiem:

 1. Liepajniekiem plus ir 4 (četru) nedēļu PAKALPOJUMA lietošanas atļauja par  cenu  – EUR 1.99 (viens euro un 99 centi).
 2. ”Kurzemes Vārds” elektroniskais abonements ir 4 (četru) nedēļu PAKALPOJUMA lietošanas atļauja par  cenu  – EUR 4.99 (četri euro un 99 centi).
 3. ”Kurzemes Vārds” drukātais laikraksts ir papīra formāta izdevums par EUR 7.90 (septiņi euro un 90 centi) vienam mēnesim.
 4. PAKALPOJUMA IEGĀDE UN NORĒĶINI 

Šajā Līguma sadaļā tiek aprakstīta PAKALPOJUMA iegādes kārtība un samaksa par PAKALPOJUMA  abonementa iegādi. 

2.1. PAKALPOJUMU Pircējs var iegādāties tikai pēc reģistrēšanās VIETNĒ/VIETNĒ KV. Lai iegādātos PAKALPOJUMA abonementu, Pircējam jāizvēlas tā apmaksas veids, ievadot KV pieprasīto informāciju. Ar šī līguma akceptu PIRCĒJS apliecina, ka ir nepārprotami sapratis, ka PAKALPOJUMA  abonementa iegāde ir maksas pakalpojums, kā arī  ir iepazinies ar šī Līguma saturu. 

2.2. PAKALPOJUMA  abonementu PIRCĒJS  iegādājas, izmantojot norēķinu karti vai ar SMS (maksa tiks iekļauta PIRCĒJA mobilā sakaru pakalpojumu sniedzēja rēķinā), un tas tiek noformēts kā regulārs maksājums, tā termiņam automātiski pagarinoties uz nākamo fiksēto 4 (četru) nedēļu termiņu PAKALPOJUMAM Liepajniekiem plus un Kurzemes Vārds elektroniskais abonements, bet uz nākamo kalendāro mēnesi pagarinoties automātiski PAKAPLOJUMAM Kurzemes Vārds drukātais laikraksts abonementam , un samaksu  par PAKALPOJUMA abonementu automātiski ieskaitot KV bankas kontā, līdz brīdim, kad PIRCĒJS izvēlēsies pārtraukt PAKALPOJUMA abonementa pirkšanu VIETNĒ, reģistrētajā profilā aktivizējot PĀRTRAUKT ABONĒŠANU.

 1. PAKALPOJUMA ABONEMENTA KURZEMES VĀRDS DRUKĀTAIS LAIKRAKSTS PIEGĀDES UZSĀKŠANA.
  1. Ja PIRCĒJS ir veicis PAKALPOJUMA samaksu darba dienā līdz plkst.14.00, tad abonementa piegāde tiek uzsākta ar nākamo darba dienu, ja piegādi nodrošina AC Kurzemes Vārds, vai pēc divām darba dienām, ja piegādi nodrošina Latvijas Pasts;
  2. Ja PIRCĒJS ir veicis samaksu darba dienā pēc plkst 14:00, tad abonementa piegāde tiek uzsākta ar aiznākamo darba dienu, ja piegādi nodrošina AC Kurzemes Vārds, vai pēc trim darba dienām, ja piegādi nodrošina Latvijas Pasts;
 2. ATTEIKUMA TIESĪBAS 

KV Šī Līguma ietvaros ar PAKALPOJUMU Liepajniekiem plus un Kurzemes Vārds elektroniskais abonements sniedz pakalpojumu, kas atbilst digitālā satura priekšapmaksas pakalpojumam tiešsaitē (digitālā satura kā e-publikāciju piegāde, kas netiek piegādāta patstāvīgā datu nesējā), pieejams pēc pieprasījuma un tā piegāde tiek uzsākta ar PAKALPOJUMA  abonementa apmaksas brīdi, kurā automātiski PAKALPOJUMA abonements tiek aktivizēts. PIRCĒJS  piekrīt, ka ar PAKALPOJUMA  aktivizēšanas brīdi tiek uzsākta PAKALPOJUMA lietošana, līdz ar to PIRCĒJS atsakās no 14 dienu atteikuma tiesībām un samaksātās summas atmaksas, pamatojoties uz MK 20.05.2014. noteikumu Nr.255 ”Noteikumi par distances līgumu” 22.13.punkta noteikumiem.

 1. LĪDZĒJU ATBILDĪBA

LĪDZĒJS neatbild par otra LĪDZĒJA saistībām pret trešām pusēm, ja tādas veidojas saistībā ar šī līguma realizāciju. LĪDZĒJIi vienojas, ja kāds no tiem nepilda savus pienākumus saskaņā ar Līgumu Force majeure apstākļu dēļ, tas ir atbrīvojams no atbildības par Līguma neizpildi vispār vai Līguma pienācīgu neizpildi. Ar Force majeure tiek saprasti jebkādi no LĪDZĒJA gribas neatkarīgi apstākļi (ja LĪDZĒJS  ir rīkojies saprātīgi un godīgi), kuru rezultātā nav bijis iespējams izpildīt pienācīgi vai izpildīt vispār saistības un ja šos apstākļus nebija iespējams paredzēt ne vien attiecīgajam LĪDZĒJAM, bet jebkurai citai personai, kas darbojas vai darbotos attiecīgā LĪDZĒJA nozarē, kā arī, ja šos apstākļus nebija iespējams novērst ar saprātīgiem un godīgiem paņēmieniem.

 1. KONFIDENCIALITĀTE 

Visa informācija, kas nav publiski pieejama un ko kāds no LĪDZĒJIEM sniedz viens otram Līguma izpildes laikā vai tā atklājas pildot darba pienākumus, tajā skaitā informācija par finanšu stāvokli, izmantotām tehnoloģijām un datorprogrammām, PAKALPOJUMA un VIETNES attīstības plāniem, tiek atzīta un uzskatīta par konfidenciālu. 

Par konfidenciālu netiek uzskatīta šāda informācija, ja pirms tās iegūšanas, tāda jau bija otra LĪDZĒJA rīcībā, vai tā bija publiski vispārzināma, un, ja šādas informācijas  saņemšanas brīdī, uz to nebija attiecināts konfidencialitātes nosacījums; 

 1. AUTORTIESĪBAS

 Šī Līguma ietvaros KV piešķir PIRCĒJAM  vispārējo licenci PAKALPOJUMAM. PIRCĒJAM aizliegts izmantot PAKALPOJUMA laikā pieejamo digitālo saturu darbībām, kuras neparedz šis līgums, t.sk., kopēt, pavairot, publicēt vai kā savādāk to izmantot  bez KV rakstveida piekrišanas un pretēji Autortiesību likuma tiesību normu prasībām. KV garantē, ka ar visām digitālā satura platformas liepajniekiem plus un Kurzemes Vārds elektroniskais abonements veidošanā iesaistītām personām ir noslēgts līgums, saskaņā ar kuru autortiesības uz PAKALPOJUMĀ pieejamo digitālo saturu un tā platformas risinājumiem pieder KV un tam nav zināma neviena trešā persona, kura varētu šīs KV tiesības apstrīdēt, kā arī likt šķēršļus PAKALPOJUMA izmantošanai un/vai izplatīšanai.

 1. DATU APSTRĀDE

 LĪDZĒJI piekrīt, ka katrs LĪDZĒJS kā datu apstrādes pārzinis un personas datu operators šā Līguma darbības laikā manuāli un/vai elektroniski apstrādā (ieskaitot datu vākšanu, reģistrēšanu, ievadīšanu, glabāšanu, pārveidošanu, izmantošanu, nodošanu, pārraidīšanu, bloķēšanu vai dzēšanu) no otra LĪDZĒJA saņemtus datus, tikai ciktāl tas ir nepieciešams un izriet no noslēgtā Līguma. Datu apstrādes mērķis un nolūks: līguma slēgšana, rēķinu sagatavošana un nosūtīšana, maksājumu pārvaldīšana, savstarpējā saziņa un sadarbības nodrošināšana, efektīvu KV pārvaldības procesu nodrošināšana, biznesa plānošana un analīze, pretenziju un/vai pieteikumu izskatīšana un apstrāde, jaunumu izsūtīšana ciktāl tas ir nepieciešams un izriet no noslēgtā Līguma. KV ievēro PIRCĒJA norādījumus, lieto nepieciešamos tehniskos līdzekļus un veic organizatoriskos pasākumus, lai aizsargātu fizisko personu datus un novērstu to nelikumīgu apstrādi. Personas dati tiks glabāti elektroniskā formā visā Līguma darbības laikā, kā arī piemērojamajos normatīvajos aktos noteiktajā noilguma termiņā, kura ietvaros var tikt iesniegtas sūdzības, celtas prasības un ierosināti līdzīgi procesi. LĪDZĒJS var nodot otra LĪDZĒJA personas datus piesaistītajiem apstrādātājiem, kuri šī līguma ietvaros sniedz grāmatvedības, juridiskos, IT vai cita līdzīga veida pakalpojumus. Noslēdzot Līgumu, PIRCĒJS piekrīt datu apstrādei, atjaunošanai un uzglabāšanai, identifikācijai, informācijas nosūtīšanai par PAKALPOJUMA izmaiņām un piedāvājumiem utml. PIRCĒJS, kurš šī Līguma ietvaros ir patērētājs, ir tiesīgs pieprasīt KV bez maksas izsniegt tā rīcībā esošo informāciju par PIRCĒJA personas datiem, ir tiesīgs pieprasīt to labošanu vai dzēšanu, kā arī nepieciešamības gadījumā ir tiesīgs atsaukt savu iepriekš izsniegto piekrišanu personas datu apstrādei. Šajā sadaļā noteiktie pienākumi ir spēkā neierobežotu laiku un paliek spēkā arī tad, ja kāds no LĪDZĒJIEM vienpusēji atkāpjas no Līguma, vai ja Līgums izbeidzas citādi.

 1. CITI NOTEIKUMI

 Šis Līgums stājās spēkā, PIRCĒJAM veicot PAKALPOJUMA abonementa pirkumu VIETNĒ, piekrītot tā noteikumiem un samaksājot abonementa maksu. Līgums tiek noslēgts uz nenoteiktu laiku un ir spēkā līdz uzņemto saistību izpildei. Tāpat PIRCĒJS ir tiesīgs atteikties no PAKALPOJUMA abonementa, veicot atbilstošas izmaiņas VIETNĒ. Atteikums šajā gadījumā attiecas uz turpmāko abonēšanas periodu, par kuru PIRCĒJS nav veicis samaksu un/vai neplāno to darīt. Jebkuru strīdu starp LĪDZĒJIEM, kas izriet no šī Līguma, LĪDZĒJI apņemas risināt pārrunu ceļā. Ja nav izdevies atrisināt strīdu bez tiesas starpniecības, strīds tiek izskatīts Latvijas Republikas tiesā.

Autorizēties

Reģistrēties

Klikšķini šeit, lai izvēlētos attēlu vai arī velc attēla failus un novieto tos šeit.

Spied šeit, lai izvēlētos attēlu.

Attēlam jābūt JPG formātā, max 10MB.

Reģistrēties

Lai pabeigtu reģistrēšanos, doties uz savu e-pastu un apstiprini savu e-pasta adresi!

Aizmirsu paroli

PALĪDZĒT IR VIEGLI!

Atslēdz reklāmu bloķētāju

Portāls liepajniekiem.lv jums piedāvā svarīgāko informāciju bez maksas. Taču žurnālistu darbam nepieciešami līdzekļi, ko spēj nodrošināt reklāma. Priecāsimies, ja atslēgsi savu reklāmu bloķēšanas programmu.

Kā atslēgt reklāmu bloķētāju

Pārlūka labajā pusē blakus adreses laukam ir bloķētāja ikoniņa.

Tā var būt kāda no šīm:

Uzklikšķini uz tās un atkarībā no bloķētāja veida spied uz:
- "Don`t run on pages on this site"
vai
- "Enabled on this site"
vai
spied uz