Piektdiena, 3. februāra Vida, Ida, Aīda
Abonēt

Lasi vairāk ar
liepajniekiem.lv abonementu

Karš Ukrainā: 3. decembris

Ukraina turpina aizsargāt savu zemi pret agresori Krieviju.

Karš Ukrainā: 3. decembris
Foto: Scanpix
Foto: Scanpix
03.12.2022 00:00

LETA

Jaunākā informācija:

18:11 Krievijas prezidents Vladimirs Putins var izmantot miera sarunas ar Ukrainu, lai papildinātu savu armiju pirms jaunas ofensīvas, paziņojis Lielbritānijas ārlietu ministrs Džeimss Kleverlijs.

Viņš intervijā laikrakstam “The Telegraph” pauda bažas, ka Krievijas prezidents var izlikties, ka risina sarunas, kamēr patiesībā viņš apmāca vairāk karavīru un uzkrāj vairāk munīcijas.

Viņaprāt, tiem, kas atbalsta Ukrainu, vajadzētu būt “ļoti, ļoti uzmanīgiem”, pieejot miera sarunu tēmai. Ministrs brīdināja, ka Putins rīkojas “negodprātīgi”.

“The Telegraph” norāda, ka Kleverlijs, kurš šonedēļ piedalījās NATO ārlietu ministru sanāksmi Bukarestē, šaubās, vai Putins patiešām risinās sarunas “ar labiem nodomiem”.

“Mums ir jābūt ļoti, ļoti uzmanīgiem, ja “miera” sarunas – es lietoju vārdu “miers” pēdiņās – ierosina Vladimirs Putins,” sacīja Kleverlijs.

Pēc viņa teiktā, pastāv risks, ka “Putins vienkārši izmantos pamieru, lai apmācītu vairāk karaspēka un ražotu vairāk munīcijas, kā arī pārbruņotu savu armiju”.

“Tad viss, kas notiks, būs atkal tieši tās pašas ainas, es nezinu, pēc sešiem, 12, 18 mēnešiem,” piebilda Kleverlijs.

Viņš sacīja, ka jāuzmanās no pauzes, ko Krievija izmanto, lai pārliecinātos, ka tās nākamā agresijas fāze būs efektīvāka par pašreizējo.

“Un redziet, Vladimiram Putinam ir pieredze šajā jautājumā. Gruzija, tam vajadzēja būt vienreizējam notikumam, vai ne? Krima, tam vajadzēja būt vienreizējam, vai ne? Austrumukraina, tam vajadzēja būt vienreizējam notikumam. Patiesībā mēs redzējām, ka viņi visi gatavojas šim jaunākajam agresijas vilnim,” sacīja Kleverlijs.

15:49 Krievija jau izmanto stratēģisko rezervi dažiem ieroču veidiem, un divus mēnešus Krievija no Baltkrievijas izved 122 un 152 milimetru artilērijas munīciju.

Kā pavēstīja Ukrainas Aizsardzības ministrijas Galvenās izlūkošanas pārvaldes pārstāvis Vadims Skibickis, pēc Ukrainas militārās izlūkdienesta datiem ienaidnieks jau izmanto šogad ražotās raķetes, tajā skaitā augustā ražotas raķetes.

“Tas liecina, ka dažas raķetes tiek izmantotas tieši no konveijera. Cik ilgi tās pietiks – daudz kas ir atkarīgs no ražošanas. Jā, tas ir kritusies, salīdzinot ar pirmskara laiku. Bet diemžēl Krievija, pateicoties ekonomisko sankciju apiešanai, joprojām spēj saražot noteiktu spārnoto raķešu skaitu un citus ieročus, kas tiek izmantoti pret mūsu valsti,” sacīja Skibickis.

Saskaņā ar militārās izlūkošanas datiem, Krievija turpina sarunas ar citām valstīm par munīcijas, raķešu piegādi sistēmām “Smerč” un “Uragan”, kuru tai trūkst, kā arī notiek sarunas starp Krieviju un Irānu par ballistisko raķešu krājumu papildināšanu. Skibickis norādīja, ka starp šīm valstīm ir attiecīgi līgumu projekti, taču līdz šim šādu ieroču piegāde nav fiksēta.

12:13 Krievija var veikt jaunu masīvu raķešu triecienu Ukrainai, kad iestāsies bargs sals, paziņojis Ukrainas prezidenta Volodimira Zelenska padomnieks Mihailo Podoļaks.

“Man šķiet, ka tagad Krievijas taktika ir nedaudz mainījusies, viņi gaida sala pastiprināšanos. Lai naktī temperatūra noslīdētu līdz 8-10 grādiem zem nulles, un šajā brīdī viņi vēlas dot visjūtīgāko triecienu Ukrainai. Viņi atklāti gaida iespēju saldēt pēc iespējas skarbāk, jo šajā gadījumā galvenais trieciens būtu ne pa enerģētikas sektoru kā tādu, bet caur enerģētikas sektoru pa apkuri,” intervijā Krievijas žurnālistei Jūlijai Latiņinai sacīja Podoļaks.

Viņš norādīja, ka šāds plāns ir absolūti “kanibālistisks”, un tas ir pilnībā pārdomāts.

Krievija 23.novembrī ar vairākiem desmitiem spārnoto raķešu apšaudīja enerģētikas infrastruktūras mērķus visā Ukrainā, izraisot plašus elektrības un siltumapgādes traucējumus.

Masīvi Krievijas uzbrukumi Ukrainas energosistēmai turpinās jau kopš 10.oktobra.

12:11 Krievija grib gūt labumu no Rietumu vēlmes pēc sarunām, cenšoties likt Rietumu politiķiem sajust nepieciešamību piekāpties Maskavai, vilinot to pie sarunu galda, jaunākajā analīzē par Krievijas iebrukumu Ukrainā norāda ASV Kara studiju institūts (ISW).

Krievijas prezidentam Vladimiram Putinam piektdien bija telefonsaruna ar Vācijas kancleru Olafu Šolcu, kurā viņš nepatiesi apgalvoja, ka finansiālā un militārā palīdzība Ukrainai rada situāciju, kurā Kijiva kategoriski noraida sarunas, atgādina ISW. Savukārt Šolcs norādījis, ka jebkādam konflikta diplomātiskajam risinājumam jāietver Krievijas karaspēka izvešana no Ukrainas teritorijas.

ISW Putina retoriku iepriekš vērtēja kā pazīmi tam, ka viņš nav ieinteresēts nopietnās sarunās ar Ukrainu un saglabā maksimālos kara mērķus. To, ka Putins, kā arī viņa preses sekretārs Dmitrijs Peskovs un ārlietu ministrs Sergejs Lavrovs atgriezušies pie sarunu tēmas, eksperti skaidro ar vēlmi radīt Rietumos priekšstatu, ka Krievija ir jāievilina sarunās.

“Kremlis, visticamāk, vēlas radīt situāciju, kurā Rietumu amatpersonas piedāvās apsteidzošas piekāpšanās, cerot pārliecināt to uzsākt sarunas, pretī pirms tam nepieprasot no Krievijas ievērojamas piekāpšanās,” norāda ISW. “Putina, Lavrova un Peskovs paziņojumi parāda, kādas ir vēlamās preventīvās piekāpšanās: finansiālās un militārās palīdzības samazināšana Ukrainai, Krievijas veiktās Ukrainas teritorijas aneksijas atzīšana un NATO un Rietumu militāro darbību ierobežojumi Eiropā.”

Maskavai noderētu pagaidu pamiers, lai panāktu pauzi karadarbībā, taču Putins par šādu pamieru nav izrādījis lielu interesi, norāda eksperti. Kremlis turpina izvirzīt prasības, kas līdzinās pilnīgai Rietumu kapitulācijai, liekot saprast, ka Putins joprojām koncentrējas uz militāras uzvaras sasniegšanu. Bet lai panāktu preventīvas piekāpšanās, Krievija cenšas izmantot triecienus Ukrainas infrastruktūrai un to izraisīto humāno krīzi, teikts ISW apskatā.

ASV prezidents Džo Baidens ceturtdien pirmo reizi pēc Krievijas atkārtotā iebrukuma Ukrainā paziņoja, ka ir gatavs runāt ar Putinu, ja tas patiesi vēlas izbeigt karu.

“Esmu gatavs runāt ar Putinu, ja viņš patiesi izrāda ieinteresētību, kas apliecina, ka viņš meklē veidu, kā izbeigt karu. Pagaidām viņš to nav darījis,” kopīgajā preses konferencē ar Francijas prezidentu Emanuelu Makronu norādīja Baidens.

10:54 Krievija vēlas ieņemt Ukrainas austrumu pilsētu Bahmutu par katru cenu, ieguldot šajā uzdevumā nesamērīgi daudz spēku un līdzekļu, teikts Lielbritānijas militārā izlūkdienesta jaunākajā publiskajā ziņojumā par situāciju Ukrainas frontēs.

Ievērojama daļa Krievijas sauszemes spēku un uguns jaudas joprojām ir koncentrēti gar 15 kilometru garo frontes līniju netālu no Bahmutas pilsētas Doneckas apgabalā, un mērķis ir ieņemt pilsētu.

Acīmredzot Krievija plāno pilsētu ielenkt, pamazām virzoties uz ziemeļiem un dienvidiem no tās. Pēdējās dienās Krievijas spēki ir nedaudz pavirzījušies uz dienvidiem un tagad cenšas nostiprināties atsevišķos placdarmos.

Augusta sākumā uzbrukums Bahmutai kļuva par Krievijas pavēlniecības prioritāti. Pilsētas ieņemšanai nebūtu lielas operatīvās vērtības, taču tas potenciāli ļautu Krievijai apdraudēt apkaimes lielākās pilsētas – Kramatorsku un Slovjansku.

Bahmutas ofensīva Krievijai izmaksā nesamērīgi daudz salīdzinājumā ar iespējamiem ieguvumiem. Acīmredzot pilsētas ieņemšanai Krievijas vadībai ir galvenokārt simboliska politiska nozīme, secina izlūkdienests.

10:52 Eiropas Savienības (ES) augstākais pārstāvis ārlietās un drošības politikā Žuzeps Borels paziņojis, ka ES programma Ukrainas karavīru pamācību ir sasniegusi pilnu operatīvo gatavību.

Borels vizītes laikā Polijā norādīja, ka programma ļaus apmācīt 15 000 Ukrainas karavīru. Šobrīd mācības jau iziet 1100 karavīru un virsnieku. Programmas kopējās izmaksas ir aptuveni 100 miljoni eiro.

“Misijā piedalās 20 ES valstis. Šī ir lielākā militārā misija, kādu ES jebkad ir izveidojusi kādam no partneriem,” sacīja Borels.

Viņš arī sacīja, ka ES piešķirs papildu 16 miljonus eiro, kas tiks tērēti mācību aprīkojuma iegādei. Turklāt Norvēģija, kas neietilpst ES, misijas atbalstam piešķirs 50 miljonus eiro.

10:06 Krievijas karaspēka dzīvā spēka zaudējumi Ukrainā līdz sestdienas rītam sasnieguši 90 600 karavīrus, ziņo Ukrainas armijas ģenerālštābs.

Diennakts laikā iznīcināti 510 iebrucēji.

Kopš atkārtotā iebrukuma sākuma 24.februārī krievi zaudējuši 2917 tankus, 5886 bruņutransportierus, 1906 lielgabalus, 395 daudzlādiņu reaktīvās iekārtas, 210 zenītartilērijas iekārtas, 280 lidmašīnas, 263 helikopterus, 1572 bezpilota lidaparātus, 531 spārnoto raķeti, 4472 automobiļus un autocisternas, 16 kuģus un ātrlaivas, kā arī 163 specializētās tehnikas vienības.

Krievijas zaudējumu apmērs tiek precizēts, jo informācijas ieguvi traucē karadarbība.

08:33 No krievu gūsta līdz šim ir atbrīvots 1331 ukrainis, piektdienas vakarā savā videouzrunā paziņoja Ukrainas prezidents Volodimirs Zelenskis.

Ukrainas prezidents piektdien apbalvoja ukraiņu varoņus, kas atbrīvoti no krievu gūsta, un tos, kas sekmējuši viņu atbrīvošanu.

“Es tagad gribu vēlreiz pateikties visiem, kas pilda šo uzdevumu. 1331 – tik daudz [ukraiņu] jau i izdevies atbrīvot [no gūsta] pilna apjoma kara laikā,” sacīja Zelenskis.

Viņš kārtējo reizi uzsvēra, ka Ukraina neatstās nevienu ukraini Krievijas cietumos, nometnēs un izolatoros.

“Mēs atceramies visus. Pienāks diena – atkal sveiksim brīvībā,” piebilda Zelenskis.

Ceturtdien Ukrainā no krievu gūsta atgriezās 50 Ukrainas karavīri, starp kuriem bija Mariupoles un “Azovstaļ” aizstāvji, gūstekņi no Olenivkas, ievainotie kaujās Doneckas, Luhanskas un Zaporižjas virzienos.

Saistītie raksti

Distances līgums

DISTANCES LĪGUMS PAR PAKALPOJUMA ABONEMENTA IEGĀDI INTERNETA VIDĒ 

VISPĀRĪGA INFORMĀCIJA 

Šis ir distances līgums par satura pakalpojuma pirkumu interneta vidē, turpmāk tekstā – Līgums, kas tiek slēgts starp SIA ”Kurzemes Vārds” (reģistrācijas numurs: 42103002455, juridiskā adrese: Pasta iela 3, Liepāja, LV-3401; epasts: [email protected]), turpmāk tekstā – KV, un personu, kas veic pirkumu, turpmāk tekstā PIRCĒJS, interneta vietnē liepajniekiem.lv, turpmāk tekstā – VIETNE, vai interneta vietnē kurzemes-vards.lv, turpmāk tekstā – VIETNE KV, un abi līgumslēdzēji kopā – LĪDZĒJI.  PIRCĒJS, veicot pirkumu VIETNĒ/VIETNĒ KV šī Līguma ietvaros, izsaka piekrišanu tā noteikumiem, ir tiesīgs šos Līguma noteikumus izdrukāt un saglabāt.

 Šī Līguma ietvaros:

 1. PIRCĒJS ir fiziska vai juridiska persona, kura pērk VIETNĒ/VIETNĒ KV maksas satura pakalpojumu nolūkam, kas nav saistīts ar saimniecisko darbību, turpmāk tekstā – PIRCĒJS; 
 2. PAKALPOJUMS ir kāds no šajā punktā uzskaitītajiem satura pakalpojumiem, kurš ir nopērkams VIETNĒ/VIETNĒ KV, un kura abonementu PIRCĒJS ir tiesīgs iegādāties:
 1. Liepajniekiem plus – maksas digitālā satura pakalpojums, tajā skaitā raksti, fotogrāfijas, kas tiek īpaši veidots, atlasīts un publicēts VIETNĒ ar norādi ”plus”,
 2. ”Kurzemes Vārds” elektroniskais abonements – maksas digitālā satura pakalpojums VIETNĒ KV, tajā skaitā drukātam laikrakstam ”Kurzemes Vārds” (reģistrēts masu informācijas reģistrā ar nr. 000700763, no 28.11.1991.) vizuālā un satura apjoma ziņā identiska elektroniska kopija, kā arī pieeja viena mēneša iepriekšējo elektronisko kopiju arhīvam,
 3. ”Kurzemes Vārds” drukātais laikraksts – papīra formātā iznākošs reģionālais laikraksts (reģistrēts masu informācijas reģistrā ar nr. 000700763, no 28.11.1991.), kura piegādi PIRCĒJAM Liepājā un Grobiņā (pilsētā) nodrošina SIA ”AC Kurzemes Vārds”, vai citur Latvijā VAS ”Latvijas Pasts” saskaņā ar tā piegādes grafiku..
 4. PAKALPOJUMA TERMIŅŠ UN CENA

 PAKALPOJUMA abonements ir fiksēts termiņā, par noteiktu cenu, kuru KV var mainīt bez iepriekšēja brīdinājuma (izmaiņas neattiecas uz jau apmaksāto PAKALPOJUMA termiņu), par to PIRCĒJAM paziņojot ne vēlāk kā 30 dienas pirms jaunās cenas stāšanās spēkā. KV un PIRCĒJS  piekrīt, ka izmaiņas PAKALPOJUMA cenā tiek piemērotas jaunajam periodam, noslēdzoties iepriekš apmaksātajam PAKALPOJUMA abonementa termiņam. PAKALPOJUMA abonementa cenā ietverti ir visi uz to attiecināmie nodokļi, tajā skaitā pievienotās vērtības nodoklis (turpmāk – PVN) saskaņā ar LR normatīvajiem aktiem:

 1. Liepajniekiem plus ir 4 (četru) nedēļu PAKALPOJUMA lietošanas atļauja par  cenu  – EUR 1.99 (viens euro un 99 centi).
 2. ”Kurzemes Vārds” elektroniskais abonements ir 4 (četru) nedēļu PAKALPOJUMA lietošanas atļauja par  cenu  – EUR 4.99 (četri euro un 99 centi).
 3. ”Kurzemes Vārds” drukātais laikraksts ir papīra formāta izdevums par EUR 7.90 (septiņi euro un 90 centi) vienam mēnesim.
 4. PAKALPOJUMA IEGĀDE UN NORĒĶINI 

Šajā Līguma sadaļā tiek aprakstīta PAKALPOJUMA iegādes kārtība un samaksa par PAKALPOJUMA  abonementa iegādi. 

2.1. PAKALPOJUMU Pircējs var iegādāties tikai pēc reģistrēšanās VIETNĒ/VIETNĒ KV. Lai iegādātos PAKALPOJUMA abonementu, Pircējam jāizvēlas tā apmaksas veids, ievadot KV pieprasīto informāciju. Ar šī līguma akceptu PIRCĒJS apliecina, ka ir nepārprotami sapratis, ka PAKALPOJUMA  abonementa iegāde ir maksas pakalpojums, kā arī  ir iepazinies ar šī Līguma saturu. 

2.2. PAKALPOJUMA  abonementu PIRCĒJS  iegādājas, izmantojot norēķinu karti vai ar SMS (maksa tiks iekļauta PIRCĒJA mobilā sakaru pakalpojumu sniedzēja rēķinā), un tas tiek noformēts kā regulārs maksājums, tā termiņam automātiski pagarinoties uz nākamo fiksēto 4 (četru) nedēļu termiņu PAKALPOJUMAM Liepajniekiem plus un Kurzemes Vārds elektroniskais abonements, bet uz nākamo kalendāro mēnesi pagarinoties automātiski PAKAPLOJUMAM Kurzemes Vārds drukātais laikraksts abonementam , un samaksu  par PAKALPOJUMA abonementu automātiski ieskaitot KV bankas kontā, līdz brīdim, kad PIRCĒJS izvēlēsies pārtraukt PAKALPOJUMA abonementa pirkšanu VIETNĒ, reģistrētajā profilā aktivizējot PĀRTRAUKT ABONĒŠANU.

 1. PAKALPOJUMA ABONEMENTA KURZEMES VĀRDS DRUKĀTAIS LAIKRAKSTS PIEGĀDES UZSĀKŠANA.
  1. Ja PIRCĒJS ir veicis PAKALPOJUMA samaksu darba dienā līdz plkst.14.00, tad abonementa piegāde tiek uzsākta ar nākamo darba dienu, ja piegādi nodrošina AC Kurzemes Vārds, vai pēc divām darba dienām, ja piegādi nodrošina Latvijas Pasts;
  2. Ja PIRCĒJS ir veicis samaksu darba dienā pēc plkst 14:00, tad abonementa piegāde tiek uzsākta ar aiznākamo darba dienu, ja piegādi nodrošina AC Kurzemes Vārds, vai pēc trim darba dienām, ja piegādi nodrošina Latvijas Pasts;
 2. ATTEIKUMA TIESĪBAS 

KV Šī Līguma ietvaros ar PAKALPOJUMU Liepajniekiem plus un Kurzemes Vārds elektroniskais abonements sniedz pakalpojumu, kas atbilst digitālā satura priekšapmaksas pakalpojumam tiešsaitē (digitālā satura kā e-publikāciju piegāde, kas netiek piegādāta patstāvīgā datu nesējā), pieejams pēc pieprasījuma un tā piegāde tiek uzsākta ar PAKALPOJUMA  abonementa apmaksas brīdi, kurā automātiski PAKALPOJUMA abonements tiek aktivizēts. PIRCĒJS  piekrīt, ka ar PAKALPOJUMA  aktivizēšanas brīdi tiek uzsākta PAKALPOJUMA lietošana, līdz ar to PIRCĒJS atsakās no 14 dienu atteikuma tiesībām un samaksātās summas atmaksas, pamatojoties uz MK 20.05.2014. noteikumu Nr.255 ”Noteikumi par distances līgumu” 22.13.punkta noteikumiem.

 1. LĪDZĒJU ATBILDĪBA

LĪDZĒJS neatbild par otra LĪDZĒJA saistībām pret trešām pusēm, ja tādas veidojas saistībā ar šī līguma realizāciju. LĪDZĒJIi vienojas, ja kāds no tiem nepilda savus pienākumus saskaņā ar Līgumu Force majeure apstākļu dēļ, tas ir atbrīvojams no atbildības par Līguma neizpildi vispār vai Līguma pienācīgu neizpildi. Ar Force majeure tiek saprasti jebkādi no LĪDZĒJA gribas neatkarīgi apstākļi (ja LĪDZĒJS  ir rīkojies saprātīgi un godīgi), kuru rezultātā nav bijis iespējams izpildīt pienācīgi vai izpildīt vispār saistības un ja šos apstākļus nebija iespējams paredzēt ne vien attiecīgajam LĪDZĒJAM, bet jebkurai citai personai, kas darbojas vai darbotos attiecīgā LĪDZĒJA nozarē, kā arī, ja šos apstākļus nebija iespējams novērst ar saprātīgiem un godīgiem paņēmieniem.

 1. KONFIDENCIALITĀTE 

Visa informācija, kas nav publiski pieejama un ko kāds no LĪDZĒJIEM sniedz viens otram Līguma izpildes laikā vai tā atklājas pildot darba pienākumus, tajā skaitā informācija par finanšu stāvokli, izmantotām tehnoloģijām un datorprogrammām, PAKALPOJUMA un VIETNES attīstības plāniem, tiek atzīta un uzskatīta par konfidenciālu. 

Par konfidenciālu netiek uzskatīta šāda informācija, ja pirms tās iegūšanas, tāda jau bija otra LĪDZĒJA rīcībā, vai tā bija publiski vispārzināma, un, ja šādas informācijas  saņemšanas brīdī, uz to nebija attiecināts konfidencialitātes nosacījums; 

 1. AUTORTIESĪBAS

 Šī Līguma ietvaros KV piešķir PIRCĒJAM  vispārējo licenci PAKALPOJUMAM. PIRCĒJAM aizliegts izmantot PAKALPOJUMA laikā pieejamo digitālo saturu darbībām, kuras neparedz šis līgums, t.sk., kopēt, pavairot, publicēt vai kā savādāk to izmantot  bez KV rakstveida piekrišanas un pretēji Autortiesību likuma tiesību normu prasībām. KV garantē, ka ar visām digitālā satura platformas liepajniekiem plus un Kurzemes Vārds elektroniskais abonements veidošanā iesaistītām personām ir noslēgts līgums, saskaņā ar kuru autortiesības uz PAKALPOJUMĀ pieejamo digitālo saturu un tā platformas risinājumiem pieder KV un tam nav zināma neviena trešā persona, kura varētu šīs KV tiesības apstrīdēt, kā arī likt šķēršļus PAKALPOJUMA izmantošanai un/vai izplatīšanai.

 1. DATU APSTRĀDE

 LĪDZĒJI piekrīt, ka katrs LĪDZĒJS kā datu apstrādes pārzinis un personas datu operators šā Līguma darbības laikā manuāli un/vai elektroniski apstrādā (ieskaitot datu vākšanu, reģistrēšanu, ievadīšanu, glabāšanu, pārveidošanu, izmantošanu, nodošanu, pārraidīšanu, bloķēšanu vai dzēšanu) no otra LĪDZĒJA saņemtus datus, tikai ciktāl tas ir nepieciešams un izriet no noslēgtā Līguma. Datu apstrādes mērķis un nolūks: līguma slēgšana, rēķinu sagatavošana un nosūtīšana, maksājumu pārvaldīšana, savstarpējā saziņa un sadarbības nodrošināšana, efektīvu KV pārvaldības procesu nodrošināšana, biznesa plānošana un analīze, pretenziju un/vai pieteikumu izskatīšana un apstrāde, jaunumu izsūtīšana ciktāl tas ir nepieciešams un izriet no noslēgtā Līguma. KV ievēro PIRCĒJA norādījumus, lieto nepieciešamos tehniskos līdzekļus un veic organizatoriskos pasākumus, lai aizsargātu fizisko personu datus un novērstu to nelikumīgu apstrādi. Personas dati tiks glabāti elektroniskā formā visā Līguma darbības laikā, kā arī piemērojamajos normatīvajos aktos noteiktajā noilguma termiņā, kura ietvaros var tikt iesniegtas sūdzības, celtas prasības un ierosināti līdzīgi procesi. LĪDZĒJS var nodot otra LĪDZĒJA personas datus piesaistītajiem apstrādātājiem, kuri šī līguma ietvaros sniedz grāmatvedības, juridiskos, IT vai cita līdzīga veida pakalpojumus. Noslēdzot Līgumu, PIRCĒJS piekrīt datu apstrādei, atjaunošanai un uzglabāšanai, identifikācijai, informācijas nosūtīšanai par PAKALPOJUMA izmaiņām un piedāvājumiem utml. PIRCĒJS, kurš šī Līguma ietvaros ir patērētājs, ir tiesīgs pieprasīt KV bez maksas izsniegt tā rīcībā esošo informāciju par PIRCĒJA personas datiem, ir tiesīgs pieprasīt to labošanu vai dzēšanu, kā arī nepieciešamības gadījumā ir tiesīgs atsaukt savu iepriekš izsniegto piekrišanu personas datu apstrādei. Šajā sadaļā noteiktie pienākumi ir spēkā neierobežotu laiku un paliek spēkā arī tad, ja kāds no LĪDZĒJIEM vienpusēji atkāpjas no Līguma, vai ja Līgums izbeidzas citādi.

 1. CITI NOTEIKUMI

 Šis Līgums stājās spēkā, PIRCĒJAM veicot PAKALPOJUMA abonementa pirkumu VIETNĒ, piekrītot tā noteikumiem un samaksājot abonementa maksu. Līgums tiek noslēgts uz nenoteiktu laiku un ir spēkā līdz uzņemto saistību izpildei. Tāpat PIRCĒJS ir tiesīgs atteikties no PAKALPOJUMA abonementa, veicot atbilstošas izmaiņas VIETNĒ. Atteikums šajā gadījumā attiecas uz turpmāko abonēšanas periodu, par kuru PIRCĒJS nav veicis samaksu un/vai neplāno to darīt. Jebkuru strīdu starp LĪDZĒJIEM, kas izriet no šī Līguma, LĪDZĒJI apņemas risināt pārrunu ceļā. Ja nav izdevies atrisināt strīdu bez tiesas starpniecības, strīds tiek izskatīts Latvijas Republikas tiesā.

Autorizēties

Reģistrēties

Klikšķini šeit, lai izvēlētos attēlu vai arī velc attēla failus un novieto tos šeit.

Spied šeit, lai izvēlētos attēlu.

Attēlam jābūt JPG formātā, max 10MB.

Reģistrēties

Lai pabeigtu reģistrēšanos, doties uz savu e-pastu un apstiprini savu e-pasta adresi!

Aizmirsu paroli

PALĪDZĒT IR VIEGLI!

Atslēdz reklāmu bloķētāju

Portāls liepajniekiem.lv jums piedāvā svarīgāko informāciju bez maksas. Taču žurnālistu darbam nepieciešami līdzekļi, ko spēj nodrošināt reklāma. Priecāsimies, ja atslēgsi savu reklāmu bloķēšanas programmu.

Kā atslēgt reklāmu bloķētāju

Pārlūka labajā pusē blakus adreses laukam ir bloķētāja ikoniņa.

Tā var būt kāda no šīm:

Uzklikšķini uz tās un atkarībā no bloķētāja veida spied uz:
- "Don`t run on pages on this site"
vai
- "Enabled on this site"
vai
spied uz