Otrdiena, 16. augusts Astrīda, Astra
Abonēt

Lasi vairāk ar
liepajniekiem.lv abonementu

Karš Ukrainā: 4. augusts

Ukraina turpina aizsargāt savu zemi pret agresori Krieviju.

Karš Ukrainā: 4. augusts
Foto: Scanpix
Foto: Scanpix
04.08.2022 00:00

LETA

Jaunākā informācija:

19:35 Krievija var uzbrukt citām tuvējām valstīm, ja Krievijas prezidents Vladimirs Putins gūs sekmes Ukrainas karā, ceturtdien brīdināja NATO ģenerālsekretārs Jenss Stoltenbergs.

“Ja Krievija uzvar šajā karā, [Putinam] būs apstiprinājums, ka vardarbība strādā. Tad citas kaimiņvalstis var būt nākamās,” sacīja alianses vadītājs, izsakoties par Krievijas iebrukumu Ukrainā.

Runājot Norvēģijā Darba partijas jauniešu organizācijas vasaras nometnē Ūtejas salā, netālu no Oslo, Stoltenbergs uzsvēra Ukrainai sniegtā atbalsta svarīgumu.

“Pasaule, kurā mācība Putinam ir, ka viņš saņem, ko vēlas, lietojot militāru spēku, mums ir daudz bīstamāka pasaule,” sacīja Stoltenbergs.

Līdzās Ukrainas atbalstīšanai NATO otrs uzdevums ir nepieļaut konflikta izplešanos. Krievijas uzbrukums arī izceļ Rietumu alianses nozīmību Eiropas aizsardzībai.

Ukraina gatavojas pretuzbrukumam valsts dienvidos, sacīja Stoltenbergs, patlabanējo kara frāzi raksturojot kā “brutālu un asiņainu novājināšanas karu”.

Ņemot vērā Krievijas karu pret Ukrainu, pieaug draudi, ko Krievija rada Norvēģijai, brīdināja alianses vadītājs.

14:58 Krievijas karaspēkam ceturtdien ar artilēriju apšaudot Doneckas apgabala Toreckas pilsētu, sabiedriskā transporta pieturā nogalināti astoņi un ievainoti četri cilvēki, paziņoja Doneckas apgabala administrācijas vadītājs Pavlo Kirilenko.

“Astoņi nogalinātie, četri ievainotie – tādas ir Toreckas apšaudes sekas,” ziņapmaiņas platformā “Telegram” ierakstījis Kirilenko.

Ievainoto vidū ir trīs bērni, piebildis Kirilenko.

Viņš arī pavēstījis, ka apšaudē nodarīti postījumi  vairākām daudzstāvu dzīvojamām ēkām, kā arī baznīcas ēkai.  Ievainots priestera palīgs.

09:41 Ukrainas dienvidu pilsētā Mikolajivā kopš kara sākuma Krievijas armijas veiktās apšaudēs ir gājis bojā 131 iedzīvotājs, bet vēl 590 guvuši smagus ievainojumus, sociālajā tīklā “Facebook” paziņoja pilsētas mērs Oleksandrs Senkevičs.

“Mikolajivā rašistu apšaudēs gājis bojā 131 cilvēks, tai skaitā viens bērns; vēl 590, tai skaitā septiņi bērni, tika smagi ievainoti. Infrastruktūras iestādēm, kuras vēl var atjaunot, nodarīto postījumu rezultātā radušies zaudējumi 758 miljonu grivnu (20 miljonu eiro) apmērā,” stāstīja mērs.

Viņš sacīja, ka ir nodarīti postījumi vairāk nekā 500 daudzstāvu ēkām un 700 privātmājām, un 69 no tām ir pilnīgi iznīcinātas.

Mērs uzsvēra, ka Mikolajivā nav izsludināta obligāta evakuācija, tomēr viņš iesaka visiem, kam ir iespēja, atstāt pilsētu, jo apšaudes turpinās katru dienu un draudi dzīvībai ir augsti.

Jau ziņots, ka Krievijas raķešu apšaudē Mikolajivā trešdienas rītā tika sagrauts lielveikals, bet nav ziņu,, ka šajā apšaudē būtu bojāgājušie vai cietušie. Tika nodarīti postījumi arī aptiekai, veikaliem un dzīvojamiem namiem. 

09:40 Krievijas karaspēka dzīvā spēka zaudējumi Ukrainā līdz ceturtdienas rītam sasnieguši aptuveni 41 500 karavīrus, ziņo Ukrainas armijas ģenerālštābs.

Kopš atkārtotā iebrukuma sākuma 24.februārī Krievija zaudējusi 1789 tankus, 4026 bruņutransportierus, 946 lielgabalus, 260 daudzstobru reaktīvos mīnmetējus, 118 zenītartilērijas iekārtas, 223 lidmašīnas, 191 helikopteru, 742 bezpilota lidaparātus, 182 spārnotās raķetes, 2960 automobiļus un autocisternas, 15 kuģus un ātrlaivas un 83 specializētās tehnikas vienības.

Krievijas zaudējumu apmērs tiek precizēts, jo informācijas ieguvi traucē karadarbība.

09:40 Ukrainas ģenerālprokuratūra fiksējusi jau vairāk nekā 26 000 kara noziegumu, ko Krievija pastrādājusi Ukrainā.

Pēc ģenerālprokuratūras datiem, kopš 24.februāra, kad sākās Krievijas karaspēka pilna apjoma iebrukums Ukrainā, Krievija Ukrainā pastrādājusi 26 465 kara noziegumus.

No tiem 25 473 ir kara noteikumu un paražu pārkāpumi, 73 – agresīva kara plānošanas, gatavošanas vai atļaušanas gadījumi, 27 – kara propagandas gadījumi, bet 892 – citi kara noziegumi.

09:39 Kopš 24.februāra, kad Ukrainā tika ieviests karastāvoklis, uz valsts robežas par mēģinājumu to nelikumīgi šķērsot tika aizturēti 6,4 tūkstoši karaklausībai pakļautu vīriešu, paziņoja Ukrainas Valsts robežsardzes dienests.

“Vairāk nekā četrus tūkstošus no šiem pārkāpējiem robežsargi apturēja ārpus caurlaides punktiem. Pārējie mēģināja blēdīties pasu kontrolē. Bija vīrieši, kas izlikās par sievietēm, citi mēģināja slēpties transporta līdzekļos, viens pat ielīda glābējsilītē. Daudzi viltnieki pirka viltotus dokumentus par dažādām kaitēm viņiem vai viņu bērniem, par sievu bērēm vai bērnu piedzimšanu; bija pat vīrietis, kurš saskaņā ar ierakstu dokumentā esot atbrīvots no karadienesta smagu dzemdību dēļ. Nereti notika arī banāli mēģinājumi uzpirkt robežsargus,” teikts paziņojumā.

Par mēģinājumu nelikumīgi šķērsot valsts robežu paredzēts administratīvs sods, bet ir konstatēti arī kriminālpārkāpumi.

Kopš pilna apjoma kara sākuma ir fiksēti apmēram 210 mēģinājumi uzpirkt robežsargus, kas atteikušies no kukuļiem, kuru kopējā vērtība pārsniegusi 3,5 miljonus grivnu (94 tūkstošus eiro). Valsts robežsardzes dienests atgādināja, ka amatpersonas uzpirkšana ir kriminālpārkāpums, par kuru paredzēts sods pēc Kriminālkodeksa 369.panta.

Ir arī uzsāktas vairāk nekā 170 krimināllietas par personu nelikumīgu pārvešanu pār valsts robežu, gandrīz 470 krimināllietas par dokumentu viltošanu un viltotu dokumentu izmantošanu, un 10 krimināllietas par izvairīšanos no iesaukšanas karadienestā. Vairāk nekā 400 personas tiek turētas aizdomās par šo noziegumu izdarīšanu.

Valsts robežsardzes dienests atgādināja, ka karastāvokļa laikā no Ukrainas ir aizliegts izbraukt vīriešu dzimuma Ukrainas pilsoņiem vecumā no 18 līdz 60 gadiem, izņemot dažas personu kategorijas.

Ukrainas Drošības dienests Kijivā, Mikolajivā un Ļvivā ir izjaucis plānus karaklausībai pakļauto vīriešu nelikumīgai nosūtīšanai pār valsts robežu.

Saistītie raksti

Distances līgums

DISTANCES LĪGUMS PAR PAKALPOJUMA ABONEMENTA IEGĀDI INTERNETA VIDĒ 

VISPĀRĪGA INFORMĀCIJA 

Šis ir distances līgums par satura pakalpojuma pirkumu interneta vidē, turpmāk tekstā – Līgums, kas tiek slēgts starp SIA ”Kurzemes Vārds” (reģistrācijas numurs: 42103002455, juridiskā adrese: Pasta iela 3, Liepāja, LV-3401; epasts: info@liepajniekiem.lv), turpmāk tekstā – KV, un personu, kas veic pirkumu, turpmāk tekstā PIRCĒJS, interneta vietnē liepajniekiem.lv, turpmāk tekstā – VIETNE, vai interneta vietnē kurzemes-vards.lv, turpmāk tekstā – VIETNE KV, un abi līgumslēdzēji kopā – LĪDZĒJI.  PIRCĒJS, veicot pirkumu VIETNĒ/VIETNĒ KV šī Līguma ietvaros, izsaka piekrišanu tā noteikumiem, ir tiesīgs šos Līguma noteikumus izdrukāt un saglabāt.

 Šī Līguma ietvaros:

 1. PIRCĒJS ir fiziska vai juridiska persona, kura pērk VIETNĒ/VIETNĒ KV maksas satura pakalpojumu nolūkam, kas nav saistīts ar saimniecisko darbību, turpmāk tekstā – PIRCĒJS; 
 2. PAKALPOJUMS ir kāds no šajā punktā uzskaitītajiem satura pakalpojumiem, kurš ir nopērkams VIETNĒ/VIETNĒ KV, un kura abonementu PIRCĒJS ir tiesīgs iegādāties:
 1. Liepajniekiem plus – maksas digitālā satura pakalpojums, tajā skaitā raksti, fotogrāfijas, kas tiek īpaši veidots, atlasīts un publicēts VIETNĒ ar norādi ”plus”,
 2. ”Kurzemes Vārds” elektroniskais abonements – maksas digitālā satura pakalpojums VIETNĒ KV, tajā skaitā drukātam laikrakstam ”Kurzemes Vārds” (reģistrēts masu informācijas reģistrā ar nr. 000700763, no 28.11.1991.) vizuālā un satura apjoma ziņā identiska elektroniska kopija, kā arī pieeja viena mēneša iepriekšējo elektronisko kopiju arhīvam,
 3. ”Kurzemes Vārds” drukātais laikraksts – papīra formātā iznākošs reģionālais laikraksts (reģistrēts masu informācijas reģistrā ar nr. 000700763, no 28.11.1991.), kura piegādi PIRCĒJAM Liepājā un Grobiņā (pilsētā) nodrošina SIA ”AC Kurzemes Vārds”, vai citur Latvijā VAS ”Latvijas Pasts” saskaņā ar tā piegādes grafiku..
 4. PAKALPOJUMA TERMIŅŠ UN CENA

 PAKALPOJUMA abonements ir fiksēts termiņā, par noteiktu cenu, kuru KV var mainīt bez iepriekšēja brīdinājuma (izmaiņas neattiecas uz jau apmaksāto PAKALPOJUMA termiņu), par to PIRCĒJAM paziņojot ne vēlāk kā 30 dienas pirms jaunās cenas stāšanās spēkā. KV un PIRCĒJS  piekrīt, ka izmaiņas PAKALPOJUMA cenā tiek piemērotas jaunajam periodam, noslēdzoties iepriekš apmaksātajam PAKALPOJUMA abonementa termiņam. PAKALPOJUMA abonementa cenā ietverti ir visi uz to attiecināmie nodokļi, tajā skaitā pievienotās vērtības nodoklis (turpmāk – PVN) saskaņā ar LR normatīvajiem aktiem:

 1. Liepajniekiem plus ir 4 (četru) nedēļu PAKALPOJUMA lietošanas atļauja par  cenu  – EUR 1.99 (viens euro un 99 centi).
 2. ”Kurzemes Vārds” elektroniskais abonements ir 4 (četru) nedēļu PAKALPOJUMA lietošanas atļauja par  cenu  – EUR 4.99 (četri euro un 99 centi).
 3. ”Kurzemes Vārds” drukātais laikraksts ir papīra formāta izdevums par EUR 7.90 (septiņi euro un 90 centi) vienam mēnesim.
 4. PAKALPOJUMA IEGĀDE UN NORĒĶINI 

Šajā Līguma sadaļā tiek aprakstīta PAKALPOJUMA iegādes kārtība un samaksa par PAKALPOJUMA  abonementa iegādi. 

2.1. PAKALPOJUMU Pircējs var iegādāties tikai pēc reģistrēšanās VIETNĒ/VIETNĒ KV. Lai iegādātos PAKALPOJUMA abonementu, Pircējam jāizvēlas tā apmaksas veids, ievadot KV pieprasīto informāciju. Ar šī līguma akceptu PIRCĒJS apliecina, ka ir nepārprotami sapratis, ka PAKALPOJUMA  abonementa iegāde ir maksas pakalpojums, kā arī  ir iepazinies ar šī Līguma saturu. 

2.2. PAKALPOJUMA  abonementu PIRCĒJS  iegādājas, izmantojot norēķinu karti vai ar SMS (maksa tiks iekļauta PIRCĒJA mobilā sakaru pakalpojumu sniedzēja rēķinā), un tas tiek noformēts kā regulārs maksājums, tā termiņam automātiski pagarinoties uz nākamo fiksēto 4 (četru) nedēļu termiņu PAKALPOJUMAM Liepajniekiem plus un Kurzemes Vārds elektroniskais abonements, bet uz nākamo kalendāro mēnesi pagarinoties automātiski PAKAPLOJUMAM Kurzemes Vārds drukātais laikraksts abonementam , un samaksu  par PAKALPOJUMA abonementu automātiski ieskaitot KV bankas kontā, līdz brīdim, kad PIRCĒJS izvēlēsies pārtraukt PAKALPOJUMA abonementa pirkšanu VIETNĒ, reģistrētajā profilā aktivizējot PĀRTRAUKT ABONĒŠANU.

 1. PAKALPOJUMA ABONEMENTA KURZEMES VĀRDS DRUKĀTAIS LAIKRAKSTS PIEGĀDES UZSĀKŠANA.
  1. Ja PIRCĒJS ir veicis PAKALPOJUMA samaksu darba dienā līdz plkst.14.00, tad abonementa piegāde tiek uzsākta ar nākamo darba dienu, ja piegādi nodrošina AC Kurzemes Vārds, vai pēc divām darba dienām, ja piegādi nodrošina Latvijas Pasts;
  2. Ja PIRCĒJS ir veicis samaksu darba dienā pēc plkst 14:00, tad abonementa piegāde tiek uzsākta ar aiznākamo darba dienu, ja piegādi nodrošina AC Kurzemes Vārds, vai pēc trim darba dienām, ja piegādi nodrošina Latvijas Pasts;
 2. ATTEIKUMA TIESĪBAS 

KV Šī Līguma ietvaros ar PAKALPOJUMU Liepajniekiem plus un Kurzemes Vārds elektroniskais abonements sniedz pakalpojumu, kas atbilst digitālā satura priekšapmaksas pakalpojumam tiešsaitē (digitālā satura kā e-publikāciju piegāde, kas netiek piegādāta patstāvīgā datu nesējā), pieejams pēc pieprasījuma un tā piegāde tiek uzsākta ar PAKALPOJUMA  abonementa apmaksas brīdi, kurā automātiski PAKALPOJUMA abonements tiek aktivizēts. PIRCĒJS  piekrīt, ka ar PAKALPOJUMA  aktivizēšanas brīdi tiek uzsākta PAKALPOJUMA lietošana, līdz ar to PIRCĒJS atsakās no 14 dienu atteikuma tiesībām un samaksātās summas atmaksas, pamatojoties uz MK 20.05.2014. noteikumu Nr.255 ”Noteikumi par distances līgumu” 22.13.punkta noteikumiem.

 1. LĪDZĒJU ATBILDĪBA

LĪDZĒJS neatbild par otra LĪDZĒJA saistībām pret trešām pusēm, ja tādas veidojas saistībā ar šī līguma realizāciju. LĪDZĒJIi vienojas, ja kāds no tiem nepilda savus pienākumus saskaņā ar Līgumu Force majeure apstākļu dēļ, tas ir atbrīvojams no atbildības par Līguma neizpildi vispār vai Līguma pienācīgu neizpildi. Ar Force majeure tiek saprasti jebkādi no LĪDZĒJA gribas neatkarīgi apstākļi (ja LĪDZĒJS  ir rīkojies saprātīgi un godīgi), kuru rezultātā nav bijis iespējams izpildīt pienācīgi vai izpildīt vispār saistības un ja šos apstākļus nebija iespējams paredzēt ne vien attiecīgajam LĪDZĒJAM, bet jebkurai citai personai, kas darbojas vai darbotos attiecīgā LĪDZĒJA nozarē, kā arī, ja šos apstākļus nebija iespējams novērst ar saprātīgiem un godīgiem paņēmieniem.

 1. KONFIDENCIALITĀTE 

Visa informācija, kas nav publiski pieejama un ko kāds no LĪDZĒJIEM sniedz viens otram Līguma izpildes laikā vai tā atklājas pildot darba pienākumus, tajā skaitā informācija par finanšu stāvokli, izmantotām tehnoloģijām un datorprogrammām, PAKALPOJUMA un VIETNES attīstības plāniem, tiek atzīta un uzskatīta par konfidenciālu. 

Par konfidenciālu netiek uzskatīta šāda informācija, ja pirms tās iegūšanas, tāda jau bija otra LĪDZĒJA rīcībā, vai tā bija publiski vispārzināma, un, ja šādas informācijas  saņemšanas brīdī, uz to nebija attiecināts konfidencialitātes nosacījums; 

 1. AUTORTIESĪBAS

 Šī Līguma ietvaros KV piešķir PIRCĒJAM  vispārējo licenci PAKALPOJUMAM. PIRCĒJAM aizliegts izmantot PAKALPOJUMA laikā pieejamo digitālo saturu darbībām, kuras neparedz šis līgums, t.sk., kopēt, pavairot, publicēt vai kā savādāk to izmantot  bez KV rakstveida piekrišanas un pretēji Autortiesību likuma tiesību normu prasībām. KV garantē, ka ar visām digitālā satura platformas liepajniekiem plus un Kurzemes Vārds elektroniskais abonements veidošanā iesaistītām personām ir noslēgts līgums, saskaņā ar kuru autortiesības uz PAKALPOJUMĀ pieejamo digitālo saturu un tā platformas risinājumiem pieder KV un tam nav zināma neviena trešā persona, kura varētu šīs KV tiesības apstrīdēt, kā arī likt šķēršļus PAKALPOJUMA izmantošanai un/vai izplatīšanai.

 1. DATU APSTRĀDE

 LĪDZĒJI piekrīt, ka katrs LĪDZĒJS kā datu apstrādes pārzinis un personas datu operators šā Līguma darbības laikā manuāli un/vai elektroniski apstrādā (ieskaitot datu vākšanu, reģistrēšanu, ievadīšanu, glabāšanu, pārveidošanu, izmantošanu, nodošanu, pārraidīšanu, bloķēšanu vai dzēšanu) no otra LĪDZĒJA saņemtus datus, tikai ciktāl tas ir nepieciešams un izriet no noslēgtā Līguma. Datu apstrādes mērķis un nolūks: līguma slēgšana, rēķinu sagatavošana un nosūtīšana, maksājumu pārvaldīšana, savstarpējā saziņa un sadarbības nodrošināšana, efektīvu KV pārvaldības procesu nodrošināšana, biznesa plānošana un analīze, pretenziju un/vai pieteikumu izskatīšana un apstrāde, jaunumu izsūtīšana ciktāl tas ir nepieciešams un izriet no noslēgtā Līguma. KV ievēro PIRCĒJA norādījumus, lieto nepieciešamos tehniskos līdzekļus un veic organizatoriskos pasākumus, lai aizsargātu fizisko personu datus un novērstu to nelikumīgu apstrādi. Personas dati tiks glabāti elektroniskā formā visā Līguma darbības laikā, kā arī piemērojamajos normatīvajos aktos noteiktajā noilguma termiņā, kura ietvaros var tikt iesniegtas sūdzības, celtas prasības un ierosināti līdzīgi procesi. LĪDZĒJS var nodot otra LĪDZĒJA personas datus piesaistītajiem apstrādātājiem, kuri šī līguma ietvaros sniedz grāmatvedības, juridiskos, IT vai cita līdzīga veida pakalpojumus. Noslēdzot Līgumu, PIRCĒJS piekrīt datu apstrādei, atjaunošanai un uzglabāšanai, identifikācijai, informācijas nosūtīšanai par PAKALPOJUMA izmaiņām un piedāvājumiem utml. PIRCĒJS, kurš šī Līguma ietvaros ir patērētājs, ir tiesīgs pieprasīt KV bez maksas izsniegt tā rīcībā esošo informāciju par PIRCĒJA personas datiem, ir tiesīgs pieprasīt to labošanu vai dzēšanu, kā arī nepieciešamības gadījumā ir tiesīgs atsaukt savu iepriekš izsniegto piekrišanu personas datu apstrādei. Šajā sadaļā noteiktie pienākumi ir spēkā neierobežotu laiku un paliek spēkā arī tad, ja kāds no LĪDZĒJIEM vienpusēji atkāpjas no Līguma, vai ja Līgums izbeidzas citādi.

 1. CITI NOTEIKUMI

 Šis Līgums stājās spēkā, PIRCĒJAM veicot PAKALPOJUMA abonementa pirkumu VIETNĒ, piekrītot tā noteikumiem un samaksājot abonementa maksu. Līgums tiek noslēgts uz nenoteiktu laiku un ir spēkā līdz uzņemto saistību izpildei. Tāpat PIRCĒJS ir tiesīgs atteikties no PAKALPOJUMA abonementa, veicot atbilstošas izmaiņas VIETNĒ. Atteikums šajā gadījumā attiecas uz turpmāko abonēšanas periodu, par kuru PIRCĒJS nav veicis samaksu un/vai neplāno to darīt. Jebkuru strīdu starp LĪDZĒJIEM, kas izriet no šī Līguma, LĪDZĒJI apņemas risināt pārrunu ceļā. Ja nav izdevies atrisināt strīdu bez tiesas starpniecības, strīds tiek izskatīts Latvijas Republikas tiesā.

Autorizēties

Reģistrēties

Klikšķini šeit, lai izvēlētos attēlu vai arī velc attēla failus un novieto tos šeit.

Spied šeit, lai izvēlētos attēlu.

Attēlam jābūt JPG formātā, max 10MB.

Reģistrēties

Lai pabeigtu reģistrēšanos, doties uz savu e-pastu un apstiprini savu e-pasta adresi!

Aizmirsu paroli

PALĪDZĒT IR VIEGLI!

Atslēdz reklāmu bloķētāju

Portāls liepajniekiem.lv jums piedāvā svarīgāko informāciju bez maksas. Taču žurnālistu darbam nepieciešami līdzekļi, ko spēj nodrošināt reklāma. Priecāsimies, ja atslēgsi savu reklāmu bloķēšanas programmu.

Kā atslēgt reklāmu bloķētāju

Pārlūka labajā pusē blakus adreses laukam ir bloķētāja ikoniņa.

Tā var būt kāda no šīm:

Uzklikšķini uz tās un atkarībā no bloķētāja veida spied uz:
- "Don`t run on pages on this site"
vai
- "Enabled on this site"
vai
spied uz