Svētdiena, 5. februāra Selga, Silga, Sinilga, Agate
Abonēt

Lasi vairāk ar
liepajniekiem.lv abonementu

Karš Ukrainā: 4. decembris

Ukraina turpina aizsargāt savu zemi pret agresori Krieviju.

Karš Ukrainā: 4. decembris
Foto: Scanpix
Foto: Scanpix
04.12.2022 00:00

LETA

Jaunākā informācija:

21:57 Plānojot visaptverošo iebrukumu Ukrainā, Krievijas puse bija sadalījusi ukraiņus četrās grupās, no kurām pirmajā iekļautos bija paredzēts fiziski likvidēt, liecina Lielbritānijas Karaliskā apvienoto dienestu institūta : (RUSI) pētījums.

“Bija konkrēts saraksts ar pirmo grupu, kurā bija aktīvākie Cieņas revolūcijas dalībnieki. Krievijas Federālais drošības dienests (FSB) trenējās viņu sagūstīšanā vai nogalināšanā. Pēc tam bija plānots šiem cilvēkiem izveidot filtrācijas nometnes. Pēc filtrācijas “īpaši neuzticamos” plānoja deportēt uz Krieviju. Turklāt Ukrainā viņus “pāraudzinātu” no Krievijas ievesti “skolotāji” un citas amatpersonas,” atsaucoties uz pētījumu vēsta Ukrainas portāls “Babel”.

Otrajā grupā bija iekļauti tie, kas ir jāpiespiež un jāiebiedē, trešā grupa bija neitrālie pilsoņi, kurus krievi cerēja pakļaut sadarbībai, bet ceturtajā grupā bija iespējamie kolaboranti.

Krievijas plāns paredzēja izveidot okupāciju pieņemošu Ukrainas parlamenta deputātu grupu “Kustība par mieru”, kas mudinātu viņiem pievienoties arī citus politiķus. Bija plānots, ka kustība spētu aizliegt protestus pret okupāciju. “Ja daži reģioni tam nepiekristu, viņus atslēgtu no ūdens un energoapgādes, kā arī caur Nacionālās bankas mehānismiem no finanšu sistēmas,” atklājuši pētnieki.

24.februārī Krievija sāka visaptverošu iebrukumu Ukrainā. Uzbrukums tika sākts vairākos virzienos no 2014.gadā okupētajām Donbasa teritorijām Ukrainas austrumos un Krimas pussalas, kā arī no Baltkrievijas. Krievija uz Ukrainu ir palaidusi tūkstošiem raķešu, un, negūstot vērā ņemamus panākumus, pēdējo nedēļu laikā tā cenšas iznīcināt Ukrainas kritisko infrastruktūru.

Izlūkošanas dati liecina, ka Krievija jau izmanto vairāku bruņojuma veidu stratēģiskās rezerves.

18:50 Pagaidu okupētajā Ukrainas pilsētā Mariupolē Krievijas spēki masveidā nojauc uzbrukumos iedragātās daudzdzīvokļu mājas, lai censtos slēpt savus kara noziegumus, vietnē “Telegram” informēja Mariupoles pilsētas padome.

“Krievi pilsētā masveidā nojauc daudzstāvu mājas. Par to liecina kompānijas “Maxar Technologies” satelīta fotogrāfijas. Mājas, kur mēs reiz mierīgi dzīvojām, kļūst par pilnīgām drupām. Tās tiešā vārda nozīmē nones no zemes virsas,” atzina Mariupoles mērijā

Tās rīcībā esošā informācija liecina, ka aplenkuma laikā Krievijas karaspēka apšaudes trāpīja 2257 daudzdzīvokļu mājām.

“Tie ir 90% dzīvojamā fonda. Kopumā iznīcināti vairāk nekā 50% daudzstāvu māju jeb 1356 mājas,” precizē Ukrainas pilsētas pašvaldībā.

Nojaucot mājas krievi mēģina slēpt pastrādātos kara noziegumus.

Mariupole piedzīvo vienu no lielākajām humānajām katastrofām, ko izraisījusi Krievijas agresija. Pilsēta ir faktiski sagrauta, taču tajā joprojām atrodas tūkstošiem cilvēku. Pēc Ukrainas amatpersonu sākotnējām aplēsēm Mariupolē Krievijas uzbrukumā nogalināti aptuveni 22 000 mierīgo iedzīvotāju.

Doneckas apgabala pilsēta Mariupole nonāca aplenkumā drīz pēc Krievijas atkārtotā iebrukuma Ukrainā sākuma februāra beigās. Līdz pat maija vidum pilsētas aizstāvji centās noturēt pozīcijas līdz krievi ieņēma pēdējo to bastionu – metalurģijas uzņēmuma “Azovstaļ” teritoriju.

16:05 Krievijas “Telegram” kanālos publicētas fotogrāfijas, kurās it kā redzams, kā Luhanskas apgabalā okupanti publiski pakāruši piecus ukraiņu civiliedzīvotājus par sadarbību ar Ukrainas Bruņotajiem spēkiem.

Luhanskas apgabala kara administrācijas vadītājs Serhijs Haidajs “Telegram” apliecināja, ka informācija par to tiek pārbaudīta.

“Internetā parādījusies informācija un fotogrāfijas, ka Luhanskas apgabalā dzīvojoši ukraiņi, kurus okupanti turēja aizdomās par palīdzību Ukrainas Bruņotajiem spēkiem, it kā ir pakārti. Mums nav 100% pārbaudītas informācijas, ka tas nav viltojums. Ļoti negribētos izplatīt nepārbaudītu informāciju, jo tieši to vēlas Kremļa režīms un okupanti, lai pēc tam apsūdzētu mūs savos viltojumos,” klāstīja Haidajs.

Viņš pieļāva, ka publicētās fotogrāfijas varētu būt domātas ukraiņu iebiedēšanai pagaidu okupētajā Luhanskas apgabalā, kur daudzi patiešām palīdz Ukrainas armijai. Haidajs aicināja ukraiņus būt pacietīgiem un sociālās saziņas vietnēs publicēt pārbaudītu informāciju.

“Šajos desmit kara mēnešos ir bijis ļoti daudz informācijas, kā okupanti ir ņirgājušies par Luhanskas apgabala iedzīvotājiem. Ir pat informācija, ka viņi civiliedzīvotājus nogalinājuši ne tikai artilērijas apšaudēs, bet vienkārši iegājuši mājās un nošāvuši cilvēkus. Viss ir bijis: gan izvarošanas, gan slepkavības, gan ņirgāšanās. Šajā gadījumā informācija ir jāpārbauda. Mēs visu apkopojam, iesniedzam mūsu tiesībsargājošajām institūcijām, un tad tās visu noskaidro,” paskaidroja Haidajs.

Divās fotogrāfijās redzami pieci pakārti cilvēki ar maisiem galvās. Diviem no pakārtajiem klāt pielikts plakāts ar uzrakstu krievu valodā “Luganskas tautas nodevējs”, bet otrā attēlā trim pakārtajiem ir plakāts ar uzrakstu “Viņš nodeva informāciju ienaidniekam” un Padomju Savienībā izmantotais sauklis “Smerš”, kas nozīmē “Nāvi spiegiem”.

Ukrainas aktīvists Serhijs Sterenko sociālajā tīklā “Twitter” rakstīja, ka “nesaprot, kādēļ Ukrainai nepiegādā jaunus tankus un raķetes, lai sodītu absolūtu ļaunumu. Krievu ļaunumu”.

Savukārt pētnieciskās žurnālistikas projekta “Bellingcat” līdzstrādnieks Hristo Grozevs vērsa uzmanību, ka Krievijas “Telegram” kanālos par attēliem nav sašutuma, bet gan pausts prieks, ka tiek iznīcināti tie, kas sadarbojas ar Ukrainas Bruņotajiem spēkiem.

Tikmēr citi Krievijas “Telegram” lietotāji steidz pieļaut, ka fotogrāfijas ir inscenētas, lai vainotu krievus par zvērībām.

Novembra sākumā izdevums “Financial Times” ziņoja, ka Hersonas apgabala Skadovskā oktobra vidū publiski pakārta 56 gadus veca medmāsa Tatjana Mudrenko, kura krievu okupantiem izkliegusi saukli “Skadovska ir Ukraina”.

14:21 Lietuva nosūtījusi uz Ukrainu vēl divas saremontētas Vācijas pašgājējhaubices “PzH 2000”, paziņojusi Lietuvas Aizsardzības ministrija.

Ministrijā informēja, ka haubices Ukrainai tiks piegādātas kopā ar munīciju.

Lietuvas aizsardzības ministrs Arvīds Anušausks novembra beigās informēja, ka lietuvieši remontē divas “PzH 2000” un pēc to pabeigšanas Lietuvā saremontēto Vācijas pašgājējhaubiču skaits sasniedzis sešas.

Kopš vasaras Lietuvā darbojas kaujas transportlīdzekļu apkopes centrs, kuru izveidoja divi lieli Vācijas bruņojuma ražotāji “Kraus-Maffei Wegmann” un “Rheinmetall”.

Abas saremontētās haubices Vācija un Nīderlande sākotnēji piegādāja kā militāro palīdzību Ukrainai, kas jau desmito mēnesi aizstāvas pret Krievijas iebrukumu.

Munīcija ir no Lietuvas armijas rezervēm. Lietuvas armija arī izmanto “PzH 2000”. Lietuvas Drošības padome novembrī nolēma piegādāt Ukrainai munīciju.

Lietuvas Aizsardzības ministrija ir informējusi, ka militārās tehnikas remontam atvēlēti apmēram divi miljoni eiro.

14:10 Krievijas karaspēka dzīvā spēka zaudējumi Ukrainā līdz svētdienas rītam sasnieguši 91 150 karavīrus, ziņo Ukrainas armijas ģenerālštābs.

Diennakts laikā iznīcināti 550 iebrucēji.

Kopš atkārtotā iebrukuma sākuma 24.februārī krievi zaudējuši 2922 tankus, 5892 bruņutransportierus, 1908 lielgabalus, 395 daudzlādiņu reaktīvās iekārtas, 210 zenītartilērijas iekārtas, 281 lidmašīnu, 263 helikopterus, 1573 bezpilota lidaparātus, 531 spārnoto raķeti, 4479 automobiļus un autocisternas, 16 kuģus un ātrlaivas, kā arī 163 specializētās tehnikas vienības.

Krievijas zaudējumu apmērs tiek precizēts, jo informācijas ieguvi traucē karadarbība.

13:06 Krievija šogad Ukrainas laukos novākusi 5,8 miljonus tonnu kviešu, liecina ASV Nacionālās aeronautikas un kosmosa administrācijas (NASA) aplēses. 

Teritorijā, “kas nebija ukraiņu kontrolē” novākta kviešu raža apmēram viena miljarda ASV dolāru (950 miljoni eiro) vērtībā, liecina NASA pārtikas drošības un lauksaimniecības programmas dati. 

“NASA Harvest” kopā ar partnerinstitūcijām izmantoja satelītu datus un modelēšanas pieeju. 

Kopumā Ukrainas teritorijā šogad nokulti 26,6 miljoni tonnu kviešu, kas ir daudz vairāk nekā lēsts iepriekš, aplēsuši izpētes projektā iesaistītie zinātnieki. 

Lai gan tas ir mazāk nekā pērn sasniegtā Ukrainas rekordlielā raža 33 miljonu tonnu apmērā, šogad gūtā raža gandrīz atbilst piecu gadu vidējam rādītājam, kas ir 27,9 miljoni tonnu. 

Tomēr Krievijas iebrukuma dēļ Ukrainai nav piekļuves 22% kviešu ražas, kas atrodas valsts austrumos. 

NASA dati liecina, ka kopumā 88% pagājušā gada ziemāju ražas tika novākta teritorijās, kas nebija Ukrainas kontrolē. Nenokultie lauki galvenokārt atradās frontes līnijas tuvumā, piebilda zinātnieki. 

10:46 Iestājoties ziemai, apstākļi Ukrainas austrumos kļūs labvēlīgāki militārās operācijas tempam un Ukrainas pretuzbrukums pastiprināsies, jaunākajā analīzē par Krievijas iebrukumu Ukrainā prognozē ASV Kara studiju institūts (ISW).

Institūta eksperti atsaucās uz kādu Krievijas militārā emuāra autoru, kurš sestdien ziņoja, ka zeme Kreminnas-Svatoves līnijā ir sasalusi, un prognozēja, ka ukraiņu spēki palielinās savu spiedienu uz krievu aizsardzību.

Iepriekšējā dienā Luhanskas apgabala kara administrācijas vadītājs Serhijs Haidajs arī ziņoja par to, ka laikapstākļi frontes līnijā no Kreminnas līdz Svatovei mainās un, viņaprāt, ukraiņu spēki spēs uzlabot pretuzbrukumu, jo dubļi sasals.

Iepriekš ISW pieļāva, ka tuvāko nedēļu laikā militāro darbību temps palielināsies, jo pastāvīgs sals sasaldēs zemi visā kaujas darbību apgabalā, jo īpaši Ukrainas austrumos, kur dubļi kavēja abu pušu virzību.

ISW analītiķi norāda, ka ne Krievija, ne Ukraina ziemā neapturēs uzbrukumu, jo tas ir vispiemērotākais laiks karam ar mehanizētajām vienībām.

Vienlaikus ASV nacionālo izlūkdienestu direktore Avrila Heinsa iepriekš pauda viedokli, ka tuvāko mēnešu laikā kaujas darbību temps Ukrainā palēnināsies.

09:40 Rietumvalstu noteiktie cenas griesti Krievijas naftai 60 ASV dolāru apmērā par barelu ir pārāk augsti, lai būtiski ietekmētu tās finanses, sestdienas vakarā paziņoja Ukrainas prezidents Volodimirs Zelenskis.

Tāda cena nozīmē, ka pārāk daudz naudas turpinās ieplūst Krievijas budžetā un tādējādi palīdzēs finansēt karu Ukrainā, Zelenskis sacīja ikvakara videouzrunā.

Viņš pieļāva, ka pēc laika pasaulei būs jāmeklē iespējas vēl stingrāk vērsties pret Maskavu, paužot nožēlu, ka “tas laiks tagad tiek izšķiests”.

Ukrainas prezidenta biroja vadītāj Andrijs Jermaks aicinājis Rietumvalstis noteikt maksimālo cenu Krievijas naftai 30 ASV dolāru par barelu apmērā.

Eiropas Savienība (ES) pēc ilgām sarunām nolēma, ka pievienosies G7 valstīm un Austrālijai. Vienošanās spēkā stāsies pirmdien, kad spēkā stāsies arī ES embargo Krievijas naftai, kas tiek transportēta pa jūras ceļiem.

Vienošanās mērķis ir panākt, ka Krievijai nafta ir jāpārdod zem tirgus cenas, tādējādi noplicinot kara izdevumiem nepieciešamo finansējumu. Piektdien noslēgtā vienošanās paredz, ka sākotnēji cenas griesti būs 60 ASV dolāru par barelu.

Ņujorkas biržas elektroniskajā tirdzniecībā WTI markas jēlnaftas cena piektdien kritās par 1,5% līdz 79,98 ASV dolāriem par barelu. “Brent” markas jēlnaftas cena Londonas biržā saruka par 1,5% līdz 85,57 dolāriem par barelu. Savukārt Krievijas jēlnaftas cena jau tagad ir ap 60 ASV dolāriem par barelu.

Plāns paredz, ka, pārsniedzot noteiktās cenas robežu, tiek aizliegti atsevišķi pakalpojumi Krievijas pa jūru pārvadātai naftai, piemēram, apdrošināšana, finanšu un tehniskā palīdzība. Lielākā daļa pasaules jūras satiksmes pakalpojumu naftas sektorā ietilpst Rietumvalstu jurisdikcijā.

Tomēr Rietumvalstis bažījas, ka, nosakot pārāk zemus cenas griestus, pasaules tirgū nenonāks daudz Krievijas jēlnaftas, tādējādi izraisot spēju naftas cenas pieaugumu.

Kremļa preses pārstāvis Dmitrijs Peksovs paziņoja, ka tiks analizēti konkrēti atbildes pasākumi, bet uzsvēra, ka Krievija nepieņems tādus cenas griestus.

Krievijas pastāvīgais pārstāvis starptautiskajās organizācijās Vīnē Mihails Uļjanovs brīdināja, ka “no šā gada Eiropa dzīvos bez Krievijas naftas”, jo Maskava jau iepriekš esot brīdinājusi, ka nepiegādās naftu valstīm, kas atbalsta cenas griestus.

Krievijas vēstniecība Vašingtonā uzstāja, ka “pieprasījums pēc Krievijas naftas saglabāsies”. 

Saistītie raksti

Distances līgums

DISTANCES LĪGUMS PAR PAKALPOJUMA ABONEMENTA IEGĀDI INTERNETA VIDĒ 

VISPĀRĪGA INFORMĀCIJA 

Šis ir distances līgums par satura pakalpojuma pirkumu interneta vidē, turpmāk tekstā – Līgums, kas tiek slēgts starp SIA ”Kurzemes Vārds” (reģistrācijas numurs: 42103002455, juridiskā adrese: Pasta iela 3, Liepāja, LV-3401; epasts: [email protected]), turpmāk tekstā – KV, un personu, kas veic pirkumu, turpmāk tekstā PIRCĒJS, interneta vietnē liepajniekiem.lv, turpmāk tekstā – VIETNE, vai interneta vietnē kurzemes-vards.lv, turpmāk tekstā – VIETNE KV, un abi līgumslēdzēji kopā – LĪDZĒJI.  PIRCĒJS, veicot pirkumu VIETNĒ/VIETNĒ KV šī Līguma ietvaros, izsaka piekrišanu tā noteikumiem, ir tiesīgs šos Līguma noteikumus izdrukāt un saglabāt.

 Šī Līguma ietvaros:

 1. PIRCĒJS ir fiziska vai juridiska persona, kura pērk VIETNĒ/VIETNĒ KV maksas satura pakalpojumu nolūkam, kas nav saistīts ar saimniecisko darbību, turpmāk tekstā – PIRCĒJS; 
 2. PAKALPOJUMS ir kāds no šajā punktā uzskaitītajiem satura pakalpojumiem, kurš ir nopērkams VIETNĒ/VIETNĒ KV, un kura abonementu PIRCĒJS ir tiesīgs iegādāties:
 1. Liepajniekiem plus – maksas digitālā satura pakalpojums, tajā skaitā raksti, fotogrāfijas, kas tiek īpaši veidots, atlasīts un publicēts VIETNĒ ar norādi ”plus”,
 2. ”Kurzemes Vārds” elektroniskais abonements – maksas digitālā satura pakalpojums VIETNĒ KV, tajā skaitā drukātam laikrakstam ”Kurzemes Vārds” (reģistrēts masu informācijas reģistrā ar nr. 000700763, no 28.11.1991.) vizuālā un satura apjoma ziņā identiska elektroniska kopija, kā arī pieeja viena mēneša iepriekšējo elektronisko kopiju arhīvam,
 3. ”Kurzemes Vārds” drukātais laikraksts – papīra formātā iznākošs reģionālais laikraksts (reģistrēts masu informācijas reģistrā ar nr. 000700763, no 28.11.1991.), kura piegādi PIRCĒJAM Liepājā un Grobiņā (pilsētā) nodrošina SIA ”AC Kurzemes Vārds”, vai citur Latvijā VAS ”Latvijas Pasts” saskaņā ar tā piegādes grafiku..
 4. PAKALPOJUMA TERMIŅŠ UN CENA

 PAKALPOJUMA abonements ir fiksēts termiņā, par noteiktu cenu, kuru KV var mainīt bez iepriekšēja brīdinājuma (izmaiņas neattiecas uz jau apmaksāto PAKALPOJUMA termiņu), par to PIRCĒJAM paziņojot ne vēlāk kā 30 dienas pirms jaunās cenas stāšanās spēkā. KV un PIRCĒJS  piekrīt, ka izmaiņas PAKALPOJUMA cenā tiek piemērotas jaunajam periodam, noslēdzoties iepriekš apmaksātajam PAKALPOJUMA abonementa termiņam. PAKALPOJUMA abonementa cenā ietverti ir visi uz to attiecināmie nodokļi, tajā skaitā pievienotās vērtības nodoklis (turpmāk – PVN) saskaņā ar LR normatīvajiem aktiem:

 1. Liepajniekiem plus ir 4 (četru) nedēļu PAKALPOJUMA lietošanas atļauja par  cenu  – EUR 1.99 (viens euro un 99 centi).
 2. ”Kurzemes Vārds” elektroniskais abonements ir 4 (četru) nedēļu PAKALPOJUMA lietošanas atļauja par  cenu  – EUR 4.99 (četri euro un 99 centi).
 3. ”Kurzemes Vārds” drukātais laikraksts ir papīra formāta izdevums par EUR 7.90 (septiņi euro un 90 centi) vienam mēnesim.
 4. PAKALPOJUMA IEGĀDE UN NORĒĶINI 

Šajā Līguma sadaļā tiek aprakstīta PAKALPOJUMA iegādes kārtība un samaksa par PAKALPOJUMA  abonementa iegādi. 

2.1. PAKALPOJUMU Pircējs var iegādāties tikai pēc reģistrēšanās VIETNĒ/VIETNĒ KV. Lai iegādātos PAKALPOJUMA abonementu, Pircējam jāizvēlas tā apmaksas veids, ievadot KV pieprasīto informāciju. Ar šī līguma akceptu PIRCĒJS apliecina, ka ir nepārprotami sapratis, ka PAKALPOJUMA  abonementa iegāde ir maksas pakalpojums, kā arī  ir iepazinies ar šī Līguma saturu. 

2.2. PAKALPOJUMA  abonementu PIRCĒJS  iegādājas, izmantojot norēķinu karti vai ar SMS (maksa tiks iekļauta PIRCĒJA mobilā sakaru pakalpojumu sniedzēja rēķinā), un tas tiek noformēts kā regulārs maksājums, tā termiņam automātiski pagarinoties uz nākamo fiksēto 4 (četru) nedēļu termiņu PAKALPOJUMAM Liepajniekiem plus un Kurzemes Vārds elektroniskais abonements, bet uz nākamo kalendāro mēnesi pagarinoties automātiski PAKAPLOJUMAM Kurzemes Vārds drukātais laikraksts abonementam , un samaksu  par PAKALPOJUMA abonementu automātiski ieskaitot KV bankas kontā, līdz brīdim, kad PIRCĒJS izvēlēsies pārtraukt PAKALPOJUMA abonementa pirkšanu VIETNĒ, reģistrētajā profilā aktivizējot PĀRTRAUKT ABONĒŠANU.

 1. PAKALPOJUMA ABONEMENTA KURZEMES VĀRDS DRUKĀTAIS LAIKRAKSTS PIEGĀDES UZSĀKŠANA.
  1. Ja PIRCĒJS ir veicis PAKALPOJUMA samaksu darba dienā līdz plkst.14.00, tad abonementa piegāde tiek uzsākta ar nākamo darba dienu, ja piegādi nodrošina AC Kurzemes Vārds, vai pēc divām darba dienām, ja piegādi nodrošina Latvijas Pasts;
  2. Ja PIRCĒJS ir veicis samaksu darba dienā pēc plkst 14:00, tad abonementa piegāde tiek uzsākta ar aiznākamo darba dienu, ja piegādi nodrošina AC Kurzemes Vārds, vai pēc trim darba dienām, ja piegādi nodrošina Latvijas Pasts;
 2. ATTEIKUMA TIESĪBAS 

KV Šī Līguma ietvaros ar PAKALPOJUMU Liepajniekiem plus un Kurzemes Vārds elektroniskais abonements sniedz pakalpojumu, kas atbilst digitālā satura priekšapmaksas pakalpojumam tiešsaitē (digitālā satura kā e-publikāciju piegāde, kas netiek piegādāta patstāvīgā datu nesējā), pieejams pēc pieprasījuma un tā piegāde tiek uzsākta ar PAKALPOJUMA  abonementa apmaksas brīdi, kurā automātiski PAKALPOJUMA abonements tiek aktivizēts. PIRCĒJS  piekrīt, ka ar PAKALPOJUMA  aktivizēšanas brīdi tiek uzsākta PAKALPOJUMA lietošana, līdz ar to PIRCĒJS atsakās no 14 dienu atteikuma tiesībām un samaksātās summas atmaksas, pamatojoties uz MK 20.05.2014. noteikumu Nr.255 ”Noteikumi par distances līgumu” 22.13.punkta noteikumiem.

 1. LĪDZĒJU ATBILDĪBA

LĪDZĒJS neatbild par otra LĪDZĒJA saistībām pret trešām pusēm, ja tādas veidojas saistībā ar šī līguma realizāciju. LĪDZĒJIi vienojas, ja kāds no tiem nepilda savus pienākumus saskaņā ar Līgumu Force majeure apstākļu dēļ, tas ir atbrīvojams no atbildības par Līguma neizpildi vispār vai Līguma pienācīgu neizpildi. Ar Force majeure tiek saprasti jebkādi no LĪDZĒJA gribas neatkarīgi apstākļi (ja LĪDZĒJS  ir rīkojies saprātīgi un godīgi), kuru rezultātā nav bijis iespējams izpildīt pienācīgi vai izpildīt vispār saistības un ja šos apstākļus nebija iespējams paredzēt ne vien attiecīgajam LĪDZĒJAM, bet jebkurai citai personai, kas darbojas vai darbotos attiecīgā LĪDZĒJA nozarē, kā arī, ja šos apstākļus nebija iespējams novērst ar saprātīgiem un godīgiem paņēmieniem.

 1. KONFIDENCIALITĀTE 

Visa informācija, kas nav publiski pieejama un ko kāds no LĪDZĒJIEM sniedz viens otram Līguma izpildes laikā vai tā atklājas pildot darba pienākumus, tajā skaitā informācija par finanšu stāvokli, izmantotām tehnoloģijām un datorprogrammām, PAKALPOJUMA un VIETNES attīstības plāniem, tiek atzīta un uzskatīta par konfidenciālu. 

Par konfidenciālu netiek uzskatīta šāda informācija, ja pirms tās iegūšanas, tāda jau bija otra LĪDZĒJA rīcībā, vai tā bija publiski vispārzināma, un, ja šādas informācijas  saņemšanas brīdī, uz to nebija attiecināts konfidencialitātes nosacījums; 

 1. AUTORTIESĪBAS

 Šī Līguma ietvaros KV piešķir PIRCĒJAM  vispārējo licenci PAKALPOJUMAM. PIRCĒJAM aizliegts izmantot PAKALPOJUMA laikā pieejamo digitālo saturu darbībām, kuras neparedz šis līgums, t.sk., kopēt, pavairot, publicēt vai kā savādāk to izmantot  bez KV rakstveida piekrišanas un pretēji Autortiesību likuma tiesību normu prasībām. KV garantē, ka ar visām digitālā satura platformas liepajniekiem plus un Kurzemes Vārds elektroniskais abonements veidošanā iesaistītām personām ir noslēgts līgums, saskaņā ar kuru autortiesības uz PAKALPOJUMĀ pieejamo digitālo saturu un tā platformas risinājumiem pieder KV un tam nav zināma neviena trešā persona, kura varētu šīs KV tiesības apstrīdēt, kā arī likt šķēršļus PAKALPOJUMA izmantošanai un/vai izplatīšanai.

 1. DATU APSTRĀDE

 LĪDZĒJI piekrīt, ka katrs LĪDZĒJS kā datu apstrādes pārzinis un personas datu operators šā Līguma darbības laikā manuāli un/vai elektroniski apstrādā (ieskaitot datu vākšanu, reģistrēšanu, ievadīšanu, glabāšanu, pārveidošanu, izmantošanu, nodošanu, pārraidīšanu, bloķēšanu vai dzēšanu) no otra LĪDZĒJA saņemtus datus, tikai ciktāl tas ir nepieciešams un izriet no noslēgtā Līguma. Datu apstrādes mērķis un nolūks: līguma slēgšana, rēķinu sagatavošana un nosūtīšana, maksājumu pārvaldīšana, savstarpējā saziņa un sadarbības nodrošināšana, efektīvu KV pārvaldības procesu nodrošināšana, biznesa plānošana un analīze, pretenziju un/vai pieteikumu izskatīšana un apstrāde, jaunumu izsūtīšana ciktāl tas ir nepieciešams un izriet no noslēgtā Līguma. KV ievēro PIRCĒJA norādījumus, lieto nepieciešamos tehniskos līdzekļus un veic organizatoriskos pasākumus, lai aizsargātu fizisko personu datus un novērstu to nelikumīgu apstrādi. Personas dati tiks glabāti elektroniskā formā visā Līguma darbības laikā, kā arī piemērojamajos normatīvajos aktos noteiktajā noilguma termiņā, kura ietvaros var tikt iesniegtas sūdzības, celtas prasības un ierosināti līdzīgi procesi. LĪDZĒJS var nodot otra LĪDZĒJA personas datus piesaistītajiem apstrādātājiem, kuri šī līguma ietvaros sniedz grāmatvedības, juridiskos, IT vai cita līdzīga veida pakalpojumus. Noslēdzot Līgumu, PIRCĒJS piekrīt datu apstrādei, atjaunošanai un uzglabāšanai, identifikācijai, informācijas nosūtīšanai par PAKALPOJUMA izmaiņām un piedāvājumiem utml. PIRCĒJS, kurš šī Līguma ietvaros ir patērētājs, ir tiesīgs pieprasīt KV bez maksas izsniegt tā rīcībā esošo informāciju par PIRCĒJA personas datiem, ir tiesīgs pieprasīt to labošanu vai dzēšanu, kā arī nepieciešamības gadījumā ir tiesīgs atsaukt savu iepriekš izsniegto piekrišanu personas datu apstrādei. Šajā sadaļā noteiktie pienākumi ir spēkā neierobežotu laiku un paliek spēkā arī tad, ja kāds no LĪDZĒJIEM vienpusēji atkāpjas no Līguma, vai ja Līgums izbeidzas citādi.

 1. CITI NOTEIKUMI

 Šis Līgums stājās spēkā, PIRCĒJAM veicot PAKALPOJUMA abonementa pirkumu VIETNĒ, piekrītot tā noteikumiem un samaksājot abonementa maksu. Līgums tiek noslēgts uz nenoteiktu laiku un ir spēkā līdz uzņemto saistību izpildei. Tāpat PIRCĒJS ir tiesīgs atteikties no PAKALPOJUMA abonementa, veicot atbilstošas izmaiņas VIETNĒ. Atteikums šajā gadījumā attiecas uz turpmāko abonēšanas periodu, par kuru PIRCĒJS nav veicis samaksu un/vai neplāno to darīt. Jebkuru strīdu starp LĪDZĒJIEM, kas izriet no šī Līguma, LĪDZĒJI apņemas risināt pārrunu ceļā. Ja nav izdevies atrisināt strīdu bez tiesas starpniecības, strīds tiek izskatīts Latvijas Republikas tiesā.

Autorizēties

Reģistrēties

Klikšķini šeit, lai izvēlētos attēlu vai arī velc attēla failus un novieto tos šeit.

Spied šeit, lai izvēlētos attēlu.

Attēlam jābūt JPG formātā, max 10MB.

Reģistrēties

Lai pabeigtu reģistrēšanos, doties uz savu e-pastu un apstiprini savu e-pasta adresi!

Aizmirsu paroli

PALĪDZĒT IR VIEGLI!

Atslēdz reklāmu bloķētāju

Portāls liepajniekiem.lv jums piedāvā svarīgāko informāciju bez maksas. Taču žurnālistu darbam nepieciešami līdzekļi, ko spēj nodrošināt reklāma. Priecāsimies, ja atslēgsi savu reklāmu bloķēšanas programmu.

Kā atslēgt reklāmu bloķētāju

Pārlūka labajā pusē blakus adreses laukam ir bloķētāja ikoniņa.

Tā var būt kāda no šīm:

Uzklikšķini uz tās un atkarībā no bloķētāja veida spied uz:
- "Don`t run on pages on this site"
vai
- "Enabled on this site"
vai
spied uz