Sestdiena, 26. novembris Sebastians, Konrāds, Sebastijans
Abonēt

Lasi vairāk ar
liepajniekiem.lv abonementu

Karš Ukrainā: 7. oktobris

Ukraina turpina aizsargāt savu zemi pret agresori Krieviju.

Karš Ukrainā: 7. oktobris
Foto: Scanpix
Foto: Scanpix
07.10.2022 00:09

LETA

Jaunākā informācija:

20:22 Ukrainas bruņotie spēki Hersonas apgabalā no krievu okupantiem atbrīvojuši jau vairāk nekā 2400 kvadrātkilometru lielu teritoriju un 67 apdzīvotas vietas, piektdien paziņojis Ukrainas prezidenta biroja vadītāja vietnieks Kirilo Timošenko.

Hersonas rajonā no okupācijas atbrīvotas sešas apdzīvotas vietas, bet Berislavas rajonā 61 vieta. Šajā rajonā jau veikti situācijas stabilizācijas pasākumi 19 apdzīvotās vietās, notiek arī iedzīvotāju evakuācija, paziņoja Timošenko.

Pēc Timošenko teiktā, Voroncovkas un Visokopoļes ciemos tiek atjaunota transformatoru darbība, un veikti darbi, lai atjaunotu mobilo sakaru pārklājumu divos Berislavas rajona ciemos.

Tuvākajā laikā plānots atjaunot mobilo sakaru pārklājumu vēl divās apdzīvotās vietās, atklāja Timošenko.

Viņš norādīja, ka daudzos apgabalos daļu no apšaudēs bojātās kritiskās infrastruktūras nav iespējams atjaunot. Sevišķi slikta situācija ir Arhangeļskas un Visokopoļes ciemos un Osokorovkas ciemā. Turp tiek sūtīta humānā palīdzība un piegādāts dzeramais ūdens.

Policija strādā arī pie kara noziegumu reģistrēšanas.

Hersonas apgabalā dokumentēti jau 107 kara noziegumi. Turpinās arī teritorijas atmīnēšana un stabilizācijas pasākumi, atklāja Timošenko.

13:01 Krievijas algotņu organizācija “Vagner” Ukrainā ciesto zaudējumu dēļ masveidā vervē jaunus algotņus ārzemēs, vēsta Londonā bāzētais izdevums “Middle East Eye” (MEE), atsaucoties uz saviem avotiem.

Algotņi tiek meklēti Turcijā, Serbijā, Čehijā, Polijā, Ungārijā, Vācijā, Kanādā un citās valstīs, pat Latīņamerikā.

Krievijas algotņu rindās ir lieli zaudējumi vispārējās dezorganizācijas dēļ, kas valda Krievijas bruņotajos spēkos.

Kandidātiem tiek piedāvāta divas reizes lielāka alga nekā pirms Krievijas pret Ukrainu izvērstā pilna mēroga kara sākuma – 10 000 dolāru mēnesī.

“Parasti viņi pieņem cilvēkus ar solīdu kauju pieredzi,” skaidroja viens no avotiem, “bet tagad viņi cenšas sasniegt visus, kas gatavi nogalināt un kam vajadzīga nauda.”

“Vagner” kampaņa izvērsta, kā starpniekus izmantojot “Eiropā dzīvojošos Krievijas oligarhus, kas ir saistīti ar noziedzīgo pasauli”.

Pēdējo mēnešu laikā medijos vairākkārt izskanējusi informācija, ka Krievijā “Vagner” vervē jaunus algotņus ieslodzīto vidū, kam piespriesti ilgi gadi cietumā, vēlams, par smagiem, vardarbīgiem noziegumiem.

Līdzās atalgojumam viņiem solīta prezidenta apžēlošana.

Krievijas karaspēka dzīvā spēka zaudējumi Ukrainā līdz piektdienas rītam sasnieguši 61 680 karavīru, ziņo Ukrainas armijas ģenerālštābs.

Diennakts laikā iznīcināti 350 iebrucēji un 17 tanki, kā arī notriekti 20 bezpilota lidaparāti.

Kopš atkārtotā iebrukuma sākuma 24.februārī krievi zaudējuši 2466 tankus, 5093 bruņutransportierus, 1455 lielgabalus, 344 daudzlādiņu reaktīvās iekārtas, 177 zenītartilērijas iekārtas, 266 lidmašīnas, 233 helikopterus, 1067 bezpilota lidaparātus, 246 spārnotās raķetes, 3862 automobiļus un autocisternas, 15 kuģus un ātrlaivas, kā arī 135 specializētās tehnikas vienības.

Aizvadītajā diennaktī vislielākos zaudējumus ienaidnieks cieta Kramatorskas un Krivijrihas virzienā, informē Ukrainas armijas ģenerālštābs.

Krievijas zaudējumu apmērs tiek precizēts, jo informācijas ieguvi traucē karadarbība.

10:07 Ukrainas Doneckas apgabala okupētajā daļā dislocētā Krievijas armija papildinājusi savas rezerves ar 500 mobilizētiem kriminālnoziedzniekiem, piektdien paziņoja Ukrainas armijas ģenerālštābs.

Lai Doneckas apgabalā pastiprinātu Krievijas armijas vienības, tur ieradušies aptuveni 500 kriminālnoziedznieku.

Jauno apakšvienību komandieru amatos ir bijušie Krievijas likumsargi.

Krievijas karaspēka komandieri izdevuši rīkojumu par mobilo telefonu atņemšanu visiem mobilizētajiem, kas ierodas kauju zonā.

Krievijas militāri politiskā vadība, lai iegūtu laiku mobilizēto karavīru sagatavošanai, zaudējumus apakšvienībās frontē kompensē ar okupēto teritoriju tā dēvēto spēka struktūru pārstāvjiem.

09:28 Krievijas armija ceturtdien ar raķetēm apšaudīja Ukrainas Zaporižjas pilsētu, nogalinot vismaz 11 cilvēkus, ziņo ārkārtas dienesti.

Glābēji no gruvešiem izcēluši 21 cilvēku, no kuriem 20 hospitalizēti.

Krievu okupanti ceturtdienas rītā divreiz ar raķetēm apšaudīja Zaporižju, dodot septiņus triecienus daudzstāvu ēkām, un to gruvešos atradās cilvēki. Zaporižjas apgabala kara administrācija agrāk ziņoja par trim bojāgājušajiem.

Pēc rīta uzbrukuma Zaporižjas centrā krievu okupanti atkal apšaudīja pilsētu, kur tika fiksēti trīs raķešu triecieni.

Piektdienas rītā Krievijas spēki atkal apšaudījuši Zaporižju, pirmo reizi pret pilsētu pielietojot Irānas ražotos dronus kamikadzes. Divos pilsētas rajonos nodarīti bojājumi infrastruktūras objektiem, cietis viens cilvēks, kurš hospitalizēts.

09:27 Ukrainas Bruņotie spēki šomēnes ir atbrīvojuši vairāk nekā 500 kvadrātkilometru Hersonas apgabala teritorijas, ceturtdienas vakara videouzrunā paziņoja Ukrainas prezidents Volodimirs Zelenskis.

“Laikā kopš 1.oktobra un Hersonas apgabalā vien no Krievijas pseidoreferenduma tika atbrīvota un stabilizēta vairāk nekā pustūkstoti kvadrātkilometru liela teritorija un desmitiem apdzīvoto vietu,” sacīja Zelenskis.

“Ir panākumi arī austrumu virzienā. Noteikti pienāks diena, kad mēs atskaitīsimies par panākumiem arī Zaporižjas apgabalā – tajos rajonos, kurus pagaidām kontrolē okupanti. Pienāks diena, kad mēs pateiksim arī par Krimas atbrīvošanu.”

Zelenskis pieminēja arī Irānas bezpilota lidaparātus, ar kuriem Krievija dod triecienus Ukrainai.

“Irāna nez kāpēc apgalvo, ka to (dronu) pie mums nav. Cilvēki tos redz debesīs. Mēs tos notriecam. Bet mums saka, ka to it kā nav. Nu ko, atradīsim paņēmienus, lai to tiešām nebūtu,” sacīja prezidents.

Ukrainas Dienvidu aizsardzības spēku apvienotā koordinācijas preses centra vadītāja Natālija Humeņuka iepriekš bija paziņojusi, ka kopš 1.oktobra ir atbrīvoti vairāk nekā 400 kvadrātkilometru Hersonas apgabala teritorijas. 

Ukrainas Bruņoto spēku ģenerālštābs paziņoja, ka šomēnes ir atbrīvotas 29 apdzīvotās vietas Hersonas apgabalā. 

Saistītie raksti

Distances līgums

DISTANCES LĪGUMS PAR PAKALPOJUMA ABONEMENTA IEGĀDI INTERNETA VIDĒ 

VISPĀRĪGA INFORMĀCIJA 

Šis ir distances līgums par satura pakalpojuma pirkumu interneta vidē, turpmāk tekstā – Līgums, kas tiek slēgts starp SIA ”Kurzemes Vārds” (reģistrācijas numurs: 42103002455, juridiskā adrese: Pasta iela 3, Liepāja, LV-3401; epasts: info@liepajniekiem.lv), turpmāk tekstā – KV, un personu, kas veic pirkumu, turpmāk tekstā PIRCĒJS, interneta vietnē liepajniekiem.lv, turpmāk tekstā – VIETNE, vai interneta vietnē kurzemes-vards.lv, turpmāk tekstā – VIETNE KV, un abi līgumslēdzēji kopā – LĪDZĒJI.  PIRCĒJS, veicot pirkumu VIETNĒ/VIETNĒ KV šī Līguma ietvaros, izsaka piekrišanu tā noteikumiem, ir tiesīgs šos Līguma noteikumus izdrukāt un saglabāt.

 Šī Līguma ietvaros:

 1. PIRCĒJS ir fiziska vai juridiska persona, kura pērk VIETNĒ/VIETNĒ KV maksas satura pakalpojumu nolūkam, kas nav saistīts ar saimniecisko darbību, turpmāk tekstā – PIRCĒJS; 
 2. PAKALPOJUMS ir kāds no šajā punktā uzskaitītajiem satura pakalpojumiem, kurš ir nopērkams VIETNĒ/VIETNĒ KV, un kura abonementu PIRCĒJS ir tiesīgs iegādāties:
 1. Liepajniekiem plus – maksas digitālā satura pakalpojums, tajā skaitā raksti, fotogrāfijas, kas tiek īpaši veidots, atlasīts un publicēts VIETNĒ ar norādi ”plus”,
 2. ”Kurzemes Vārds” elektroniskais abonements – maksas digitālā satura pakalpojums VIETNĒ KV, tajā skaitā drukātam laikrakstam ”Kurzemes Vārds” (reģistrēts masu informācijas reģistrā ar nr. 000700763, no 28.11.1991.) vizuālā un satura apjoma ziņā identiska elektroniska kopija, kā arī pieeja viena mēneša iepriekšējo elektronisko kopiju arhīvam,
 3. ”Kurzemes Vārds” drukātais laikraksts – papīra formātā iznākošs reģionālais laikraksts (reģistrēts masu informācijas reģistrā ar nr. 000700763, no 28.11.1991.), kura piegādi PIRCĒJAM Liepājā un Grobiņā (pilsētā) nodrošina SIA ”AC Kurzemes Vārds”, vai citur Latvijā VAS ”Latvijas Pasts” saskaņā ar tā piegādes grafiku..
 4. PAKALPOJUMA TERMIŅŠ UN CENA

 PAKALPOJUMA abonements ir fiksēts termiņā, par noteiktu cenu, kuru KV var mainīt bez iepriekšēja brīdinājuma (izmaiņas neattiecas uz jau apmaksāto PAKALPOJUMA termiņu), par to PIRCĒJAM paziņojot ne vēlāk kā 30 dienas pirms jaunās cenas stāšanās spēkā. KV un PIRCĒJS  piekrīt, ka izmaiņas PAKALPOJUMA cenā tiek piemērotas jaunajam periodam, noslēdzoties iepriekš apmaksātajam PAKALPOJUMA abonementa termiņam. PAKALPOJUMA abonementa cenā ietverti ir visi uz to attiecināmie nodokļi, tajā skaitā pievienotās vērtības nodoklis (turpmāk – PVN) saskaņā ar LR normatīvajiem aktiem:

 1. Liepajniekiem plus ir 4 (četru) nedēļu PAKALPOJUMA lietošanas atļauja par  cenu  – EUR 1.99 (viens euro un 99 centi).
 2. ”Kurzemes Vārds” elektroniskais abonements ir 4 (četru) nedēļu PAKALPOJUMA lietošanas atļauja par  cenu  – EUR 4.99 (četri euro un 99 centi).
 3. ”Kurzemes Vārds” drukātais laikraksts ir papīra formāta izdevums par EUR 7.90 (septiņi euro un 90 centi) vienam mēnesim.
 4. PAKALPOJUMA IEGĀDE UN NORĒĶINI 

Šajā Līguma sadaļā tiek aprakstīta PAKALPOJUMA iegādes kārtība un samaksa par PAKALPOJUMA  abonementa iegādi. 

2.1. PAKALPOJUMU Pircējs var iegādāties tikai pēc reģistrēšanās VIETNĒ/VIETNĒ KV. Lai iegādātos PAKALPOJUMA abonementu, Pircējam jāizvēlas tā apmaksas veids, ievadot KV pieprasīto informāciju. Ar šī līguma akceptu PIRCĒJS apliecina, ka ir nepārprotami sapratis, ka PAKALPOJUMA  abonementa iegāde ir maksas pakalpojums, kā arī  ir iepazinies ar šī Līguma saturu. 

2.2. PAKALPOJUMA  abonementu PIRCĒJS  iegādājas, izmantojot norēķinu karti vai ar SMS (maksa tiks iekļauta PIRCĒJA mobilā sakaru pakalpojumu sniedzēja rēķinā), un tas tiek noformēts kā regulārs maksājums, tā termiņam automātiski pagarinoties uz nākamo fiksēto 4 (četru) nedēļu termiņu PAKALPOJUMAM Liepajniekiem plus un Kurzemes Vārds elektroniskais abonements, bet uz nākamo kalendāro mēnesi pagarinoties automātiski PAKAPLOJUMAM Kurzemes Vārds drukātais laikraksts abonementam , un samaksu  par PAKALPOJUMA abonementu automātiski ieskaitot KV bankas kontā, līdz brīdim, kad PIRCĒJS izvēlēsies pārtraukt PAKALPOJUMA abonementa pirkšanu VIETNĒ, reģistrētajā profilā aktivizējot PĀRTRAUKT ABONĒŠANU.

 1. PAKALPOJUMA ABONEMENTA KURZEMES VĀRDS DRUKĀTAIS LAIKRAKSTS PIEGĀDES UZSĀKŠANA.
  1. Ja PIRCĒJS ir veicis PAKALPOJUMA samaksu darba dienā līdz plkst.14.00, tad abonementa piegāde tiek uzsākta ar nākamo darba dienu, ja piegādi nodrošina AC Kurzemes Vārds, vai pēc divām darba dienām, ja piegādi nodrošina Latvijas Pasts;
  2. Ja PIRCĒJS ir veicis samaksu darba dienā pēc plkst 14:00, tad abonementa piegāde tiek uzsākta ar aiznākamo darba dienu, ja piegādi nodrošina AC Kurzemes Vārds, vai pēc trim darba dienām, ja piegādi nodrošina Latvijas Pasts;
 2. ATTEIKUMA TIESĪBAS 

KV Šī Līguma ietvaros ar PAKALPOJUMU Liepajniekiem plus un Kurzemes Vārds elektroniskais abonements sniedz pakalpojumu, kas atbilst digitālā satura priekšapmaksas pakalpojumam tiešsaitē (digitālā satura kā e-publikāciju piegāde, kas netiek piegādāta patstāvīgā datu nesējā), pieejams pēc pieprasījuma un tā piegāde tiek uzsākta ar PAKALPOJUMA  abonementa apmaksas brīdi, kurā automātiski PAKALPOJUMA abonements tiek aktivizēts. PIRCĒJS  piekrīt, ka ar PAKALPOJUMA  aktivizēšanas brīdi tiek uzsākta PAKALPOJUMA lietošana, līdz ar to PIRCĒJS atsakās no 14 dienu atteikuma tiesībām un samaksātās summas atmaksas, pamatojoties uz MK 20.05.2014. noteikumu Nr.255 ”Noteikumi par distances līgumu” 22.13.punkta noteikumiem.

 1. LĪDZĒJU ATBILDĪBA

LĪDZĒJS neatbild par otra LĪDZĒJA saistībām pret trešām pusēm, ja tādas veidojas saistībā ar šī līguma realizāciju. LĪDZĒJIi vienojas, ja kāds no tiem nepilda savus pienākumus saskaņā ar Līgumu Force majeure apstākļu dēļ, tas ir atbrīvojams no atbildības par Līguma neizpildi vispār vai Līguma pienācīgu neizpildi. Ar Force majeure tiek saprasti jebkādi no LĪDZĒJA gribas neatkarīgi apstākļi (ja LĪDZĒJS  ir rīkojies saprātīgi un godīgi), kuru rezultātā nav bijis iespējams izpildīt pienācīgi vai izpildīt vispār saistības un ja šos apstākļus nebija iespējams paredzēt ne vien attiecīgajam LĪDZĒJAM, bet jebkurai citai personai, kas darbojas vai darbotos attiecīgā LĪDZĒJA nozarē, kā arī, ja šos apstākļus nebija iespējams novērst ar saprātīgiem un godīgiem paņēmieniem.

 1. KONFIDENCIALITĀTE 

Visa informācija, kas nav publiski pieejama un ko kāds no LĪDZĒJIEM sniedz viens otram Līguma izpildes laikā vai tā atklājas pildot darba pienākumus, tajā skaitā informācija par finanšu stāvokli, izmantotām tehnoloģijām un datorprogrammām, PAKALPOJUMA un VIETNES attīstības plāniem, tiek atzīta un uzskatīta par konfidenciālu. 

Par konfidenciālu netiek uzskatīta šāda informācija, ja pirms tās iegūšanas, tāda jau bija otra LĪDZĒJA rīcībā, vai tā bija publiski vispārzināma, un, ja šādas informācijas  saņemšanas brīdī, uz to nebija attiecināts konfidencialitātes nosacījums; 

 1. AUTORTIESĪBAS

 Šī Līguma ietvaros KV piešķir PIRCĒJAM  vispārējo licenci PAKALPOJUMAM. PIRCĒJAM aizliegts izmantot PAKALPOJUMA laikā pieejamo digitālo saturu darbībām, kuras neparedz šis līgums, t.sk., kopēt, pavairot, publicēt vai kā savādāk to izmantot  bez KV rakstveida piekrišanas un pretēji Autortiesību likuma tiesību normu prasībām. KV garantē, ka ar visām digitālā satura platformas liepajniekiem plus un Kurzemes Vārds elektroniskais abonements veidošanā iesaistītām personām ir noslēgts līgums, saskaņā ar kuru autortiesības uz PAKALPOJUMĀ pieejamo digitālo saturu un tā platformas risinājumiem pieder KV un tam nav zināma neviena trešā persona, kura varētu šīs KV tiesības apstrīdēt, kā arī likt šķēršļus PAKALPOJUMA izmantošanai un/vai izplatīšanai.

 1. DATU APSTRĀDE

 LĪDZĒJI piekrīt, ka katrs LĪDZĒJS kā datu apstrādes pārzinis un personas datu operators šā Līguma darbības laikā manuāli un/vai elektroniski apstrādā (ieskaitot datu vākšanu, reģistrēšanu, ievadīšanu, glabāšanu, pārveidošanu, izmantošanu, nodošanu, pārraidīšanu, bloķēšanu vai dzēšanu) no otra LĪDZĒJA saņemtus datus, tikai ciktāl tas ir nepieciešams un izriet no noslēgtā Līguma. Datu apstrādes mērķis un nolūks: līguma slēgšana, rēķinu sagatavošana un nosūtīšana, maksājumu pārvaldīšana, savstarpējā saziņa un sadarbības nodrošināšana, efektīvu KV pārvaldības procesu nodrošināšana, biznesa plānošana un analīze, pretenziju un/vai pieteikumu izskatīšana un apstrāde, jaunumu izsūtīšana ciktāl tas ir nepieciešams un izriet no noslēgtā Līguma. KV ievēro PIRCĒJA norādījumus, lieto nepieciešamos tehniskos līdzekļus un veic organizatoriskos pasākumus, lai aizsargātu fizisko personu datus un novērstu to nelikumīgu apstrādi. Personas dati tiks glabāti elektroniskā formā visā Līguma darbības laikā, kā arī piemērojamajos normatīvajos aktos noteiktajā noilguma termiņā, kura ietvaros var tikt iesniegtas sūdzības, celtas prasības un ierosināti līdzīgi procesi. LĪDZĒJS var nodot otra LĪDZĒJA personas datus piesaistītajiem apstrādātājiem, kuri šī līguma ietvaros sniedz grāmatvedības, juridiskos, IT vai cita līdzīga veida pakalpojumus. Noslēdzot Līgumu, PIRCĒJS piekrīt datu apstrādei, atjaunošanai un uzglabāšanai, identifikācijai, informācijas nosūtīšanai par PAKALPOJUMA izmaiņām un piedāvājumiem utml. PIRCĒJS, kurš šī Līguma ietvaros ir patērētājs, ir tiesīgs pieprasīt KV bez maksas izsniegt tā rīcībā esošo informāciju par PIRCĒJA personas datiem, ir tiesīgs pieprasīt to labošanu vai dzēšanu, kā arī nepieciešamības gadījumā ir tiesīgs atsaukt savu iepriekš izsniegto piekrišanu personas datu apstrādei. Šajā sadaļā noteiktie pienākumi ir spēkā neierobežotu laiku un paliek spēkā arī tad, ja kāds no LĪDZĒJIEM vienpusēji atkāpjas no Līguma, vai ja Līgums izbeidzas citādi.

 1. CITI NOTEIKUMI

 Šis Līgums stājās spēkā, PIRCĒJAM veicot PAKALPOJUMA abonementa pirkumu VIETNĒ, piekrītot tā noteikumiem un samaksājot abonementa maksu. Līgums tiek noslēgts uz nenoteiktu laiku un ir spēkā līdz uzņemto saistību izpildei. Tāpat PIRCĒJS ir tiesīgs atteikties no PAKALPOJUMA abonementa, veicot atbilstošas izmaiņas VIETNĒ. Atteikums šajā gadījumā attiecas uz turpmāko abonēšanas periodu, par kuru PIRCĒJS nav veicis samaksu un/vai neplāno to darīt. Jebkuru strīdu starp LĪDZĒJIEM, kas izriet no šī Līguma, LĪDZĒJI apņemas risināt pārrunu ceļā. Ja nav izdevies atrisināt strīdu bez tiesas starpniecības, strīds tiek izskatīts Latvijas Republikas tiesā.

Autorizēties

Reģistrēties

Klikšķini šeit, lai izvēlētos attēlu vai arī velc attēla failus un novieto tos šeit.

Spied šeit, lai izvēlētos attēlu.

Attēlam jābūt JPG formātā, max 10MB.

Reģistrēties

Lai pabeigtu reģistrēšanos, doties uz savu e-pastu un apstiprini savu e-pasta adresi!

Aizmirsu paroli

PALĪDZĒT IR VIEGLI!

Atslēdz reklāmu bloķētāju

Portāls liepajniekiem.lv jums piedāvā svarīgāko informāciju bez maksas. Taču žurnālistu darbam nepieciešami līdzekļi, ko spēj nodrošināt reklāma. Priecāsimies, ja atslēgsi savu reklāmu bloķēšanas programmu.

Kā atslēgt reklāmu bloķētāju

Pārlūka labajā pusē blakus adreses laukam ir bloķētāja ikoniņa.

Tā var būt kāda no šīm:

Uzklikšķini uz tās un atkarībā no bloķētāja veida spied uz:
- "Don`t run on pages on this site"
vai
- "Enabled on this site"
vai
spied uz