Trešdiena, 17. jūnijs Artis, Artūrs
Abonēt

Lasi vairāk ar
liepajniekiem.lv abonementu

Libānā divās dienās sakaru ierīču eksplozijās gājuši bojā 37 cilvēki

Libāna otrdien un trešdien peidžeru un rāciju sprādzienos nogalināti 37 cilvēki un 2931 ievainots, ceturtdien pavēstīja Libānas veselības ministrs Firass Abiads.

Libānā divās dienās sakaru ierīču eksplozijās gājuši bojā 37 cilvēki
19.09.2024 15:57

LETA

Pēc Abiada teiktā, trešdien tika nogalināti 25 cilvēki, bet otrdien – 12 cilvēki.

Libānas oficiālā ziņu aģentūra NNA vēstīja, ka sprādzieni notikuši rajonos, kur ir spēcīgas pozīcijas šiītu kustībai “Hizbollah”.

Savukārt ar “Hizbollah” saistītais telekanāls “Al Manar” ziņo, ka rācijas sprāgušas daudzos Libānas apvidos.

“Hizbollah” tuvs avots sacīja, ka šīs kustības locekļu izmantotas rācijas eksplodējušas tās bastionā Beirūtā. Valsts mediji ziņoja par līdzīgiem sprādzieniem Libānas dienvidos un austrumos.

Sakaru ierīču sprādzienu vilnis Libānā tika pieredzēts arī otrdien.

Libānā otrdien vienlaicīgi sprāgstot vairākiem simtiem peidžeru, dzīvību zaudējuši 12 cilvēki, arī divi bērni un četri mediķi.

Taivānas uzņēmums “Gold Apollo” trešdien paziņoja, ka piešķīris savu zīmolu peidžeriem, kas tagad eksplodējuši Libānā, taču tos ražojis Budapeštā reģistrēts uzņēmums.

ASV laikraksts “New York Times” iepriekš ziņoja, ka peidžeri bija pasūtīti Taivānas ražotājam “Gold Apollo”, bet pirms nonākšanas Libānā bija aprīkoti ar sprāgstvielām.

Ungārijas valdības pārstāvis sakariem ar presi Zoltāns Kovāčs trešdien paziņoja, ka uzņēmumam, kas ir saistīts ar Libānā otrdien sprāgušajiem vairākiem simtiem peidžeru, nav ražotnes Ungārijā un šie peidžeri nekad Ungārijas teritorijā nav bijuši.

“Varasiestādes apstiprinājušas, ka attiecīgais uzņēmums ir tirdzniecības starpnieks, kam Ungārijā nav ražošanas vai darbības vietas,” platformā “X” pauda amatpersona.

“Minētās ierīces nekad nav bijušas Ungārijā,” norādīja Kovāčs, piebilstot, ka šī lieta “nerada valsts drošības risku”.

“Hizbollah” notikušajā vaino Izraēlu un draud atriebties.

Šobrīd aktuāli

Autorizēties

Reģistrēties

Klikšķini šeit, lai izvēlētos attēlu vai arī velc attēla failus un novieto tos šeit.

Spied šeit, lai izvēlētos attēlu.

Attēlam jābūt JPG formātā, max 10MB.

Reģistrēties

Lai pabeigtu reģistrēšanos, doties uz savu e-pastu un apstiprini savu e-pasta adresi!

Aizmirsu paroli

PALĪDZĒT IR VIEGLI!

Atslēdz reklāmu bloķētāju

Portāls liepajniekiem.lv jums piedāvā svarīgāko informāciju bez maksas. Taču žurnālistu darbam nepieciešami līdzekļi, ko spēj nodrošināt reklāma. Priecāsimies, ja atslēgsi savu reklāmu bloķēšanas programmu.

Kā atslēgt reklāmu bloķētāju

Pārlūka labajā pusē blakus adreses laukam ir bloķētāja ikoniņa.

Tā var būt kāda no šīm:

Uzklikšķini uz tās un atkarībā no bloķētāja veida spied uz:
- "Don`t run on pages on this site"
vai
- "Enabled on this site"
vai
spied uz