Trešdiena, 17. jūnijs Artis, Artūrs
Abonēt

Lasi vairāk ar
liepajniekiem.lv abonementu

Mediji: Vācijas banka slēgusi AfD ziedojuma kontu

Pēc aktīvistu iniciatīvas banka trešdien slēgusi labējās eiroskeptiķu partijas “Alternatīva Vācijai” (AfD) ziedojumu kontu, kurā partija vāca sev līdzekļus, ceturtdien ziņoja mediji.

Mediji: Vācijas banka slēgusi AfD ziedojuma kontu
Foto: Publicitātes
05.07.2024 13:05

LETA

Atslēgvārdi

Pilsoniskā iniciatīva “Omas gegen Rechts” (“Vecmāmiņas pret labējiem”), savāca vairāk nekā 33 000 parakstu tiešsaistes petīcijā, ko pēc tam nodeva “Berliner Volksbank”, aicinot banku slēgt partijas ziedojumu kontu.

Pirmais par konta slēgšanu trešdien ziņoja Vācijas laikraksts “Die Tageszeitung”, un vēlāk to apstiprināja arī citi mediji. Banka apstiprināja, ka ir tikusies ar aktīvistiem un saņēmusi petīciju, bet nekomentēja konta statusu.

AfD tīmekļa vietnē līdz ceturtdienai bija pazudusi saite, kas aicināja atbalstītājus ziedot naudu bankas kontā. Taču ziedot partijai joprojām bija iespējams, izmantojot citas metodes.

“Tā kā mēs esam nodevuši petīciju, mēs pieņemam, ka starp AfD un “Berliner Volksbank” vairs nav nekādu biznesa attiecību,” sociālajos tīklos paziņoja “Omas gegen Rechts”. Aktīvisti arī pateicās Berlīnes bankai un petīcijas atbalstītājiem par uzvaru.

“Omas gegen Rechts” ir pilsoniskās sabiedrības platforma, kuru 2017.gada novembrī sociālajā tīklā “Facebook” izveidoja Monika Salcere. Aktīvisti darbojas visā Vācijā, un viņu sociālo tīklu kontiem “TikTok” un “Instagram” ir tūkstošiem sekotāju.

Vācijas ziņu aģentūra DPA vēstīja, ka pārskaitījumi uz banku joprojām ir iespējami pārejas periodā, kurā konts joprojām būs pieejams.

Šobrīd aktuāli

Autorizēties

Reģistrēties

Klikšķini šeit, lai izvēlētos attēlu vai arī velc attēla failus un novieto tos šeit.

Spied šeit, lai izvēlētos attēlu.

Attēlam jābūt JPG formātā, max 10MB.

Reģistrēties

Lai pabeigtu reģistrēšanos, doties uz savu e-pastu un apstiprini savu e-pasta adresi!

Aizmirsu paroli

PALĪDZĒT IR VIEGLI!

Atslēdz reklāmu bloķētāju

Portāls liepajniekiem.lv jums piedāvā svarīgāko informāciju bez maksas. Taču žurnālistu darbam nepieciešami līdzekļi, ko spēj nodrošināt reklāma. Priecāsimies, ja atslēgsi savu reklāmu bloķēšanas programmu.

Kā atslēgt reklāmu bloķētāju

Pārlūka labajā pusē blakus adreses laukam ir bloķētāja ikoniņa.

Tā var būt kāda no šīm:

Uzklikšķini uz tās un atkarībā no bloķētāja veida spied uz:
- "Don`t run on pages on this site"
vai
- "Enabled on this site"
vai
spied uz