Pirmdiena, 4. marts Alise, Auce, Enija
Abonēt

Lasi vairāk ar
liepajniekiem.lv abonementu

Nedēļas politikas apskats: Klimata pārmaiņu kultūrkara fronte

Pagājušās nedēļas vētra un negaiss, kas brāzās pāri pusei Latvijas, lieku reizi atgādināja par dabas spēku, kas reizēm var būt arī ļoti postošs. Un, protams, uzjundīja jautājumus par klimata tēmu – vai šādi postījumi un krusa, kas vienā mirklī kā ložu kārta sadragā automašīnu un māju logu stiklus, ir vienkārši dabas untums vai tomēr daļa no nopietnām klimata pārmaiņām?

Nedēļas politikas apskats: Klimata pārmaiņu kultūrkara fronte
Postošs ugunsgrēks pagājušajā nedēļā piemeklēja Havaju salas, nodarot lielus zaudējumus Lahainas pilsētā Maui salā. (Foto: Yuki IWAMURA / AFP)
Postošs ugunsgrēks pagājušajā nedēļā piemeklēja Havaju salas, nodarot lielus zaudējumus Lahainas pilsētā Maui salā. (Foto: Yuki IWAMURA / AFP)
15.08.2023 00:05

liepajniekiem.lv

Jebkura vienkāršota atbilde uz šāda veida jautājumiem neizbēgami raisīs nākamos jautājumus, un labākajā gadījumā sarunas dalībnieki vienosies, ka viņiem pietrūkst nepieciešamās zinātniskās kvalifikācijas, lai spētu jēgpilni diskutēt par šādiem jautājumiem.

Sliktākajā gadījumā saruna beigsies ar personīgiem apvainojumiem.

Izpratne par klimata pārmaiņu noliegšanu agrāk šķita vienkārša: agrāk vai vēlāk viss atdūrās pret naudu. Netrūka žurnālistu pētījumu, kas gan zinātniekus, kuri iebilda pret secinājumiem par cilvēka ietekmi uz klimatu, gan politiķus, kas trauksmes cēlājus sauca par krāpniekiem, gandrīz vienmēr spēja sasaistīt ar finansiālu atbalstu no fosilā kurināmā nozares. Tie bija vienkāršāki laiki.

Arī tagad nauda un alkatība joprojām ir galvenais faktors, kas vēršas pret dabu.

Taču klimata noliegšana ir kļuvusi arī par kultūrkaru fronti. Labējie noraida zinātni daļēji tāpēc, ka viņiem nepatīk zinātne kā tāda, un iebilst pret gandrīz jebkādu rīcību, jo vienkārši pretojas visam, ko atbalsta liberāļi.

Un šī klimata argumentu kultūras dimensija ir parādījusies vissliktākajā iespējamajā brīdī – cilvēka radīto emisiju apdraudējums ir lielāks nekā jebkad, un ceļš, kā šīs emisijas samazināt, ir skaidrāks nekā jebkad agrāk.

To zinātnieku bažas, kuri pirms gadu desmitiem sāka brīdināt, ka siltumnīcefekta gāzu koncentrācijas palielināšanās Zemes atmosfērā bīstami ietekmēs klimatu, ir pārliecinoši apstiprinājušās. Un vēl kārtējais piliens jau tā pilnajā kausā – visā pasaulē jūlijs bija visu laiku karstākais mēnesis ar postošiem versmes viļņiem daudzviet pasaulē.

Ekstrēmi laikapstākļi kļūst arvien izplatītāki.

Gara acīm es jau redzu oponentu, kurš man teiks, ka Latvijā šogad nemaz nebija īstas vasaras, kāda vēl te globālā sasilšana un tā tālāk.

Jēdzienu “globālā sasilšana” jau sen lieto vien retais: daudz korektāk un precīzāk ir runāt par klimata pārmaiņām, jo vienā pasaules daļā tās var atnest karstumu, bet citā – nesamērīgas lietavas, plūdus un citas kataklizmas.

Mani, iespējams, palabos lauksaimniecības attīstības vēsturnieki, bet es savā mūžā neatceros, ka tik bieži Latvijas zemkopji būtu sūdzējušies par dažādu dabas parādību nodarīto postu laukiem, kā tas bijis pēdējos gados.

Nebūs tā, ka vienā mirklī mēs konstatēsim, ka nupat gan kaut kur kaut kas ir sasilis, bet citur applūdis. Tas notiek pamazām.

Bet notiek.

Tajā pašā laikā tehnoloģiskais progress atjaunojamo energoresursu jomā ir ļāvis plānot ievērojamus emisiju samazinājumus ar relatīvi nelielām izmaksām, neapturot ekonomisko izaugsmi un nepazeminot dzīves līmeni.

Un daudzviet pasaulē mēģinājumos veikt nozīmīgus pasākumus klimata pārmaiņu jomā pātagas nomainījuši burkāni – ja pirms gadiem piecpadsmit emisijas vienkārši centās ierobežot, to kvotas pārdodot par naudu, tad tagad šo sistēmu pamazām aizstāj nodokļu atlaides un subsīdijas zaļajai enerģijai.

Enerģētikas eksperti uzskata, ka šai visaptverošajai pieejai būs liela ietekme uz siltumnīcefekta gāzu emisiju samazināšanu.

Bet ne jau visur viss rit gludi. Latvijā zemkopības ministrs Didzis Šmits no “Apvienotā saraksta” noliedz, ka straujā klimata sasilšana ir cilvēku radīta, un klimata zinātni sauc par reliģiju. Bet ASV nākamgad par prezidenta amatu grasās cīnīties cilvēks, kurš aicinājis federālo valdību atteikties teju no visām tīrās enerģijas programmām un palielināt fosilā kurināmā ražošanu.

Donalda Trampa aktivitātes ir tiešs apliecinājums, ka zinātne kopumā, un jo īpaši klimata zinātne, ir kļuvusi par kultūrkara fronti. Kaut kā satriecoši zīmīgi roku rokā iet progresīvu ideju noliegšana un zinātnes apstrīdēšana. Gan Latvijā, gan okeāna viņā pusē. Labējie pret liberāļiem.

Šī antizinātniskā attieksme ļoti labi bija redzama kovidepidēmijas laikā, kad kļuva pieejamas vakcīnas: vakcinācija bija pieejama sabiedrībai bez maksas, tāpēc indivīdiem nebija izmaksu, tomēr vakcinācija tika uztverta kā kaut kas, ko “eksperti” un liberālā elite vēlas uzspiest.

Statistika rāda, ka, piemēram, ASV nesamērīgi daudz republikāņu atteicās no vakcīnām un šīs partijas atbalstītāju vidū fiksēts augstāks nāves gadījumu skaits.

Līdzīga attieksme mudina labējo politisko uzskatu piekritējus iebilst pret rīcību klimata pārmaiņu jomā. Un dažbrīd liekas, ka dažādo sazvērestības teoriju atbalstītāji savas muļķības gvelž tādēļ, lai aizvainotu un aizskartu tos, kurus viņi pieskaita kaut kādai mistiskajai “elitei”.

Ja šī “elite izdomā”, piemēram, aizliegt plastmasas salmiņus, iekšdedzes dzinējus un rūpniecisko lopkopību, tad noteikti uzradīsies bariņš grūtgalvju, kas uzstās uz tiesībām savu šņabi ar apelsīnu sulu sūkt caur desmit plastmasas salmiņiem, atgādinās, ka par īstu vīrieti var kļūt tikai garāžā, diendienā izjaucot un saliekot sava 30 gadus vecā dīzeļa motoru, bet ieteikumi samazināt gaļas patēriņu uzturā uzskatāmi par diskrimināciju.

Varbūt nenobīsies (pareizāk būtu teikt, zaudēs pēdējās kauna jūtas) un nosauks to par genocīdu.

Patiesībā ir ļoti satraucoši, ka tik daudz svarīgu jautājumu tiek vienkārši pakārtoti šim kultūrkara aspektam. Un klimata pārmaiņas pamazām kļūst par klimata karu, par daļu no kultūru kara. Dažādas intereses, to lobēšana un bīdīšana reizēm nodara kaitējumu, taču tās ir iespējams līdzsvarot ar citām interesēm.

Nav noliedzams, ka svarīga klimata stratēģijas daļa ir ideja, ka atjaunojamās enerģijas investīcijas, kam uzmanību beidzot pievērš arī Latvijā, daudziem uzņēmumiem un kopienām var dot nepieciešamo grūdienu pārejai nākamajā līmenī.

Taču šādi racionāli apsvērumi neko daudz nepalīdzēs pārliecināt cilvēkus, kuri uzskata, ka zaļā enerģija ir sazvērestība pret tradicionālo dzīvesveidu.

Kultūrkarš pamazām kļūst par galveno problēmu klimata jomā. Un tā nu ir viena lieka problēma, kas planētai Zeme šobrīd patiešām nav vajadzīga un bez kuras mēs ļoti labi varētu iztikt.

Latvijā

Aizvadītās nedēļas nozīmīgākie notikumi

Izirst līdzšinējā valdības koalīcija.

Zemgali posta negaiss un vētra.

Apņemas ātrāk pārskatīt Sadales tīkla tarifus.

Aizvadītās nedēļas cilvēks uzmanības centrā

Līdzšinējie partneri nepieņem premjera Krišjāņa Kariņa rosinātās pārmaiņas.

Pasaulē

Aizvadītās nedēļas nozīmīgākie notikumi

ASV Havaju salās plosās plaši ugunsgrēki.

Ekvadoras galvaspilsētā Kito nošauj prezidenta amata kandidātu Fernando Viljavisensio.

Polija sūtīs 10 000 karavīru uz Baltkrievijas robežu.

Aizvadītās nedēļas cilvēks uzmanības centrā

Trīs gadus pēc Baltkrievijas prezidenta vēlēšanām, kuru rezultātus masveidā viltoja, opozīcijas līdere Svjatlana Cihanouska uzsver, ka baltkrievi nav padevušies.

Mediju atbalsta fonda ieguldījums no Latvijas valsts budžeta līdzekļiem. Par sagatavoto saturu atbild portāls liepajniekiem.lv.

Šobrīd aktuāli

Distances līgums

DISTANCES LĪGUMS PAR PAKALPOJUMA ABONEMENTA IEGĀDI INTERNETA VIDĒ 

VISPĀRĪGA INFORMĀCIJA 

Šis ir distances līgums par satura pakalpojuma pirkumu interneta vidē, turpmāk tekstā – Līgums, kas tiek slēgts starp SIA ”Kurzemes Vārds” (reģistrācijas numurs: 42103002455, juridiskā adrese: Pasta iela 3, Liepāja, LV-3401; epasts: [email protected]), turpmāk tekstā – KV, un personu, kas veic pirkumu, turpmāk tekstā PIRCĒJS, interneta vietnē liepajniekiem.lv, turpmāk tekstā – VIETNE, vai interneta vietnē kurzemes-vards.lv, turpmāk tekstā – VIETNE KV, un abi līgumslēdzēji kopā – LĪDZĒJI. PIRCĒJS, veicot pirkumu VIETNĒ/VIETNĒ KV šī Līguma ietvaros, izsaka piekrišanu tā noteikumiem, ir tiesīgs šos Līguma noteikumus izdrukāt un saglabāt.

 Šī Līguma ietvaros:

 1. PIRCĒJS ir fiziska vai juridiska persona, kura pērk VIETNĒ/VIETNĒ KV maksas satura pakalpojumu nolūkam, kas nav saistīts ar saimniecisko darbību, turpmāk tekstā – PIRCĒJS; 
 2. PAKALPOJUMS ir kāds no šajā punktā uzskaitītajiem satura pakalpojumiem, kurš ir nopērkams VIETNĒ/VIETNĒ KV, un kura abonementu PIRCĒJS ir tiesīgs iegādāties:
 1. Liepajniekiem plus – maksas digitālā satura pakalpojums, tajā skaitā raksti, fotogrāfijas, kas tiek īpaši veidots, atlasīts un publicēts VIETNĒ ar norādi ”plus”,
 2. ”Kurzemes Vārds” elektroniskais abonements – maksas digitālā satura pakalpojums VIETNĒ KV, tajā skaitā drukātam laikrakstam ”Kurzemes Vārds” (reģistrēts masu informācijas reģistrā ar nr. 000700763, no 28.11.1991.) vizuālā un satura apjoma ziņā identiska elektroniska kopija, kā arī pieeja viena mēneša iepriekšējo elektronisko kopiju arhīvam,
 3. ”Kurzemes Vārds” drukātais laikraksts – papīra formātā iznākošs reģionālais laikraksts (reģistrēts masu informācijas reģistrā ar nr. 000700763, no 28.11.1991.), kura piegādi PIRCĒJAM Liepājā un Grobiņā (pilsētā) nodrošina SIA ”AC Kurzemes Vārds”, vai citur Latvijā VAS ”Latvijas Pasts” saskaņā ar tā piegādes grafiku.
 4. PAKALPOJUMA TERMIŅŠ UN CENA

PAKALPOJUMA abonements ir fiksēts termiņā, par noteiktu cenu, kuru KV var mainīt bez iepriekšēja brīdinājuma (izmaiņas neattiecas uz jau apmaksāto PAKALPOJUMA termiņu), par to PIRCĒJAM paziņojot ne vēlāk kā 30 dienas pirms jaunās cenas stāšanās spēkā. KV un PIRCĒJS  piekrīt, ka izmaiņas PAKALPOJUMA cenā tiek piemērotas jaunajam periodam, noslēdzoties iepriekš apmaksātajam PAKALPOJUMA abonementa termiņam. PAKALPOJUMA abonementa cenā ietverti ir visi uz to attiecināmie nodokļi, tajā skaitā pievienotās vērtības nodoklis (turpmāk – PVN) saskaņā ar LR normatīvajiem aktiem:

 1. Liepajniekiem plus ir 4 (četru) nedēļu PAKALPOJUMA lietošanas atļauja par cenu – EUR 1.99 (viens euro un 99 centi).
 2. ”Kurzemes Vārds” elektroniskais abonements ir 4 (četru) nedēļu PAKALPOJUMA lietošanas atļauja par cenu – EUR 4.99 (četri euro un 99 centi).
 3. ”Kurzemes Vārds” drukātais laikraksts ir papīra formāta izdevums par cenu – EUR 8.95 (astoņi euro un 95 centi) vienam mēnesim.
 4. PAKALPOJUMA IEGĀDE UN NORĒĶINI 

Šajā Līguma sadaļā tiek aprakstīta PAKALPOJUMA iegādes kārtība un samaksa par PAKALPOJUMA  abonementa iegādi. 

2.1. PAKALPOJUMU Pircējs var iegādāties tikai pēc reģistrēšanās VIETNĒ/VIETNĒ KV. Lai iegādātos PAKALPOJUMA abonementu, Pircējam jāizvēlas tā apmaksas veids, ievadot KV pieprasīto informāciju. Ar šī līguma akceptu PIRCĒJS apliecina, ka ir nepārprotami sapratis, ka PAKALPOJUMA  abonementa iegāde ir maksas pakalpojums, kā arī  ir iepazinies ar šī Līguma saturu. 

2.2. PAKALPOJUMA  abonementu PIRCĒJS  iegādājas, izmantojot norēķinu karti vai ar SMS (maksa tiks iekļauta PIRCĒJA mobilā sakaru pakalpojumu sniedzēja rēķinā), un tas tiek noformēts kā regulārs maksājums, tā termiņam automātiski pagarinoties uz nākamo fiksēto 4 (četru) nedēļu termiņu PAKALPOJUMAM Liepajniekiem plus un Kurzemes Vārds elektroniskais abonements, bet uz nākamo kalendāro mēnesi pagarinoties automātiski PAKAPLOJUMAM Kurzemes Vārds drukātais laikraksts abonementam , un samaksu  par PAKALPOJUMA abonementu automātiski ieskaitot KV bankas kontā, līdz brīdim, kad PIRCĒJS izvēlēsies pārtraukt PAKALPOJUMA abonementa pirkšanu VIETNĒ, reģistrētajā profilā aktivizējot PĀRTRAUKT ABONĒŠANU.

 1. PAKALPOJUMA ABONEMENTA KURZEMES VĀRDS DRUKĀTAIS LAIKRAKSTS PIEGĀDES UZSĀKŠANA.
  1. Ja PIRCĒJS ir veicis PAKALPOJUMA samaksu darba dienā līdz plkst.14.00, tad abonementa piegāde tiek uzsākta ar nākamo darba dienu, ja piegādi nodrošina AC Kurzemes Vārds, vai pēc divām darba dienām, ja piegādi nodrošina Latvijas Pasts;
  2. Ja PIRCĒJS ir veicis samaksu darba dienā pēc plkst 14:00, tad abonementa piegāde tiek uzsākta ar aiznākamo darba dienu, ja piegādi nodrošina AC Kurzemes Vārds, vai pēc trim darba dienām, ja piegādi nodrošina Latvijas Pasts;
 2. ATTEIKUMA TIESĪBAS 

KV Šī Līguma ietvaros ar PAKALPOJUMU Liepajniekiem plus un Kurzemes Vārds elektroniskais abonements sniedz pakalpojumu, kas atbilst digitālā satura priekšapmaksas pakalpojumam tiešsaitē (digitālā satura kā e-publikāciju piegāde, kas netiek piegādāta patstāvīgā datu nesējā), pieejams pēc pieprasījuma un tā piegāde tiek uzsākta ar PAKALPOJUMA  abonementa apmaksas brīdi, kurā automātiski PAKALPOJUMA abonements tiek aktivizēts. PIRCĒJS  piekrīt, ka ar PAKALPOJUMA  aktivizēšanas brīdi tiek uzsākta PAKALPOJUMA lietošana, līdz ar to PIRCĒJS atsakās no 14 dienu atteikuma tiesībām un samaksātās summas atmaksas, pamatojoties uz MK 20.05.2014. noteikumu Nr.255 ”Noteikumi par distances līgumu” 22.13.punkta noteikumiem.

 1. LĪDZĒJU ATBILDĪBA

LĪDZĒJS neatbild par otra LĪDZĒJA saistībām pret trešām pusēm, ja tādas veidojas saistībā ar šī līguma realizāciju. LĪDZĒJIi vienojas, ja kāds no tiem nepilda savus pienākumus saskaņā ar Līgumu Force majeure apstākļu dēļ, tas ir atbrīvojams no atbildības par Līguma neizpildi vispār vai Līguma pienācīgu neizpildi. Ar Force majeure tiek saprasti jebkādi no LĪDZĒJA gribas neatkarīgi apstākļi (ja LĪDZĒJS  ir rīkojies saprātīgi un godīgi), kuru rezultātā nav bijis iespējams izpildīt pienācīgi vai izpildīt vispār saistības un ja šos apstākļus nebija iespējams paredzēt ne vien attiecīgajam LĪDZĒJAM, bet jebkurai citai personai, kas darbojas vai darbotos attiecīgā LĪDZĒJA nozarē, kā arī, ja šos apstākļus nebija iespējams novērst ar saprātīgiem un godīgiem paņēmieniem.

 1. KONFIDENCIALITĀTE 

Visa informācija, kas nav publiski pieejama un ko kāds no LĪDZĒJIEM sniedz viens otram Līguma izpildes laikā vai tā atklājas pildot darba pienākumus, tajā skaitā informācija par finanšu stāvokli, izmantotām tehnoloģijām un datorprogrammām, PAKALPOJUMA un VIETNES attīstības plāniem, tiek atzīta un uzskatīta par konfidenciālu. 

Par konfidenciālu netiek uzskatīta šāda informācija, ja pirms tās iegūšanas, tāda jau bija otra LĪDZĒJA rīcībā, vai tā bija publiski vispārzināma, un, ja šādas informācijas  saņemšanas brīdī, uz to nebija attiecināts konfidencialitātes nosacījums; 

 1. AUTORTIESĪBAS

Šī Līguma ietvaros KV piešķir PIRCĒJAM  vispārējo licenci PAKALPOJUMAM. PIRCĒJAM aizliegts izmantot PAKALPOJUMA laikā pieejamo digitālo saturu darbībām, kuras neparedz šis līgums, t.sk., kopēt, pavairot, publicēt vai kā savādāk to izmantot  bez KV rakstveida piekrišanas un pretēji Autortiesību likuma tiesību normu prasībām. KV garantē, ka ar visām digitālā satura platformas liepajniekiem plus un Kurzemes Vārds elektroniskais abonements veidošanā iesaistītām personām ir noslēgts līgums, saskaņā ar kuru autortiesības uz PAKALPOJUMĀ pieejamo digitālo saturu un tā platformas risinājumiem pieder KV un tam nav zināma neviena trešā persona, kura varētu šīs KV tiesības apstrīdēt, kā arī likt šķēršļus PAKALPOJUMA izmantošanai un/vai izplatīšanai.

 1. DATU APSTRĀDE

LĪDZĒJI piekrīt, ka katrs LĪDZĒJS kā datu apstrādes pārzinis un personas datu operators šā Līguma darbības laikā manuāli un/vai elektroniski apstrādā (ieskaitot datu vākšanu, reģistrēšanu, ievadīšanu, glabāšanu, pārveidošanu, izmantošanu, nodošanu, pārraidīšanu, bloķēšanu vai dzēšanu) no otra LĪDZĒJA saņemtus datus, tikai ciktāl tas ir nepieciešams un izriet no noslēgtā Līguma. Datu apstrādes mērķis un nolūks: līguma slēgšana, rēķinu sagatavošana un nosūtīšana, maksājumu pārvaldīšana, savstarpējā saziņa un sadarbības nodrošināšana, efektīvu KV pārvaldības procesu nodrošināšana, biznesa plānošana un analīze, pretenziju un/vai pieteikumu izskatīšana un apstrāde, jaunumu izsūtīšana ciktāl tas ir nepieciešams un izriet no noslēgtā Līguma. KV ievēro PIRCĒJA norādījumus, lieto nepieciešamos tehniskos līdzekļus un veic organizatoriskos pasākumus, lai aizsargātu fizisko personu datus un novērstu to nelikumīgu apstrādi. Personas dati tiks glabāti elektroniskā formā visā Līguma darbības laikā, kā arī piemērojamajos normatīvajos aktos noteiktajā noilguma termiņā, kura ietvaros var tikt iesniegtas sūdzības, celtas prasības un ierosināti līdzīgi procesi. LĪDZĒJS var nodot otra LĪDZĒJA personas datus piesaistītajiem apstrādātājiem, kuri šī līguma ietvaros sniedz grāmatvedības, juridiskos, IT vai cita līdzīga veida pakalpojumus. Noslēdzot Līgumu, PIRCĒJS piekrīt datu apstrādei, atjaunošanai un uzglabāšanai, identifikācijai, informācijas nosūtīšanai par PAKALPOJUMA izmaiņām un piedāvājumiem utml. PIRCĒJS, kurš šī Līguma ietvaros ir patērētājs, ir tiesīgs pieprasīt KV bez maksas izsniegt tā rīcībā esošo informāciju par PIRCĒJA personas datiem, ir tiesīgs pieprasīt to labošanu vai dzēšanu, kā arī nepieciešamības gadījumā ir tiesīgs atsaukt savu iepriekš izsniegto piekrišanu personas datu apstrādei. Šajā sadaļā noteiktie pienākumi ir spēkā neierobežotu laiku un paliek spēkā arī tad, ja kāds no LĪDZĒJIEM vienpusēji atkāpjas no Līguma, vai ja Līgums izbeidzas citādi.

 1. CITI NOTEIKUMI

Šis Līgums stājās spēkā, PIRCĒJAM veicot PAKALPOJUMA abonementa pirkumu VIETNĒ, piekrītot tā noteikumiem un samaksājot abonementa maksu. Līgums tiek noslēgts uz nenoteiktu laiku un ir spēkā līdz uzņemto saistību izpildei. Tāpat PIRCĒJS ir tiesīgs atteikties no PAKALPOJUMA abonementa, veicot atbilstošas izmaiņas VIETNĒ. Atteikums šajā gadījumā attiecas uz turpmāko abonēšanas periodu, par kuru PIRCĒJS nav veicis samaksu un/vai neplāno to darīt. Jebkuru strīdu starp LĪDZĒJIEM, kas izriet no šī Līguma, LĪDZĒJI apņemas risināt pārrunu ceļā. Ja nav izdevies atrisināt strīdu bez tiesas starpniecības, strīds tiek izskatīts Latvijas Republikas tiesā.

Autorizēties

Reģistrēties

Klikšķini šeit, lai izvēlētos attēlu vai arī velc attēla failus un novieto tos šeit.

Spied šeit, lai izvēlētos attēlu.

Attēlam jābūt JPG formātā, max 10MB.

Reģistrēties

Lai pabeigtu reģistrēšanos, doties uz savu e-pastu un apstiprini savu e-pasta adresi!

Aizmirsu paroli

PALĪDZĒT IR VIEGLI!

Atslēdz reklāmu bloķētāju

Portāls liepajniekiem.lv jums piedāvā svarīgāko informāciju bez maksas. Taču žurnālistu darbam nepieciešami līdzekļi, ko spēj nodrošināt reklāma. Priecāsimies, ja atslēgsi savu reklāmu bloķēšanas programmu.

Kā atslēgt reklāmu bloķētāju

Pārlūka labajā pusē blakus adreses laukam ir bloķētāja ikoniņa.

Tā var būt kāda no šīm:

Uzklikšķini uz tās un atkarībā no bloķētāja veida spied uz:
- "Don`t run on pages on this site"
vai
- "Enabled on this site"
vai
spied uz