Ceturtdiena, 18. jūnijs Madis, Alberts
Abonēt

Lasi vairāk ar
liepajniekiem.lv abonementu

Pakistāna: Indija plāno militāru triecienu

Pakistānai ir “ticami izlūkošanas dati”, ka Indija plāno militāru triecienu, trešdienas rītā paziņoja Pakistānas informācijas ministrs Ataulla Tarars, solot “apņēmīgu atbildi” uz to.

Pakistāna: Indija plāno militāru triecienu
Foto: pexels.com
30.04.2025 09:55

LETA

Atslēgvārdi

Starp abām valstīm ir pieaudzis saspīlējums pēc Kašmiras kūrortā notikuša uzbrukuma, kurā kaujinieki 22.aprīlī nošāva vismaz 26 tūristus. Lielākā daļa no nogalinātajiem tūristiem bija indieši, un uzbrukums notika aptuveni piecus kilometrus no reģiona kūrortpilsētas Pahalgamas.

Tarars nāca klajā ar šo paziņojumu pēc tam, kad Indijas premjerministrs Narendra Modi otrdien sarīkoja tikšanos aiz slēgtām durvīm ar armijas un drošības dienestu vadītājiem, kuras laikā viņš devis armijai “pilnīgu operacionālu brīvību” atbildēt uz teroraktu Kašmirā, sacīja ziņu avots valdības aprindās.

“Pakistānai ir ticami izlūkošanas dati, ka Indija nodomājusi sarikot militāru triecienu nākamo 24 līdz 36 stundu laikā, izmantojot Pahalgamas incidentu kā nepatiesu ieganstu,” Tarars pavēstīja platformā “X”.

Indija ir apsūdzējusi Pakistānu Kašmirā notikušā uzbrukuma atbalstīšanā, bet Islāmabada šādu atbalstu noliedz.

“Jebkādam agresijas aktam tiks dota apņēmīga atbilde,” sacīja Tarars. “Indija būs pilnīgi atbilldīga par jebkādām nopietnām sekām reģionā!”

Indijas armija otrdien paziņoja, ka tā vairākkārt bija iesaistīta apšaudē ar Pakistānas karavīriem pāri Kontroles līnijai, kas ir faktiskā robeža starp abām valstīm Kašmirā.

Pakistānas armija neapstiprināja, ka šāda apšaude notikusi. Valsts radio Islāmabadā otrdien ziņoja, ka armija notriekusi Indijas dronu, kas pārkāpis Pakistānas gaisa telpu.

Indija un Pakistāna katra pārvalda daļu Kašmiras, bet abas pretendē uz visu teritoriju.

Indijas kontrolētajā Kašmiras daļā kaujinieki kopš 1989.gada cīnās pret Deli varu. Daudzi Kašmiras musulmaņi atbalsta nemiernieku mērķi apvienot šo teritoriju vai nu Pakistānas pakļautībā, vai kā neatkarīgu valsti.

Indija uzstāj, ka Kašmiras kaujinieki ir Pakistānas sponsorēts terorisms. Pakistāna šīs apsūdzības noliedz, un daudzi Kašmiras iedzīvotāji uzskata, ka tā ir likumīga brīvības cīņa. Konfliktā ir nogalināti desmitiem tūkstoši civiliedzīvotāju, nemiernieku un valdības spēku karavīru.

Šobrīd aktuāli

Autorizēties

Reģistrēties

Klikšķini šeit, lai izvēlētos attēlu vai arī velc attēla failus un novieto tos šeit.

Spied šeit, lai izvēlētos attēlu.

Attēlam jābūt JPG formātā, max 10MB.

Reģistrēties

Lai pabeigtu reģistrēšanos, doties uz savu e-pastu un apstiprini savu e-pasta adresi!

Aizmirsu paroli

PALĪDZĒT IR VIEGLI!

Atslēdz reklāmu bloķētāju

Portāls liepajniekiem.lv jums piedāvā svarīgāko informāciju bez maksas. Taču žurnālistu darbam nepieciešami līdzekļi, ko spēj nodrošināt reklāma. Priecāsimies, ja atslēgsi savu reklāmu bloķēšanas programmu.

Kā atslēgt reklāmu bloķētāju

Pārlūka labajā pusē blakus adreses laukam ir bloķētāja ikoniņa.

Tā var būt kāda no šīm:

Uzklikšķini uz tās un atkarībā no bloķētāja veida spied uz:
- "Don`t run on pages on this site"
vai
- "Enabled on this site"
vai
spied uz