Sestdiena, 29. augusts Aiga, Armīns, Vismants
Abonēt

Lasi vairāk ar
liepajniekiem.lv abonementu

Polija brīdina par Krievijas provokācijām NATO austrumu flangā

Polija saskata pieaugošu risku, ka Krievija varētu rīkot provokācijas NATO austrumu flangā, paziņoja Polijas ārējās izlūkošanas dienesta vadītājs pulkvedis Pavels Šota.

Polija brīdina par Krievijas provokācijām NATO austrumu flangā
Foto: AFP/Scanpix
28.06.2026 14:37

LETA

“Mēs redzam notikumus Ukrainā un to, ka karā Krievijai šobrīd neklājas labi,” viņš teica laikrakstam “Rzeczpospolita”.

“Tas rada bažas, ka Maskava varētu vēl vairāk saasināt situāciju,” Šota piebilda.

Viņš sacīja, ka ierobežots uzbrukums Baltijas valstīm varētu izpausties kā tā sauktie “mazie zaļie cilvēciņi”, kā tika dēvēti Krievijas karavīri bez atpazīšanas zīmēm, kuri 2014. gadā pārņēma kontroli pār Ukrainas Krimas pussalu.

“Krievija sistemātiski pārkāpj sarkanās līnijas, lai pārbaudītu NATO reakciju,” paziņoja Šota.

“Šādu provokāciju izmaksas ir zemas, savukārt alianse reaģē galvenokārt ar politiskiem pasākumiem, kas veicina turpmāku eskalāciju,” viņš paskaidroja.

Arī Polijas ārlietu ministrs Radoslavs Sikorskis pagājušajā nedēļā brīdināja par iespējamām Krievijas operācijām, kurās tiek slēpts to patiesais veicējs vai mērķis.

“Mums ir jāpaziņo [Krievijas diktatoram Vladimiram] Putinam, ka mēs zinām, ko viņš plāno, un ka mūs nepiemānīs, un ka tas būtu pilnīgi nepieņemami, un mēs aizstāvēsim katru NATO teritorijas centimetru,” viņš sacīja ASV raidorganizācijai CBS.

Putins un citas amatpersonas Maskavā vairākkārt ir teikušas, ka Krievijai nav nodoma uzbrukt NATO teritorijai.

Tomēr vairāku NATO valstu izlūkdienesti un armijas ir paudušas bažas par iespējamu eskalāciju, lai gan izteiktajiem brīdinājumiem nav vienotas laika un mēroga prognozes.

Šobrīd aktuāli

Autorizēties

Reģistrēties

Klikšķini šeit, lai izvēlētos attēlu vai arī velc attēla failus un novieto tos šeit.

Spied šeit, lai izvēlētos attēlu.

Attēlam jābūt JPG formātā, max 10MB.

Reģistrēties

Lai pabeigtu reģistrēšanos, doties uz savu e-pastu un apstiprini savu e-pasta adresi!

Aizmirsu paroli

PALĪDZĒT IR VIEGLI!

Atslēdz reklāmu bloķētāju

Portāls liepajniekiem.lv jums piedāvā svarīgāko informāciju bez maksas. Taču žurnālistu darbam nepieciešami līdzekļi, ko spēj nodrošināt reklāma. Priecāsimies, ja atslēgsi savu reklāmu bloķēšanas programmu.

Kā atslēgt reklāmu bloķētāju

Pārlūka labajā pusē blakus adreses laukam ir bloķētāja ikoniņa.

Tā var būt kāda no šīm:

Uzklikšķini uz tās un atkarībā no bloķētāja veida spied uz:
- "Don`t run on pages on this site"
vai
- "Enabled on this site"
vai
spied uz