“Vodafone” pabeidzis Itālijas struktūrvienības pārdošanu
Lielbritānijas mobilo sakaru operators “Vodafone” ceturtdien paziņoja, ka pabeidzis darījumu, kurā Itālijas struktūrvienība pārdota Šveices telekomunikāciju operatoram “Swisscom”.
LETA
Darījuma summa bija astoņi miljardi eiro.
“Vodafone” norāda, ka ienākumi no šī darījuma tiks izmantoti uzņēmuma parādsaistību samazināšanai, bet līdz diviem miljardiem eiro tiks sadalīti starp akcionāriem.
Uzņēmums iepriekš bija noraidījis Francijas telekomunikāciju uzņēmuma “Iliad Group” piedāvājumu iegādāties Itālijas struktūrvienību.
“Vodafone Italia” pārdošana saistīta ar “Vodafone” plašāku restrukturizāciju, kas nākamajos trīs gados paredz arī likvidēt 11 000 darbavietu.
Kā ziņots, Lielbritānijas regulators decembra sākumā atļāva veikt mobilo sakaru operatoru “Vodafone” un “Three” apvienošanos, kuras rezultātā valstī tiks izveidots lielākais mobilo sakaru operators.