Piektdiena, 10. jūlijs Lija, Olīvija, Olivers
Abonēt

Lasi vairāk ar
liepajniekiem.lv abonementu

Pasažieris, kurš nevar uzrādīt biļeti – ”zaķis”

Pasažieris, kurš nevar uzrādīt biļeti – ”zaķis”
Foto: Egons Zīverts
11.04.2016 07:09

liepajniekiem.lv

Portāls saņēmis lasītāja vēstuli, kurā tas sūdzas par visatļautību no pašvaldības aģentūras ”Liepājas sabiedriskais transports” kontroles un Liepājas autobusa parka šofera puses.

Lasītājs raksta, ka pagājušajā nedēļā braucis maršruta autobusā Nr.1 no Klaipēdas ielas uz Cukura ielu: ”Pabraucot garām pieturai ”Saraiķu iela”, nospiedu autobusā ”STOP” pogu, lai kāptu nākamajā pieturā ārā. Man bija svarīga tikšanās. Pieturā ”Cukura iela” stāv kontrole. Autobusam apstājoties, šoferis man durvis vaļā nevēra, turklāt uz aicinājumu, lai atver, viņš nereaģēja!”

”Pienāk kontroles darbiniece un uzstājīgā tonī prasa: “Biļeti parādi”,” turpina lasītājs: ”Ne labdien, ne stādījās priekšā, kas viņa ir. Protams, uztraukumā meklēju biļeti. To nekādi nevarēju atrast, jo biju uztraucies. Tā vietā, lai uzgaidītu, kamēr sameklēšu biļeti, kontroliere nekavējoties lika kolēģei saukt policiju un aizliedza šoferim vērt vaļā durvis. Šoferis sāka braukt tālāk, turklāt kontrole šoferim pieprasīja, lai ver vaļā tikai pirmās durvis visiem!”

”Tātad, tiku nelikumīgi aizturēts no kontroles puses un šofera, kuri liedza man brīvību, kas likumā kategoriski aizliegts,” uzskata lasītājs: ”Turklāt kontrole ar šoferi patvaļīgi mani aizturēja! Likumā noteikts, ka cilvēku drīkst AIZTURĒT tikai sertificēts apsardzes darbinieks un policija!”

Aizbraucot līdz maršruta galapunktam Karostā, priekšā jau bijusi izsauktā policija: ”Policija prasīja manus personas datus un pēc tam tos uzrādīja kontrolei. Izrakstīja kaut kādu līgumsoda kvīti, kuru atteicos parakstīt! Policijai aizbraucot, atradu arī savu biļeti, kuru kā pierādījumu uzrādīšu tiesai!”

”Autobusa kontrolei un šoferim NAV tiesības aizturēt un liegt brīvību cilvēkam,” uzskata vīrietis. Tādēļ viņš nolēmis ”uzsākt tiesvedību pret šo nekompetento iestādi LST un Liepājas autobusa parku!”

Pašvaldības aģentūras ”Liepājas sabiedriskais transports” direktors Gints Lūsis, lūgts izskaidrot, kāda ir procedūra un kas atļauts vai nav atļauts biļešu kontrolieriem, portālam skaidroja, ka aģentūrā pārskatīti no kontrolieriem saņemtie līgumsoda rēķini, bet rēķins par minēto sodu vēl nav reģistrēts.

”Arī sabiedriskā transporta aģentūrā līdz šim pasažieris nav vērsies,” norādīja G.Lūsis, skaidrojot, ka nesaprašanās vai sūdzību gadījumos pasažieriem vispirms ar pretenzijām vajadzētu vērsties tieši aģentūrā. Pārskatot videoierakstus, tad būtu iespējams izvērtēt katru gadījumu atsevišķi.

Sabiedriskā transporta lietošanas noteikumi nosaka, ka gadījumā, ja pasažieris sabiedriskajā transportlīdzeklī nevar uzrādīt derīgu braukšanas tiesības apliecinošu dokumentu, proti, biļeti, viņš uzskatāms par pasažieri bez biļetes un saucams pie atbildības normatīvajos aktos noteiktajā kārtībā.  

Ja pārkāpējam jeb ”zaķim” tiek izrakstīts līgumsoda rēķins par braukšanu bez braukšanas tiesības apliecinoša dokumenta, pasažierim var uzlikt sodu 30 eiro apmērā, paredz noteikumi.

”Līgumsoda rēķina maksāšanas kārtību uz vietas var piemērot, ja pasažieris kontrolierim var uzrādīt personu apliecinošu dokumentu,” norāda G.Lūsis. Bet gadījumā, ja pasažieris atsakās maksāt līgumsodu un uzrādīt personas apliecinošu dokumentu, kontrolierim ir tiesības pasažiera personības noskaidrošanai pieaicināt policiju.

Uz maršruta galapunktu ”zaķi” tiek nogādāti tādēļ, lai netiktu kavēts grafiks un neērtības nenāktos piedzīvot pārējiem pasažieriem.

Aģentūras direktors piebilst, ka minētajā gadījumā, kad pasažieris, kā viņš pats atzinis, nevarēja uzrādīt derīgu braukšanas tiesības apliecinošu dokumentu, kontrolieriem diemžēl nebija iespējas pārliecināties, ka pasažieris biļeti tomēr bijis iegādājies, bet nozaudējis un atradis tikai pēc izkāpšanas no transporta.

___________________ 

Iesaki tēmu vai ziņo par notiekošo arī Tu! To var izdarīt ikviens portāla lasītājs, izmantojot sākumlapā esošo formu “Piedalies satura veidošanā!”. Turpat iespējams iesūtīt arī dažādus fotostāstus, piemēram, no kāda pilsētā notikuša pasākuma.

89 komentāri

2016-04-11 07:24

polis: ....atbilde ir tāds buļ, buļ, buļ un tikai ! Jebkurā gadījumā Autobusa šoferim(grupā) kopā ar biļēšu kontrolieriem nav nekādu tiesību kādu aizturēt(neizlaist no autobusa vai vadāt pa pilsētu! Netabalstu "zaķus" bet tanī pašā laikā ,neatbalstu klaju likumu neievērošanu. Tas pats par personas datu nodošanu trešājām personām...atkal pārkāpums. Lai likumīgi aizturētu un iegūtu personas datus par bezbiļetnieku, vispirms likumdevējam jāveic izmaiņas likumdošanā. Tagad sanāk,ka kontrolieri aizturēt nedrīkst-bet aiztur. Dokumentus prasīt nedrīkst-bet prasa.Personas datus paši iegūt nedrīkst-bet iegūst tos nelikumīgi. Pieņemiet likumu,ka kotrolieri to visu drīkst darīt un nebūs te jākasās!!!

2016-04-11 07:29

liepa: Man bija līdzīgs gadīijums kad ieliku braukšanas talonu somā {lai gan parasti ielieku kabatā}un par to aizmirsu ,bet atšķirībā no šī pasažiera kontroliere atļāva man lai es bez kādiem uztraukumiem sameklēju braukšanas talonu, paldies par viņas sapratni .

2016-04-11 07:40

čībiņa: man kontrole neļava izspiest talonu un ari sastadija aktu,jo pedeja mirkli pamaniju,ka taja dienā ir caurums,bet tam nevienam neinterese un lai visi iet ratā. Un kādēl teksta nav pieminets par 10 eiro,ko var maksat uz vietas autobusa,ja nav biļetes. visu vajag ta kartigak izklastit.

2016-04-11 07:42

translete: unregularos zaķi brauka kā uzvaretaji un ,kam tiešām gadās, tos soda. netaisniba

2016-04-11 07:47

krūze: Kontrole Guna ir ļoti nelaipna,bet vina uz darbu iet lai iegūtu ienaidniekus.

2016-04-11 08:28

apbižotais: Īpaši netaktiskas ir kontrolieres dāmas,par Gunu jau nemaz nerunājot.Nāk vasara, vai, tiešām,arī liepājnieku viesiem būs jāsaskaras ar šiem brutālajiem radījumiem?

2016-04-11 08:31

pasažieris: Nevajag muļķot tautu. Pastāv noteikumi, kuros skaidri pateikts par braukšanas biļetēm. Pasažierim tā ir jāuzrāda un nav ko te lieki žurnālistiem aizstāvēt, vai rakstīt rakstus, kur pēc tam var "zaķi" izpausties. Nesaprotu vienu, cik dzīvē esmu braucis ar sabiedrisko transportu, nekad nav bijušas problēmas ar kontroli. Biļeti vienmēr iegādājos un saglabāju. Vēl nesaprotu, kur šinī situācijā vēl vainīgs šoferis. 100% vaina pasažierim. Un tā biļete, ko it kā ir atradis pēc tam, nav absolūti nekāds pierādījums. Pasažieriem ir ne tikai tiesības, bet arī pienākumi. Kāpēc man jāmaksā par šādiem zaķiem? Jo biļešu cena jau ceļas no šādu negodprātīgu pasažieru puses.

2016-04-11 08:37

bam bam: Man reiz bija tapat.kapju jau araa ar visu savu menesbileti..a pa prieksejam durvim kontrole kap ieksaa.un kliedz lai durvis ver ciet.Soferis kroplis iespiez mani durviss un pilnigaa pohujaa never valaa.

2016-04-11 08:44

jokdaris: man nav tādu problēmu, jo braucu ar savu auto

2016-04-11 08:45

ita: soferi never vala prieksejas durvis,ja pa videjam ir daudz ara kapeji,soferi,it ipasi krievu tautibas,ir rupji un uz kadu jautajumu tie atbild ka nesaprot???Ja autobusa ir videokameras,tad varbut sis Lusa kungs varetu ari paskatities,ka notiek pasazieru iekapsana un izkapsana,biju lieciniece tam ka invalidam ievera,izkapjot,roku,jo vins nespeja tik atri izkapt!?

2016-04-11 08:53

lūsim!: Sestdien, ap 20:00 Kuršu laukuma pieturā pie reklāmas aģentūras stāvēja kontrole- sievišķis, izgāzis vēderu SMĒĶĒJA !!! Protams, par visiem tā teikt nevar, bet izskatās, ka par kontroli strādāt ir savāktas padibenes, kuras pat maximā darbā neņem!

2016-04-11 09:00

freferf: G.Lusis ir mudaks ka ari visa ta bundža

2016-04-11 09:00

Onufrijs: Policijas darbinieks Tev to var lūgt, lai pārbaudītu Tavu identitāti, taču policijas darbinieks Tev nevar sastādīt sodu par braukšanu bez biļetes vai nodot Tavu personīgo informāciju kontroles darbiniekiem, bez Tavas atļaujas!
Kontrolieris nav tiesīgs ar varu aizturēt pasažieri, nemaz nerunājot par šoferi, kurš sadomājis pasažieri neizlaist no autobusa!
http://www.tvnet.lv/zinas/viedokli/326154-kontrolieri_nedrikstot_ar_varu_aizturet_pasazierus
Cietušajam iesaku vērsties tiesā pret kontrolieri, šoferi un policistu. Jāpieprasa morālā kompensācija par pazemojumu, lai idiotiem ir mācība reizi pa visām reizēm!

2016-04-11 09:03

pasažiere: Kontrolierietiem ir jāmācās ētika, pienāk nopīpājušās un prasa biļeti,fui.

2016-04-11 09:03

asaka: Ar autobus gan nepārvietojos, bet cik redzu tos kontrolierus pieturās stāvot tiešām puse ir atbaidošā paskatā! Un ja tāds kontrolieris kas vakar 0,7 izrijis un tiko pieturā uzpīpājis(ko ar nedrīkst, bet kontrolieri dara), pienāk tev un biļeti prasa? Domāju drīzāk apvemtu viņu ne biļeti uzrādītu... Kontrolierim būtu jābūt smaidīgam un laipnam, bet kas ta maksās lai tur strādātu normāli cilvēki? Sabiedriskais transports grib lai viss notiek pa minimālo algu!

2016-04-11 09:12

suslis: Ir redzētie tie kontrolieri--pēc bomžiem izskatās.Un smird arī pa gabalu.

2016-04-11 09:14

atā: Lūsim laiks pensijā! Jālaiž strādāt cilvēki, kuri ir strādāt spējīgi !

2016-04-11 09:20

braucejsss: Ja brauc ar autobusu tad turi bileti rokas,nevis nobāz sazin kur,ka pats nevari atrast.Tad arī nebūs problēmas.Tagad te gudri visi iemācījušies likumus citēt!Izlasi noteikumus par braukšanu saibiedriskajā transportā.nebija biļete vai pazaudēji tad PATS esi vainīgs.Kontrolei šitais teksts "man bija bilete,kaut kur pazaudēju" skan droši vien no katra kam nav biletes.
Mēs mākam citēt likumus savai aizstāvībai,bet vai paši pirms tam esam izdarījuši ko prasa no mums?
Ja nepiekrīti tādai kārtībai,tad ej ar kājām,brauc ar taksi,velo vai mašinu nevis kāp sabiedriskajā transportā,
P.s.vienīgais par ko piekrītu,kas tiek darīts nepareizi ir,ka ved līdz galapunktam!
Izkāpj nākamajā pieturā un tad arī risina situāciju,nevis stulba grafika dēļ,kuri Liepājā ir IZCILI ačgārni ved cilvēku uz otru pilsētas galu....

2016-04-11 09:21

Auto-busa-direktors: Stāsta pasakas.Parasti busa vadītājs ir ieinteresēts lai kontrole izdara visu ātri,un pazūd ārā ar visu zaķi .Pieturā lai skaidrojas.Busa vadītājam pie kājas ir biļete vai nav. Tā kā rokas nost no busa vadītājiem.Algas mazas,vesels lērums ar prasībam kuras jāievēro.Citādi prēmija nost. Un ticiet man ,tas notiek ļoti ātri. Un vispār daudzi savas treknās pakaļas varētu pārvietot ar velosipēdu

2016-04-11 09:27

Q: Kontrolieru uzvedība ir Maigi sakot pretīga, Īpaši tā sīkā izžuvusī čigāniete, kurai par laipnumu visai maz saprašanas ... ) runāt ar civēkiem nemāk, un vēl lamājas ...

2016-04-11 09:34

novērojumi: kontrolierēm būtu jāiziet ētikas kursi un šoferiem būtu jāiemācās piebraukt pie apmalēm.Vispār pilsētā priekš pavisam veciem cilvēkiem būtu jāievieš taksometru sabiedriskais transports ,jo autobusos viņiem ir ļoti grūti

2016-04-11 09:35

reiz bija: Jā pilnīgi pareizi.Braucu no slimnīcas pēc ārstēšanās,bērni somu ar naudu aizveda mājās jau no rīta,braucu pa zaķi,jo kājām aiziet nevaru.Iekāpa kontrole ,noķēra ,vedīs mani uz policiju.Autobusā esmu vienīgā,vainīgā esmu,apsēžos un braucu arī.Pienāk viena kontroliere,parauj aiz mēteļa piedurknes un saka- iedod vismaz 50 santīmus,palaidīsim! Es nekavējoties pieprasīju lai šoferis atver durvis,ko viņš arī izdarīja,šīs gan kliedza lai kāpju atpakaļ.Pulkstenis bija 20.00.Šo faktu atgādinu tāpēc, ka viena no šīm kontrolierēm strādā vēl šodien,slaida ar sārtiem vaigiem!

2016-04-11 09:39

Nekauņām: Autobusa satiksmi izmantoju katru dienu un brīnos par kontrolieru darbu labā nozīmē ! Katrā reisā brauc zaķi un ir divi varianti : talonu tur rokās un vēro pieturas, vai ir kontr.,otrs variants, ka talona nav---tad lec visiem pāri galvām ārā !
Apbrīnoju šos cilvēkus-kontrolierus, viņu izturību, nervu sistēmu visu darba dienu skatīties NEKAUŅĀM acīs un panākt soda naudas samaksāšanu !

2016-04-11 09:40

Stalker: Brauc tagad 3šajā autobusā no laumas uz centru. Satiku to Gunu.

2016-04-11 09:42

Kur problēma?: Jā nevar uzrādīt biļeti, neskrien pa pasauli un neraudi. Bezbiļetnieks vien esi un maksā sodu.

2016-04-11 09:43

Braucējam: Kur rakstīts par talona glabāšanu brauciena laikā? Es šo talonu varu kaut vai zeķē iebāzt. Esmu talonu nopircis pie vadītāja, viss, mans brauciens ir apmaksāts. Kur ir rakstīts par talona uzrādīšanas laiku? Ja man viņš ir iebāzts zeķē, es varu visu dienu braukāt ar kontrolieriem un meklēt savu talonu, kamēr atradīšu. Kontroliera pienākums ir gaidīt līdz uzrādīšu talonu, nevis konstatēt, ir atrasts vai ne. Un kas tad notiks, ja pēc visa šī notikuma talons tiek atrasts?

2016-04-11 09:53

to Braucējam: Sapņo vien, izlasi noteikumus autobusā. Brauciena dokuments jāsaglabā līdz brauciena beigām un ierodoties kontrolei, jāuzrāda pēc pirmā pieprasījuma.
Ko var cepties par elementāru lietu, ja nevari uzrādīt biļeti, tad esi bezbiļetnieks.

2016-04-11 09:57

un vēl: Personīgi ar kontroli nav bijušas problēmas, pretenzijas gan ir- pret to, ka regulārus nekauņas viegli laiž cauri. Principā neiebilstu, ja kādu kādreiz palaiž sveikā, mazums, cilvēkam tiešām ķibele gadījusies, bet ne jau tos, kas regulāri tā rikojas.

2016-04-11 09:58

to 09:53: Talons tiks uzrādīts, bet lai aita, kura to talonu grib redzēt -gaida, kamēr to atradīšu! Un lai tik pamēģina iepīkstēties ar savu nodzerto ģīmi!

2016-04-11 10:00

to 09:58: Izlasi taču noteikumus. Vari jau izgudrot savus, bet spēkā tie nebūs.

2016-04-11 10:01

Ibio: Nu i nekaunīgs zaķis. Maksāt negrib un tagad ar savu demagoģiju cenšās sev rast mierinājumu. Savā nekaunībā pat vēstules raksta. Būtu vismaz nokaunējies. Biļeti viņš noteikti atrada galapunkta gružkastē, kur kāds bija izmetis.

2016-04-11 10:07

raidams: IZLASIET noteikumus!!!! Tur ir rakstīts,par to,ka talons ir jākompostrē,savādāk nopirku pie šofera,esmu apmaksājis neskaitās,ja vien viņš to drukāto neizsniedz.Ir rakstīts,ka ir jāglabā brauciena laiku!Derīgs ir vienam braucienam līdz galapunktam,nevis braukāšu visu dienu un meklēšu visu dienu.
Izdomā te savus noteikumus un tad vēl sāk kasīties .....

2016-04-11 10:11

Pasažiere: Piekrītu "un vēl". Kādreiz pat gribas pakaitināt kontrolierus, neuzrādot uzreiz braukšanas biļeti, kāda būs reakcija, bet saprotu, ka likums paliek likums.

2016-04-11 10:13

asd: Eu nekauņām, nevjag te no kontrolieriem dievus taisīt, tas ir pazemīgs darbs kur pārsvarā strādā dzērāji ... ) un nekā tur grūta nav , vizināties turp šurp, un šo attieksmi no pilsētas puses viņi paši sev ir nopelnījuši, vienkārši vajag būt cilvēcīgiem ... )

2016-04-11 10:17

Lūša kungam: Lūša kungs varētu paskaidrot kāpēc daudz kontrolieri smēķē autobusu pieturās????????

2016-04-11 10:20

varnesis: Visvairāk tracina, ka kontrolieri uzņemas izvērtētāju lomu, kuram piesieties un tracināt, un kuri var braukt bez biļetes brīvi, tos nemaz neievērojot. Sevišķi tramvajā, izliekas, ka neredz.

2016-04-11 10:28

ko tu: ko tu murmuli raksti,ja navari uzreiz paradit bileti,tad maksa sodu,nevaino kontrolierus,pats vainigs,,es pats redzeju,kad ierauga kontroli,tulit skrien ara ka zaki no kruma,pats labakais variants ir,nelaist ara ne viena,kamer neparbauda,mes parejie varam pirkt biletes,meneskartes,a citi brauc pa zakiem,un nav jabucojas ne vienam kontrolierim ar cilvekiem,tas ir vinu darbs,perciet biletes,nebaziet nekur,ja meklejat pusi stundu,un nevar atrast,nozime tas,kad tev nav,ka nav cilvekiem kauna,

2016-04-11 10:31

Braucējjjjjs: Vēlreiz, es nopirku talonu pie šofera, NEKO NEVAJAG KOMPOSTRĒT! Kompostrēt vajag tikai jā iegādājies talonu citur. Nekur nav rakstīts, ka man talonu visu braucienu jātur rokās. Tātad, ja man mans talons ir kaut kur pazudis kabatu un drēbju pinekļos - ESMU BEZBIĻETNIEKS? Man ir talons, kontrolierim ir pienākums gaidīt, kad es to uzrādīšu - KAUT VAI LĪDZ IZĢĒRBŠANAI PA PLIKO. Kad noskaidrosi, ka man tik tiešām nav talona, tad LŪDZU, saki, ka esmu vainīgs.

2016-04-11 10:48

nu liela kārtība: Pilnīgi pekrītu! es vairākreižu redzējusi,ka kontrolierēm ir savi čomi,kurus laiž cauri sveikā! Iekniebj tik kotrolierei sānos,pasmaida,bet kontrolierīte ar madainu balsi vēl nočivina- nu skaties tu man,būsi parādnieks!Pretīgi skatīties!

2016-04-11 10:54

Braucējjjjjam: Tu neesi pilns rublis! Ej taču pie galvas ārsta!!!

2016-04-11 10:55

ir vēl problēma: bezgaiss un smirdoņa pārpildītā sab.transportā ,kondensionierus neslēdz ,bet atver lūkas vai logus TAD SALIDO VISĀDI KUKAIŅI ,KAMENES ,LAPSENES ,BITES UTT,cilvēki nevar būt droši ,ka netiks sadzelti .TAD NU TĀ VAI VARĒTU LOGIEM UN LŪKĀM PRIEKŠĀ PIELIKT SIETUS ,JA NEVAR TAD LŪDZU LOGUS VAĻĀ NEVĒRT BET PIESLĒGT KONDICIONIERUS

2016-04-11 10:57

To raidams: 126. Kontrolierim ir tiesības izsēdināt pasažieri, kurš izmanto sabiedriskā transporta pakalpojumus bez samaksas vai braukšanai derīgas biļetes un atsakās maksāt līgumsodu, no sabiedriskā transportlīdzekļa, uzaicinot viņu labprātīgi izkāpt no tā nākamajā pieturvietā vai kontroles vietā (pilsētas nozīmes maršrutā).
127. Ja pasažieris šo noteikumu 126.punktā minētajā gadījumā nepakļaujas kontroliera uzaicinājumam labprātīgi izkāpt no sabiedriskā transportlīdzekļa, kontrolierim ir tiesības izsaukt policijas darbinieku, lai tas pasažieri no sabiedriskā transportlīdzekļa izsēdinātu piespiedu kārtā.

2016-04-11 11:01

Likums.: Vēl kādam ir jautājumi??????? Iepriekšējai koments visu izteica!!!!

2016-04-11 11:18

to raidams: par tiesībām braukt nepiesmakušā transportlīdzeklī likumā nav ne vārda ,tāpat par kukaiņu lidošanu autobusā vai tramvajā nav nekas teikts ..nepārdomāti gan

2016-04-11 11:19

Man ir jautājumi: Vai minētajā gadījumā kontrolieri sekoja likuma burtiem un veica savus pienākumus atbilstoši ētikas un labas komunikācijas kultūrai? Jautāju, jo bieži nākas redzēt un dzirdēt, ka daži kontrolieri neprot ne kulturāli runāt, ne atbilstoši rīkoties problemātiskās situācijās. Nav patīkami vērot, ka kontroliera profesija līdzinās kriminālo grupējumu pārstāvju dzīvesveidam.

2016-04-11 11:22

Zb: Ja ta kontrole šajos laikos iedomajas no sevis nezin, ko. Uzvedas tā itka tas būtu labakais darbs utt. Es viņu vietā kaunētos ka tada darba strādāju, bet nu protams labi ka vispar strādā

2016-04-11 11:38

etika: Ka vispar sitas dzerajas laiz sabiedriska vieta stradat ar ziliem nodzertiem feis.

2016-04-11 11:45

orikolists: Stulba kontrole viņi ir rupji iztūras prēt cilvēkiem un vēl nekāunigi brauc augūma pā nēko un līek nēpako sodu māksat šadūs vājag atlāist no darbā izdzīmntēņu bārs vēl ari 25 mikriņa kontrolē cukās tādas vispār nēvajāg kontroles 25 mikriņos un āri 26 mikriņa kontrole pā daudz atļaujas mūms braukt āugumā pa nēko sitīsim tos kontroles visus zobūz izdāuzisim

2016-04-11 11:48

ha ha ha: Galapunkta pie musara biļeti atradis,redz nesīšu uz tiesu,dauņu bars...visi nodirš kontroli,bet pasažieri un lielie dirseji paskataties uz sevi ne jau no sofera tie autobusi smird,bet no jums pašiem!!!

2016-04-11 11:52

to orikolists: pabeidz vismaz bērnudārzu,iemācies rakstīt,dauni!

2016-04-11 12:32

to orikolists: Droši vien esi 15.skolas 'audzēknis|" Mikriņi ar tādiem dauņiem ir pilni!

2016-04-11 13:10

paradox: vai tad ir ari tads 26mikrins?nemaz nezinaju par tadu.

2016-04-11 13:42

par ko: Par ko vispār tiem kontrolieriem maksā? Katru dienu braucu ar 904 autobusu, un katru dienu tie kontrolieri kā Kuršu ielā iekāpj tā līdz pašam galam brauc un pēc tam atpakaļ līdz Kuršu ielai. Divas resnas pakaļās tikai vietu aizņem, bet citi, kas grib tikt mājās/uz darbu jāstāv kājās.

2016-04-11 13:49

EV: Nebraucu bieži ar autobusu, bet turu biļeti rokās un izmetu atkritumu urnā, kura ir pie katras pieturas.
Nav problēmu ar šoferiem un kontroli!

2016-04-11 14:07

Mmmmaaa: Liepajas kontrole it nekauniga. Griezos ar savu sudzibu pie viniem. Viņi atbildeja kad nav atbildigi par to. Bet tagad cipa jagriežas ir pie viniem. Smiekligi

2016-04-11 14:13

braucēja: Man bērns ar autobusu brauc mājās no skolas,bija sagadījies ,kad aizmirsa par mēnešbiļeti citā kabatā.Paldies kontrolieriem,kuri viņam atļāva nopirkt biļeti.Es pati braucu uz slimnīcu iekāpa kontroliere pļerkšķēja pa telefonu un baudīja talonus,vēl vecai tantiņai sabļāva lai meklē ātrāk kartiņu,vai kas viņai tur bija.

2016-04-11 14:20

bijušais pasažieris: Biļetes dārgas, cilvēki vairs nebrauc ar sabiedrisko transportu. Nu ir laiki pienākuši, cenas saceltas un ar personisko transportu iznāk daudz lētāk.

2016-04-11 15:19

Pareizi: darīsi ka tiesāsies, jo kārtību jāmaina, jo padotie kontrolieri dar ko liek biezie priekšieki.

2016-04-11 15:49

zoja: Kāpēc tiek vainoti kontrolieri ? Viņi dara savu DARBU , un mums pasažieriem pašiem jābūt atbildīgiem par savām biļetēm .
Lai tas sūdzībnieks nomierinās - kontrole tiešām no katra zaķa dzird - man biļete bija , bet uzreiz nevaru atrast !
Nekas , vairāk tam it kā pseido zaķim tā neatgadīsies , būs mācība uz mūžu...........

2016-04-11 15:51

Šoks: Pasažiera vietā, es pati būtu policiju izsaukusi, par cieņas aizskaršanu, pretlikumīgu aizturēšanu. Bomžus viņi palaiž vaļā, bet normāliem cilvēkiem liek sodus maksāt. Kontrole īpaši sievietes ir pretīgas un neadekvātas,divi kontrolieri vīrieši, vismaz labdien pasaka, bet tās k@@@s neko, smird pa gabalu. Pašai gadījās interesanta situācija, iekāpa kontrole esperanto ielā, uzrādīju savu mēnešbiļeti vēlējos kāpt ārā nakamajā pieturā un man uzreiz kontrole uzkliedza tā ir jūsu biļete? Kauna nav!

2016-04-11 15:58

kiks: Piekrītu zoja par visiem 100%!
Nav ko vainot soferus un visu iespējamo vadību. Nozaudēji biļeti, pats vainīgs!

2016-04-11 16:37

nu nu nu: pasažieri arī ir dažādi, ne tikai balti un pūkaini. kaut vai tā pati tikko internetā slavena kļuvusī "dāma", kura rupji lamājās uz kontrolieri un vēl iespļāva sejā citai pasažierei - pusaugu meitenei!

2016-04-11 16:53

Nu moins: Re kādu trobeli ir sacēlis viens bomzis, kurš negrib pirkt biļeti!!!

2016-04-11 17:04

ja jau: sabiedriskais transports ir domāts pasažieru ērtībai ,tad gādājiet ,lai tās tiktu nodrošinātas,ierīkojat ventilācijas sistēmu,izķerat mušas un lapsenes,un autobusa šoferi iemācieties braukt ,jo jūs vedat cilvēkus ,un viņiem nav katrā pagriezienā jākrīt no jūsu izcilām braukšanas prasmēm..biļetes mums vienmēr ir ,bet kontrolei jau vajag citu apģērbu un iemācīties cilvēcīgi sarunāties ,jo agresija vairo agresiju.

2016-04-11 17:09

10,euro: ir maksa " uz vietas", 30.00 euro par to, ka nenēsā līdz skaidru naudu!Tātad sodīts tiec 2 reizes-par "zaķi" un bezskaidru naudu.Labs bizness!

2016-04-11 17:19

Zinātājs: Jā, ar pieklājību un toleranti mūsu pilsētas autobusu un tramvaju biļešu kontrolieri nedraudzējas ! Par šo tēmu ir rakstīts un runāts jau vairākas reizes, bet Liepājas ST vadība secinājumus neuzdara ! Vai tiešām šajā laikā, kad tik daudz cilvēku ir bez darbiņa, nevar atrast šī amata cienīgus darbiniekus, jo sabiedrisko transportu izmanto ne tika liepājnieki, bet arī pilsētas viesi ! Sīs nelaipnās un nopīpējušas darbinieces Liepājai godu nedara !

2016-04-11 17:39

te var: redzet,ka tas nodzertas kontrolieres puce savas paplukusas spalvas.Ta kontroliere drosi vien ir ta guna.

2016-04-11 17:48

bet: tas 'zaķis' to talonu līdz brauciena beigām laikam tā arī neatrada, laikam apenēs bija noslēpis... :)))

2016-04-11 17:49

vilks: bet tas vaimanājošais 'zaķis' to talonu līdz brauciena beigām laikam tā arī neatrada, laikam apenēs bija noslēpis... :)))

2016-04-11 18:05

nuksene: Da, ko var uztrauties, ka kapitālists Skele drusku mazak santimus pelnā saņems? Ja tas autobusa parks piederētu pilsētai, tas ir, pašiem liepājniekiem, tad cita lieta! bet pat vienu alkatīgo kapitālistu - pajāāt token! :D

2016-04-11 18:58

Bedova: Ja nezinat, tad neplurkstat. Biju liecinieks saij situacijai. Soferis ta ari darija, ka laida tikai pa pirmam. Taka nav ko aizstavet tos soferus it ipasi mazo anuzi.

2016-04-11 21:14

pasažieris: Vai nav izdevīgāk samazināt talonu cenu ,lai brauciens būtu lētāks un mazāk brauktu zaķi ?Vai izdevīgāk uzturēt rupjus ,neizglītotus ,pēc izsmēķiem smirdošus kontrolierus?

2016-04-11 21:35

mumins: Tas , ka nelaiž ārā no autobusa, ir stulbi. Un var to biļeti neatrast uzreiz, it kā cilvēkam galva domā tikai par biļeti un ne tāpēc visi baigie pārkāpēji. Paldies vēl tiem šoferiem, kas ir laipni. Liepājas autobuss-padomājiet, kas vada Jūsu autobusus.

2016-04-11 21:56

Varbūt?: Klau , varbūt smuki katrā tramvajā un autiņā pa konduktoram , ko? Mikriņos šoferis kā kondurktors , tur tauta daudz nesalien. Kā arī ērtības , vasarā šausmas! Karsts kā elle , ja vēl kāds tantuks , kuram ir 60 gadi sakrāsojojies un sapūties kā uz 25 un vēl +23,25 grādi , tad gan jautri. Atvēsināšanas iekārtas darbībā vajag. A tramvajā kad laiks +/- labs slēdz sildītājus un ir karsts , tāču kad ir suksts un tu tsnī tramvajā drebi, tid pigu tev.

2016-04-11 22:17

kauns: Man tiesam kauns ka mana pilseta Liepaja strada tik rupjas kontroles SIEVIETES!Jus 2.viriesi esat laipni ,malaci!vienmer sasveicinas un laipni atbild!

2016-04-11 22:43

pasažieris: Parasti kontrolieri saka ,tā ai no ta jau neko nepaņemsi tas jau nestrada ,tas ir bomzis

2016-04-11 22:58

Piekāšu autobusu: Par visu uzskatu nav padomāts LST, stāstu pēc pieredzes , aizeju pirkt biļeti ar desmitnieku un šoferis saka :''Sikāk nav''? un , es protams saku ka nav, ja būtu protams iedotu, kāda velna pēc man dot desmitnieku par talonu un saņemt visu 10 vai 20 centu monētās, tā nu lūk nesamaksāju par biļeti un aizbraucu par velti !!! A ko nu ja kontrole iekāp un šoferi vēl pēc tam par duraku izliekas un saka ka viņš neesot vispār gribējis maksāt un galu galā man sanāks par to braucienu samaksāt ar 30e sodu

2016-04-11 23:04

Gaļiks sāp: Vasaras laikā vispār autobusā ''žara'' , autobuss pilns, kā siļķes mucā , bet šajos unikālajos autobusos divas lūkas un liek elpot cilvēkiem ka prezervatīva maisā par 2 šķirbiņām, tā vietā kondicionieris vispār man liekas nav autobusā , galvenais ka šoferim pūš auksto gaisu ...

2016-04-12 00:41

jekabsons4: Regulāri braucu ar autobusu! Sistēma vienkārša, ja esi Urla, bomzis vai dzerājs, tad kontrole palūdz aizkāpt, ja esi normāli saģērbies, tad aiziet rakstam augšā 30 eiro...Pats domāju apčurāt un ižāvēt treniņtērpu, lai turpmāk varētu bez maksas pārvietoties, kāda vaina!

2016-04-12 01:19

pepa: Nobarojušās lopi..nekaunas pieprasīt uz vietas naudu (skaidri redzams šmigai) brutāli un agresīvi var pasažieri iespiest starp sēdekļiem,pieprāsit cilv.datus un dokumentus apmaiņā pret ''soda naudu' ko jādod viņam. Dzērājas tādas. Tagad katru reizi filmēšu,kad viņas kāps ''pārbaudīt'' braucējus.

2016-04-12 10:06

To piekāšu autobusu: Vispār jau šoferis nav maiņas punkts un pie lodziņa ir uzraksts,ka jāsagatavo precīza nauda.Ja katrs par biļeti dos 10-niekus,tad par kuru laiku viņš brauks?

2016-04-12 11:01

Par naudu: Man bijusi situācija, ka šoferim devu 1 euro, lai nopirktu biļeti, bet viņam nebija ko atdot.. Braucu pa "zaķi" tālāk.

2016-04-12 11:52

tam pasažierim: Tu esi nenormals! Ja tu esi tik gudrs likumos, tad tev vajadzeja turet rokas pirms izkapšanas to bileti!!! tadus ka tu ta ari vajag!!!

2016-04-13 03:09

opus4: Noliksu kontrolierem priekša savas 40 sakrātās menesbiķletes un lai meklē īsto:) ha! vai nu 70 salasitu autobusa talonus un lai mekle pašas! Paraudzinsaim kontrolieres!

2016-04-13 03:37

dress: Pašas kontroles biļeti nevar uzraīt,bet savām koleģēm preti..

1/500

Liepajniekiem.lv neatbild par rakstiem pievienotajiem komentāriem. Aicinām ievērot pieklājību, toleranci un iztikt bez rupjībām.

Uzmanību!

Lai mazinātu iespēju portālā manipulēt ar komentētāju viedokli un noskaņojumu, komentāri, kuru autori diskusijās piedalās ar vairākiem vārdiem, tiek iezīmēti pelēkā krāsā. Tā kā šis process ir tehnisks, ir iespējamas situācijas, kurās iekrāsotie komentāri var nebūt no viena autora, vai arī neiezīmētos komentārus rakstījusi viena un tā pati persona.

Distances līgums

DISTANCES LĪGUMS PAR PAKALPOJUMA ABONEMENTA IEGĀDI INTERNETA VIDĒ 

VISPĀRĪGA INFORMĀCIJA 

Šis ir distances līgums par digitālā satura pakalpojuma liepajniekiem plus abonementa pirkumu interneta vidē, turpmāk tekstā – Līgums, kas tiek slēgts starp SIA ”Kurzemes Vārds” (reģistrācijas numurs: 42103002455, juridiskā adrese: Pasta iela 3, Liepāja, LV-3401; epasts: info@liepajniekiem.lv), turpmāk tekstā – KV, un personu, kas veic pirkumu, turpmāk tekstā PIRCĒJS, interneta vietnē liepajniekiem.lv, turpmāk tekstā – VIETNE, un abi līgumslēdzēji kopā – LĪDZĒJI.  PIRCĒJS, veicot pirkumu VIETNĒ šī Līguma ietvaros, izsaka piekrišanu tā noteikumiem, ir tiesīgs šos Līguma noteikumus izdrukāt un saglabāt.

 Šī Līguma ietvaros:

  1. a) PIRCĒJS ir fiziska vai juridiska persona, kura pērk VIETNES maksas satura pakalpojumu nolūkam, kas nav saistīts ar saimniecisko darbību, turpmāk tekstā – PIRCĒJS; 
  2. b) Liepajniekiem plus ir maksasdigitālā satura pakalpojums, tajā skaitā raksti, fotogrāfijas, kas tiek īpaši veidots, atlasīts un publicēts VIETNĒ ar norādi ”plus” , un kura abonementu PIRCĒJS  ir tiesīgs iegādāties, turpmāk tekstā – PAKALPOJUMS,
  3. PAKALPOJUMA TERMIŅŠ UN CENA

 PAKALPOJUMA abonements ir fiksēta termiņa – 4 (četru) nedēļu PAKALPOJUMA lietošanas atļauja par  cenu  – EUR 1.99 (viens euro un 99 centi). PAKALPOJUMA abonementa maksā ietverts pievienotās vērtības nodoklis (PVN) 21% apmērā. PAKALPOJUMA abonementa cenu KV var mainīt bez iepriekšēja brīdinājuma (izmaiņas neattiecas uz jau apmaksāto PAKALPOJUMA termiņu), par to PIRCĒJAM paziņojot ne vēlāk kā 30 dienas pirms jaunās cenas stāšanās spēkā . KV un PIRCĒJS  piekrīt, ka izmaiņas PAKALPOJUMA cenā tiek piemērotas jaunajam periodam, noslēdzoties iepriekš apmaksātajam PAKALPOJUMA abonementa termiņam. 

  1. PAKALPOJUMA IEGĀDE UN NORĒĶINI 

Šajā Līguma sadaļā tiek aprakstīta PAKALPOJUMA iegādes kārtība un samaksa par PAKALPOJUMA  abonementa iegādi. 

2.1. PAKALPOJUMU Pircējs var iegādāties tikai pēc reģistrēšanās VIETNĒ. Lai iegādātos PAKALPOJUMA abonementu, Pircējam jāizvēlas tā apmaksas veids, ievadot KV pieprasīto informāciju. Ar šī līguma akceptu PIRCĒJS apliecina, ka ir nepārprotami sapratis, ka PAKALPOJUMA  abonementa iegāde ir maksas pakalpojums, kā arī  ir iepazinies ar šī Līguma saturu. 

2.2. PAKALPOJUMA  abonementu PIRCĒJS  iegādājas, izmantojot norēķinu karti vai ar SMS (maksa tiks iekļauta PIRCĒJA mobilā sakaru pakalpojumu sniedzēja rēķinā), un tas tiek noformēts kā regulārs maksājums, tā termiņam automātiski pagarinoties uz nākamo fiksēto 4 (četru) nedēļu termiņu, un samaksu  par PAKALPOJUMA abonementu automātiski ieskaitot KV bankas kontā, līdz brīdim, kad PIRCĒJS izvēlēsies pārtraukt PAKALPOJUMA abonementa pirkšanu VIETNĒ, reģistrētajā profilā aktivizējot PĀRTRAUKT ABONĒŠANU.

  1. ATTEIKUMA TIESĪBAS 

Šī Līguma ietvaros KV sniedz pakalpojumu, kas atbilst digitālā satura priekšapmaksas pakalpojumam tiešsaitē (digitālā satura kā e-publikāciju piegāde, kas netiek piegādāta patstāvīgā datu nesējā), pieejams pēc pieprasījuma un tā piegāde tiek uzsākta ar PAKALPOJUMA  abonementa apmaksas brīdi, kurā automātiski PAKALPOJUMA abonements tiek aktivizēts. PIRCĒJS  piekrīt, ka ar PAKALPOJUMA  aktivizēšanas brīdi tiek uzsākta PAKALPOJUMA lietošana, līdz ar to PIRCĒJS atsakās no 14 dienu atteikuma tiesībām un samaksātās summas atmaksas, pamatojoties uz MK 20.05.2014. noteikumu Nr.255 ”Noteikumi par distances līgumu” 22.13.punkta noteikumiem.

  1. LĪDZĒJU ATBILDĪBA

LĪDZĒJS neatbild par otra LĪDZĒJA saistībām pret trešām pusēm, ja tādas veidojas saistībā ar šī līguma realizāciju. LĪDZĒJIi vienojas, ja kāds no tiem nepilda savus pienākumus saskaņā ar Līgumu Force majeure apstākļu dēļ, tas ir atbrīvojams no atbildības par Līguma neizpildi vispār vai Līguma pienācīgu neizpildi. Ar Force majeure tiek saprasti jebkādi no LĪDZĒJA gribas neatkarīgi apstākļi (ja LĪDZĒJS  ir rīkojies saprātīgi un godīgi), kuru rezultātā nav bijis iespējams izpildīt pienācīgi vai izpildīt vispār saistības un ja šos apstākļus nebija iespējams paredzēt ne vien attiecīgajam LĪDZĒJAM, bet jebkurai citai personai, kas darbojas vai darbotos attiecīgā LĪDZĒJA nozarē, kā arī, ja šos apstākļus nebija iespējams novērst ar saprātīgiem un godīgiem paņēmieniem.

  1. KONFIDENCIALITĀTE 

Visa informācija, kas nav publiski pieejama un ko kāds no LĪDZĒJIEM sniedz viens otram Līguma izpildes laikā vai tā atklājas pildot darba pienākumus, tajā skaitā informācija par finanšu stāvokli, izmantotām tehnoloģijām un datorprogrammām, PAKALPOJUMA un VIETNES attīstības plāniem, tiek atzīta un uzskatīta par konfidenciālu. 

Par konfidenciālu netiek uzskatīta šāda informācija, ja pirms tās iegūšanas, tāda jau bija otra LĪDZĒJA rīcībā, vai tā bija publiski vispārzināma, un, ja šādas informācijas  saņemšanas brīdī, uz to nebija attiecināts konfidencialitātes nosacījums; 

  1. AUTORTIESĪBAS

 Šī Līguma ietvaros KV piešķir PIRCĒJAM  vispārējo licenci PAKALPOJUMAM. PIRCĒJAM aizliegts izmantot PAKALPOJUMA laikā pieejamo digitālo saturu darbībām, kuras neparedz šis līgums, t.sk., kopēt, pavairot, publicēt vai kā savādāk to izmantot  bez KV rakstveida piekrišanas un pretēji Autortiesību likuma tiesību normu prasībām. KV garantē, ka ar visām digitālā satura platformas liepajniekiem plus veidošanā iesaistītām personām ir noslēgts līgums, saskaņā ar kuru autortiesības uz PAKALPOJUMĀ pieejamo digitālo saturu un tā platformas risinājumiem pieder KV un tam nav zināma neviena trešā persona, kura varētu šīs KV tiesības apstrīdēt, kā arī likt šķēršļus PAKALPOJUMA izmantošanai un/vai izplatīšanai.

  1. DATU APSTRĀDE

 LĪDZĒJI piekrīt, ka katrs LĪDZĒJS kā datu apstrādes pārzinis un personas datu operators šā Līguma darbības laikā manuāli un/vai elektroniski apstrādā (ieskaitot datu vākšanu, reģistrēšanu, ievadīšanu, glabāšanu, pārveidošanu, izmantošanu, nodošanu, pārraidīšanu, bloķēšanu vai dzēšanu) no otra LĪDZĒJA saņemtus datus, tikai ciktāl tas ir nepieciešams un izriet no noslēgtā Līguma. Datu apstrādes mērķis un nolūks: līguma slēgšana, rēķinu sagatavošana un nosūtīšana, maksājumu pārvaldīšana, savstarpējā saziņa un sadarbības nodrošināšana, efektīvu KV pārvaldības procesu nodrošināšana, biznesa plānošana un analīze, pretenziju un/vai pieteikumu izskatīšana un apstrāde, jaunumu izsūtīšana ciktāl tas ir nepieciešams un izriet no noslēgtā Līguma. KV ievēro PIRCĒJA norādījumus, lieto nepieciešamos tehniskos līdzekļus un veic organizatoriskos pasākumus, lai aizsargātu fizisko personu datus un novērstu to nelikumīgu apstrādi. Personas dati tiks glabāti elektroniskā formā visā Līguma darbības laikā, kā arī piemērojamajos normatīvajos aktos noteiktajā noilguma termiņā, kura ietvaros var tikt iesniegtas sūdzības, celtas prasības un ierosināti līdzīgi procesi. LĪDZĒJS var nodot otra LĪDZĒJA personas datus piesaistītajiem apstrādātājiem, kuri šī līguma ietvaros sniedz grāmatvedības, juridiskos, IT vai cita līdzīga veida pakalpojumus. Noslēdzot Līgumu, PIRCĒJS piekrīt datu apstrādei, atjaunošanai un uzglabāšanai, identifikācijai, informācijas nosūtīšanai par PAKALPOJUMA izmaiņām un piedāvājumiem utml. PIRCĒJS, kurš šī Līguma ietvaros ir patērētājs, ir tiesīgs pieprasīt KV bez maksas izsniegt tā rīcībā esošo informāciju par PIRCĒJA personas datiem, ir tiesīgs pieprasīt to labošanu vai dzēšanu, kā arī nepieciešamības gadījumā ir tiesīgs atsaukt savu iepriekš izsniegto piekrišanu personas datu apstrādei. Šajā sadaļā noteiktie pienākumi ir spēkā neierobežotu laiku un paliek spēkā arī tad, ja kāds no LĪDZĒJIEM vienpusēji atkāpjas no Līguma, vai ja Līgums izbeidzas citādi.

  1. CITI NOTEIKUMI

 Šis Līgums stājās spēkā, PIRCĒJAM veicot PAKALPOJUMA abonementa pirkumu VIETNĒ, piekrītot tā noteikumiem un samaksājot abonementa maksu. Līgums tiek noslēgts uz nenoteiktu laiku un ir spēkā līdz uzņemto saistību izpildei. Tāpat PIRCĒJS ir tiesīgs atteikties no PAKALPOJUMA abonementa, veicot atbilstošas izmaiņas VIETNĒ. Atteikums šajā gadījumā attiecas uz turpmāko abonēšanas periodu, par kuru PIRCĒJS nav veicis samaksu un/vai neplāno to darīt. Jebkuru strīdu starp LĪDZĒJIEM, kas izriet no šī Līguma, LĪDZĒJI apņemas risināt pārrunu ceļā. Ja nav izdevies atrisināt strīdu bez tiesas starpniecības, strīds tiek izskatīts Latvijas Republikas tiesā.

Seko mums

Autorizēties

Reģistrēties

Klikšķini šeit, lai izvēlētos attēlu vai arī velc attēla failus un novieto tos šeit.

Spied šeit, lai izvēlētos attēlu.

Attēlam jābūt JPG formātā, max 10MB.

Reģistrēties

Lai pabeigtu reģistrēšanos, doties uz savu e-pastu un apstiprini savu e-pasta adresi!

Aizmirsu paroli

PALĪDZĒT IR VIEGLI!

Atslēdz reklāmu bloķētāju

Portāls liepajniekiem.lv jums piedāvā svarīgāko informāciju bez maksas. Taču žurnālistu darbam nepieciešami līdzekļi, ko spēj nodrošināt reklāma. Priecāsimies, ja atslēgsi savu reklāmu bloķēšanas programmu.

Kā atslēgt reklāmu bloķētāju

Pārlūka labajā pusē blakus adreses laukam ir bloķētāja ikoniņa.

Tā var būt kāda no šīm:

Uzklikšķini uz tās un atkarībā no bloķētāja veida spied uz:
- "Don`t run on pages on this site"
vai
- "Enabled on this site"
vai
spied uz