Ceturtdiena, 9. jūlijs Asna, Asne, Zaiga
Abonēt

Lasi vairāk ar
liepajniekiem.lv abonementu

Pašdarbība Klaipēdas ielā – ignorē iedzīvotājus un uzspļauj prasībām

Pašdarbība Klaipēdas ielā – ignorē iedzīvotājus un uzspļauj prasībām
24.08.2018 07:15

liepajniekiem.lv

Portālā vērsās Daudzdzīvokļu mājas Klaipēdas ielā 72 iedzīvotājs un stāstīja, ka biedrība, kas ir ēkas apsaimniekotājs, ar iedzīvotājiem un viņu interesēm nerēķinoties. Pēdējais piliens esot nupat uzbūvētā sētiņa ap gružu konteineriem, kas atrodas iedzīvotājiem bīstamā vietā.

Ierodoties Klaipēdas ielā 72, portāls sastapa šīs mājas iedzīvotāju Aļģirdu Šlaitu. Viņš apstiprināja, ka mājas pārvaldnieks nerēķinās ar iedzīvotājiem. Jau pirms vairākiem gadiem 51% mājas iedzīvotāju nobalsojuši par to, ka vēlas, lai turpmāk māju apsaimniekotu SIA ”Namu Serviss Apse”. Taču biedrība neatkāpjoties no pilnvarām.

”Namu serviss Apse” pārstāve Dace Ādolfa portālam apstiprināja, ka 2016.gada 23.maijā mājas kopsapulcē ar iedzīvotāju balsu vairākumu pieņemts lēmums, ka ēku turpmāk apsaimniekos ”Namu serviss Apse”. Tā paša gada 9.jūnijā ar SIA ”Namu Serviss Apse” noslēgts pārvaldīšanas līgums.

Taču mājas pārvaldnieks Vladimirs Dreimanis joprojām nenodod jaunajam apsaimniekotājam dokumentus. Līdz ar to kopš 2016.gada notiek tiesvedība. Jau vairākās instancēs,” tā D.Ādolfa.

Gružu novietne pašnāvniekiem?

A.Šlaits portālu aizveda pie sētiņas, kas apjož atkritumu konteinerus: ”Tā tika izbūvēta nupat. Pārvaldnieks to izdarīja patvarīgi. Paskatieties, kur sētiņa atrodas! Pašā brauktuves malā, jo ietves nav. Lai atslēgtu novietnes durvis, jāstāv uz ielas, kur nemitīgi garām brauc mašīnas. Turklāt bieži lielā ātrumā. Cilvēki ir apdraudēti, sevišķi vecāka gada gājuma.”

Jāpiekrīt, ka vīrieša bažas ir pamatotas.

Atkritumu novietnes sētiņa ir tieši brauktuves malā un tās durvis veras uz ielu. Nepilnu desmit minūšu laikā garām pabrauca ap desmit automašīnu. Turklāt vēl pa iekšpagalma ielu pārvietojas gājēji, jo ietves šajā posmā nav.

”Mēs gribam šķirot atkritumus, bet sētiņa ir tik maza, ka vairākiem konteineriem tajā vietas nav,” tā A.Šlaits: ”Turklāt pie sētiņas nemitīgi veidojas atkritumu kalni, ko noliek garāmgājēji un blakus māju, kurai nav savu konteineru, iedzīvotāji.” Tas tiešām bija redzams arī pirmdienas pusdienlaikā – ap slēgto sētiņu bija gružu maisi.

Vēl A.Šlaits atzina, ka mājas iedzīvotāju liela daļa nav apmierināta ar karoga novietojumu: ”Iepriekš karogs tika izkārts uz viena no ēkas balkoniem. Ne ielas pusē. Nu gan tika uzstādīts karoga masts, bet tas atrodas aiz krūmiem, pie ēkas sienas, un no ielas nav redzams. Tā ir ņirgāšanās par valsts karogu, sevišķi Latvijas simtgades laikā!”

Būve – nelikumīga

Liepājas pilsētas pašvaldības administrācijas izpilddirektora vietnieks īpašumu jautājumos Mārtiņš Tīdens portālam pastāstīja, ka atkritumu konteineru novietni bez nekāda saskaņojuma, uz savu galvu, būvēt pie daudzdzīvokļu mājām nevar: ”Pirmkārt, novietnei jābūt uz cietā seguma. Otrkārt, ar Būvvaldi izbūve tomēr jāsaskaņo, lai pārliecinātos, ka izraudzītajā vietā nav apakšzemes komunikācijas, ko būvdarbu laikā var sabojāt.”

M.Tīdens atzina, ka parasti iedzīvotāju kopsapulcē tiek pieņemts lēmums, kur tieši atkritumu konteineru novietni veidot un pauda neizpratni, kāpēc biedrības vadība izvēlējusies tieši šo bīstamo vietu aiz brauktuves līkuma, kas krūmu dēļ ir nepārskatāma: ”Iepretim šai ēkai gadiem ilgi bija problēmas ar nelegālās atkritumu izgāztuves veidošanos pie transformatora būves. Pašvaldība iedzīvotājiem piedāvāja iznomāt zemi šajā vietā konteineru izvietošanai, lai cilvēki varētu iet pēc pieraduma.” 

Būvvaldes sabiedrisko attiecību speciālists Aigars Štāls, jautāts, vai gružu konteineru novietnes izbūve Klaipēdas ielā 72 ir saskaņota, atzina: ”Būvvaldes arhīvā nav reģistrēts būvprojekts atkritumu novietnes ierīkošanai Klaipēdas ielā 72, Liepājā. Līdz ar to būvdarbu uzsākšanas un pabeigšanas nosacījumi nevar būt izpildīti.”

Līdz ar to pēc iedzīvotāju sūdzībām būvinspektoram uzdots apsekot patvaļīgi izbūvēto objektu:

”Par veikto pārbaudi būs atzinums. Šādu objektu izvietošanai ir nepieciešama vienkāršota projektu dokumentācija – paskaidrojuma raksts. Tas ļauj risināt sanitārās, drošības un citus jautājumus, ko nosaka normatīvie akti. Namu apsaimniekotājam būs jānovērš patvaļīgās būvniecības sekas.”

Taujāts, vai ir noteikts attālums no ēkām un brauktuvēm un vieta, kur sētiņa var atrasties, un vai šajā gadījumā tas ņemts vērā, Būvvaldes pārstāvis skaidro: ”Jāskatās, ko saka Civillikums! ”Īpašuma lietošanas tiesības aprobežojumi” apakšnodaļā Nr.1. ”Būvju un ēku lietošanas tiesības aprobežojumi” teikts: ”Ateju un samazgu bedres un mēslu krātuves nedrīkst ierīkot pie kopīgiem žogiem, mūriem un robežas, bet tām jāatrodas vismaz pusotra metra no kaimiņa robežas.” Līdzīgi būtu jārīkojas, ja runa ir par atkritumu konteineru novietnēm.”

Ir vēl viens normatīvs, kas nosaka kārtību, kā izvietojams atkritumu konteineru novietnes. Tie ir Ministru kabineta noteikumi Nr.906 ”Dzīvojamās mājas sanitārās apkopes noteikumi”. Tur lasām: ”Atkritumu konteinerus nedrīkst novietot zem ventilācijas sistēmas āra gaisa ņemšanas vietām. Atkritumu konteinerus ieteicams novietot ne tuvāk kā 10 metrus no dzīvojamās mājas logiem.” No šī izriet, ka konteineru atrašanās vieta ir par tuvu pašu uzstādītāju mājai.

Nesaskata problēmas

Klaipēdas ielas 72.mājas pārvaldnieks Vladimirs Dreimanis, kurš ir arī Liepājas Jūrniecības koledžas direktors, jautāts, kāpēc veikta nesaskaņota būvniecība, portālam norādīja, ka nesaskata problēmu: ”Tā nav būvniecība. Tā ir pārvietojama pagaidu sētiņa, kuru varam aiznest un novietot jebkurā vietā. Pamati nav veidoti, zemē stiprinājumi nav ierakti, līdz ar to nav problēmu aiznest sētiņu tālāk, piemēram, aiz pagrieziena. Ja liks to darīt, izdarīsim.”

Uz jautājumu, kāpēc sētiņa novietota tieši brauktuves malā aiz pagrieziena, kur ir bīstamība cilvēkiem, V.Dreimanis klāsta:

”Pie manis neviens no mājas iedzīvotājiem ar sūdzībām nav vērsies. Nevienam nav bijušas pretenzijas. Sētiņu izveidojām vēsturiskā vietā – tur jau pēdējo gadu atradies atkritumu konteiners un iedzīvotāji pieraduši uz šo vietu doties. Par to, vai bīstami, neviens nedomāja. Lai mēs nemaksātu par gružiem no visas apkārtnes, uzlikām ap konteineru sētiņu.”

Vienīgais, kam viņš piekrīt – ap sētiņu veidojas atkritumu kaudzes: ”Tā tiešām ir problēma. Neskatoties uz to, ka esam uzlikuši žogu, visi, kas dodas garām – uz veikalu vai citur, met gružus pie sētiņas. Neesam policijas iestāde, lai ierobežotu piekļūšanu. Kā ar to cīnīties, vai jāsēdina klāt Pašvaldības policija, nezinu.”

”Turpmāko gadu laikā plānojam sakārtot ap māju esošo teritoriju un esam plānojuši arī par stacionāras atkritumu novietnes izveidi,” tā V.Dreimanis: ”Kopā ar auto stāvvietu būtu atsevišķa konstrukcija, kas būs saskaņota.”

Par iedzīvotāju lēmumu, kas jau pirms vairākiem gadiem paredzēja pāriet pie SIA ”Namu Serviss Apse”, V.Dreimanis nerunā: ”Šo es nekomentēšu. Nav pamata šo jautājumu celt.”

_______________________ 

Iesaki tēmu vai ziņo par notiekošo arī Tu! To var izdarīt ikviens portāla lasītājs, izmantojot sākumlapā esošo formu “Piedalies satura veidošanā!”. Turpat iespējams iesūtīt arī dažādus fotostāstus, piemēram, no kāda pilsētā notikuša pasākuma.

Foto galerija

32 komentāri

2018-08-24 08:03

atkritums: katram iedzīvotājam noteikti ir atslēga no tā konteinera, vajag pielikt novērošanas kameru un svešos gružotājus filmēt rādīt pa tv, bet tur tik viena gružkaste ko tur var šķirot

2018-08-24 08:24

Ziss: šlaits ir leitis un tas otrs i krievs , ko tur šķirot

2018-08-24 09:06

re kā: Gružkasti sargā vairāk par cilvēku.

2018-08-24 09:10

Gerda: Ārprāc vai tiešām šajā luksus rajonā notiek arī tādas nenaskańas ?Tur tacu viss ir viss labakaja kartiba ,bet se ku reku esmu kludijusies.

2018-08-24 09:23

Smails: Šis nams jau ir slavens ar visu kaut ko....

2018-08-24 09:39

Nfnc: Varbūt to būdu vajag vienkārši pagriezt pa 180 grādiem un problem solved?

2018-08-24 09:49

Kaimiņš: Būdai durvis jāpārliek otrā pusē, viena kaste ir par maz---tad būs kārtība lielāka. Ja karogs būs ielas putekļos, būs labāk ?

2018-08-24 10:06

....,....: Tūds par to krātiņu,bet...kā lai cīnās ar tiem,kuri savus atkritumus liek pie šiem krātiņiem ? Un nevajag teikt šīs gudrās tēzes par video kameru uzstādīšanu...papīri,atļaujas,pierādīšana,tiesāšanās....nu būsim reāli - murgs ! Kādi varianti - noķert piegružotāju un piespiest samaksāt sodu ? Kādas idejas ? Varbūt kādam ir pieredze ?

2018-08-24 10:32

biznes projekts: To krātiņu priekš gružkastēm vajag uz metru pabīdīt dziļāk. Tik vien tā problēma.

2018-08-24 10:53

Gunars: Viss tur kartiba, gan ar māju, gan ar gruženi un saimnieku. Nepatik, lai pardo savu dzīvoklu savu un mekle citu māju ar citu saimnieku.
P.S. Tas kaimiņš A. Š malacis. Labs darbs padarīts, apsargs grūžkastei uz 24 h tiešām tur ir nepieciešams. Tava kandidātura ir laba šim darbam.

2018-08-24 11:27

ha ha: Es pats sev esmu saimnieks un man nav vajadzīgi ne svežzemju saimnieki ne vietējie.

2018-08-24 11:49

Tauriņu ķērājs: Kas jums tur pa visu māju nevar normālu grupu ar večiem savākt? Paņemiet to savu pārvaldnieku tā kārtīgāk priekšā. Nav tādas problēmas ko nevarētu atrisināt ar dūrēm.

2018-08-24 12:56

asaka: Standarta gadijums kad māja grib pāriet pie apsaimniekotāja, bet viens iecirtis zobus mājas budžetā un nelaiž vaļā! Jo tad vairs nevarēs izkrāpt kopējo naudiņu!

2018-08-24 13:28

Dw: Kāpēc pašvaldība neizbuve ietvi gajejiem? Gar šo māju un Klaipēdas 82 aug džungļi ko var izzaget un uztaisit ietvi. Pretim Klaipēdas 82 aug papeles 3 gab kuras cikst pat mierīga laikā. Un ja nu vētras laikā nosit kādu cilvēku. Zvanīju uz Domi, viņiem viss pie kājas. DIEMŽĒL.

2018-08-24 13:43

Docents: Apse gan nav labs variants.

2018-08-24 14:02

!!!: Trotuārs gan tur vajadzīgs. It kā ekskluzīvs rajons, bet par gājējiem padomāts nav. Visi taču nepātvietojas ar auto?

2018-08-24 15:46

wtf: ko te cikstiet, tur ir dzivojama zona, kur gajejiem un ritenbraucejiem priekroka un auto max atrums 20km/h!!! ja kāds uztesh virsu vari plest vinam 9 adas par rupju noteikumu parkapumu!

2018-08-24 15:53

Kukendāls: Eu! Neapmierinātais! Davaj mainamies! Dzērves iela 23!
Man 2-istabnieks. Kas teu tur ir? Mahņom?

2018-08-24 16:39

Wtf atbilde: Kad kāds ēzelis pārbrauks tevi, tad kurš tur tad ar ko runās???

2018-08-24 16:41

Arī pie apses: Mīļie cilvēciņi tikai ne pie Apses ,viņa ir pārņēmusi visu pilsētu (LAIKAM LABS SAKARS AR DOMI ) APSE JŪS IZĢĒRBS ,plikus ,acis nepamirkšķinot.

2018-08-24 16:43

Pagalms: Tur noteikti var sašaurināt brauktuvi, uzlikt guļošos policistus, lai būtu patīkamāka, drošāka vide un pārvietošanās.

2018-08-24 16:46

Apse...: Apse ir viltīga lapsa. :/

2018-08-24 19:12

Staļins: Krievs ticis pie siles, ruskije ne zdajuca?

2018-08-24 19:55

Alberts: Dreimanis ir galīgi garām. Arī Apse nav labākais variants- paskatieties kādi tur darbinieki strādā! Citu variantu nav?Un to Dreimani jānodod tiesai. Tā nedrīkst rīkoties kā pats grib! Tiek reāli apdraudētas cilvēku veselība&dzīvība, kuri nes ārā miskasti! Ja tāds cilvēks rīkojas te tik neapdomīgi, vai viņš var būt labs vadītājs mūsu pilsētas Jūras skolai? Es to apšaubu!

2018-08-24 21:28

z: Šausmīgās daudzstāvu mājas,

2018-08-25 00:02

Pezdemons: Jūs takš esat pilnīgi debīli pajoli!
Tā ir dzīvojamā zona un gājējam ir priekšroka!
Nu nevelk jau tur neviens ar 90kmh!
Es tur staigāju jau cik gadus. Nu brauc auto, es paeju malā. Man tas nav jādara, bet tā ir tīri paša griba, palaist braucēju. OK, jā, projektējis to vietu ir tas pats daunis kas Tisē ielu starp 60 un 73 , bet vai tapēc iedzīvotājiem jābūt tupiem dauņiem? Ko tad jums īsti vajag? Aizgaldu un gatvi?
Nu piesakiet savu projektu Domē un taisiet kā gribat! Bet ja es tur nevarēšu paiet garām lai nonāktu līdz draugam iedzert, jūsu projekts tiks izspārdīts nah... khm, atvainojiet - uzlocekļa.
Es redzēju to musorņiku, nu kas viņam kaiš? Nu kur citur to nolikt? Vel pirms gada Dzērves 23 musorņiks bija kopā ar Tisē 60 un mums bija jāiet caur dirsu lai izmestu gružus. Vel pirms 3 gadiem mums bija jāiet ar saviem gružiem pa ielu uz Tisē/Dzērves krustojumu. Jūs gribat ar saviem gružiem staigāt pa pilsētu? Nu tad vediet ar taksi uz izgāztuvi paši!
Īdiņi. Nekāda ApseLe tur nav vainojama, jo nepieņem taču lēmumus bez iedzīvotāju parakstiem.

2018-08-25 08:29

Zinītis: Dreimanis Jūrskolu nevada,bet komandē! Kas jūs tādi esat ? Būs tā kā es teicu! Galvenais lai var noslaukt piķi.

2018-08-25 22:14

tfu !: atkal ļipmanveidīgie ebrejeļi zog?

2018-08-26 15:11

xt: Pie mājas izaudzējuši tādus krūmu džungļus. Tā ir kad krūmiem priekšroka, tad gājējiem pa brauktuvi jāiet.... iedzīvotājiem būs jāizvēlas vai krūmi vai trotuārs.....

2018-08-27 09:54

zinu visu: šlaits savas smadzenes sen izkukoja, cik zinu, vins joprojam skaitas majas parvalde. Un par gruzkastes novietosanu tiesi saja vieta bija aptauja. Ja vins to neatceras, tad kadu dienu vajag palikt skaidra. Bet nu ko var gribet no cilveka, kurs loti labi zin, kura plaukta Topina atrodas stikla desa...;D

2018-09-01 08:32

hiih: Prātiņ,nāc mājāS.......!

1/500

Liepajniekiem.lv neatbild par rakstiem pievienotajiem komentāriem. Aicinām ievērot pieklājību, toleranci un iztikt bez rupjībām.

Uzmanību!

Lai mazinātu iespēju portālā manipulēt ar komentētāju viedokli un noskaņojumu, komentāri, kuru autori diskusijās piedalās ar vairākiem vārdiem, tiek iezīmēti pelēkā krāsā. Tā kā šis process ir tehnisks, ir iespējamas situācijas, kurās iekrāsotie komentāri var nebūt no viena autora, vai arī neiezīmētos komentārus rakstījusi viena un tā pati persona.

Distances līgums

DISTANCES LĪGUMS PAR PAKALPOJUMA ABONEMENTA IEGĀDI INTERNETA VIDĒ 

VISPĀRĪGA INFORMĀCIJA 

Šis ir distances līgums par digitālā satura pakalpojuma liepajniekiem plus abonementa pirkumu interneta vidē, turpmāk tekstā – Līgums, kas tiek slēgts starp SIA ”Kurzemes Vārds” (reģistrācijas numurs: 42103002455, juridiskā adrese: Pasta iela 3, Liepāja, LV-3401; epasts: info@liepajniekiem.lv), turpmāk tekstā – KV, un personu, kas veic pirkumu, turpmāk tekstā PIRCĒJS, interneta vietnē liepajniekiem.lv, turpmāk tekstā – VIETNE, un abi līgumslēdzēji kopā – LĪDZĒJI.  PIRCĒJS, veicot pirkumu VIETNĒ šī Līguma ietvaros, izsaka piekrišanu tā noteikumiem, ir tiesīgs šos Līguma noteikumus izdrukāt un saglabāt.

 Šī Līguma ietvaros:

  1. a) PIRCĒJS ir fiziska vai juridiska persona, kura pērk VIETNES maksas satura pakalpojumu nolūkam, kas nav saistīts ar saimniecisko darbību, turpmāk tekstā – PIRCĒJS; 
  2. b) Liepajniekiem plus ir maksasdigitālā satura pakalpojums, tajā skaitā raksti, fotogrāfijas, kas tiek īpaši veidots, atlasīts un publicēts VIETNĒ ar norādi ”plus” , un kura abonementu PIRCĒJS  ir tiesīgs iegādāties, turpmāk tekstā – PAKALPOJUMS,
  3. PAKALPOJUMA TERMIŅŠ UN CENA

 PAKALPOJUMA abonements ir fiksēta termiņa – 4 (četru) nedēļu PAKALPOJUMA lietošanas atļauja par  cenu  – EUR 1.99 (viens euro un 99 centi). PAKALPOJUMA abonementa maksā ietverts pievienotās vērtības nodoklis (PVN) 21% apmērā. PAKALPOJUMA abonementa cenu KV var mainīt bez iepriekšēja brīdinājuma (izmaiņas neattiecas uz jau apmaksāto PAKALPOJUMA termiņu), par to PIRCĒJAM paziņojot ne vēlāk kā 30 dienas pirms jaunās cenas stāšanās spēkā . KV un PIRCĒJS  piekrīt, ka izmaiņas PAKALPOJUMA cenā tiek piemērotas jaunajam periodam, noslēdzoties iepriekš apmaksātajam PAKALPOJUMA abonementa termiņam. 

  1. PAKALPOJUMA IEGĀDE UN NORĒĶINI 

Šajā Līguma sadaļā tiek aprakstīta PAKALPOJUMA iegādes kārtība un samaksa par PAKALPOJUMA  abonementa iegādi. 

2.1. PAKALPOJUMU Pircējs var iegādāties tikai pēc reģistrēšanās VIETNĒ. Lai iegādātos PAKALPOJUMA abonementu, Pircējam jāizvēlas tā apmaksas veids, ievadot KV pieprasīto informāciju. Ar šī līguma akceptu PIRCĒJS apliecina, ka ir nepārprotami sapratis, ka PAKALPOJUMA  abonementa iegāde ir maksas pakalpojums, kā arī  ir iepazinies ar šī Līguma saturu. 

2.2. PAKALPOJUMA  abonementu PIRCĒJS  iegādājas, izmantojot norēķinu karti vai ar SMS (maksa tiks iekļauta PIRCĒJA mobilā sakaru pakalpojumu sniedzēja rēķinā), un tas tiek noformēts kā regulārs maksājums, tā termiņam automātiski pagarinoties uz nākamo fiksēto 4 (četru) nedēļu termiņu, un samaksu  par PAKALPOJUMA abonementu automātiski ieskaitot KV bankas kontā, līdz brīdim, kad PIRCĒJS izvēlēsies pārtraukt PAKALPOJUMA abonementa pirkšanu VIETNĒ, reģistrētajā profilā aktivizējot PĀRTRAUKT ABONĒŠANU.

  1. ATTEIKUMA TIESĪBAS 

Šī Līguma ietvaros KV sniedz pakalpojumu, kas atbilst digitālā satura priekšapmaksas pakalpojumam tiešsaitē (digitālā satura kā e-publikāciju piegāde, kas netiek piegādāta patstāvīgā datu nesējā), pieejams pēc pieprasījuma un tā piegāde tiek uzsākta ar PAKALPOJUMA  abonementa apmaksas brīdi, kurā automātiski PAKALPOJUMA abonements tiek aktivizēts. PIRCĒJS  piekrīt, ka ar PAKALPOJUMA  aktivizēšanas brīdi tiek uzsākta PAKALPOJUMA lietošana, līdz ar to PIRCĒJS atsakās no 14 dienu atteikuma tiesībām un samaksātās summas atmaksas, pamatojoties uz MK 20.05.2014. noteikumu Nr.255 ”Noteikumi par distances līgumu” 22.13.punkta noteikumiem.

  1. LĪDZĒJU ATBILDĪBA

LĪDZĒJS neatbild par otra LĪDZĒJA saistībām pret trešām pusēm, ja tādas veidojas saistībā ar šī līguma realizāciju. LĪDZĒJIi vienojas, ja kāds no tiem nepilda savus pienākumus saskaņā ar Līgumu Force majeure apstākļu dēļ, tas ir atbrīvojams no atbildības par Līguma neizpildi vispār vai Līguma pienācīgu neizpildi. Ar Force majeure tiek saprasti jebkādi no LĪDZĒJA gribas neatkarīgi apstākļi (ja LĪDZĒJS  ir rīkojies saprātīgi un godīgi), kuru rezultātā nav bijis iespējams izpildīt pienācīgi vai izpildīt vispār saistības un ja šos apstākļus nebija iespējams paredzēt ne vien attiecīgajam LĪDZĒJAM, bet jebkurai citai personai, kas darbojas vai darbotos attiecīgā LĪDZĒJA nozarē, kā arī, ja šos apstākļus nebija iespējams novērst ar saprātīgiem un godīgiem paņēmieniem.

  1. KONFIDENCIALITĀTE 

Visa informācija, kas nav publiski pieejama un ko kāds no LĪDZĒJIEM sniedz viens otram Līguma izpildes laikā vai tā atklājas pildot darba pienākumus, tajā skaitā informācija par finanšu stāvokli, izmantotām tehnoloģijām un datorprogrammām, PAKALPOJUMA un VIETNES attīstības plāniem, tiek atzīta un uzskatīta par konfidenciālu. 

Par konfidenciālu netiek uzskatīta šāda informācija, ja pirms tās iegūšanas, tāda jau bija otra LĪDZĒJA rīcībā, vai tā bija publiski vispārzināma, un, ja šādas informācijas  saņemšanas brīdī, uz to nebija attiecināts konfidencialitātes nosacījums; 

  1. AUTORTIESĪBAS

 Šī Līguma ietvaros KV piešķir PIRCĒJAM  vispārējo licenci PAKALPOJUMAM. PIRCĒJAM aizliegts izmantot PAKALPOJUMA laikā pieejamo digitālo saturu darbībām, kuras neparedz šis līgums, t.sk., kopēt, pavairot, publicēt vai kā savādāk to izmantot  bez KV rakstveida piekrišanas un pretēji Autortiesību likuma tiesību normu prasībām. KV garantē, ka ar visām digitālā satura platformas liepajniekiem plus veidošanā iesaistītām personām ir noslēgts līgums, saskaņā ar kuru autortiesības uz PAKALPOJUMĀ pieejamo digitālo saturu un tā platformas risinājumiem pieder KV un tam nav zināma neviena trešā persona, kura varētu šīs KV tiesības apstrīdēt, kā arī likt šķēršļus PAKALPOJUMA izmantošanai un/vai izplatīšanai.

  1. DATU APSTRĀDE

 LĪDZĒJI piekrīt, ka katrs LĪDZĒJS kā datu apstrādes pārzinis un personas datu operators šā Līguma darbības laikā manuāli un/vai elektroniski apstrādā (ieskaitot datu vākšanu, reģistrēšanu, ievadīšanu, glabāšanu, pārveidošanu, izmantošanu, nodošanu, pārraidīšanu, bloķēšanu vai dzēšanu) no otra LĪDZĒJA saņemtus datus, tikai ciktāl tas ir nepieciešams un izriet no noslēgtā Līguma. Datu apstrādes mērķis un nolūks: līguma slēgšana, rēķinu sagatavošana un nosūtīšana, maksājumu pārvaldīšana, savstarpējā saziņa un sadarbības nodrošināšana, efektīvu KV pārvaldības procesu nodrošināšana, biznesa plānošana un analīze, pretenziju un/vai pieteikumu izskatīšana un apstrāde, jaunumu izsūtīšana ciktāl tas ir nepieciešams un izriet no noslēgtā Līguma. KV ievēro PIRCĒJA norādījumus, lieto nepieciešamos tehniskos līdzekļus un veic organizatoriskos pasākumus, lai aizsargātu fizisko personu datus un novērstu to nelikumīgu apstrādi. Personas dati tiks glabāti elektroniskā formā visā Līguma darbības laikā, kā arī piemērojamajos normatīvajos aktos noteiktajā noilguma termiņā, kura ietvaros var tikt iesniegtas sūdzības, celtas prasības un ierosināti līdzīgi procesi. LĪDZĒJS var nodot otra LĪDZĒJA personas datus piesaistītajiem apstrādātājiem, kuri šī līguma ietvaros sniedz grāmatvedības, juridiskos, IT vai cita līdzīga veida pakalpojumus. Noslēdzot Līgumu, PIRCĒJS piekrīt datu apstrādei, atjaunošanai un uzglabāšanai, identifikācijai, informācijas nosūtīšanai par PAKALPOJUMA izmaiņām un piedāvājumiem utml. PIRCĒJS, kurš šī Līguma ietvaros ir patērētājs, ir tiesīgs pieprasīt KV bez maksas izsniegt tā rīcībā esošo informāciju par PIRCĒJA personas datiem, ir tiesīgs pieprasīt to labošanu vai dzēšanu, kā arī nepieciešamības gadījumā ir tiesīgs atsaukt savu iepriekš izsniegto piekrišanu personas datu apstrādei. Šajā sadaļā noteiktie pienākumi ir spēkā neierobežotu laiku un paliek spēkā arī tad, ja kāds no LĪDZĒJIEM vienpusēji atkāpjas no Līguma, vai ja Līgums izbeidzas citādi.

  1. CITI NOTEIKUMI

 Šis Līgums stājās spēkā, PIRCĒJAM veicot PAKALPOJUMA abonementa pirkumu VIETNĒ, piekrītot tā noteikumiem un samaksājot abonementa maksu. Līgums tiek noslēgts uz nenoteiktu laiku un ir spēkā līdz uzņemto saistību izpildei. Tāpat PIRCĒJS ir tiesīgs atteikties no PAKALPOJUMA abonementa, veicot atbilstošas izmaiņas VIETNĒ. Atteikums šajā gadījumā attiecas uz turpmāko abonēšanas periodu, par kuru PIRCĒJS nav veicis samaksu un/vai neplāno to darīt. Jebkuru strīdu starp LĪDZĒJIEM, kas izriet no šī Līguma, LĪDZĒJI apņemas risināt pārrunu ceļā. Ja nav izdevies atrisināt strīdu bez tiesas starpniecības, strīds tiek izskatīts Latvijas Republikas tiesā.

Seko mums

Autorizēties

Reģistrēties

Klikšķini šeit, lai izvēlētos attēlu vai arī velc attēla failus un novieto tos šeit.

Spied šeit, lai izvēlētos attēlu.

Attēlam jābūt JPG formātā, max 10MB.

Reģistrēties

Lai pabeigtu reģistrēšanos, doties uz savu e-pastu un apstiprini savu e-pasta adresi!

Aizmirsu paroli

PALĪDZĒT IR VIEGLI!

Atslēdz reklāmu bloķētāju

Portāls liepajniekiem.lv jums piedāvā svarīgāko informāciju bez maksas. Taču žurnālistu darbam nepieciešami līdzekļi, ko spēj nodrošināt reklāma. Priecāsimies, ja atslēgsi savu reklāmu bloķēšanas programmu.

Kā atslēgt reklāmu bloķētāju

Pārlūka labajā pusē blakus adreses laukam ir bloķētāja ikoniņa.

Tā var būt kāda no šīm:

Uzklikšķini uz tās un atkarībā no bloķētāja veida spied uz:
- "Don`t run on pages on this site"
vai
- "Enabled on this site"
vai
spied uz