Piektdiena, 10. jūlijs Lija, Olīvija, Olivers
Abonēt

Lasi vairāk ar
liepajniekiem.lv abonementu

Pasniedz Liepājas pilsētas Gada balvu zinātnē

Pasniedz Liepājas pilsētas Gada balvu zinātnē
Foto: Ģirts Gertsons
19.12.2017 16:12

liepajniekiem.lv

Otrdien, 19. decembrī, svinīgā pasākumā Liepājas domes priekšsēdētāja vietnieks izglītības, kultūras un sporta jautājumos Atis Deksnis pasniedza Liepājas pilsētas Gada balvu zinātnē. Šoreiz balvu saņēma Dr.paed. Alīda Samuseviča, Dr.paed. Pāvels Jurs, Dr.philol. Anita Helviga, Dr.art. Vēsma Lēvalde un Dr.paed. Gunta Bēta, portālam ziņoja Liepājas pilsētas domes sabiedrisko attiecību speciāliste Evita Enģele.

Uzrunājot balvas laureātus un klātesošos, ekspertu komisijas priekšsēdētājs un Liepājas domes priekšsēdētāja vietnieks Atis Deksnis uzsvēra, ka Gada balvas zinātnē mērķis ir izcelt tos pētnieciskos darbus, kas nozīmīgi dažādās nozarēs – Liepājas un visa reģiona izaugsmei. ”Kvalitatīvi pētījumi ir nepieciešami pilsētai, jo tie parāda procesus sabiedrībā, kurus mēs ikdienā neredzam vai nespējam ieraudzīt kopainā. Paldies pētniekiem un zinātniekiem par ieguldīto darbu, negulētajām naktīm, stresu un neatlaidību,” sacīja A. Deksnis.

Alīda Samuseviča un Pāvels Jurs tika izvirzīti Gada balvai zinātnē nominācijā ”Gada pētniecības aktivitātes”, rekomendējis Liepājas Universitātes Izglītības zinātņu institūts par pētījumu ”Liepājas 9. – 12. klašu skolēnu pilsoniskā attieksme”. Kā uzsvēra komisija, pētījums ir nozīmīgs Liepājas pilsētas izglītības sistēmai, kurš apliecina jauniešu pilsoniskās attieksmes nozīmīgumu pilsoniskās sabiedrības pastāvēšanai. Pētījums veikts pirmajā etapā, uzsverot, ka pētījumu ir vērts turpināt daudz lielākos apjomos. Prēmija 700 eiro.

Anita Helviga tika izvirzīta Gada balvai zinātnē nominācijā ”Gada pētniecības aktivitātes”, rekomendējis Liepājas Universitātes Kurzemes Humanitārais institūts par simtgadnieka, dienvidkurzemnieka Jēkaba Rūsiņa daiļrades pētījumiem. ”A. Helviga šajā gadā aktīvi pētījusi Liepājas puses literātu darbību, īpaši šī gada simtgandnieka Jēkaba Rūsiņa radošo darbību. Kvalitatīvā izpēte un analīze apkopotā veidā plašākai sabiedrībai nonākusi caur publikācijām un Jēkaba dzejas izlasi ”…atnāc, draugs, pretī man…”, kuras sastādītāja un ievada autore ir A. Helviga. Pētnieciskais darbs ir nozīmīgs ieguldījums latviešu literatūras personību izzināšanā”, norādīja komisija. Prēmija 600 eiro.

Vēsma Lēvalde izvirzīta Gada balvai zinātnē nominācijā ”Gada promocijas pētījums”, rekomendējis Liepājas Universitātes Kurzemes Humanitārais institūts par promocijas darbu ”Klasikas iestudējumi Oļģerta Krodera režijā: teksts un tā interpretācija”. Kā norādīja ekspertu komisija, lai gan LiepU Kurzemes Humanitārais institūts pretendenti izvirzījuši nominācijā ”Gada promocijas pētījums”, V. Lēvalde ir pelnījusi pretendēt nominācijā ”Jaunā zinātnieka balva”. Uz promocijas darba bāzes ir tapusi monogrāfija ”Hamleta vārdi”, kas ir unikāls pētījums Latvijas teātra vēsturē. Monogrāfija Latvijā ir ļoti labi novērtēta un pieprasīta. Pēc komisijas vērtējuma, V. Lēvaldei tiek piešķirta balvu nominācijā ”Jaunā zinātnieka balva”. Prēmija 650 eiro.

Gunta Bēta izvirzīta Gada balvai zinātnē nominācijā ”Gada promocijas pētījums”, rekomendējis Liepājas Universitātes Izglītības zinātņu institūts par promocijas darbu ”Māsu profesionālā lietpratība pacientu izglītošanas procesā”, kurš izstrādāts pedagoģijā, pieaugušo pedagoģijas apakšnozarē. Kā norāda komisija, darbs vērtējams kā inovatīvs pētījums, jo līdz šim Latvijā ir bijis tikai viens pētījums par māsu profesiju citā šķērsgriezumā. Māsu pedagoģiskajai sagatavotībai pievērš ļoti maz uzmanības. G. Bētas veiktais pētījums ir vērtējams kā nozīmīgs visai sabiedrībai kopumā, jo māsām ir svarīga izglītošanas procesa mijsakarību nozīmes izpratne un to funkcionāls nodrošinājums. Prēmija 550 eiro.

Kopējais balvas fonds arī šogad bija 2500 eiro.

Balvas piešķiršanas mērķis ir atbalstīt starptautiski atzītu pētījumu izstrādi un publicitāti visās Liepājas Universitātes pētniecības jomās, sekmēt Liepājai un Latvijai aktuālu jautājumu inovatīvus risinājumus, veicināt jaunu zinātnieku piesaisti pētniecībai un viņu profesionālu izaugsmi, sekmēt inteliģences un zinātnieku piesaisti Liepājai. Gada balvu zinātnē Liepājā piešķir jau septīto gadu.

Foto galerija

11 komentāri

2017-12-19 22:33

Aaita: Nu ko tur izglītības pārvaldes vadītāja Kristīne Lethere dara, viņa tak neko nevarētu uzrakstīt un izdarīt?????

2017-12-20 07:17

vilnis: apbalvo 4, bet bildē 10? Ko pēta attēlā pirmā no kreisās puses? / P.S. visus nepazīstu./

2017-12-20 08:44

zinātnieks firziķis: Kāds ir tas taustāmais labums no šīm apbalvotajām personām? Kā liepājnieki var izjust šo rakstnieku atdevi? Kāda jēga ir šiem gaisīgajiem, nevajadzīgajiem pētījumiem. Labāk naudu būtu krājuši un kādu ielu saveduši kārtībā, nevis devuši apbalvojumus par tukšu ūdens liešanu!

2017-12-20 11:45

Erras: Un par ko, Jurim Pāvelam? Vai par to,ka bērnus nemīl un neciena?! Par to,ka bērnos iedvieš mazcieņu pret pašiem sevi? Lai bērns domātu, vai iet, vai neiet, dēļ viņa, uz skolu. Viņš var būt politiķis,bet ne skolotājs.

2017-12-20 11:56

gribētos zināt,: kādi ir piešķirtās summas kritēriji. Kāpēc Jurs ar savu kolēģi pašā centrā rakstā minēti kā pirmie ar vislielāko summu? Vai nav tā, ka kvalitatīvi izstrādātā promocijas darbā pētnieki ieguldījuši daudz vairāk laika un pievienotā vērtība šādiem pētījumiem ir daudz lielāka? Kur var iepazīties ar šo abu tik augstu novērtēto pētījumu un pārliecināties, ka tur ir kas vairāk par aprēķinātajiem procentiem? Kas tas vispār ir - monogrāfija vai kāda brošūra vai kas cits?

2017-12-20 13:29

orra: Pāvels Jurs manā skatījumā ļoti nepatīkams cilvēks.

2017-12-20 18:54

M.: Par `Juru piekrītu - reti riebīgs un pretīgs tips.

2017-12-20 20:45

Skolnieks: Pāvels ir super skolotājs. Aprunājam komentāros, ja? Cik cēli un drošsirdīgi.

2017-12-20 21:28

to skolnieks: seit neveerte skolotaaju, sii ir gada balva zinaatnee, veertee ieguldiiijumu zinaatnes attiistiiba, skolotaajs un zinaatnieks nav viens un tas pats, dazi vina zinaatniskie “sasniegumi” publiski pieejami, manupraat, diezgan nozeelojami, ka Instituutam nav citu speeciigaku pretendentu, ko izvirziit

2017-12-21 14:18

Alise to pēdējais komentētais: Bet varbūt tā ir mūsu vērtētāju un kritiķu sabiedrības lielākā problēma- pašiem nedarīt bet vērtēt un kritizēt un ap.... ...

1/500

Liepajniekiem.lv neatbild par rakstiem pievienotajiem komentāriem. Aicinām ievērot pieklājību, toleranci un iztikt bez rupjībām.

Uzmanību!

Lai mazinātu iespēju portālā manipulēt ar komentētāju viedokli un noskaņojumu, komentāri, kuru autori diskusijās piedalās ar vairākiem vārdiem, tiek iezīmēti pelēkā krāsā. Tā kā šis process ir tehnisks, ir iespējamas situācijas, kurās iekrāsotie komentāri var nebūt no viena autora, vai arī neiezīmētos komentārus rakstījusi viena un tā pati persona.

Distances līgums

DISTANCES LĪGUMS PAR PAKALPOJUMA ABONEMENTA IEGĀDI INTERNETA VIDĒ 

VISPĀRĪGA INFORMĀCIJA 

Šis ir distances līgums par digitālā satura pakalpojuma liepajniekiem plus abonementa pirkumu interneta vidē, turpmāk tekstā – Līgums, kas tiek slēgts starp SIA ”Kurzemes Vārds” (reģistrācijas numurs: 42103002455, juridiskā adrese: Pasta iela 3, Liepāja, LV-3401; epasts: info@liepajniekiem.lv), turpmāk tekstā – KV, un personu, kas veic pirkumu, turpmāk tekstā PIRCĒJS, interneta vietnē liepajniekiem.lv, turpmāk tekstā – VIETNE, un abi līgumslēdzēji kopā – LĪDZĒJI.  PIRCĒJS, veicot pirkumu VIETNĒ šī Līguma ietvaros, izsaka piekrišanu tā noteikumiem, ir tiesīgs šos Līguma noteikumus izdrukāt un saglabāt.

 Šī Līguma ietvaros:

  1. a) PIRCĒJS ir fiziska vai juridiska persona, kura pērk VIETNES maksas satura pakalpojumu nolūkam, kas nav saistīts ar saimniecisko darbību, turpmāk tekstā – PIRCĒJS; 
  2. b) Liepajniekiem plus ir maksasdigitālā satura pakalpojums, tajā skaitā raksti, fotogrāfijas, kas tiek īpaši veidots, atlasīts un publicēts VIETNĒ ar norādi ”plus” , un kura abonementu PIRCĒJS  ir tiesīgs iegādāties, turpmāk tekstā – PAKALPOJUMS,
  3. PAKALPOJUMA TERMIŅŠ UN CENA

 PAKALPOJUMA abonements ir fiksēta termiņa – 4 (četru) nedēļu PAKALPOJUMA lietošanas atļauja par  cenu  – EUR 1.99 (viens euro un 99 centi). PAKALPOJUMA abonementa maksā ietverts pievienotās vērtības nodoklis (PVN) 21% apmērā. PAKALPOJUMA abonementa cenu KV var mainīt bez iepriekšēja brīdinājuma (izmaiņas neattiecas uz jau apmaksāto PAKALPOJUMA termiņu), par to PIRCĒJAM paziņojot ne vēlāk kā 30 dienas pirms jaunās cenas stāšanās spēkā . KV un PIRCĒJS  piekrīt, ka izmaiņas PAKALPOJUMA cenā tiek piemērotas jaunajam periodam, noslēdzoties iepriekš apmaksātajam PAKALPOJUMA abonementa termiņam. 

  1. PAKALPOJUMA IEGĀDE UN NORĒĶINI 

Šajā Līguma sadaļā tiek aprakstīta PAKALPOJUMA iegādes kārtība un samaksa par PAKALPOJUMA  abonementa iegādi. 

2.1. PAKALPOJUMU Pircējs var iegādāties tikai pēc reģistrēšanās VIETNĒ. Lai iegādātos PAKALPOJUMA abonementu, Pircējam jāizvēlas tā apmaksas veids, ievadot KV pieprasīto informāciju. Ar šī līguma akceptu PIRCĒJS apliecina, ka ir nepārprotami sapratis, ka PAKALPOJUMA  abonementa iegāde ir maksas pakalpojums, kā arī  ir iepazinies ar šī Līguma saturu. 

2.2. PAKALPOJUMA  abonementu PIRCĒJS  iegādājas, izmantojot norēķinu karti vai ar SMS (maksa tiks iekļauta PIRCĒJA mobilā sakaru pakalpojumu sniedzēja rēķinā), un tas tiek noformēts kā regulārs maksājums, tā termiņam automātiski pagarinoties uz nākamo fiksēto 4 (četru) nedēļu termiņu, un samaksu  par PAKALPOJUMA abonementu automātiski ieskaitot KV bankas kontā, līdz brīdim, kad PIRCĒJS izvēlēsies pārtraukt PAKALPOJUMA abonementa pirkšanu VIETNĒ, reģistrētajā profilā aktivizējot PĀRTRAUKT ABONĒŠANU.

  1. ATTEIKUMA TIESĪBAS 

Šī Līguma ietvaros KV sniedz pakalpojumu, kas atbilst digitālā satura priekšapmaksas pakalpojumam tiešsaitē (digitālā satura kā e-publikāciju piegāde, kas netiek piegādāta patstāvīgā datu nesējā), pieejams pēc pieprasījuma un tā piegāde tiek uzsākta ar PAKALPOJUMA  abonementa apmaksas brīdi, kurā automātiski PAKALPOJUMA abonements tiek aktivizēts. PIRCĒJS  piekrīt, ka ar PAKALPOJUMA  aktivizēšanas brīdi tiek uzsākta PAKALPOJUMA lietošana, līdz ar to PIRCĒJS atsakās no 14 dienu atteikuma tiesībām un samaksātās summas atmaksas, pamatojoties uz MK 20.05.2014. noteikumu Nr.255 ”Noteikumi par distances līgumu” 22.13.punkta noteikumiem.

  1. LĪDZĒJU ATBILDĪBA

LĪDZĒJS neatbild par otra LĪDZĒJA saistībām pret trešām pusēm, ja tādas veidojas saistībā ar šī līguma realizāciju. LĪDZĒJIi vienojas, ja kāds no tiem nepilda savus pienākumus saskaņā ar Līgumu Force majeure apstākļu dēļ, tas ir atbrīvojams no atbildības par Līguma neizpildi vispār vai Līguma pienācīgu neizpildi. Ar Force majeure tiek saprasti jebkādi no LĪDZĒJA gribas neatkarīgi apstākļi (ja LĪDZĒJS  ir rīkojies saprātīgi un godīgi), kuru rezultātā nav bijis iespējams izpildīt pienācīgi vai izpildīt vispār saistības un ja šos apstākļus nebija iespējams paredzēt ne vien attiecīgajam LĪDZĒJAM, bet jebkurai citai personai, kas darbojas vai darbotos attiecīgā LĪDZĒJA nozarē, kā arī, ja šos apstākļus nebija iespējams novērst ar saprātīgiem un godīgiem paņēmieniem.

  1. KONFIDENCIALITĀTE 

Visa informācija, kas nav publiski pieejama un ko kāds no LĪDZĒJIEM sniedz viens otram Līguma izpildes laikā vai tā atklājas pildot darba pienākumus, tajā skaitā informācija par finanšu stāvokli, izmantotām tehnoloģijām un datorprogrammām, PAKALPOJUMA un VIETNES attīstības plāniem, tiek atzīta un uzskatīta par konfidenciālu. 

Par konfidenciālu netiek uzskatīta šāda informācija, ja pirms tās iegūšanas, tāda jau bija otra LĪDZĒJA rīcībā, vai tā bija publiski vispārzināma, un, ja šādas informācijas  saņemšanas brīdī, uz to nebija attiecināts konfidencialitātes nosacījums; 

  1. AUTORTIESĪBAS

 Šī Līguma ietvaros KV piešķir PIRCĒJAM  vispārējo licenci PAKALPOJUMAM. PIRCĒJAM aizliegts izmantot PAKALPOJUMA laikā pieejamo digitālo saturu darbībām, kuras neparedz šis līgums, t.sk., kopēt, pavairot, publicēt vai kā savādāk to izmantot  bez KV rakstveida piekrišanas un pretēji Autortiesību likuma tiesību normu prasībām. KV garantē, ka ar visām digitālā satura platformas liepajniekiem plus veidošanā iesaistītām personām ir noslēgts līgums, saskaņā ar kuru autortiesības uz PAKALPOJUMĀ pieejamo digitālo saturu un tā platformas risinājumiem pieder KV un tam nav zināma neviena trešā persona, kura varētu šīs KV tiesības apstrīdēt, kā arī likt šķēršļus PAKALPOJUMA izmantošanai un/vai izplatīšanai.

  1. DATU APSTRĀDE

 LĪDZĒJI piekrīt, ka katrs LĪDZĒJS kā datu apstrādes pārzinis un personas datu operators šā Līguma darbības laikā manuāli un/vai elektroniski apstrādā (ieskaitot datu vākšanu, reģistrēšanu, ievadīšanu, glabāšanu, pārveidošanu, izmantošanu, nodošanu, pārraidīšanu, bloķēšanu vai dzēšanu) no otra LĪDZĒJA saņemtus datus, tikai ciktāl tas ir nepieciešams un izriet no noslēgtā Līguma. Datu apstrādes mērķis un nolūks: līguma slēgšana, rēķinu sagatavošana un nosūtīšana, maksājumu pārvaldīšana, savstarpējā saziņa un sadarbības nodrošināšana, efektīvu KV pārvaldības procesu nodrošināšana, biznesa plānošana un analīze, pretenziju un/vai pieteikumu izskatīšana un apstrāde, jaunumu izsūtīšana ciktāl tas ir nepieciešams un izriet no noslēgtā Līguma. KV ievēro PIRCĒJA norādījumus, lieto nepieciešamos tehniskos līdzekļus un veic organizatoriskos pasākumus, lai aizsargātu fizisko personu datus un novērstu to nelikumīgu apstrādi. Personas dati tiks glabāti elektroniskā formā visā Līguma darbības laikā, kā arī piemērojamajos normatīvajos aktos noteiktajā noilguma termiņā, kura ietvaros var tikt iesniegtas sūdzības, celtas prasības un ierosināti līdzīgi procesi. LĪDZĒJS var nodot otra LĪDZĒJA personas datus piesaistītajiem apstrādātājiem, kuri šī līguma ietvaros sniedz grāmatvedības, juridiskos, IT vai cita līdzīga veida pakalpojumus. Noslēdzot Līgumu, PIRCĒJS piekrīt datu apstrādei, atjaunošanai un uzglabāšanai, identifikācijai, informācijas nosūtīšanai par PAKALPOJUMA izmaiņām un piedāvājumiem utml. PIRCĒJS, kurš šī Līguma ietvaros ir patērētājs, ir tiesīgs pieprasīt KV bez maksas izsniegt tā rīcībā esošo informāciju par PIRCĒJA personas datiem, ir tiesīgs pieprasīt to labošanu vai dzēšanu, kā arī nepieciešamības gadījumā ir tiesīgs atsaukt savu iepriekš izsniegto piekrišanu personas datu apstrādei. Šajā sadaļā noteiktie pienākumi ir spēkā neierobežotu laiku un paliek spēkā arī tad, ja kāds no LĪDZĒJIEM vienpusēji atkāpjas no Līguma, vai ja Līgums izbeidzas citādi.

  1. CITI NOTEIKUMI

 Šis Līgums stājās spēkā, PIRCĒJAM veicot PAKALPOJUMA abonementa pirkumu VIETNĒ, piekrītot tā noteikumiem un samaksājot abonementa maksu. Līgums tiek noslēgts uz nenoteiktu laiku un ir spēkā līdz uzņemto saistību izpildei. Tāpat PIRCĒJS ir tiesīgs atteikties no PAKALPOJUMA abonementa, veicot atbilstošas izmaiņas VIETNĒ. Atteikums šajā gadījumā attiecas uz turpmāko abonēšanas periodu, par kuru PIRCĒJS nav veicis samaksu un/vai neplāno to darīt. Jebkuru strīdu starp LĪDZĒJIEM, kas izriet no šī Līguma, LĪDZĒJI apņemas risināt pārrunu ceļā. Ja nav izdevies atrisināt strīdu bez tiesas starpniecības, strīds tiek izskatīts Latvijas Republikas tiesā.

Seko mums

Autorizēties

Reģistrēties

Klikšķini šeit, lai izvēlētos attēlu vai arī velc attēla failus un novieto tos šeit.

Spied šeit, lai izvēlētos attēlu.

Attēlam jābūt JPG formātā, max 10MB.

Reģistrēties

Lai pabeigtu reģistrēšanos, doties uz savu e-pastu un apstiprini savu e-pasta adresi!

Aizmirsu paroli

PALĪDZĒT IR VIEGLI!

Atslēdz reklāmu bloķētāju

Portāls liepajniekiem.lv jums piedāvā svarīgāko informāciju bez maksas. Taču žurnālistu darbam nepieciešami līdzekļi, ko spēj nodrošināt reklāma. Priecāsimies, ja atslēgsi savu reklāmu bloķēšanas programmu.

Kā atslēgt reklāmu bloķētāju

Pārlūka labajā pusē blakus adreses laukam ir bloķētāja ikoniņa.

Tā var būt kāda no šīm:

Uzklikšķini uz tās un atkarībā no bloķētāja veida spied uz:
- "Don`t run on pages on this site"
vai
- "Enabled on this site"
vai
spied uz