Otrdiena, 25. februāris Alma, Annemarija

Pasniegti ikgadējie apbalvojumi izglītībā, visvairāk – Liepājas Valsts 1. ģimnāzijas pedagogiem

Pasniegti ikgadējie apbalvojumi izglītībā, visvairāk – Liepājas Valsts 1. ģimnāzijas pedagogiem
Foto: Ritvars Sproģis
04.10.2019 09:44

liepajniekiem.lv

Ceturtdien, 3. oktobrī, Liepājas Latviešu biedrības namā svinīgā Skolotāju dienai veltītā pasākumā pasniegti pilsētas apbalvojumi izglītībā – šogad tos saņēmuši 10 pedagogi, informē Liepājas domes priekšsēdētāja padomniece sabiedrisko attiecību jautājumos Agija Tērauda.

Pasākumā bija pulcējušie vairāk nekā 300 pilsētas izglītības iestāžu pedagogi un izglītības jomas darbinieki, lai kopīgi svinētu svētkus, dalītos pieredzē, atziņās un iedvesmotos nule uzsāktajam mācību gadam.

Liepājas pirmsskolas izglītības iestāžu un vispārējo izglītības iestāžu pedagogi apbalvojumam bija virzīti kādā no astoņām jomām – valodu mācību, matemātikas, dabaszinātņu, kultūrizpratnes un pašizpausmes mākslas, pilsoniskā un sociālā, veselības un fiziskās aktivitātes, tehnoloģiju un sākumizglītības jomā.

Šajā gadā, neskatoties uz salīdzinoši augstākiem kritērijiem, kopvērtējumā visvairāk apbalvojumu ieguvuši Liepājas Valsts 1. ģimnāzijas pedagogi, saņemot apbalvojumus piecās jomās.

Pilsētas apbalvojumus izglītībā saņēmuši arī Liepājas Liedaga vidusskolas, Liepājas Centra sākumskolas, Liepājas Līvupes pamatskolas-attīstības centra un speciālās pirmsskolas izglītības iestādes ”Gulbītis” pedagogi.

”Skolotājs – tā ir profesija, kas nav līdzīga nevienai citai. Jūs esat tie, kas dod padomu un virza jaunos cilvēkus tālāk dzīves ceļā. Jūs esat tie, kam nākas dažkārt būt stingriem un nepiekāpīgiem, bet dažkārt būt mīlošiem kā mammām un tētiem. Jūs esat tie, kas varbūt kādam iedveš lielākās bailes pirms kontroldarba, bet vienlaikus esat arī tie, kas paliek atmiņā vēl ilgi pēc skolas beigšanas – ar visgaišākajām atmiņām,” sveicot Liepājas skolotājus svētkos, sacīja Liepājas pilsētas domes priekšsēdētāja vietnieks Gunārs Ansiņš. Viņš arī pilsētas vārdā pasniedza naudas balvas labākajiem no plašās skolotāju saimes, lai tas ir kā simbolisks novērtējums un pamudinājums pedagogiem neapstāties savā izaugsmē, bet turpināt savu darbu ar interesi un degsmi, kas aizrautu arī citus.

Atzinību un naudas balvu pedagogiem piešķir par izciliem skolēnu sasniegumiem centralizētajos eksāmenos, valsts un reģiona mēroga konkursos vai sporta sacensībās, izciliem sasniegumiem metodiskā darba attīstīšanā pilsētā, mācību jomu koordinatoru un pilsētas metodiķu profesionālās meistarības paaugstināšanā, kā arī par labās prakses popularizēšanu, vadot meistarklases metodiskajās dienās, norāda A.Tērauda. Kopējais naudas balvu fonds ir 5700 eiro, un finansējums tiek nodrošināts no Liepājas pilsētas pašvaldības budžeta.

Liepājas pilsētas apbalvojums izglītībā no šī gada turpmāk aizstās ierasto Kvalitātes balvu, paredzot, ka apbalvojumu un naudas balvu saņem pedagogs nevis izglītības iestāde, kā tas bijis līdz šim. Vienlaikus šā gada jūnijā Liepājas pilsētas domes sēdē apstiprinātajā nolikumā ”Par atbalstu Liepājas pilsētas vispārizglītojošo izglītības iestāžu pedagogu metodiskā darba kvalitātes uzlabošanai” izvērtēti kritēriji balvu saņemšanai, precizēti novērtēšanas kritēriji, kā arī noteikta balvu izmantošanas kārtība.

Apbalvojuma mērķis ir motivēt un atbalstīt skolu pedagogus inovatīvai, kvalitatīvai pedagoģiskai darbībai, izglītojamo izcilības sasniegšanai reģiona, valsts un starptautiskā mērogā, skaidro A.Tērauda.

Skolotāju dienas svinīgajā pasākumā, kurā par īpašiem pārsteigumiem un svētku noskaņu rūpējās aktieris Andris Bulis un muzikālie brāļi Auzāni, tika godināti arī deviņi Liepājas pedagogi, kuri saņēmuši titulu ”Gada skolotājs 2019” un 15 jaunie pedagogi, kuri Liepājas skolotāju saimei pievienojušies tikai šogad.

Liepājas pilsētas apbalvojumi izglītībā

  • Valodu mācību jomā – Līga Tālberga, Liepājas Valsts 1. ģimnāzijas latviešu valodas un literatūras skolotāja – par skolēnu sasniegumiem latviešu valodas centralizētajā eksāmenā un mūsdienīgu metodiskā darba organizēšanu meistarklasēs.

  • Valodu mācību jomā – Dace Groduma-Vīriņa, Liepājas Valsts 1. ģimnāzijas angļu valodas skolotāja – par skolēnu sasniegumiem angļu valodas centralizētajā eksāmenā, debašu komandas panākumiem valsts mēroga konkursos un mūsdienīgu metodiskā darba organizēšanu meistarklasēs.

  • Matemātikas jomā – Tatjana Kurdeko, Liepājas Liedaga vidusskolas matemātikas skolotāja – par skolēnu sasniegumiem matemātikas centralizētajā eksāmenā un mūsdienīgu metodiskā darba organizēšanu meistarklasēs.

  • Dabaszinātņu jomā – Arnolds Šablovskis, Liepājas Valsts 1. ģimnāzijas fizikas skolotājs – par skolēnu sasniegumiem fizikas centralizētajā eksāmenā un mūsdienīgu metodiskā darba organizēšanu meistarklasēs.

  • Kultūrizpratnes un pašizpausmes mākslas jomā – Liene Eltermane, Liepājas Valsts 1. ģimnāzijas vizuālās mākslas skolotāja – par skolēnu sasniegumiem valsts mēroga konkursos un mūsdienīgu metodiskā darba organizēšanu meistarklasēs.

  • Pilsoniskā un sociālā jomā – Jana Freimane, Liepājas Liedaga vidusskolas vēstures skolotāja – par mūsdienīgu metodiskā darba organizēšanu meistarklasēs.

  • Veselības un fiziskās aktivitātes jomā – Ieva Lanka, Liepājas Valsts 1. ģimnāzijas sporta skolotāja – par skolēnu sasniegumiem valsts mēroga sacensībās un mūsdienīgu metodiskā darba organizēšanu meistarklasēs.

  • Tehnoloģiju jomā – Jānis Silenieks, Liepājas Līvupes pamatskolas-attīstības centra mājturības un tehnoloģiju skolotājs – par mūsdienīgu metodiskā darba organizēšanu meistarklasēs.

  • Sākumizglītības jomā – Anna Pauliņa, Liepājas Centra sākumskolas matemātikas skolotāja – par skolēnu sasniegumiem valsts mēroga un starptautiskajos konkursos, kā arī mūsdienīgu metodiskā darba organizēšanu meistarklasēs.

  • Sākumizglītības jomā – Tatjana Ciganova, Speciālās pirmsskolas izglītības iestādes ”Gulbītis” skolotāja – par sasniegumiem valsts mēroga un starptautiskajos konkursos, kā arī mūsdienīgu metodiskā darba organizēšanu meistarklasēs.

Foto galerija

13 komentāri

2019-10-04 12:13

kartelis: nu ko un kur tad mūsu slavenā 5 vidusskola? nekā! žēļ kādreiz bija ļoti laba skola ,bet šobrīd jau sākot no sākumskolas vadības un tālāk arī pamatyskola ,viduskola džīvo uz veco vb bijušo skolotāju lauriem .Biju vīlusies laižot savu bērnu šajā skolā.

2019-10-04 12:26

žurks: Domāju,ka 5.vsk. nebūt nav sliktāka, bet tā 1.videne tiek mākslīgi izcelta , šķiet tikai tāpēc ka skaitās ,,pilsētas tēviem'' pietuvināta skola !

2019-10-04 13:13

hmmm: Paldies pedagogi par nesautīgo darbu!

2019-10-04 14:01

gandriz-vecaks: taa Anna nav ta sektane, kas velk tos sakumskolenus uz baznicu un liek viniem lugties? Ja manam bernam, bez manas atlaujas kads uzdrosinatos boret smadznees visadus fantaziju murgus, es to ta tiesam neatstatu.

2019-10-04 14:14

žurkam: ...nu nav tiesa, ka kāds šo skolu izceļ, palaidiet vienu gadu savu bērnu ģimnāzijā , redzēsiet ka nav nemaz tik viegli......

2019-10-04 14:17

kādreiz bijis skolnieks: skolotājs Arnolds Šablovskis ir stingrs bet superīgs pasniedzējs, pelnīts apbalvojums

2019-10-04 14:52

tam vecakam: nu tapec jau tu ari esi GANDRIZ vecaks, jo liedzi Dieva vardu berniem. retais kas apgaismots...

2019-10-04 15:12

to 14:52: Tad jau tā ir taisnība, ka velk bērnus uz baznīcu? Ceru gan , ka nē, jo uzrakstot iesniegumu IKVD par tādām izdarībām , gan skolotājai, gan skolas vadībai var būt nopietnas nepatikšanas. Nedrīkst bērnus, kas ir viegli ietekmējami, vilkt uz pesteļošanas iestādēm.

2019-10-04 15:25

Jocīgi: Skolu reitingā pēc centralizēto eksāmenu rezultātiem Liepājas valsts 1.ģimnāzija ir 66.vietā, bet O.Kalpaka 15.vidusskola 47.vietā.

2019-10-04 15:28

Jocīgi: Skolu reitingā pēc centralizēto eksāmenu rezultātiem 47.vietā ir O.Kalpaka 15.vidusskola, bet 1.ģimnāzija 66.vietā.

2019-10-04 15:34

Nav jocīgi: Tad reitingā ir kļūda, jo gandrīz visi dati CE labāki ir ģimnāzijai.

2019-10-04 15:42

>> to 14:52: ir ir taisniba, diezgan drausmigi apzinaties - 21. gadsimta, matematikas skolotaja sadi var izdarities!

2019-10-04 16:04

Lemon: Visu naudu un godu vajadzētu atdot 1. ģimnāzijas skolotājai Doršai, super veterānam, ar super spējām. Kad biju ļoti maziņš viņa jau skolā mācīja, tagad emu jau gados,ar sirmumu, opaps, bet viņa joprojām māca. Gribu novēlēt viņai veselību un vēl daudzus krāšņus dzīves gadus, uz šīs grēku pilnās zemes.

1/500

Liepajniekiem.lv neatbild par rakstiem pievienotajiem komentāriem. Aicinām ievērot pieklājību, toleranci un iztikt bez rupjībām.

Uzmanību!

Lai mazinātu iespēju portālā manipulēt ar komentētāju viedokli un noskaņojumu, komentāri, kuru autori diskusijās piedalās ar vairākiem vārdiem, tiek iezīmēti pelēkā krāsā. Tā kā šis process ir tehnisks, ir iespējamas situācijas, kurās iekrāsotie komentāri var nebūt no viena autora, vai arī neiezīmētos komentārus rakstījusi viena un tā pati persona.

Sadarbībā ar

Autorizēties

Reģistrēties

Klikšķini šeit, lai izvēlētos attēlu vai arī velc attēla failus un novieto tos šeit.

Spied šeit, lai izvēlētos attēlu.

Attēlam jābūt JPG formātā, max 10MB.

Aizmirsu paroli