Piektdiena, 30. oktobris Ulla, Nadīna
Abonēt

Lasi vairāk ar
liepajniekiem.lv abonementu

Pašvaldība nevēlas kriminogēno zonu ap Juliannas pagalmu

Daudzi liepājnieki un pilsētas viesi priecājas, ka, attīstoties Juliannas pagalma kompleksam līdzās ostmalai, radīta jauna, rosīga atpūtas vieta. Līdz brīdim, kad pretī pagalmam atdzīvojās uzņēmēja Luija Fonteina brīvdabas koncertvieta “Gypsy Camp”. Naktsdzīve tur sit augstu vilni, izraisot apkaimes iedzīvotāju un tūristu sūdzību plūdus.

Pašvaldība nevēlas kriminogēno zonu ap Juliannas pagalmu
Juliannas pagalms darbojas Friča Brīvzemnieka ielā 7, savukārt "Gypsy Camp", lai gan ir turpat pāri ielai, adrese ir Dzirnavu iela 10. Taču, daudzuprāt, abas šīs vietas uztveramas kā viens veselums. (Foto: Egons Zīverts)
23.09.2020 06:00

Ilze Ozoliņa

"Kurzemes Vārds"

Vieni noteikumus ievēro, citi ignorē

“Bija sūdzības no Liepājas viesiem, ka tur nākas saskarties ar huligāniskiem izlēcieniem. Izteikti daudz sūdzību ir tieši par “Gypsy Camp”. Pretenzijas ir dažādas, arī par to, ka lielāku pasākumu laikā netiek ievērota distancēšanās, vienkopus pulcējas pārāk daudz cilvēku. Manuprāt, spilgtākais piemērs ir augusta nogalē “Gypsy Camp” notikušais grupas “Carnival Youth” koncerts.

Vieni uzņēmēji ievēro prasību par distancēšanos un atļauto cilvēku skaitu, līdz ar to negūst peļņu, bet kādu citu visi noteikumi atstāj vienaldzīgu – ka tik lielāki ienākumi. Taču tā nedrīkst darīt,” saka Liepājas domes priekšsēdētājs Jānis Vilnītis.

Tāpat līdz pilsētas mēram nonākusi informācija par incidentu Juliannas pagalma apkaimē, proti, pa kāda pilsētas viesa automašīnu mests ar šampanieša pudeli. Tāpat šovasar pastāvīgi bijušas sūdzības par troksni, pārlieku iereibušajiem cilvēkiem utt.

Vasarā “Gypsy Camp” vadība brīdināta un aicināta pievērst uzmanību kārtībai. “Diemžēl tas tika ignorēts,” teic J. Vilnītis.

Ņemot vērā, ka Covid-19 dēļ daudziem komersantiem klājas smagi, pilsētas domes vadība vasaras sezonā pret negodprātīgo uzņēmēju bijusi iecietīga. “Taču tās noslēgumā sapratām, ka uzņēmējs neatsaucās uz draudzīgu sarunu, tāpēc es iniciēju dažādu dienestu reidu,” atklāj pilsētas mērs.

Dienesti atklāj pārkāpumus

Pārbaudes ēstuvēs un bāros Juliannas pagalma apkaimē veikusi Valsts policija, Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienests (VUGD), Pārtikas un veterinārais dienests (PVD), arī būvinspekcija. Visi šie dienesti konstatējuši pārkāpumus.

Valsts policija pie vairākiem Juliannas pagalma apkaimes atpūtas vietu apmeklētājiem atradusi aizliegtās vielas, tikmēr VUGD konstatējis vairākus ugunsdrošības noteikumu pārkāpumus. Par tiem noformēti pārbaudes akti, kuros norādīts termiņš pārkāpumu novēršanai, pavēstīja dienesta pārstāve Anete Strazdiņa.

PVD reidā atklājis pārkāpumus saistībā ar telpu un inventāra higiēnu, Covid-19 prasību neievērošanu, nav bijuši nodrošināti dezinfekcijas līdzekļi, kas šobrīd ir ļoti aktuāli,

uzskaita PVD Dienvidkurzemes pārvaldes vadītājas vietniece, vecākā pārtikas inspektore Gita Riekstiņa. Saistībā ar šiem pārkāpumiem sākta administratīvā lietvedība, un, kamēr turpinās pārbaude, konkrētu uzņēmumu PVD nenosauc.

Izrādās arī, ka šovasar “Gypsy Camp” atvērtais restorāns bārs “Rita’s Margarita” nemaz nav nodots ekspluatācijā.

“Par patvaļīgi veiktajiem būvdarbiem un būvju ekspluatāciju neatbilstoši projektētajai funkcijai nekustamā īpašuma īpašnieks uzaicināts būvvaldē sniegt paskaidrojumu. Vēl paskaidrojuma sniegšanai ir termiņš,” pagājušās nedēļas otrajā pusē pavēstīja Liepājas būvvaldes pārstāvis Aigars Štāls.

Liepājas Pašvaldības policija minēto pilsētas daļu uzrauga regulāri. Visbiežāk tur tiek pieķerti mazgadīgie smēķētāji vai personas, kas F. Brīvzemnieka ielas apkaimē lieto alkoholu, pastāsta Liepājas Pašvaldības policijas priekšnieka vietnieks Kaspars Vārpiņš.

Gatavojas būt modri

“Manuprāt, visu vasaras sezonu mūsu attieksme bijusi maiga. Faktiski šādu reidu varēja rosināt jau pēc pirmajām sūdzībām jūlijā. Taču ļāvām uzņēmējiem gūt ienākumus, cerot, ka nesezonā viņi visu sakārtos,” teica J. Vilnītis, skaidrojot, ka viņam nav noraidošas attieksmes ne pret Juliannas pagalmu, ne arī “Gypsy Camp”, turklāt “tur jau nav tikai viens grēkāzis”. “”Gypsy Camp” pats jūlijā atpūtos, un man ļoti patika. Visi cilvēki bija draudzīgi, neviens nekāvās, nebija pārdzēries,” viņš saka.

Taču sūdzību ir daudz. “Mēs nevēlamies, lai šī apkaime veidojas par tādu kā kriminogēno zonu,” saka Liepājas mērs. “Nav pieļaujams, ka atpūtas vietās apmeklētājiem alkoholu pasniedz teju līdz nemaņai un, kad viņi no krogiem iznāk ārā, tā vairs nav uzņēmēju problēma.

Bieži cilvēks no bāra iznāk ārā ar pudeli vai dzērienu pilnu glāzi, turpina dzert turpat uz ielas un pēc tam sāk ālēties. Un tad tā jau kļuvusi par pilsētas problēmu.”

“Neesmu atbildīgs un nevaru kontrolēt cilvēkus, kuri pēc “Gypsy Camp” slēgšanas nevēlas doties mājās, bet turpina uzturēties uz ielas. Ir cilvēki, kuri vienkārši sēž Juliannas pagalmā un lieto savu alkoholu. Viņi to nedara “Gypsy Camp”, jo mēs to nepieļaujam,” saka “Gypsy Camp” saimnieks uzņēmējs Luijs Fonteins.

Viņš arī apliecina, ka pagājušonedēļ ticies ar būvvaldes pārstāvjiem un apņēmies izpildīt visas iestādes prasības, lai sakārtotu nepieciešamos dokumentus.

Tajā pašā laikā uzņēmējs akcentē, ka “Rita’s Margarita” sākotnēji veidota kā pagaidu vasaras kafejnīca, nevis pastāvīga būve. Viņš arī skaidro, ka šogad tas bijis vienīgais veids, kā turpināt darbību, jo ierobežojumu dēļ iekštelpās uzturēties bija apgrūtinoši. Tagad plānots kafejnīcu pārcelt uz iekštelpām.

Fonteins arī pastāsta, ka “Gipsy Camp” teritorija savulaik bijusi daļa no bijušās fabrikas, kuras vietā tapis arī Juliannas pagalms, un, kad viņš sācis apsaimniekot šo īpašumu, atsevišķas celtnes dokumentos neeksistējušas.

Uzņēmums arī atgādina, ka “Gypsy Camp” atvērts jau pirms aptuveni desmit gadiem – vēl ilgi pirms Juliannas pagalma – un tajā arī iepriekš notikuši koncerti. “Taču pēkšņi tas kļuvis par problēmu,” teic uzņēmējs.

Attiecībā uz PVD konstatētajām nebūšanām ēstuvē “Rita’s Margarita” viņš saka: “Nekā nopietna.” PVD vienmēr atradīšot kādas problēmas, piemēram,

dienests esot norādījis, ka pie diviem maziem logiem esot jābūt kukaiņu tīklam, lai gan šie logi nekad netiekot atvērti. “Tajā pašā laikā mums ir plaši vārti, pa kuriem mušas var lidot iekšā,” viņš pasmejas.

PVD pārstāvji ēstuvē ieradušies karstākajā darbalaikā, kad kafejnīcā “Rita’s Margarita” bijis daudz apmeklētāju. Tobrīd ēstuves mazajā virtuvītē bijuši daži gruži uz grīdas. “Taču virtuvēs tā gadās. Tie vienkārši jāsatīra.”

Jautāts, vai visas nebūšanas līdz nākamajai vasaras sezonai tiks novērstas, L. Fonteins norāda, ka tas tiks izdarīts jau tuvākā mēneša laikā.

Kā Juliannas pagalms sadzīvo ar kaimiņu “Gypsy Camp”? Viena no Juliannas pagalma saimniecēm Līga Eglīte saka: “Mums ir pilnīgi pretēji uzskati par to, kā tiek veikta uzņēmējdarbība, un, manuprāt, tas arī atspoguļojas gan sabiedriskajā kārtībā, gan arī visā noskaņojumā. Mēs cenšamies respektēt noteikumus, iedzīvotājus un vidi. Viennozīmīgi, ka jaunie kaimiņi mums šovasar bija izaicinājums. Taču tas mūs ir pamudinājis paskatīties arī uz savu saimniecību un sistēmu – izvērtēt apsardzi, uzkopšanu, darba stundas utt. Mēs piespiedu kārtā tagad inventarizējam savu saimniecību un nākamajai sezonai gatavojamies jau ar tādu uzstādījumu, ka mums jābūt modriem. Jābūt visām drošības sistēmām.”

Viņa gan neslēpj, ka ir arī mazliet skumīgi. Proti, uz Juliannas pagalma viļņa uzplaukst visa apkaime, bet kāds to savdabīgi izmanto, nedomājot par plašāko vidi. “Taču tā laikam ir cilvēka daba,” viņa nosaka.

Šobrīd aktuāli

Distances līgums

DISTANCES LĪGUMS PAR PAKALPOJUMA ABONEMENTA IEGĀDI INTERNETA VIDĒ 

VISPĀRĪGA INFORMĀCIJA 

Šis ir distances līgums par digitālā satura pakalpojuma liepajniekiem plus abonementa pirkumu interneta vidē, turpmāk tekstā – Līgums, kas tiek slēgts starp SIA ”Kurzemes Vārds” (reģistrācijas numurs: 42103002455, juridiskā adrese: Pasta iela 3, Liepāja, LV-3401; epasts: info@liepajniekiem.lv), turpmāk tekstā – KV, un personu, kas veic pirkumu, turpmāk tekstā PIRCĒJS, interneta vietnē liepajniekiem.lv, turpmāk tekstā – VIETNE, un abi līgumslēdzēji kopā – LĪDZĒJI.  PIRCĒJS, veicot pirkumu VIETNĒ šī Līguma ietvaros, izsaka piekrišanu tā noteikumiem, ir tiesīgs šos Līguma noteikumus izdrukāt un saglabāt.

 Šī Līguma ietvaros:

  1. a) PIRCĒJS ir fiziska vai juridiska persona, kura pērk VIETNES maksas satura pakalpojumu nolūkam, kas nav saistīts ar saimniecisko darbību, turpmāk tekstā – PIRCĒJS; 
  2. b) Liepajniekiem plus ir maksasdigitālā satura pakalpojums, tajā skaitā raksti, fotogrāfijas, kas tiek īpaši veidots, atlasīts un publicēts VIETNĒ ar norādi ”plus” , un kura abonementu PIRCĒJS  ir tiesīgs iegādāties, turpmāk tekstā – PAKALPOJUMS,
  3. PAKALPOJUMA TERMIŅŠ UN CENA

 PAKALPOJUMA abonements ir fiksēta termiņa – 4 (četru) nedēļu PAKALPOJUMA lietošanas atļauja par  cenu  – EUR 1.99 (viens euro un 99 centi). PAKALPOJUMA abonementa maksā ietverts pievienotās vērtības nodoklis (PVN) 21% apmērā. PAKALPOJUMA abonementa cenu KV var mainīt bez iepriekšēja brīdinājuma (izmaiņas neattiecas uz jau apmaksāto PAKALPOJUMA termiņu), par to PIRCĒJAM paziņojot ne vēlāk kā 30 dienas pirms jaunās cenas stāšanās spēkā . KV un PIRCĒJS  piekrīt, ka izmaiņas PAKALPOJUMA cenā tiek piemērotas jaunajam periodam, noslēdzoties iepriekš apmaksātajam PAKALPOJUMA abonementa termiņam. 

  1. PAKALPOJUMA IEGĀDE UN NORĒĶINI 

Šajā Līguma sadaļā tiek aprakstīta PAKALPOJUMA iegādes kārtība un samaksa par PAKALPOJUMA  abonementa iegādi. 

2.1. PAKALPOJUMU Pircējs var iegādāties tikai pēc reģistrēšanās VIETNĒ. Lai iegādātos PAKALPOJUMA abonementu, Pircējam jāizvēlas tā apmaksas veids, ievadot KV pieprasīto informāciju. Ar šī līguma akceptu PIRCĒJS apliecina, ka ir nepārprotami sapratis, ka PAKALPOJUMA  abonementa iegāde ir maksas pakalpojums, kā arī  ir iepazinies ar šī Līguma saturu. 

2.2. PAKALPOJUMA  abonementu PIRCĒJS  iegādājas, izmantojot norēķinu karti vai ar SMS (maksa tiks iekļauta PIRCĒJA mobilā sakaru pakalpojumu sniedzēja rēķinā), un tas tiek noformēts kā regulārs maksājums, tā termiņam automātiski pagarinoties uz nākamo fiksēto 4 (četru) nedēļu termiņu, un samaksu  par PAKALPOJUMA abonementu automātiski ieskaitot KV bankas kontā, līdz brīdim, kad PIRCĒJS izvēlēsies pārtraukt PAKALPOJUMA abonementa pirkšanu VIETNĒ, reģistrētajā profilā aktivizējot PĀRTRAUKT ABONĒŠANU.

  1. ATTEIKUMA TIESĪBAS 

Šī Līguma ietvaros KV sniedz pakalpojumu, kas atbilst digitālā satura priekšapmaksas pakalpojumam tiešsaitē (digitālā satura kā e-publikāciju piegāde, kas netiek piegādāta patstāvīgā datu nesējā), pieejams pēc pieprasījuma un tā piegāde tiek uzsākta ar PAKALPOJUMA  abonementa apmaksas brīdi, kurā automātiski PAKALPOJUMA abonements tiek aktivizēts. PIRCĒJS  piekrīt, ka ar PAKALPOJUMA  aktivizēšanas brīdi tiek uzsākta PAKALPOJUMA lietošana, līdz ar to PIRCĒJS atsakās no 14 dienu atteikuma tiesībām un samaksātās summas atmaksas, pamatojoties uz MK 20.05.2014. noteikumu Nr.255 ”Noteikumi par distances līgumu” 22.13.punkta noteikumiem.

  1. LĪDZĒJU ATBILDĪBA

LĪDZĒJS neatbild par otra LĪDZĒJA saistībām pret trešām pusēm, ja tādas veidojas saistībā ar šī līguma realizāciju. LĪDZĒJIi vienojas, ja kāds no tiem nepilda savus pienākumus saskaņā ar Līgumu Force majeure apstākļu dēļ, tas ir atbrīvojams no atbildības par Līguma neizpildi vispār vai Līguma pienācīgu neizpildi. Ar Force majeure tiek saprasti jebkādi no LĪDZĒJA gribas neatkarīgi apstākļi (ja LĪDZĒJS  ir rīkojies saprātīgi un godīgi), kuru rezultātā nav bijis iespējams izpildīt pienācīgi vai izpildīt vispār saistības un ja šos apstākļus nebija iespējams paredzēt ne vien attiecīgajam LĪDZĒJAM, bet jebkurai citai personai, kas darbojas vai darbotos attiecīgā LĪDZĒJA nozarē, kā arī, ja šos apstākļus nebija iespējams novērst ar saprātīgiem un godīgiem paņēmieniem.

  1. KONFIDENCIALITĀTE 

Visa informācija, kas nav publiski pieejama un ko kāds no LĪDZĒJIEM sniedz viens otram Līguma izpildes laikā vai tā atklājas pildot darba pienākumus, tajā skaitā informācija par finanšu stāvokli, izmantotām tehnoloģijām un datorprogrammām, PAKALPOJUMA un VIETNES attīstības plāniem, tiek atzīta un uzskatīta par konfidenciālu. 

Par konfidenciālu netiek uzskatīta šāda informācija, ja pirms tās iegūšanas, tāda jau bija otra LĪDZĒJA rīcībā, vai tā bija publiski vispārzināma, un, ja šādas informācijas  saņemšanas brīdī, uz to nebija attiecināts konfidencialitātes nosacījums; 

  1. AUTORTIESĪBAS

 Šī Līguma ietvaros KV piešķir PIRCĒJAM  vispārējo licenci PAKALPOJUMAM. PIRCĒJAM aizliegts izmantot PAKALPOJUMA laikā pieejamo digitālo saturu darbībām, kuras neparedz šis līgums, t.sk., kopēt, pavairot, publicēt vai kā savādāk to izmantot  bez KV rakstveida piekrišanas un pretēji Autortiesību likuma tiesību normu prasībām. KV garantē, ka ar visām digitālā satura platformas liepajniekiem plus veidošanā iesaistītām personām ir noslēgts līgums, saskaņā ar kuru autortiesības uz PAKALPOJUMĀ pieejamo digitālo saturu un tā platformas risinājumiem pieder KV un tam nav zināma neviena trešā persona, kura varētu šīs KV tiesības apstrīdēt, kā arī likt šķēršļus PAKALPOJUMA izmantošanai un/vai izplatīšanai.

  1. DATU APSTRĀDE

 LĪDZĒJI piekrīt, ka katrs LĪDZĒJS kā datu apstrādes pārzinis un personas datu operators šā Līguma darbības laikā manuāli un/vai elektroniski apstrādā (ieskaitot datu vākšanu, reģistrēšanu, ievadīšanu, glabāšanu, pārveidošanu, izmantošanu, nodošanu, pārraidīšanu, bloķēšanu vai dzēšanu) no otra LĪDZĒJA saņemtus datus, tikai ciktāl tas ir nepieciešams un izriet no noslēgtā Līguma. Datu apstrādes mērķis un nolūks: līguma slēgšana, rēķinu sagatavošana un nosūtīšana, maksājumu pārvaldīšana, savstarpējā saziņa un sadarbības nodrošināšana, efektīvu KV pārvaldības procesu nodrošināšana, biznesa plānošana un analīze, pretenziju un/vai pieteikumu izskatīšana un apstrāde, jaunumu izsūtīšana ciktāl tas ir nepieciešams un izriet no noslēgtā Līguma. KV ievēro PIRCĒJA norādījumus, lieto nepieciešamos tehniskos līdzekļus un veic organizatoriskos pasākumus, lai aizsargātu fizisko personu datus un novērstu to nelikumīgu apstrādi. Personas dati tiks glabāti elektroniskā formā visā Līguma darbības laikā, kā arī piemērojamajos normatīvajos aktos noteiktajā noilguma termiņā, kura ietvaros var tikt iesniegtas sūdzības, celtas prasības un ierosināti līdzīgi procesi. LĪDZĒJS var nodot otra LĪDZĒJA personas datus piesaistītajiem apstrādātājiem, kuri šī līguma ietvaros sniedz grāmatvedības, juridiskos, IT vai cita līdzīga veida pakalpojumus. Noslēdzot Līgumu, PIRCĒJS piekrīt datu apstrādei, atjaunošanai un uzglabāšanai, identifikācijai, informācijas nosūtīšanai par PAKALPOJUMA izmaiņām un piedāvājumiem utml. PIRCĒJS, kurš šī Līguma ietvaros ir patērētājs, ir tiesīgs pieprasīt KV bez maksas izsniegt tā rīcībā esošo informāciju par PIRCĒJA personas datiem, ir tiesīgs pieprasīt to labošanu vai dzēšanu, kā arī nepieciešamības gadījumā ir tiesīgs atsaukt savu iepriekš izsniegto piekrišanu personas datu apstrādei. Šajā sadaļā noteiktie pienākumi ir spēkā neierobežotu laiku un paliek spēkā arī tad, ja kāds no LĪDZĒJIEM vienpusēji atkāpjas no Līguma, vai ja Līgums izbeidzas citādi.

  1. CITI NOTEIKUMI

 Šis Līgums stājās spēkā, PIRCĒJAM veicot PAKALPOJUMA abonementa pirkumu VIETNĒ, piekrītot tā noteikumiem un samaksājot abonementa maksu. Līgums tiek noslēgts uz nenoteiktu laiku un ir spēkā līdz uzņemto saistību izpildei. Tāpat PIRCĒJS ir tiesīgs atteikties no PAKALPOJUMA abonementa, veicot atbilstošas izmaiņas VIETNĒ. Atteikums šajā gadījumā attiecas uz turpmāko abonēšanas periodu, par kuru PIRCĒJS nav veicis samaksu un/vai neplāno to darīt. Jebkuru strīdu starp LĪDZĒJIEM, kas izriet no šī Līguma, LĪDZĒJI apņemas risināt pārrunu ceļā. Ja nav izdevies atrisināt strīdu bez tiesas starpniecības, strīds tiek izskatīts Latvijas Republikas tiesā.

Seko mums

Autorizēties

Reģistrēties

Klikšķini šeit, lai izvēlētos attēlu vai arī velc attēla failus un novieto tos šeit.

Spied šeit, lai izvēlētos attēlu.

Attēlam jābūt JPG formātā, max 10MB.

Reģistrēties

Lai pabeigtu reģistrēšanos, doties uz savu e-pastu un apstiprini savu e-pasta adresi!

Aizmirsu paroli

PALĪDZĒT IR VIEGLI!

Atslēdz reklāmu bloķētāju

Portāls liepajniekiem.lv jums piedāvā svarīgāko informāciju bez maksas. Taču žurnālistu darbam nepieciešami līdzekļi, ko spēj nodrošināt reklāma. Priecāsimies, ja atslēgsi savu reklāmu bloķēšanas programmu.

Kā atslēgt reklāmu bloķētāju

Pārlūka labajā pusē blakus adreses laukam ir bloķētāja ikoniņa.

Tā var būt kāda no šīm:

Uzklikšķini uz tās un atkarībā no bloķētāja veida spied uz:
- "Don`t run on pages on this site"
vai
- "Enabled on this site"
vai
spied uz