Pirmdiena, 6. aprīlis Filips, Vīlips, Zinta, Dzinta

Pašvaldība uzsāk trīs lokālplānojumu izstrādi

Pašvaldība uzsāk trīs lokālplānojumu izstrādi
Foto: liepajniekiem.lv
06.01.2020 14:58

liepajniekiem.lv

Deputāti domes sēdē  pieņēmuši lēmumus uzsākt trīs atsevišķu lokālplānojumu izstrādi vairākām zemes vienībām Jaunliepājā, Ziemeļu priekšpilsētā un Zaļajā birzī, informē Būvvaldes sabiedrisko attiecību speciālists Aigars Štāls.

Šo lokālplānojumu izstrādes uzdevums ir nodrošināt pašvaldībai piederošo nekustamo īpašumu, bijušo izglītības iestāžu apbūves teritoriju racionālu izmantošanu nākotnē.

Ar lokālplānojumiem tiks grozīta vairāku zemes vienību līdzšinējā atļautā izmantošana, kas šobrīd ir noteikta Teritorijas plānojumā un pilsētas Apbūves noteikumos kā sabiedrisko iestāžu apbūves teritorijas, uz citiem izmantošanas veidiem.

Izmaiņas būtiski paplašinās zemes vienību izmantošanas iespējas, ievērojot esošo situāciju un nākotnes attīstības prognozes. Daudzveidīgāks teritorijas atļautais izmantošanas mērķis dos iespēju pašvaldībai piederošos nekustamos īpašumus turpmāk izmantot ne tikai pašvaldības funkciju veikšanai, bet arī citiem, piemēram, ar uzņēmējdarbību saistītiem mērķiem.

Atsevišķa lokālplānojumu izstrāde tiks uzsākta zemesgabaliem Krūmu ielā 65, Krūmu ielā 65A un Jūrkalnes ielā 2 – mainot teritorijas atļauto izmantošanu no jauktas apbūves teritorijas ar dzīvojamo funkciju un sabiedrisko iestāžu apbūves teritorijas – uz publiskas apbūves teritoriju, kā arī zemesgabaliem Krūmu ielā 72 un Krūmu ielā 74 – no jauktas darījumu un sabiedrisko objektu apbūves teritorijas uz rūpnieciskas apbūves teritoriju.

Otrs lokālplānojums skars zemesgabalu Raiņa ielā 5 – šeit paredzēts mainīt teritorijas atļauto izmantošanu no sabiedrisko iestāžu apbūves teritorijas  – uz mazstāvu dzīvojamas apbūves teritorija.

Trešais lokālplānojums attiecas uz zemesgabaliem Labraga ielā 11 un Talsu ielā 4 – iecerēts mainīt teritorijas atļauto izmantošanu no sabiedrisko iestāžu apbūves teritorijas uz publiskas apbūves teritoriju.

Lokālplānojumu izstrādāji, atbilstoši deputātu lēmumam, tiks izraudzīti iepirkuma procedūrā, pēc tam būvvalde slēgs līgumu ar konkrētā lokālplānojuma izstrādātāju.

Lokālplānojuma izstrādi finansēs pašvaldība, un iepirkuma procedūrā tiks noskaidrotas arī precīzas plānojumu izstrādes izmaksas.

Konsultācijas ar institūcijām un iedzīvotāju interešu pārstāvjiem notiks, pieprasot nosacījumus lokālplānojuma izstrādei un pēc tam atzinumus par katru plānojumu.

Lokālplānojumu pirmās redakcijas pēc aptuveni sešiem mēnešiem tiks nodotas publiskai apspriešanai, līdz ar to sabiedrībai, kā arī blakus teritoriju īpašniekiem būs nodrošināta iespēja iegūt informāciju un izteikt savu viedokli par plānošanas dokumentu. Ja būs nepieciešams, darba noslēguma posmā notiks arī precizēto lokāplānojumu redakciju publiskā apspriešana.

Lokālplānojumu izstrādi paredzēts pabeigt līdz šā gada beigām.

2 komentāri

2020-01-06 21:49

o: Tad jau, kad jau...

2020-01-07 08:20

komentārs: Tātad slēgs Labraga 11 bērnunamu? :(

1/500

Liepajniekiem.lv neatbild par rakstiem pievienotajiem komentāriem. Aicinām ievērot pieklājību, toleranci un iztikt bez rupjībām.

Uzmanību!

Lai mazinātu iespēju portālā manipulēt ar komentētāju viedokli un noskaņojumu, komentāri, kuru autori diskusijās piedalās ar vairākiem vārdiem, tiek iezīmēti pelēkā krāsā. Tā kā šis process ir tehnisks, ir iespējamas situācijas, kurās iekrāsotie komentāri var nebūt no viena autora, vai arī neiezīmētos komentārus rakstījusi viena un tā pati persona.

Autorizēties

Reģistrēties

Klikšķini šeit, lai izvēlētos attēlu vai arī velc attēla failus un novieto tos šeit.

Spied šeit, lai izvēlētos attēlu.

Attēlam jābūt JPG formātā, max 10MB.

Aizmirsu paroli