Otrdiena, 14. jūlijs Ritvars, Oskars, Anvars
Abonēt

Lasi vairāk ar
liepajniekiem.lv abonementu

Pašvaldība vēlas modernizēt Jaunliepājas gaismekļus

Pašvaldība vēlas modernizēt Jaunliepājas gaismekļus
03.10.2019 07:09

"Kurzemes Vārds"

Liepājas pašvaldība pirmā Latvijā vēlas modernizēt apgaismojumu pēc jauna principa – tā, lai pašvaldībai par jauniem gaismekļiem nemaz nav jāmaksā. Izsludināts iepirkums par apgaismojuma kā pilna servisa pakalpojuma nodrošināšanu Jaunliepājā.

Pašvaldības izpilddirektora vietnieks Mārtiņš Tīdens skaidro, ko tas nozīmē. Ja iepirkums notiks veiksmīgi un tiks noslēgts līgums ar uzņēmumu, pakalpojuma sniedzēju, tad pašvaldība turpinās par Jaunliepājas apgaismojuma elektrības patēriņu maksāt tikpat, cik līdz šim.

Savukārt pakalpojuma sniedzējam par saviem līdzekļiem jānodrošina moderni gaismekļi, kuri patērē daudz mazāk elektrības, bet gādās apgaismojuma kvalitāti un kalpos vismaz 50 tūkstošus stundu katrs. Pašlaik pilsētā viens gaismeklis tiek lietots apmēram 4000 stundu gadā.

Pakalpojuma sniedzēja ieguvums būs starpība starp minēto pašvaldības elektrības patēriņa maksājumu un faktiskajiem izdevumiem par elektrību un modernizāciju, un tā piecus gadus.

Pasūtītāja rīcībā pēc tam paliks jaunie gaismekļi un elektrības rēķins, “trīs reizes mazāks nekā šodien”. M. Tīdens gan pēc šīs frāzes teic, ka tā precīzi finansiālo ieguvumu nevarot vēl novērtēt.

“Iepriekš mēs Liepājā apgaismojuma sistēmu rekonstruējām par Eiropas naudu ļoti plaši, nomainījām arī stabus un remontējām ietves. Bet šis ir pilnīgi cita veida projekts, kurā pašvaldības izdevumi nemainās. Pašvaldība neko papildus netērēs,” saka M. Tīdens.

Šādu principu ļoti plaši lietojot Eiropā, tas pazīstams arī uzņēmējdarbības vidē, bet Latvijā starp pašvaldībām Liepāja būs pirmā. “Šāda veida risinājumu var lietot visur, kur tiek tērēta elektrība. Nav māksla nopirkt veikalā spuldzes. Te pašvaldība netērēs naudu spuldžu pirkšanai,” uzsver M. Tīdens.

“Ja nekas nemainītos, tad mēs tikai turpinātu mainīt izdegušās spuldzes un mums būtu nesamērīgi lielas izmaksas par apgaismojuma sistēmas uzturēšanu un elektrības rēķiniem.”

Šādā veidā pašvaldība plāno Jaunliepāju apgādāt ar 322 jauniem gaismekļiem pie tiem pašiem vecajiem balstiem. Lai arī tie izvietoti retāk nekā citur pilsētā, kur apgaismojums rekonstruēts, apgaismojums tikšot nodrošināts “atbilstoši normatīviem”, teic M. Tīdens.

Konkursa pretendentiem jāiesniedz piedāvājumi līdz 23. oktobrim. Gaismekļu nomaiņa varētu aizņemt divus mēnešus, spriež M. Tīdens.

11 komentāri

2019-10-03 08:19

no malas: būtu labāk sev algas pielikuši, spuldzītes tāpat izdeks

2019-10-03 08:24

No alas: Būtu labāk skolā gājis

2019-10-03 08:44

Inovators: Doma nav slikta. Varētu pat nostrādāt. Tikai viens gan fakts, uzņēmēji varētu neparakstīties uz šādu pasākumu, tomēr gana īss termiņš, valsti murgs kas notiek ar elektrības cenām, tās spuldzes var sasist, lukturus var sasist, visādas konkurentu sabotāžas, u.t.t. Riskanti,

2019-10-03 10:35

zombi: Pēc tris dienām huļigāni nomordinizēs gaismekļus.

2019-10-03 11:01

zombi - varbūt arī tavējais...: Tad jau atslēdziet visā Liepājā gaismas uz ielām jo tās jau visas var izsist.Lieli cilvēki nesitīs bet pusaudži ir arī jūsu bērni pašu audzināti !!

2019-10-03 11:49

Andrīc: Nepietiek sazagtā?

2019-10-03 13:19

izskatās ka: Seska meitai naudiņa aptrūkusies, pēc Zirņu ielas luksoforu likšanas? Nu nu bet rāvās jau arī viņa, gan dienu gan nakti, vaiga sviedros! :)

2019-10-03 15:53

Viedoklis: Ko ta jūs tik švaki strādājat? Varēja apgaismi piesaistīt namu īpašniekiem tāpat kā ietvju tīrīšanu! Un nekādu izdevumu!

2019-10-03 21:51

Jaunliepāja: Diez kāpēc citur ir vairāk apgaismes stabu kā Jaunliepājā? Tur ko cilvēki nedzīvo? Atrunas ar "atbilst normatīviem" pfff...izlauztās un nesakārtotās ietves un ielas arī atbilst "normatīviem"?

2019-10-04 07:04

Es: Maksājiet nodokļus "atbilstoši normatīviem" un tad būs arī ietves "atbilstoši normatīviem". Ar dīvānāpirdēju vaimanām, diemžēl, par ietvju izbūvi norēķināties nevar, pagaidām vēl nepieciešama nauda!

2019-10-04 13:34

cirvis: Varbūt kāds no tā saucajamiem ''komentētājiem dīvānpirdējiem '' būtu ar mieru ka es par velti samainītu viņa 100w kvēlspuldzi ar 24w LED un šīs mudaks man turpinātu maksāt 5 gadus par 100w patēriņu . Es domāju ka tādu mudaku nav. Viss par velti

1/500

Liepajniekiem.lv neatbild par rakstiem pievienotajiem komentāriem. Aicinām ievērot pieklājību, toleranci un iztikt bez rupjībām.

Uzmanību!

Lai mazinātu iespēju portālā manipulēt ar komentētāju viedokli un noskaņojumu, komentāri, kuru autori diskusijās piedalās ar vairākiem vārdiem, tiek iezīmēti pelēkā krāsā. Tā kā šis process ir tehnisks, ir iespējamas situācijas, kurās iekrāsotie komentāri var nebūt no viena autora, vai arī neiezīmētos komentārus rakstījusi viena un tā pati persona.

Distances līgums

DISTANCES LĪGUMS PAR PAKALPOJUMA ABONEMENTA IEGĀDI INTERNETA VIDĒ 

VISPĀRĪGA INFORMĀCIJA 

Šis ir distances līgums par digitālā satura pakalpojuma liepajniekiem plus abonementa pirkumu interneta vidē, turpmāk tekstā – Līgums, kas tiek slēgts starp SIA ”Kurzemes Vārds” (reģistrācijas numurs: 42103002455, juridiskā adrese: Pasta iela 3, Liepāja, LV-3401; epasts: info@liepajniekiem.lv), turpmāk tekstā – KV, un personu, kas veic pirkumu, turpmāk tekstā PIRCĒJS, interneta vietnē liepajniekiem.lv, turpmāk tekstā – VIETNE, un abi līgumslēdzēji kopā – LĪDZĒJI.  PIRCĒJS, veicot pirkumu VIETNĒ šī Līguma ietvaros, izsaka piekrišanu tā noteikumiem, ir tiesīgs šos Līguma noteikumus izdrukāt un saglabāt.

 Šī Līguma ietvaros:

  1. a) PIRCĒJS ir fiziska vai juridiska persona, kura pērk VIETNES maksas satura pakalpojumu nolūkam, kas nav saistīts ar saimniecisko darbību, turpmāk tekstā – PIRCĒJS; 
  2. b) Liepajniekiem plus ir maksasdigitālā satura pakalpojums, tajā skaitā raksti, fotogrāfijas, kas tiek īpaši veidots, atlasīts un publicēts VIETNĒ ar norādi ”plus” , un kura abonementu PIRCĒJS  ir tiesīgs iegādāties, turpmāk tekstā – PAKALPOJUMS,
  3. PAKALPOJUMA TERMIŅŠ UN CENA

 PAKALPOJUMA abonements ir fiksēta termiņa – 4 (četru) nedēļu PAKALPOJUMA lietošanas atļauja par  cenu  – EUR 1.99 (viens euro un 99 centi). PAKALPOJUMA abonementa maksā ietverts pievienotās vērtības nodoklis (PVN) 21% apmērā. PAKALPOJUMA abonementa cenu KV var mainīt bez iepriekšēja brīdinājuma (izmaiņas neattiecas uz jau apmaksāto PAKALPOJUMA termiņu), par to PIRCĒJAM paziņojot ne vēlāk kā 30 dienas pirms jaunās cenas stāšanās spēkā . KV un PIRCĒJS  piekrīt, ka izmaiņas PAKALPOJUMA cenā tiek piemērotas jaunajam periodam, noslēdzoties iepriekš apmaksātajam PAKALPOJUMA abonementa termiņam. 

  1. PAKALPOJUMA IEGĀDE UN NORĒĶINI 

Šajā Līguma sadaļā tiek aprakstīta PAKALPOJUMA iegādes kārtība un samaksa par PAKALPOJUMA  abonementa iegādi. 

2.1. PAKALPOJUMU Pircējs var iegādāties tikai pēc reģistrēšanās VIETNĒ. Lai iegādātos PAKALPOJUMA abonementu, Pircējam jāizvēlas tā apmaksas veids, ievadot KV pieprasīto informāciju. Ar šī līguma akceptu PIRCĒJS apliecina, ka ir nepārprotami sapratis, ka PAKALPOJUMA  abonementa iegāde ir maksas pakalpojums, kā arī  ir iepazinies ar šī Līguma saturu. 

2.2. PAKALPOJUMA  abonementu PIRCĒJS  iegādājas, izmantojot norēķinu karti vai ar SMS (maksa tiks iekļauta PIRCĒJA mobilā sakaru pakalpojumu sniedzēja rēķinā), un tas tiek noformēts kā regulārs maksājums, tā termiņam automātiski pagarinoties uz nākamo fiksēto 4 (četru) nedēļu termiņu, un samaksu  par PAKALPOJUMA abonementu automātiski ieskaitot KV bankas kontā, līdz brīdim, kad PIRCĒJS izvēlēsies pārtraukt PAKALPOJUMA abonementa pirkšanu VIETNĒ, reģistrētajā profilā aktivizējot PĀRTRAUKT ABONĒŠANU.

  1. ATTEIKUMA TIESĪBAS 

Šī Līguma ietvaros KV sniedz pakalpojumu, kas atbilst digitālā satura priekšapmaksas pakalpojumam tiešsaitē (digitālā satura kā e-publikāciju piegāde, kas netiek piegādāta patstāvīgā datu nesējā), pieejams pēc pieprasījuma un tā piegāde tiek uzsākta ar PAKALPOJUMA  abonementa apmaksas brīdi, kurā automātiski PAKALPOJUMA abonements tiek aktivizēts. PIRCĒJS  piekrīt, ka ar PAKALPOJUMA  aktivizēšanas brīdi tiek uzsākta PAKALPOJUMA lietošana, līdz ar to PIRCĒJS atsakās no 14 dienu atteikuma tiesībām un samaksātās summas atmaksas, pamatojoties uz MK 20.05.2014. noteikumu Nr.255 ”Noteikumi par distances līgumu” 22.13.punkta noteikumiem.

  1. LĪDZĒJU ATBILDĪBA

LĪDZĒJS neatbild par otra LĪDZĒJA saistībām pret trešām pusēm, ja tādas veidojas saistībā ar šī līguma realizāciju. LĪDZĒJIi vienojas, ja kāds no tiem nepilda savus pienākumus saskaņā ar Līgumu Force majeure apstākļu dēļ, tas ir atbrīvojams no atbildības par Līguma neizpildi vispār vai Līguma pienācīgu neizpildi. Ar Force majeure tiek saprasti jebkādi no LĪDZĒJA gribas neatkarīgi apstākļi (ja LĪDZĒJS  ir rīkojies saprātīgi un godīgi), kuru rezultātā nav bijis iespējams izpildīt pienācīgi vai izpildīt vispār saistības un ja šos apstākļus nebija iespējams paredzēt ne vien attiecīgajam LĪDZĒJAM, bet jebkurai citai personai, kas darbojas vai darbotos attiecīgā LĪDZĒJA nozarē, kā arī, ja šos apstākļus nebija iespējams novērst ar saprātīgiem un godīgiem paņēmieniem.

  1. KONFIDENCIALITĀTE 

Visa informācija, kas nav publiski pieejama un ko kāds no LĪDZĒJIEM sniedz viens otram Līguma izpildes laikā vai tā atklājas pildot darba pienākumus, tajā skaitā informācija par finanšu stāvokli, izmantotām tehnoloģijām un datorprogrammām, PAKALPOJUMA un VIETNES attīstības plāniem, tiek atzīta un uzskatīta par konfidenciālu. 

Par konfidenciālu netiek uzskatīta šāda informācija, ja pirms tās iegūšanas, tāda jau bija otra LĪDZĒJA rīcībā, vai tā bija publiski vispārzināma, un, ja šādas informācijas  saņemšanas brīdī, uz to nebija attiecināts konfidencialitātes nosacījums; 

  1. AUTORTIESĪBAS

 Šī Līguma ietvaros KV piešķir PIRCĒJAM  vispārējo licenci PAKALPOJUMAM. PIRCĒJAM aizliegts izmantot PAKALPOJUMA laikā pieejamo digitālo saturu darbībām, kuras neparedz šis līgums, t.sk., kopēt, pavairot, publicēt vai kā savādāk to izmantot  bez KV rakstveida piekrišanas un pretēji Autortiesību likuma tiesību normu prasībām. KV garantē, ka ar visām digitālā satura platformas liepajniekiem plus veidošanā iesaistītām personām ir noslēgts līgums, saskaņā ar kuru autortiesības uz PAKALPOJUMĀ pieejamo digitālo saturu un tā platformas risinājumiem pieder KV un tam nav zināma neviena trešā persona, kura varētu šīs KV tiesības apstrīdēt, kā arī likt šķēršļus PAKALPOJUMA izmantošanai un/vai izplatīšanai.

  1. DATU APSTRĀDE

 LĪDZĒJI piekrīt, ka katrs LĪDZĒJS kā datu apstrādes pārzinis un personas datu operators šā Līguma darbības laikā manuāli un/vai elektroniski apstrādā (ieskaitot datu vākšanu, reģistrēšanu, ievadīšanu, glabāšanu, pārveidošanu, izmantošanu, nodošanu, pārraidīšanu, bloķēšanu vai dzēšanu) no otra LĪDZĒJA saņemtus datus, tikai ciktāl tas ir nepieciešams un izriet no noslēgtā Līguma. Datu apstrādes mērķis un nolūks: līguma slēgšana, rēķinu sagatavošana un nosūtīšana, maksājumu pārvaldīšana, savstarpējā saziņa un sadarbības nodrošināšana, efektīvu KV pārvaldības procesu nodrošināšana, biznesa plānošana un analīze, pretenziju un/vai pieteikumu izskatīšana un apstrāde, jaunumu izsūtīšana ciktāl tas ir nepieciešams un izriet no noslēgtā Līguma. KV ievēro PIRCĒJA norādījumus, lieto nepieciešamos tehniskos līdzekļus un veic organizatoriskos pasākumus, lai aizsargātu fizisko personu datus un novērstu to nelikumīgu apstrādi. Personas dati tiks glabāti elektroniskā formā visā Līguma darbības laikā, kā arī piemērojamajos normatīvajos aktos noteiktajā noilguma termiņā, kura ietvaros var tikt iesniegtas sūdzības, celtas prasības un ierosināti līdzīgi procesi. LĪDZĒJS var nodot otra LĪDZĒJA personas datus piesaistītajiem apstrādātājiem, kuri šī līguma ietvaros sniedz grāmatvedības, juridiskos, IT vai cita līdzīga veida pakalpojumus. Noslēdzot Līgumu, PIRCĒJS piekrīt datu apstrādei, atjaunošanai un uzglabāšanai, identifikācijai, informācijas nosūtīšanai par PAKALPOJUMA izmaiņām un piedāvājumiem utml. PIRCĒJS, kurš šī Līguma ietvaros ir patērētājs, ir tiesīgs pieprasīt KV bez maksas izsniegt tā rīcībā esošo informāciju par PIRCĒJA personas datiem, ir tiesīgs pieprasīt to labošanu vai dzēšanu, kā arī nepieciešamības gadījumā ir tiesīgs atsaukt savu iepriekš izsniegto piekrišanu personas datu apstrādei. Šajā sadaļā noteiktie pienākumi ir spēkā neierobežotu laiku un paliek spēkā arī tad, ja kāds no LĪDZĒJIEM vienpusēji atkāpjas no Līguma, vai ja Līgums izbeidzas citādi.

  1. CITI NOTEIKUMI

 Šis Līgums stājās spēkā, PIRCĒJAM veicot PAKALPOJUMA abonementa pirkumu VIETNĒ, piekrītot tā noteikumiem un samaksājot abonementa maksu. Līgums tiek noslēgts uz nenoteiktu laiku un ir spēkā līdz uzņemto saistību izpildei. Tāpat PIRCĒJS ir tiesīgs atteikties no PAKALPOJUMA abonementa, veicot atbilstošas izmaiņas VIETNĒ. Atteikums šajā gadījumā attiecas uz turpmāko abonēšanas periodu, par kuru PIRCĒJS nav veicis samaksu un/vai neplāno to darīt. Jebkuru strīdu starp LĪDZĒJIEM, kas izriet no šī Līguma, LĪDZĒJI apņemas risināt pārrunu ceļā. Ja nav izdevies atrisināt strīdu bez tiesas starpniecības, strīds tiek izskatīts Latvijas Republikas tiesā.

Seko mums

Autorizēties

Reģistrēties

Klikšķini šeit, lai izvēlētos attēlu vai arī velc attēla failus un novieto tos šeit.

Spied šeit, lai izvēlētos attēlu.

Attēlam jābūt JPG formātā, max 10MB.

Reģistrēties

Lai pabeigtu reģistrēšanos, doties uz savu e-pastu un apstiprini savu e-pasta adresi!

Aizmirsu paroli

PALĪDZĒT IR VIEGLI!

Atslēdz reklāmu bloķētāju

Portāls liepajniekiem.lv jums piedāvā svarīgāko informāciju bez maksas. Taču žurnālistu darbam nepieciešami līdzekļi, ko spēj nodrošināt reklāma. Priecāsimies, ja atslēgsi savu reklāmu bloķēšanas programmu.

Kā atslēgt reklāmu bloķētāju

Pārlūka labajā pusē blakus adreses laukam ir bloķētāja ikoniņa.

Tā var būt kāda no šīm:

Uzklikšķini uz tās un atkarībā no bloķētāja veida spied uz:
- "Don`t run on pages on this site"
vai
- "Enabled on this site"
vai
spied uz