Sestdiena, 6. jūnijs Ingrīda, Ardis
Abonēt

Lasi vairāk ar
liepajniekiem.lv abonementu

Pašvaldības uzņēmumos un bērnudārzos – vieniem brīvdienas, citiem darba pilnas rokas

Pašvaldības uzņēmumos un bērnudārzos – vieniem brīvdienas, citiem darba pilnas rokas
Kamēr zālē nav ne mākslinieku, ne skatītāju, "Lielā dzintara" tehniskie darbinieki skatuves grīdu sagatavo eļļošanai. Priekšdarbs – grīdas mazgāšana, strādā (attēlā) Aigars Gertsons, Sindija Galdika un Sandra Lauberte. (Foto: Egons Zīverts)
02.04.2020 06:00

Atslēgvārdi

Kas varēja, devās atvaļinājumā, kas ne, padara darbus, kam normālās ikdienas aizņemtībā nebija laika. Daži cilvēki tomēr darba vietu jau ir zaudējuši – šāda aina veidojas pēc sarunām ar pašvaldības uzņēmumu vadītājiem un Izglītības pārvaldes vadītāja vietas izpildītāju Ingu Ekuzi.

Gatavo metodiskos materiālus

“Pašlaik par dīkstāvi nevar runāt, pienākumi ir pārplānoti,” stāsta I. Ekuze, jautāta, ko tagad dara ārkārtējās situācijas dēļ slēgto bērnudārzu personāls. Daļa bērnudārzu audzinātāju un auklīšu ir devušās kārtējā atvaļinājumā. Strādāt palikušie pedagogi gatavo metodiskos materiālus, auklītes un apkopējas uztur telpās tīrību. “Darba patiešām ir daudz, jo visu ikdienā nevar paspēt izdarīt.” Viņa piemēram min “Pozitīvo sajūtu telpu”, kuras darbinieki gatavo metodiskos līdzekļus, informatīvos materiālus tam, lai varētu uzrunāt sabiedrību, nākamos apmeklētājus, kad krīzes situācija būs beigusies. “Tāpat arī skolās. Nav tā, ka tur nav neviena skolotāja, kāds aiziet uz klasi pēc materiāliem, līdz ar to telpas tāpat ir jāuzkopj, un ir doti norādījumi, kā tas ir jādara, strādājot dežūrrežīmā.”

Vairākos pašvaldības bērnudārzos ēdināšanu nodrošina Izglītības pārvaldes algoti pavāri. Tie, kuriem tagad darba nav, ir apmaksātā atvaļinājumā, pārējie aizvien vēl strādā tajos bērnudārzos, kuros atvērtas dežūrgrupas. Kopā pašvaldībai ir 21 bērnudārzs, no tiem darbība vēl daļēji notiek četros.

Taču pārvaldes pārstāve atzīst, ka pašlaik iestāžu darbs ir organizēts, rēķinoties ar īslaicīgu, ar viena mēneša ārkārtējo situāciju, kāda pašlaik noteikta līdz 14. aprīlim. Ja valdība to pagarinās, tad “jāsāk domāt, kā rīkoties”.

Par sevi atgādina feisbukā

Liepājas Leļļu teātris, tā vadītājas Leldes Vīksnas vārdiem, atrodas dīkstāvē. “Satiekos ar dažiem kolēģiem reizi nedēļā, lai parakstītu dokumentus. Ikdienā strādāju no mājām,” viņa pastāsta par sevi un turpina, “aktieri filmē interesantas lietas, liek feisbukā mūsu mājaslapā, rāda, ko bērniem darīt. Ja ārkārtējā situācija turpināsies, domāsim par kādas izrādes filmēšanu, varbūt piedāvāsim to iegādāties vietnē bezrindas.lv. Negribam, ka mūs aizmirst. Ceram, ka varēsim turpināt darbu pie jauna iestudējuma.” Aprīlī un maijā bija plānotas jaunas izrādes.

No 1. aprīļa darbiniekiem samazinātas algas, aktieriem gan ne – viņiem tāpat ir mazāk ienākumu, palikusi vien pamatalga, nav vairs piemaksu par spēlētām izrādēm, jo tās nenotiek. “Negribu nevienu darbinieku atlaist, mums tagad ir ļoti laba komanda, grūti ir tādu nokomplektēt,” saka L. Vīksna. Leļļu teātrī kopumā strādā 18 cilvēki.

Līdz šim – ļoti daudz darba

Martā koncertzālē “Lielais dzintars” bija ļoti daudz darba – kopš 12. martā izsludināts ārkārtējais stāvoklis, vajadzēja pārvirzīt uz citiem datumiem pasākumus, kuri nevar notikt epidēmijas dēļ. Gada otrā puse, izskatās, būs pārslogota ar notikumiem, pastāsta “Lielā dzintara” valdes loceklis Timurs Tomsons. Sākoties aprīlim, liela daļa darbinieku, piemēram, biļešu kontrolieri, ir devušies atvaļinājumā. No darba aizgājis un bezdarbnieka statusu nokārtojis tikai viens darbinieks, “jo viņam tas bija izdevīgi”.

Turpretī tehniskajiem darbiniekiem pirmo reizi ir iespēja pieķerties dažādiem praktiskiem darbiem, izmantojot to, ka nams ir tukšs: viņi labo skatuvi, eļļo grīdu, veic kosmētiskus remontiņus. “Darba pilnas rokas,” teic T.  Tomsons. Administrācijas darbiniekiem pienākumi turpinās – jāveic obligātie iepirkumi, jāgatavo pārskati par pagājušo gadu, mēneša beigās būs SIA “Lielais dzintars” dalībnieku sapulce, jāgatavojas tai. “Ir, ko darīt un darīt! Algas samazinātas vēl nav, pagaidām visu struktūru saglabājam.” Koncertzālē ir apmēram 60 darbinieku.

Sažmiedz jostu

Darba pašlaik ir ļoti daudz, jo uzņēmumam zūd ieņēmumi un nemitīgi jāseko līdzi, kur vēl kaut ko var ietaupīt, atklāj Liepājas Latviešu biedrības nama vadītāja Vita Hartmane.

“Ēka paliek bez komercnomniekiem, jo dīkstāves laikā viņi var nemaksāt nomu – tāds mums ir kinoteātris un suvenīru veikals,” pastāsta V. Hartmane, neslēpjot, ka uzņēmums jau gatavo budžetu nākamajiem trim mēnešiem, rēķinoties, ka ārkārtējā situācija Latvijā tiks pagarināta.

Tā kā nenotiek kultūras pasākumi, Latviešu biedrības nama trīs kultūras darbinieki ir aizlaisti kārtējos apmaksātajos atvaļinājumos. Pārējie 13 strādā. Tie, kuri nodarbināti ēkas apsaimniekošanā, nāk uz darbu, pieņem atbrīvotās telpas. Pamazām visam namam atslēdz apkuri. “Vairs neīrējam tepiķus, mainām līgumus par sadzīves atkritumu apsaimniekošanu,” V. Hartmane min dienišķo rūpju piemērus. Vēl tieši tagad ir pienācis laiks, kad biedrības namam ir jāizstrādā jaunā trīs gadu attīstības stratēģija.

Tomēr pašā pirmajā krīzes nedēļā tika samazinātas trīs štata vietas – atlaida sētnieku, strādnieku, kultūras menedžeri. Šīs štata vietas saistītas ar koncertdārza “Pūt, vējiņi!” apsaimniekošanu, un skaidrs, ka tur darba apsaimniekotājam šogad nebūs. “Pirmais – samazināt resursus,” savelkot kopā stāstīto, teic V. Hartmane.

Gatavojas jaunām izrādēm

Pašvaldības SIA “Liepājas teātris” pašlaik strādā tajā ārkārtējās situācijas termiņā, kāds ir izsludināts – līdz 14. aprīlim. Ja valdība lems to pagarināt, tad būs jālemj citādi, bet vispirms “jāsagaida oficiāls dokuments”, stāsta teātra vadītājs Herberts Laukšteins. Top divi jauniestudējumi, tiem mēģinājumi ar režisoriem Māru Ķimeli un Dmitriju Petrenko “gala periodā notiek onlainā“. Dekorācijām un kostīmiem materiāli ir sagādāti, un top gan tērpi, gan izrāžu scenogrāfija. Citi teātra darbinieki, skatuvnieki, kārto noliktavas, šķūni, dara tādus darbus, kuriem ikdienā nav atlicis laika.

“Mums ir parāds skatītājiem, kuri ir iegādājušies biļetes uz mūsu izrādēm,” atgādina H. Laukšteins, “es pats taisu scenārijus jauniem repertuāra plāniem.”

Savukārt vietu ierādītāji un garderobisti esot devušies atvaļinājumā. No darba atlaisti divi skatuves strādnieki, kuri bijuši pieņemti nesen un kuriem vēl bijis pārbaudes laiks. Ja neiestātos epidēmijas krīze, viņi nebūtu no darba atbrīvoti. “Meklējam iespējas, kur ietaupīt,” neslēpj teātra vadītājs. Tāpēc arī namā daļēji jau ir atslēgta apkure. Algas nevienam līdz šim nav samazinātas. Aktieriem un citiem izrāžu dalībniekiem ir pamatalga, protams, piemaksas par piedalīšanos izrādēs netiek maksātas, jo nav izrāžu. Teātrī kopumā ir nedaudz vairāk par 100 darbiniekiem.

Vienā laivā

Pēc ārkārtējās situācijas izsludināšanas slēgtas ir pilsētas sporta bāzes, kurās nodarbināts ievērojams skaits cilvēku, piemēram, Liepājas Olimpiskajā centrā ir vairāk par 70 darbiniekiem. “Pašreiz nelabprāt komentētu situāciju, kas attiecas uz darbiniekiem, jo joprojām gaidām informāciju gan no pašvaldības, gan no valsts, proti, kādi būs nākamie soļi. Spriežot pragmatiski, ir sajūta, ka ārkārtējā situācija valstī tiks pagarināta, bet, kamēr nebūs lēmuma, balstāmies uz faktiem. Visa sporta infrastruktūra pilsētā slēgta, un pašlaik daļa darbinieku ir atvaļinājumā. Nestrādā tie, kas tiešā veidā saistīti ar klientu apkalpošanu. Daļa tehniskā personāla joprojām veic savus pienākumus. Negribu vairāk iedziļināties detaļās, jo situācija ir ļoti sarežģīta,” pauž Liepājas Olimpiskā centra valdes priekšsēdētājs Gatis Griezītis.

Sarežģītā situācijā nonākusi arī SIA “OC Liepāja”, kas apsaimnieko piecus futbola laukumus un darbojas atpūtas kompleksā “Draudzība” un sporta veselības centrā. “Mūsu uzņēmumā kopā ir ap 40 cilvēku. Darbs ir sezonāls, proti, no pavasara līdz rudenim. Kad citi strādā, mēs nosacīti atpūšamies. Pavasari neviens nav atcēlis, tas nozīmē, ka laukumos jāpļauj zāle, vai pa tiem kāds skrien vai neskrien. Neviens no darbiniekiem nav atlaists – tie, kam jāpļauj, tie pļauj, bet tie, kam jākārto citas lietas, to arī dara,” pastāsta “OC Liepāja” valdes loceklis Raivo Špaks. Lielākā bēda esot tā, ka vairums no strādājošajiem atvaļinājumus jau ir izņēmuši, un tagad jāstrādā saīsinātā darba režīmā. “Darbiniekiem ir stundu likme, līdz ar to būtu naivi apgalvot, ka viņi atalgojumu saņems pilnā apmērā, jo stadionu darbalaiks ir mainījies.” Iepriekš pirms sezonas sākuma vēl papildus tika pieņemti cilvēki, bet šogad tas nenotika.

“Domāju, ka tagad skatīties uz priekšu nav jēgas. Jāgaida tālākie lēmumi. Šobrīd mēs visi esam vienā laivā. Labi, ka cilvēki ir saprotoši. Vieglākais variants, protams, būtu visus atlaist, taču lietpratēji uz ielas nemētājas. Laukumu kopšana ir specifiska, ne katrs var un prot to izdarīt. Tādēļ darīsim visu, lai saglabātu esošos resursus.”

Futbola laukumu sagatavošanu vasaras sezonai pagaidām krīze neietekmē – stadionā “Olimpija” vakar pļāva zāli.

25 komentāri

2020-04-02 06:28

skatoties, kas notiek: ... bērnudārziem ir jābūt ciet! Attopieties taču! Pieķerts taču, ka vairāki vecāki melo, un katra vecāka pienākums ir atrast variantu, lai viņa bērns šajā ārkārtas situācijā būtu pieskatīts. Ja nepiespiedīs, tad arī nemeklēs savos resursos šādu iespēju.

2020-04-02 06:59

Cik ilgi apdraudēs audzinātājas: Piekrītu! Visiem, kas var, ir jāpaņem kārtējais atvaļinājums un jāsē'z mājās. Izglītības pārvaldei tas būtu jānosaka. Vai tiešām tie bērni, kurus ved, ir tikai mediķu, glābēju un operatīvā dienesta darbinieku bērni? Protams, ka nē!

2020-04-02 07:24

Ieva: Bernudārzos 8 ierodas 13 iet mājās,tie j
Kuri nestrādā ar bērniem?

2020-04-02 07:28

Bite: Lēni apmirsim no citām kaitēm!

2020-04-02 08:05

inna: šādā situācijā atlaist nevienu nedrīkst, atlaistajiem ir jāvēršas tiesā, par šo jautājumu tika runāts jau vienā panorāmā, tā kā vitiņ, gaidi tiesāšanos

2020-04-02 08:19

CCC: Forši, ka var nemaksāt nomu dīkstāves laikā. Žēl, ka nevar tā arī citus rēķinus nemaksāt privatie.
Un ko darīs darbinieki, kad apmaksātais atvaļinājums beigsies? Būs bezalgas atvaļinājumā?
Ar apkopējām smalki izdomājuši - neviens nav darba, bet vienalga jāpucē

2020-04-02 08:23

innai: Un ko darīt uzņēmumiem, kuriem nav pasūtijumu un līdz ar to nav par ko maksāt algu? Atkal sūdzēs tiesā, jo nemaksā algu? Atlaistie vismaz var tikt pie bezdarbnieku pabalsta, bet paliekot darbā, kur nav iespējams izmaksāt algu ir čau

2020-04-02 08:29

nav ko: Jūs ko to dārgo Indonēzijas sarkankoka parketu mazgājat ar kārčēru.

2020-04-02 08:35

diemžēl: Jā,tā ir taisnība,uz dezūrgrupām ved bērnus,kam vecāki strādā attālinati Mājās,un arī kam omes ir mājās..

2020-04-02 08:49

Aukle: Vispār jau bērnudārziem būtu jāstrādā, jo vecākiem arī ir jāstrādā! Ja kvarco telpas tad vīrusi pazūd. Ja visi ietu uz darbu un turpinātu strādāt, ievērojot noteikumus, tad mēs ātri tiktu ar krīzi galā. Ir jābūt saprātīgiem lēmumiem, nevis pilniem ar paniku!

2020-04-02 09:06

Parkets!!!!: Šādas grīdas ir jākopj cilvēkiem, kas kaut ko no tā saprot!!!! Kāda jēga ieklāt dārgu materiālu un tad to vieglu roku sačakarēt!!!! "Lielā Dzintara" vadība attopieties, lūdzu!!! Ir lietas, uz kurām nedrīkst taupīt. Domājiet ilgtermiņā, jo var gadīties, ka sabojātu grīdu pat vislabākais meistars vairs neatjaunos!!!!

2020-04-02 09:13

Autors: Nu teātra skatuvnieki točna nekārto šķūņus. Dzerstās un kasa kuli mājās. Herberts kaut ko jaunu pīpē. :)

2020-04-02 09:56

Ulla: Cienijamā I. Ekuzes kundze diez vai Jūs pati gribētu šajā situācijā strādāt bērnudārzā. Distancēšanos ievērot nav iesējams, bērni klepo un šķauda mums virsū.Un tas ka bērnus ved tikai tādēļ, ka negrib ar viņiem būt mājās tas nu ir fakts.To mēs bērnudārzā strādājošie zinām.Tādi kuriem vecāki strādā ir nu ļoti, ļoti mazs procents.Lai šo parādību izskaustu ir jāievieš tas, lai būtu darba vietas oficiāls dokuments, ka abi vecāki šajā laikā ir nodarbināti un iet uz darbu.Pārējos visus atsijāt, un tad Jūs redzētu cik reāli to bērnu paliek.Es domāju ka tur pat vienu dārziņu nevarētu piepildīt.Tā kā es uzskatu ka dārziņi ir jātaisa ciet un cilvēkiem ir jāiet dīkstāvē.Cik esmu runājusi daudzi pedagogi un auklītes tā būtu ar mieru.Nevis pakļaut sevi inficējoties no bērniem vai viņu vecākiem.

2020-04-02 10:50

Autors: To Parkets: Kāpēc Tu domā, ka paši darbinieki nesajēdz?

2020-04-02 12:37

Xxx: Labi ,viss saprotami.Bet ka ar skolenu majasdarbiem? Vecaki lielako sava briva laika pavada macoties ,jo tagag uzdod vairak ,cik saprotu nedelai.Tadad varbut algu jasanem ari vecakiem ,vins sanak strada sava darba un plus vel par skolotaju.

2020-04-02 13:28

dons: Vecāki tagad ir gan skolotāji skolās, gan audzinātāji bērnudārzos, sāk mazliet nesaprotami palikt par ko tiek maksātas algas, ja man pēc darba ir jāstrādā vēl par audzinātāju un skolotāju, jo vsur izveidoti nedēļas plāni kas jāizpilda!!!!

2020-04-02 14:47

Galma kalps: Tad nu Donam būs jānolaižas no saviem augstumiem,un Pēkšņi! jāierauga,ko prot,bet ko nemaz neprot viņa bērns,un jāpadarbojas ar to. Jo ir lietas,ko bērnā iegulda vecāki,piederības un māju sajūta..

2020-04-02 15:15

Xxx: Varbut ari skolotajiem janolaizas no saviem augstumiem jo lai berns saprastu apgustamo vielu ,vinam ir to jaieskaidro..

2020-04-02 18:26

Ulla: Beidzot vecākiem ir jāsāk nodarboties ar saviem bērniem pašiem. Citādi visu laiku kāds vainīgs gan bērnudārzs, gan skola un to pedagogi.Kā bērnam no rīta acis vaļā tā mudīgi uz bērnudārzu un līdz ar bērnudārza slēgšanu tikai savāc.Piedzemdēti tikai ķeksīša pēc, jo tā it kā vajag, nevis tādēļ ,ka vēlas un saprotot,ka būs jāaudzina.Tagad šie vecāki te plosās, redziet grūti viņiem.Smiekli nāk.

2020-04-02 19:31

Orhideja: Ja bērnudārzs ir ciet, tad arī vienam vecākam jāmaksā dīkstāve, jo kur tad likt bērnu? Daži saka-omes. Bet visur tiek noliegts kontaktēties ar cilvēkiem pēc 60 gadiem...domāju,ka neviens to nevēlas, lai viņu ome saslimst, kaut viņa arī atrodas mājās krīzes situācijā....bieži vien bērni ir lielākie vīrusu pārnesātāji to nemaz nezinot....

2020-04-02 19:36

To Orhidejai: ....bieži vien bērni ir lielākie vīrusu pārnesātāji to nemaz nezinot...
TAD uz bērnudārzu gan drīkst vest?! Un ,mēs labi zinām,ka arī bērnudārzā strādā dažāda vecuma cilvēki,ne tikai jaunieši. Nu gan Jums arguments..tiešām-NEVIENS nevēlas saslimt!

2020-04-02 19:46

Turamies: Beidzot vecāki sāks saprast un novērtēt skolotāju darbu, jo būs vismaz daļēji to izbaudījuši uz savas ādas. Atlaist pašvaldības iestādēs nevienu nevajag, jo budžets tāpat ir ieplānots un cilvēkiem ir daudz iekrātu darbu, ko var padarīt un skārtot šajā laikā. Tie, kuri var strādāt attālināti vai dežūrrežīmē, lai strādā. Visiem izturību un veselību!

2020-04-02 19:52

Ulla: Orhideja. Jā superīgi un bērnudārza auklītes un audzinātājas drīkst aplipināt.Nu super loģika

2020-04-02 21:06

Xxx: Sak jau dusmot ta attaisnosanas .Visiem noteikts darba laiks ,kapec vienmer audzinatajas grib lai bernu iznem atrak .Smiekli nak tikai sliktai audzinatajai ,kura sanem algu no musu nodokliem. Nezinu ,vai tada ieliks kadu vertigu pamatu musu bernos.Varbut tagad vecaki vairak pieversis uzmanibu Jusu darbam.

1/500

Liepajniekiem.lv neatbild par rakstiem pievienotajiem komentāriem. Aicinām ievērot pieklājību, toleranci un iztikt bez rupjībām.

Uzmanību!

Lai mazinātu iespēju portālā manipulēt ar komentētāju viedokli un noskaņojumu, komentāri, kuru autori diskusijās piedalās ar vairākiem vārdiem, tiek iezīmēti pelēkā krāsā. Tā kā šis process ir tehnisks, ir iespējamas situācijas, kurās iekrāsotie komentāri var nebūt no viena autora, vai arī neiezīmētos komentārus rakstījusi viena un tā pati persona.

Distances līgums

DISTANCES LĪGUMS PAR PAKALPOJUMA ABONEMENTA IEGĀDI INTERNETA VIDĒ 

VISPĀRĪGA INFORMĀCIJA 

Šis ir distances līgums par digitālā satura pakalpojuma liepajniekiem plus abonementa pirkumu interneta vidē, turpmāk tekstā – Līgums, kas tiek slēgts starp SIA ”Kurzemes Vārds” (reģistrācijas numurs: 42103002455, juridiskā adrese: Pasta iela 3, Liepāja, LV-3401; epasts: [email protected]), turpmāk tekstā – KV, un personu, kas veic pirkumu, turpmāk tekstā PIRCĒJS, interneta vietnē liepajniekiem.lv, turpmāk tekstā – VIETNE, un abi līgumslēdzēji kopā – LĪDZĒJI.  PIRCĒJS, veicot pirkumu VIETNĒ šī Līguma ietvaros, izsaka piekrišanu tā noteikumiem, ir tiesīgs šos Līguma noteikumus izdrukāt un saglabāt.

 Šī Līguma ietvaros:

  1. a) PIRCĒJS ir fiziska vai juridiska persona, kura pērk VIETNES maksas satura pakalpojumu nolūkam, kas nav saistīts ar saimniecisko darbību, turpmāk tekstā – PIRCĒJS; 
  2. b) Liepajniekiem plus ir maksasdigitālā satura pakalpojums, tajā skaitā raksti, fotogrāfijas, kas tiek īpaši veidots, atlasīts un publicēts VIETNĒ ar norādi ”plus” , un kura abonementu PIRCĒJS  ir tiesīgs iegādāties, turpmāk tekstā – PAKALPOJUMS,
  3. PAKALPOJUMA TERMIŅŠ UN CENA

 PAKALPOJUMA abonements ir fiksēta termiņa – 4 (četru) nedēļu PAKALPOJUMA lietošanas atļauja par  cenu  – EUR 1.99 (viens euro un 99 centi). PAKALPOJUMA abonementa maksā ietverts pievienotās vērtības nodoklis (PVN) 21% apmērā. PAKALPOJUMA abonementa cenu KV var mainīt bez iepriekšēja brīdinājuma (izmaiņas neattiecas uz jau apmaksāto PAKALPOJUMA termiņu), par to PIRCĒJAM paziņojot ne vēlāk kā 30 dienas pirms jaunās cenas stāšanās spēkā . KV un PIRCĒJS  piekrīt, ka izmaiņas PAKALPOJUMA cenā tiek piemērotas jaunajam periodam, noslēdzoties iepriekš apmaksātajam PAKALPOJUMA abonementa termiņam. 

  1. PAKALPOJUMA IEGĀDE UN NORĒĶINI 

Šajā Līguma sadaļā tiek aprakstīta PAKALPOJUMA iegādes kārtība un samaksa par PAKALPOJUMA  abonementa iegādi. 

2.1. PAKALPOJUMU Pircējs var iegādāties tikai pēc reģistrēšanās VIETNĒ. Lai iegādātos PAKALPOJUMA abonementu, Pircējam jāizvēlas tā apmaksas veids, ievadot KV pieprasīto informāciju. Ar šī līguma akceptu PIRCĒJS apliecina, ka ir nepārprotami sapratis, ka PAKALPOJUMA  abonementa iegāde ir maksas pakalpojums, kā arī  ir iepazinies ar šī Līguma saturu. 

2.2. PAKALPOJUMA  abonementu PIRCĒJS  iegādājas, izmantojot norēķinu karti vai ar SMS (maksa tiks iekļauta PIRCĒJA mobilā sakaru pakalpojumu sniedzēja rēķinā), un tas tiek noformēts kā regulārs maksājums, tā termiņam automātiski pagarinoties uz nākamo fiksēto 4 (četru) nedēļu termiņu, un samaksu  par PAKALPOJUMA abonementu automātiski ieskaitot KV bankas kontā, līdz brīdim, kad PIRCĒJS izvēlēsies pārtraukt PAKALPOJUMA abonementa pirkšanu VIETNĒ, reģistrētajā profilā aktivizējot PĀRTRAUKT ABONĒŠANU.

  1. ATTEIKUMA TIESĪBAS 

Šī Līguma ietvaros KV sniedz pakalpojumu, kas atbilst digitālā satura priekšapmaksas pakalpojumam tiešsaitē (digitālā satura kā e-publikāciju piegāde, kas netiek piegādāta patstāvīgā datu nesējā), pieejams pēc pieprasījuma un tā piegāde tiek uzsākta ar PAKALPOJUMA  abonementa apmaksas brīdi, kurā automātiski PAKALPOJUMA abonements tiek aktivizēts. PIRCĒJS  piekrīt, ka ar PAKALPOJUMA  aktivizēšanas brīdi tiek uzsākta PAKALPOJUMA lietošana, līdz ar to PIRCĒJS atsakās no 14 dienu atteikuma tiesībām un samaksātās summas atmaksas, pamatojoties uz MK 20.05.2014. noteikumu Nr.255 ”Noteikumi par distances līgumu” 22.13.punkta noteikumiem.

  1. LĪDZĒJU ATBILDĪBA

LĪDZĒJS neatbild par otra LĪDZĒJA saistībām pret trešām pusēm, ja tādas veidojas saistībā ar šī līguma realizāciju. LĪDZĒJIi vienojas, ja kāds no tiem nepilda savus pienākumus saskaņā ar Līgumu Force majeure apstākļu dēļ, tas ir atbrīvojams no atbildības par Līguma neizpildi vispār vai Līguma pienācīgu neizpildi. Ar Force majeure tiek saprasti jebkādi no LĪDZĒJA gribas neatkarīgi apstākļi (ja LĪDZĒJS  ir rīkojies saprātīgi un godīgi), kuru rezultātā nav bijis iespējams izpildīt pienācīgi vai izpildīt vispār saistības un ja šos apstākļus nebija iespējams paredzēt ne vien attiecīgajam LĪDZĒJAM, bet jebkurai citai personai, kas darbojas vai darbotos attiecīgā LĪDZĒJA nozarē, kā arī, ja šos apstākļus nebija iespējams novērst ar saprātīgiem un godīgiem paņēmieniem.

  1. KONFIDENCIALITĀTE 

Visa informācija, kas nav publiski pieejama un ko kāds no LĪDZĒJIEM sniedz viens otram Līguma izpildes laikā vai tā atklājas pildot darba pienākumus, tajā skaitā informācija par finanšu stāvokli, izmantotām tehnoloģijām un datorprogrammām, PAKALPOJUMA un VIETNES attīstības plāniem, tiek atzīta un uzskatīta par konfidenciālu. 

Par konfidenciālu netiek uzskatīta šāda informācija, ja pirms tās iegūšanas, tāda jau bija otra LĪDZĒJA rīcībā, vai tā bija publiski vispārzināma, un, ja šādas informācijas  saņemšanas brīdī, uz to nebija attiecināts konfidencialitātes nosacījums; 

  1. AUTORTIESĪBAS

 Šī Līguma ietvaros KV piešķir PIRCĒJAM  vispārējo licenci PAKALPOJUMAM. PIRCĒJAM aizliegts izmantot PAKALPOJUMA laikā pieejamo digitālo saturu darbībām, kuras neparedz šis līgums, t.sk., kopēt, pavairot, publicēt vai kā savādāk to izmantot  bez KV rakstveida piekrišanas un pretēji Autortiesību likuma tiesību normu prasībām. KV garantē, ka ar visām digitālā satura platformas liepajniekiem plus veidošanā iesaistītām personām ir noslēgts līgums, saskaņā ar kuru autortiesības uz PAKALPOJUMĀ pieejamo digitālo saturu un tā platformas risinājumiem pieder KV un tam nav zināma neviena trešā persona, kura varētu šīs KV tiesības apstrīdēt, kā arī likt šķēršļus PAKALPOJUMA izmantošanai un/vai izplatīšanai.

  1. DATU APSTRĀDE

 LĪDZĒJI piekrīt, ka katrs LĪDZĒJS kā datu apstrādes pārzinis un personas datu operators šā Līguma darbības laikā manuāli un/vai elektroniski apstrādā (ieskaitot datu vākšanu, reģistrēšanu, ievadīšanu, glabāšanu, pārveidošanu, izmantošanu, nodošanu, pārraidīšanu, bloķēšanu vai dzēšanu) no otra LĪDZĒJA saņemtus datus, tikai ciktāl tas ir nepieciešams un izriet no noslēgtā Līguma. Datu apstrādes mērķis un nolūks: līguma slēgšana, rēķinu sagatavošana un nosūtīšana, maksājumu pārvaldīšana, savstarpējā saziņa un sadarbības nodrošināšana, efektīvu KV pārvaldības procesu nodrošināšana, biznesa plānošana un analīze, pretenziju un/vai pieteikumu izskatīšana un apstrāde, jaunumu izsūtīšana ciktāl tas ir nepieciešams un izriet no noslēgtā Līguma. KV ievēro PIRCĒJA norādījumus, lieto nepieciešamos tehniskos līdzekļus un veic organizatoriskos pasākumus, lai aizsargātu fizisko personu datus un novērstu to nelikumīgu apstrādi. Personas dati tiks glabāti elektroniskā formā visā Līguma darbības laikā, kā arī piemērojamajos normatīvajos aktos noteiktajā noilguma termiņā, kura ietvaros var tikt iesniegtas sūdzības, celtas prasības un ierosināti līdzīgi procesi. LĪDZĒJS var nodot otra LĪDZĒJA personas datus piesaistītajiem apstrādātājiem, kuri šī līguma ietvaros sniedz grāmatvedības, juridiskos, IT vai cita līdzīga veida pakalpojumus. Noslēdzot Līgumu, PIRCĒJS piekrīt datu apstrādei, atjaunošanai un uzglabāšanai, identifikācijai, informācijas nosūtīšanai par PAKALPOJUMA izmaiņām un piedāvājumiem utml. PIRCĒJS, kurš šī Līguma ietvaros ir patērētājs, ir tiesīgs pieprasīt KV bez maksas izsniegt tā rīcībā esošo informāciju par PIRCĒJA personas datiem, ir tiesīgs pieprasīt to labošanu vai dzēšanu, kā arī nepieciešamības gadījumā ir tiesīgs atsaukt savu iepriekš izsniegto piekrišanu personas datu apstrādei. Šajā sadaļā noteiktie pienākumi ir spēkā neierobežotu laiku un paliek spēkā arī tad, ja kāds no LĪDZĒJIEM vienpusēji atkāpjas no Līguma, vai ja Līgums izbeidzas citādi.

  1. CITI NOTEIKUMI

 Šis Līgums stājās spēkā, PIRCĒJAM veicot PAKALPOJUMA abonementa pirkumu VIETNĒ, piekrītot tā noteikumiem un samaksājot abonementa maksu. Līgums tiek noslēgts uz nenoteiktu laiku un ir spēkā līdz uzņemto saistību izpildei. Tāpat PIRCĒJS ir tiesīgs atteikties no PAKALPOJUMA abonementa, veicot atbilstošas izmaiņas VIETNĒ. Atteikums šajā gadījumā attiecas uz turpmāko abonēšanas periodu, par kuru PIRCĒJS nav veicis samaksu un/vai neplāno to darīt. Jebkuru strīdu starp LĪDZĒJIEM, kas izriet no šī Līguma, LĪDZĒJI apņemas risināt pārrunu ceļā. Ja nav izdevies atrisināt strīdu bez tiesas starpniecības, strīds tiek izskatīts Latvijas Republikas tiesā.

Autorizēties

Reģistrēties

Klikšķini šeit, lai izvēlētos attēlu vai arī velc attēla failus un novieto tos šeit.

Spied šeit, lai izvēlētos attēlu.

Attēlam jābūt JPG formātā, max 10MB.

Aizmirsu paroli

PALĪDZĒT IR VIEGLI!

Atslēdz reklāmu bloķētāju

Portāls liepajniekiem.lv jums piedāvā svarīgāko informāciju bez maksas. Taču žurnālistu darbam nepieciešami līdzekļi, ko spēj nodrošināt reklāma. Priecāsimies, ja atslēgsi savu reklāmu bloķēšanas programmu.

Kā atslēgt reklāmu bloķētāju

Pārlūka labajā pusē blakus adreses laukam ir bloķētāja ikoniņa.

Tā var būt kāda no šīm:

Uzklikšķini uz tās un atkarībā no bloķētāja veida spied uz:
- "Don`t run on pages on this site"
vai
- "Enabled on this site"
vai
spied uz