Ceturtdiena, 25. februāris Alma, Annemarija
Abonēt

Lasi vairāk ar
liepajniekiem.lv abonementu

Uzticamas un aktuālas ziņas šajā laikā ir ļoti svarīgas!

Piesakies paziņojumiem un esi informēts par būtiskākajiem notikumiem Liepājā!

Pieteikties

Patvarīgi aizbarikādē piekļuvi jūrai

Patvarīgi aizbarikādē piekļuvi jūrai
Foto: Lasītājs
13.06.2018 07:15

liepajniekiem.lv

Iebraucot Šķēdē, var redzēt, ka kāds aizbarikādējis ceļu uz jūru, redakciju informēja kāds iedzīvotājs, uztraucoties par to, ka tiek liegta piekļuve pludmalei un jūrai. Izrādījās, ka bluķus priekšā ceļam novietojusi privātpersona – Juris Kūms, kura mātei šajā apkaimē pieder īpašums un kurš jau iepriekš nonācis dienestu un mediju redzeslokā. 

Liepājai ceļš neesot vajadzīgs…

Grobiņas novada pašvaldībā portālam liepajniekiem.lv norādīja, ka Pašvaldības policijas darbinieks bijis apsekot minēto vietu, kur konstatējis, ka iebrauktuve uz jūru, kas iet pa Grobiņas novada un Liepājas pilsētas robežu un uz ko Liepājas pašvaldībai ir servitūts, aizbarikādēta ar betona bluķiem.

Pašvaldības policijas darbinieks sazinājies ar J. Kūmu, kurš apstiprinājis, ka ceļu aizbarikādējis, un klāstījis, ka tādu atļauju saņēmis Liepājas pilsētas pašvaldībā. No J. Kūma teiktā policijas darbiniekam izriet, ka vīrietis ticies ar Liepājas pilsētas domes izpilddirektoru, kurš ļāvis ceļu aizbarikādēt, jo Liepājas pašvaldībai tas neesot nepieciešams.

Diemžēl J. Kūma viedokli par notikušo uzzināt neizdevās.

Liepājas pilsētas domes izpilddirektors Ronalds Fricbergs portālam norādīja, ka “tā nu gluži nav”, kā J. Kūms teicis Grobiņas novada policijas darbiniekam. “Pirms aptuveni pusgada vīrietis pie manis vērsās ar lūgumu, lai Liepājas pilsētas pašvaldība saremontē minēto ceļu. Atteicām, jo šis ceļš nav pašvaldības prioritāte,” stāsta R. Fricbergs. “Tad viņš teica, ka pats bērs granti uz brauktuves, jo minētais ceļš esot piebrauktuve viņa īpašumam. Maija pēdējās dienās J. Kūms bija ieradies atkārtoti un prasīja rakstisku Liepājas pilsētas pašvaldības izziņu, ka Liepājas pašvaldībai šis ceļš nav nepieciešams,” turpina R. Fricbergs. “Teicās, ka gribot ceļu slēgt, jo viņam traucējot atpūtnieki, kas pa šo ceļu dodas uz jūru. Teica, ka nolicis bluķus, un norādīja, ka gadījumā, ja tos viņam liks novākt, ik reizi, kad traucēs atpūtnieki, sauks Pašvaldības policiju.”

R. Fricbergs skaidro: “Liepājas pilsētas pašvaldība var izvērtēt iespēju atteikties no šī ceļa, taču pagaidām tam nav pamata.” Proti, J. Kūmam vispirms Liepājas pilsētas pašvaldībā jāvēršas ar oficiālu iesniegumu: “Tikai tad pašvaldība var izvērtēt, vai šo ceļu tai vajag. Bet tas vēl nav darīts, jo iesnieguma nav.” 

Nesaskata problēmu

Minētais ceļš uz jūru ir Grobiņas novada teritorijā, un portāls liepajniekiem.lv interesējās, kas ar bluķiem notiks tālāk: novada dome liks tos novākt pašam uzlicējam J. Kūmam vai novāks saviem spēkiem un izdevumus piedzīs no bluķu uzlicēja. Taču izskatās, ka bluķi paliks, kur tie nolikti, jo Grobiņas novada domes izpilddirektors Uldis Vārna skaidroja, ka ceļš, uz kuru Liepājas pašvaldībai ir servitūts, ir nevis uz Grobiņas novada, bet gan privātās – J. Kūma – zemes: “Manā skatījumā tas nav publisks ceļš. Grobiņai ir cits ceļš uz jūru, kur ir gan labiekārtots stāvlaukums, gan pārģērbšanās kabīnes. To arī kopjam un uzturam.”

Grobiņas novada domes izpilddirektors uzskata, ka par ceļa lietošanu, sakārtošanu vai aiztaisīšanu jāvienojas Liepājas pašvaldībai un J. Kūmam: “Domāju, ka kompromiss savā starpā jārod Liepājas pašvaldībai un J. Kūmam, kam pieder zeme. Jāsauc palīgā juristi. Bet, ja kompromisu nevar rast, jāvēršas tiesā.” 

           Cer uz godaprātu

R. Fricbergs pastāstīja, ka Liepājas pilsētas pašvaldība servitūtu uz šo ceļu savulaik nokārtojusi tādēļ, ka pa šo ceļu no otras puses iespējams piekļūt attīrīšanas iekārtām.

“Ceļš paredzēts tam, lai vajadzības gadījumā attīrīšanas iekārtām varētu piekļūt komunālie dienesti un operatīvais transports,” tā R. Fricbergs, “kā arī lai pilsētas mežiem kāpu zonā varētu piekļūt operatīvais transports gadījumā ja, piemēram, izceļas ugunsgrēks.”

Viņš piebilst, ka sākotnējā doma nav bijusi, lai ceļu izmantotu atpūtnieki, taču tas nenozīmē, ka to nevar izmantot ikviens, kurš vēlas nokļūt pie jūras: “Aizliegts tas noteikti nav!”

Jautāts, vai Liepājas pilsētas pašvaldība pieprasīs J. Kūmam aizvākt bluķus, R. Fricbergs skaidro, ka vispirms tiks sagaidīts J. Kūma oficiāls iesniegums, ka viņš lūdz Liepājas pašvaldību atteikties no servitūta: “Un tikai tad, konsultējoties ar Komunālo pārvaldi, Nekustamā īpašuma pārvaldi, operatīvajiem dienestiem u.c., var tikt skatīts šis jautājums. Bet, kamēr Liepājas pašvaldībai uz šo ceļu ir servitūts, bluķi to nevar aizšķērsot, tie būtu jānovāc.” Viņš cer, ka J. Kūmam pietiks godaprāta, lai to izdarītu labprātīgi, negaidot, ka bluķus novāks piespiedu kārtā.

Notikušais ar bluķiem nav pirmais J. Kūma patvarīgais gājiens. 2016. gada pavasarī skaļas diskusijas sabiedrībā raisījās pēc tam, kad atklājās, ka J. Kūms Šķēdē, arī kāpu aizsargjoslā, izcirtis kokus, izracis grāvjus un pat brauktuves izveidojis. Valsts vides dienests prasīja pārtraukt darbus un veikt rekultivāciju.

____________________ 

Iesaki tēmu vai ziņo par notiekošo arī Tu! To var izdarīt ikviens portāla lasītājs, izmantojot sākumlapā esošo formu “Piedalies satura veidošanā!”. Turpat iespējams iesūtīt arī dažādus fotostāstus, piemēram, no kāda pilsētā notikuša pasākuma.

26 komentāri

2018-06-13 07:32

Tas visur notiek: Tas pats Papē agrāk bija celiņš viens bijuśais mežsargs uzlika žogu,sameta zarus un satādīja priedes. Ceļu nolikvidēja apsurds. Domei vienalga kas notiek.

2018-06-13 07:53

Qr: tas Kums taču ir vienplāksnis. Ja aiz bluķiem izcelsies ugunsgrēks, lai viņš pats to arī dzēš, idiots.

2018-06-13 08:03

Elfs: Interesantā Liepājas pilsētas dome. Ceļš viņiem nav jātaisa, bet kā tad tas operatīvais transports tur piekļūs, ja ceļš nebūs sakārtots?! Kur ir loģiskās domāšanas primārās pazīmes?!

2018-06-13 08:44

Nu gan: Kā padomju laikos- mozna dogavaritsa. Kūmu ārā no krēsla.

2018-06-13 09:29

pa purnu: Kā šis Kūms tika sodīts par patvaļīgu koku izciršanu un grāvju rakšanu? Kāpēc tiek pieļauta viena pampara visatļautība?

2018-06-13 10:21

Bēts: Kūms izrādās ir recidīvists.Tad jau lielāku sodu vajag uzlikt.

2018-06-13 10:34

kugismaja: Kūms tak Lūsiņa brālēns

2018-06-13 10:53

kads kurkulis?: Apskaidrojat pilnai laimei kas tas Kums taads ir ?Vai satiekoties 1:1 nav biistams?

2018-06-13 11:23

JW: Interesanti,kad ceļam jāuzved granti un jāsalabo,tad nav neviens,bet kad vasarā grib piebraukt pie jūras tad redz visi gudri braucēji.Ejiet uz domi un prasiet lai šos ceļus būvē un remontē.Esmu Kūma pusē

2018-06-13 11:30

Kūms: Esmu Kūma pusē!!! Kūms ir kings, ko jūs te piesienaties???

2018-06-13 12:29

Po: Kūms nekad nav bijis normāls arī tad kad srādāja V.P.darbā nemaz nebija un kārtoja savu privāto biznesu.Čakarēja kolēģus,ka arī visus pārejos.

2018-06-13 13:08

xsd: Par šo Kūmiņu bija liels raksts gan Kurzemes vārdā, gan liepājniekos.

2018-06-13 13:26

KLUKSTE: Vietējais pidaru apdir---ns,ciema gailis

2018-06-13 15:23

eee: pie attīrīšanas iekārtām mežs katru gadu deg

2018-06-13 15:30

kaimins: manis tas kūms var visus savus bijušos un tagadējos kolēģus drāzt kā grib visi viņi ir pipe…..

2018-06-13 16:26

z: Ja tas ir servitūta ceļš , tad ir vai tad nav vienota likuma par to, lai arī tas ir uz privātas zemes-šis jau nav vienīgais gadījums. Bet ceļš tad jā kopj ne tikai Kūmam.

2018-06-13 19:38

opā: Vispār jau der painteresēties ,vai netiek nodarīta apzināta kaitniecība.piemēram ."Ceļš paredzēts tam, lai vajadzības gadījumā attīrīšanas iekārtām varētu piekļūt komunālie dienesti un operatīvais transports," tā R. Fricbergs, "kā arī lai pilsētas mežiem kāpu zonā varētu piekļūt operatīvais transports gadījumā ja, piemēram, izceļas ugunsgrēks."

2018-06-13 20:21

gaitiņa: Kūms rīkojas ļoti pareizi, arī Nīcas,Rucavas pusē tā ir;-PRIVATS īpašums-boms priekšā iebraukt aizliegts,Nekādi jaunumi,duraki tie ,kuri brīnās un nezina,daru ar savu mantu ko gribu,

2018-06-13 20:23

Labsis: Ideāli, katrs dara kā grib. Ja tas tas ir servitūts, vietējie iedzīvotāji var saukt pašvaldības policiju, lai novāc bluķi.

2018-06-13 20:31

post: TAS iespējams tikai Latvijā .Un pie vainas šeit ir tikai un vienīgi varas pārstāvji .

2018-06-13 22:19

Прыватыпашумс: Это же Латвистан,здесь каждая пещинка микрона УПРЫВАТЫПАШУМС...

2018-06-13 23:47

mjanis: Ko te var dirst ! Atveram saiti https://www.kadastrs.lv/map/di?xy=317925.31159135007,277744.54889810627&z=2000 un viss skaidri redzams - kur, kas, cik kuram pienākas ..... Ja Pašvaldībai to ceļu tā nemaz nevajag, tad tur tak var rallija posmu ierīkot - atradīsies gan vēlme, gan līdzekļi .....

1/500

Liepajniekiem.lv neatbild par rakstiem pievienotajiem komentāriem. Aicinām ievērot pieklājību, toleranci un iztikt bez rupjībām.

Uzmanību!

Lai mazinātu iespēju portālā manipulēt ar komentētāju viedokli un noskaņojumu, komentāri, kuru autori diskusijās piedalās ar vairākiem vārdiem, tiek iezīmēti pelēkā krāsā. Tā kā šis process ir tehnisks, ir iespējamas situācijas, kurās iekrāsotie komentāri var nebūt no viena autora, vai arī neiezīmētos komentārus rakstījusi viena un tā pati persona.

Šobrīd aktuāli

Autorizēties

Reģistrēties

Klikšķini šeit, lai izvēlētos attēlu vai arī velc attēla failus un novieto tos šeit.

Spied šeit, lai izvēlētos attēlu.

Attēlam jābūt JPG formātā, max 10MB.

Reģistrēties

Lai pabeigtu reģistrēšanos, doties uz savu e-pastu un apstiprini savu e-pasta adresi!

Aizmirsu paroli

PALĪDZĒT IR VIEGLI!

Atslēdz reklāmu bloķētāju

Portāls liepajniekiem.lv jums piedāvā svarīgāko informāciju bez maksas. Taču žurnālistu darbam nepieciešami līdzekļi, ko spēj nodrošināt reklāma. Priecāsimies, ja atslēgsi savu reklāmu bloķēšanas programmu.

Kā atslēgt reklāmu bloķētāju

Pārlūka labajā pusē blakus adreses laukam ir bloķētāja ikoniņa.

Tā var būt kāda no šīm:

Uzklikšķini uz tās un atkarībā no bloķētāja veida spied uz:
- "Don`t run on pages on this site"
vai
- "Enabled on this site"
vai
spied uz