Piektdiena, 5. jūnijs Margots, Igors, Ingvars
Abonēt

Lasi vairāk ar
liepajniekiem.lv abonementu

Pēc pilsonības – uz Pilsonības un migrācijas lietu pārvaldi

Pēc pilsonības – uz Pilsonības un migrācijas lietu pārvaldi
03.03.2010 07:03

19. janvārī Ministru kabinets pieņēma rīkojumu par Naturalizācijas pārvaldes likvidēšanu un tās uzdevumu nodošanu Pilsonības un migrācijas lietu pārvaldei, sākot ar 1. martu. Valdība šādu lēmumu pieņēmusi, lai ekonomētu līdzekļus.

Pats naturalizācijas process apturēts netiek. Nepilsoņiem un citiem Latvijas pilsonības pretendentiem arī turpmāk šis pakalpojums būs pieejams, vienīgi visi ar pilsonības iegūšanu un zaudēšanu saistītie jautājumi tagad jārisina Pilsonības un migrācijas lietu pārvaldē.

Ko tas konkrēti nozīmē liepājniekiem un tuvējo novadu iedzīvotājiem, ko līdz šim apkalpoja Naturalizācijas pārvaldes Liepājas reģionālā nodaļa?

Pilsonības un migrācijas lietu pārvaldes Liepājas nodaļas vadītāja Vija Vilmane informē, ka iesniegumus no cilvēkiem, kuri vēlas iegūt pilsonību, tagad pieņem Graudu ielā 23, kur šim nolūkam ir iekārtots atsevišķs kabinets. To var darīt ik dienu nodaļas darbalaikā. Lai nevajadzētu stāvēt garā rindā un nelietderīgi tērēt laiku, naturalizācijas iesniegumu pieņemšanai var pierakstīties iepriekš. To var izdarīt pa tālruni 634 07919.

Taču latviešu valodas prasmes, Satversmes, valsts himnas teksta un vēstures zināšanu pārbaudījumi arī turpmāk tiks pieņemti līdzšinējās Naturalizācijas pārvaldes eksaminācijas telpās Bāriņu ielā 15. Eksāmeni tur notiks kā parasti – pirmdienās. Pirmais eksāmens bijis jau 1. martā. Diemžēl no 12 pilsonības pretendentiem tikai vienam izdevies latviešu valodas eksāmenu nokārtot veiksmīgi. Lai palīdzētu sagatavoties eksāmeniem, piektdienās Bāriņu ielā 15 notiks arī konsultācijas. Tur varēs saņemt izsmeļošus paskaidrojumus, kāda literatūra nepieciešama, gatavojoties pārbaudījumiem, kādi dokumenti kārtojumi, kādas ir prasības, kas jāievēro pilsonības pretendentiem. Vija Vilmane pastāstīja, ka tiek domāts par to, lai arī eksaminācijas komisija varētu strādāt Graudu ielā 23. Ir sākts remonts telpu paplašināšanai, taču ierobežoto līdzekļu dēļ darbi rit palēnām. 

Bet ko darīt iedzīvotājiem, kas dokumentus naturalizācijai jau iesnieguši? Vai viņiem vēlreiz ar iesniegumiem jāiet uz Graudu ielu 23?

Izrādās – tas nav jādara. Nekādi papildu dokumenti nekur nav jāiesniedz. Visas lietas jau no naturalizācijas pārvaldes ir pārņemtas. Vienkārši jāgatavojas pārbaudījumiem un tie jānokārto. Tiem pilsonības pretendentiem, kas jau nokārtojuši visus pārbaudījumus un tagad gaida Ministru kabineta lēmumu par uzņemšanu pilsonībā, pa pastu tiks nosūtīts īpašs izraksts, kā arī uzaicinājums ierasties Pilsonības un migrācijas lietu pārvaldes nodaļā Graudu ielā 23 noformēt jauno pilsoņa pasi.

Vai liepājniekiem, kuri vēlas kļūt par pilsoņiem, obligāti iesniegums par uzņemšanu pilsonībā jāiesniedz tieši Pilsonības un migrācijas lietu pārvaldes Liepājas nodaļā?

Nebūt ne. Kopš 1. marta, lēmis Ministru kabinets, iedzīvotāji dokumentus par piederību Latvijas pilsonībai vai pilsonības iegūšanai naturalizācijas kārtībā varēs iesniegt jebkurā Pilsonības un migrācijas lietu pārvaldes teritoriālajā nodaļā, bet naturalizācijai nepieciešamās pārbaudes tāpat kā līdz šim notiks Rīgā, Liepājā un Daugavpilī. Tāpat tiks saglabāta līdzšinējā kārtība, kad izbraukuma eksaminācijas komisija izbrauks uz pilsētām, kurās būs izveidojušās pietiekami lielas pretendentu grupas.

Vija Vilmane uzskata, ka šis jaunais papildu darbs Pilsonības un migrācijas lietu pārvaldei, protams, liks sasprindzināt spēkus. Jauni darbinieki šā darba veikšanai netiek pieņemti, netiek arī piešķirts papildu finansējums tā veikšanai. Taču uzdevums ir izpildāms, jo nodaļas darbinieki saprot, ka krīzes situācijā katram jāpalīdz valstij. Arī “Pilsonības likums” viņiem nav svešs, ar to strādāts arī līdz šim, tagad jāapgūst tikai dažas jaunas nianses. Dokumentus no pilsonības pretendentiem rotācijas kārtībā pieņem arī pati nodaļas vadītāja. Tikai viņa lūdz iedzīvotājus nākt mazliet pretim darbiniekiem un arī pašiem sava laika un nervu taupīšanas nolūkā iepriekš pa tālruni pieteikt laiku, kad viņiem ērtāk lietas kārtot. Pasu izsniegšanai un noformēšanai var pierakstīties pa tālruni 63422802, ielūgumu, izsaukumu noformēšanai – 63407917, uzturēšanās atļauju noformēšanai – 63407916.

Diemžēl Naturalizācijas pārvaldes Liepājas reģionālās nodaļas darbinieki tagad papildinājuši bezdarbnieku rindas. Eksaminācijas komisijas sastāvs nav mainījies.

Līvija Leine,
“Kurzemes Vārds”

3 komentāri

2010-03-03 17:10

lv: valsts himnas teksta un vēstures zināšana,interesanti,ja kadam latvietim paprasitu vai tik vins varetu atbildet...

2010-03-03 20:53

kollona5: yes!!!!! loti labs jautajums . domaju ka ne

2010-03-04 13:49

nee: es ari domaju- kad nee

1/500

Liepajniekiem.lv neatbild par rakstiem pievienotajiem komentāriem. Aicinām ievērot pieklājību, toleranci un iztikt bez rupjībām.

Uzmanību!

Lai mazinātu iespēju portālā manipulēt ar komentētāju viedokli un noskaņojumu, komentāri, kuru autori diskusijās piedalās ar vairākiem vārdiem, tiek iezīmēti pelēkā krāsā. Tā kā šis process ir tehnisks, ir iespējamas situācijas, kurās iekrāsotie komentāri var nebūt no viena autora, vai arī neiezīmētos komentārus rakstījusi viena un tā pati persona.

Distances līgums

DISTANCES LĪGUMS PAR PAKALPOJUMA ABONEMENTA IEGĀDI INTERNETA VIDĒ 

VISPĀRĪGA INFORMĀCIJA 

Šis ir distances līgums par digitālā satura pakalpojuma liepajniekiem plus abonementa pirkumu interneta vidē, turpmāk tekstā – Līgums, kas tiek slēgts starp SIA ”Kurzemes Vārds” (reģistrācijas numurs: 42103002455, juridiskā adrese: Pasta iela 3, Liepāja, LV-3401; epasts: [email protected]), turpmāk tekstā – KV, un personu, kas veic pirkumu, turpmāk tekstā PIRCĒJS, interneta vietnē liepajniekiem.lv, turpmāk tekstā – VIETNE, un abi līgumslēdzēji kopā – LĪDZĒJI.  PIRCĒJS, veicot pirkumu VIETNĒ šī Līguma ietvaros, izsaka piekrišanu tā noteikumiem, ir tiesīgs šos Līguma noteikumus izdrukāt un saglabāt.

 Šī Līguma ietvaros:

  1. a) PIRCĒJS ir fiziska vai juridiska persona, kura pērk VIETNES maksas satura pakalpojumu nolūkam, kas nav saistīts ar saimniecisko darbību, turpmāk tekstā – PIRCĒJS; 
  2. b) Liepajniekiem plus ir maksasdigitālā satura pakalpojums, tajā skaitā raksti, fotogrāfijas, kas tiek īpaši veidots, atlasīts un publicēts VIETNĒ ar norādi ”plus” , un kura abonementu PIRCĒJS  ir tiesīgs iegādāties, turpmāk tekstā – PAKALPOJUMS,
  3. PAKALPOJUMA TERMIŅŠ UN CENA

 PAKALPOJUMA abonements ir fiksēta termiņa – 4 (četru) nedēļu PAKALPOJUMA lietošanas atļauja par  cenu  – EUR 1.99 (viens euro un 99 centi). PAKALPOJUMA abonementa maksā ietverts pievienotās vērtības nodoklis (PVN) 21% apmērā. PAKALPOJUMA abonementa cenu KV var mainīt bez iepriekšēja brīdinājuma (izmaiņas neattiecas uz jau apmaksāto PAKALPOJUMA termiņu), par to PIRCĒJAM paziņojot ne vēlāk kā 30 dienas pirms jaunās cenas stāšanās spēkā . KV un PIRCĒJS  piekrīt, ka izmaiņas PAKALPOJUMA cenā tiek piemērotas jaunajam periodam, noslēdzoties iepriekš apmaksātajam PAKALPOJUMA abonementa termiņam. 

  1. PAKALPOJUMA IEGĀDE UN NORĒĶINI 

Šajā Līguma sadaļā tiek aprakstīta PAKALPOJUMA iegādes kārtība un samaksa par PAKALPOJUMA  abonementa iegādi. 

2.1. PAKALPOJUMU Pircējs var iegādāties tikai pēc reģistrēšanās VIETNĒ. Lai iegādātos PAKALPOJUMA abonementu, Pircējam jāizvēlas tā apmaksas veids, ievadot KV pieprasīto informāciju. Ar šī līguma akceptu PIRCĒJS apliecina, ka ir nepārprotami sapratis, ka PAKALPOJUMA  abonementa iegāde ir maksas pakalpojums, kā arī  ir iepazinies ar šī Līguma saturu. 

2.2. PAKALPOJUMA  abonementu PIRCĒJS  iegādājas, izmantojot norēķinu karti vai ar SMS (maksa tiks iekļauta PIRCĒJA mobilā sakaru pakalpojumu sniedzēja rēķinā), un tas tiek noformēts kā regulārs maksājums, tā termiņam automātiski pagarinoties uz nākamo fiksēto 4 (četru) nedēļu termiņu, un samaksu  par PAKALPOJUMA abonementu automātiski ieskaitot KV bankas kontā, līdz brīdim, kad PIRCĒJS izvēlēsies pārtraukt PAKALPOJUMA abonementa pirkšanu VIETNĒ, reģistrētajā profilā aktivizējot PĀRTRAUKT ABONĒŠANU.

  1. ATTEIKUMA TIESĪBAS 

Šī Līguma ietvaros KV sniedz pakalpojumu, kas atbilst digitālā satura priekšapmaksas pakalpojumam tiešsaitē (digitālā satura kā e-publikāciju piegāde, kas netiek piegādāta patstāvīgā datu nesējā), pieejams pēc pieprasījuma un tā piegāde tiek uzsākta ar PAKALPOJUMA  abonementa apmaksas brīdi, kurā automātiski PAKALPOJUMA abonements tiek aktivizēts. PIRCĒJS  piekrīt, ka ar PAKALPOJUMA  aktivizēšanas brīdi tiek uzsākta PAKALPOJUMA lietošana, līdz ar to PIRCĒJS atsakās no 14 dienu atteikuma tiesībām un samaksātās summas atmaksas, pamatojoties uz MK 20.05.2014. noteikumu Nr.255 ”Noteikumi par distances līgumu” 22.13.punkta noteikumiem.

  1. LĪDZĒJU ATBILDĪBA

LĪDZĒJS neatbild par otra LĪDZĒJA saistībām pret trešām pusēm, ja tādas veidojas saistībā ar šī līguma realizāciju. LĪDZĒJIi vienojas, ja kāds no tiem nepilda savus pienākumus saskaņā ar Līgumu Force majeure apstākļu dēļ, tas ir atbrīvojams no atbildības par Līguma neizpildi vispār vai Līguma pienācīgu neizpildi. Ar Force majeure tiek saprasti jebkādi no LĪDZĒJA gribas neatkarīgi apstākļi (ja LĪDZĒJS  ir rīkojies saprātīgi un godīgi), kuru rezultātā nav bijis iespējams izpildīt pienācīgi vai izpildīt vispār saistības un ja šos apstākļus nebija iespējams paredzēt ne vien attiecīgajam LĪDZĒJAM, bet jebkurai citai personai, kas darbojas vai darbotos attiecīgā LĪDZĒJA nozarē, kā arī, ja šos apstākļus nebija iespējams novērst ar saprātīgiem un godīgiem paņēmieniem.

  1. KONFIDENCIALITĀTE 

Visa informācija, kas nav publiski pieejama un ko kāds no LĪDZĒJIEM sniedz viens otram Līguma izpildes laikā vai tā atklājas pildot darba pienākumus, tajā skaitā informācija par finanšu stāvokli, izmantotām tehnoloģijām un datorprogrammām, PAKALPOJUMA un VIETNES attīstības plāniem, tiek atzīta un uzskatīta par konfidenciālu. 

Par konfidenciālu netiek uzskatīta šāda informācija, ja pirms tās iegūšanas, tāda jau bija otra LĪDZĒJA rīcībā, vai tā bija publiski vispārzināma, un, ja šādas informācijas  saņemšanas brīdī, uz to nebija attiecināts konfidencialitātes nosacījums; 

  1. AUTORTIESĪBAS

 Šī Līguma ietvaros KV piešķir PIRCĒJAM  vispārējo licenci PAKALPOJUMAM. PIRCĒJAM aizliegts izmantot PAKALPOJUMA laikā pieejamo digitālo saturu darbībām, kuras neparedz šis līgums, t.sk., kopēt, pavairot, publicēt vai kā savādāk to izmantot  bez KV rakstveida piekrišanas un pretēji Autortiesību likuma tiesību normu prasībām. KV garantē, ka ar visām digitālā satura platformas liepajniekiem plus veidošanā iesaistītām personām ir noslēgts līgums, saskaņā ar kuru autortiesības uz PAKALPOJUMĀ pieejamo digitālo saturu un tā platformas risinājumiem pieder KV un tam nav zināma neviena trešā persona, kura varētu šīs KV tiesības apstrīdēt, kā arī likt šķēršļus PAKALPOJUMA izmantošanai un/vai izplatīšanai.

  1. DATU APSTRĀDE

 LĪDZĒJI piekrīt, ka katrs LĪDZĒJS kā datu apstrādes pārzinis un personas datu operators šā Līguma darbības laikā manuāli un/vai elektroniski apstrādā (ieskaitot datu vākšanu, reģistrēšanu, ievadīšanu, glabāšanu, pārveidošanu, izmantošanu, nodošanu, pārraidīšanu, bloķēšanu vai dzēšanu) no otra LĪDZĒJA saņemtus datus, tikai ciktāl tas ir nepieciešams un izriet no noslēgtā Līguma. Datu apstrādes mērķis un nolūks: līguma slēgšana, rēķinu sagatavošana un nosūtīšana, maksājumu pārvaldīšana, savstarpējā saziņa un sadarbības nodrošināšana, efektīvu KV pārvaldības procesu nodrošināšana, biznesa plānošana un analīze, pretenziju un/vai pieteikumu izskatīšana un apstrāde, jaunumu izsūtīšana ciktāl tas ir nepieciešams un izriet no noslēgtā Līguma. KV ievēro PIRCĒJA norādījumus, lieto nepieciešamos tehniskos līdzekļus un veic organizatoriskos pasākumus, lai aizsargātu fizisko personu datus un novērstu to nelikumīgu apstrādi. Personas dati tiks glabāti elektroniskā formā visā Līguma darbības laikā, kā arī piemērojamajos normatīvajos aktos noteiktajā noilguma termiņā, kura ietvaros var tikt iesniegtas sūdzības, celtas prasības un ierosināti līdzīgi procesi. LĪDZĒJS var nodot otra LĪDZĒJA personas datus piesaistītajiem apstrādātājiem, kuri šī līguma ietvaros sniedz grāmatvedības, juridiskos, IT vai cita līdzīga veida pakalpojumus. Noslēdzot Līgumu, PIRCĒJS piekrīt datu apstrādei, atjaunošanai un uzglabāšanai, identifikācijai, informācijas nosūtīšanai par PAKALPOJUMA izmaiņām un piedāvājumiem utml. PIRCĒJS, kurš šī Līguma ietvaros ir patērētājs, ir tiesīgs pieprasīt KV bez maksas izsniegt tā rīcībā esošo informāciju par PIRCĒJA personas datiem, ir tiesīgs pieprasīt to labošanu vai dzēšanu, kā arī nepieciešamības gadījumā ir tiesīgs atsaukt savu iepriekš izsniegto piekrišanu personas datu apstrādei. Šajā sadaļā noteiktie pienākumi ir spēkā neierobežotu laiku un paliek spēkā arī tad, ja kāds no LĪDZĒJIEM vienpusēji atkāpjas no Līguma, vai ja Līgums izbeidzas citādi.

  1. CITI NOTEIKUMI

 Šis Līgums stājās spēkā, PIRCĒJAM veicot PAKALPOJUMA abonementa pirkumu VIETNĒ, piekrītot tā noteikumiem un samaksājot abonementa maksu. Līgums tiek noslēgts uz nenoteiktu laiku un ir spēkā līdz uzņemto saistību izpildei. Tāpat PIRCĒJS ir tiesīgs atteikties no PAKALPOJUMA abonementa, veicot atbilstošas izmaiņas VIETNĒ. Atteikums šajā gadījumā attiecas uz turpmāko abonēšanas periodu, par kuru PIRCĒJS nav veicis samaksu un/vai neplāno to darīt. Jebkuru strīdu starp LĪDZĒJIEM, kas izriet no šī Līguma, LĪDZĒJI apņemas risināt pārrunu ceļā. Ja nav izdevies atrisināt strīdu bez tiesas starpniecības, strīds tiek izskatīts Latvijas Republikas tiesā.

Autorizēties

Reģistrēties

Klikšķini šeit, lai izvēlētos attēlu vai arī velc attēla failus un novieto tos šeit.

Spied šeit, lai izvēlētos attēlu.

Attēlam jābūt JPG formātā, max 10MB.

Aizmirsu paroli

PALĪDZĒT IR VIEGLI!

Atslēdz reklāmu bloķētāju

Portāls liepajniekiem.lv jums piedāvā svarīgāko informāciju bez maksas. Taču žurnālistu darbam nepieciešami līdzekļi, ko spēj nodrošināt reklāma. Priecāsimies, ja atslēgsi savu reklāmu bloķēšanas programmu.

Kā atslēgt reklāmu bloķētāju

Pārlūka labajā pusē blakus adreses laukam ir bloķētāja ikoniņa.

Tā var būt kāda no šīm:

Uzklikšķini uz tās un atkarībā no bloķētāja veida spied uz:
- "Don`t run on pages on this site"
vai
- "Enabled on this site"
vai
spied uz