Sestdiena, 11. jūlijs Svens, Leonora
Abonēt

Lasi vairāk ar
liepajniekiem.lv abonementu

Peldsezona klāt – atgādinām un atceramies par drošību

Peldsezona klāt – atgādinām un atceramies par drošību
Pludmales glābēju instruktors Ritvars Šenvalds. (Foto: publicitātes)
02.06.2020 16:35

liepajniekiem.lv

Atslēgvārdi

Siltais un saulainais laiks pamazām uz mūsu pludmali vilina arvien vairāk sauļošanās piekritēju, pludmales kafejnīcu apmeklētāju, sportisku aktivitāšu un izklaižu brīvā dabā cienītāju. Līdz ar to aktuāli ir atgādinājumi, brīdinājumi un padomi par drošību uz ūdens, portālam liepajniekiem.lv pastāstīja domes sabiedrisko attiecību speciālists Aigars Štāls.

Tāpat  kā iepriekšējos gadus, četrus vasaras mēnešus par drošību rūpēsies pludmales glābšanas dienests – tajā strādā astoņi glābēji.

Dežūras abās Zilā karoga pludmalēs (Centra pludmales zonā un Dienvidrietumu pludmales zonā) notiek ik dienu no pulksten 10 līdz 22, līdz – 15. septembrim.

Maiņā strādā četri glābēji, trīs glābēji atrodas Centra pludmales peldvietā, viens DR peldvietas postenī – mazajā novērošanas tornī Liedaga ielas galā pie jūras.

Pludmales novērošanu glābēji veic, izmantojot videokameras, kā arī regulārās apgaitās gar krastu vai ūdenī – ar kājām, kvadraciklu, ūdensmotociklu, laivu vai automašīnu.

Glābējus var atpazīt pēc sarkanas un dzeltenas krāsas formas tērpa ar uzrakstu ”Liepāja”.

Abas peldvietu zonas jūrā ierobežo 40 sarkanas krāsas bojas, kuras ir izvietotas starp otro un trešo sēkli. Bojas ūdenī ir izvietotas tā, lai peldētājs nepieciešamības gadījumā spētu patverties uz otrā sēkļa, kur dziļums atļauj nostāties uz kājām, vai atgriezties krastā.

Drošības nolūkā, atbilstoši pieņemtajiem Eiropas standartiem, Centra glābšanas stacijā un DR glābšanas stacijā, kā arī liedagā katru dienu ir pacelti glābēju brīdinājumu karodziņi.

Lai atpūtnieki spētu labāk saprast, kur atrodas drošas peldēšanas zonas jeb vietas, ko pieskata pludmales glābšanas dienests, pašā jūras krastā ir novietoti piloni ar karodziņiem, glābšanas riņķi un uzrakstu ”Peldēt starp karogiem”.

Šie piloni ir izvietoti abās Zilā karoga peldvietās, to sākuma un beigu posmā. Tieši šajās zonās strādā glābēji.

Piloni jūras krastā netiek izlikti, ja peldvietās ir pacelts ”SARKANAIS KAROGS – peldēties aizliegts!”.

Informācija par drošības noteikumiem uz ūdens ir apkopota uz planšetēm, kas piestiprinātas pie pārģērbšanās kabīnēm. Tāpat pie pārģērbšanās kabīnēm atrodas uzraksti, kas brīdina par to, ka no jūras var tikt izskalots viltus dzintars – viegli uzliesmojoša viela fosfors, kas var izraisīt apdegumus.

Pārģērbšanās kabīnes ir numurētas – lai vajadzības gadījumā vieglāk noskaidrot, kurā pludmales vietā apmeklētājs gaida glābēju palīdzību.

Apmeklētājus par Liepājas pludmales zonējumu, par to, kur atrodas aktīvās un klusās atpūtas zonas, kur drīkst un kur nav atļauts pastaigāties vai ievest suni,  informē divi lieli informācijas stendi pie katras glābšanas stacijas, kā arī norādes zīmes ar piktogrammām pie gājēju laipām jeb izejām uz pludmali.

Katram pludmales apmeklētājam noderīga informācija (par laika apstākļiem, ūdens temperatūru, saziņu ar glābējiem un citi dati) ir redzama uz elektroniskā tablo Centrālās pludmales glābšanas stacijas tornī.

Glābēji katru nedēļu apkopo informāciju par atgadījumiem pludmalē. Viena no problēmām – bērnu nepieskatīšana. Tāpēc glābēju instruktors Ritvars Šenvalds ir sagatavojis ieteikumus un padomus, kas būtu jāzina un jāatceras ikvienam vecākam vai pieaugušajam, ja viņš uz pludmali atnācis kopā ar bērnu.

Ritvars Šenvalds, pludmales glābēju instruktors:

Kā vienu no bīstamākajām tendencēm, ar kuru saskaramies ik vasaru, ir vecāku bezatbildību par savām atvasēm – bērniem un arī pusaudžiem.

Sēžot vai sauļojoties liedagā, vecāki bieži vien ir aizņemti ar jaunumiem telefonos, tikmēr bērni netiek pieskatīti, un tad dažkārt atvases vienas pašas dodas jūrā.

Vecākiem jāsaprot, ka tikai mirklis un mazais cilvēks var nonākt zem ūdens, aizrīties un paša spēkiem nespēt piecelties vai pasaukt palīgā.

Nelaime var notikt pat seklā ūdenī – jebkuru, arī pieaugušo peldētāju var apgāzt negaidīts vilnis vai zemūdens  straumes, nemaz nerunājot par bērnu.

Vecākiem būtu jāapzinās arī riski, kas rodas, izmantojot dažādus veikalos nopērkamos piepūšamos peldlīdzekļus. Pagājušā vasarā vairākas reizes mēs glābām bērnus vai jauniešus, kurus krasta vējš uz šāda peldlīdzekļa nesa jūrā.

Pagājušā gada jūlijā, apmēram 30 metrus no krasta, viens no maniem kolēģiem novērsa lielu nelaimi. Ūdenī no piepūšamās rotaļlietas iekrita mazs bērns. Glābējs paspēja nokļūt pie puisēna un izvilkt no apmēram metru dziļuma.

Kā vēlāk noskaidrojās, divus gadus veco zēnu, kas atradās uz peldlīdzekļa, no krasta pieskatīja vecmāmiņa, taču uz brīdi viņa bija novērsusies. Kad pēkšņi izveidojās kritiska situācija, par laimi tuvumā atradās glābējs.

No šā notikuma ir tikai viens nozīmīgs padoms –  bērnus ir jāpieskata nepārtraukti, sevišķi, ja jūs atrodaties pie ūdens. Neļaujiet maziem bērniem pat nelielā dziļumā doties vieniem!

Kad pieaugušajiem aizrādām, cik svarīgi ir pieskatīt bērnus, no tuvinieku puses skan – es visu redzu, mans bērns dziļi neiet, nekas jau nenotiks.

Nereti bērni un jaunieši neievēro sarkanās bojas jūrā – norādes, cik tālu atļauts peldēt. Pagājušajā sezonā par peldēšanos aiz bojām ir sodītas sešas nepilngadīgas personas, kuras pat bīstamos laika apstākļos atradās aiz bojām. Visas personas tika nodotas Liepājas pašvaldības policijai.

Bērnus vienmēr piesaista ūdens. Visdrošāk mazajam atrasties seklā ūdenī – starp pieaugušo personu un krastu, tāpēc vecākiem iesakām doties līdzi jūrā.

Neļaujiet bērniem strauji mesties aukstā ūdenī, kad viņi sakarsuši saulē! Nereti vecāki savus mazuļus pēc sauļošanās kāpu aizsegā mudina ieskriet jūrā atvēsināties, taču tas arī ir bīstami.

Lai uzlabotu izpratni par drošību uz ūdens, glābēji ik vasaru pie sevis uzņem bērnu un skolēnu grupas no brīvdienu nometnēm. Pērn pie mums bija ieradušies aptuveni 300 bērnu un jauniešu, kuriem pastāstījām par mūsu darbu, parādījām inventāru, izskaidrojām glābēju signālkarodziņu nozīmi un mācījām vai skaidrojām drošības noteikumus uz ūdens.

Bērnu noklīšana pludmalē ir vēl viena problēma. Manuprāt, pludmalē trūkst kvalitatīvu bērnu rotaļu laukumu. Bērnu rotaļu iekārtas, kas izvietotas pludmales kafejnīcu teritorijā, ir nožēlojamā stāvoklī un tur mazos visbiežāk neviens īsti nepieskata. Katrs bērns tur var darīt, ko iegribas, kamēr vecāki atrodas kafejnīcā un bauda atslodzi. Pēc tam viņi vēršas pēc palīdzības pie mums, jo bērns ir pazudis kāpās vai pat devies uz pilsētu pie kāda cita sava radinieka.

Pludmales glābšanas dienests šajā sezonā, kā ierasts, pildīs tiešos darba pienākumus. Pieskatīsim atpūtniekus, lai ar viņiem nenotiktu nelaime. Taču atgādinām, ka visu vairākus kilometrus garo pludmali nav iespējams nepārtraukti pārskatīt un pamanīt visas  kritiskās situācijas. Tāpēc visdrošāk atpūsties un peldēties tikai vietās jeb zonās, ko uzrauga pludmales glābšanas dienests.

Nekad neļaujiet bērniem un arī pusaudžiem jūrā doties vieniem!

VECĀKI, SKAIDROJIET BĒRNIEM!

Liepājas pludmalē peldētājus par drošību informē vairākās vietās uzvilkti glābēju signālkarodziņi, kas atbilst pieņemtajiem Eiropas standartiem pludmalēs.

 • Karodziņš, kuram puse ir sarkanas, puse – dzeltenas krāsas, vēstī, ka pludmalē strādā glābēji.
 • Dzeltenās krāsas karodziņš brīdina par to, ka peldēties ir bīstami.
 • Sarkans karodziņš nozīmē, ka peldēties aizliegts un pludmale ir slēgta.

Distances līgums

DISTANCES LĪGUMS PAR PAKALPOJUMA ABONEMENTA IEGĀDI INTERNETA VIDĒ 

VISPĀRĪGA INFORMĀCIJA 

Šis ir distances līgums par digitālā satura pakalpojuma liepajniekiem plus abonementa pirkumu interneta vidē, turpmāk tekstā – Līgums, kas tiek slēgts starp SIA ”Kurzemes Vārds” (reģistrācijas numurs: 42103002455, juridiskā adrese: Pasta iela 3, Liepāja, LV-3401; epasts: info@liepajniekiem.lv), turpmāk tekstā – KV, un personu, kas veic pirkumu, turpmāk tekstā PIRCĒJS, interneta vietnē liepajniekiem.lv, turpmāk tekstā – VIETNE, un abi līgumslēdzēji kopā – LĪDZĒJI.  PIRCĒJS, veicot pirkumu VIETNĒ šī Līguma ietvaros, izsaka piekrišanu tā noteikumiem, ir tiesīgs šos Līguma noteikumus izdrukāt un saglabāt.

 Šī Līguma ietvaros:

 1. a) PIRCĒJS ir fiziska vai juridiska persona, kura pērk VIETNES maksas satura pakalpojumu nolūkam, kas nav saistīts ar saimniecisko darbību, turpmāk tekstā – PIRCĒJS; 
 2. b) Liepajniekiem plus ir maksasdigitālā satura pakalpojums, tajā skaitā raksti, fotogrāfijas, kas tiek īpaši veidots, atlasīts un publicēts VIETNĒ ar norādi ”plus” , un kura abonementu PIRCĒJS  ir tiesīgs iegādāties, turpmāk tekstā – PAKALPOJUMS,
 3. PAKALPOJUMA TERMIŅŠ UN CENA

 PAKALPOJUMA abonements ir fiksēta termiņa – 4 (četru) nedēļu PAKALPOJUMA lietošanas atļauja par  cenu  – EUR 1.99 (viens euro un 99 centi). PAKALPOJUMA abonementa maksā ietverts pievienotās vērtības nodoklis (PVN) 21% apmērā. PAKALPOJUMA abonementa cenu KV var mainīt bez iepriekšēja brīdinājuma (izmaiņas neattiecas uz jau apmaksāto PAKALPOJUMA termiņu), par to PIRCĒJAM paziņojot ne vēlāk kā 30 dienas pirms jaunās cenas stāšanās spēkā . KV un PIRCĒJS  piekrīt, ka izmaiņas PAKALPOJUMA cenā tiek piemērotas jaunajam periodam, noslēdzoties iepriekš apmaksātajam PAKALPOJUMA abonementa termiņam. 

 1. PAKALPOJUMA IEGĀDE UN NORĒĶINI 

Šajā Līguma sadaļā tiek aprakstīta PAKALPOJUMA iegādes kārtība un samaksa par PAKALPOJUMA  abonementa iegādi. 

2.1. PAKALPOJUMU Pircējs var iegādāties tikai pēc reģistrēšanās VIETNĒ. Lai iegādātos PAKALPOJUMA abonementu, Pircējam jāizvēlas tā apmaksas veids, ievadot KV pieprasīto informāciju. Ar šī līguma akceptu PIRCĒJS apliecina, ka ir nepārprotami sapratis, ka PAKALPOJUMA  abonementa iegāde ir maksas pakalpojums, kā arī  ir iepazinies ar šī Līguma saturu. 

2.2. PAKALPOJUMA  abonementu PIRCĒJS  iegādājas, izmantojot norēķinu karti vai ar SMS (maksa tiks iekļauta PIRCĒJA mobilā sakaru pakalpojumu sniedzēja rēķinā), un tas tiek noformēts kā regulārs maksājums, tā termiņam automātiski pagarinoties uz nākamo fiksēto 4 (četru) nedēļu termiņu, un samaksu  par PAKALPOJUMA abonementu automātiski ieskaitot KV bankas kontā, līdz brīdim, kad PIRCĒJS izvēlēsies pārtraukt PAKALPOJUMA abonementa pirkšanu VIETNĒ, reģistrētajā profilā aktivizējot PĀRTRAUKT ABONĒŠANU.

 1. ATTEIKUMA TIESĪBAS 

Šī Līguma ietvaros KV sniedz pakalpojumu, kas atbilst digitālā satura priekšapmaksas pakalpojumam tiešsaitē (digitālā satura kā e-publikāciju piegāde, kas netiek piegādāta patstāvīgā datu nesējā), pieejams pēc pieprasījuma un tā piegāde tiek uzsākta ar PAKALPOJUMA  abonementa apmaksas brīdi, kurā automātiski PAKALPOJUMA abonements tiek aktivizēts. PIRCĒJS  piekrīt, ka ar PAKALPOJUMA  aktivizēšanas brīdi tiek uzsākta PAKALPOJUMA lietošana, līdz ar to PIRCĒJS atsakās no 14 dienu atteikuma tiesībām un samaksātās summas atmaksas, pamatojoties uz MK 20.05.2014. noteikumu Nr.255 ”Noteikumi par distances līgumu” 22.13.punkta noteikumiem.

 1. LĪDZĒJU ATBILDĪBA

LĪDZĒJS neatbild par otra LĪDZĒJA saistībām pret trešām pusēm, ja tādas veidojas saistībā ar šī līguma realizāciju. LĪDZĒJIi vienojas, ja kāds no tiem nepilda savus pienākumus saskaņā ar Līgumu Force majeure apstākļu dēļ, tas ir atbrīvojams no atbildības par Līguma neizpildi vispār vai Līguma pienācīgu neizpildi. Ar Force majeure tiek saprasti jebkādi no LĪDZĒJA gribas neatkarīgi apstākļi (ja LĪDZĒJS  ir rīkojies saprātīgi un godīgi), kuru rezultātā nav bijis iespējams izpildīt pienācīgi vai izpildīt vispār saistības un ja šos apstākļus nebija iespējams paredzēt ne vien attiecīgajam LĪDZĒJAM, bet jebkurai citai personai, kas darbojas vai darbotos attiecīgā LĪDZĒJA nozarē, kā arī, ja šos apstākļus nebija iespējams novērst ar saprātīgiem un godīgiem paņēmieniem.

 1. KONFIDENCIALITĀTE 

Visa informācija, kas nav publiski pieejama un ko kāds no LĪDZĒJIEM sniedz viens otram Līguma izpildes laikā vai tā atklājas pildot darba pienākumus, tajā skaitā informācija par finanšu stāvokli, izmantotām tehnoloģijām un datorprogrammām, PAKALPOJUMA un VIETNES attīstības plāniem, tiek atzīta un uzskatīta par konfidenciālu. 

Par konfidenciālu netiek uzskatīta šāda informācija, ja pirms tās iegūšanas, tāda jau bija otra LĪDZĒJA rīcībā, vai tā bija publiski vispārzināma, un, ja šādas informācijas  saņemšanas brīdī, uz to nebija attiecināts konfidencialitātes nosacījums; 

 1. AUTORTIESĪBAS

 Šī Līguma ietvaros KV piešķir PIRCĒJAM  vispārējo licenci PAKALPOJUMAM. PIRCĒJAM aizliegts izmantot PAKALPOJUMA laikā pieejamo digitālo saturu darbībām, kuras neparedz šis līgums, t.sk., kopēt, pavairot, publicēt vai kā savādāk to izmantot  bez KV rakstveida piekrišanas un pretēji Autortiesību likuma tiesību normu prasībām. KV garantē, ka ar visām digitālā satura platformas liepajniekiem plus veidošanā iesaistītām personām ir noslēgts līgums, saskaņā ar kuru autortiesības uz PAKALPOJUMĀ pieejamo digitālo saturu un tā platformas risinājumiem pieder KV un tam nav zināma neviena trešā persona, kura varētu šīs KV tiesības apstrīdēt, kā arī likt šķēršļus PAKALPOJUMA izmantošanai un/vai izplatīšanai.

 1. DATU APSTRĀDE

 LĪDZĒJI piekrīt, ka katrs LĪDZĒJS kā datu apstrādes pārzinis un personas datu operators šā Līguma darbības laikā manuāli un/vai elektroniski apstrādā (ieskaitot datu vākšanu, reģistrēšanu, ievadīšanu, glabāšanu, pārveidošanu, izmantošanu, nodošanu, pārraidīšanu, bloķēšanu vai dzēšanu) no otra LĪDZĒJA saņemtus datus, tikai ciktāl tas ir nepieciešams un izriet no noslēgtā Līguma. Datu apstrādes mērķis un nolūks: līguma slēgšana, rēķinu sagatavošana un nosūtīšana, maksājumu pārvaldīšana, savstarpējā saziņa un sadarbības nodrošināšana, efektīvu KV pārvaldības procesu nodrošināšana, biznesa plānošana un analīze, pretenziju un/vai pieteikumu izskatīšana un apstrāde, jaunumu izsūtīšana ciktāl tas ir nepieciešams un izriet no noslēgtā Līguma. KV ievēro PIRCĒJA norādījumus, lieto nepieciešamos tehniskos līdzekļus un veic organizatoriskos pasākumus, lai aizsargātu fizisko personu datus un novērstu to nelikumīgu apstrādi. Personas dati tiks glabāti elektroniskā formā visā Līguma darbības laikā, kā arī piemērojamajos normatīvajos aktos noteiktajā noilguma termiņā, kura ietvaros var tikt iesniegtas sūdzības, celtas prasības un ierosināti līdzīgi procesi. LĪDZĒJS var nodot otra LĪDZĒJA personas datus piesaistītajiem apstrādātājiem, kuri šī līguma ietvaros sniedz grāmatvedības, juridiskos, IT vai cita līdzīga veida pakalpojumus. Noslēdzot Līgumu, PIRCĒJS piekrīt datu apstrādei, atjaunošanai un uzglabāšanai, identifikācijai, informācijas nosūtīšanai par PAKALPOJUMA izmaiņām un piedāvājumiem utml. PIRCĒJS, kurš šī Līguma ietvaros ir patērētājs, ir tiesīgs pieprasīt KV bez maksas izsniegt tā rīcībā esošo informāciju par PIRCĒJA personas datiem, ir tiesīgs pieprasīt to labošanu vai dzēšanu, kā arī nepieciešamības gadījumā ir tiesīgs atsaukt savu iepriekš izsniegto piekrišanu personas datu apstrādei. Šajā sadaļā noteiktie pienākumi ir spēkā neierobežotu laiku un paliek spēkā arī tad, ja kāds no LĪDZĒJIEM vienpusēji atkāpjas no Līguma, vai ja Līgums izbeidzas citādi.

 1. CITI NOTEIKUMI

 Šis Līgums stājās spēkā, PIRCĒJAM veicot PAKALPOJUMA abonementa pirkumu VIETNĒ, piekrītot tā noteikumiem un samaksājot abonementa maksu. Līgums tiek noslēgts uz nenoteiktu laiku un ir spēkā līdz uzņemto saistību izpildei. Tāpat PIRCĒJS ir tiesīgs atteikties no PAKALPOJUMA abonementa, veicot atbilstošas izmaiņas VIETNĒ. Atteikums šajā gadījumā attiecas uz turpmāko abonēšanas periodu, par kuru PIRCĒJS nav veicis samaksu un/vai neplāno to darīt. Jebkuru strīdu starp LĪDZĒJIEM, kas izriet no šī Līguma, LĪDZĒJI apņemas risināt pārrunu ceļā. Ja nav izdevies atrisināt strīdu bez tiesas starpniecības, strīds tiek izskatīts Latvijas Republikas tiesā.

Seko mums

Autorizēties

Reģistrēties

Klikšķini šeit, lai izvēlētos attēlu vai arī velc attēla failus un novieto tos šeit.

Spied šeit, lai izvēlētos attēlu.

Attēlam jābūt JPG formātā, max 10MB.

Reģistrēties

Lai pabeigtu reģistrēšanos, doties uz savu e-pastu un apstiprini savu e-pasta adresi!

Aizmirsu paroli

PALĪDZĒT IR VIEGLI!

Atslēdz reklāmu bloķētāju

Portāls liepajniekiem.lv jums piedāvā svarīgāko informāciju bez maksas. Taču žurnālistu darbam nepieciešami līdzekļi, ko spēj nodrošināt reklāma. Priecāsimies, ja atslēgsi savu reklāmu bloķēšanas programmu.

Kā atslēgt reklāmu bloķētāju

Pārlūka labajā pusē blakus adreses laukam ir bloķētāja ikoniņa.

Tā var būt kāda no šīm:

Uzklikšķini uz tās un atkarībā no bloķētāja veida spied uz:
- "Don`t run on pages on this site"
vai
- "Enabled on this site"
vai
spied uz