Svētdiena, 29. marts Agija, Aldonis

Pie mācību iestādes patvaļīgi uzstāda zīmi

Pie mācību iestādes patvaļīgi uzstāda zīmi
Foto: Lasītājs
04.02.2017 07:12

liepajniekiem.lv

Portālā vērsās lasītājs, kurš stāsta, ka Liepājas Valsts tehnikuma (LVT) audzēkņi ir neizpratnē par ceļa zīmi, kas uzstādīta Ventspils ielā pie rekonstruētās LVT ēkas.

Portāls pārliecinājās, ka Ventspils ielas malā pie LVT, kur ir zīme ”Stāvvieta”, zem tās uzlikta papildzīme, kas vēsta, ka pieturvieta paredzēta tikai LVT mācībspēkiem. Turklāt ieskatoties uzmanīgāk, atklājas, ka papildzīmīte ir nevis oriģināls, bet gan izprintēta A4 formāta lapa ar attiecīgo uzrakstu, kas piestiprināta ar līmlentu.

Praktiskās braukšanas instruktors Vitālijs Kapenieks portālam atzina, ka arī pamanījis minēto dīvaino zīmi. Tāpat viņš stāsta, ka vairāki kursanti taujājuši, kā jārīkojas, šādu zīmi ieraugot.

Praktiskās braukšanas instruktors atzīmēja, ka Ceļu satiksmes noteikumu krājumā šāda papildzīme nav atrunāta. Tāpat viņš pauda šaubas, vai šāda papildzīme ir uzstādīta legāli.

LVT direktors Agris Ruperts portālam atzina, ka nesaskata šajā apstāklī problēmu. Viņš skaidroja, ka zīme uzstādīta uz skolas zemes: ”Pedagogi, kuri uz darbu brauc ar personīgajiem transportlīdzekļiem, raksta iesniegumus un saņem atļaujas transporta novietošanai šajā vietā.”

Jautāts, vai zīmes uzstādīšana ir saskaņota attiecīgajās instancēs, A.Ruperts klāstīja: ”Pirms zīmes uzstādīšanas par šo tēmu interesējāmies, bet saņēmām atbildi, ka tas nav nepieciešams, jo zīme atrodas uz skolas zemes. Tieši tāpat, kā bedres šajā teritorijā mācību iestādei jālabo par saviem līdzekļiem.”

LVT direktors atzina, ka pats personīgi kopš rudens, kad zīme uzstādīta, nav to apsekojis: ”Iespējams, ka zīme varētu būt nolietojusies.” Viņš teicās uzdot mācību iestādes saimniekam to apsekot un, ja nepieciešams, atjaunot.

Liepājas pilsētas pašvaldības iestādes ”Komunālā pārvalde” Ielu infrastruktūras daļas vadītājs Mārtiņš Jākobsons, lūgts komentēt situāciju, portālam atzina, ka

iestāde satiksmi stāvvietā var organizēt pēc saviem ieskatiem, taču tas jādara, veicot saskaņošanu: ”Ja minētā papildzīme būtu saskaņota, tad tā būtu oriģināla un tajā, visticamāk, būtu norādīts: Izņemot ar tādām un tādām atļaujām.”

Aplūkojis minēto zīmi, M.Jākobsons piebilda: ”Visticamāk, zem izdrukātās loksnes ir norādīti metri, jo nekam citam šādā kombinācijā ar bultām nevajadzētu būt. Papildzīme noteikti ir patvaļīgi uzstādīta un neatbilst standartu prasībām. Precizējot apstākļus, domāju, tā tiks atjaunota sākotnējā stāvoklī.”

CSDD Liepājas nodaļas priekšnieka vietnieks Arnis Jekste, aplūkojis foto, sacīja: ”Komentārs īss. Doma skaidra, ko teritorijas īpašnieks ir vēlējies panākt un kā organizēt satiksmi, bet tā noteikti neatbilst noteiktai ceļa zīmju kārtībai un standartam.

Šāds izpildījums neatbilst arī Ceļu satiksmes noteikumos noteikto papildzīmju izskatam un, ja kāds šo papildzīmē noteikto prasību neievērotu, tad noteikti viņu arī nevarētu sodīt par to prasību neievērošanu, jo nav šādas ceļa zīmes, kā prasības viņš neievēro, jo tādas neeksistē!”

”Bet ja man personīgi būtu jāizvēlas, kur novietot transportlīdzekli, šajā gadījumā tur nenovietotu, jo doma ir skaidra, kā LVT tur vēlas organizēt satiksmi,” viņš piebilst: ”Ierosinājums – būtu jauki, ja tuvākā laikā šīs satiksmes organizācija tiktu sakārtota atbilstoši noteikumos un standartos noteiktai kārtībai un tad to ievērošana būtu saistoša jau visiem autovadītājiem.” 

26 komentāri

2017-02-04 08:12

Baigis: nuu ar tām ārpuskonkursa atļaujām, kas ir izdotas resnajam galam, momentā ir saprotams tas morālais gars, kas valda tehnikuma direkcijā.

2017-02-04 09:09

Andris Kļava: A ko darīt, ja pasniedzēja atbrauc uz savu darby a vietu nav, to aizņēmuši sīkie perdeļi kuriem ir tikai tiesības un nekādu pienākumu?!

2017-02-04 09:25

apkakāties: kāds atkal nosūdzēja...jeb nostakačoja...
ir priekš stukačiem speciāla aplikācija izveidota...

2017-02-04 09:26

exLVT: Nu tur tas laukums ir gana liels, lai nabaga pasniedzējiem pietiktu vietas, paies pars metrus vairāk un nekas nenotiks

2017-02-04 10:51

!!!!!: Citur pasaulē arī ir norādīts pie mācību iestādēm kur novietot savu auto mācību spēkiem un kur studentiem. Domāju, ka tas ir tikai pareizi.

2017-02-04 11:14

MC2: Es piekrītu 8.12. komentāram. Jā gan, lai pasniedzēji iet tālāk, gudri cilvēki vairāk domā par saviem padomniekiem. Vot, viņiem vajag autiņus nolikt pie pašas skolas ieejas, savādāk pārpūlēsies, tālu staigādami un kas tad varēs padomus dot un lieku reizi izdr ------

2017-02-04 11:17

sidrs: laiks pievienoties īso krāniņu partijai tad nebūs jākauc par to, kad kādam nav idota atļauja . varēsi pats rullēt kā ienāk prātā

2017-02-04 11:18

silts ieteikums: Rupertam jau sen vajadzēja savu amatu pamest! Tad piekaušana skolā, tagad patavaļīgi uzzīmēta zīme. Rupert, beidziet apkaunot Tehnikumu, un dodieties projām! Un labi tālu!

2017-02-04 11:20

visspareizi: Sīkie krupji lai iet kājām vai liek savus vecos bmw rūsasgabalus tālāk!

2017-02-04 11:25

lvt: a kapec ruperts mācībspēku mašīnas neļauj dzīt sētā? Tur reāli ir tikie viena mašina , tā pati Ruperta, Vietas atlikulikām . :)

2017-02-04 11:35

sals: nu ja sikie krupji nepelna tukstošus ka musu pasniedzeji tapec ari sikie brauc ar vecakiem BMV,bet musu bagatie un turigie skolotaji ar jauniem BMV kauns butu bernus šadi motivet labak macities un jus cienit jus neesat pelnijuši lai jus pasniedzejus cienitu cieniet savus audzekņus tad ari nopelnisiet cienu no berniem FUI ir musu pedagogi neko vairak nevar pateikt es pat vinus necienu piedzis cilveks jo saucamajosPSRS laikos berni savus skolotajus cienija un pat dievinaja tad skolotajiem nebija visatļautiba ka tagad.......

2017-02-04 12:11

Ruperta k-am: apziniet un sākumā izpētiet kur sākas un kur beidzas tenikuma zeme....tad nebūs jāzīmē dzeltenās strīpas uz kaimiņu mājas iedzīvotāju kopīpašuma zemes! Tai jūsu patvaļībai būs jāizbeidzas!!!

2017-02-04 12:37

Nu,: re, atkal LVT!

2017-02-04 12:57

Ieteikums "sals": Iemācies ielikt pareizi kaut nedaudz pieturzīmes!Izskatās,ka skolā esi tikai stundas atsēdējis,bet ne mācījies! Veiksmi latviešu valodas apguvē!

2017-02-04 14:28

Kauns: Liepājas valsts tehnikums nespēs pārsteigt ar visādiem brīnumiem , kamēr nebūs normālas direktors . Vienkārši kauns mācīties tada skola . Fuj .

2017-02-04 15:34

es -1: Bērniem neļauj iebraukt skolas teritorijā, drīz neļaus arī ienākt.....bet ko tad tie skolotāji tur darīs, kur pelnīs lielo naudu?

2017-02-04 15:47

to 12:57: tu zini ko, ne tev vai jums man macit latviešu valodu, ej un iemacies pats, ka komunicet ar sabiedribu, atradies te kautkads mesls, kas macis man rakstit ja tev vajag savas pieturzimes vari likt aiz katra varda atsedi savas stundas un tad redzesim ko busi iemacijies smiekli nak no šada pareiza merkaķa macibam, un ja kas es esmu sieviete nevis virietis skaidrs dažas pieturzimes ieliku tu neandertalieti platies te ar savu pareizrakstibu MERGLI.

2017-02-04 22:07

siksna visiem nerātneļiem: to 15:47!
Tā pagrūti man būtu nosaukt jūs par sievieti,jo lamājaties,kā tāds neizglītots sakārnis!

2017-02-05 05:28

lielais: Skolas vadība parāda audzēkņiem ,jo lielāks priekšnieks ,jo vairāk visatļautība,padomājiet ko tāds tehnikuma Direktors darītu ja viņš būtu saimas deputāts.

2017-02-05 11:36

atcerieties- jaunība: Jā man arī šķiet izlasot komentārus,ka skolas pedagogi nav īpaši augstu IQ! Audzēkņu komentāriem pretī rupjus komentārus loģiski,ka raksta tikai pedagogi vai viņus atbalstosas personas! Jautājums,direktoram,vai tad 'sādas zīmes uzstādīšana ir vienīgais pareizais komunicēšanas veids ar savas skolas audzēkņiem! Cienijamie pedagogi,ja jūs esat uzsākusi šādā veidā komunikācijas cīņu ar saviem audzēkņiem,tas liecina ka j ūs šajā cīņā jau esat zaudētāji,Jus esat audzinatāji savā skolā,bet ja jūs nenem vērā,tad ar šādām zīmēm arī neko nepanāksiet! Ļoti žēl, ka direktors savā skolā ir bezspēcīgs darbā ar jauniešiem! Varbūt vajag kaut ko laikmetīgu!

2017-02-05 12:13

Frantic: Nabagiem nabagu problēmas...

2017-02-05 13:26

>atcerieties- jaunība: Jā, jā vajag pie tās tehnikuma lietas piestrādāt, VIP stāvietas pasniedzēju autiņiem, VIPistiņu stāvietas audzekņu autiņiem, smēķētavas pasniedzējiem, smētētāju vietas audzēkņiem. Pie pārejas uz Ventspils ielas uzstādīt luksaforu, lai audzēkņus ar tampasiem ausīs nenobrauc, kad skrien pēc aliņa uz pretējo veikalu.Kaimiņmājai sētā ieviest niknus suņus, lai audzēkņi nelien pīpāt un nepiemēslo sētu. Rezi nedēļā kopējā sapulcē skaidrot audzinātiem un audzēkņiem pienākumus un tiesības.

2017-02-05 13:55

aaaaaaaaaa: Ak, dievs, cik daudz negāciju par vienu štrunta zīmi- tad nu gan visi atraduši problēmu!!!!

2017-02-05 16:41

Ziiigiss: Ko jūs ņematies par vienu zīmi? Izskatās, ka visus negatīvos komentārus raksta vidusskolu skolotāji. Tehnikums atņem audzēkņus! Man divi bērni mācas tehnikumā un es neko sliktu nevaru teikt! Abiem ir stingras prasības. Un tas ir labi. Pajautāšu jums visiem, kas par problēmu? Prasa daudz, liek mācīties? Tad paliekat savās vidusskolā un augstskolās izkrītiet jau pirmajā semestrī! Tehnikumā iemāca izturēt, kas tur slikt? Jācīnās par sevi!

2017-02-05 20:35

No mušas zilonis: Vānes ielā ir plaša stāvvieta, kur savu auto var novietot ne tikai pasniedzēji, bet ari skolēni un līdz Ventspils ielai pārsimts metrus var aiziet ar kājām. Tiešām taisa traģēdiju ne no kā. Pašiem par sevi smiekli nenāk? :D

2017-02-05 22:25

Juuta: Kad es kā students mācījos Liepājas Universitātē,tad arī neiedomājos likt savu auto sētā,bet gan pirku biļeti vai liku laut kut tālāk,jo ir cieņa pret pasniedzēju,un likās loğiski,ka sētā liek pasniedzēji. Un tikai. Pie Lvt jau redzams,kurś audzēknis ir tas,kurš vienmēr savu vecāku dāvināto auto liek pasniedzējiem paredzētā vietā. Ja varētu,viņš vēl iebrauktu skolā. Bet cieņu jau iemāca ğimenē.

1/500

Liepajniekiem.lv neatbild par rakstiem pievienotajiem komentāriem. Aicinām ievērot pieklājību, toleranci un iztikt bez rupjībām.

Uzmanību!

Lai mazinātu iespēju portālā manipulēt ar komentētāju viedokli un noskaņojumu, komentāri, kuru autori diskusijās piedalās ar vairākiem vārdiem, tiek iezīmēti pelēkā krāsā. Tā kā šis process ir tehnisks, ir iespējamas situācijas, kurās iekrāsotie komentāri var nebūt no viena autora, vai arī neiezīmētos komentārus rakstījusi viena un tā pati persona.

Autorizēties

Reģistrēties

Klikšķini šeit, lai izvēlētos attēlu vai arī velc attēla failus un novieto tos šeit.

Spied šeit, lai izvēlētos attēlu.

Attēlam jābūt JPG formātā, max 10MB.

Aizmirsu paroli