Svētdiena, 7. jūnijs Gaida, Arnis, Arno
Abonēt

Lasi vairāk ar
liepajniekiem.lv abonementu

Pie pupa zem šalles

Pie pupa zem šalles
Foto: Ruslans Šuļga
16.07.2019 07:15

liepajniekiem.lv

Pārsteigta par to, ka, jaunajām māmiņām, kas apmeklē Liepājas Reģionālo slimnīcu, nav iespējas netraucēti pabarot savu zīdāmo mazuli, bija liepājniece Ilze Karazina, kas pati ar šo problēmu saskārusies, apmeklējot slimnīcā pediatri. Speciāli ierīkota telpa, kurā māmiņai netraucēti pabarot savu mazuli, šajā medicīnas iestādē nav. Tādas vietas trūkst arī citviet pilsētā, norāda jaunās māmiņas.

Meklē tumšāko stūri

“Man tas liekas absurdi, ka slimnīcā, kas ir lielākā reģionā ar vislielāko Dzemdību nodaļu, nav ierīkota atsevišķa telpa, kur māmiņām pabarot savu bērniņu. Esmu šo jautājumu uzdevusi gan medmāsām, gan pediatriem. Visi kā viens sacīja, lai rakstu ierosinājumus slimnīcas vadībai,” piedzīvotajā dalās I.Karazina. Viņasprāt, lai šādu telpu ierīkotu, neko daudz nevajag – mazu dīvāniņu vai mīkstu sēdeklīti un pārtinamo virsmu.

Lai pabarotu savu zīdainīti, sieviete slimnīcā izlīdzējusies dažādi.

“Principā, atrodot tumšāko gaiteņa stūri, vai arī pateicoties atsaucīgai pediatrei, tikām ielaisti kādā tuvumā esošā brīvā ārsta kabinetā uz 10-15 minūtēm,” atminas I.Karazina, un piebilst, ka tas, protams, ir neoficiāli, ne pārāk legāli.

“Cilvēki staigāja garām, skatījās, protams. Nav patīkami,” viņa atceras reizes, kad nācies bērnu barot turpat gaitenī. Tas ir intīms pasākums, ko tomēr negribas citiem reklamēt. Un arī attieksme no cilvēkiem ir dažāda, ir, kam tas pat šķiet nepiedienīgi.

Taču I.Karazina uzskata, ka šis jautājums vēršams plašāks, ne tikai runājot par Reģionālo slimnīcu. Ilze ar ģimeni neilgu laiku dzīvojusi Zviedrijā, tāpēc ir ar ko salīdzināt. Šajā Skandināvijas valstī vispār neesot sastapusies ar problēmu, kur pabarot bērniņu. “Jebkurā lielveikalā bija atsevišķa telpa, kur to varēju brīvi darīt. Un tā nebija tualete ar pārtinamo virsmu blakus tualetes podam.”

Blakus podam barot negribas

Jāsaka, ka visbiežāk tieši šādi – tualetēs, tas ir organizēts Liepājā – lielveikalos, degvielas uzpildes stacijās, sabiedriskās ēdināšanas vietās u.c., kur bērniņu var pārtīt, bet ne pabarot. Mūsu apvaicātās ar krūti barojošās jaunās māmiņas uzsvēra, ka zīdīt bērnu, sēžot uz poda, ir visai pazemojoši. Turklāt sociālajos tīklos regulāri uzvirmojošās diskusijās lasāms, ka ne vienmēr un visur šīs labierīcības tiek uzturētas pienācīgā kārtībā. Tieši nepatīkamās atmosfēras un nepieņemamās higiēnas dēļ māmiņas tur uzturēties ar bērniņu neizvēlas.

“Nereti pārtinamā virsma ir bez mīkstā matracīša,” vēsta kāda mamma. Bet cita piebilst, ka šķiet, telpa iekārtota tikai, lai būtu, lai konkrētā vieta saņemtu augstāku kvalifikāciju. Tas, cik tas viss atbilst kvalitatīvai realitātei, ir cits jautājums.

“”Māmiņu istabu” trūkums ir ļoti sāpīga lieta visas Liepājas mērogā,” raksta kāda liepājniece. “Reiz māmiņa no Rīgas, ierodoties Liepājā, man jautāja, kur es varu pārtīt un reizē pabarot mazulīti. Bet man nebija, jo atbildēt, jo tādas – komfortablas, kaut cik tīras un īpašāk aprīkotas – nemaz nav.”

Patiesībā tāda vieta ir pludmales pieejamības kompleksā, kur pašvaldība pirms gada iekārtojusi telpu tieši jaunajiem vecākiem bērniņa pabarošanai un pārģērbšanai. Taču izrādās, ka daudzi vecāki par šādu telpu neko nezina vai arī uzskata,ka tas ir pieejams tikai vasarā, kad apmeklē pludmali vai parku.

Kā liepājnieces izlīdzas? Vasarā esot vienkāršāk, un sievietes nekautrējas barot bērnus turpat kafejnīcās, parkos, sežot uz soliņiem, pat sabiedriskā autobusa pieturvietās. Gan piesedzoties ar kādu šalli, gan arī īpaši neslēpjoties. Bet gada aukstajā laikā mammas plāno savas aktivitātes tā, lai kad mazulis modīsies un gribēs ēst, jau būtu mājās.

I.Karazina spriež, ka “māmiņu istabas” ir nepieciešams vietās, kur organizēta infrastruktūra bērniem.

“Jā, mēs varam runāt par bērniem draudzīgu vidi Liepājā, bet tajā pašā laikā šajā virzienā nekas netiek darīts. Saprotu, ka visā pilsētā to noorganizēt nevar. Taču vietās, kur pulcējas bērni, viņu mammas, gan vajadzētu spēt rast šādu iespēju.

Tas jau nav nekas ārkārtējs. Man ir trīs bērni, un astoņu gadu laikā kopš pirmā bērniņa piedzimšanas Liepājā šajā situācijā nekas nav mainījies. Māmiņas parkā sēž satinušās šallēs, jo zem tām ir paslēpts bērniņš pie pupa.”

Sāks domāt

Liepājas Reģionālās slimnīcas valdes loceklis Andris Vistiņš norāda, ka līdz šim nav saņemti rosinājumi no māmiņām par bērnu barošanai pielāgotas telpas nepieciešamību, “varbūt ļoti sen”. “Es neatminos, ka līdz mums vēstuļu vai ierosinājumu formā kaut kas būtu atnācis tagad,” viņš saka, bet sola, ka situāciju var labot, ja ir konstatēta problēma.

“Ja iedzīvotāji rosina, ka par to jādomā, tad, mēs varam apdomāt un izskatīt. Šo ziņu lieku aiz auss, un skatīsimies, kādas ir iespējas.”

Taču pagaidām slimnīcas pārstāvis neko konkrētu nesola, jo “jāsaprot, kādas ir iespējas un kurš risinājums būtu saprātīgākais”. “Domāju, ka tas būtu jādara Konsultatīvās nodaļas ietvaros. Bet tā ir nodaļa, kas mums jau ir izremontēta un pašlaik tur būtiskas pārbūves nav plānotas. Arī visi kabineti šajā nodaļā ir noslogoti. Sāksim domāt, vai tomēr kādai esošajai telpai nemainīt funkciju vai arī tad meklēsim kaut kur tās tuvumā, un tad ar norādēm informēsim, kurp doties, ja ir tāda vajadzība.”

Savukārt Liepājas pilsētas domes Vides, veselības un sabiedrības līdzdalības daļā norāda, ka iespēju pabarot un pārtīt mazuli pludmales pieejamības kompleksā šim mērķim pielāgotajā modulī ir izmantojuši daudzi vecāki. “Atsākoties pludmales sezonai, arī šogad šī iespēja ir guvusi atsaucību un jaunie vecāki labprāt izmanto šo iespēju,” teic pašvaldības sabiedrisko attiecību speciāliste Evita Enģele. Šosezon jau bērnu istabu pludmales pieejamības kompleksā izmantojuši vairāk nekā 250 jauno vecāku. “Tā kā varam apgalvot, ka pakalpojums ir pieprasīts,” norāda E.Enģele.

Cer uz uzņēmēju atsaucību

Par telpas uzturēšanu kārtībā, kā arī apmeklētāju uzskaiti rūpējas Liepājas Neredzīgo biedrība. Kompleksā uz vietas sastaptais biedrības pārstāvis Ilvars Miglinieks pastāstīja, ka saulainās, siltās dienās ierīkoto telpu izmantojušas līdz pat 12 māmiņām ar mazuļiem. “Vairāk arī nemaz nevar paspēt, jo strādājam no pulksten 11 līdz 19, un vienai māmiņai ir vajadzīgs ap 20 līdz 30 minūtēm. Tāpēc dažkārt nākas pagaidīt rindā,” novērojis I.Miglinieks. “Jā, māmiņas zina par šo vietu, viena otrai pasaka, šeit ir arī informējoši uzraksti. Arī paši piedāvājam, ja redzam, ka ir tāda vajadzība.” Sliktu laikapstākļu gadījumā kompleksu apmeklē viena divas māmiņas ar mazuļiem. Tā kā ierīkotā telpa tukša nestāv ne dienas. Pēc katra apmeklējuma darbinieks telpu uzkopj, dezinficē, jo videi ir jābūt sterilai. I.Miglinieks atminas, ka vēl pirms specializētās telpas ierīkošanas, māmiņas lūgušas, vai var ieiet un pabarot bērniņu. “Ja bija brīvs, protams, atļāvām. Iedevām vēl beņķi, lai ir, kur apsēsties.”

E.Enģele pastāsta, – pirms iekārtot pirmo bērnu istabu Liepājā, pašvaldībā tika izveidota darba grupa, lai novērtētu esošo situāciju un rastu risinājumu. Esot aptaujātas organizācijas, kas strādā ar ģimenēm par to, kur Liepājā šādas vietas vēl būtu nepieciešamas. Tika norādīts, ka tas būtu Raiņa parka rajons, kā arī pats pilsētas centrs. “Tika uzrunātas Liepājas lielākās tirdzniecības vietas ar rosinājumu šādas barošanas telpas ieviest savās telpās, tāpat izskatīt iespēju izveidot ģimeņu autostāvvietas,” zina teikt pašvaldības pārstāve, taču realitātē pašvaldības izveidotā telpa joprojām ir vienīgā šāda vieta. Tiekot izskatītas arī iespējas šādu telpu ierīkot kādā no pašvaldības iestādēm, taču ieceres īstenošanai traucējot piemērotu telpu un nepieciešamā finansējuma trūkums. Tad nu šķiet, ka mammas parkos turpinās tīties šallēs un savus bērnus Liepājā zīdīs publiskās vietās.

57 komentāri

2019-07-16 08:25

Mamma: Tā tik tiešām ir problēma. Man ar nācies slimnīcā ilgi gaidīt,lai tiktu uz pieņemšanu pie pediatra. Būtu ļoti liels prieks,ja Liepāja kļūtu draudzīgāka pilsēta jaunajiem vecākiem!

2019-07-16 08:28

nu kur problēma: pabaro bērnu pirms iziešanas no mājas,2-3 stundās kamēr bērns guļ var paspēt iepirkties un pastaigāties.Tā es un manas draudzenes darījām.

2019-07-16 09:09

Telma: Tātad aukstajā laikā var pielāgoties,bet siltajā nē ? Baros visur,kur nav slinkums..

2019-07-16 09:38

Aurelijs: redzēju čigainietes kapejnīcā , pie galdiņa sēdēja un cigainēns mierīgi sūca mātes cici , pa to laiku dāmītes sūcs mierīgi alu , laikam lai čigainēns labi nguļ

2019-07-16 09:53

migla: Neesmu māte, bet mums ar sieviņu ir trīs burvīgi bērni! Nevajag visur meklēt problēmu, pastāv arī iespēja pielāgoties dažādiem apstākļiem, plānojat savu laiku, kur, kad būsiet un ieplānojiet barošanas! Mēs tādas problēmas nesaskatījām! Drusku mūsdienu cilvēks ir izlaidies! Ja nebūs uz ietves paklājs, tad tā ir cietsirdība pret jauno māmiņu!

2019-07-16 10:01

Klucis: Ja konsultatīvajā gan tak ir daudz vietas vai nevar ko līdzīgu kqbinitei novietot kāda stūri , nevajag jau uzreiz kautkadu telpu celt , piemēram ka ZZ foto kabīne , krēsls un galdiņš un vis Oki Doki ! Padomājiet !

2019-07-16 10:03

kā līdz šim: bērni ir bijuši pabaroti,pārtīti.Nu tagadējās saucamās mammeles ir tā izlaidušās.Agrāk tādi pamperi nebija,pārtinamās telpas arī ne.Viņas tik iedomājas ka visur priekšroka,visur jāpatur durvis,jāpalīdz uzcelt,iecelt ratus.Kauns par šīm vārgām.

2019-07-16 10:09

Goofy: Ilze.... Tu tak esi “gudra” !!! Ja Tev kauns par to pabaro mājās manai sievai nebija problēmas ar bērna barošanu nedz laukā uz ielas nedz kādā sabiedriskā telpā!!! Tas atkarīgs tikai un vienīgi no pašas drosmes! Un es nesaprotu ko tur slēpt tas tak dabīgi!

2019-07-16 10:27

Sieva: Nu nez, kas Jūs par vīriem, ja internetā var plikšķināt pa taustiņiem un nosodīt svešas sievietes! Par sievietēm jau vispār paklusēsim, ka tik savu asti pacelt uz sveša fona. Es varu un citām ar jāvar!

2019-07-16 10:35

Arī mamma: Arī nesaskatu problēmu. Plānojiet tak savu laiku.

2019-07-16 10:50

parasts pensikis: ja jau smuki cici tad nav ko kautreties bet ja nav tad ...

2019-07-16 11:13

aitām: Normālas mātes pratīs plānot laiku, lai bērns nav jābaro! Un pienu var taču noslaukt pudelītē un barot cik tik lien!

Patiešām izskatās, ka barīņam māmaļu, kuras nav nobriedušas, ir saprāta problēmas. Ar kašķa cēlāju Ilzi priekšgalā! Bet ne visas tādas ir. Ir arī apķērīgas māmiņas.
Tad ar ratiem kā svētām govīm jāstumjas pa gadatirgu pūļiem vai pārpildītu veikalu braucot citiem uz kājām, un smērējot drēbes ar ratiem! Nu vēl istabu vajadzēs barošanai! Kauna nemaz nav? Lai tās kurām ir sveša laika plānošana ,dod naudu, tad uztaisīs! Kā dzimumsakaros stāties, to ļoti labi zin, bet kā bērnu pabarot plānojot laiku, vai līdzi paņemt pudelīti ar pienu, to nezin nekādi.

2019-07-16 11:14

Tomāts: Pilnīgi nesaprotu kā PSRS laikā mēs varējām izaugt par cilvēkiem, nebija tak pat pārtinamo galdu un tualetes poda vietā caurums grīdā. Aiz labas dzīves galīgi izlepuši palikuši.

2019-07-16 11:24

I am Sise: Jā, jā vēl agrāk dinozauri staigāja...Smieklīgi runāt par to, ka āgrķ bija tā'. Māmiņas ir pelnījušas primitīvas ērtības sabiedriskās vietās, tāpat kā mums tikai normāla prasība
liekas vides piejamība cilvēkiem ratiņkrēslos, kas agrāk bija neiedomājami. ( neesmu jaunā māmiņa, esmu jau vecmāmiņa)

2019-07-16 11:27

I am Sise: Agrāk arī dinozauri staigāja, un agrāk pilnīgi neiedomājama bija prasība par vides piejamību cilvēkiem ratiņkrēslos. Mūsdienās visur ir wi fi, toties nav pieejamas primitīvas ērtības bērna pabarošanai. Dīvainas tās prioritātes ( neesmu jaunā māmiņa, esmu jau vecmāmiņa)

2019-07-16 11:27

jo tālāk, jo trakāk: ...sabiedriskā vietā pārtinamo galdu ar matracīti ??? No kāda materiāla tam jābūt, lai uzdrošinātos likt savu bērnu?

2019-07-16 12:04

Ieteicējs: Es iesaku māmiņām, kas baro bērnus ņemt abas krūtis laukā, lai visi var paskatīties. Vienu krūti kaukā pa maz ir.

2019-07-16 12:06

To jo tālāk, jo trakāk: Kādu mīkstu virsmu, kas ar vaskadrānu apvikts vajag gan. Neviena normāla mamma, protams, uz tā savu bērnu virsū neliks, ja pašai nebūs līdzi autiņš, ko paklāt zem mazuļa.

2019-07-16 12:54

nevīžas: Tfuu, nu ka nav kauns cilvēkos zīdīt bērnu, tas ir ļoti nepieklālīgi !VAR TAČU SAVU PIENU IESLAUKT PUDELĪTĒ,un tādā veidā pabarot nevis vilkt savus pupus cilvēkos ārā.Galu galā vajag aprēķināt laiku, ja mammele kaut kur vazājas ilgāk ,lai nav jāzīda bērns cilvēkos !

2019-07-16 13:02

Padomā tik !: Tad ratos grib vizināt bērnu , tad vēl ar krūti barot un pat pārtīt - tā pie mums , alu cilvēkiem, nebūs !!

2019-07-16 13:34

Hmm: Nu gan Ilzīte kārtējo reizi megaproblēmu uzraka...Un "liepājniekos" šīs bābu panckas ir pirmais raksts:DDD Velns,ja vairs galīgi nekas nav,ko aprakstīt,tad cērtiet šo tenku lapeli ciet!

2019-07-16 13:59

Koks: Plik cuz arī vaig rādīt.

2019-07-16 14:29

Arī es esmu: mamma,bet savu bērnu nekad publiskā vietā nebaroju,visu saplānoju atbilstoši bēbīša režīmam.Mūsdienu mammām taču visu laiku jādauzās apkārt,bērns,čīkstošs,pīkstošs mazulis jāstaipa līdzi,kā tik kaut ko nenokavētu...

2019-07-16 14:41

Kauns: Cilvēks uzraksta un sāk risināt kādu problēmu, bet nē...uzrodas pilns ar nosodītājiem. Jums pukstētajiem no tā sliktāk paliek, ka tiktu izveidotas šādas vietas? Liepājā tā ir problēma! Ne vienmēr var saplānot savu laiku un gadās arī neparedžeti gadījumi. No sirds ceru, ka šādas vietas būs aiz vien vairāk!

2019-07-16 14:47

janka no tautas: Pāris simts eiro jautājums... Ja jaunajām sievietēm vajag šādu telpu, tad jātaisa augšā. Pieliks pārdesmit centus pie pakalpojuma maksas un gatavs.
Vecās krokas,lai šļūc tālāk ar savām nostaļģijām pēc sovjeta.

2019-07-16 14:48

Apbrīnojama padomju domāšana: Ja, es būtu Jūsu mamma, man būtu ļoti kauns par to, ka esmu izaudzinājusi tik rupjus, nepieklājīgus bērnus. Un šitādi vēl itkā audzina paši savus bērnus "pareizi".Fui!

2019-07-16 15:00

ome: Pēdējā laikā sāk likties,ka liepājniekiem tik iedod šaujamo,lai var apšaut visus zīdaiņus! Ta rati traucē,ta pašas mātes traucē.Jums ka tikai ir krogs ik uz stūra,kurā ir beņķis,lai var ērti alu pasūkt! Ne jau visas māmiņas pārvietojas ar auto,ne vienmēr var tā saplānot,lai ēdienreizē būtu mājās.Kā tādi tumsoņas.No centra līdz slimnīcai vien paiet stunda ceļā.Ar ko tad tie mētelīšu virinātāji atšķiras no māmiņām,kurām jūs piedāvājat ar plikām krūtīm sēdēt publiskā vietā?Nav ko savas asprātības te lieki bārstīt,lai māmiņas cīnās par sevi un saviem bērniem.

2019-07-16 16:18

pups: visa dzemdību nodaļa smejas par mūsdienu vārgulītēm - jaunajām māmiņām ,tik nevarīgas ...ārprāāč :DDD!!

2019-07-16 16:31

=>ome: Ko Tu tur muldi, stunda ceļā, no kurienes? No Pērkones varbūt. (es runāju par sabiedrisko transportu). Vēl tikko vajadzēja līdz slimnīcai aizbraukt, no centra 20 minūtes.

2019-07-16 16:54

esse: Jūs tā runājat, it kā uz Liepāju tikai liepājnieki brauktu. Un ja kāds no citurienes brauc, tad tikai ar mašīnu. Dzīvē gadās visādi, mašīna var saplīst! Ja man ar bērnu jātiek no Nīcas uz Liepājas slimnīcu un atpakaļ, tad ar sabiedrisko transportu es to nevaru izdarīt 3 stundās! Pabaroju bērnu mājās, aiziet līdz autobusam prasa 20 min, 50 min līdz Liepājai, 10 min sagaida autobusu uz slimnīcu, 20 min līdz slimnīcai. Tā jau ir 1h 40 min. vismaz stunda slimnīcā (reģistratūra, rinda, pediatrs) un tad ceļš atpakaļ. Kopā aptuveni 4-5h. Un tas viss ar nosacījumu, ka transports kursē pēc saraksta un nekur nekas nekavējas.

2019-07-16 17:14

starp citu: Traki, kad pediatrs ir viens, bet rindā gaida ap 5 māmiņām ar zīdainīšiem. Vienreiz pediatre piedāvāja paēdināt bērnu savā atpūtas telpā

2019-07-16 17:17

Njā: modernās māmiņas orientējas interneta dziļumos,bet no bērnu kopšanas nezina pat elementāras lietas,kuru dēļ tad jāskrien uz slimnīcu,pēc tam pukstot par garām rindām,attieksmi,nē tādām telpām!

2019-07-16 18:35

to esse: Esi tik debila, ka nezini, ka bērnam var paņemt līdzi pienu pudelītē?

2019-07-16 18:46

Vipi: Esmu pārsteigta, cik daudz tumsoņas mums te komentē. Ārprāts, kāds kauns par tādiem liepājniekiem....nožēlojami. Tādi komentētājiem visdrīzāk pašiem nav bērnu vai nav baroti ar krūti, vai arī paši "iestrēguši dziļā tupībā".
Es esmu māmiņa, kas baro ar krūti, un arī ĻOTI BIEŽI saskāros ar problēmu, ka nav, kur pabarot mazuli pilsētā. Tagad mazulis ēd papildu ēdienu, tad tā nav vairs tik aktuāla problēma, bet līdz 6 mēn.vecumam bija grūti- gāju invalīdu labierīcībās. Pretīgi, bet vismaz iespēja paslēpties no citu acīm tādā intīmā procesā.
Sen šādu jautājumu vajadzēja aktualizēt. Malacis Ilze! Lai Liepājai izdodas radīt miermīlīgāku vidi mazuļiem un viņu puncīšiem! ;)

2019-07-16 18:53

Varētu domāt,ka: kādam kaut kas tiks atņemts,ja pilsētā tiks iekārtota šāda veida telpa.Kuram no kliedzējiem,apņirdzējiem un moralizētājiem paliks sliktāk?!

2019-07-16 19:26

Meitene: Tiem gudriniekiem, kas bļauj par stulbumu un pudelīšu lietošanu vajadzētu paskatīties tālāk par savu degunu. Ne visi bērni ēd atslauktu pienu no pudeles. Bet uzstādījums "es varēju, jums arī jāvar" vispār liekas šausmīgs... Kauns par šādiem gudriniekiem.

2019-07-16 19:48

vasara100: Bērni no pudelītes pienu ēd daudz labprātāk, nekā no sasvīduša, sāļa pupa! Es savus bērnus izbaroju ar krūti. Ja nepieciešamība , līdzi ņēmu pudelī ar pienu. Nekādu problēmu nebija.

2019-07-16 19:53

esse: Piebarošana no pudeles (arī ar krūts pienu) var radīt problēmas ar zīdīšanu, jo krūts gals atšķiras no lateksa knupja.

Iesaku palasīt Zīdīšanas ABC, ko izdevis Slimības profilakses kontroles centrs

2019-07-16 19:57

To vasara100: Hm, man gan nav ne sāļi, ne sasvīduši pupi, un bērns no pudelītes neēēēd.kas vēl nav skaidrs?!

2019-07-16 20:01

Nnn: Es lasu un esmu šokēta. Tauta ieraudzīja,ka māmiņa baro bērnu ar krūti. Šausmas. Mana meita bija viena no tām ,kas pudeli neņēma,tad ko man vajadzēja darīt? Gadu ārā no mājas neiet. Man vienmēr bija līdzā paladziņš uzklāju virsū un neviens neko ne redzēja nē dzirdēja. Apsēdos parkā un pabaroju. Neviens pat virsū neskatijās. Nu varbūt tagad viss ir savādāk ,pagājuši tomēr 16 gadi. Bet izskatās ka cilvēki palikuši pavisam jocīgi.

2019-07-16 21:16

tai VIPAI: Zini ko, ja tev ir bērns-zīdainis tad nevazājies stundām pa pilsētu, bet gan ESI LAICĪGI SAVĀS MĀJĀS ,kur tu mierīgi vari zīdīt savu bērnu. Pa parku vazājies tikai tad, ja līdz ir pudelīte, kaut ar ņovārītu ūdeni ko zīdīšanas starplaikos izmantot , un viss! Mūsdienu mammeles nu patiešām ir nu tik bezspēcīgas, ka jvienkārši av komentāru.

2019-07-16 22:12

vasara100: Ja redzam, ka sieviete publiskā vietā atļaujas atkailināties un barot bērnu, noteikti nekavējoties jāziņo policijai. Tā jau ir perversija, par ko ir jāsoda. Tādi skati visiem nav jāredz! Publiskā vietā bērns jābaro no pudeles, ja jau dzemdētāja ir tik tupa, ka nevar laiku saplānot, lai iepriekš pabarotu zīdaini!

2019-07-16 22:34

: Mjā.. Mums līdz cilvēcībai vēl augt un augt, tik kamēr liela daļa padomju cilvēku nebūs zem zemes nekas nemainīsies. Policiju saukt ja redz ka baro ar krūti, līmenis personai. Un ko policija izdarīs, ja sievietes var sauļoties ar atkailinātu augšdaļu un tas nav ne perversija, ne aizliegts? Te nu policija tik parādīs Jums ar pirkstu pie deniņiem, un ieteiks savu veselo saprātu sameklēt.
Vasara, nu kur Jūs tik neapgaismota esiet, ka neziniet ko drīkst un ko nedrīkst darīt sabiedriskās vietās?

2019-07-16 22:54

Pārsteigums: Cik daudz un dažādu viedokļu. Kam tas nav aktuāli, to nesapratīs. Slimnīc patiešām pie pediatra vienā laikā ierodas ap 5 bērniem. Ne visiem ēd ik pēc 3 stundām, un var iedot pudelīti,.saplānot ēšanu. Bērns prasa savu, un ko gudrīši iesaka, teju jaunajiem vecākiem jāpārvācas uz draudzīgāku pilsētu, kur rati netraucēs, bērnu būs prieks. Liepājas vadībai sen būtu lauks domāt par jaunajiem liepājniekiem. Ne pie ārsta var tikt, ne bērnudārzā.

2019-07-16 23:35

sela: Situācija, manuprāt, ir vienkārši traģiska. Laikā, kad latvieši vienkārši izmirst, kad katrs bērniņš būtu sargājams un lolojams, tik lielu naidu, nenovīdību un stulbumu pret māmiņām un bērniem - tas ir par daudz. Pārgudrajiem liekas, ka ar viņiem pasaule izbeigsies, tikai tā nebūs un nākotne piederēs bērniem, nevis veciem īgņām.

2019-07-16 23:36

piekrītu!: Tiešām vairs nav padomju laiki, kad kādām sabiedrības grupām būtu īpašas priekšrocības - tagad visi esam vienlīdzīgi, gan vīrieši, gan sievietes, nekur vairs nav bez rindas jālaiž vecāki ar maziem bērniem, tāpat kā veciem cilvēkiem nav jāizrāda cieņa, neviens nevienam neko nav parādā un katra indivīda problēmas ir tikai šī indivīda problēmas. Tagad gribu un uz ielas rādu pupus, gribu - krānu, un viss bumbās! Par ko tad cepamies?!

2019-07-16 23:55

vasara100: Ja bērns neēd no pudelītes, tas jāved pie ārsta. Tas var liecināt, ka bērnam ir garīga atpalicība kā mātei.

2019-07-17 00:06

5 bērnu māmiņa: Eu, nopietmi! Šos komentārus raksta liepājnieki? Tiešām esam trešā pasaules valsts? Agrāk bērns nobļāvās līdz pagurumam, kamēr mamma gāja atpakaļ uz fermu strādāt. Un tādi nu jūs esat izauguši - nejutīgi. Protams, ka var pabarot da jebkur. Protams, ka citiem maza bēda, ka par to nevajag satraukties. Bet, ka māmiņām esot jāsapāno savs laiks, vai pudele jāgrūž, lai pāris primātiem nebūtu nepatīkamai, vai kad bērns vēl ratos, pat veikalā nevar iet? Nu c'mon! Tiešām inteliģenti cilvēki to raksta, kas paši no olas izšķīlušies?

2019-07-17 03:32

yo yo: Jaunajām māmiņām arī dzemdēt kļuvis par grūtu, tāpēc jānodrošina, lai viņu vietā dzemdētu cits! Starp citu, tā jau ir visās attīstītajās valstīs!

2019-07-17 06:26

Gerda: Citas mamminas baro ar kruti kafūzī ,parka uz solina,lielveikala un nekadu problemu neredz ,skats man personigi netraucē ,bet no etikas skatoties hmmmm .......

2019-07-17 07:52

pupainais onkols: Es ar tik par to ka sievietes publiski atkailina krūtis un baro bērnus. Man ir patīkami. Ja tik vēl mazāk uztrauktos, kas lūru vai fočēju.

2019-07-17 08:32

Vienkārši: Onkoļu vecumā jau jāzina , kāpēc jā un kāpēc ne.

2019-07-17 08:53

Jažemaķ !!!: Ja sunim nav ko darīt, tas laiza pautus. Tieši tas pats šoreiz ar tām jaunajām māmiņām.

2019-07-17 12:40

: Ieteiktu slēgt komentārus dēļ mūsu sabiedrības atpalicības. Diemžēl, kā komentāros redzams, pensionāri uzskata visu par perversiju un noķengā jaunās māmiņas. Skumji! Mums tika un tiek mācīts, ka jāciena veci cilvēki, bet viņi paši cienīt citus un citu izvēli neprot.

2019-07-17 15:02

Lupis: manas puppas ne aug

1/500

Liepajniekiem.lv neatbild par rakstiem pievienotajiem komentāriem. Aicinām ievērot pieklājību, toleranci un iztikt bez rupjībām.

Uzmanību!

Lai mazinātu iespēju portālā manipulēt ar komentētāju viedokli un noskaņojumu, komentāri, kuru autori diskusijās piedalās ar vairākiem vārdiem, tiek iezīmēti pelēkā krāsā. Tā kā šis process ir tehnisks, ir iespējamas situācijas, kurās iekrāsotie komentāri var nebūt no viena autora, vai arī neiezīmētos komentārus rakstījusi viena un tā pati persona.

Distances līgums

DISTANCES LĪGUMS PAR PAKALPOJUMA ABONEMENTA IEGĀDI INTERNETA VIDĒ 

VISPĀRĪGA INFORMĀCIJA 

Šis ir distances līgums par digitālā satura pakalpojuma liepajniekiem plus abonementa pirkumu interneta vidē, turpmāk tekstā – Līgums, kas tiek slēgts starp SIA ”Kurzemes Vārds” (reģistrācijas numurs: 42103002455, juridiskā adrese: Pasta iela 3, Liepāja, LV-3401; epasts: [email protected]), turpmāk tekstā – KV, un personu, kas veic pirkumu, turpmāk tekstā PIRCĒJS, interneta vietnē liepajniekiem.lv, turpmāk tekstā – VIETNE, un abi līgumslēdzēji kopā – LĪDZĒJI.  PIRCĒJS, veicot pirkumu VIETNĒ šī Līguma ietvaros, izsaka piekrišanu tā noteikumiem, ir tiesīgs šos Līguma noteikumus izdrukāt un saglabāt.

 Šī Līguma ietvaros:

  1. a) PIRCĒJS ir fiziska vai juridiska persona, kura pērk VIETNES maksas satura pakalpojumu nolūkam, kas nav saistīts ar saimniecisko darbību, turpmāk tekstā – PIRCĒJS; 
  2. b) Liepajniekiem plus ir maksasdigitālā satura pakalpojums, tajā skaitā raksti, fotogrāfijas, kas tiek īpaši veidots, atlasīts un publicēts VIETNĒ ar norādi ”plus” , un kura abonementu PIRCĒJS  ir tiesīgs iegādāties, turpmāk tekstā – PAKALPOJUMS,
  3. PAKALPOJUMA TERMIŅŠ UN CENA

 PAKALPOJUMA abonements ir fiksēta termiņa – 4 (četru) nedēļu PAKALPOJUMA lietošanas atļauja par  cenu  – EUR 1.99 (viens euro un 99 centi). PAKALPOJUMA abonementa maksā ietverts pievienotās vērtības nodoklis (PVN) 21% apmērā. PAKALPOJUMA abonementa cenu KV var mainīt bez iepriekšēja brīdinājuma (izmaiņas neattiecas uz jau apmaksāto PAKALPOJUMA termiņu), par to PIRCĒJAM paziņojot ne vēlāk kā 30 dienas pirms jaunās cenas stāšanās spēkā . KV un PIRCĒJS  piekrīt, ka izmaiņas PAKALPOJUMA cenā tiek piemērotas jaunajam periodam, noslēdzoties iepriekš apmaksātajam PAKALPOJUMA abonementa termiņam. 

  1. PAKALPOJUMA IEGĀDE UN NORĒĶINI 

Šajā Līguma sadaļā tiek aprakstīta PAKALPOJUMA iegādes kārtība un samaksa par PAKALPOJUMA  abonementa iegādi. 

2.1. PAKALPOJUMU Pircējs var iegādāties tikai pēc reģistrēšanās VIETNĒ. Lai iegādātos PAKALPOJUMA abonementu, Pircējam jāizvēlas tā apmaksas veids, ievadot KV pieprasīto informāciju. Ar šī līguma akceptu PIRCĒJS apliecina, ka ir nepārprotami sapratis, ka PAKALPOJUMA  abonementa iegāde ir maksas pakalpojums, kā arī  ir iepazinies ar šī Līguma saturu. 

2.2. PAKALPOJUMA  abonementu PIRCĒJS  iegādājas, izmantojot norēķinu karti vai ar SMS (maksa tiks iekļauta PIRCĒJA mobilā sakaru pakalpojumu sniedzēja rēķinā), un tas tiek noformēts kā regulārs maksājums, tā termiņam automātiski pagarinoties uz nākamo fiksēto 4 (četru) nedēļu termiņu, un samaksu  par PAKALPOJUMA abonementu automātiski ieskaitot KV bankas kontā, līdz brīdim, kad PIRCĒJS izvēlēsies pārtraukt PAKALPOJUMA abonementa pirkšanu VIETNĒ, reģistrētajā profilā aktivizējot PĀRTRAUKT ABONĒŠANU.

  1. ATTEIKUMA TIESĪBAS 

Šī Līguma ietvaros KV sniedz pakalpojumu, kas atbilst digitālā satura priekšapmaksas pakalpojumam tiešsaitē (digitālā satura kā e-publikāciju piegāde, kas netiek piegādāta patstāvīgā datu nesējā), pieejams pēc pieprasījuma un tā piegāde tiek uzsākta ar PAKALPOJUMA  abonementa apmaksas brīdi, kurā automātiski PAKALPOJUMA abonements tiek aktivizēts. PIRCĒJS  piekrīt, ka ar PAKALPOJUMA  aktivizēšanas brīdi tiek uzsākta PAKALPOJUMA lietošana, līdz ar to PIRCĒJS atsakās no 14 dienu atteikuma tiesībām un samaksātās summas atmaksas, pamatojoties uz MK 20.05.2014. noteikumu Nr.255 ”Noteikumi par distances līgumu” 22.13.punkta noteikumiem.

  1. LĪDZĒJU ATBILDĪBA

LĪDZĒJS neatbild par otra LĪDZĒJA saistībām pret trešām pusēm, ja tādas veidojas saistībā ar šī līguma realizāciju. LĪDZĒJIi vienojas, ja kāds no tiem nepilda savus pienākumus saskaņā ar Līgumu Force majeure apstākļu dēļ, tas ir atbrīvojams no atbildības par Līguma neizpildi vispār vai Līguma pienācīgu neizpildi. Ar Force majeure tiek saprasti jebkādi no LĪDZĒJA gribas neatkarīgi apstākļi (ja LĪDZĒJS  ir rīkojies saprātīgi un godīgi), kuru rezultātā nav bijis iespējams izpildīt pienācīgi vai izpildīt vispār saistības un ja šos apstākļus nebija iespējams paredzēt ne vien attiecīgajam LĪDZĒJAM, bet jebkurai citai personai, kas darbojas vai darbotos attiecīgā LĪDZĒJA nozarē, kā arī, ja šos apstākļus nebija iespējams novērst ar saprātīgiem un godīgiem paņēmieniem.

  1. KONFIDENCIALITĀTE 

Visa informācija, kas nav publiski pieejama un ko kāds no LĪDZĒJIEM sniedz viens otram Līguma izpildes laikā vai tā atklājas pildot darba pienākumus, tajā skaitā informācija par finanšu stāvokli, izmantotām tehnoloģijām un datorprogrammām, PAKALPOJUMA un VIETNES attīstības plāniem, tiek atzīta un uzskatīta par konfidenciālu. 

Par konfidenciālu netiek uzskatīta šāda informācija, ja pirms tās iegūšanas, tāda jau bija otra LĪDZĒJA rīcībā, vai tā bija publiski vispārzināma, un, ja šādas informācijas  saņemšanas brīdī, uz to nebija attiecināts konfidencialitātes nosacījums; 

  1. AUTORTIESĪBAS

 Šī Līguma ietvaros KV piešķir PIRCĒJAM  vispārējo licenci PAKALPOJUMAM. PIRCĒJAM aizliegts izmantot PAKALPOJUMA laikā pieejamo digitālo saturu darbībām, kuras neparedz šis līgums, t.sk., kopēt, pavairot, publicēt vai kā savādāk to izmantot  bez KV rakstveida piekrišanas un pretēji Autortiesību likuma tiesību normu prasībām. KV garantē, ka ar visām digitālā satura platformas liepajniekiem plus veidošanā iesaistītām personām ir noslēgts līgums, saskaņā ar kuru autortiesības uz PAKALPOJUMĀ pieejamo digitālo saturu un tā platformas risinājumiem pieder KV un tam nav zināma neviena trešā persona, kura varētu šīs KV tiesības apstrīdēt, kā arī likt šķēršļus PAKALPOJUMA izmantošanai un/vai izplatīšanai.

  1. DATU APSTRĀDE

 LĪDZĒJI piekrīt, ka katrs LĪDZĒJS kā datu apstrādes pārzinis un personas datu operators šā Līguma darbības laikā manuāli un/vai elektroniski apstrādā (ieskaitot datu vākšanu, reģistrēšanu, ievadīšanu, glabāšanu, pārveidošanu, izmantošanu, nodošanu, pārraidīšanu, bloķēšanu vai dzēšanu) no otra LĪDZĒJA saņemtus datus, tikai ciktāl tas ir nepieciešams un izriet no noslēgtā Līguma. Datu apstrādes mērķis un nolūks: līguma slēgšana, rēķinu sagatavošana un nosūtīšana, maksājumu pārvaldīšana, savstarpējā saziņa un sadarbības nodrošināšana, efektīvu KV pārvaldības procesu nodrošināšana, biznesa plānošana un analīze, pretenziju un/vai pieteikumu izskatīšana un apstrāde, jaunumu izsūtīšana ciktāl tas ir nepieciešams un izriet no noslēgtā Līguma. KV ievēro PIRCĒJA norādījumus, lieto nepieciešamos tehniskos līdzekļus un veic organizatoriskos pasākumus, lai aizsargātu fizisko personu datus un novērstu to nelikumīgu apstrādi. Personas dati tiks glabāti elektroniskā formā visā Līguma darbības laikā, kā arī piemērojamajos normatīvajos aktos noteiktajā noilguma termiņā, kura ietvaros var tikt iesniegtas sūdzības, celtas prasības un ierosināti līdzīgi procesi. LĪDZĒJS var nodot otra LĪDZĒJA personas datus piesaistītajiem apstrādātājiem, kuri šī līguma ietvaros sniedz grāmatvedības, juridiskos, IT vai cita līdzīga veida pakalpojumus. Noslēdzot Līgumu, PIRCĒJS piekrīt datu apstrādei, atjaunošanai un uzglabāšanai, identifikācijai, informācijas nosūtīšanai par PAKALPOJUMA izmaiņām un piedāvājumiem utml. PIRCĒJS, kurš šī Līguma ietvaros ir patērētājs, ir tiesīgs pieprasīt KV bez maksas izsniegt tā rīcībā esošo informāciju par PIRCĒJA personas datiem, ir tiesīgs pieprasīt to labošanu vai dzēšanu, kā arī nepieciešamības gadījumā ir tiesīgs atsaukt savu iepriekš izsniegto piekrišanu personas datu apstrādei. Šajā sadaļā noteiktie pienākumi ir spēkā neierobežotu laiku un paliek spēkā arī tad, ja kāds no LĪDZĒJIEM vienpusēji atkāpjas no Līguma, vai ja Līgums izbeidzas citādi.

  1. CITI NOTEIKUMI

 Šis Līgums stājās spēkā, PIRCĒJAM veicot PAKALPOJUMA abonementa pirkumu VIETNĒ, piekrītot tā noteikumiem un samaksājot abonementa maksu. Līgums tiek noslēgts uz nenoteiktu laiku un ir spēkā līdz uzņemto saistību izpildei. Tāpat PIRCĒJS ir tiesīgs atteikties no PAKALPOJUMA abonementa, veicot atbilstošas izmaiņas VIETNĒ. Atteikums šajā gadījumā attiecas uz turpmāko abonēšanas periodu, par kuru PIRCĒJS nav veicis samaksu un/vai neplāno to darīt. Jebkuru strīdu starp LĪDZĒJIEM, kas izriet no šī Līguma, LĪDZĒJI apņemas risināt pārrunu ceļā. Ja nav izdevies atrisināt strīdu bez tiesas starpniecības, strīds tiek izskatīts Latvijas Republikas tiesā.

Autorizēties

Reģistrēties

Klikšķini šeit, lai izvēlētos attēlu vai arī velc attēla failus un novieto tos šeit.

Spied šeit, lai izvēlētos attēlu.

Attēlam jābūt JPG formātā, max 10MB.

Aizmirsu paroli

PALĪDZĒT IR VIEGLI!

Atslēdz reklāmu bloķētāju

Portāls liepajniekiem.lv jums piedāvā svarīgāko informāciju bez maksas. Taču žurnālistu darbam nepieciešami līdzekļi, ko spēj nodrošināt reklāma. Priecāsimies, ja atslēgsi savu reklāmu bloķēšanas programmu.

Kā atslēgt reklāmu bloķētāju

Pārlūka labajā pusē blakus adreses laukam ir bloķētāja ikoniņa.

Tā var būt kāda no šīm:

Uzklikšķini uz tās un atkarībā no bloķētāja veida spied uz:
- "Don`t run on pages on this site"
vai
- "Enabled on this site"
vai
spied uz