Piektdiena, 10. jūlijs Lija, Olīvija, Olivers
Abonēt

Lasi vairāk ar
liepajniekiem.lv abonementu

Pie vadītāja biļetes vairs iegādāties nevar

Pie vadītāja biļetes vairs iegādāties nevar
Foto: TV Kurzeme
16.03.2020 15:02

"Kurzemes Vārds"

Liepājas pilsētas sabiedriskajā transportā pārtraukta biļešu tirdzniecība un izsniegšana pie transportlīdzekļu vadītājiem, informēja pašvaldības aģentūra “Liepājas sabiedriskais transports”.

Personām, kuras iepriekš bija tiesīgas izņemt bezmaksas biļetes pie vadītājiem, tās netikšot pieprasītas. Pērkot biļetes mazumtirdzniecībā, aģentūra aicina iegādāties vairākas biļetes vai abonementa biļetes, tādējādi samazinot tiešo kontaktu starp pasažieriem un vadītāju.

Aģentūras “Liepājas sabiedriskais transports” direktors Uldis Zupa laikrakstam pastāstīja, ka šāda iespēja jau esot tikusi apsvērta tūlīt pēc tam, kad “Rīgas satiksme” pieņēma lēmumu pārtraukt biļešu tirdzniecību pie vadītāja. “Mums ir jācenšas maksimāli pasargāt sabiedriskā transporta vadītājus no saslimšanas riskiem,” teica U.Zupa, piebilstot, ka, tā kā Liepājā nav elektroniskā apmaksas sistēma, pieņemts lēmums cilvēkiem, kuriem pienākas bezmaksas biļetes, tās neprasīt.

Liepājas autobusu parka vadība nenodrošinot darbiniekus ar individuālajiem dezinfekcijas līdzekļiem, un dažkārt autobusu maršrutu galapunktā M. Ķempes ielā, kur šoferiem ir namiņš ar atpūtas telpu un tualeti, pat trūkstot tualetes papīra – šādu sūdzību pirmdien saņēma “Kurzemes Vārds”.

“Šo jautājumu risinām, bet nav jau tos līdzekļus, kur nopirkt,” atbildot sacīja “LAP” valdes loceklis Māris Ārbergs. Pašlaik šim nolūkam uzņēmums mēģina iegādāties dezinficējošās mitrās salvetes, “līdz maskām neesam vēl tikuši”. Tomēr viņš apgalvoja, ka gan autobusu galapunktos, gan pie dispečeriem atrodas dezinfektanti, un, tos izmantojot, laiku pa laikam arī šoferiem ir iespējas rokas dezinficēt. Turpretī sūdzību par tualetes papīra trūkumu M. Ārbergs nosauca par muļķībām, tomēr solīja to pārbaudīt. Šoferu pasargāšanai no dažādiem baciļiem palīdzēs fakts, ka ir pārtraukta biļešu tirdzniecība pie pilsētas autobusa vadītājiem.

Lai tiem pasažieriem, kuriem jānokļūst savas darba vietās, nodrošinātu pakalpojumu nepārtrauktību, Liepājas pilsētas pašvaldības aģentūra “Liepājas sabiedriskais transports” valstī izsludinātajā ārkārtas situācijas laikā strādās sekojošos darba laikos: Pirmdienās 09:00 -11:30; 12:00 -18:00, Otrdienās 09:00-11:30; 12:00 -17:00, Trešdienās 09:00 -11:30; 12:00 -17:00, Ceturtdienās 09:00-11:30; 12:00 -16:30, Piektdienās 09:00-11:30; 12:00 -15:30. Ņemot vērā nepārtraukti mainīgu situāciju, aģentūras darba laiki un pieejamie pakalpojumi var tikt manīti, par ko tiks izplatīta informācija plašsaziņas līdzekļos. Mazinot inficēšanās riskus, klienti tiek aicināti jautājumus, ko var atrisināt telefoniski vai elektroniski (konsultācijas, ieteikumi, taksometru licences kartīšu pagarināšana), risināt, zvanot pa tālruni 634 28744, rakstot e-pastu: transports@liepaja.lv vai sazinoties aģentūras sociālajos tīklos.

Aģentūra aicina iedzīvotājus nenākt uz aģentūru arī pēc sabiedriskā transporta kustības sarakstiem, tos var lejuplādēt šeit: http://www.liepajastransports.lv/lv/kustibas-saraksti , kā arī aplūkot, norakstīt vai pārfotografēt konkrētajās pieturvietās. Tāpat aģentūra iesaka izmantot pārvietošanās plānošanai izmantot vietnes GoogleMaps vai www.lst.lv.

Norēķinu veikšanai aģentūras kasē ieteicams izmantot bezkontakta maksājuma kartes, nevis skaidru naudu.

Aģentūru ik dienas apmeklē vairāki desmiti sirmgalvju un citu vīrusu infekcijai visvairāk pakļauto iedzīvotāju grupu, tādēļ, rūpējoties par līdzcilvēku veselību un drošību, “Liepājas sabiedriskais transports” aicina aģentūru neapmeklēt un sabiedrisko transportu neizmantot personām, kurām ir tādi simptomi kā paaugstināta temperatūra, klepus, rīkles iekaisums, elpas trūkums un kuras pēdējo 14 dienu laikā ir apmeklējušas SPKC noteiktās koronavīrusa COVID-19 skartās valstis vai teritorijas, no kurām atgriežoties, ir jāveic īpaši piesardzības pasākumi.

15 komentāri

2020-03-16 16:00

zeke: Zupas kungs tā kā par vēlu ne tā tā info? Svētdien braucu biļete nebija šoferis nepārdeva. Bet kontrole siroja kā traki visos virzienos svētdienas dienā ,lai tik uz cilvēku neziņu iekasētu naudu. Parasti svētdienās pat redzēt nevar kontroli

2020-03-16 16:25

Ainars.: Ārbergam vajadzētu iet tirgot kartupeļus nevis sēdēt LAP valdē!!!!

2020-03-16 16:25

to zeke: tas jau no šodienas tikai.... Tā kā nevajag te bļaustīties bezbiļetniek!

2020-03-16 16:42

zeke: ja jau no šodienas tad ar kādām tiesībām šoferis jau svētdien nepārdeva biļeti? ar precīzu naudu un teica ka jau svētdien viņš var nedot biļeti!

2020-03-16 17:03

Ādolfs: Zekei: INFO: šoferis vadās pēc LAP vadības dotajiem rīkojumiem ,katru dienu, uzsākot darbu! Zupu zupā- novēlota rīcïba šajā situācijā! Deputāts zero,tukša vieta!

2020-03-16 17:08

Vizbulīte: Man šorīt pārdeva biļeti.Tagad līdz vēlam vakaram strādāju,kur dabūšu talonus mājās braukšanai.Rīt no rīta arī sešos uz darbu.Pilnīgi saproru šoferus,bet kāpēc tas netika paziņots ātrāk.,lai cilvēki to zinātu un savlaicīgi talonus būtu iegādājušies.

2020-03-16 17:40

Asja: Mīļie draugi tātad čekus no pārdevējiem arī nedrīkst ņemt,jo viņi pēc katra pircēja nemazgā rokas !!!!! Un vai biļešu kontrolieriem arī ir divu metru attālums ??? Man nevajag tādu zarazu tuvumā,kurš simtiem cilvēku apstaigājis !!! Bet tirdzniecības namā Kurzemē,par to visu šodien pārdevēji tikai pasmējās.

2020-03-16 17:54

a kapec nevaretu: sai valstij kritiskaja bridi nodrosinat pasazieru parvadajumus bez maksas!? igaunija jau pirms epidemijas visi [igaunijas pastavigie iedzivotaji] brauca bez maksas ne tikai pilsetas, bet ari regionalaja sab. tr-ta. jeb skele noznaugsies par daziem tukstosiem un vinam ir uzsplaut latvijas iedzivotajiem!?

2020-03-16 18:22

to to zeke:: tikai nevajag jau sestdien no rīta nevarēja nopirkt talonus pie šofera. Draudzenei nācās braukt pa zaķi.Lai gan var taču iepriekš nopirkt talonu komplektu lai taču stāv maciņā katram gadījumam.Besī tie kas pērk pa 1,2,3 taloniem.

2020-03-16 18:59

Un kā?: Kā būs Grobiņas autobusos, kur biļetes var nopirkt tikai pie vaditāja?

2020-03-16 20:07

Despots: Piekritīšu, ka braucu jau 6dien pēc 12 un man arī talonu nepārdeva. Sabiedrisko transportu izmantoju reti un pat neapsvēru domu ar mazu bērnu skriet un meklēt talonus pa visiem veikaliem, jo Laumas rajonā ne visos veikalos talonus var nopirkt!

2020-03-16 20:28

Mans: Un, ja jābrauc agri vai vēlu? Un, ja no citas pilsētas atbraukts? Pirms kaut ko aizliegt, jāpiedāvā reāla alternatīva! Vai arī agros rītos un vēlos vakaros nesūtiet kontroli, tas būtu tikai godīgi. Dezinfekcijas līdzekļi ir Drogās, nopērciet un nodrošiniet darbiniekus.

2020-03-16 20:45

Cilvēks: TAS JAU BIJA SESTDIEN NO PAŠA RĪTA,INFORMĀCIJAS NEBIJA,NEZINU KUR TĀDU ZUPU VAR IELIKT PAR TĀDU PRIEKŠNIEKU.

2020-03-16 20:52

Kamene: Pa visu Autoostu nav neviena dezinfekcijas līdzekļa. Ne stacijas tualetē, ne zālē, ne kasēs!

2020-03-17 13:48

dibens to Vizbulīte: Tak palūdz mājiniekiem vai kaimiņiem, lai tev nopērk! Katram liepājniekam vajag talonu bloku turēt visādam gadījumam. Lai gan mums ģimenē ir divi auto, 1-2 bloki pa gadu iztērējas, jo neba no/uz autoservisu brauksi ar taksometru, tāpat uz masu pasākumiem ar auto negribas jāties stāvvietu trūkuma dēļ. Vienmēr turu makā rezervai.

1/500

Liepajniekiem.lv neatbild par rakstiem pievienotajiem komentāriem. Aicinām ievērot pieklājību, toleranci un iztikt bez rupjībām.

Uzmanību!

Lai mazinātu iespēju portālā manipulēt ar komentētāju viedokli un noskaņojumu, komentāri, kuru autori diskusijās piedalās ar vairākiem vārdiem, tiek iezīmēti pelēkā krāsā. Tā kā šis process ir tehnisks, ir iespējamas situācijas, kurās iekrāsotie komentāri var nebūt no viena autora, vai arī neiezīmētos komentārus rakstījusi viena un tā pati persona.

Distances līgums

DISTANCES LĪGUMS PAR PAKALPOJUMA ABONEMENTA IEGĀDI INTERNETA VIDĒ 

VISPĀRĪGA INFORMĀCIJA 

Šis ir distances līgums par digitālā satura pakalpojuma liepajniekiem plus abonementa pirkumu interneta vidē, turpmāk tekstā – Līgums, kas tiek slēgts starp SIA ”Kurzemes Vārds” (reģistrācijas numurs: 42103002455, juridiskā adrese: Pasta iela 3, Liepāja, LV-3401; epasts: info@liepajniekiem.lv), turpmāk tekstā – KV, un personu, kas veic pirkumu, turpmāk tekstā PIRCĒJS, interneta vietnē liepajniekiem.lv, turpmāk tekstā – VIETNE, un abi līgumslēdzēji kopā – LĪDZĒJI.  PIRCĒJS, veicot pirkumu VIETNĒ šī Līguma ietvaros, izsaka piekrišanu tā noteikumiem, ir tiesīgs šos Līguma noteikumus izdrukāt un saglabāt.

 Šī Līguma ietvaros:

  1. a) PIRCĒJS ir fiziska vai juridiska persona, kura pērk VIETNES maksas satura pakalpojumu nolūkam, kas nav saistīts ar saimniecisko darbību, turpmāk tekstā – PIRCĒJS; 
  2. b) Liepajniekiem plus ir maksasdigitālā satura pakalpojums, tajā skaitā raksti, fotogrāfijas, kas tiek īpaši veidots, atlasīts un publicēts VIETNĒ ar norādi ”plus” , un kura abonementu PIRCĒJS  ir tiesīgs iegādāties, turpmāk tekstā – PAKALPOJUMS,
  3. PAKALPOJUMA TERMIŅŠ UN CENA

 PAKALPOJUMA abonements ir fiksēta termiņa – 4 (četru) nedēļu PAKALPOJUMA lietošanas atļauja par  cenu  – EUR 1.99 (viens euro un 99 centi). PAKALPOJUMA abonementa maksā ietverts pievienotās vērtības nodoklis (PVN) 21% apmērā. PAKALPOJUMA abonementa cenu KV var mainīt bez iepriekšēja brīdinājuma (izmaiņas neattiecas uz jau apmaksāto PAKALPOJUMA termiņu), par to PIRCĒJAM paziņojot ne vēlāk kā 30 dienas pirms jaunās cenas stāšanās spēkā . KV un PIRCĒJS  piekrīt, ka izmaiņas PAKALPOJUMA cenā tiek piemērotas jaunajam periodam, noslēdzoties iepriekš apmaksātajam PAKALPOJUMA abonementa termiņam. 

  1. PAKALPOJUMA IEGĀDE UN NORĒĶINI 

Šajā Līguma sadaļā tiek aprakstīta PAKALPOJUMA iegādes kārtība un samaksa par PAKALPOJUMA  abonementa iegādi. 

2.1. PAKALPOJUMU Pircējs var iegādāties tikai pēc reģistrēšanās VIETNĒ. Lai iegādātos PAKALPOJUMA abonementu, Pircējam jāizvēlas tā apmaksas veids, ievadot KV pieprasīto informāciju. Ar šī līguma akceptu PIRCĒJS apliecina, ka ir nepārprotami sapratis, ka PAKALPOJUMA  abonementa iegāde ir maksas pakalpojums, kā arī  ir iepazinies ar šī Līguma saturu. 

2.2. PAKALPOJUMA  abonementu PIRCĒJS  iegādājas, izmantojot norēķinu karti vai ar SMS (maksa tiks iekļauta PIRCĒJA mobilā sakaru pakalpojumu sniedzēja rēķinā), un tas tiek noformēts kā regulārs maksājums, tā termiņam automātiski pagarinoties uz nākamo fiksēto 4 (četru) nedēļu termiņu, un samaksu  par PAKALPOJUMA abonementu automātiski ieskaitot KV bankas kontā, līdz brīdim, kad PIRCĒJS izvēlēsies pārtraukt PAKALPOJUMA abonementa pirkšanu VIETNĒ, reģistrētajā profilā aktivizējot PĀRTRAUKT ABONĒŠANU.

  1. ATTEIKUMA TIESĪBAS 

Šī Līguma ietvaros KV sniedz pakalpojumu, kas atbilst digitālā satura priekšapmaksas pakalpojumam tiešsaitē (digitālā satura kā e-publikāciju piegāde, kas netiek piegādāta patstāvīgā datu nesējā), pieejams pēc pieprasījuma un tā piegāde tiek uzsākta ar PAKALPOJUMA  abonementa apmaksas brīdi, kurā automātiski PAKALPOJUMA abonements tiek aktivizēts. PIRCĒJS  piekrīt, ka ar PAKALPOJUMA  aktivizēšanas brīdi tiek uzsākta PAKALPOJUMA lietošana, līdz ar to PIRCĒJS atsakās no 14 dienu atteikuma tiesībām un samaksātās summas atmaksas, pamatojoties uz MK 20.05.2014. noteikumu Nr.255 ”Noteikumi par distances līgumu” 22.13.punkta noteikumiem.

  1. LĪDZĒJU ATBILDĪBA

LĪDZĒJS neatbild par otra LĪDZĒJA saistībām pret trešām pusēm, ja tādas veidojas saistībā ar šī līguma realizāciju. LĪDZĒJIi vienojas, ja kāds no tiem nepilda savus pienākumus saskaņā ar Līgumu Force majeure apstākļu dēļ, tas ir atbrīvojams no atbildības par Līguma neizpildi vispār vai Līguma pienācīgu neizpildi. Ar Force majeure tiek saprasti jebkādi no LĪDZĒJA gribas neatkarīgi apstākļi (ja LĪDZĒJS  ir rīkojies saprātīgi un godīgi), kuru rezultātā nav bijis iespējams izpildīt pienācīgi vai izpildīt vispār saistības un ja šos apstākļus nebija iespējams paredzēt ne vien attiecīgajam LĪDZĒJAM, bet jebkurai citai personai, kas darbojas vai darbotos attiecīgā LĪDZĒJA nozarē, kā arī, ja šos apstākļus nebija iespējams novērst ar saprātīgiem un godīgiem paņēmieniem.

  1. KONFIDENCIALITĀTE 

Visa informācija, kas nav publiski pieejama un ko kāds no LĪDZĒJIEM sniedz viens otram Līguma izpildes laikā vai tā atklājas pildot darba pienākumus, tajā skaitā informācija par finanšu stāvokli, izmantotām tehnoloģijām un datorprogrammām, PAKALPOJUMA un VIETNES attīstības plāniem, tiek atzīta un uzskatīta par konfidenciālu. 

Par konfidenciālu netiek uzskatīta šāda informācija, ja pirms tās iegūšanas, tāda jau bija otra LĪDZĒJA rīcībā, vai tā bija publiski vispārzināma, un, ja šādas informācijas  saņemšanas brīdī, uz to nebija attiecināts konfidencialitātes nosacījums; 

  1. AUTORTIESĪBAS

 Šī Līguma ietvaros KV piešķir PIRCĒJAM  vispārējo licenci PAKALPOJUMAM. PIRCĒJAM aizliegts izmantot PAKALPOJUMA laikā pieejamo digitālo saturu darbībām, kuras neparedz šis līgums, t.sk., kopēt, pavairot, publicēt vai kā savādāk to izmantot  bez KV rakstveida piekrišanas un pretēji Autortiesību likuma tiesību normu prasībām. KV garantē, ka ar visām digitālā satura platformas liepajniekiem plus veidošanā iesaistītām personām ir noslēgts līgums, saskaņā ar kuru autortiesības uz PAKALPOJUMĀ pieejamo digitālo saturu un tā platformas risinājumiem pieder KV un tam nav zināma neviena trešā persona, kura varētu šīs KV tiesības apstrīdēt, kā arī likt šķēršļus PAKALPOJUMA izmantošanai un/vai izplatīšanai.

  1. DATU APSTRĀDE

 LĪDZĒJI piekrīt, ka katrs LĪDZĒJS kā datu apstrādes pārzinis un personas datu operators šā Līguma darbības laikā manuāli un/vai elektroniski apstrādā (ieskaitot datu vākšanu, reģistrēšanu, ievadīšanu, glabāšanu, pārveidošanu, izmantošanu, nodošanu, pārraidīšanu, bloķēšanu vai dzēšanu) no otra LĪDZĒJA saņemtus datus, tikai ciktāl tas ir nepieciešams un izriet no noslēgtā Līguma. Datu apstrādes mērķis un nolūks: līguma slēgšana, rēķinu sagatavošana un nosūtīšana, maksājumu pārvaldīšana, savstarpējā saziņa un sadarbības nodrošināšana, efektīvu KV pārvaldības procesu nodrošināšana, biznesa plānošana un analīze, pretenziju un/vai pieteikumu izskatīšana un apstrāde, jaunumu izsūtīšana ciktāl tas ir nepieciešams un izriet no noslēgtā Līguma. KV ievēro PIRCĒJA norādījumus, lieto nepieciešamos tehniskos līdzekļus un veic organizatoriskos pasākumus, lai aizsargātu fizisko personu datus un novērstu to nelikumīgu apstrādi. Personas dati tiks glabāti elektroniskā formā visā Līguma darbības laikā, kā arī piemērojamajos normatīvajos aktos noteiktajā noilguma termiņā, kura ietvaros var tikt iesniegtas sūdzības, celtas prasības un ierosināti līdzīgi procesi. LĪDZĒJS var nodot otra LĪDZĒJA personas datus piesaistītajiem apstrādātājiem, kuri šī līguma ietvaros sniedz grāmatvedības, juridiskos, IT vai cita līdzīga veida pakalpojumus. Noslēdzot Līgumu, PIRCĒJS piekrīt datu apstrādei, atjaunošanai un uzglabāšanai, identifikācijai, informācijas nosūtīšanai par PAKALPOJUMA izmaiņām un piedāvājumiem utml. PIRCĒJS, kurš šī Līguma ietvaros ir patērētājs, ir tiesīgs pieprasīt KV bez maksas izsniegt tā rīcībā esošo informāciju par PIRCĒJA personas datiem, ir tiesīgs pieprasīt to labošanu vai dzēšanu, kā arī nepieciešamības gadījumā ir tiesīgs atsaukt savu iepriekš izsniegto piekrišanu personas datu apstrādei. Šajā sadaļā noteiktie pienākumi ir spēkā neierobežotu laiku un paliek spēkā arī tad, ja kāds no LĪDZĒJIEM vienpusēji atkāpjas no Līguma, vai ja Līgums izbeidzas citādi.

  1. CITI NOTEIKUMI

 Šis Līgums stājās spēkā, PIRCĒJAM veicot PAKALPOJUMA abonementa pirkumu VIETNĒ, piekrītot tā noteikumiem un samaksājot abonementa maksu. Līgums tiek noslēgts uz nenoteiktu laiku un ir spēkā līdz uzņemto saistību izpildei. Tāpat PIRCĒJS ir tiesīgs atteikties no PAKALPOJUMA abonementa, veicot atbilstošas izmaiņas VIETNĒ. Atteikums šajā gadījumā attiecas uz turpmāko abonēšanas periodu, par kuru PIRCĒJS nav veicis samaksu un/vai neplāno to darīt. Jebkuru strīdu starp LĪDZĒJIEM, kas izriet no šī Līguma, LĪDZĒJI apņemas risināt pārrunu ceļā. Ja nav izdevies atrisināt strīdu bez tiesas starpniecības, strīds tiek izskatīts Latvijas Republikas tiesā.

Seko mums

Autorizēties

Reģistrēties

Klikšķini šeit, lai izvēlētos attēlu vai arī velc attēla failus un novieto tos šeit.

Spied šeit, lai izvēlētos attēlu.

Attēlam jābūt JPG formātā, max 10MB.

Reģistrēties

Lai pabeigtu reģistrēšanos, doties uz savu e-pastu un apstiprini savu e-pasta adresi!

Aizmirsu paroli

PALĪDZĒT IR VIEGLI!

Atslēdz reklāmu bloķētāju

Portāls liepajniekiem.lv jums piedāvā svarīgāko informāciju bez maksas. Taču žurnālistu darbam nepieciešami līdzekļi, ko spēj nodrošināt reklāma. Priecāsimies, ja atslēgsi savu reklāmu bloķēšanas programmu.

Kā atslēgt reklāmu bloķētāju

Pārlūka labajā pusē blakus adreses laukam ir bloķētāja ikoniņa.

Tā var būt kāda no šīm:

Uzklikšķini uz tās un atkarībā no bloķētāja veida spied uz:
- "Don`t run on pages on this site"
vai
- "Enabled on this site"
vai
spied uz