Pirmdiena, 24. februāris Diāna, Dina, Dins

Piedalīsies konkursā, lai saņemtu līdzekļus niedru pļaušanai ezerā un pludmales labiekārtošanai

Piedalīsies konkursā, lai saņemtu līdzekļus niedru pļaušanai ezerā un pludmales labiekārtošanai
Foto: liepajniekiem.lv
11.01.2018 13:26

liepajniekiem.lv

Šodien, 11.janvārī, notikušajā Liepājas domes Attīstības komitejas sēdē deputāti atbalstīja divu projektu – “Liepājas ezera eitrofikācijas samazināšanas pasākumu īstenošana” un “Labiekārtojuma izveide Liepājas pilsētas pludmalē” – iesniegšanu līdzfinansējuma saņemšanai, portāls uzzināja Attīstības komitejā.

Kā skaidro Vides nodaļas vadītāja Dace Liepniece, Latvijas vides aizsardzības fonds (LVAF) 2017.gada 22.decembrī izsludināja projektu konkursu ”Ūdeņu aizsardzība” aktivitātei ”Publisko ūdeņu pārvaldība”, kura ietvaros pašvaldībai iespējams iesniegt projektu ”Liepājas ezera eitrofikācijas samazināšanas pasākumu īstenošana”.

”Projekta ietvaros tiktu samazināts ezera aizaugums aptuveni 50 ha platībā, izpļaujot, izvācot no ezera niedres, kā arī tās utilizējot,” viņa klāsta.

Un norāda, ka darbi veicami saskaņā ar Liepājas ezera dabas aizsardzības plānu un biotopu ekspertu ieteikumiem: ”Izpļaujot uz izvācot niedres no ezera, tiks uzlabots ezera ekoloģiskais stāvoklis, kā arī  nodrošinātas kvalitatīvas atpūtas un rekreācijas iespējas Liepājas pilsētas iedzīvotājiem.”

Projekta ietvaros paredzētie uzdevumi: veikt niedru pļaušanu un izvākšanu no ezera aptuveni 50 ha platībā, kā arī nodot izvāktās niedres utilizācijai vai apsaimniekot citā atbilstošā veidā.

Projekta paredzamās kopējās attiecināmās izmaksas ir 45 719 eiro, no kurām  LVAF finansējums būtu 85% apmērā – 38 861,15 eiro, savukārt pašvaldības līdzfinansējums attiecīgi 15% – 6857,85 eiro.

Deputāti atbalstīja ieceri projekta pieteikumu iesniegts Latvijas Vides aizsardzības fondā izvērtēšanai. Projekta apstiprināšanas gadījumā projekta īstenošana plānota no 2018.gada maija līdz 2019.gada 30.aprīlim.

Otrs projekts, ko pašvaldība var iesniegt finansējuma saņemšanai LVAF 2017.gada 22.decembrī izsludinātā projektu konkursu ”Ūdeņu aizsardzība” aktivitātei ”Publisko ūdeņu pārvaldība”, ir projekts ”Labiekārtojuma izveide Liepājas pilsētas pludmalē”. ”Saskaņā ar pludmales tematisko plānojumu,  pludmalē plānots uzstādīt 12 jaunas speciāli dizainētas, no ilgtspējīgiem, videi draudzīgiem materiāliem izgatavotas  pārģērbšanās kabīnes, soliņi un atkritumu urnas,” skaidro D.Liepniece.

Projekta ietvaros paredzētie uzdevumi: 12 jaunu pārģērbšanās kabīņu, soliņu, atkritumu urnu izgatavošana un uzstādīšana peldvietās.  

Projekta paredzamās kopējās attiecināmās izmaksas ir 60 720 eiro, no kurām  LVAF finansējums paredzēts 82,35% apmērā – 50 000 eiro, savukārt pašvaldības līdzfinansējums attiecīgi 17,65% – 10 720 eiro.

Arī šo ieceri deputāti atbalstīja. Līdz ar to sagatavotais projekta pieteikums tiks iesniegts Latvijas Vides aizsardzības fondā izvērtēšanai. Projekta apstiprināšanas gadījumā projekta īstenošana plānota no 2018.gada maija līdz 2019.gada 30.aprīlim.

Jāpiebilst, ka opozīcijas deputāte Ludmila Rjazanova pieprasīja vecos soliņus un pārģērbšanās kabīnes no pilsētas centra pludmales pārvietot uz Karostas pludmali.

D.Liepniece uz to skaidroja, ka pilsētas centra pludmalē līdz šim pie katras pārģērbšanās kabīnes nebija soliņu. Taču vecās pārģērbšanās kabīnes, kuras vēl ir lietojamas, pēc to apsekošanas varētu pārvietot.

Sadarbībā ar

Autorizēties

Reģistrēties

Klikšķini šeit, lai izvēlētos attēlu vai arī velc attēla failus un novieto tos šeit.

Spied šeit, lai izvēlētos attēlu.

Attēlam jābūt JPG formātā, max 10MB.

Aizmirsu paroli