Otrdiena, 20. oktobris Leonīda, Leonīds
Abonēt

Lasi vairāk ar
liepajniekiem.lv abonementu

Piedāvā plašas izglītības iespējas skolu absolventiem

Piedāvā plašas izglītības iespējas skolu absolventiem
13.06.2007 17:26

0

Atslēgvārdi

Liepājā izglītība ir kļuvusi par vienu no svarīgākajiem pilsētas attīstības virzītājspēkiem, izglītības sistēmai arvien vairāk attīstoties un orientējoties uz reālo darba tirgu. Liepājas jauniešiem ir plašas iespēja apgūt sev vēlamo profesiju augstākā līmeņa mācību iestādēs pēc vidusskolas absolvēšanas, kā arī izvēlēties savu nākotnes profesiju uzreiz pēc pamatskolas absolvēšanas un to apgūt profesionālajās vidusskolās, iegūstot vidēji profesionālo kvalifikāciju.

Liepājas profesionālās vidusskolas un augstskolas turpina paplašināt savas izglītību programmas, šobrīd piedāvājot ļoti plašu apgūstamo profesiju klāstu.

Liepājā un rajonā šobrīd savas profesionālās iemaņas uzreiz pēc pamatskolas absolvēšanas ir iespējams apgūt deviņās mācību iestādēs, savukārt turpināt izglītību pēc vidusskolas un apgūt sev vēlamo augstāko izglītību ir iespējams trīs Liepājas augstskolās. Katra mācību iestāde piedāvā savu izglītības programmu, kurā ir iekļauta dažādu novirzienu specialitātes.

Pamatskolu absolventiem, kuri ir nolēmuši papildus vidusskolas izglītības programmai apgūt arī savu izvēlēto nākotnes profesiju, ir iespējams to darīt Liepājas 31. arodvidusskolā, izvēloties apdares darbu tehniķa, galdnieka, sanitārtehnisko iekārtu montētāja, atslēdznieka vai metinātāja profesiju. 31. arodvidusskola piedāvā uzreiz pēc 7. klases apgūt galdnieka palīga profesiju.

Liepājas 48. arodvidusskola pamatskolu absolventiem piedāvā kļūt par pavāra palīgu, šuvēju, pavāru, mazumtirdzniecības veikalu pārdevēju, sekretāru, saimniecības vadītāju, šūto izstrādājumu izgatavotāju. Vidusskolas absolventiem ir iespējams apgūt viesnīcu servisa speciālista amatu.

Rīgas Tehniskās universitātes Liepājas filiāles profesionālajā vidusskolā papildus vidusskolas izglītības programmas apgūšanai tiek piedāvātas plašas profesiju izvēles iespējas: sekretārs, grāmatvedis, datorsistēmu tehniķis, elektriķis, automehāniķis, mehatronisko sistēmu tehniķis, komercpakalpojumu darbinieks, transporta pārvadājumu komercdarbinieks, finanšu darbinieks, komercdarījumu darbinieks, reklāmas pakalpojumu komercdarbinieks.

Liepājas Jūrniecības koledžā paralēli vidusskolai ir iespējams izmācīties par sardzes stūrmani vai sardzes mehāniķi, savukārt pamatskolēniem, kurus interesē medicīna, ir iespējams Liepājas Medicīnas koledžā paralēli vidusskolai izmācīties par māsas palīgu.

Muzikāli apdāvinātie skolēni pēc pamatskolas absolvēšanas var doties sevi pilnveidot uz Liepājas Emīla Melngaiļa mūzikas vidusskolu un apgūt taustiņinstrumentu spēli, stīgu instrumentu spēli, pūšaminstrumentu spēli, sitaminstrumentu spēli, diriģēšanu, vokālo mūziku vai arī mūzikas vēsturi un teoriju. Savukārt skolēni, kurus interesē māksla, ir aicināti iegūt vidēji profesionālo kvalifikāciju mākslas jomā Liepājas Lietišķās mākslas koledžā. Liepājas Lietišķās mākslas koledža piedāvā apgūt ādas mākslu, apģērba dizainu, tekstilmākslu, keramiku, vides mākslu, koktēlniecību, metālmākslu vai arī rokdarbus.

Liepājas rajonā vidējo profesionālo izglītību var iegūt Cīravas arodvidusskolā, kļūstot par pavāru,

būvizstrādājumu galdnieku, vai automehāniķi. Kazdangas profesionālā vidusskola aicina skolēnus, kuri vēlas kļūt par lauksaimniecības tehnikas mehāniķi.

Vidusskolas absolventiem ir iespējams savu izglītību turpināt un sev vēlamo specialitāti apgūt kādā no Liepājas augstākās izglītības mācību iestādēm. Liepājas Pedagoģijas akadēmija piedāvā apgūt tādas specialitātes kā profesionālās izglītības skolotājs, sociālais pedagogs, speciālās izglītības skolotājs, psiholoģijas skolotājs, sākumskolas skolotājs, pirmsskolas izglītības skolotājs, mūzikas skolotājs, sporta un deju skolotājs, vēstures un sociālo zinību skolotājs, latviešu valodas un literatūras skolotājs, latviešu filoloģija, svešvalodu skolotājs (franču valodas skolotājs; angļu un vācu valodas skolotājs), matemātika, logopēdija, lietišķā socioloģija, vides pārvalde, iestādes un uzņēmuma vadība, vides pārvalde, tūrisma vadība, ārējo sakaru vadība, kultūras vadība, iestādes un uzņēmuma vadība, biroja administrēšana, sabiedrisko attiecību speciālists, datordizains, datorzinātnes, māksla, sociālais darbinieks, sociālās palīdzības organizators, sociālais aprūpētājs, sociālais rehabilitētājs. Liepājas Jūrniecības koledža – kuģu vadītājs, kuģu mehāniķis, stūrmanis, starptautisko pārvadājumu organizācija. Liepājas Medicīniskā koledža – ārsta palīgs, māsa, māsas palīgs. Rīgas Tehniskās universitātes Liepājas filiāle – uzņēmējdarbība un vadīšana, uzņēmējdarbības loģistika, cilvēku resursu vadīšana, elektrotehnoloģiju datorvadība, iltumenerģētika un siltumtehnika, inženiertehnika un mehānika, mašīnbūve, enerģētika un elektrotehnika, telekomunikācijas, datorsistēmas, būvniecība. Psiholoģijas augstskolas Liepājas filiāle – psiholoģija, sociālais darbs, Eiropas ekonomika un bizness, biroja darba organizācija. Rīgas Juridiskās koledžas Liepājas filiāle – tiesību zinātnes, cilvēku resursu vadība, nekustāmā īpašuma pārvaldīšana un apsaimniekošana. A/S  ”Turība” Liepājas filiāle – tiesību zinātnes, finanses un grāmatvedība, viesnīcu vadība, reklāmas zinības. Rīgas Pedagoģijas un izglītības vadības augstskolas Liepājas filiāle – komercdarbības organizācija, komercdarbība un uzņēmuma vadība.

Baltijas Starptautiskās Akadēmijas Liepājas filiāle – tiesību zinātnes, uzņēmējdarbības vadība, sabiedriskās attiecības, psiholoģija. Rīgas Celtniecības koledžas Liepājas filiāle – būvtehniķis, autoceļu tehniķis.

Sīkāku informāciju par katras izglītības iestādes piedāvātajām izglītības programmām un piedāvātajām specialitātēm var iegūt, apmeklējot attiecīgo mācību iestādi.

Liepājas pilsētas pašvaldība aicina jauniešus izmantot Liepājā piedāvātās plašās izglītības iespējas, sevi pilnveidot un attīstīt sev interesējošajā specialitātē, kļūt par profesionāliem speciālistiem un nest ieguldījumu savas pilsētas attīstībā.

Baiba Laizāne,
Liepājas domes sa­bied­ris­ko at­tie­cī­bu daļas praktikante

Šobrīd aktuāli

Distances līgums

DISTANCES LĪGUMS PAR PAKALPOJUMA ABONEMENTA IEGĀDI INTERNETA VIDĒ 

VISPĀRĪGA INFORMĀCIJA 

Šis ir distances līgums par digitālā satura pakalpojuma liepajniekiem plus abonementa pirkumu interneta vidē, turpmāk tekstā – Līgums, kas tiek slēgts starp SIA ”Kurzemes Vārds” (reģistrācijas numurs: 42103002455, juridiskā adrese: Pasta iela 3, Liepāja, LV-3401; epasts: info@liepajniekiem.lv), turpmāk tekstā – KV, un personu, kas veic pirkumu, turpmāk tekstā PIRCĒJS, interneta vietnē liepajniekiem.lv, turpmāk tekstā – VIETNE, un abi līgumslēdzēji kopā – LĪDZĒJI.  PIRCĒJS, veicot pirkumu VIETNĒ šī Līguma ietvaros, izsaka piekrišanu tā noteikumiem, ir tiesīgs šos Līguma noteikumus izdrukāt un saglabāt.

 Šī Līguma ietvaros:

  1. a) PIRCĒJS ir fiziska vai juridiska persona, kura pērk VIETNES maksas satura pakalpojumu nolūkam, kas nav saistīts ar saimniecisko darbību, turpmāk tekstā – PIRCĒJS; 
  2. b) Liepajniekiem plus ir maksasdigitālā satura pakalpojums, tajā skaitā raksti, fotogrāfijas, kas tiek īpaši veidots, atlasīts un publicēts VIETNĒ ar norādi ”plus” , un kura abonementu PIRCĒJS  ir tiesīgs iegādāties, turpmāk tekstā – PAKALPOJUMS,
  3. PAKALPOJUMA TERMIŅŠ UN CENA

 PAKALPOJUMA abonements ir fiksēta termiņa – 4 (četru) nedēļu PAKALPOJUMA lietošanas atļauja par  cenu  – EUR 1.99 (viens euro un 99 centi). PAKALPOJUMA abonementa maksā ietverts pievienotās vērtības nodoklis (PVN) 21% apmērā. PAKALPOJUMA abonementa cenu KV var mainīt bez iepriekšēja brīdinājuma (izmaiņas neattiecas uz jau apmaksāto PAKALPOJUMA termiņu), par to PIRCĒJAM paziņojot ne vēlāk kā 30 dienas pirms jaunās cenas stāšanās spēkā . KV un PIRCĒJS  piekrīt, ka izmaiņas PAKALPOJUMA cenā tiek piemērotas jaunajam periodam, noslēdzoties iepriekš apmaksātajam PAKALPOJUMA abonementa termiņam. 

  1. PAKALPOJUMA IEGĀDE UN NORĒĶINI 

Šajā Līguma sadaļā tiek aprakstīta PAKALPOJUMA iegādes kārtība un samaksa par PAKALPOJUMA  abonementa iegādi. 

2.1. PAKALPOJUMU Pircējs var iegādāties tikai pēc reģistrēšanās VIETNĒ. Lai iegādātos PAKALPOJUMA abonementu, Pircējam jāizvēlas tā apmaksas veids, ievadot KV pieprasīto informāciju. Ar šī līguma akceptu PIRCĒJS apliecina, ka ir nepārprotami sapratis, ka PAKALPOJUMA  abonementa iegāde ir maksas pakalpojums, kā arī  ir iepazinies ar šī Līguma saturu. 

2.2. PAKALPOJUMA  abonementu PIRCĒJS  iegādājas, izmantojot norēķinu karti vai ar SMS (maksa tiks iekļauta PIRCĒJA mobilā sakaru pakalpojumu sniedzēja rēķinā), un tas tiek noformēts kā regulārs maksājums, tā termiņam automātiski pagarinoties uz nākamo fiksēto 4 (četru) nedēļu termiņu, un samaksu  par PAKALPOJUMA abonementu automātiski ieskaitot KV bankas kontā, līdz brīdim, kad PIRCĒJS izvēlēsies pārtraukt PAKALPOJUMA abonementa pirkšanu VIETNĒ, reģistrētajā profilā aktivizējot PĀRTRAUKT ABONĒŠANU.

  1. ATTEIKUMA TIESĪBAS 

Šī Līguma ietvaros KV sniedz pakalpojumu, kas atbilst digitālā satura priekšapmaksas pakalpojumam tiešsaitē (digitālā satura kā e-publikāciju piegāde, kas netiek piegādāta patstāvīgā datu nesējā), pieejams pēc pieprasījuma un tā piegāde tiek uzsākta ar PAKALPOJUMA  abonementa apmaksas brīdi, kurā automātiski PAKALPOJUMA abonements tiek aktivizēts. PIRCĒJS  piekrīt, ka ar PAKALPOJUMA  aktivizēšanas brīdi tiek uzsākta PAKALPOJUMA lietošana, līdz ar to PIRCĒJS atsakās no 14 dienu atteikuma tiesībām un samaksātās summas atmaksas, pamatojoties uz MK 20.05.2014. noteikumu Nr.255 ”Noteikumi par distances līgumu” 22.13.punkta noteikumiem.

  1. LĪDZĒJU ATBILDĪBA

LĪDZĒJS neatbild par otra LĪDZĒJA saistībām pret trešām pusēm, ja tādas veidojas saistībā ar šī līguma realizāciju. LĪDZĒJIi vienojas, ja kāds no tiem nepilda savus pienākumus saskaņā ar Līgumu Force majeure apstākļu dēļ, tas ir atbrīvojams no atbildības par Līguma neizpildi vispār vai Līguma pienācīgu neizpildi. Ar Force majeure tiek saprasti jebkādi no LĪDZĒJA gribas neatkarīgi apstākļi (ja LĪDZĒJS  ir rīkojies saprātīgi un godīgi), kuru rezultātā nav bijis iespējams izpildīt pienācīgi vai izpildīt vispār saistības un ja šos apstākļus nebija iespējams paredzēt ne vien attiecīgajam LĪDZĒJAM, bet jebkurai citai personai, kas darbojas vai darbotos attiecīgā LĪDZĒJA nozarē, kā arī, ja šos apstākļus nebija iespējams novērst ar saprātīgiem un godīgiem paņēmieniem.

  1. KONFIDENCIALITĀTE 

Visa informācija, kas nav publiski pieejama un ko kāds no LĪDZĒJIEM sniedz viens otram Līguma izpildes laikā vai tā atklājas pildot darba pienākumus, tajā skaitā informācija par finanšu stāvokli, izmantotām tehnoloģijām un datorprogrammām, PAKALPOJUMA un VIETNES attīstības plāniem, tiek atzīta un uzskatīta par konfidenciālu. 

Par konfidenciālu netiek uzskatīta šāda informācija, ja pirms tās iegūšanas, tāda jau bija otra LĪDZĒJA rīcībā, vai tā bija publiski vispārzināma, un, ja šādas informācijas  saņemšanas brīdī, uz to nebija attiecināts konfidencialitātes nosacījums; 

  1. AUTORTIESĪBAS

 Šī Līguma ietvaros KV piešķir PIRCĒJAM  vispārējo licenci PAKALPOJUMAM. PIRCĒJAM aizliegts izmantot PAKALPOJUMA laikā pieejamo digitālo saturu darbībām, kuras neparedz šis līgums, t.sk., kopēt, pavairot, publicēt vai kā savādāk to izmantot  bez KV rakstveida piekrišanas un pretēji Autortiesību likuma tiesību normu prasībām. KV garantē, ka ar visām digitālā satura platformas liepajniekiem plus veidošanā iesaistītām personām ir noslēgts līgums, saskaņā ar kuru autortiesības uz PAKALPOJUMĀ pieejamo digitālo saturu un tā platformas risinājumiem pieder KV un tam nav zināma neviena trešā persona, kura varētu šīs KV tiesības apstrīdēt, kā arī likt šķēršļus PAKALPOJUMA izmantošanai un/vai izplatīšanai.

  1. DATU APSTRĀDE

 LĪDZĒJI piekrīt, ka katrs LĪDZĒJS kā datu apstrādes pārzinis un personas datu operators šā Līguma darbības laikā manuāli un/vai elektroniski apstrādā (ieskaitot datu vākšanu, reģistrēšanu, ievadīšanu, glabāšanu, pārveidošanu, izmantošanu, nodošanu, pārraidīšanu, bloķēšanu vai dzēšanu) no otra LĪDZĒJA saņemtus datus, tikai ciktāl tas ir nepieciešams un izriet no noslēgtā Līguma. Datu apstrādes mērķis un nolūks: līguma slēgšana, rēķinu sagatavošana un nosūtīšana, maksājumu pārvaldīšana, savstarpējā saziņa un sadarbības nodrošināšana, efektīvu KV pārvaldības procesu nodrošināšana, biznesa plānošana un analīze, pretenziju un/vai pieteikumu izskatīšana un apstrāde, jaunumu izsūtīšana ciktāl tas ir nepieciešams un izriet no noslēgtā Līguma. KV ievēro PIRCĒJA norādījumus, lieto nepieciešamos tehniskos līdzekļus un veic organizatoriskos pasākumus, lai aizsargātu fizisko personu datus un novērstu to nelikumīgu apstrādi. Personas dati tiks glabāti elektroniskā formā visā Līguma darbības laikā, kā arī piemērojamajos normatīvajos aktos noteiktajā noilguma termiņā, kura ietvaros var tikt iesniegtas sūdzības, celtas prasības un ierosināti līdzīgi procesi. LĪDZĒJS var nodot otra LĪDZĒJA personas datus piesaistītajiem apstrādātājiem, kuri šī līguma ietvaros sniedz grāmatvedības, juridiskos, IT vai cita līdzīga veida pakalpojumus. Noslēdzot Līgumu, PIRCĒJS piekrīt datu apstrādei, atjaunošanai un uzglabāšanai, identifikācijai, informācijas nosūtīšanai par PAKALPOJUMA izmaiņām un piedāvājumiem utml. PIRCĒJS, kurš šī Līguma ietvaros ir patērētājs, ir tiesīgs pieprasīt KV bez maksas izsniegt tā rīcībā esošo informāciju par PIRCĒJA personas datiem, ir tiesīgs pieprasīt to labošanu vai dzēšanu, kā arī nepieciešamības gadījumā ir tiesīgs atsaukt savu iepriekš izsniegto piekrišanu personas datu apstrādei. Šajā sadaļā noteiktie pienākumi ir spēkā neierobežotu laiku un paliek spēkā arī tad, ja kāds no LĪDZĒJIEM vienpusēji atkāpjas no Līguma, vai ja Līgums izbeidzas citādi.

  1. CITI NOTEIKUMI

 Šis Līgums stājās spēkā, PIRCĒJAM veicot PAKALPOJUMA abonementa pirkumu VIETNĒ, piekrītot tā noteikumiem un samaksājot abonementa maksu. Līgums tiek noslēgts uz nenoteiktu laiku un ir spēkā līdz uzņemto saistību izpildei. Tāpat PIRCĒJS ir tiesīgs atteikties no PAKALPOJUMA abonementa, veicot atbilstošas izmaiņas VIETNĒ. Atteikums šajā gadījumā attiecas uz turpmāko abonēšanas periodu, par kuru PIRCĒJS nav veicis samaksu un/vai neplāno to darīt. Jebkuru strīdu starp LĪDZĒJIEM, kas izriet no šī Līguma, LĪDZĒJI apņemas risināt pārrunu ceļā. Ja nav izdevies atrisināt strīdu bez tiesas starpniecības, strīds tiek izskatīts Latvijas Republikas tiesā.

Seko mums

Autorizēties

Reģistrēties

Klikšķini šeit, lai izvēlētos attēlu vai arī velc attēla failus un novieto tos šeit.

Spied šeit, lai izvēlētos attēlu.

Attēlam jābūt JPG formātā, max 10MB.

Reģistrēties

Lai pabeigtu reģistrēšanos, doties uz savu e-pastu un apstiprini savu e-pasta adresi!

Aizmirsu paroli

PALĪDZĒT IR VIEGLI!

Atslēdz reklāmu bloķētāju

Portāls liepajniekiem.lv jums piedāvā svarīgāko informāciju bez maksas. Taču žurnālistu darbam nepieciešami līdzekļi, ko spēj nodrošināt reklāma. Priecāsimies, ja atslēgsi savu reklāmu bloķēšanas programmu.

Kā atslēgt reklāmu bloķētāju

Pārlūka labajā pusē blakus adreses laukam ir bloķētāja ikoniņa.

Tā var būt kāda no šīm:

Uzklikšķini uz tās un atkarībā no bloķētāja veida spied uz:
- "Don`t run on pages on this site"
vai
- "Enabled on this site"
vai
spied uz