Piektdiena, 26. aprīlis Rūsiņš, Sandris, Alīna
Abonēt

Lasi vairāk ar
liepajniekiem.lv abonementu

Pieejama valsts apmaksāta holtera monitorēšana

Pieejama valsts apmaksāta holtera monitorēšana
Foto: Publicitātes
10.08.2020 14:16

liepajniekiem.lv

Atslēgvārdi

Liepājas Reģionālā slimnīca piedāvā valsts apmaksātu pakalpojumu pacientu sirds veselības uzlabošanai – Holtera monitorēšanu.

Kas ir Holtera monitors?

Holtera monitors ir maza, medicīniska ierīce, kas reģistrē cilvēka sirdsdarbību un ritmu, kā arī veic sirdsdarbības pierakstu tajos gadījumos, kad cilvēkam ir diskomforta sajūta krūtīs vai parādās neregulāra sirdsdarbība.

Kas ir Holtera monitorēšana?

Holtera monitorēšana ir nepārtraukts, ilgstošs sirdsdarbības ātruma un ritma pieraksts, ko veic Holtera monitors. Slimnīcā pieejamo Holtera monitoru sirds ritma reģistrācijai iespējams izmantot ne tikai vienu diennakti (24 stundas), bet arī daudz ilgtošākā laika periodā – līdz pat 72 stundām.

Liepājas Reģionālās slimnīcas Kardiloģijas nodaļas vadītāja, kardioloģe Iveta Šime teic, ka ar šo monitoru sirds ritmu iespējams reģistrēt no vienas līdz pat septiņām diennaktīm. ”Populārākais Holtera monitorēšanas laiks, protams, ir viena diennakts, taču, ja sirds ritma traucējumi cilvēkam ir retāki, tad ieteicams to darīt ilgstošākā laika periodā,” norāda I.Šime.

Kam nepieciešama Holtera monitorēšana?

Šo izmeklējumu var veikt jebkuram cilvēkam, gan gados jauniem cilvēkiem, kuri sūdzas par ātru pulsu, reiboņiem, ģīboņiem, gan sportistiem, gan arī gados vecākiem pacientiem ar jau konstatētām sirds slimībām. ”Holtera monitorēšana ir neinvazīvs, nesāpīgs izmeklējums, līdzīgi kā elektrokardiogramma. Turklāt pats monitors neierobežo pacienta ikdienas darbības.” skaidro I.Šime.

Kā norit procedūra?

Holtera monitors ir ļoti mazs un to ir ērti lietot. Kardioloģe I. Šime stāsta, ka cilvēkam krūšu kurvja priekšpusē ar speciāliem lipeklīšiem pielipina monitoru. ”Ierīce reģistrēs ne tikai pacienta sirds darbību un ritmu, bet piefiksēs arī sirds darbības radītājus gadījumā, ja pacients jūt pārsitienus, kūleņošanu, ātrāku sirdsdrabību vai kādu citu neparastu sirds uzvedību.

Ar šī izmeklēja rezultātiem pacients dodas pie ģimenes ārsta, kardiologa vai aritmologa, atkarībā no mērķa, ko esam gribējuši iegūt, veicot šo izmeklējumu. Monitorēšanas rezultāti, var palīdzēt ārstam noteikt, vai, piemēram, pacientam ar mirdzaritmiju vēl ir jāturpina lietot asins šķidrinošas zāles vai nav. Zāles ir dārgas, tām ir blakus parādības un jābūt stingram pamatojumam, lai tās turpinātu lietot,” uzsver. I. Šime. Tāpat Holtera monitorēšana var palīdzēt noskaidrot arī citus ar cilvēka sirds veselību saistītus jautājumus.

Lai saņemtu valsts apmaksātu pakalpojumu – holtera monitorēšanu, nepieciešams ģimenes ārsta vai speciālista nosūtījums. Pierakstīties uz izmeklējumu var personīgi Konsultatīvās nodaļas reģistratūrā vai pa telefonu: 63403231 katru darba dienu no plkst. 800 līdz 1600.

Šobrīd aktuāli

Autorizēties

Reģistrēties

Klikšķini šeit, lai izvēlētos attēlu vai arī velc attēla failus un novieto tos šeit.

Spied šeit, lai izvēlētos attēlu.

Attēlam jābūt JPG formātā, max 10MB.

Reģistrēties

Lai pabeigtu reģistrēšanos, doties uz savu e-pastu un apstiprini savu e-pasta adresi!

Aizmirsu paroli

PALĪDZĒT IR VIEGLI!

Atslēdz reklāmu bloķētāju

Portāls liepajniekiem.lv jums piedāvā svarīgāko informāciju bez maksas. Taču žurnālistu darbam nepieciešami līdzekļi, ko spēj nodrošināt reklāma. Priecāsimies, ja atslēgsi savu reklāmu bloķēšanas programmu.

Kā atslēgt reklāmu bloķētāju

Pārlūka labajā pusē blakus adreses laukam ir bloķētāja ikoniņa.

Tā var būt kāda no šīm:

Uzklikšķini uz tās un atkarībā no bloķētāja veida spied uz:
- "Don`t run on pages on this site"
vai
- "Enabled on this site"
vai
spied uz