Trešdiena, 1. aprīlis Dagne, Dagnis

“Piejūras slimnīca” plāno uzlabot pakalpojumu pieejamību un efektivitāti

“Piejūras slimnīca” plāno uzlabot pakalpojumu pieejamību un efektivitāti
Foto: Publicitātes
07.02.2019 15:14

liepajniekiem.lv

Trešdien “Piejūras slimnīcas” valdes priekšsēdētājs Aigars Puks Palangā parakstīja sadarbības līgumu par projekta “Veiksmīga psiholoģiskā un sensorā rehabilitācija bērniem un pieaugušajiem, kas cieš no garīgās un uzvedības traucējumiem” realizāciju, kurā piedalās četras institūcijas: Palangas veselības aprūpes centrs, Lietuvas Jūras Muzejs, Latvijas Sociālās labklājības centrs “Kurzeme” un “Piejūras slimnīca”.

“Piejūras slimnīcas” sabiedrisko attiecību speciāliste Dace Gruntmane informē, ka projekta mērķis ir uzlabot psihosociālo un sensoro rehabilitācijas pakalpojumu pieejamību un efektivitāti Lietuvas un Latvijas pierobežā, abās valstīs izstrādājot jaunu un novatorisku sensorās integrācijas rehabilitācijas metodiku. Tajā iesaistītās institūcijās izveidos sensorās integrācijas telpas, kā arī nodrošinās labas prakses izplatīšanu un apmaiņu. Projekta īstenošanas laiks ir divi gadi.

Palanga Veselības aprūpes centra direktore Jūratė Mikutienė uzskata, ka cilvēkiem ar garīgiem traucējumiem ir ārkārtīgi svarīgi paplašināt pakalpojumu klāstu, piedāvājot nemedicīniskas, bet zinātniski pamatotas palīdzības metodes.

Aigars Puks uzsvēra, ka šodienas tendences psihiatriskajā aprūpē paralēli medicīniskajai rehabilitācijai aizvien vairāk pieprasa arī psihosociālo un atbalstošo rehabilitāciju: “Mums ir jānodrošina dažādu speciālistu sadarbība, viegla piekļuve viņiem, kā arī jaunu metožu izstrāde, kas būs vislielākais ieguvums personāla tālākai izglītībai. Mūsu mērķis ir palielināt ambulatoro aprūpi, īpašu uzmanību pievēršot bērniem. Esam priecīgi, ka projekta ietvaros varēsim iekārtot divas sensorās istabas un aprīkotu pastaigas laukumu mūsu slimnīcas pacientiem.”

Kopējais projekta budžets 651176,45 eiro, no tā “Piejūras slimnīcas” budžets 217914,15 eiro.

Autorizēties

Reģistrēties

Klikšķini šeit, lai izvēlētos attēlu vai arī velc attēla failus un novieto tos šeit.

Spied šeit, lai izvēlētos attēlu.

Attēlam jābūt JPG formātā, max 10MB.

Aizmirsu paroli