Svētdiena, 31. maijs Jūsma, Alīda

“Piejūras slimnīcas” beigu sākums

“Piejūras slimnīcas” beigu sākums
Foto: Egons Zīverts
19.11.2019 07:15

"Kurzemes Vārds"

VSIA “Piejūras slimnīca” notikusī sapulce viesa tikai nelielu skaidrību par to, kā tiks reorganizēts iestādes darbs un kā turpmāk strādās slimnīcas Onkoloģiskā un Psihiatriskā klīnika. Lai arī nosaukti pirmie pārmaiņu datumi un konkrēti scenāriji, viss nav tik viennozīmīgi, jo reorganizācijas process vēl ir tikai sācies, un, kā komentēja Liepājas Reģionālās slimnīcas (LRS) valdes priekšsēdētājs Edvīns Striks, “šeit katru dienu kaut kas mainās”.

Neārstē, bet tikai pieskata?

Emocijas sanāksmē bija sakāpinātas, daudzi darbinieki uztraucās, vai viņiem nemazināsies ienākumi, vai viņiem vispār vēl būs darbs Liepājā. Netrūka pārmetumu slimnīcas vadībai no ministrijas puses, kā arī kritikas par valsts attieksmi no darbinieku puses.

Viens no emocionālākajiem brīžiem sapulcē bija saistībā ar Psihiatriskās klīnikas turpmākā darba scenāriju, proti, plānoto apvienošanu ar citu valsts SIA “Slimnīca Ģintermuiža””, kas atrodas Jelgavā.

Atbildot uz jautājumu, kāpēc šāda ideja radusies, Veselības ministrijas valsts sekretāre Daina Mūrmane-Umbraško sacīja, ka pēc dažādu organizāciju vērtējuma Liepājā esot nevis ārstniecības iestāde, bet gan pieskatīšanas vieta. Un par trūkumiem darbinieki paši labi zinot, taču tos esot jāapspriež citā auditorijā.

Uz šādiem pārmetumiem asi reaģēja “Piejūras slimnīcas” valdes priekšsēdētājs Aigars Puks, kurš skaļi sacīja:

“Pietiek! Es neļaušu nomelnot savus darbiniekus! Varat nomelnot mani, bet šos speciālistus es aizstāvēšu. Neticu tiesībsarga lēmumam, tie ir safabricēti materiāli, jo līdz šim viņa spriedumi par mūsu slimnīcu bija pozitīvi.”

Vēlāk “Kurzemes Vārdam” D. Mūrmane-Umbraško norādīja uz dažādiem Psihiatriskajā klīnikā konstatētiem trūkumiem: “Visā psihiatrijā virzāmies uz vienotu pacientu aprūpes modeli, komandas aprūpi un farmakoloģiskās ārstēšanas mazināšanu. Ministrija no “Piejūras slimnīcas” vadības sagaidīja aktīvāku virzību uz šādu modeli.

Diemžēl slimnīca vairāk nekā gada laikā nevarēja ministrijai apliecināt spēju uzsākt šo jauno pieeju, tāpat jāņem vērā arī citu institūciju – Veselības inspekcijas, Tiesībsarga biroja – secinājumi.

Līdz ar to lēmums par slimnīcu apvienošanu ir līdzeklis, kā aprūpē ieviest vēlamās pārmaiņas.” Viņa norādīja, ka arī tiesībsarga pārmetumu pamatā ir novērojumi, ka Liepājā sniegtā palīdzība nav pietiekami centrēta uz pacientu (izmanto vairāk medikamentozo terapiju, nevis citas metodes, piesaistot vajadzīgos speciālistus).

Bērnu nodaļas vairs nav

Sazinoties ar tiesībsargu, noskaidrojām, ka pērn iestādē tiešām konstatēti rupji pārkāpumi. Tiesībsarga biroja Prevencijas daļas vadītāja Liene Namniece skaidroja: “2018. gada 3.maijā Tiesībsarga biroja darbinieki un Tiesībsarga biroja eksperts, sertificēts bērnu psihiatrs Ņikita Bezborodovs veica iepriekš nesaskaņotu vizīti VSIA “Piejūras slimnīca”, kas sniedz stacionāra psihiatrisko palīdzību bērniem un pusaudžiem līdz 18 gadu vecumam.

Vizītes laikā tika konstatēti rupji ārstniecības jomu regulējošu normatīvo aktu pārkāpumi, kā arī būtiski bērnu tiesību pārkāpumi, kas rada apdraudējumu bērnu veselībai un dzīvībai.

Par “Piejūras slimnīcas” būtiskākajiem pārkāpumiem, kuri prasa nekavējošu rīcību, 2018. gada 25. maijā tika informēta Veselības inspekcija un Veselības ministrija.”

Akārtotu vizīti Psihiatriskajā klīnikā Tiesībsarga biroja pārstāvji veica 2019. gada 13.jūnijā, lai pārbaudītu sniegto rekomendāciju izpildi. Tiesībsarga biroja komanda iepazinās ar “Piejūras slimnīcā” stacionēto nepilngadīgo pacientu medicīnisko dokumentāciju, kā arī veica pārrunas ar personālu un pacientiem.

Pārbaudītāji konstatēja, ka slimnīcā ir veikti vairāki uzlabojumi, ņemot vērā iepriekš izteiktās rekomendācijas. Viņi tika informēti, ka sakarā ar to, ka ilgstoši nav izdevies atrisināt bērnu psihiatra pieejamību stacionāra pacientiem, 28.maijā “Piejūras slimnīcas” valde lēmusi par psihiatrijas profila bērnu stacionāro gultu likvidēšanu no 1. augusta.

“Bērnu psihiatrijas nodaļā tobrīd atradās trīs nepilngadīgi pacienti,” norādīja L. Namniece. Tagad Liepājā nepilngadīgiem pacientiem tiek nodrošināti tikai ambulatori psihiatra pakalpojumi. “Lēmums par bērnu psihiatrijas nodaļas darbības pārtraukšanu, tiesībsarga ieskatā, vērtējams kā pamatots,” piebilda L. Namniece.

Tātad no tiesībsarga viedokļa “Piejūras slimnīcā” konstatētie pārkāpumi ir novērsti, un nav pamata spekulācijām, ka šeit notiktu kas likumiski vai ētiski apšaubāms, kā sapulcē lika noprast Veselības ministrijas pārstāve.

Arī “Piejūras slimnīcas” Psihiatrijas klīnikas vadītāja Evija Siliņa vēlāk “Kurzemes Vārdam” norādīja, ka tiesībsargs ilgus gadus pēc kontrolēm izteicis pozitīvu atzinumu par Liepājas klīnikas darbu.

“Bija daži aizrādījumi, kurus novērsām. Acīmredzot Ainažos notikušais pavēra citu skatījumu uz psihiatriju. Īpaši uz bērnu psihiatriju. Šādu atzinumu mūsu klīnika nebija saņēmusi nekad. Es nevaru piekrist, ka mēs savus pacientus izolējam, spīdzinām un nozāļojam. Strādājam pēc labākās sirdsapziņas,” viņa teica.

Puku nomainīs Bērziņš

D. Mūrmane-Umbraško pēc sapulces “Kurzemes Vārdam” uzsvēra, ka bez psihiatriskās palīdzības Kurzemes reģions noteikti nepaliks.

“Šajā slimnīcā ir pietiekami daudz vājo vietu, lai gan jāsaka, ka Latvijā nav tādu slimnīcu, kur vājo vietu nebūtu vispār. Dažādu iemeslu dēļ tai nav izdevies piesaistīt nepieciešamos speciālistus. “Ģintermuižā” šajā ziņā trūkumu nav, tā ir soli priekšā Liepājai.

Kā notiks ārstu plūsma starp pilsētām, šodien vēl nezinām. Tas ir kopā veicams darbs, ko darīsim nākamajos sešos mēnešos. Vienosimies, kādā veidā “Ģintermuiža” var atbalstīt Liepājā strādājošo kolektīvu, un noteiksim, kas ir tās jomas, kuras mēs no valsts puses varētu finansēt, jo ir skaidrs, ka šīs reformas prasīs finanšu ieguldījumus. Ministru kabinetā pagaidām ir pieņemts konceptuāls lēmums par reorganizāciju, bet mums vēl ir laiks, lai apsvērtu visus plusus un mīnusus un pieņemtu konkrētus lēmumus. Šis lēmums kaut kā var mainīties, bet reorganizācija noteikti būs,” viņa sacīja.

Valsts sekretāre paskaidroja, ka pārmaiņas gaida arī slimnīcas vadību, jo drīz beigsies līgumattiecības ar A. Puku, un tās netikšot pagarinātas.

Viņa pieļāva, ka valdes priekšsēdētāja vietu ieņems “Ģintermuižas” vadītājs Artūrs Bērziņš (tas bija viens no iemesliem viņa klātbūtnei sanāksmē). Par to, kas vadīs Psihiatrisko klīniku vai, precīzāk, tās filiāli Liepājā, vēl neesot skaidrības.

Tikšot vērtēts, vai tā būs daktere Siliņa, bet jebkurā gadījumā valdē viņa strādās kopā ar “Ģintermuižas” pārstāvjiem, lai abas iestādes varētu virzīties uz sadarbību.

“Visi esošie pacienti turpinās ārstēties šeit, personāls strādās šeit. Jelgava palīdzēs Liepājai, sniedzot atbalstu personālam,” norādīja D. Mūrmane-Umbraško, atgādinot, ka tas nepieciešams tāpēc, ka Liepājā klīnika netika galā ar saviem pienākumiem.

Mēģinās atrast kopīgo

E. Siliņa savukārt atzina, ka ministrijas lēmums tiek pamatots ar pacientu interesēm, tomēr neskaidrību netrūkst. “Kā atbalsts personālam tiks nodrošināts, ņemot vērā attālumu? Diez vai kāds ārsts katru dienu brauks uz Liepāju no Jelgavas, kaut gan ārstu skaits mums patiešām ir nepietiekams, it īpaši bērnu psihiatrijā,” viņa neslēpa.

Toties Liepājā ir attīstīts rehabilitācijas pakalpojums. “Šī ir specifiska ārstniecības iestāde, mēs esam spiesti ārstēt pacientus arī piespiedu kārtā saskaņā ar “Ārstniecības likumu” un tā normām.

Pat ja no malas izskatās savādāk, mēs nevis spīdzinām, bet ārstējam. Ir situācijas, kad izolēšana, ierobežošana un medikamentu lietošana pret pacienta gribu ir nepieciešama,” viņa savukārt komentēja pret iestādi vērstos pārmetumus.

Bet “Ģintermuižas” vadītājs Artūrs Bērziņš, kuram personāls sapulcē vaicāja, kā viņš redz slimnīcu apvienošanu, sacīja: “Ir jāliek galvas kopā, lai apvienošanos risinātu sekmīgi. Esam gatavi palīdzēt ar visu, kas nepieciešams. Iespējams, reizi nedēļā sūtīsim uz Liepāju savus speciālistus.”

Arī “Kurzemes Vārdam” viņš uzsvēra, ka cer atrast abu slimnīcu darbā vienojošo, nevis šķeļošo. “Mūsu slimnīca Jelgavā šobrīd ir labi novērtēta, ir piesaistīti vairāk nekā 10 rezidenti, arī jaunie ārsti. Šobrīd notiek pārmaiņas strukturālā ziņā, tāpat strādājam pie pārmaiņām, kas orientētas tieši uz pacientiem. Ja Liepājas slimnīcai liksies, ka tas šeit nav vajadzīgs, mēs savu gribu neuzspiedīsim,” viņš norādīja, aicinot kolēģus braukt ciemos uz Jelgavu un apskatīties, kā darbs notiek tur.

“Noteikti Liepājas speciālisti paši zina, kā novērst daudzas problēmas, bet, ja ir nepieciešama mūsu palīdzība, esam gatavi sniegt padomu. Esmu drošs, ka spēsim tikt galā ar problēmām, lai arī kādas tās būtu,” teica A. Bērziņš.

Pēc pusgada viss vienuviet

Gan darbiniekiem sapulcē, gan pēc tam medijiem D. Mūrmane-Umbraško norādīja, ka jautājums par Onkoloģiskās klīnikas reorganizēšanu jau ir pieņemts.

“Tā kā “Piejūras slimnīcā” nav veikts ieguldījums onkoloģijas attīstībā, bet onkoloģija ir attīstīta Liepājas Reģionālajā slimnīcā, turklāt ņemot vērā pilsētas apmērus, pilnīgi noteikti var iztikt ar vienu ārstniecības iestādi.

Tāpēc pieņemts lēmums par onkoloģiskās ārstēšanas pakāpenisku pāreju tikai uz LRS,” skaidroja ministrijas pārstāve.

Tāpēc ar nākamā gada 1.janvāri “Piejūras slimnīcā” vairs netiks sniegti stacionārie pakalpojumi, kā arī pacientiem šeit vairs netiks nodrošināta ķīmijterapija. Šos pakalpojumus turpmāk sniegs Liepājas Reģionālā slimnīca, bet, tā kā ambulatoros pakalpojums tur visiem uzreiz nav iespējams nodrošināt, tad pilnīga pāreja varētu notikt līdz 1. jūlijam, norādīja D. Mūrmane-Umbraško.

“Ņemot vērā ārstējamo skaitu, pilnīgi noteikti varu apgalvot, ka LRS tiks galā ar visiem pacientiem. Strika kungs ir apliecinājis, ka neesot problēmu nodrošināt pienācīgu aprūpi visiem pacientiem,” viņa apgalvoja.

Sapulcē darbinieki vaicāja, ko darīs ar klīnikai iepirktajām iekārtām. Uz to ministrijas pārstāve norādīja, ka tas vēl nav izdomāts. “Tas ir jautājums, ko izskatīs valde,” sapulcē sacīja valsts sekretāre.

Visus darbā nepaturēs

“Esam konsultējušies ar ekspertiem, un esam pārliecināti, ka pacientiem tā būs labāk. Tas ir pierādījies – jo vairāk manipulāciju, jo lielāka kvalitāte. Par darbiniekiem runājot, slimnīcas vadītājs apgalvo, ka pilnīgi noteikti ir cilvēku resurss, kas LRS būtu vēl vajadzīgs, bet visiem, iespējams, vieta neatradīsies. Lielai daļai mediķu, kas strādā “Piejūras slimnīcā”, ir vēl blakus darbi. LRS stacionārā darbinieku pietiek, bet ambulatorajiem pakalpojumiem speciālisti būs nepieciešami. Cik un kādi, būs skaidrs pārejas posmā,” komentēja valsts sekretāre.

“Piejūras slimnīcas” Onkoloģijas klīnikas vadītāja Anna Krilova neslēpa, ka ne viņa, ne dakteres Skrodele un Ķeire uz LRS strādāt nepāries.

“Kad slēgs stacionāru, noteikti atbrīvos no darba arī operāciju, narkozes un onkoloģiskās aprūpes māsas,” viņa skumji skaidroja.

Viens no zaudējumiem būs kolektīvs, kas cīņai ar vēzi veidots daudzu gadu laikā. “Padzirdot vēsti, ka mūsu klīniku grasās likvidēt vai pārcelt uz citu slimnīcu, dažu dienu laikā savācām vairāk nekā 500 parakstu atbalstam. To uztveru kā mūsu darba novērtējumu. Dzīvildzes rādītājos mums ir labākie rezultāti Latvijā, kas nozīmē, ka esam laikus atklājuši un ārstējuši šo slimību, līdz ar to atgriezuši atpakaļ ģimenēs un darba tirgū daudz cilvēku,” viņa sacīja.

Papīri vēl nav redzēti

Liepājas Reģionālās slimnīcas valdes priekšsēdētājs Edvīns Striks, pie kura vērsāmies, lai noskaidrotu, vai tiešām onkoloģiskie pacienti var būt droši, ka turpmāk tiks pienācīgi aprūpēti LRS, diemžēl mūs apbēdināja, atsakot, ka to nekomentēs.

“Kad būs konkrēts lēmums un es redzēšu kādu papīru, tad arī sniegšu komentāru,” viņš sacīja dienu pēc skaļās sapulces “Piejūras slimnīcā”.

To, kā ministrijas valsts sekretāre varēja jau runāt par konkrētiem stacionāra pārcelšanas datumiem un apgalvot, ka šis lēmums ir pieņemts, E. Striks teicās nezinām.

Viņš piebilda, ka viņam vēl nav sniegtas atbildes uz vairākiem būtiskiem jautājumiem.

“Šeit katru dienu kaut kas mainās, kādam atkal jauna vīzija, katru dienu jauni notikumi, nevaru atbildēt par to, kas nav ar dokumentiem apstiprināts. Man pat vēl nav parādīti finanšu pārskati,” viņš sacīja.

Tikmēr Veselības ministrijas preses sekretāre Anna Strapcāne, lūgta komentēt, vai Liepājas Reģionālās slimnīcas vadība par gaidāmajām pārmaiņām tiešām nav informēta, atbildēja: “Nacionālais veselības dienests (NVD) 5. novembrī ir nosūtījis vēstuli “Piejūras slimnīcai” par onkoloģijas pakalpojumu turpmāko nodrošināšanu LRS, sākot ar 2020. gada 1. janvāri. Vēstulē norādīta informācija par plānotajām izmaiņām, kā arī minēts, ka NVD tuvākajā laikā nosūtīs informāciju par plānotajām izmaiņām ambulatoro pakalpojumu nodrošināšanā. Jānorāda, ka komunikācija ar Liepājas Reģionālo slimnīcu par plānotajām izmaiņām pagaidām ir norisinājusies telefoniski. Tuvākajā laikā NVD nosūtīs oficiālu vēstuli arī Liepājas Reģionālajai slimnīcai.”

38 komentāri

2019-11-19 08:00

Eldorado: "" Piejūras slimnīcas" Onkoloģijas klīnikas vadītāja Anna Krilova neslēpa, ka ne viņa, ne DAKTERES Skrodele un Ķeire uz LRS strādāt nepāries".
Vai tad Ķeire ir daktere? Manuprāt dakteris

2019-11-19 09:02

Dīvāna eksperC: Tas ir iespaidīgi, ka tramvajnieks Puks ir arī izrādījies izcils medicīnas speciālists un spējis novadīt slimnīcu līdz loģiskam galam!

2019-11-19 09:19

Kārums: Skaidrs, ka ir iekārota teritorija !
Jautājums: vai Liepājas centrālo slimnīcu pirms 30 gadiem NEVARĒJA IZVEIDOT ,paplašinot piejūras skaisto teritoriju, bet vajadzēja obligāti 45 min braucienā no pilsētas centra ?

2019-11-19 09:46

ir bijusi darīšana: Pēc saskarsmes ar psihiatrijas slimnīcu mātes sakarā, pilnībā piekrītu ka tiek veikta tikai uzraudzība. Nodaļas vadītāja konkrēti pateica, ka mēs mājās netiekot galā tādēļ "iebāžot" slimnīcā. Un otrs kuriozs- kad ar dakteri mēģināju apspriest slimības iemeslus, uz manu teikto ka varbūt tā ir vienkārši vecuma demence, daktere man svētā sašutumā atbildēja-nu ko jūs,viņa ir jaunāka par mani. Tad arī sapratu ka nav jēgas no psihoneiroloģiskās slimnīcas Liepājā. Piedodiet, tā ir mūsu pieredze, iespējams kāds var arī paslavēt.

2019-11-19 09:56

Adatiņa: Šis būtu tas jautājums,kuru vajadzētu izlemt pašiem liepājniekiem !
Šī Umbraško kundze, lai tur Rīgā tiek galā ar savām nekārtībām un beidz vienreiz pielietot PSRS attieksmi vadības stilā,ko gribēšu to ielaidīšu sanāksmē un ko nē,tā ir cūcība,, tie laiki ir pagājuši,tagad ir atklātības laiks Umbraško kundze!

2019-11-19 10:52

Zinu: Kārtējā reforma, kurā zaudētāji ir pacienti un viņu tuvinieki, kuri jau tā ir bezspēcīgi likuma priekšā.

2019-11-19 11:08

Mika: Piejūras slimnīcas psihiatrijas un onkoloģijas nozares vajadzēja uzticēt vadīt augstas klases ,inovatīviem vadītājiem. Siliņu nezinu, bet pensionāri Krilovu jau senbija laiks atlaist no darba. Nedomāju, ka šis iesūnojušais vecais cilvēks spējīgs sekot līdzi jaunā ārstniecības tendencēm, iekārtām, manipulācijām. Un ieliktais valdes priekšsēdētājs Puks Piejūras slimnīcas tronī ir tas pats kā pērtiķim iedot automātu. Kā cilvēks, kuram medicīnas izglītība un zināšanas ir nulle, var vadīt šādu klīniku! Izsmiekls vai blats ,vairāk nekas! Dekoratīvais priekšnieks! Slimnīcu vajadzēja remontēt un piesaistīt gan kvalitatīvus darbaspēkus, gan jaunās tehnoloģijas un iespējas. Kam par to varam "pateikties" Vai tk valdes priekšsēdētājs nav atbildīgs par notiekošo?

2019-11-19 11:10

........: Bija darīšana ar Jelgavas iestādēm...
Mammu ,ar otro insultu,aizveda uz Jelgavu....
Insulta vienība vai kā tur viņu sauca - piebāzta ar slimniekiem...palātā sabāzti pa 5-6 cilvēki,pat koridori pilni...Galv.ārsts saka,ka neesot citu variantu kā Jelgava,jo šādus slimniekus nekur citur neņemot...arī Rīgā,ne pēc rindas,ne pa maksu !...viss pilns esot.
Galv. ārsts pat putrojās par diagnozi un nevarēja pateikt,kurā smadzeņu puslodē atkārtotais insults un vai vispār tāds ir...
Piederīgajiem mēnesi aizliedza ! apmeklēt pacientu...
Māsiņām stingri aizliegts izpaust informāciju par slimnieka veseļošanās gaitu....
Brīnumainā kārtā atradās vieta "Ģintermuižā"...nopriecājāmies...Arī tur slepenība,komunikācija tikai ar dakteri...it kā gāja labi,pamazām atveseļojās,cik nu tas bija iespējams....
Pēc kāda laika uzzinam,ka mamma aizvesta atpakaļ uz slimnīcu,kaut kādi saasinājumi,nezinam kas noticis un mums neko nevar dakters pateikt....
Atbraucot uz slimnīcu - pēc uzstājīgas prasības - dakters ļāva apskatīt mammu...
Ieraugot mammu...pārņēma šausmas...Nezinam,kā tika veikta "ārstēšana",bet...piespiežot ārstu uz sarunu - ārsts pateica : Ļaujiet viņai 'aiziet'....
Tā arī nākamajā dienā mamma "aizgāja"....
Kas notika,kāpēc - tā arī neuzzinājām...
Ko nu vairs...
No visa šī man ir secinājums par šāda veida iestādēm : Viens liels "konveijers" un,manuprāt, pacientu novešana līdz...kapam.
Lai piedod dakteri,māsiņas...Man radās iespaids,ka tā īsti nevienam tur nav vēlmes kādu ārstēt...
Par Liepāju neko nevarēšu teikt....

2019-11-19 11:12

katad: piekrītu Adatiņa.Tikai Liepājniuekiem būtu jāizlemj slimnīcas likteni,nevis kaut kādiem tur ...un teritorijas iekarotājiem. Ne jau bez augstākstāvošajiem Liepājas darboņiem šī teritorija tiek izkārtota.

2019-11-19 11:53

LV: Vai Tu jau parakstījies par 13 Saeimas atlaišanu ???

2019-11-19 12:08

nē: Es gan šoreiz neparakstīšos ! šī saeima taču strādā tikai gadu, un daudz kas man patīk, ko viņi dara,galu galā pārmaiņas ir vajadzīgas, ārstu ārdīšanās nekur neder , ko viņi grib, lai ,,uz skatuves atkal uznāk ZZS '' ?

2019-11-19 12:08

to LV: Ej,muļķi,un paraksties ja tev vajag !

2019-11-19 12:26

suslis: iznīcināt ,iznīcināt ,iznīcināt--pārdot ,pārdot ,pārdot---iekasēt, iekasēt ,iekasēt--tāds ir šī brīvās un uzspiestās demokrātijas vadmotīvs Latvijā.
vECĀS SLIMNĪCAS TERITORIJA IR ĻOTI GARDS KUMOSS ""biezajiem"".Un ja vēl Jūrmalas parku varētu iztirgot!!

2019-11-19 12:43

veids: Šokējoši ir nevis fakts, bet veids kā tas notiek :(

2019-11-19 12:58

Elīna: Par to insulta ārstēšanu - - vai tad var tā būt, ka tuviniekus nelaiž klāt slimniekam??
Nezinu, kas jūs esat, bet, ja ir aizdomas par neprofesionālu ārstēšanu, rakstiet sūdzību... Anonīmā žēlošanās šeit neko nemainīs, un nemainīs sistēmu!!

2019-11-19 13:22

upsss: Psihiatrija vienmēr ir bijis iekāres objekts citām nozarēm, kam lielāka vara tam tiks. Ja nolēma iznīcināt, tad tā arī būs. nekas sensitīvs netika risināt, kā ministrijas pārstāvji drīkstēja neielaist presi? Izskatās, ka kaut kas slēpjams tai visā padarīšanā notiek. lai glābtu Jelgavu, iznīcinās Liepāju.

2019-11-19 13:34

Dimon: Pilnīgi noteikti jaatstāj šī slimnīca liepājniekiem, kur tad mēs vajadzības gadījumā dosimies ārstēt sevi vai tuviniekus, un Liepājā to ir ļoti daudz.
Jo īpaši psihoneroloģiskā nodaļa ir tik pieejama un vajadzīga daudziem dzīves nogurušajiem, kur ģim. ārsti vairs nevar palīdzēt, bet šeit noteikti dakteri uzklausīs.

2019-11-19 13:43

Dimka: Lūgums neatņemt mums šo ārstējošo iestādi. Zinu daudz pateicīgu cilvēku, ģimeņu, kuras ir glābtas tieši šeit.Mazāk zināšu par onkoloģiju, bet psihiatriskajā slimnicā pašiem ir nācies ārstēt tuvākos un paldies ka viņi to izdara, un vispār, pacienti ar šādām kaitēm tur atgriežas atkal un atkal. Lūdzu neatņemiet mūsu veselibas, veicot jaunas reformas.

2019-11-19 13:57

Jautājums: Varbūt kāds sāks kk skaidrot pacientiem??? Mana daktere bija Skrodele. Ko darīt tagad? Pie kādiem speciālistiem tagad jāiet? Kas ārstēs viņas pacientus galu galā??? To taču ir jāplāno savlaicīgi pacientiem, kuri uz slimnīcu dodas regulāri !!!

2019-11-19 14:04

aizputniece: Man tas Ķeiris nepatīk, laikam ir labs speciālists, bet rupjšs.

2019-11-19 15:45

mo: Tas viss ir tikai īstā darījuma slēpšanai. Kādam ļoti ievajadzējusies vecās slimnīcas teritorija. Dodu 100%, ka pēc dažiem gadiem teritorija tiks iznomāta vai pārdota un tur taps kaut kas dārgs un varens, vai arī kāds ārzemju bāleliņš tur ierīkos sev vasaras rezidenci.

2019-11-19 15:49

juliijx: Puks ir augstas klases medicīnas speciālists, salīdzinot ar Viņķeli.

2019-11-19 17:04

TERITORIJA: TUR PARKA JAU DZIVO METALURGA KUNGI,UN TAJA TERITORIJA DZIVOS SAVAS MAJAS CITI KUNGI,A PAREJOS KAS PARASTI CILVEKI,VEDIS UZ JELGAVU,KAMER NOMIRS,JO ATALUMS IR LIELS,UN AR SAVAM SLIMIBAM,ATBRAUKUSAJAM ARSTAM NO JELGAVAS PA JAUNU BUS JATEIC,SLIKTI TA JAU IR,UN VEL SLIKTAK BUS,,JO PACIENTI IR DAZADI,,,TERITORIJA,NEVIENS NEJAUTAS,IZNOMAS,VAI PARDOS ARZEMNIEKIEM,JO MUMS NEKO NEVAJAG,LAI IZSPRAGTU PARASTIE,SLIMIE,A KUNGI DZIVOTU PLASUMA,JA IZSKALOSIES JURA,AIZIES VISI BOJA,LIDZ PAT PRIEKULEI,OT TA,

2019-11-19 17:28

Rozālija: Slikta abu slimnīcu vadība, vēl sliktāks valdes priekšsēdis! A, ko gribat, ja iesūnojis, iestagnējis pensiķis vada onkoloģijas iestādi? Loģisks iznākums. Viņai būs laba pensija, jo pamatīgi turējusies pie siltās vietiņas, tikai attīstība nekāda! Jaunie speciālisti varēs iet Maximā strādāt, jo ne vecā pensionāre, ne medicīnais jautājumos neizglītotais Puks nedeva iespēju jaunajiem!

Vilnīša vadītā pašvaldība dāsni uzdāvināja zemi netālu no Gulbīšu dīķā dzīvojošiem, gan jau, ka arī šo gabalu Vilnītis kādam uzdāvinās. Vai un kādas naudas summas grozās privātu kabatu virzienā, par to vēsture klusē. Es neticu, ka viss notiek godīgi no pašvaldības vadītāja puses. Bet , ja nekas nav pierādāms, tad noziedzinieks nav neviens.

2019-11-19 17:47

JĀ!: Skatoties uz to bardaku,kas mums apkārt valstī un pārējā pasaulē notiek,jāpiekrīt A.Nobela brīdinājumam,kuru viņš izteicis vēl 19.gs.beigās.Viņs brīdināja,ka paplašinot dmokrātiju,droši vien domādams par demokrātiju,ar kuru tā lepojās šodien,agri vai vēlu tā novedīs pie diktatūras,jo varas grožus būs sagrābusi sabiedrības padibenes.Diemžēl,šķiet,ka viņam ir bijusi taisnība.

2019-11-19 18:04

Vecā: Varbūt pie jaunās valdības veco ļaužu nodaļas vadītāja vairs nevarēs no večukiem pensijas izkrāpt.Viņai sen vieta cietumā,bet sakari dara savu.Ceru,ka vairs nevienu neapzags vairāk kā to izdarīja ar mūsu radinieci.

2019-11-19 18:17

muterrīte: Kura oligarha uzdevumā, tad notiek šīs ministrijas kustības vērtīgā zemesgabala atbrīvošanā?

2019-11-19 18:34

tai muterrīte: Gan jau,apmēram,tādu pašu naudas maisu interesēs,kā interesēs steidzamības kārtā tika nograuta,, trako nama"ēka,muļķu tautai iestāstot,ka tur iemitinājies tik šausmīgs bacils,ka apdraud liepājnieku dzīvības.

2019-11-19 18:40

Udo: Jūs te appīpējušies lielākā daļa esat, vai ?
Ko jūs varat d...t, kas jūsuprāt tad ārstē visus vājprātīgos mūsu pilsētā?Ja nebūtu šo dakteru, te pilnas ielas ar slepkavām un citādiem trakajiem klīstu.

2019-11-19 19:08

Jānis Ozoliņš: Vai tad tā ir problēma, par ko galvu lauzīt? Par ko cepiens? Es gan uzšvilpoju, uzsitu ar papēdi un uzdancoju rucavieti - un viss ir kārtībā!

2019-11-19 20:38

Kangars: Visu laiku skandina ka trūkst medmāsas, bet tagad raksta ka LRS medmāsas ir pietiekami.

2019-11-19 21:39

budulai22: gribu pateikt visiem darbiniekim 3 nodala

2019-11-19 22:42

Starp citu: Kā kaut kas nav labi - slēdzam .. likvidējam... pārvietojam tuvāk sev Rīgai... Ko tās nomales.... Šiem ierēdņiem, kas atbraukuši, bija pamatā jārūpējas lai šeit viss notiktu atbilstoši normām! Nevis kā tagad - atbrauc, visu noliek, risinājums -likvidēt. Ja tā ir tā valsts rūpe par Latvijas iedzīvotājiem, tad man liekas viņi ir kaut ko pārpratuši. Lai nebrīnās, ka tiek iniciētas saeimas atlaišanas. Ārpus Rīgas šie ierēdņi neko nespēj....

2019-11-20 00:34

Kantainais: >>kārums---tev tas nav zināms, taču kad cēla jauno slimnīcu ..bija projekts apbūvēt un plest Liepāju tieši uz to pusi..piem..tur kur bija/ir /palikuši mazdārziņi--tur bija projekts būvēt kotedžtipa mājas..bija projekti būvēt un celt..taču uzbruka:):) brīvā /neatkarīgā Latvija un visu iznīcināja ..un tagad ir tas ,kas ir slimnīca ellē ratā prom no pilsētas..
un tieši otrādi--pilsētai TĀ slimnīca ,vecā slimnīca ,kuru grasās iznīcināt --ir vajadzīga..nekas nav labāks par jūras gaisu ..savulaik šīs vecās slimnīcas teritorijā dzīvoja stirnas ,pa kokiem lēkāja vāveres ,bija sastopamas pat caunas..lai gan laiki tie paši ,taču cilvēki šodien amorālāki ,ciniskāki ,nejūtīgāki un necilvēciskāki..

2019-11-20 05:30

000: Rozālija Jūs iespējams esat Pakaļa.

2019-11-20 10:00

to Eldorado!: Tos 3 nemaz neviens neaicina strādāt otrā slimnīcā,ko viņa muld? Tur ir gan ķīmijas māsas,gan ķīmijterapeite,gan ķirurgi un būs arī MAMOLOGS!

2019-11-20 12:58

Comonk: Kāpēc Liepāju Jelgavai???. Varbūt tomēr Liepājai Jelgavu vai Jelgavu Rīgai. Arī Jelgavā brīnumlietas notiek. Bet Bērziņš un co ir apsviedīgāki un prot aizrunāt tos tur augstāk

1/500

Liepajniekiem.lv neatbild par rakstiem pievienotajiem komentāriem. Aicinām ievērot pieklājību, toleranci un iztikt bez rupjībām.

Uzmanību!

Lai mazinātu iespēju portālā manipulēt ar komentētāju viedokli un noskaņojumu, komentāri, kuru autori diskusijās piedalās ar vairākiem vārdiem, tiek iezīmēti pelēkā krāsā. Tā kā šis process ir tehnisks, ir iespējamas situācijas, kurās iekrāsotie komentāri var nebūt no viena autora, vai arī neiezīmētos komentārus rakstījusi viena un tā pati persona.

Distances līgums

Autorizēties

Reģistrēties

Klikšķini šeit, lai izvēlētos attēlu vai arī velc attēla failus un novieto tos šeit.

Spied šeit, lai izvēlētos attēlu.

Attēlam jābūt JPG formātā, max 10MB.

Aizmirsu paroli

PALĪDZĒT IR VIEGLI!

Atslēdz reklāmu bloķētāju

Portāls liepajniekiem.lv jums piedāvā svarīgāko informāciju bez maksas. Taču žurnālistu darbam nepieciešami līdzekļi, ko spēj nodrošināt reklāma. Priecāsimies, ja atslēgsi savu reklāmu bloķēšanas programmu.

Kā atslēgt reklāmu bloķētāju

Pārlūka labajā pusē blakus adreses laukam ir bloķētāja ikoniņa.

Tā var būt kāda no šīm:

Uzklikšķini uz tās un atkarībā no bloķētāja veida spied uz:
- "Don`t run on pages on this site"
vai
- "Enabled on this site"
vai
spied uz