Trešdiena, 27. maijs Loreta, Dzidra, Gunita, Dzidris

Piesprādzētajiem bērniem dāvina rotaļlietas

Piesprādzētajiem bērniem dāvina rotaļlietas
02.02.2019 07:15

liepajniekiem.lv

Valsts policija pēdējā laikā pastiprinātu uzmanību pievērš satiksmes drošībai – lai netiktu pārsniegts atļautais ātrums, lai auto būtu aprīkoti ar ziemas ceļiem atbilstošām riepām, lai tiktu lietotas drošības jostas un bērnu sēdeklīši utt. Tādējādi policija cenšas mazināt negadījumu risku. Šonedēļ īpaša uzmanība tika pievērsta tam, lai braucēji būtu piesprādzējušies. Un apzinīgajiem bija sarūpēts pārsteigums – piesprādzētie bērni dāvanā saņēma mīksto rotaļlietu Runci Rūdi.

Valsts policijas Kurzemes reģiona pārvaldes Kārtības policijas biroja priekšnieks Gints Ešenvalds skaidro: ”Ceļu satiksme ir ļoti svarīga joma. Tai jābūt pēc iespējas drošākai. Un tāpēc Satiksmes uzraudzības rota pievērš pastiprinātu uzmanību satiksmes drošības jautājumiem.”

”Pagājušajā nedēļā visā reģionā notika profilaktisks pasākums, kas atklāja ļoti bēdīgu ainu,” viņš rezumē: ”Ja transportlīdzekļu vadītāji neievēro elementārās satiksmes drošības prasības, tad ir jautājums: vai tiešām mēs ceļu satiksmē jūtamies droši? Pie mums atnākusi ziema. Ja laikā, kad sniega nebija, riepu stāvoklis satiksmes drošībā nebija tik aktuāls, tad nu šis jautājums ir ļoti aktuāls. Ja ziemas apstākļos, kad uz ceļa ir sniegs un apledojums, vadītāji vieglprātīgi izturas pret sevi un pārējiem satiksmes dalībniekiem, braucot ar tādām riepām, kas neatbilst prasībām un ir bīstamas satiksmei, tad ir jautājums: kā panākt, lai satiksme ir droša pārējiem?”
Un turpina: ”Ņemot vērā profilaktiskā pasākuma rezultātus, secinām, ka tomēr ir atsevišķi bezatbildīgi vadītāji. Saskaramies ar situāciju, ka netiek lietotas drošības jostas, netiek lietoti bērnu sēdeklīši, tiek pārsniegts atļautais braukšanas ātrums, kā arī transportlīdzekļi tiek vadīti alkohola vai narkotisko vielu reibumā.”

”Mūsu uzdevums ir maksimāli censties padarīt ceļu satiksmi drošu,” tā G.Ešenvalds: ”Esam iezīmējuši vājos punktus, kas rada bīstamību, izraisa smagos satiksmes negadījumus ar cietušajiem un bojā gājušajiem. Līdz ar to ik nedēļu kādai no satiksmes drošības jomām pievērsīsim īpašu uzmanību. Šī nedēļa veltīta drošības jostām un bērnu sēdeklīšiem. Pastiprināti kontrolējam, kā tiek ievērotas prasības.”

”Neko jaunu neizdomājam,” viņš uzsver: ”Ja valstī ir uzstādījums līdz 2020.gadam uzlabot ceļu satiksmes drošību, samazināt satiksmes negadījumus ar bojā gājušajiem un ievainotajiem vismaz par 50%, tad viens no soļiem ir drošības jostu un bērnu sēdeklīšu lietošanas noteikumu ievērošana.”

Valsts policijas Kurzemes reģiona pārvaldes Kārtības policijas biroja priekšnieks atzīst: ”No ceļu satiksmes negadījumiem neviens neesam pasargāti. Pat pie minimālām sadursmēm bieži vien notiek tā, ka cilvēki, kuri transportlīdzekļos nav piesprādzējušies, atsitas pret transportlīdzekļa izvirzītām detaļām, gūst traumas un nokļūst slimnīcā. Tāpēc arī akcentu liekam uz jostām un bērnu sēdeklīšiem.”

Portāls apaļu stundu strādāja kopā ar Ceļu policijas darbiniekiem. Saistībā ar drošības jostām un bērnu sēdeklīšiem nepatīkamu pārsteigumu nebija – visi apstādinātie braucēji bija piesprādzējušies.

Gluži pretēji – bija patīkami pārsteigumi un pozitīvas emocijas. Proti, policijas darbinieki visiem piesprādzētajiem bērniem dāvināja mīkstās rotaļlietas – īpašo policijas inspektoru Runci Rūdi, ar ko var ne vien rotaļāties, bet ko ar lipekļiem var piestiprināt pie drošības jostas.

Autobraucēji bija patīkami pārsteigti. Edgars Klauģis, kurš stāsta, ka gan pats vienmēr piesprādzējas, gan pielūko, lai bērni būtu piesprādzējušies, bija tikpat patīkami pārsteigts kā viņa meita, kad septiņus gadus vecā Gabriela saņēma dāvanu. Tāpat patīkami pārsteigta bija Valērija, kuras mazmeita Evelīna tika pie Runča Rūda.

Kopumā mazajiem pasažieriem tika izdāvināts paliels maiss ar mīkstajām rotaļlietām. Kaut jāatzīst, ka, apstādinot automašīnas, atklājās arī pārkāpumi. Piemēram, vairākiem transportlīdzekļiem nebija ziemas sezonai atbilstošas riepas.  

G.Ešenvalds, komentējot dāvināšanas akciju, skaidro: ”Nedrīkst būt situācija, ka transportlīdzekļu vadītāji naidīgi skatās uz policiju vai policija pretī uz satiksmes dalībniekiem, uztverot viņus kā potenciālos pārkāpumu izdarītājus.

Mūsu – gan policijas, gan sabiedrības – kopīgais uzdevums ir panākt, lai visi justos droši. Tāpēc policija tos satiksmes dalībniekus, kuri ievēro noteikumus, cenšas pastimulēt ar balvām.”

”Protams, noteikumu prasības ir jāpilda,” viņš piebilst: ”Bet papildus stimulu dod labi vārdi un novērtējums. Tāpēc arī  šoreiz esam sarūpējuši pārsteigumus mazajiem pasažieriem – Runci Rūdi.”

Foto galerija

25 komentāri

2019-02-02 09:22

Antonijs: Lai viņi iebāž sev pakaļā tās rotaļlietas.

2019-02-02 10:00

*: Rotaļlietu vertibu piedzit no neapzinigiem autovaditajiem

2019-02-02 11:02

Ja: Vini biežāk veiktu šadus reidus un nesedētu savos biroju krēslos būs arī izmaiņas.

2019-02-02 11:10

Mans: Mans bērns kopš dzimšanas brauc piesprādzēts, un nevienu rotaļlietu no valsts nav dabūjis :)

2019-02-02 11:52

asaka: Nav ne vainas, vismaz bērniem rod pareizu uztveri ka policists nav nikns mednieks, bet ir arī draudzīgs cilvēks kā visi (nu ne visi diemžēl)! Protams ja paši esam likumīgi paklausīgi!

2019-02-02 12:36

Vineta: Man no sirds prieks par šādu ziņu! Manuprāt, lielisks veids kā uzlabot attiecības policistiem ar šoferiem, plus vēl iepriecinām bērnus! ❤️

2019-02-02 12:38

Rū: Esmu šoferis, bet arī gribu rotaļlietu!

2019-02-02 13:17

stūre: Paskataties uz bērna smaidu. Kāds prieks.Priecāsimies ari mēs.Vai nu rotaļlietai jābūt naida nesējai.

2019-02-02 15:08

>>Antonijam: ""Lai viņi iebāž sev pakaļā tās rotaļlietas.""
Man ir aizdomas ,pamatotas aizdomas,:)) ka rotaļlietām tur vairs sen nav vietas)))

2019-02-02 15:20

Kantainais: Es ieteiktu stāstīt par došības siksnu patieso nozīmi -TĀ IR PASĪVĀ DROŠĪBAS SISTĒMA !!! Un to kāda tai ir nozīme..Tāpat kā SRS sistēma..jo mazāk kustīgu sastāvdaļu ,jo droākak braukšana .Tas pats ,kas auto rallijā..jo stiprāk ekipāža piesprādzēta ,jo lielāka vadāmība un kontrole ,nebaidoties ,ka asā pagriezienā nāskies turēties pie stūres ,jeb uzmetīs tev virsū stūrmani u.t.t.
Bet ,lai gan jāsaka ,ka ""buntavnieku"":):): gars un plebejisms bieži vien ņem virsroku ::sak ,es jau 30 maucu nesprādzējies un man viss pie kājas..
Tikai viena lieta----nesprādzējoties ,tu vari radīt problēmas pa visam citiem satiksmes dalībniekiem..

2019-02-02 15:22

Kantainais: Juridiski šī rotaļļieta skaitās kukulis. Un ja tā tad arī autovadītājs var dot ""dāvanu ""ceļa policistam..:):):DD

2019-02-02 16:05

Kantainajam: Kopš kura laika fiziska persona nedrīkst pieņemt dāvinājumu?

2019-02-02 17:29

susurs: Izskatās ,ka nupat nupat būs legalizēti ""dāvinājumi""ceļu policistiem --vismaz starp ""gudrajiem""komentatoriem D:D;D;D:D

2019-02-02 17:29

kukulis: Maizes kukulis arī ir kukulis.Kantainais , uzmanies!

2019-02-02 18:48

vaļera: bendzin fenderetājs savā elementā, kā tad bērniem dāvanas...

2019-02-02 19:37

0t00: Policista kungs varēja benzīnu piedāvāt

2019-02-03 01:18

44: pievedīšu smagu piemēru, ments pērnruden pie Bārtas nebūtu nosities frontālajā sadursmē ja būtu piesprādzējis savu rumpi , pret stūri sadzina ribas plaušās un laimīgi beidzās , paspēja vien izkāpt no auto un turpat ar palika.

2019-02-03 01:19

44: p/s
lūdzu lietojiet siksnas!!!!

2019-02-03 10:02

Elfs: Policistiem dziļi nospļautie par nepiesprādzētiem bērniem. Esmu bijusi situācijā, kad man priekšā pa Brīvības ielu brauc policijas mašīna, bet pa blakus joslu garām pabrauc mašīna, kuras aizmugurējā logā var redzēt nepiesprādzēta bērna seju. Domāju - tūlīt policija apstādinās neapzinīgo autovadītāju. Nekā!!! Jo viņam darba uzdevumā kaut kas cits ierakstīts.

2019-02-03 13:25

Vaditajs: Foršs motivējums piesprādzeties! :)

2019-02-03 14:43

Vārds Uzvārds.: Komentāru miskastē viss pa vecam - pat brīvdienās dažiem nav miera un kaut kur vajag izgāzt savu žulti. Lai jums viss tas pats, ko jūs vienmēr novēlat citiem.

2019-02-03 16:34

Liepājniece: Visu cieņu TARABANA kungam, bet jums žults sīkstošiem, aizrijieties!

2019-02-04 07:47

sudmalis AI: Tas pa tiem dāsniem kukulīšiem.

2019-02-04 09:00

Ha: Man sievasmāte gan nedabūtu šitādu mantu...Viņa nekad nesprādzējas...

1/500

Liepajniekiem.lv neatbild par rakstiem pievienotajiem komentāriem. Aicinām ievērot pieklājību, toleranci un iztikt bez rupjībām.

Uzmanību!

Lai mazinātu iespēju portālā manipulēt ar komentētāju viedokli un noskaņojumu, komentāri, kuru autori diskusijās piedalās ar vairākiem vārdiem, tiek iezīmēti pelēkā krāsā. Tā kā šis process ir tehnisks, ir iespējamas situācijas, kurās iekrāsotie komentāri var nebūt no viena autora, vai arī neiezīmētos komentārus rakstījusi viena un tā pati persona.

Distances līgums

Autorizēties

Reģistrēties

Klikšķini šeit, lai izvēlētos attēlu vai arī velc attēla failus un novieto tos šeit.

Spied šeit, lai izvēlētos attēlu.

Attēlam jābūt JPG formātā, max 10MB.

Aizmirsu paroli

PALĪDZĒT IR VIEGLI!

Atslēdz reklāmu bloķētāju

Portāls liepajniekiem.lv jums piedāvā svarīgāko informāciju bez maksas. Taču žurnālistu darbam nepieciešami līdzekļi, ko spēj nodrošināt reklāma. Priecāsimies, ja atslēgsi savu reklāmu bloķēšanas programmu.

Kā atslēgt reklāmu bloķētāju

Pārlūka labajā pusē blakus adreses laukam ir bloķētāja ikoniņa.

Tā var būt kāda no šīm:

Uzklikšķini uz tās un atkarībā no bloķētāja veida spied uz:
- "Don`t run on pages on this site"
vai
- "Enabled on this site"
vai
spied uz