Piektdiena, 25. septembris Rauls, Rodrigo
Abonēt

Lasi vairāk ar
liepajniekiem.lv abonementu

Pilotprojektam “Iekšpagalmu labiekārtošana” nākošajā gadā būs turpinājums

Pilotprojektam “Iekšpagalmu labiekārtošana” nākošajā gadā būs turpinājums
28.09.2006 15:30

0

Arī nākamajā gadā pašvaldība finansiāli atbalstīs dzīvojamo māju iekšpagalmu labiekārtošanu. Šim mērķim pilsētas Kapitālinvestīciju programmā paredzēts turpinājums, tā ceturtdien presi informēja Domes priekšsēdētājs Uldis Sesks. ”Par summām vēl runāsim, kad apstiprināsim nākamā gada budžetu, taču ir skaidrs, ka iesāktais darbs noteikti jāturpina,” uzsvēra U. Sesks. Domes priekšsēdētājs pauda viedokli, ka nākamajā gadā katrā pilsētas rajonā derētu īstenot apjomīgāku iekšpagalma labiekārtošanas projektu – uzstādīt ne tikai atsevišķus soliņus vai bērnu rotaļu laukuma ierīces pie mājām, bet veikt atsevišķu pagalmu kompleksu labiekārtošanu, ietverot celiņu remontu, puķu dobju un zālāju plānošanu un veidošanu, košumkrūmu stādījumus un citus uzlabojumus.

Lai iepazītos ar šogad īstenotā pilotprojekta ”Iekšpagalmu labiekārtošana” rezultātiem, ceturtdien Liepājas pilsētas Domes priekšsēdētājs Uldis Sesks kopīgi ar namu apsaimniekošanas uzņēmumu ”Vecliepāja”, ”Jaunliepāja” un ”Karosta” vadītājiem un žurnālistiem apskatīja vairākus pilsētas dzīvojamo māju pagalmus, kuros uzstādīti soliņi un veikti citi labiekārtošanas darbi. Šogad mikrorajonu labiekārtošanai ir ieguldīti Ls 30 000 no pilsētas budžeta līdzekļiem. Katram no trīs minētajiem namu apsaimniekošanas uzņēmumiem tika piešķirti Ls 10 000; 

Pie ”Vecliepājas”, ”Jaunliepājas” un ”Karostas” apsaimniekotajām mājām par pašvaldības piešķirto naudu ir tapuši un uzstādīti soliņi, iegādātas un uzstādītas šūpoles, karuseļi, basketbola grozi vai cits bērnu aktivitātēm paredzētais inventārs, izveidotas smilšu kastes, puķu dobes, veidoti zālieni un veikti citi uzlabojumi. ”Šis ir tikai sākums, tāpēc šogad ir krāta pieredze. Domāju, ka tā noderēs, un rezultāti nākamajā gadā būs vēl labāki,” uzskata U. Sesks. ”Tikko ir paveikts kaut kas labs, tā arī kaimiņam rodas vēlēšanās, lai pie viņa mājas ir tikpat skaisti,” pilotprojekta efektu savukārt vērtē namu apsaimniekošanas uzņēmuma ”Karosta” valdes locekle Gaida Korņilko.

Lai izvēlētos vietas, kur veikt labiekārtošanu, šā gada aprīlī notika iedzīvotāju aptauja, kuras laikā saņemti vairāk nekā 700 ierosinājumu. Aptaujas rezultāti parādīja, ka iedzīvotāji visvairāk vēlas, lai sakārto un ierīko bērnu rotaļu laukumus, atjauno zālienus, uzstāda soliņus pie mājām un remontē gājēju celiņus. Ierosinājumus apkopoja un labiekārtojamās vietas izvēlējās darba grupa, kurā bija namu apsaimniekošanas uzņēmumu pārstāvji. Katrs no namu apsaimniekošanas uzņēmumiem projekta īstenošanas gaitā iesaistīja arī iedzīvotājus. Piemēram, ”Vecliepājas” mikrorajonos pie dzīvojamajiem namiem pilotprojekta ietvaros uzstādīti 80 soliņi. Šiem soliņiem var pieskaitīt vēl 20 soliņus, kas iegādāti un uzstādīti par iedzīvotāju maksāto apsaimniekošanas naudu, jo viņi paši bija izteikuši šādu vēlmi.

Karostā šovasar ir uzsākta jauna bērnu laukuma veidošana. Tā atrašanās vieta izvēlēta saskaņā ar tuvumā esošo daudzdzīvokļu māju iedzīvotāju ieteikumiem. Ideja par iekšpagalmu labiekārtošanu un iedzīvotāju iesaistīšanu U. Sesks aizguvis no Liepājas sadraudzības pilsētas Belvjū (ASV). Tur pašvaldība budžetā ik gadu tiek paredzēti līdzekļi, kuru izmantošanu plāno paši iedzīvotāji. Lai īstenotu līdzīgu ideju, pagājušā gada rudenī tika izveidota darba grupa, kurā iesaistījās minēto namu apsaimniekošanas uzņēmumu pārstāvji un pašvaldības speciālisti. Iekšpagalmu labiekārtošana par pilsētas budžeta līdzekļiem ir daļa no šogad pilsētā veiktajiem šāda rakstura darbiem.

Bērnu laukumi un atpūtas vietas šovasar atklāti Atmodas bulvārī 8 un Krūmu, Siļķu, Meža un Žagatu ielas māju iekšpagalmā. Tie izveidoti, pateicoties Liepājas līdzdalībai Bērnu un ģimenes lietu ministrijas ik gadus izsludinātajā konkursā par bērnu laukumu ierīkošanu pašvaldībās. Šogad Liepājas pašvaldība šim mērķim saņēma Ls 2000. Maija beigās Liepājas ezermalā, Vaiņodes ielas galā, tika iekārtota atpūtas vieta un bērnu laukums. Atpūtas vietas izveide notikusi par valsts mērķdotācijas līdzekļiem Ls 15 000 apjomā, kas piešķirti peldvietas Liepājas ezermalā izveidei. Dažādi labiekārtošanas projekti īstenoti arī pie pilsētas skolām un pirmsskolas izglītības iestādēm. Finanses piešķirtas no Vides fonda un citiem avotiem.

Aigars Štāls,
Liepājas domes sabiedrisko attiecību speciālists

Sakārtots bērnu rotaļu laukums un atpūtas vieta ar šūpolēm, karuseli, soliņiem tagad iepriecina deviņstāvu nama iedzīvotājus Kārklu ielā 6.

Foto – Aigars Štāls

Šobrīd aktuāli

Distances līgums

DISTANCES LĪGUMS PAR PAKALPOJUMA ABONEMENTA IEGĀDI INTERNETA VIDĒ 

VISPĀRĪGA INFORMĀCIJA 

Šis ir distances līgums par digitālā satura pakalpojuma liepajniekiem plus abonementa pirkumu interneta vidē, turpmāk tekstā – Līgums, kas tiek slēgts starp SIA ”Kurzemes Vārds” (reģistrācijas numurs: 42103002455, juridiskā adrese: Pasta iela 3, Liepāja, LV-3401; epasts: info@liepajniekiem.lv), turpmāk tekstā – KV, un personu, kas veic pirkumu, turpmāk tekstā PIRCĒJS, interneta vietnē liepajniekiem.lv, turpmāk tekstā – VIETNE, un abi līgumslēdzēji kopā – LĪDZĒJI.  PIRCĒJS, veicot pirkumu VIETNĒ šī Līguma ietvaros, izsaka piekrišanu tā noteikumiem, ir tiesīgs šos Līguma noteikumus izdrukāt un saglabāt.

 Šī Līguma ietvaros:

  1. a) PIRCĒJS ir fiziska vai juridiska persona, kura pērk VIETNES maksas satura pakalpojumu nolūkam, kas nav saistīts ar saimniecisko darbību, turpmāk tekstā – PIRCĒJS; 
  2. b) Liepajniekiem plus ir maksasdigitālā satura pakalpojums, tajā skaitā raksti, fotogrāfijas, kas tiek īpaši veidots, atlasīts un publicēts VIETNĒ ar norādi ”plus” , un kura abonementu PIRCĒJS  ir tiesīgs iegādāties, turpmāk tekstā – PAKALPOJUMS,
  3. PAKALPOJUMA TERMIŅŠ UN CENA

 PAKALPOJUMA abonements ir fiksēta termiņa – 4 (četru) nedēļu PAKALPOJUMA lietošanas atļauja par  cenu  – EUR 1.99 (viens euro un 99 centi). PAKALPOJUMA abonementa maksā ietverts pievienotās vērtības nodoklis (PVN) 21% apmērā. PAKALPOJUMA abonementa cenu KV var mainīt bez iepriekšēja brīdinājuma (izmaiņas neattiecas uz jau apmaksāto PAKALPOJUMA termiņu), par to PIRCĒJAM paziņojot ne vēlāk kā 30 dienas pirms jaunās cenas stāšanās spēkā . KV un PIRCĒJS  piekrīt, ka izmaiņas PAKALPOJUMA cenā tiek piemērotas jaunajam periodam, noslēdzoties iepriekš apmaksātajam PAKALPOJUMA abonementa termiņam. 

  1. PAKALPOJUMA IEGĀDE UN NORĒĶINI 

Šajā Līguma sadaļā tiek aprakstīta PAKALPOJUMA iegādes kārtība un samaksa par PAKALPOJUMA  abonementa iegādi. 

2.1. PAKALPOJUMU Pircējs var iegādāties tikai pēc reģistrēšanās VIETNĒ. Lai iegādātos PAKALPOJUMA abonementu, Pircējam jāizvēlas tā apmaksas veids, ievadot KV pieprasīto informāciju. Ar šī līguma akceptu PIRCĒJS apliecina, ka ir nepārprotami sapratis, ka PAKALPOJUMA  abonementa iegāde ir maksas pakalpojums, kā arī  ir iepazinies ar šī Līguma saturu. 

2.2. PAKALPOJUMA  abonementu PIRCĒJS  iegādājas, izmantojot norēķinu karti vai ar SMS (maksa tiks iekļauta PIRCĒJA mobilā sakaru pakalpojumu sniedzēja rēķinā), un tas tiek noformēts kā regulārs maksājums, tā termiņam automātiski pagarinoties uz nākamo fiksēto 4 (četru) nedēļu termiņu, un samaksu  par PAKALPOJUMA abonementu automātiski ieskaitot KV bankas kontā, līdz brīdim, kad PIRCĒJS izvēlēsies pārtraukt PAKALPOJUMA abonementa pirkšanu VIETNĒ, reģistrētajā profilā aktivizējot PĀRTRAUKT ABONĒŠANU.

  1. ATTEIKUMA TIESĪBAS 

Šī Līguma ietvaros KV sniedz pakalpojumu, kas atbilst digitālā satura priekšapmaksas pakalpojumam tiešsaitē (digitālā satura kā e-publikāciju piegāde, kas netiek piegādāta patstāvīgā datu nesējā), pieejams pēc pieprasījuma un tā piegāde tiek uzsākta ar PAKALPOJUMA  abonementa apmaksas brīdi, kurā automātiski PAKALPOJUMA abonements tiek aktivizēts. PIRCĒJS  piekrīt, ka ar PAKALPOJUMA  aktivizēšanas brīdi tiek uzsākta PAKALPOJUMA lietošana, līdz ar to PIRCĒJS atsakās no 14 dienu atteikuma tiesībām un samaksātās summas atmaksas, pamatojoties uz MK 20.05.2014. noteikumu Nr.255 ”Noteikumi par distances līgumu” 22.13.punkta noteikumiem.

  1. LĪDZĒJU ATBILDĪBA

LĪDZĒJS neatbild par otra LĪDZĒJA saistībām pret trešām pusēm, ja tādas veidojas saistībā ar šī līguma realizāciju. LĪDZĒJIi vienojas, ja kāds no tiem nepilda savus pienākumus saskaņā ar Līgumu Force majeure apstākļu dēļ, tas ir atbrīvojams no atbildības par Līguma neizpildi vispār vai Līguma pienācīgu neizpildi. Ar Force majeure tiek saprasti jebkādi no LĪDZĒJA gribas neatkarīgi apstākļi (ja LĪDZĒJS  ir rīkojies saprātīgi un godīgi), kuru rezultātā nav bijis iespējams izpildīt pienācīgi vai izpildīt vispār saistības un ja šos apstākļus nebija iespējams paredzēt ne vien attiecīgajam LĪDZĒJAM, bet jebkurai citai personai, kas darbojas vai darbotos attiecīgā LĪDZĒJA nozarē, kā arī, ja šos apstākļus nebija iespējams novērst ar saprātīgiem un godīgiem paņēmieniem.

  1. KONFIDENCIALITĀTE 

Visa informācija, kas nav publiski pieejama un ko kāds no LĪDZĒJIEM sniedz viens otram Līguma izpildes laikā vai tā atklājas pildot darba pienākumus, tajā skaitā informācija par finanšu stāvokli, izmantotām tehnoloģijām un datorprogrammām, PAKALPOJUMA un VIETNES attīstības plāniem, tiek atzīta un uzskatīta par konfidenciālu. 

Par konfidenciālu netiek uzskatīta šāda informācija, ja pirms tās iegūšanas, tāda jau bija otra LĪDZĒJA rīcībā, vai tā bija publiski vispārzināma, un, ja šādas informācijas  saņemšanas brīdī, uz to nebija attiecināts konfidencialitātes nosacījums; 

  1. AUTORTIESĪBAS

 Šī Līguma ietvaros KV piešķir PIRCĒJAM  vispārējo licenci PAKALPOJUMAM. PIRCĒJAM aizliegts izmantot PAKALPOJUMA laikā pieejamo digitālo saturu darbībām, kuras neparedz šis līgums, t.sk., kopēt, pavairot, publicēt vai kā savādāk to izmantot  bez KV rakstveida piekrišanas un pretēji Autortiesību likuma tiesību normu prasībām. KV garantē, ka ar visām digitālā satura platformas liepajniekiem plus veidošanā iesaistītām personām ir noslēgts līgums, saskaņā ar kuru autortiesības uz PAKALPOJUMĀ pieejamo digitālo saturu un tā platformas risinājumiem pieder KV un tam nav zināma neviena trešā persona, kura varētu šīs KV tiesības apstrīdēt, kā arī likt šķēršļus PAKALPOJUMA izmantošanai un/vai izplatīšanai.

  1. DATU APSTRĀDE

 LĪDZĒJI piekrīt, ka katrs LĪDZĒJS kā datu apstrādes pārzinis un personas datu operators šā Līguma darbības laikā manuāli un/vai elektroniski apstrādā (ieskaitot datu vākšanu, reģistrēšanu, ievadīšanu, glabāšanu, pārveidošanu, izmantošanu, nodošanu, pārraidīšanu, bloķēšanu vai dzēšanu) no otra LĪDZĒJA saņemtus datus, tikai ciktāl tas ir nepieciešams un izriet no noslēgtā Līguma. Datu apstrādes mērķis un nolūks: līguma slēgšana, rēķinu sagatavošana un nosūtīšana, maksājumu pārvaldīšana, savstarpējā saziņa un sadarbības nodrošināšana, efektīvu KV pārvaldības procesu nodrošināšana, biznesa plānošana un analīze, pretenziju un/vai pieteikumu izskatīšana un apstrāde, jaunumu izsūtīšana ciktāl tas ir nepieciešams un izriet no noslēgtā Līguma. KV ievēro PIRCĒJA norādījumus, lieto nepieciešamos tehniskos līdzekļus un veic organizatoriskos pasākumus, lai aizsargātu fizisko personu datus un novērstu to nelikumīgu apstrādi. Personas dati tiks glabāti elektroniskā formā visā Līguma darbības laikā, kā arī piemērojamajos normatīvajos aktos noteiktajā noilguma termiņā, kura ietvaros var tikt iesniegtas sūdzības, celtas prasības un ierosināti līdzīgi procesi. LĪDZĒJS var nodot otra LĪDZĒJA personas datus piesaistītajiem apstrādātājiem, kuri šī līguma ietvaros sniedz grāmatvedības, juridiskos, IT vai cita līdzīga veida pakalpojumus. Noslēdzot Līgumu, PIRCĒJS piekrīt datu apstrādei, atjaunošanai un uzglabāšanai, identifikācijai, informācijas nosūtīšanai par PAKALPOJUMA izmaiņām un piedāvājumiem utml. PIRCĒJS, kurš šī Līguma ietvaros ir patērētājs, ir tiesīgs pieprasīt KV bez maksas izsniegt tā rīcībā esošo informāciju par PIRCĒJA personas datiem, ir tiesīgs pieprasīt to labošanu vai dzēšanu, kā arī nepieciešamības gadījumā ir tiesīgs atsaukt savu iepriekš izsniegto piekrišanu personas datu apstrādei. Šajā sadaļā noteiktie pienākumi ir spēkā neierobežotu laiku un paliek spēkā arī tad, ja kāds no LĪDZĒJIEM vienpusēji atkāpjas no Līguma, vai ja Līgums izbeidzas citādi.

  1. CITI NOTEIKUMI

 Šis Līgums stājās spēkā, PIRCĒJAM veicot PAKALPOJUMA abonementa pirkumu VIETNĒ, piekrītot tā noteikumiem un samaksājot abonementa maksu. Līgums tiek noslēgts uz nenoteiktu laiku un ir spēkā līdz uzņemto saistību izpildei. Tāpat PIRCĒJS ir tiesīgs atteikties no PAKALPOJUMA abonementa, veicot atbilstošas izmaiņas VIETNĒ. Atteikums šajā gadījumā attiecas uz turpmāko abonēšanas periodu, par kuru PIRCĒJS nav veicis samaksu un/vai neplāno to darīt. Jebkuru strīdu starp LĪDZĒJIEM, kas izriet no šī Līguma, LĪDZĒJI apņemas risināt pārrunu ceļā. Ja nav izdevies atrisināt strīdu bez tiesas starpniecības, strīds tiek izskatīts Latvijas Republikas tiesā.

Seko mums

Autorizēties

Reģistrēties

Klikšķini šeit, lai izvēlētos attēlu vai arī velc attēla failus un novieto tos šeit.

Spied šeit, lai izvēlētos attēlu.

Attēlam jābūt JPG formātā, max 10MB.

Reģistrēties

Lai pabeigtu reģistrēšanos, doties uz savu e-pastu un apstiprini savu e-pasta adresi!

Aizmirsu paroli

PALĪDZĒT IR VIEGLI!

Atslēdz reklāmu bloķētāju

Portāls liepajniekiem.lv jums piedāvā svarīgāko informāciju bez maksas. Taču žurnālistu darbam nepieciešami līdzekļi, ko spēj nodrošināt reklāma. Priecāsimies, ja atslēgsi savu reklāmu bloķēšanas programmu.

Kā atslēgt reklāmu bloķētāju

Pārlūka labajā pusē blakus adreses laukam ir bloķētāja ikoniņa.

Tā var būt kāda no šīm:

Uzklikšķini uz tās un atkarībā no bloķētāja veida spied uz:
- "Don`t run on pages on this site"
vai
- "Enabled on this site"
vai
spied uz