Sestdiena, 11. jūlijs Svens, Leonora
Abonēt

Lasi vairāk ar
liepajniekiem.lv abonementu

Pilsētu piesmirdina atbiras un jūraszāles

Pilsētu piesmirdina atbiras un jūraszāles
Foto: Andris Gertsons
17.07.2018 07:15

"Kurzemes Vārds"

Valsts vides dienesta Liepājas Reģionālā vides pārvalde atklājusi avotu smakām, kas piesmirdina daļu pilsētas abpus Karostas kanālam. Vienā gadījumā esot vainojamas pūstošas birstošo kravu atbiras, otrā – jūraszāles.

Jau rakstījām, ka pagājušonedēļ laikraksta redakcijā vērsās kāds liepājnieks no Spīdolas ielas, kurš stāstīja, ka šajā pilsētas apkaimē jūtama spēcīga smaka. Taču, lai gan smirdoņa izplatījās jau aptuveni mēnesi, neviens pilsētas iedzīvotājs atbildīgajās instancēs nebija sūdzējies. Tikmēr komentāros portālā “liepajniekiem.lv” lasītāji šķendējās, ka smaka jūtama arī Pulvera ielā, O. Kalpaka ielā, Beberliņos un Karostas pludmalē. Tikai pēc publikācijas “Kurzemes Vārdā” iedzīvotāji par šo problēmu ziņojuši Liepājas Reģionālajai vides pārvaldei. Tā secinājusi, ka smakas pilsētā izplatās gan no ostas teritorijas, proti, no 51. piestātnes, kurā saimnieko uzņēmums “Liepāja Bulk Terminal”, gan pludmales Karostā.

Uzņēmumu “Liepāja Bulk Terminal” vides speciālisti apmeklējuši vakarrīt. Secināts, ka tā darbinieki tīrījuši kravu atbiras, kurām ticis klāt mitrums, tādēļ tās sadaloties sākušas smakot. “Trīs dienu laikā viņi sola šos atkritumus izvest,” pauda VVD Liepājas Reģionālās vides pārvaldes Kontroles daļas vadītājs Roberts Bērziņš, piebilstot, ka uzņēmumam turpmāk ir jādomā par to, kā šos atkritumus uzglabāt, lai tie nesamirktu. “Pasteidzināsim plānoto pārbaudi šajā uzņēmumā. Tuvāko divu nedēļu laikā veiksim pilnu pārbaudi,” sacīja Kontroles daļas vadītājs. Gribētu piebilst, ka otrpus tiltam, Karostas daļā, arī sūdzas par smaku, taču šajā gadījumā tā izplatās jūraszāļu dēļ.”

“Liepāja Bulk Terminal” valdes loceklis Juris Matvejevs vakar pēcpusdienā nebija informēts par vides pārvaldes vizīti viņa vadītā uzņēmuma teritorijā.

“Noliktavās nekas mums nepūst. Mēs gadā pārkraujam aptuveni divus miljonus tonnu kravu, un rodas atbirumi atklātā laukā, kas laiku pa laikam jāved ārā. Un, kad to kaudzi pakustina, tad varbūt kaut kāda smaka nāk. Taču mēs vienmēr skatāmies vēja virzienu tā, lai pilsēta to [smaku] nejustu,” skaidroja “Liepāja Bulk Terminal” valdes loceklis.

24 komentāri

2018-07-17 07:32

Maktvejevs: Un putekļus arī viņš skatas vēja virzienā. Lai dod talonus mašīnu mazgāšanai.
Atbirums joptv

2018-07-17 07:39

Patriots: Kas tur ir domāts ar tām atbirām?

2018-07-17 07:47

DG termināls: Atbiras ir domāts liepājas vides dienests

2018-07-17 08:10

ROfL: Nu sūdīgi skatās to vēja virzienu! :D
O. Kalpaka ielas 'Maximas' stāvvietā gandrīz varēja nosmakt, cilvēki staigāja ar krekliem pārvilktiem pār degunu. :)

2018-07-17 08:34

ilze4: jūras zāles vajag vest uz dārziem, nevis bērt pie mola un jūra vētras laikā paņem atpakaļ un nākošajā gadā izmet,kur smird divkārši sapuvušās zāles

2018-07-17 08:47

z: Vakarrīt-jaunvārds. Tāda smaka bija arī pagājušo gadu. Redz , ar skatīšanos vien nepietiek un cik tad dienas to vēju var pareizi saskatīt? Varbūt laicīgi vajag tīrīt.

2018-07-17 08:58

pensionārs: Tāds iespaids, ka brīvostā vagonos tiek turēti un no tās "vizināti" pa sliežu atzariem smakojoši brāgas produkti. Tāpēc arī smird Kalpaka ielā, Pulvera ielā, smaka aizplūst arī pāri Karostā, Tosmārē utt.

2018-07-17 09:05

Happy wind..: Di.š.. aizbrauciet uz ziemeļu fortiem. kādas jūras zāles, kādas atbiras?

2018-07-17 09:26

z: Pulvera ielā smird no termināliem-pa laikam , regulāri-tāda skābena smaka. Tā nav šitā smaka. Un vispār jau Ziemeļu fortos nav jūraszāļu. Tur drīzāk pēc kanalizācijas smird.

2018-07-17 09:50

Piesmirdina un piegružo!: Un arī leišu masas Bernātos!Brauc te ne tikai ar ğimenēm bet gan ņem savus kustoņus līdzi un tie tur atstāj aiz sevis sakaltušus brīnumus.Par auto novietošanu pat nerunājot.

2018-07-17 10:19

Pisratne: Lai tas vides dienests aiziet uz 52 piestātni no turienes arī vissas smakas un putekļi nāk

2018-07-17 10:36

z: Laikam jau domes vadībai patīk, ka smird Tā tūristi arī vairāk brauks šeit vasarās.

2018-07-17 10:42

u-u-u: no šķēdes ielas .Jau 2 dienas nevar atvērt logu pēc mēsliem smird!

2018-07-17 11:07

sisterna ar ventili: Vides dienestu laikam nelaiž ostas teritorijā,.Ka raksta visadas muļķības,kas itkā varetu smirdēt.

2018-07-17 12:02

Inese Laukmane: Sestdien bijām Beberliņos, atpūtas vietā izbaudījām sūda smaku. Pie sevis spriedām, ka iespējams esam gadījušies WC izvešanas dienā. Bet izrādās, ka pie mums tā pievilina vai atbaida sabraukušos tūristus, kas šobrīd visā pilsētā ir lielā skaitā. Ja tā godīgi - ja es kaut kur aizbrauktu un man tur būtu jāmokās ar smakām, es saviem radiem, draugiem rekomendētu kategoriski tur- uz tām šausmām nekādā gadījumā nebraukt.

2018-07-17 12:18

pē: STARP CITU,regulāri smird arī Grobiņā:((((

2018-07-17 12:26

arw: strādāju Laboratorijas ielā, smaka ir neizturama! kaut kas ir jādara!

2018-07-17 13:04

nu kas tas ir?: Ir bijusi darīšana un zinu ka tās atbiras pūst un tiešam briesmīgi smird! Bet tas taču nav attaisnojums,ja zini,kas smird ! Tad vajg domāt kur likt un kp iesākt.Vedat uz mežu zvēriem lai rakņā! Bet es nesaprotu kāpēc smird jūraszāles! kāpēc vietā kur viņas smird nav tīrības un kārtības!?

2018-07-17 18:33

Jonas: Domes laža. Tiem, kas ar smirdoņu aizbiedē tūristus, iespējams, ka aizbaida uz neatgriešanos. Tālāk viņi dalās pieredzē ar citiem un arī tie skuju brauks. Protams, arī kravu bizness ir svarīgs, taču tas jau nav jālikvidē, vienkārši jāveic uzlabojumi, kas kaut ko maksā. Vai nu Domē lohi vai ož pēc kukulīšiem. Ar šo smirdoņu Liepāja ne tikai neattīstīsies, bet pat regresēs. Nebūs ne tikai tūristu, bet arī iedzīvotāji var paņemt pēdu no Liepājas. Uzsaukums Domes večiem - vai saprotat ko darat?

2018-07-17 19:22

Es tak teicu: Teicu tak seksam mazgāties biežāk un mainīt zeķes.

2018-07-18 20:11

propper: A viņiem pie kājas!

2018-07-18 20:12

propper: P.S. Nauda jau nesmird!

1/500

Liepajniekiem.lv neatbild par rakstiem pievienotajiem komentāriem. Aicinām ievērot pieklājību, toleranci un iztikt bez rupjībām.

Uzmanību!

Lai mazinātu iespēju portālā manipulēt ar komentētāju viedokli un noskaņojumu, komentāri, kuru autori diskusijās piedalās ar vairākiem vārdiem, tiek iezīmēti pelēkā krāsā. Tā kā šis process ir tehnisks, ir iespējamas situācijas, kurās iekrāsotie komentāri var nebūt no viena autora, vai arī neiezīmētos komentārus rakstījusi viena un tā pati persona.

Distances līgums

DISTANCES LĪGUMS PAR PAKALPOJUMA ABONEMENTA IEGĀDI INTERNETA VIDĒ 

VISPĀRĪGA INFORMĀCIJA 

Šis ir distances līgums par digitālā satura pakalpojuma liepajniekiem plus abonementa pirkumu interneta vidē, turpmāk tekstā – Līgums, kas tiek slēgts starp SIA ”Kurzemes Vārds” (reģistrācijas numurs: 42103002455, juridiskā adrese: Pasta iela 3, Liepāja, LV-3401; epasts: info@liepajniekiem.lv), turpmāk tekstā – KV, un personu, kas veic pirkumu, turpmāk tekstā PIRCĒJS, interneta vietnē liepajniekiem.lv, turpmāk tekstā – VIETNE, un abi līgumslēdzēji kopā – LĪDZĒJI.  PIRCĒJS, veicot pirkumu VIETNĒ šī Līguma ietvaros, izsaka piekrišanu tā noteikumiem, ir tiesīgs šos Līguma noteikumus izdrukāt un saglabāt.

 Šī Līguma ietvaros:

  1. a) PIRCĒJS ir fiziska vai juridiska persona, kura pērk VIETNES maksas satura pakalpojumu nolūkam, kas nav saistīts ar saimniecisko darbību, turpmāk tekstā – PIRCĒJS; 
  2. b) Liepajniekiem plus ir maksasdigitālā satura pakalpojums, tajā skaitā raksti, fotogrāfijas, kas tiek īpaši veidots, atlasīts un publicēts VIETNĒ ar norādi ”plus” , un kura abonementu PIRCĒJS  ir tiesīgs iegādāties, turpmāk tekstā – PAKALPOJUMS,
  3. PAKALPOJUMA TERMIŅŠ UN CENA

 PAKALPOJUMA abonements ir fiksēta termiņa – 4 (četru) nedēļu PAKALPOJUMA lietošanas atļauja par  cenu  – EUR 1.99 (viens euro un 99 centi). PAKALPOJUMA abonementa maksā ietverts pievienotās vērtības nodoklis (PVN) 21% apmērā. PAKALPOJUMA abonementa cenu KV var mainīt bez iepriekšēja brīdinājuma (izmaiņas neattiecas uz jau apmaksāto PAKALPOJUMA termiņu), par to PIRCĒJAM paziņojot ne vēlāk kā 30 dienas pirms jaunās cenas stāšanās spēkā . KV un PIRCĒJS  piekrīt, ka izmaiņas PAKALPOJUMA cenā tiek piemērotas jaunajam periodam, noslēdzoties iepriekš apmaksātajam PAKALPOJUMA abonementa termiņam. 

  1. PAKALPOJUMA IEGĀDE UN NORĒĶINI 

Šajā Līguma sadaļā tiek aprakstīta PAKALPOJUMA iegādes kārtība un samaksa par PAKALPOJUMA  abonementa iegādi. 

2.1. PAKALPOJUMU Pircējs var iegādāties tikai pēc reģistrēšanās VIETNĒ. Lai iegādātos PAKALPOJUMA abonementu, Pircējam jāizvēlas tā apmaksas veids, ievadot KV pieprasīto informāciju. Ar šī līguma akceptu PIRCĒJS apliecina, ka ir nepārprotami sapratis, ka PAKALPOJUMA  abonementa iegāde ir maksas pakalpojums, kā arī  ir iepazinies ar šī Līguma saturu. 

2.2. PAKALPOJUMA  abonementu PIRCĒJS  iegādājas, izmantojot norēķinu karti vai ar SMS (maksa tiks iekļauta PIRCĒJA mobilā sakaru pakalpojumu sniedzēja rēķinā), un tas tiek noformēts kā regulārs maksājums, tā termiņam automātiski pagarinoties uz nākamo fiksēto 4 (četru) nedēļu termiņu, un samaksu  par PAKALPOJUMA abonementu automātiski ieskaitot KV bankas kontā, līdz brīdim, kad PIRCĒJS izvēlēsies pārtraukt PAKALPOJUMA abonementa pirkšanu VIETNĒ, reģistrētajā profilā aktivizējot PĀRTRAUKT ABONĒŠANU.

  1. ATTEIKUMA TIESĪBAS 

Šī Līguma ietvaros KV sniedz pakalpojumu, kas atbilst digitālā satura priekšapmaksas pakalpojumam tiešsaitē (digitālā satura kā e-publikāciju piegāde, kas netiek piegādāta patstāvīgā datu nesējā), pieejams pēc pieprasījuma un tā piegāde tiek uzsākta ar PAKALPOJUMA  abonementa apmaksas brīdi, kurā automātiski PAKALPOJUMA abonements tiek aktivizēts. PIRCĒJS  piekrīt, ka ar PAKALPOJUMA  aktivizēšanas brīdi tiek uzsākta PAKALPOJUMA lietošana, līdz ar to PIRCĒJS atsakās no 14 dienu atteikuma tiesībām un samaksātās summas atmaksas, pamatojoties uz MK 20.05.2014. noteikumu Nr.255 ”Noteikumi par distances līgumu” 22.13.punkta noteikumiem.

  1. LĪDZĒJU ATBILDĪBA

LĪDZĒJS neatbild par otra LĪDZĒJA saistībām pret trešām pusēm, ja tādas veidojas saistībā ar šī līguma realizāciju. LĪDZĒJIi vienojas, ja kāds no tiem nepilda savus pienākumus saskaņā ar Līgumu Force majeure apstākļu dēļ, tas ir atbrīvojams no atbildības par Līguma neizpildi vispār vai Līguma pienācīgu neizpildi. Ar Force majeure tiek saprasti jebkādi no LĪDZĒJA gribas neatkarīgi apstākļi (ja LĪDZĒJS  ir rīkojies saprātīgi un godīgi), kuru rezultātā nav bijis iespējams izpildīt pienācīgi vai izpildīt vispār saistības un ja šos apstākļus nebija iespējams paredzēt ne vien attiecīgajam LĪDZĒJAM, bet jebkurai citai personai, kas darbojas vai darbotos attiecīgā LĪDZĒJA nozarē, kā arī, ja šos apstākļus nebija iespējams novērst ar saprātīgiem un godīgiem paņēmieniem.

  1. KONFIDENCIALITĀTE 

Visa informācija, kas nav publiski pieejama un ko kāds no LĪDZĒJIEM sniedz viens otram Līguma izpildes laikā vai tā atklājas pildot darba pienākumus, tajā skaitā informācija par finanšu stāvokli, izmantotām tehnoloģijām un datorprogrammām, PAKALPOJUMA un VIETNES attīstības plāniem, tiek atzīta un uzskatīta par konfidenciālu. 

Par konfidenciālu netiek uzskatīta šāda informācija, ja pirms tās iegūšanas, tāda jau bija otra LĪDZĒJA rīcībā, vai tā bija publiski vispārzināma, un, ja šādas informācijas  saņemšanas brīdī, uz to nebija attiecināts konfidencialitātes nosacījums; 

  1. AUTORTIESĪBAS

 Šī Līguma ietvaros KV piešķir PIRCĒJAM  vispārējo licenci PAKALPOJUMAM. PIRCĒJAM aizliegts izmantot PAKALPOJUMA laikā pieejamo digitālo saturu darbībām, kuras neparedz šis līgums, t.sk., kopēt, pavairot, publicēt vai kā savādāk to izmantot  bez KV rakstveida piekrišanas un pretēji Autortiesību likuma tiesību normu prasībām. KV garantē, ka ar visām digitālā satura platformas liepajniekiem plus veidošanā iesaistītām personām ir noslēgts līgums, saskaņā ar kuru autortiesības uz PAKALPOJUMĀ pieejamo digitālo saturu un tā platformas risinājumiem pieder KV un tam nav zināma neviena trešā persona, kura varētu šīs KV tiesības apstrīdēt, kā arī likt šķēršļus PAKALPOJUMA izmantošanai un/vai izplatīšanai.

  1. DATU APSTRĀDE

 LĪDZĒJI piekrīt, ka katrs LĪDZĒJS kā datu apstrādes pārzinis un personas datu operators šā Līguma darbības laikā manuāli un/vai elektroniski apstrādā (ieskaitot datu vākšanu, reģistrēšanu, ievadīšanu, glabāšanu, pārveidošanu, izmantošanu, nodošanu, pārraidīšanu, bloķēšanu vai dzēšanu) no otra LĪDZĒJA saņemtus datus, tikai ciktāl tas ir nepieciešams un izriet no noslēgtā Līguma. Datu apstrādes mērķis un nolūks: līguma slēgšana, rēķinu sagatavošana un nosūtīšana, maksājumu pārvaldīšana, savstarpējā saziņa un sadarbības nodrošināšana, efektīvu KV pārvaldības procesu nodrošināšana, biznesa plānošana un analīze, pretenziju un/vai pieteikumu izskatīšana un apstrāde, jaunumu izsūtīšana ciktāl tas ir nepieciešams un izriet no noslēgtā Līguma. KV ievēro PIRCĒJA norādījumus, lieto nepieciešamos tehniskos līdzekļus un veic organizatoriskos pasākumus, lai aizsargātu fizisko personu datus un novērstu to nelikumīgu apstrādi. Personas dati tiks glabāti elektroniskā formā visā Līguma darbības laikā, kā arī piemērojamajos normatīvajos aktos noteiktajā noilguma termiņā, kura ietvaros var tikt iesniegtas sūdzības, celtas prasības un ierosināti līdzīgi procesi. LĪDZĒJS var nodot otra LĪDZĒJA personas datus piesaistītajiem apstrādātājiem, kuri šī līguma ietvaros sniedz grāmatvedības, juridiskos, IT vai cita līdzīga veida pakalpojumus. Noslēdzot Līgumu, PIRCĒJS piekrīt datu apstrādei, atjaunošanai un uzglabāšanai, identifikācijai, informācijas nosūtīšanai par PAKALPOJUMA izmaiņām un piedāvājumiem utml. PIRCĒJS, kurš šī Līguma ietvaros ir patērētājs, ir tiesīgs pieprasīt KV bez maksas izsniegt tā rīcībā esošo informāciju par PIRCĒJA personas datiem, ir tiesīgs pieprasīt to labošanu vai dzēšanu, kā arī nepieciešamības gadījumā ir tiesīgs atsaukt savu iepriekš izsniegto piekrišanu personas datu apstrādei. Šajā sadaļā noteiktie pienākumi ir spēkā neierobežotu laiku un paliek spēkā arī tad, ja kāds no LĪDZĒJIEM vienpusēji atkāpjas no Līguma, vai ja Līgums izbeidzas citādi.

  1. CITI NOTEIKUMI

 Šis Līgums stājās spēkā, PIRCĒJAM veicot PAKALPOJUMA abonementa pirkumu VIETNĒ, piekrītot tā noteikumiem un samaksājot abonementa maksu. Līgums tiek noslēgts uz nenoteiktu laiku un ir spēkā līdz uzņemto saistību izpildei. Tāpat PIRCĒJS ir tiesīgs atteikties no PAKALPOJUMA abonementa, veicot atbilstošas izmaiņas VIETNĒ. Atteikums šajā gadījumā attiecas uz turpmāko abonēšanas periodu, par kuru PIRCĒJS nav veicis samaksu un/vai neplāno to darīt. Jebkuru strīdu starp LĪDZĒJIEM, kas izriet no šī Līguma, LĪDZĒJI apņemas risināt pārrunu ceļā. Ja nav izdevies atrisināt strīdu bez tiesas starpniecības, strīds tiek izskatīts Latvijas Republikas tiesā.

Seko mums

Autorizēties

Reģistrēties

Klikšķini šeit, lai izvēlētos attēlu vai arī velc attēla failus un novieto tos šeit.

Spied šeit, lai izvēlētos attēlu.

Attēlam jābūt JPG formātā, max 10MB.

Reģistrēties

Lai pabeigtu reģistrēšanos, doties uz savu e-pastu un apstiprini savu e-pasta adresi!

Aizmirsu paroli

PALĪDZĒT IR VIEGLI!

Atslēdz reklāmu bloķētāju

Portāls liepajniekiem.lv jums piedāvā svarīgāko informāciju bez maksas. Taču žurnālistu darbam nepieciešami līdzekļi, ko spēj nodrošināt reklāma. Priecāsimies, ja atslēgsi savu reklāmu bloķēšanas programmu.

Kā atslēgt reklāmu bloķētāju

Pārlūka labajā pusē blakus adreses laukam ir bloķētāja ikoniņa.

Tā var būt kāda no šīm:

Uzklikšķini uz tās un atkarībā no bloķētāja veida spied uz:
- "Don`t run on pages on this site"
vai
- "Enabled on this site"
vai
spied uz