Ceturtdiena, 4. jūnijs Sindija, Sintija, Elfrīda
Abonēt

Lasi vairāk ar
liepajniekiem.lv abonementu

Plāni lieli, vien finansējuma vēl nav

Plāni lieli, vien finansējuma vēl nav
Foto: Lasītājs
03.08.2018 07:15

liepajniekiem.lv

Atslēgvārdi

Kāds lasītājs portālam iesūtījis fotoattēlu, kurā ir redzamas māmiņas, kuras Karostā ar bērnu ratiņiem pārvietojas pa ielas braucamo daļu, jo ietves daudzviet nav.

”Māmiņām diemžēl regulāri jāpārvietojas pa brauktuvi, jo nav iespējams stumt ratiņus pa ietvēm,” raksta lasītājs, uzsverot: ”Turklāt tas notiek pie Katedrāles, kas ir valsts nozīmes arhitektūras piemineklis.”

Viņš uzskata: ”Diemžēl ietves neatbilst jebkādām prasībām, kas attiecas uz teritorijas labiekārtojumu.” Un jautā, kad tiks izbūvētas ietves Karostā, tostarp ielās pie katedrāles.

Liepājas pilsētas pašvaldības iestādes ”Komunālā pārvalde” sabiedrisko attiecību speciālists Aigars Štāls, jautāts, vai tuvākajā laikā ir plānots izbūvēt un uzlabot ietves Karostā, portālam atzina: ”Mums ir Karostā izbūvējamo gājēju ietvju prioritārais vēlmju saraksts. Taču vēlmju pilsētas kontekstā ir vairāk, nekā finansiālās iespējas tās īstenot.”

Plānos ir izbūvēt ietves Imantas ielas posmā no Turaidas līdz Katedrāles ielai, Studentu rotas ielā no Pulkveža Brieža ielas līdz Atmodas bulvārim, Katedrāles ielā, Pulkveža Brieža ielā, kā arī Atmodas bulvāra jūras pusē.

”Par šīm prioritātēm tiek domāts, skatot kopējos ielu un ietvju pārbūvei nepieciešamos darbus, taču šobrīd finansējums no pašvaldības puses vēl nav rasts,” tā A.Štāls.

Viņš piebilst, ka pēdējos gados Karostā jau šajā jomā ir paveikts prāvs darbs – jau vairākās vietās izbūvētas jaunas un citviet sakārtotas esošās ietves: ”Atmodas bulvāra vienā pusē; Turaidas ielas posmā no Atmodas bulvāra līdz Lazaretes ielai, kur turklāt izveidots arī veloceļš; Imantas ielas posmā no Britu flotes līdz Turaidas ielai; Ģenerāļa Baloža ielā; Virssardzes, Lazaretes, Zemgales ielā, kur ietves pārbūvētas lielo Eiropas infrastruktūras darbu ietvaros. Kopumā ietves izbūvētas aptuveni 7 km ielu posmu.”

_____________________ 

Iesaki tēmu vai ziņo par notiekošo arī Tu! To var izdarīt ikviens portāla lasītājs, izmantojot sākumlapā esošo formu “Piedalies satura veidošanā!”. Turpat iespējams iesūtīt arī dažādus fotostāstus, piemēram, no kāda pilsētā notikuša pasākuma.

17 komentāri

2018-08-03 07:35

ietve: Nevajadzēja tās taisīt centrā, jo tie idioti riteņu braucēji brauc pa ielas braucamo daļu nevis pa ietvi.

2018-08-03 08:02

langusts: ja nav ietve, jābūt maksimālā braukšanas ātruma ierobežošaans zīmei 30kmh

2018-08-03 08:15

Kirza.: Savediet kārtībā arī F. Grīniņa ielas trotuārus. Pēc Lattelekom ietves rakšanas, māmiņām ar bērnu ratiņiem un invalīdiem nav iespējams pārvietoties ne par ielu, ne trotuāru.

2018-08-03 08:59

dolārs: Galvenais , ka mums ir rallijs un Summersondsūc!

2018-08-03 09:45

vilks: Rallijam katru gadu dome atvēl 300 000 !!! Tur nauda atrodas gadu no gada. Ceru, ka tā netaisnība drīz beigsies. Vienas ģimenes izklaides uz pilsētas budžeta rēķina.

2018-08-03 10:02

rēķina: septembrī Liepājā un tās apkārtnē norisināsies minirallijs “Karosta 2018”, kas būs Latvijas Minirallija kausa izcīņas standarta automobiļiem .

2018-08-03 10:18

Truba: Virsnieku namam skaisti atjaunota rietumu fasāde bet apskatīt nav iespējams. Varētu tak padomāt par iespējām ielaist tūristus apskatīt vismaz no ārpuses, arī kādu naudiņu varētu nopelnīt.

2018-08-03 11:23

kurortologs: atlaist visus komunalas parvaldes blezus,pludmale bardaks,visur kur darbojas komunala parvalde neviens ne par ko neatbild

2018-08-03 11:58

ups: ,,, vajag ieviest liepājnieka gājēju nodokli , un Seska pašvaldības policija lai uz ielas izķer nemaksātājus...

2018-08-03 12:58

freds: "Virssardzes, Lazaretes, Zemgales ielā, kur ietves pārbūvētas lielo Eiropas infrastruktūras darbu ietvaros" - tur dzīvojamo māju ir vismazāk. Kamēr māmiņas stumj ratur pa brauktuvi, tur cilvēki prakstiski nepārvietojas. Tur šobrīd būvē "slaveno rūpnīcu blakus skolai". Bet tur kur dzīvo iedzīvotāji, tur nekā. Tāpat visa Karostas piekraste ir nolaista līdz riebumam. Nav ne miskastes, ne soliņu, nekā. Taču par spīti tam, cilvēki turpina turp doties, jo Karosta ir pasakaina vieta. Žēl, ka šo pērli ir atstājuši novārtā. Varētu uz tūrismu pelnīt vairāk, dzīvot skaistāk un videi draudzīgāk.

2018-08-03 13:03

cityplanning: Attēlā redzams, ka brauktuve ir rekonstruēta, bet ietvju nav. Tas kārtējo reizi liecina par domes aizvēsturisko domāšanu, vispirms domājot par autotransportu un aizmirstot par gājējiem, kur nu vēl par riteņbraucējiem. Liepājnieki emigrē uz Eiropu ne tikai algu dēļ, bet arī tāpēc, ka tur ir labvēlīgāka pilsētvide cilvēkiem.

2018-08-03 14:44

Jā gan: ar plāniem mums veicas , bet ar darbiem švaki gan!

2018-08-03 15:39

rēķina: No domes skopuļiem neko nedabūsiet. Jākrāj nauda premijām un ziemsvētku eglei pa N tajiem tūkstošiem.

2018-08-03 17:38

to cityplanning: Tu sākumā maksā ceļa nodokli un pēc tam raudi kā daunis, neviens gājējs nemaksa par ietvēm un ceļiem, bet nez kāpēc var tās lietot tapat ka tie, kuri maksā par ceļu katru gadu.
Kad maksāsi 100-180 eiro gadā par asfalta segumu, tad teiksi cilvēkiem, kas ir jādara.

2018-08-03 21:51

piekrītu Kirzai: cik ilgi vēl būs jālauž bērnu ratiņi un velosipēdi pa F.Grīniņa ielu.

2018-08-05 10:04

to 17:38: Kur tu esi dzirdējis, ka Eiropā kāds gājējs vai riteņbraucējs maksātu ceļa nodokli?! Un vispār tāds ceļa nodoklis daudzās Eiropas valstīs nemaz nav - tur "ceļa nodoklis" ir iekļauts degvielā, auto cenā u.c. ar autotransportu saistītās lietās, respektīvi, ja gribi ar savu auto smirdināt gaisu un aizņemt lielāku telpu nekā gājējs vai riteņbraucējs, lūdzu, maksā par to, tā kā nevajag te demagoģiju laist. Jūrmalas iedzīvotāji arī ir pelnījuši vairāk telpas gājējiem un riteņbraucējiem, redzot, kādas auto masas tur brauc iekšā vasaras sezonā.

2018-08-06 06:28

Evito...: Un kā ar Baltijas ielas iedzīvotājiem!? KĀ VIŅIEM TIKT KAUT VAI LĪDZ SABIEDRISKAJAM TRANSPORTAM!?
No domes bija oficiāla atbilde, ka mums prioritāte ir kājāmgājēji, nevis mūsu iegribas, iznāk Baltijas ielā dzīvo lidonīši un rapulīšī.... Šī nav dome, bet kretīnu bars, tāpat komunālā pārvalde, tajā pašā maisā ar visu Štāla kungu.

1/500

Liepajniekiem.lv neatbild par rakstiem pievienotajiem komentāriem. Aicinām ievērot pieklājību, toleranci un iztikt bez rupjībām.

Uzmanību!

Lai mazinātu iespēju portālā manipulēt ar komentētāju viedokli un noskaņojumu, komentāri, kuru autori diskusijās piedalās ar vairākiem vārdiem, tiek iezīmēti pelēkā krāsā. Tā kā šis process ir tehnisks, ir iespējamas situācijas, kurās iekrāsotie komentāri var nebūt no viena autora, vai arī neiezīmētos komentārus rakstījusi viena un tā pati persona.

Distances līgums

DISTANCES LĪGUMS PAR PAKALPOJUMA ABONEMENTA IEGĀDI INTERNETA VIDĒ 

VISPĀRĪGA INFORMĀCIJA 

Šis ir distances līgums par digitālā satura pakalpojuma liepajniekiem plus abonementa pirkumu interneta vidē, turpmāk tekstā – Līgums, kas tiek slēgts starp SIA ”Kurzemes Vārds” (reģistrācijas numurs: 42103002455, juridiskā adrese: Pasta iela 3, Liepāja, LV-3401; epasts: [email protected]), turpmāk tekstā – KV, un personu, kas veic pirkumu, turpmāk tekstā PIRCĒJS, interneta vietnē liepajniekiem.lv, turpmāk tekstā – VIETNE, un abi līgumslēdzēji kopā – LĪDZĒJI.  PIRCĒJS, veicot pirkumu VIETNĒ šī Līguma ietvaros, izsaka piekrišanu tā noteikumiem, ir tiesīgs šos Līguma noteikumus izdrukāt un saglabāt.

 Šī Līguma ietvaros:

  1. a) PIRCĒJS ir fiziska vai juridiska persona, kura pērk VIETNES maksas satura pakalpojumu nolūkam, kas nav saistīts ar saimniecisko darbību, turpmāk tekstā – PIRCĒJS; 
  2. b) Liepajniekiem plus ir maksasdigitālā satura pakalpojums, tajā skaitā raksti, fotogrāfijas, kas tiek īpaši veidots, atlasīts un publicēts VIETNĒ ar norādi ”plus” , un kura abonementu PIRCĒJS  ir tiesīgs iegādāties, turpmāk tekstā – PAKALPOJUMS,
  3. PAKALPOJUMA TERMIŅŠ UN CENA

 PAKALPOJUMA abonements ir fiksēta termiņa – 4 (četru) nedēļu PAKALPOJUMA lietošanas atļauja par  cenu  – EUR 1.99 (viens euro un 99 centi). PAKALPOJUMA abonementa maksā ietverts pievienotās vērtības nodoklis (PVN) 21% apmērā. PAKALPOJUMA abonementa cenu KV var mainīt bez iepriekšēja brīdinājuma (izmaiņas neattiecas uz jau apmaksāto PAKALPOJUMA termiņu), par to PIRCĒJAM paziņojot ne vēlāk kā 30 dienas pirms jaunās cenas stāšanās spēkā . KV un PIRCĒJS  piekrīt, ka izmaiņas PAKALPOJUMA cenā tiek piemērotas jaunajam periodam, noslēdzoties iepriekš apmaksātajam PAKALPOJUMA abonementa termiņam. 

  1. PAKALPOJUMA IEGĀDE UN NORĒĶINI 

Šajā Līguma sadaļā tiek aprakstīta PAKALPOJUMA iegādes kārtība un samaksa par PAKALPOJUMA  abonementa iegādi. 

2.1. PAKALPOJUMU Pircējs var iegādāties tikai pēc reģistrēšanās VIETNĒ. Lai iegādātos PAKALPOJUMA abonementu, Pircējam jāizvēlas tā apmaksas veids, ievadot KV pieprasīto informāciju. Ar šī līguma akceptu PIRCĒJS apliecina, ka ir nepārprotami sapratis, ka PAKALPOJUMA  abonementa iegāde ir maksas pakalpojums, kā arī  ir iepazinies ar šī Līguma saturu. 

2.2. PAKALPOJUMA  abonementu PIRCĒJS  iegādājas, izmantojot norēķinu karti vai ar SMS (maksa tiks iekļauta PIRCĒJA mobilā sakaru pakalpojumu sniedzēja rēķinā), un tas tiek noformēts kā regulārs maksājums, tā termiņam automātiski pagarinoties uz nākamo fiksēto 4 (četru) nedēļu termiņu, un samaksu  par PAKALPOJUMA abonementu automātiski ieskaitot KV bankas kontā, līdz brīdim, kad PIRCĒJS izvēlēsies pārtraukt PAKALPOJUMA abonementa pirkšanu VIETNĒ, reģistrētajā profilā aktivizējot PĀRTRAUKT ABONĒŠANU.

  1. ATTEIKUMA TIESĪBAS 

Šī Līguma ietvaros KV sniedz pakalpojumu, kas atbilst digitālā satura priekšapmaksas pakalpojumam tiešsaitē (digitālā satura kā e-publikāciju piegāde, kas netiek piegādāta patstāvīgā datu nesējā), pieejams pēc pieprasījuma un tā piegāde tiek uzsākta ar PAKALPOJUMA  abonementa apmaksas brīdi, kurā automātiski PAKALPOJUMA abonements tiek aktivizēts. PIRCĒJS  piekrīt, ka ar PAKALPOJUMA  aktivizēšanas brīdi tiek uzsākta PAKALPOJUMA lietošana, līdz ar to PIRCĒJS atsakās no 14 dienu atteikuma tiesībām un samaksātās summas atmaksas, pamatojoties uz MK 20.05.2014. noteikumu Nr.255 ”Noteikumi par distances līgumu” 22.13.punkta noteikumiem.

  1. LĪDZĒJU ATBILDĪBA

LĪDZĒJS neatbild par otra LĪDZĒJA saistībām pret trešām pusēm, ja tādas veidojas saistībā ar šī līguma realizāciju. LĪDZĒJIi vienojas, ja kāds no tiem nepilda savus pienākumus saskaņā ar Līgumu Force majeure apstākļu dēļ, tas ir atbrīvojams no atbildības par Līguma neizpildi vispār vai Līguma pienācīgu neizpildi. Ar Force majeure tiek saprasti jebkādi no LĪDZĒJA gribas neatkarīgi apstākļi (ja LĪDZĒJS  ir rīkojies saprātīgi un godīgi), kuru rezultātā nav bijis iespējams izpildīt pienācīgi vai izpildīt vispār saistības un ja šos apstākļus nebija iespējams paredzēt ne vien attiecīgajam LĪDZĒJAM, bet jebkurai citai personai, kas darbojas vai darbotos attiecīgā LĪDZĒJA nozarē, kā arī, ja šos apstākļus nebija iespējams novērst ar saprātīgiem un godīgiem paņēmieniem.

  1. KONFIDENCIALITĀTE 

Visa informācija, kas nav publiski pieejama un ko kāds no LĪDZĒJIEM sniedz viens otram Līguma izpildes laikā vai tā atklājas pildot darba pienākumus, tajā skaitā informācija par finanšu stāvokli, izmantotām tehnoloģijām un datorprogrammām, PAKALPOJUMA un VIETNES attīstības plāniem, tiek atzīta un uzskatīta par konfidenciālu. 

Par konfidenciālu netiek uzskatīta šāda informācija, ja pirms tās iegūšanas, tāda jau bija otra LĪDZĒJA rīcībā, vai tā bija publiski vispārzināma, un, ja šādas informācijas  saņemšanas brīdī, uz to nebija attiecināts konfidencialitātes nosacījums; 

  1. AUTORTIESĪBAS

 Šī Līguma ietvaros KV piešķir PIRCĒJAM  vispārējo licenci PAKALPOJUMAM. PIRCĒJAM aizliegts izmantot PAKALPOJUMA laikā pieejamo digitālo saturu darbībām, kuras neparedz šis līgums, t.sk., kopēt, pavairot, publicēt vai kā savādāk to izmantot  bez KV rakstveida piekrišanas un pretēji Autortiesību likuma tiesību normu prasībām. KV garantē, ka ar visām digitālā satura platformas liepajniekiem plus veidošanā iesaistītām personām ir noslēgts līgums, saskaņā ar kuru autortiesības uz PAKALPOJUMĀ pieejamo digitālo saturu un tā platformas risinājumiem pieder KV un tam nav zināma neviena trešā persona, kura varētu šīs KV tiesības apstrīdēt, kā arī likt šķēršļus PAKALPOJUMA izmantošanai un/vai izplatīšanai.

  1. DATU APSTRĀDE

 LĪDZĒJI piekrīt, ka katrs LĪDZĒJS kā datu apstrādes pārzinis un personas datu operators šā Līguma darbības laikā manuāli un/vai elektroniski apstrādā (ieskaitot datu vākšanu, reģistrēšanu, ievadīšanu, glabāšanu, pārveidošanu, izmantošanu, nodošanu, pārraidīšanu, bloķēšanu vai dzēšanu) no otra LĪDZĒJA saņemtus datus, tikai ciktāl tas ir nepieciešams un izriet no noslēgtā Līguma. Datu apstrādes mērķis un nolūks: līguma slēgšana, rēķinu sagatavošana un nosūtīšana, maksājumu pārvaldīšana, savstarpējā saziņa un sadarbības nodrošināšana, efektīvu KV pārvaldības procesu nodrošināšana, biznesa plānošana un analīze, pretenziju un/vai pieteikumu izskatīšana un apstrāde, jaunumu izsūtīšana ciktāl tas ir nepieciešams un izriet no noslēgtā Līguma. KV ievēro PIRCĒJA norādījumus, lieto nepieciešamos tehniskos līdzekļus un veic organizatoriskos pasākumus, lai aizsargātu fizisko personu datus un novērstu to nelikumīgu apstrādi. Personas dati tiks glabāti elektroniskā formā visā Līguma darbības laikā, kā arī piemērojamajos normatīvajos aktos noteiktajā noilguma termiņā, kura ietvaros var tikt iesniegtas sūdzības, celtas prasības un ierosināti līdzīgi procesi. LĪDZĒJS var nodot otra LĪDZĒJA personas datus piesaistītajiem apstrādātājiem, kuri šī līguma ietvaros sniedz grāmatvedības, juridiskos, IT vai cita līdzīga veida pakalpojumus. Noslēdzot Līgumu, PIRCĒJS piekrīt datu apstrādei, atjaunošanai un uzglabāšanai, identifikācijai, informācijas nosūtīšanai par PAKALPOJUMA izmaiņām un piedāvājumiem utml. PIRCĒJS, kurš šī Līguma ietvaros ir patērētājs, ir tiesīgs pieprasīt KV bez maksas izsniegt tā rīcībā esošo informāciju par PIRCĒJA personas datiem, ir tiesīgs pieprasīt to labošanu vai dzēšanu, kā arī nepieciešamības gadījumā ir tiesīgs atsaukt savu iepriekš izsniegto piekrišanu personas datu apstrādei. Šajā sadaļā noteiktie pienākumi ir spēkā neierobežotu laiku un paliek spēkā arī tad, ja kāds no LĪDZĒJIEM vienpusēji atkāpjas no Līguma, vai ja Līgums izbeidzas citādi.

  1. CITI NOTEIKUMI

 Šis Līgums stājās spēkā, PIRCĒJAM veicot PAKALPOJUMA abonementa pirkumu VIETNĒ, piekrītot tā noteikumiem un samaksājot abonementa maksu. Līgums tiek noslēgts uz nenoteiktu laiku un ir spēkā līdz uzņemto saistību izpildei. Tāpat PIRCĒJS ir tiesīgs atteikties no PAKALPOJUMA abonementa, veicot atbilstošas izmaiņas VIETNĒ. Atteikums šajā gadījumā attiecas uz turpmāko abonēšanas periodu, par kuru PIRCĒJS nav veicis samaksu un/vai neplāno to darīt. Jebkuru strīdu starp LĪDZĒJIEM, kas izriet no šī Līguma, LĪDZĒJI apņemas risināt pārrunu ceļā. Ja nav izdevies atrisināt strīdu bez tiesas starpniecības, strīds tiek izskatīts Latvijas Republikas tiesā.

Autorizēties

Reģistrēties

Klikšķini šeit, lai izvēlētos attēlu vai arī velc attēla failus un novieto tos šeit.

Spied šeit, lai izvēlētos attēlu.

Attēlam jābūt JPG formātā, max 10MB.

Aizmirsu paroli

PALĪDZĒT IR VIEGLI!

Atslēdz reklāmu bloķētāju

Portāls liepajniekiem.lv jums piedāvā svarīgāko informāciju bez maksas. Taču žurnālistu darbam nepieciešami līdzekļi, ko spēj nodrošināt reklāma. Priecāsimies, ja atslēgsi savu reklāmu bloķēšanas programmu.

Kā atslēgt reklāmu bloķētāju

Pārlūka labajā pusē blakus adreses laukam ir bloķētāja ikoniņa.

Tā var būt kāda no šīm:

Uzklikšķini uz tās un atkarībā no bloķētāja veida spied uz:
- "Don`t run on pages on this site"
vai
- "Enabled on this site"
vai
spied uz