Ceturtdiena, 13. augusts Velga, Elvīra, Rēzija
Abonēt

Lasi vairāk ar
liepajniekiem.lv abonementu

Plāno apstiprināt Liepājas pilsētas pašvaldības budžeta grozījumus 16,39 miljonu eiro apjomā

Plāno apstiprināt Liepājas pilsētas pašvaldības budžeta grozījumus 16,39 miljonu eiro apjomā
Foto: Liepājas dome
14.05.2020 15:28

liepajniekiem.lv

Atslēgvārdi

Ceturtdien, 14. maijā, Finanšu komitejā apstiprināti Liepājas pilsētas 2020. gada budžeta grozījumi 16,39 miljonu eiro apmērā, portālu liepajniekiem.lv informēja Liepājas pilsētas pašvaldības administrācijas Sabiedrisko attiecību un mārketinga daļas vadītāja Zita Lazdāne.

Pēc šo grozījumu apstiprināšanas domes sēdē kopējais pašvaldības gada budžets būs 125,9 miljoni eiro. Grozījumi nepieciešami, jo saistībā ar iestāžu darbu, nodokļu ieņēmumiem, dažādu projektu finansēšanu un procesu nodrošināšanu tika aprēķināts precīzais budžeta atlikums no pagājušā gada.

No līdzekļu atlikuma 18% jeb 1,89 miljonus eiro plānots novirzīt pašvaldības institūciju uzturēšanas izdevumu segšanai un nepilnus 82% jeb 8,52 miljonus eiro plānots paredzēt dažādiem attīstības projektiem un pasākumiem saskaņā ar Liepājas pilsētas attīstības programmu 2015.-2020. gadam.

Izvērtējot iespējas un prioritātes, plānotajos budžeta grozījumos finansējums paredzēts vairākiem satiksmes infrastruktūras un drošības uzlabojumiem, kā arī pilsētvides uzturēšanas un uzlabošanas projektiem, piemēram, 1 319 823 eiro atvēlēti mikrorajonu pagalmu labiekārtošanai, 350 666 eiro piešķirti iekškvartālu asfaltēšanas programmas īstenošanai, 322 359 eiro paredzēti līdzfinansējumam kultūras pieminekļu saglabāšanai, 288 000 eiro atvēlēti ietvju izbūvei un atjaunošanai, 220 000 eiro infrastruktūras pielāgošanai zemās grīdas tramvajiem un teleskopiskās zemgrīdas pacelšanas sistēmas iegādei, 408 000 eiro atvēlēti lietus ūdens novadīšanas sistēmas attīstībai, 152 850 eiro − dažādu apgaismojuma projektu (M. Ķempes, Rožu laukums, Promenāde) realizācijai, 100 000 eiro piešķirti bērnu rotaļu laukuma paplašināšanai un modernizācijai Jūrmalas parkā, 21 133  eiro − policijas sakaru tīkla uzlabošanai un paplašināšanai, kā arī 63 531 eiro piešķirti videonovērošanas kameru uzstādīšanai Dunikas ielas basketbola laukumā, Lāčplēša dārzā un Beberliņos.

Tāpat deputāti lēma piešķirt finansējumu vides pieejamības nodrošināšanai − 55 160 eiro paredzēti lifta izbūvei Vecliepājas primārās veselības aprūpes centrā un 22 711 eiro − tualešu pārbūvei invalīdu piekļuvei Dzimtsarakstu nodaļas ēkā.

483 913 eiro atvēlēti jauna bērnudārza izveidei Koku ielā 10, kopā atvēlot aptuveni 300 000 eiro plānots vairākos bērnudārzos nomainīt elektroinstalācijas un sanitāros mezglus, iegādāties jaunas gultas, kā arī finansējums 134 400 eiro apmērā paredzēts 8. vidusskolas remontdarbiem.

Plānotie budžeta grozījumi paredz arī uzlabot apstākļus vairākos sociālā dienesta aprūpē esošajos namos, par 30 000 eiro tiks veikts apkures sistēmas remonts Dienas centrā personām ar garīgās attīstības traucējumiem, 27 500 eiro atvēlēti remontdarbu veikšanai Sociālajā dzīvojamajā mājā Ģenerāļa Baloža ielā 1, kā arī 12 100 eiro paredzēti jaunu mēbeļu iegādei Sociālajā dienestā un Nakts patversmē.

Deputāti arī atbalstīja 345 821 eiro piešķiršanu energoefektivitātes paaugstināšanai ēkā Peldu ielā 5, 138 000 eiro plānoti pašvaldības tukšo dzīvokļu remontam, 1 000 000 eiro piešķirti dažādu projektu priekšfinansējuma un līdzfinansējuma nodrošināšanai, 80 000 eiro – mazo un vidējo uzņēmumu konkursam, 50 000 eiro paredzēti rezerves fonda līdzekļu atjaunošanai, 23 400 eiro paredzēti Liepājas muzeja galvenās ēkas balkona seguma remontam, 21 417 eiro atvēlēja dzīvojamā korpusa remontam kompleksā ”Draudzība”, kā arī komisijas deputāti lēma piešķirt 10 000 eiro glābšanas stacijas torņa remontam.

Kopumā pašvaldības pamatbudžeta izdevumus kopā ar finansēšanas daļu plānots palielināt par 14,23 miljoniem eiro, tai skaitā valsts mērķdotācijas 2,96 miljonu eiro, pašvaldības pamatbudžets 10,79 miljoni eiro un maksas pakalpojumi 478 tūkstoši eiro apmērā, līdz ar to 2020. gada kopējie Liepājas budžeta izdevumi būs 123,7 miljoni eiro. Līdzekļu atlikums perioda beigās − 2,16 miljoni eiro.

Grozījumi vēl jāapstiprina nākamajā Liepājas pilsētas domes sēdē, kas notiks 21. maijā.

3 komentāri

2020-05-14 16:23

re kā: BLA BLA UN kaut ko nofenrēsim Skaidrs kO T mēs tur šēž

2020-05-14 21:11

dažas izmaksas: Nepieskaitot saistības un praktiski nenesot peļņu:

SIA "Aviasabiedrība "Liepāja"" : 1 287 462
SIA " Lielais Dzintars" : 1 206 931

2020-05-15 02:25

Liepājnieks, kurš vairāk pelnītu Rīgā: Lūdzu pubbliskas Tāmes par izmaksām projektiem! Un Lūdzu prioritātes līmeni attiecību pret citiem projektiem, kuri uzlabo grimstošās Liepājas ekonomiku. Lai cilvēki retāk brauktu strādāt uz ārzemēm vai uz Rīgu!!! ;)

1/500

Liepajniekiem.lv neatbild par rakstiem pievienotajiem komentāriem. Aicinām ievērot pieklājību, toleranci un iztikt bez rupjībām.

Uzmanību!

Lai mazinātu iespēju portālā manipulēt ar komentētāju viedokli un noskaņojumu, komentāri, kuru autori diskusijās piedalās ar vairākiem vārdiem, tiek iezīmēti pelēkā krāsā. Tā kā šis process ir tehnisks, ir iespējamas situācijas, kurās iekrāsotie komentāri var nebūt no viena autora, vai arī neiezīmētos komentārus rakstījusi viena un tā pati persona.

Distances līgums

DISTANCES LĪGUMS PAR PAKALPOJUMA ABONEMENTA IEGĀDI INTERNETA VIDĒ 

VISPĀRĪGA INFORMĀCIJA 

Šis ir distances līgums par digitālā satura pakalpojuma liepajniekiem plus abonementa pirkumu interneta vidē, turpmāk tekstā – Līgums, kas tiek slēgts starp SIA ”Kurzemes Vārds” (reģistrācijas numurs: 42103002455, juridiskā adrese: Pasta iela 3, Liepāja, LV-3401; epasts: info@liepajniekiem.lv), turpmāk tekstā – KV, un personu, kas veic pirkumu, turpmāk tekstā PIRCĒJS, interneta vietnē liepajniekiem.lv, turpmāk tekstā – VIETNE, un abi līgumslēdzēji kopā – LĪDZĒJI.  PIRCĒJS, veicot pirkumu VIETNĒ šī Līguma ietvaros, izsaka piekrišanu tā noteikumiem, ir tiesīgs šos Līguma noteikumus izdrukāt un saglabāt.

 Šī Līguma ietvaros:

  1. a) PIRCĒJS ir fiziska vai juridiska persona, kura pērk VIETNES maksas satura pakalpojumu nolūkam, kas nav saistīts ar saimniecisko darbību, turpmāk tekstā – PIRCĒJS; 
  2. b) Liepajniekiem plus ir maksasdigitālā satura pakalpojums, tajā skaitā raksti, fotogrāfijas, kas tiek īpaši veidots, atlasīts un publicēts VIETNĒ ar norādi ”plus” , un kura abonementu PIRCĒJS  ir tiesīgs iegādāties, turpmāk tekstā – PAKALPOJUMS,
  3. PAKALPOJUMA TERMIŅŠ UN CENA

 PAKALPOJUMA abonements ir fiksēta termiņa – 4 (četru) nedēļu PAKALPOJUMA lietošanas atļauja par  cenu  – EUR 1.99 (viens euro un 99 centi). PAKALPOJUMA abonementa maksā ietverts pievienotās vērtības nodoklis (PVN) 21% apmērā. PAKALPOJUMA abonementa cenu KV var mainīt bez iepriekšēja brīdinājuma (izmaiņas neattiecas uz jau apmaksāto PAKALPOJUMA termiņu), par to PIRCĒJAM paziņojot ne vēlāk kā 30 dienas pirms jaunās cenas stāšanās spēkā . KV un PIRCĒJS  piekrīt, ka izmaiņas PAKALPOJUMA cenā tiek piemērotas jaunajam periodam, noslēdzoties iepriekš apmaksātajam PAKALPOJUMA abonementa termiņam. 

  1. PAKALPOJUMA IEGĀDE UN NORĒĶINI 

Šajā Līguma sadaļā tiek aprakstīta PAKALPOJUMA iegādes kārtība un samaksa par PAKALPOJUMA  abonementa iegādi. 

2.1. PAKALPOJUMU Pircējs var iegādāties tikai pēc reģistrēšanās VIETNĒ. Lai iegādātos PAKALPOJUMA abonementu, Pircējam jāizvēlas tā apmaksas veids, ievadot KV pieprasīto informāciju. Ar šī līguma akceptu PIRCĒJS apliecina, ka ir nepārprotami sapratis, ka PAKALPOJUMA  abonementa iegāde ir maksas pakalpojums, kā arī  ir iepazinies ar šī Līguma saturu. 

2.2. PAKALPOJUMA  abonementu PIRCĒJS  iegādājas, izmantojot norēķinu karti vai ar SMS (maksa tiks iekļauta PIRCĒJA mobilā sakaru pakalpojumu sniedzēja rēķinā), un tas tiek noformēts kā regulārs maksājums, tā termiņam automātiski pagarinoties uz nākamo fiksēto 4 (četru) nedēļu termiņu, un samaksu  par PAKALPOJUMA abonementu automātiski ieskaitot KV bankas kontā, līdz brīdim, kad PIRCĒJS izvēlēsies pārtraukt PAKALPOJUMA abonementa pirkšanu VIETNĒ, reģistrētajā profilā aktivizējot PĀRTRAUKT ABONĒŠANU.

  1. ATTEIKUMA TIESĪBAS 

Šī Līguma ietvaros KV sniedz pakalpojumu, kas atbilst digitālā satura priekšapmaksas pakalpojumam tiešsaitē (digitālā satura kā e-publikāciju piegāde, kas netiek piegādāta patstāvīgā datu nesējā), pieejams pēc pieprasījuma un tā piegāde tiek uzsākta ar PAKALPOJUMA  abonementa apmaksas brīdi, kurā automātiski PAKALPOJUMA abonements tiek aktivizēts. PIRCĒJS  piekrīt, ka ar PAKALPOJUMA  aktivizēšanas brīdi tiek uzsākta PAKALPOJUMA lietošana, līdz ar to PIRCĒJS atsakās no 14 dienu atteikuma tiesībām un samaksātās summas atmaksas, pamatojoties uz MK 20.05.2014. noteikumu Nr.255 ”Noteikumi par distances līgumu” 22.13.punkta noteikumiem.

  1. LĪDZĒJU ATBILDĪBA

LĪDZĒJS neatbild par otra LĪDZĒJA saistībām pret trešām pusēm, ja tādas veidojas saistībā ar šī līguma realizāciju. LĪDZĒJIi vienojas, ja kāds no tiem nepilda savus pienākumus saskaņā ar Līgumu Force majeure apstākļu dēļ, tas ir atbrīvojams no atbildības par Līguma neizpildi vispār vai Līguma pienācīgu neizpildi. Ar Force majeure tiek saprasti jebkādi no LĪDZĒJA gribas neatkarīgi apstākļi (ja LĪDZĒJS  ir rīkojies saprātīgi un godīgi), kuru rezultātā nav bijis iespējams izpildīt pienācīgi vai izpildīt vispār saistības un ja šos apstākļus nebija iespējams paredzēt ne vien attiecīgajam LĪDZĒJAM, bet jebkurai citai personai, kas darbojas vai darbotos attiecīgā LĪDZĒJA nozarē, kā arī, ja šos apstākļus nebija iespējams novērst ar saprātīgiem un godīgiem paņēmieniem.

  1. KONFIDENCIALITĀTE 

Visa informācija, kas nav publiski pieejama un ko kāds no LĪDZĒJIEM sniedz viens otram Līguma izpildes laikā vai tā atklājas pildot darba pienākumus, tajā skaitā informācija par finanšu stāvokli, izmantotām tehnoloģijām un datorprogrammām, PAKALPOJUMA un VIETNES attīstības plāniem, tiek atzīta un uzskatīta par konfidenciālu. 

Par konfidenciālu netiek uzskatīta šāda informācija, ja pirms tās iegūšanas, tāda jau bija otra LĪDZĒJA rīcībā, vai tā bija publiski vispārzināma, un, ja šādas informācijas  saņemšanas brīdī, uz to nebija attiecināts konfidencialitātes nosacījums; 

  1. AUTORTIESĪBAS

 Šī Līguma ietvaros KV piešķir PIRCĒJAM  vispārējo licenci PAKALPOJUMAM. PIRCĒJAM aizliegts izmantot PAKALPOJUMA laikā pieejamo digitālo saturu darbībām, kuras neparedz šis līgums, t.sk., kopēt, pavairot, publicēt vai kā savādāk to izmantot  bez KV rakstveida piekrišanas un pretēji Autortiesību likuma tiesību normu prasībām. KV garantē, ka ar visām digitālā satura platformas liepajniekiem plus veidošanā iesaistītām personām ir noslēgts līgums, saskaņā ar kuru autortiesības uz PAKALPOJUMĀ pieejamo digitālo saturu un tā platformas risinājumiem pieder KV un tam nav zināma neviena trešā persona, kura varētu šīs KV tiesības apstrīdēt, kā arī likt šķēršļus PAKALPOJUMA izmantošanai un/vai izplatīšanai.

  1. DATU APSTRĀDE

 LĪDZĒJI piekrīt, ka katrs LĪDZĒJS kā datu apstrādes pārzinis un personas datu operators šā Līguma darbības laikā manuāli un/vai elektroniski apstrādā (ieskaitot datu vākšanu, reģistrēšanu, ievadīšanu, glabāšanu, pārveidošanu, izmantošanu, nodošanu, pārraidīšanu, bloķēšanu vai dzēšanu) no otra LĪDZĒJA saņemtus datus, tikai ciktāl tas ir nepieciešams un izriet no noslēgtā Līguma. Datu apstrādes mērķis un nolūks: līguma slēgšana, rēķinu sagatavošana un nosūtīšana, maksājumu pārvaldīšana, savstarpējā saziņa un sadarbības nodrošināšana, efektīvu KV pārvaldības procesu nodrošināšana, biznesa plānošana un analīze, pretenziju un/vai pieteikumu izskatīšana un apstrāde, jaunumu izsūtīšana ciktāl tas ir nepieciešams un izriet no noslēgtā Līguma. KV ievēro PIRCĒJA norādījumus, lieto nepieciešamos tehniskos līdzekļus un veic organizatoriskos pasākumus, lai aizsargātu fizisko personu datus un novērstu to nelikumīgu apstrādi. Personas dati tiks glabāti elektroniskā formā visā Līguma darbības laikā, kā arī piemērojamajos normatīvajos aktos noteiktajā noilguma termiņā, kura ietvaros var tikt iesniegtas sūdzības, celtas prasības un ierosināti līdzīgi procesi. LĪDZĒJS var nodot otra LĪDZĒJA personas datus piesaistītajiem apstrādātājiem, kuri šī līguma ietvaros sniedz grāmatvedības, juridiskos, IT vai cita līdzīga veida pakalpojumus. Noslēdzot Līgumu, PIRCĒJS piekrīt datu apstrādei, atjaunošanai un uzglabāšanai, identifikācijai, informācijas nosūtīšanai par PAKALPOJUMA izmaiņām un piedāvājumiem utml. PIRCĒJS, kurš šī Līguma ietvaros ir patērētājs, ir tiesīgs pieprasīt KV bez maksas izsniegt tā rīcībā esošo informāciju par PIRCĒJA personas datiem, ir tiesīgs pieprasīt to labošanu vai dzēšanu, kā arī nepieciešamības gadījumā ir tiesīgs atsaukt savu iepriekš izsniegto piekrišanu personas datu apstrādei. Šajā sadaļā noteiktie pienākumi ir spēkā neierobežotu laiku un paliek spēkā arī tad, ja kāds no LĪDZĒJIEM vienpusēji atkāpjas no Līguma, vai ja Līgums izbeidzas citādi.

  1. CITI NOTEIKUMI

 Šis Līgums stājās spēkā, PIRCĒJAM veicot PAKALPOJUMA abonementa pirkumu VIETNĒ, piekrītot tā noteikumiem un samaksājot abonementa maksu. Līgums tiek noslēgts uz nenoteiktu laiku un ir spēkā līdz uzņemto saistību izpildei. Tāpat PIRCĒJS ir tiesīgs atteikties no PAKALPOJUMA abonementa, veicot atbilstošas izmaiņas VIETNĒ. Atteikums šajā gadījumā attiecas uz turpmāko abonēšanas periodu, par kuru PIRCĒJS nav veicis samaksu un/vai neplāno to darīt. Jebkuru strīdu starp LĪDZĒJIEM, kas izriet no šī Līguma, LĪDZĒJI apņemas risināt pārrunu ceļā. Ja nav izdevies atrisināt strīdu bez tiesas starpniecības, strīds tiek izskatīts Latvijas Republikas tiesā.

Seko mums

Autorizēties

Reģistrēties

Klikšķini šeit, lai izvēlētos attēlu vai arī velc attēla failus un novieto tos šeit.

Spied šeit, lai izvēlētos attēlu.

Attēlam jābūt JPG formātā, max 10MB.

Reģistrēties

Lai pabeigtu reģistrēšanos, doties uz savu e-pastu un apstiprini savu e-pasta adresi!

Aizmirsu paroli

PALĪDZĒT IR VIEGLI!

Atslēdz reklāmu bloķētāju

Portāls liepajniekiem.lv jums piedāvā svarīgāko informāciju bez maksas. Taču žurnālistu darbam nepieciešami līdzekļi, ko spēj nodrošināt reklāma. Priecāsimies, ja atslēgsi savu reklāmu bloķēšanas programmu.

Kā atslēgt reklāmu bloķētāju

Pārlūka labajā pusē blakus adreses laukam ir bloķētāja ikoniņa.

Tā var būt kāda no šīm:

Uzklikšķini uz tās un atkarībā no bloķētāja veida spied uz:
- "Don`t run on pages on this site"
vai
- "Enabled on this site"
vai
spied uz