Ceturtdiena, 28. maijs Vilhelms, Vilis

Pludmale ņudz, peldētāju vēl maz

Pludmale ņudz, peldētāju vēl maz
01.06.2016 07:15

liepajniekiem.lv

Siltais un saulainais šā gada maijs ļaudis vilina uz pludmali. Kaut ūdens jūrā vēl salīdzinoši vēss un līdz ar to peldētāju ir maz, parka zona un pludmale ir ļaužu pilna – cilvēki bauda saules vannas, pārliecinājās portāls.

Kā pastāstīja Pludmales glābšanas dienesta vadītājs Kristians Brūvers, cilvēku pludmalē ir ļoti daudz, līdz ar ko pludmales glābēji strādā uz pilnu slodzi. Taču peldētāju pagaidām ir maz, jo ūdens temperatūra vēl zema. Tā ir ap 10 līdz 11 grādiem pēc Celsija.

Glābšanas stacijā portāls arī uzzināja, ka šā gada peldsezonas pirmais pusmēnesis aizvadīts ļoti mierīgi. Pie glābējiem pēc palīdzības vērsušies pāris pludmales apmeklētāji, kuri, spēlējot bumbu, savainojuši kājas. Taču nopietnāku negadījumu, par laimi, nav bijis.

Zilā karoga zonā pludmalē nav reģistrēti arī gadījumi, kad no garnadžu ļaunprātības būtu cietuši atpūtnieki. ”Dzirdējām, ka kādam peldētājam ārpus Zilā karoga zonas pazudušas personīgās mantas,” atzīst glābēji: ”Taču mums šādas sūdzības nav ienākušas.

Pludmales apmeklētāji arī aizvien aktīvāk sāk izmantot jauno pakalpojumu – mantu glabātavu, kas atrodas Glābšanas stacijas teritorijā. Iespējams, arī tas ir viens no iemesliem, kādēļ cilvēki pludmalē necieš no zagļu izdarībām.

”Uz pludmali nākam teju ik dienu, kā vien ir brīvs laiks,” teic Ieva un Ilze: ”Laiks fantastisks – saule spīd, ir silti, var sauļoties. Peldēties gan vēl neesam bijušas, tikai pabradāt, jo ūdens vēl stipri pavēss. Peldēt tādā laikam šobrīd spēj tikai ziemas peldētāji jeb roņi.”

Abas uzsver, ka jaukais laiks jābauda, cik vien var, jo nevarot jau zināt, cik ilgi pieturēsies silts un saulains. ”Vasaras, saules un siltuma nekad nevar būt par daudz. Mums jau tā tumšais un drūmais laiks ir lielāko daļu gada,” piebilst Ilze.

Astras kundze, kura uz pludmali atnākusi kopā ar diviem mazbērniem, pauž līdzīgu viedokli: ”Mēs jau te dzīvojamies ik dienu. Un turpināsim, kamēr pieturēsies jauks laiks. Tas taču jāizbauda! Vien neierasti, ka šogad siltums atnāca tik agri, jau maijā. Taču vēl jo vairāk tas jābauda, jo, kā atceramies, pērn jau vasaras teju nemaz nebija – siltums atnāca tikai augustā.”

Inga, paspējusi jau iegūt skaistu iedegumu, arī uzskata, ka saules vannu baudīšanu nedrīkst atlikt: ”Cik redzēju sinoptiķu prognozes, lielais siltums drīz būs pāri. Un tā kā man atvaļinājums iegadījies tieši tagad, tad izmantoju to.” Viņa lēš, ka pludmales apmeklētāju skaits būtu vēl daudz lielāks, ja jau būtu sācies atvaļinājumu laiks: ”Lielākā daļa jau atvaļinājumu cenšas paņemt jūnijā vai jūlijā. Kurš tad varēja iedomāties, ka šogad vasara atnāks tik agri!”

Par Liepājas balto smilšu pludmali stāvā sajūsmā ir ārvalstu viesi. Piemēram, Ritos no Anglijas, acīm mirdzot, klāstīja, cik mīkstas un baltas ir Liepājas pludmales smiltis, cik komfortabla pludmale un cik saulains te laiks. ”Vien ūdens gan vēl auksts. Taču tā kā esmu tālu atbraucis, tad devos ūdenī un bija jau labi,” piebilst puisis.

Par apmeklētāju pieplūdumu nesūdzas arī pludmalē un Jūrmalas parkā darbojošos kafejnīcu saimnieki – apmeklētāju, sevišķi skaistās novakarēs un brīvdienās, netrūkst.

”Ņemot vērā, ka ir tikai maija beigas, apmeklētāju ir necerēti daudz,” atzīst vasaras kafejnīcas ”Coffee Lover” darbinieks Aivis.

Viņš novērojis, ka šobrīd aptuveni puse pludmales un parka zonas apmeklētāju ir Liepājnieki un apkārtnes iedzīvotāji, bet otra puse – tūristi. Taču pauž cerību, ka, Liepājas pludmales balto smilšu pievilinātu, vasarā tūristu būs vairāk, kā tas bijis vērojams pērn.

Portāls jau informēja, ka 15.maijā sākās un līdz 15.septembrim turpināsies kārtējā peldsezona, kad divās glābšanas stacijās – Centrālajā stacijā un Dienvidrietumu rajonā – no pulksten desmitiem rītā līdz desmitiem vakarā strādā pludmales glābēji.

Pludmales glābšanas dienestā nemainīgi strādā kopumā astoņi cilvēki – pa četriem vienā maiņā. Glābēju uzraudzībā ir divas pludmales – centrālā un Dienvidrietumu, kurām abām šogad atkal ir piešķirti Zilie karogi. Līdz ar to četriem cilvēkiem jārūpējas par pludmali divu kilometru garumā.

Tāpat jau ziņots, ka vislielāko uzmanību glābēji pievērš peldētāju drošībai. Gan bērniem un pārlieku pārgalvīgiem peldētājiem, gan arī tiem, kuri par katru cenu vēlēsies doties peldēties, būdami reibuma stāvoklī.

Foto galerija

24 komentāri

2016-06-01 07:27

turpinam: Gaidam peldvietas Liepājas ezerā un Karostas jūrmalā. Pagaidām nulle ērtību! Un vajag kāju skalojamās strūklakas centra pludmalē. Bet jā, pludmales mums ir fantastiskas. Žēl, ka tik maz karstu dienu gadā.

2016-06-01 07:41

dantess8: Un no mašīnām arī jāuzmanās, kas braukā gar pludmali un pa parku, jo preču piegādātāji savus laikus neievēro

2016-06-01 08:43

ixs: atkr itkrituma konteineri nolikti blakus dzeramajam ūdenim, iznāk kur ēdam tur arī nokārtojamies, atbildīgais , cieņu pret cilvŗēkiem! !!

2016-06-01 08:45

gaj: kad būs drēbju pakarāmie pie dušām un soliņi pieglābšanas stacijas

2016-06-01 08:51

min: bēŗnu laukumā krāns nastrādā ūdens' gāžas cauru dienakti'ļoti bezatbildīgs kas atbild par centrālo jūrmalas teritoriju

2016-06-01 09:02

znna: vajag ceļā no pūt vējiņiem pa peldu ielu ,ceļā uz tirgu nolikt kādu soliņu ,brīžiem stāv veci cilvēki a r nūjiņām nav kur apsēsties ,tāpat arī pašā tirgū nav soliņu kur vecam cilvēcinam atpūtināt kājas

2016-06-01 09:08

rica: vajag pie centrālās jūrmalas uzlikt arī bērniņiem kādus trenažierus,vecie,iepriekšējie bērniņiem ļoti patika ložņāt jaunie tikai priekš pieaugušiem,

2016-06-01 10:38

jautājums: kāpēc nūdistus ignorē- neviena foto ?

2016-06-01 11:10

Coruja: Dažas pludmales kafejnīcas laikam gaida Jāņu lietavas un plus 15 grādus, lai atvērtos. Cukurfabrik ciet, Vēju dārzs ciet, uz Medūzu pat karstā sestdienas vakarā nevar paļauties- ciet. Provinciāli un žēlīgi, ka tik skaistā pludmalē nav nevienas nopietnas un nesezonālas ēstuves.

2016-06-01 11:26

to Coruja: Tak neesi slinks, taisi ēstuvi un biznes rullēs.

2016-06-01 12:51

ewfewf: otstojniki

2016-06-01 13:29

par maz: pludmalē soliņu,tikai pa pārim pie izejas celiņiem uz jūru,bet pludmali apmeklē ari cilvēki ar nūjiņām,viņiem nav kur atpūsties.Vai tad tiešām ir tāda problēma izvietot garākus solus zonās starp izejas celiņiem?

2016-06-01 14:33

propper: Nūģistus nevar fočēt,sanāks porno!

2016-06-01 15:19

Ibio: Zilie karogi ir visur! Vajag, vai nevajag! Bet lai atrastu kādu soliņu pludmalē, tas ir neiespējami. Bez tukšas muldēšanas, seska dome kaut ko var arī reālu izdarīt?

2016-06-01 17:01

777: Problēma noparkot savu d.i.r.$.u smiltīs??

2016-06-01 17:44

gaidu medūzu.: loti gaidu atveramies MEDŪZU parkā !Ļoti draudzīgas cenas ari vieta laba, zem ēnainiem kokiem, nevis tuksneša cienīgās ēstuvēs plikās smiltīs pludmalē.

2016-06-01 18:23

par medūzu: Medūzai tiešām vieta super, bet tas ko viņi tur sauc par ēdienu - paldies, nekad vairs.

2016-06-01 19:16

LABI: tu ,laikam,pie bada bijis ja vasarā tev vajag ,,lakstīgalu mēlītes" uz zelta paplātes un pie tam-parkā! Ja ir alus un mednieku desiņas un plus laba kafija ar saldējumu,tad skaistā vasaras vakarā viss MEDŪZĀ ir kārtībā !

2016-06-01 21:01

to LABI: Izkaltuši fri ar milzīgu sauju vegetas virsū, mednieku desiņas, kas ir nevis izceptas bet izkatētas fai fritētas vecā eļļā. Ja tev tas liekas ēdami - tad žēl tevi. Neko labu laikam dzīvē neesi redzējis.

2016-06-01 21:14

juhan: kēms,tu jau vari pasūtīt ,ko gribi, ari korigēt piedevas,bet nevajag kakāt virsū tikai tāpēc, ka nav kā izcilā restorānā! Acīmredzot tev vienkārši ,,zobs" uz MADŪZU personisku iemeslu dēļ un viss.

2016-06-01 21:41

mane: kāpēc novāca blakus invalīdu tualetei otru tualeti,ši vienīgā smird uz vakara pusi briesmīgi

2016-06-01 22:23

to juhan: Jā man ir zobs, jo saņēmu to briesmīgo produktu. Ko man par to priecāties? Var pagatavot slikti, bet nu tai līmenī produkts ir vienkārši sabojāts vai speciāli, vai to tīņu dēļ kas tur flirtēdami viens gar otru imitēja darbu...nezinu. Ja man prasa vai ieteiktu citiem - jā aliņu, kokteili var iet iedzert. Tikai nepasūtiet ēdienu. tas pats tai blakus kafūzī (nezinu kā sauc) . Pasūtīju tur kebabu, tas izrādās ir rosols lavašā. Pirmo reiz ko tādu redzēju.

1/500

Liepajniekiem.lv neatbild par rakstiem pievienotajiem komentāriem. Aicinām ievērot pieklājību, toleranci un iztikt bez rupjībām.

Uzmanību!

Lai mazinātu iespēju portālā manipulēt ar komentētāju viedokli un noskaņojumu, komentāri, kuru autori diskusijās piedalās ar vairākiem vārdiem, tiek iezīmēti pelēkā krāsā. Tā kā šis process ir tehnisks, ir iespējamas situācijas, kurās iekrāsotie komentāri var nebūt no viena autora, vai arī neiezīmētos komentārus rakstījusi viena un tā pati persona.

Distances līgums

Autorizēties

Reģistrēties

Klikšķini šeit, lai izvēlētos attēlu vai arī velc attēla failus un novieto tos šeit.

Spied šeit, lai izvēlētos attēlu.

Attēlam jābūt JPG formātā, max 10MB.

Aizmirsu paroli

PALĪDZĒT IR VIEGLI!

Atslēdz reklāmu bloķētāju

Portāls liepajniekiem.lv jums piedāvā svarīgāko informāciju bez maksas. Taču žurnālistu darbam nepieciešami līdzekļi, ko spēj nodrošināt reklāma. Priecāsimies, ja atslēgsi savu reklāmu bloķēšanas programmu.

Kā atslēgt reklāmu bloķētāju

Pārlūka labajā pusē blakus adreses laukam ir bloķētāja ikoniņa.

Tā var būt kāda no šīm:

Uzklikšķini uz tās un atkarībā no bloķētāja veida spied uz:
- "Don`t run on pages on this site"
vai
- "Enabled on this site"
vai
spied uz