Ceturtdiena, 4. jūnijs Sindija, Sintija, Elfrīda
Abonēt

Lasi vairāk ar
liepajniekiem.lv abonementu

Pludmales glābēju funkcijas pārņems Komunālā pārvalde

Pludmales glābēju funkcijas pārņems Komunālā pārvalde
Foto: liepajniekiem.lv
12.05.2018 07:15

liepajniekiem.lv

Pludmales Glābšanas stacijas apsaimniekošanu, kā arī glābšanas funkcijas, kas līdz šim bija Liepājas pilsētas Pašvaldības policijas kompetencē, jau šā mēneša beigās pārņems Komunālā pārvalde, portālam pastāstīja Komunālās pārvaldes vadītājs Jānis Neimanis.

”Nākamajā ceturtdienā, 17.maijā, plānots pieņemts Liepājas domes lēmumu,” viņš skaidro: ”Pēc domes sēdes, pamatojoties uz domes izpilddirektora rīkojumu, notiks pamatlīdzekļu pārņemšana – Pašvaldības policija nodos Komunālajai pārvaldei.” Viņš lēš, ka tas varētu notikt laikā no 21.līdz 23.maijam.

Pludmale bez glābējiem nepaliks

Tā kā otrdien, 15.maijā, sākas oficiālā peldsezona, tad būtisks ir jautājums: vai pludmale nepaliks bez glābējiem. J.Neimanis uzsver, ka tā gan nebūs: ”No 15.maija līdz dienai, kad funkcijas juridiski pārņems Komunālā pārvalde, glābšanas dienesta darbu pludmalē, tāpat kā pērn un iepriekšējos gados, nodrošinās Pašvaldības policija.”

Līdz šim Pašvaldības policija gan apsaimniekoja glābšanas staciju, gan nodrošināja glābēju darbu. Pēc funkciju pārņemšanas Komunālā pārvalde nodrošinās gan stacijas apsaimniekošanu, gan pludmales glābšanas dienestu: ”Praktiski jau glābšanas stacijas apsaimniekošana arī līdz šim bija Komunālās pārvaldes apsaimniekošanā, tas notika uz līguma pamata.”

”Stacijas sakārtošanai nepieciešami ievērojami kapitālieguldījumi, kas līdz šim nav veikti,” turpina Komunālās pārvaldes vadītājs: ”Vasarā tiks uzsākti stacijas remontdarbi. Projekts jau ir gatavs. Ceru, ka vēlākais jūlija pirmajās dienās varētu uzsākt būvdarbus.”

Arī glābēju funkcijas nodrošinās Komunālā pārvalde. Pēc J.Neimaņa teiktā daļa glābēju jau būs ar pieredzi – iepriekšējos gados strādājušie, bet daļa – jauni: ”Glābēji nestāv kā mantas plauktā – ik gadu dažādu apsvērumu dēļ cilvēki mainās. Patlaban notiek pārrunas ar darbiniekiem.”

Glābēju komandā būs glābēji ar pieredzi – trīs vai četri Pašvaldības policijas darbinieki: ”Sarežģīta ir grafiku izveidošana, lai cilvēki varētu apvienot pienākumus ar pamatdarbu.” Apmēram tikpat daudz paredzēts piesaistīt glābējus, kuru pamatdarbs ir VUGD. Taču, ja ar šiem kadriem neizdosies nokomplektēt glābšanas dienestam nepieciešamo cilvēku skaitu, tiks meklēti papildus darbinieki no malas: ”Cilvēki, kuru fiziskā sagatavotība un prasmes atbilst pienākumu veikšanai.”

J.Neimanis skaidro, ka, tāpat kā pērn, četrus vasaras mēnešus glābšanas dienestā strādās 8 glābēji, no kuriem 2 būs vecākie glābēji. Un dežūras pludmalē – Zilā karoga zonā un divās stacijās – būs ik dienu no pulksten 10 līdz 22 līdz pludmales sezonas noslēgumam – 15.septembrim.

Jautāts, vai glābšanas stacijas vadītāja pienākumus turpinās pildīt Kristians Brūvers, J.Neimanis skaidro, ka instruktors jau ir pieņemts darbā un tas ir ilggadējs glābējs – Pašvaldības policijas darbinieks Ritvars Šēnvalds.

K.Brūvers portālam atzina, ka viņš nav aicināts arī turpmāk uzņemties glābšanas dienesta vadīšanu: ”Man paziņoja, ja jānodod funkcijas un tehniskais nodrošinājums.” Portāla rīcībā esošā informācija vēsta, ka K.Brūvers pēc paša vēlēšanās aiziet no darba Pašvaldības policijā pavisam – 11.maijā bija viņa pēdējā darba diena.

Noteicošais – iespējas

Komunālās pārvaldes vadītājs skaidro, ka pārņemts no Pašvaldības policijas tiks arī glābšanas dienesta ekipējums – kvadricikls, laiva utt. ”Ir, protams, lietas, kas jau savu laiku nokalpojušas, piemēram, spectērpi, un ko būs nepieciešams atjaunot,” viņš piebilst.

”Bet iedzīvotājiem un pilsētas viesiem nav pamata satraukumam, jo pludmale bez glābējiem nepaliks,” uzsver Komunālās pārvaldes vadītājs: ”Pēc būtības nekas nemainīsies. Mainīsies tikai pakļautības iestāde.”

Jautāts, kāpēc tieši peldsezonas sākumā bija jāveic pārņemšana, J.Neimanis skaidro, ka tas galvenokārt darīts tādēļ, ka Komunālās pārvaldes rīcībā ir lielāka tehniskā bāze un iespējas, lai varētu veikt glābšanas stacijas sakārtošanu, jo sāļā gaisa un vēja ietekmē ēka, kura jau gadiem nav piedzīvojusi uzlabojumus, ir pamatīgi nolietojusies: ”Un mums ir arī lielāka pieredze īpašumu apsaimniekošanā.”

Kā portāls noskaidroja Liepājas pilsētas pašvaldībā, jau izsludināts konkurss par tiesībām veikt būvdarbus objektā ”Glābšanas stacijas ēkas atjaunošana ”Jūrmalas parks 2”, Liepājā” atbilstoši SIA ”V projekts” būvprojektam.

Pretendentiem jāņem vērā: konkursa nolikums nosaka, ka darba izpildes termiņš nedrīkst būt ilgāks par 90 dienām. Un būvniekam jāgarantē veiktā darba, materiālu un iekārtu kvalitāti 3 gadus pēc būves pieņemšanas ekspluatācijā un jānovērš garantijas laikā radušos defektus.

26 komentāri

2018-05-12 07:30

viss skaidrs: bet vai komunālā pārvalde nodrosinas arī to lai suņus pludmalē ved saitēs nevis suņi skrien kur pagadās?

2018-05-12 08:14

jocīgii: Nu kādas glābšanas funkcijas var uzņemties Komunālā pārvalde, kurš tur ko jēdz par šo? Vienalga glābēji būs policisti, vai? Bet par gružkastēm pludmalē Komunālie gan varētu vairāk parūpēties! vakar tik silts vakars, pludmale pilna ar cilvēkiem, bet gružu konteineru nav. Kāpēc gaida kaut kādu mistisku datumu??/

2018-05-12 08:24

ilze3: pūpolus nocirta pie glābšanas stacijas,tad zarus vismaz savāciet, var bērni savainoties

2018-05-12 08:38

Tañija: Vasara jau sen sākusies,pilna pludmale.Tikai nav ne glābēju,ne miskastes.Varbūt jāsāk laicīgāk!

2018-05-12 10:06

SAVAS FUNKCIJAS: nepilda komunālie, bet ņem klāt vēl! PILNĪGS DEBĪLISMS TANĪ PĀRVALDĒ - HAOSS!!!

2018-05-12 11:16

sakarsušais: vai tad tas ir jādara pašā vasaras vidū, kad ir lielākais cilvēku pieplūdums? Kur tad paliks glābēji? vai tiešām to nevar izdarīt pirms vai pēc sezonas. Man laikam būs bail iet ar bērniem peldēties

2018-05-12 12:23

FERTY: Kurš atbildīgs par Liepājas pludmali, atkritumu konteineru nav, pārģērbšnas būdiņu nav, futbola laukums bez tīkliem. Tāds iespaids,ka vasara domes darboņus pārstegusi nesagatavotus Nu jau 2 nedēļas kā silts laiks. Kauns.

2018-05-12 13:07

Dore: Sporta pārvaldei jādod ceļš uz šo jautājumu,

2018-05-12 13:35

£: 50 gadus atpakal visi peldeejaas un nesmikksteeja, kaa kunigi uz plosta,ka nav glaabeeji,ka nav Sporta paarvaldes un ka nav velns sazin kas ........shodienas publika pavisam impotenta un mazspeejiiga,saliidzinot ar to laiku publiku ........

2018-05-12 14:45

rakaris :): nu spriežot , kā komunālā pārvalde ar šķēles bandu ziemā taisīja bardaku liepājas ielās , slīkoņu būs tā pavairāk , pie tam zinot kādi pusrubuļi ir komunālās pārvaldes valdē .

2018-05-12 15:52

Cilvēkiem: Arprāts,cilvēki... kad glābšanas dienests bijs "zem" LPPP, arī tad jums nekas nebija labi,tagad , kad komunālie pārņēmuši, atkal viss ir slikti. Jūs bļaujat bļaušanas pēc. Un ja kas, glābēju sezona sākas ar 15.maiju nevis tad, kad Latvijā beidzot ir izdomājusi atnākt vasara.

2018-05-12 16:50

to viss skaidrs: Kad pašvaldības policija sodīs to krieveni, kur staigā pa parku ar franču buldogu. Esmu viņai jau reizes 3 aizrādījis, ka nedrīkst laist suni vaļā. Pilnīgi ignorē.

2018-05-12 18:14

to 16:50: Krieveni ar kranci vajag nofočēt un ievietot galerijās šeit! Lai tauta redz krievu varoņus!

2018-05-12 18:17

pēc suņa: Pēc kā tu spried ,ka viņa ir krievene pēc buldoga!? Varbūt francene?

2018-05-12 18:52

Interesanti!: Un sētnieki pārņems policijas pilnvaras?

2018-05-12 19:50

&: Uh,visi portāla troļļi uz strīpas! Bet ja būtu aizcierējuši līdz plūdmalei tad būtu redzējuši kad glābēji vēl nav vajadzïgi. Jo tie daži kuri peldās aukstā ūdenï slïkt netaisās.

2018-05-12 22:17

estepat: Man kā pilsēras iedzīvotājam komunālā pārvalde asociējas ar uzņēmumu, kurš meklē visādus attaisnojumus, kāpēc kaut ko nedarīt vai nav izdarījuši. Kâpēc tad lai tagad būtu ticība, ka Glābšanas stacija viņu pārraudzībā funkcionēs labāk nekā līdz šim???

2018-05-12 22:49

esar: Tāpēc ka nevar zināt kāpēc.

2018-05-12 22:51

esar: Kas pildīs dupšmiļu uzraudzības funkcijas pilsētā.

2018-05-13 00:12

Tikai viens jautājums: Vai nevar publicēt tā i9iota uzvārdu, kurš ir licis jūrmalas kāpu zonā izzāģēt lielos kokus????????

2018-05-13 00:15

Tikai viens jautājums: Un ja tāda nelietība ir paveikta, tad, kāpēc nevar aiz savām cūcībām atstāt tīru vietu?

2018-05-13 06:55

woker texas ranger: Es domāju ka policija varētu vienu daļu funkcijas nodot taxistiem, kas operatīvi ierastos notikuma vietā pēc klientiem, kā arī sētniekiem izdalīt svilpes, kas laicīgi ziņotu par notikumiem pilsētā.

2018-05-13 13:45

Srakariem: Šo foto rada jau kuro gadu

2018-05-13 15:12

nīcenieks: Tikai viens jautājums-
Ko pa nakti dari kāpu zonā??????????

2018-05-13 16:19

Hi, hi: Ar tiešajiem pienākumiem KP netiek galā...un vēl kādu glābt taisās...

2018-05-14 17:04

biedrs: Viss ir vienkārši - komunaļščiki nodarbojas arī ar zārku izgatavošanu. Nu firmas darbi ir jāveicina..... Sanāks lielāks pasūtījums :)

1/500

Liepajniekiem.lv neatbild par rakstiem pievienotajiem komentāriem. Aicinām ievērot pieklājību, toleranci un iztikt bez rupjībām.

Uzmanību!

Lai mazinātu iespēju portālā manipulēt ar komentētāju viedokli un noskaņojumu, komentāri, kuru autori diskusijās piedalās ar vairākiem vārdiem, tiek iezīmēti pelēkā krāsā. Tā kā šis process ir tehnisks, ir iespējamas situācijas, kurās iekrāsotie komentāri var nebūt no viena autora, vai arī neiezīmētos komentārus rakstījusi viena un tā pati persona.

Distances līgums

DISTANCES LĪGUMS PAR PAKALPOJUMA ABONEMENTA IEGĀDI INTERNETA VIDĒ 

VISPĀRĪGA INFORMĀCIJA 

Šis ir distances līgums par digitālā satura pakalpojuma liepajniekiem plus abonementa pirkumu interneta vidē, turpmāk tekstā – Līgums, kas tiek slēgts starp SIA ”Kurzemes Vārds” (reģistrācijas numurs: 42103002455, juridiskā adrese: Pasta iela 3, Liepāja, LV-3401; epasts: [email protected]), turpmāk tekstā – KV, un personu, kas veic pirkumu, turpmāk tekstā PIRCĒJS, interneta vietnē liepajniekiem.lv, turpmāk tekstā – VIETNE, un abi līgumslēdzēji kopā – LĪDZĒJI.  PIRCĒJS, veicot pirkumu VIETNĒ šī Līguma ietvaros, izsaka piekrišanu tā noteikumiem, ir tiesīgs šos Līguma noteikumus izdrukāt un saglabāt.

 Šī Līguma ietvaros:

  1. a) PIRCĒJS ir fiziska vai juridiska persona, kura pērk VIETNES maksas satura pakalpojumu nolūkam, kas nav saistīts ar saimniecisko darbību, turpmāk tekstā – PIRCĒJS; 
  2. b) Liepajniekiem plus ir maksasdigitālā satura pakalpojums, tajā skaitā raksti, fotogrāfijas, kas tiek īpaši veidots, atlasīts un publicēts VIETNĒ ar norādi ”plus” , un kura abonementu PIRCĒJS  ir tiesīgs iegādāties, turpmāk tekstā – PAKALPOJUMS,
  3. PAKALPOJUMA TERMIŅŠ UN CENA

 PAKALPOJUMA abonements ir fiksēta termiņa – 4 (četru) nedēļu PAKALPOJUMA lietošanas atļauja par  cenu  – EUR 1.99 (viens euro un 99 centi). PAKALPOJUMA abonementa maksā ietverts pievienotās vērtības nodoklis (PVN) 21% apmērā. PAKALPOJUMA abonementa cenu KV var mainīt bez iepriekšēja brīdinājuma (izmaiņas neattiecas uz jau apmaksāto PAKALPOJUMA termiņu), par to PIRCĒJAM paziņojot ne vēlāk kā 30 dienas pirms jaunās cenas stāšanās spēkā . KV un PIRCĒJS  piekrīt, ka izmaiņas PAKALPOJUMA cenā tiek piemērotas jaunajam periodam, noslēdzoties iepriekš apmaksātajam PAKALPOJUMA abonementa termiņam. 

  1. PAKALPOJUMA IEGĀDE UN NORĒĶINI 

Šajā Līguma sadaļā tiek aprakstīta PAKALPOJUMA iegādes kārtība un samaksa par PAKALPOJUMA  abonementa iegādi. 

2.1. PAKALPOJUMU Pircējs var iegādāties tikai pēc reģistrēšanās VIETNĒ. Lai iegādātos PAKALPOJUMA abonementu, Pircējam jāizvēlas tā apmaksas veids, ievadot KV pieprasīto informāciju. Ar šī līguma akceptu PIRCĒJS apliecina, ka ir nepārprotami sapratis, ka PAKALPOJUMA  abonementa iegāde ir maksas pakalpojums, kā arī  ir iepazinies ar šī Līguma saturu. 

2.2. PAKALPOJUMA  abonementu PIRCĒJS  iegādājas, izmantojot norēķinu karti vai ar SMS (maksa tiks iekļauta PIRCĒJA mobilā sakaru pakalpojumu sniedzēja rēķinā), un tas tiek noformēts kā regulārs maksājums, tā termiņam automātiski pagarinoties uz nākamo fiksēto 4 (četru) nedēļu termiņu, un samaksu  par PAKALPOJUMA abonementu automātiski ieskaitot KV bankas kontā, līdz brīdim, kad PIRCĒJS izvēlēsies pārtraukt PAKALPOJUMA abonementa pirkšanu VIETNĒ, reģistrētajā profilā aktivizējot PĀRTRAUKT ABONĒŠANU.

  1. ATTEIKUMA TIESĪBAS 

Šī Līguma ietvaros KV sniedz pakalpojumu, kas atbilst digitālā satura priekšapmaksas pakalpojumam tiešsaitē (digitālā satura kā e-publikāciju piegāde, kas netiek piegādāta patstāvīgā datu nesējā), pieejams pēc pieprasījuma un tā piegāde tiek uzsākta ar PAKALPOJUMA  abonementa apmaksas brīdi, kurā automātiski PAKALPOJUMA abonements tiek aktivizēts. PIRCĒJS  piekrīt, ka ar PAKALPOJUMA  aktivizēšanas brīdi tiek uzsākta PAKALPOJUMA lietošana, līdz ar to PIRCĒJS atsakās no 14 dienu atteikuma tiesībām un samaksātās summas atmaksas, pamatojoties uz MK 20.05.2014. noteikumu Nr.255 ”Noteikumi par distances līgumu” 22.13.punkta noteikumiem.

  1. LĪDZĒJU ATBILDĪBA

LĪDZĒJS neatbild par otra LĪDZĒJA saistībām pret trešām pusēm, ja tādas veidojas saistībā ar šī līguma realizāciju. LĪDZĒJIi vienojas, ja kāds no tiem nepilda savus pienākumus saskaņā ar Līgumu Force majeure apstākļu dēļ, tas ir atbrīvojams no atbildības par Līguma neizpildi vispār vai Līguma pienācīgu neizpildi. Ar Force majeure tiek saprasti jebkādi no LĪDZĒJA gribas neatkarīgi apstākļi (ja LĪDZĒJS  ir rīkojies saprātīgi un godīgi), kuru rezultātā nav bijis iespējams izpildīt pienācīgi vai izpildīt vispār saistības un ja šos apstākļus nebija iespējams paredzēt ne vien attiecīgajam LĪDZĒJAM, bet jebkurai citai personai, kas darbojas vai darbotos attiecīgā LĪDZĒJA nozarē, kā arī, ja šos apstākļus nebija iespējams novērst ar saprātīgiem un godīgiem paņēmieniem.

  1. KONFIDENCIALITĀTE 

Visa informācija, kas nav publiski pieejama un ko kāds no LĪDZĒJIEM sniedz viens otram Līguma izpildes laikā vai tā atklājas pildot darba pienākumus, tajā skaitā informācija par finanšu stāvokli, izmantotām tehnoloģijām un datorprogrammām, PAKALPOJUMA un VIETNES attīstības plāniem, tiek atzīta un uzskatīta par konfidenciālu. 

Par konfidenciālu netiek uzskatīta šāda informācija, ja pirms tās iegūšanas, tāda jau bija otra LĪDZĒJA rīcībā, vai tā bija publiski vispārzināma, un, ja šādas informācijas  saņemšanas brīdī, uz to nebija attiecināts konfidencialitātes nosacījums; 

  1. AUTORTIESĪBAS

 Šī Līguma ietvaros KV piešķir PIRCĒJAM  vispārējo licenci PAKALPOJUMAM. PIRCĒJAM aizliegts izmantot PAKALPOJUMA laikā pieejamo digitālo saturu darbībām, kuras neparedz šis līgums, t.sk., kopēt, pavairot, publicēt vai kā savādāk to izmantot  bez KV rakstveida piekrišanas un pretēji Autortiesību likuma tiesību normu prasībām. KV garantē, ka ar visām digitālā satura platformas liepajniekiem plus veidošanā iesaistītām personām ir noslēgts līgums, saskaņā ar kuru autortiesības uz PAKALPOJUMĀ pieejamo digitālo saturu un tā platformas risinājumiem pieder KV un tam nav zināma neviena trešā persona, kura varētu šīs KV tiesības apstrīdēt, kā arī likt šķēršļus PAKALPOJUMA izmantošanai un/vai izplatīšanai.

  1. DATU APSTRĀDE

 LĪDZĒJI piekrīt, ka katrs LĪDZĒJS kā datu apstrādes pārzinis un personas datu operators šā Līguma darbības laikā manuāli un/vai elektroniski apstrādā (ieskaitot datu vākšanu, reģistrēšanu, ievadīšanu, glabāšanu, pārveidošanu, izmantošanu, nodošanu, pārraidīšanu, bloķēšanu vai dzēšanu) no otra LĪDZĒJA saņemtus datus, tikai ciktāl tas ir nepieciešams un izriet no noslēgtā Līguma. Datu apstrādes mērķis un nolūks: līguma slēgšana, rēķinu sagatavošana un nosūtīšana, maksājumu pārvaldīšana, savstarpējā saziņa un sadarbības nodrošināšana, efektīvu KV pārvaldības procesu nodrošināšana, biznesa plānošana un analīze, pretenziju un/vai pieteikumu izskatīšana un apstrāde, jaunumu izsūtīšana ciktāl tas ir nepieciešams un izriet no noslēgtā Līguma. KV ievēro PIRCĒJA norādījumus, lieto nepieciešamos tehniskos līdzekļus un veic organizatoriskos pasākumus, lai aizsargātu fizisko personu datus un novērstu to nelikumīgu apstrādi. Personas dati tiks glabāti elektroniskā formā visā Līguma darbības laikā, kā arī piemērojamajos normatīvajos aktos noteiktajā noilguma termiņā, kura ietvaros var tikt iesniegtas sūdzības, celtas prasības un ierosināti līdzīgi procesi. LĪDZĒJS var nodot otra LĪDZĒJA personas datus piesaistītajiem apstrādātājiem, kuri šī līguma ietvaros sniedz grāmatvedības, juridiskos, IT vai cita līdzīga veida pakalpojumus. Noslēdzot Līgumu, PIRCĒJS piekrīt datu apstrādei, atjaunošanai un uzglabāšanai, identifikācijai, informācijas nosūtīšanai par PAKALPOJUMA izmaiņām un piedāvājumiem utml. PIRCĒJS, kurš šī Līguma ietvaros ir patērētājs, ir tiesīgs pieprasīt KV bez maksas izsniegt tā rīcībā esošo informāciju par PIRCĒJA personas datiem, ir tiesīgs pieprasīt to labošanu vai dzēšanu, kā arī nepieciešamības gadījumā ir tiesīgs atsaukt savu iepriekš izsniegto piekrišanu personas datu apstrādei. Šajā sadaļā noteiktie pienākumi ir spēkā neierobežotu laiku un paliek spēkā arī tad, ja kāds no LĪDZĒJIEM vienpusēji atkāpjas no Līguma, vai ja Līgums izbeidzas citādi.

  1. CITI NOTEIKUMI

 Šis Līgums stājās spēkā, PIRCĒJAM veicot PAKALPOJUMA abonementa pirkumu VIETNĒ, piekrītot tā noteikumiem un samaksājot abonementa maksu. Līgums tiek noslēgts uz nenoteiktu laiku un ir spēkā līdz uzņemto saistību izpildei. Tāpat PIRCĒJS ir tiesīgs atteikties no PAKALPOJUMA abonementa, veicot atbilstošas izmaiņas VIETNĒ. Atteikums šajā gadījumā attiecas uz turpmāko abonēšanas periodu, par kuru PIRCĒJS nav veicis samaksu un/vai neplāno to darīt. Jebkuru strīdu starp LĪDZĒJIEM, kas izriet no šī Līguma, LĪDZĒJI apņemas risināt pārrunu ceļā. Ja nav izdevies atrisināt strīdu bez tiesas starpniecības, strīds tiek izskatīts Latvijas Republikas tiesā.

Autorizēties

Reģistrēties

Klikšķini šeit, lai izvēlētos attēlu vai arī velc attēla failus un novieto tos šeit.

Spied šeit, lai izvēlētos attēlu.

Attēlam jābūt JPG formātā, max 10MB.

Aizmirsu paroli

PALĪDZĒT IR VIEGLI!

Atslēdz reklāmu bloķētāju

Portāls liepajniekiem.lv jums piedāvā svarīgāko informāciju bez maksas. Taču žurnālistu darbam nepieciešami līdzekļi, ko spēj nodrošināt reklāma. Priecāsimies, ja atslēgsi savu reklāmu bloķēšanas programmu.

Kā atslēgt reklāmu bloķētāju

Pārlūka labajā pusē blakus adreses laukam ir bloķētāja ikoniņa.

Tā var būt kāda no šīm:

Uzklikšķini uz tās un atkarībā no bloķētāja veida spied uz:
- "Don`t run on pages on this site"
vai
- "Enabled on this site"
vai
spied uz