Sestdiena, 24. oktobris Renāte, Modrīte, Mudrīte
Abonēt

Lasi vairāk ar
liepajniekiem.lv abonementu

Pludmales sezona ir sākusies

Pludmales sezona ir sākusies
23.05.2007 18:33

0

Atslēgvārdi

Ilgi gaidītais siltais laiks nu ir klāt, un tie, kuriem nav jābūt darbā, to izmanto, lai gūtu pirmo iedegumu pludmalē. Un, lai gan ūdens jūrā vēl ir stindzinošs, netrūkst arī peldēties gribētāju, tāpēc pie pienākumu pildīšanas jau ķērušies Glābšanas dienesta darbinieki. Pirmie pārdrošnieki jau nogādāti krastā, bet glābēji cenšas izglītot citus jauniešus par drošību uz ūdens. Taču, kā piebilst liepājnieki, arī glābējiem pašiem vajadzētu pamācīties drošības noteikumus, lai neradītu bīstamas situācijas pludmalē.

Gūt pirmo iedegumu pagājušās nedēļas nogalē un arī šīs nedēļas sākumā bija devušies daudzi liepājnieki – gan pa vienam, gan veselām ģimenēm. Īpaši saulīte mūs lutināja pirmdien un otrdien, kad, kā apgalvoja liepājniece Skaidrīte, mājās brīvā dienā sēdēt būtu neprāts. “Un tas nekas, ka vakarā meklēju vēl no pagājušā gada pāri palikušo krēmu, lai apdzēstu ugunsgrēku uz savas sejas,” viņa nosmejas. Ūdenī gan vēl neesot uzdrošinājusies ielīst – viņai tas pagaidām vēl esot par aukstu. Taču to jau brīvdienās izmēģināja daudzas bērnu un jauniešu kompānijas. Daži no viņiem pat lika sarosīties pludmalē dežurējošajiem glābējiem.

Otrdien pēcpusdienā glābēji jūrā pamanīja divus jauniešus, kuri bija aizpeldējuši tik tālu no krasta, ka bija grūti pamanāmi. Pārdrošos peldētājus ar laivu nogādāja Glābšanas stacijā, uz kurieni izsauca Pašvaldības policijas Nepilngadīgo lietu nodaļas darbiniekus. Noskaidrojot lietas apstākļus un abu jauniešu personu datus, kārtībsargi konstatēja, ka 1994.gadā dzimušie Oļegs un Sergejs pludmalē atrodas bez vecāku vai kāda cita pieaugušā klātbūtnes. Vecākiem savas atvases nācās aizvest, un viņiem visiem kopīgi būs jāierodas Pašvaldības policijā.

Ņemot vērā to, ka sauļoties un peldēties gribētāju pludmalē saradīsies arvien vairāk, Pašvaldības policija brīdina būt piesardzīgiem, dodoties peldēties, un atgādina nepārvērtēt savus spēkus. Iepriekšējo gadu pieredze rāda, ka pludmale ir vērtīgs darbalauks garnadžiem, tāpēc kārtībsargi iesaka neņemt līdzi uz pludmali lielas naudas summas un citas vērtīgas mantas, kā arī dokumentus. Un, dodoties turp kopā ar bērniem, brīdina nepazaudēt viņus no redzesloka un nekādā gadījumā nelaist vienus peldēties. Taču, ja ir radušās problēmas, nekavējoties var meklēt palīdzību pludmales Glābšanas dienestā, kas ir nodrošināts ar visu nepieciešamo inventāru, lai palīdzētu nelaimē nonākušajiem.

Arī šogad Glābšanas dienesta darbinieki paralēli saviem tiešajiem pienākumiem izglīto skolēnu, kā uzvesties uz ūdens un kā rīkoties nelaimes gadījumos. Jau no pagājušās nedēļas pie glābējiem ierodas skolēnu grupas un speciālisti jauniešus informē par glābēju darbu, ekipējumu, darba uzdevumiem, kā arī runā ar viņiem par drošību uz ūdens un pirmās palīdzības sniegšanu.

Tomēr liepājnieki ir novērojuši, ka gluži saskaņā ar drošības noteikumiem neuzvedas arī paši glābēji. Sestdienas vakarā ap pulksten 21 liepājnieku Liepiņu ģimene bija izgājusi pastaigāties pludmalē pie Dienvidrietumu mikrorajona, kad sadzirdēja motora rūkoņu. Viņiem strauji tuvojās kāds jaunietis uz kvadricikla. “Domājām, ka tas ir kāds dauzoņa, kas patvaļīgi iebraucis pludmalē, taču, kad viņš mums bija garām, uz jaunieša virsjakas ieraudzījām uzrakstu – Glābšanas dienests,” pastāstīja ģimenes galva. “Viņa braukšanas stils vairāk atgādināja braukšanu bezceļu rallijā.” Kāds cits vīrietis šīs nedēļas sākumā bija novērojis līdzīgu, taču jau daudz bīstamāku situāciju – uz kvadricikla sēdēja divi jaunieši un lielā ātrumā nesās pa pludmali, neievērojot tur esošos cilvēkus. “Vienubrīd pamanīju, kā bērnu bariņš viņu ceļā pašķīda uz visām pusēm,” viņš sacīja. “Nav grūti iedomāties, kas varēja notikt, ja puiši braucamo nesavaldītu. Neizskatījās, ka viņi steidzās kādu glābt!”

Jau rakstījām, ka arī šogad jūnija pirmajās dienās pludmalē uzvīsies Zilais karogs, un tas nozīmē, ka mūsu pludmale atbilst Eiropas standartiem vides tīrības ziņā un citiem nosacījumiem. Domes Vides daļai ir sapnis pašlaik esošo Zilā karoga pludmali paplašināt Dienvidrietumu mikrorajona virzienā. Lai to īstenotu, ir jāveic virkne labiekārtošanas darbu, kas jau ir sākti. Jūnija sākumā šī mikrorajona pludmalē uzstādīs glābēju novērošanas torni.

Kristīne Pastore,
“Kurzemes Vārds”

Pašlaik naskākie peldētāji ir bērni un jaunieši, tāpēc, lai nenotiktu nelaime, viņu tuvumā rosās arī glābēji.

Smilšu pilis ir jau saceltas visas pludmales garumā.

Daudz liepājnieku pludmali izmanto ne tikai, lai sauļotos un peldētos, bet arī sportiskām aktivitātēm.  

Pludmalē jau uzstādīta daļa no vasaras izklaides inventāra.

Šobrīd aktuāli

Distances līgums

DISTANCES LĪGUMS PAR PAKALPOJUMA ABONEMENTA IEGĀDI INTERNETA VIDĒ 

VISPĀRĪGA INFORMĀCIJA 

Šis ir distances līgums par digitālā satura pakalpojuma liepajniekiem plus abonementa pirkumu interneta vidē, turpmāk tekstā – Līgums, kas tiek slēgts starp SIA ”Kurzemes Vārds” (reģistrācijas numurs: 42103002455, juridiskā adrese: Pasta iela 3, Liepāja, LV-3401; epasts: info@liepajniekiem.lv), turpmāk tekstā – KV, un personu, kas veic pirkumu, turpmāk tekstā PIRCĒJS, interneta vietnē liepajniekiem.lv, turpmāk tekstā – VIETNE, un abi līgumslēdzēji kopā – LĪDZĒJI.  PIRCĒJS, veicot pirkumu VIETNĒ šī Līguma ietvaros, izsaka piekrišanu tā noteikumiem, ir tiesīgs šos Līguma noteikumus izdrukāt un saglabāt.

 Šī Līguma ietvaros:

  1. a) PIRCĒJS ir fiziska vai juridiska persona, kura pērk VIETNES maksas satura pakalpojumu nolūkam, kas nav saistīts ar saimniecisko darbību, turpmāk tekstā – PIRCĒJS; 
  2. b) Liepajniekiem plus ir maksasdigitālā satura pakalpojums, tajā skaitā raksti, fotogrāfijas, kas tiek īpaši veidots, atlasīts un publicēts VIETNĒ ar norādi ”plus” , un kura abonementu PIRCĒJS  ir tiesīgs iegādāties, turpmāk tekstā – PAKALPOJUMS,
  3. PAKALPOJUMA TERMIŅŠ UN CENA

 PAKALPOJUMA abonements ir fiksēta termiņa – 4 (četru) nedēļu PAKALPOJUMA lietošanas atļauja par  cenu  – EUR 1.99 (viens euro un 99 centi). PAKALPOJUMA abonementa maksā ietverts pievienotās vērtības nodoklis (PVN) 21% apmērā. PAKALPOJUMA abonementa cenu KV var mainīt bez iepriekšēja brīdinājuma (izmaiņas neattiecas uz jau apmaksāto PAKALPOJUMA termiņu), par to PIRCĒJAM paziņojot ne vēlāk kā 30 dienas pirms jaunās cenas stāšanās spēkā . KV un PIRCĒJS  piekrīt, ka izmaiņas PAKALPOJUMA cenā tiek piemērotas jaunajam periodam, noslēdzoties iepriekš apmaksātajam PAKALPOJUMA abonementa termiņam. 

  1. PAKALPOJUMA IEGĀDE UN NORĒĶINI 

Šajā Līguma sadaļā tiek aprakstīta PAKALPOJUMA iegādes kārtība un samaksa par PAKALPOJUMA  abonementa iegādi. 

2.1. PAKALPOJUMU Pircējs var iegādāties tikai pēc reģistrēšanās VIETNĒ. Lai iegādātos PAKALPOJUMA abonementu, Pircējam jāizvēlas tā apmaksas veids, ievadot KV pieprasīto informāciju. Ar šī līguma akceptu PIRCĒJS apliecina, ka ir nepārprotami sapratis, ka PAKALPOJUMA  abonementa iegāde ir maksas pakalpojums, kā arī  ir iepazinies ar šī Līguma saturu. 

2.2. PAKALPOJUMA  abonementu PIRCĒJS  iegādājas, izmantojot norēķinu karti vai ar SMS (maksa tiks iekļauta PIRCĒJA mobilā sakaru pakalpojumu sniedzēja rēķinā), un tas tiek noformēts kā regulārs maksājums, tā termiņam automātiski pagarinoties uz nākamo fiksēto 4 (četru) nedēļu termiņu, un samaksu  par PAKALPOJUMA abonementu automātiski ieskaitot KV bankas kontā, līdz brīdim, kad PIRCĒJS izvēlēsies pārtraukt PAKALPOJUMA abonementa pirkšanu VIETNĒ, reģistrētajā profilā aktivizējot PĀRTRAUKT ABONĒŠANU.

  1. ATTEIKUMA TIESĪBAS 

Šī Līguma ietvaros KV sniedz pakalpojumu, kas atbilst digitālā satura priekšapmaksas pakalpojumam tiešsaitē (digitālā satura kā e-publikāciju piegāde, kas netiek piegādāta patstāvīgā datu nesējā), pieejams pēc pieprasījuma un tā piegāde tiek uzsākta ar PAKALPOJUMA  abonementa apmaksas brīdi, kurā automātiski PAKALPOJUMA abonements tiek aktivizēts. PIRCĒJS  piekrīt, ka ar PAKALPOJUMA  aktivizēšanas brīdi tiek uzsākta PAKALPOJUMA lietošana, līdz ar to PIRCĒJS atsakās no 14 dienu atteikuma tiesībām un samaksātās summas atmaksas, pamatojoties uz MK 20.05.2014. noteikumu Nr.255 ”Noteikumi par distances līgumu” 22.13.punkta noteikumiem.

  1. LĪDZĒJU ATBILDĪBA

LĪDZĒJS neatbild par otra LĪDZĒJA saistībām pret trešām pusēm, ja tādas veidojas saistībā ar šī līguma realizāciju. LĪDZĒJIi vienojas, ja kāds no tiem nepilda savus pienākumus saskaņā ar Līgumu Force majeure apstākļu dēļ, tas ir atbrīvojams no atbildības par Līguma neizpildi vispār vai Līguma pienācīgu neizpildi. Ar Force majeure tiek saprasti jebkādi no LĪDZĒJA gribas neatkarīgi apstākļi (ja LĪDZĒJS  ir rīkojies saprātīgi un godīgi), kuru rezultātā nav bijis iespējams izpildīt pienācīgi vai izpildīt vispār saistības un ja šos apstākļus nebija iespējams paredzēt ne vien attiecīgajam LĪDZĒJAM, bet jebkurai citai personai, kas darbojas vai darbotos attiecīgā LĪDZĒJA nozarē, kā arī, ja šos apstākļus nebija iespējams novērst ar saprātīgiem un godīgiem paņēmieniem.

  1. KONFIDENCIALITĀTE 

Visa informācija, kas nav publiski pieejama un ko kāds no LĪDZĒJIEM sniedz viens otram Līguma izpildes laikā vai tā atklājas pildot darba pienākumus, tajā skaitā informācija par finanšu stāvokli, izmantotām tehnoloģijām un datorprogrammām, PAKALPOJUMA un VIETNES attīstības plāniem, tiek atzīta un uzskatīta par konfidenciālu. 

Par konfidenciālu netiek uzskatīta šāda informācija, ja pirms tās iegūšanas, tāda jau bija otra LĪDZĒJA rīcībā, vai tā bija publiski vispārzināma, un, ja šādas informācijas  saņemšanas brīdī, uz to nebija attiecināts konfidencialitātes nosacījums; 

  1. AUTORTIESĪBAS

 Šī Līguma ietvaros KV piešķir PIRCĒJAM  vispārējo licenci PAKALPOJUMAM. PIRCĒJAM aizliegts izmantot PAKALPOJUMA laikā pieejamo digitālo saturu darbībām, kuras neparedz šis līgums, t.sk., kopēt, pavairot, publicēt vai kā savādāk to izmantot  bez KV rakstveida piekrišanas un pretēji Autortiesību likuma tiesību normu prasībām. KV garantē, ka ar visām digitālā satura platformas liepajniekiem plus veidošanā iesaistītām personām ir noslēgts līgums, saskaņā ar kuru autortiesības uz PAKALPOJUMĀ pieejamo digitālo saturu un tā platformas risinājumiem pieder KV un tam nav zināma neviena trešā persona, kura varētu šīs KV tiesības apstrīdēt, kā arī likt šķēršļus PAKALPOJUMA izmantošanai un/vai izplatīšanai.

  1. DATU APSTRĀDE

 LĪDZĒJI piekrīt, ka katrs LĪDZĒJS kā datu apstrādes pārzinis un personas datu operators šā Līguma darbības laikā manuāli un/vai elektroniski apstrādā (ieskaitot datu vākšanu, reģistrēšanu, ievadīšanu, glabāšanu, pārveidošanu, izmantošanu, nodošanu, pārraidīšanu, bloķēšanu vai dzēšanu) no otra LĪDZĒJA saņemtus datus, tikai ciktāl tas ir nepieciešams un izriet no noslēgtā Līguma. Datu apstrādes mērķis un nolūks: līguma slēgšana, rēķinu sagatavošana un nosūtīšana, maksājumu pārvaldīšana, savstarpējā saziņa un sadarbības nodrošināšana, efektīvu KV pārvaldības procesu nodrošināšana, biznesa plānošana un analīze, pretenziju un/vai pieteikumu izskatīšana un apstrāde, jaunumu izsūtīšana ciktāl tas ir nepieciešams un izriet no noslēgtā Līguma. KV ievēro PIRCĒJA norādījumus, lieto nepieciešamos tehniskos līdzekļus un veic organizatoriskos pasākumus, lai aizsargātu fizisko personu datus un novērstu to nelikumīgu apstrādi. Personas dati tiks glabāti elektroniskā formā visā Līguma darbības laikā, kā arī piemērojamajos normatīvajos aktos noteiktajā noilguma termiņā, kura ietvaros var tikt iesniegtas sūdzības, celtas prasības un ierosināti līdzīgi procesi. LĪDZĒJS var nodot otra LĪDZĒJA personas datus piesaistītajiem apstrādātājiem, kuri šī līguma ietvaros sniedz grāmatvedības, juridiskos, IT vai cita līdzīga veida pakalpojumus. Noslēdzot Līgumu, PIRCĒJS piekrīt datu apstrādei, atjaunošanai un uzglabāšanai, identifikācijai, informācijas nosūtīšanai par PAKALPOJUMA izmaiņām un piedāvājumiem utml. PIRCĒJS, kurš šī Līguma ietvaros ir patērētājs, ir tiesīgs pieprasīt KV bez maksas izsniegt tā rīcībā esošo informāciju par PIRCĒJA personas datiem, ir tiesīgs pieprasīt to labošanu vai dzēšanu, kā arī nepieciešamības gadījumā ir tiesīgs atsaukt savu iepriekš izsniegto piekrišanu personas datu apstrādei. Šajā sadaļā noteiktie pienākumi ir spēkā neierobežotu laiku un paliek spēkā arī tad, ja kāds no LĪDZĒJIEM vienpusēji atkāpjas no Līguma, vai ja Līgums izbeidzas citādi.

  1. CITI NOTEIKUMI

 Šis Līgums stājās spēkā, PIRCĒJAM veicot PAKALPOJUMA abonementa pirkumu VIETNĒ, piekrītot tā noteikumiem un samaksājot abonementa maksu. Līgums tiek noslēgts uz nenoteiktu laiku un ir spēkā līdz uzņemto saistību izpildei. Tāpat PIRCĒJS ir tiesīgs atteikties no PAKALPOJUMA abonementa, veicot atbilstošas izmaiņas VIETNĒ. Atteikums šajā gadījumā attiecas uz turpmāko abonēšanas periodu, par kuru PIRCĒJS nav veicis samaksu un/vai neplāno to darīt. Jebkuru strīdu starp LĪDZĒJIEM, kas izriet no šī Līguma, LĪDZĒJI apņemas risināt pārrunu ceļā. Ja nav izdevies atrisināt strīdu bez tiesas starpniecības, strīds tiek izskatīts Latvijas Republikas tiesā.

Seko mums

Autorizēties

Reģistrēties

Klikšķini šeit, lai izvēlētos attēlu vai arī velc attēla failus un novieto tos šeit.

Spied šeit, lai izvēlētos attēlu.

Attēlam jābūt JPG formātā, max 10MB.

Reģistrēties

Lai pabeigtu reģistrēšanos, doties uz savu e-pastu un apstiprini savu e-pasta adresi!

Aizmirsu paroli

PALĪDZĒT IR VIEGLI!

Atslēdz reklāmu bloķētāju

Portāls liepajniekiem.lv jums piedāvā svarīgāko informāciju bez maksas. Taču žurnālistu darbam nepieciešami līdzekļi, ko spēj nodrošināt reklāma. Priecāsimies, ja atslēgsi savu reklāmu bloķēšanas programmu.

Kā atslēgt reklāmu bloķētāju

Pārlūka labajā pusē blakus adreses laukam ir bloķētāja ikoniņa.

Tā var būt kāda no šīm:

Uzklikšķini uz tās un atkarībā no bloķētāja veida spied uz:
- "Don`t run on pages on this site"
vai
- "Enabled on this site"
vai
spied uz