Ceturtdiena, 4. jūnijs Sindija, Sintija, Elfrīda
Abonēt

Lasi vairāk ar
liepajniekiem.lv abonementu

Pludmales sezona oficiāli noslēgusies, demontē inventāru

Pludmales sezona oficiāli noslēgusies, demontē inventāru
Foto: liepajniekiem.lv
19.09.2018 15:22

liepajniekiem.lv

Liepājas pludmalē 15.septembra pievakarē tika nolaists Zilais karogs un darbu ir pārtraucis pludmales glābšanas dienests. 2018.gada oficiālā pludmales sezona līdz ar to ir beigusies.

Kā portālam pastāstīja Komunālās pārvaldes sa­bied­ris­ko at­tie­cī­bu spe­ci­ālists Ai­gars Štāls, ir sākusies pludmales inventāra pakāpeniska novākšana.  

”Pludmales glābšanas dienesta funkcijas, kas iepriekšējos gados bija Liepājas pilsētas Pašvaldības policijas kompetencē, kopš 23.maija pārņēma un visu šo peldsezonu veica Komunālā pārvalde,” viņš atgādina.

Un norāda: ”Tāpat  kā iepriekš, četrus vasaras mēnešus glābšanas dienestā strādāja astoņi glābēji, no kuriem divi – vecākie glābēji. Dežūras abās Zilā karoga pludmalēs (centra un Dienvidrietumu pludmalē) notika ik dienu no pulksten 10 līdz 22, līdz – 15.septembrim. Glābēju komandā strādāja vairāki cilvēki ar pieredzi, taču darbā tika pieņemti arī jauni darbinieki, kuri darba uzdevumus veica pirmo reizi, bet kuru fiziskā sagatavotība un prasmes atbilda glābēju pienākumu veikšanai.”

”Peldvietu novērošana notika, izmantojot videokameras un veicot patrulēšanu no krasta vai no laivas/ūdens motocikla jūrā. Kad bija daudz apmeklētāju, darbs prasīja lielāku koncentrēšanos un prasmes darboties stresa situācijās,” viņš turpina: ”Maijā, jūnijā, arī jūlijā ūdens jūrā bija auksts, tāpēc peldētāju skaits nebija liels un ūdenī glābējiem daudz darba nebija. Toties darāmā netrūka krastā. Siltais un skaidrais laiks, kāds visu sezonu pieturējās kopš maija vidus, vilināja saules iedeguma alkstošos, pludmales kafejnīcu apmeklētājus, sportisku aktivitāšu un izklaižu brīvā dabā cienītājus.”

”Liepājas pludmalē šovasar varēja sastapt daudz viesu no ārvalstīm, sevišķi no Lietuvas. Notika festivāls “Summer Sound”, starptautiskas sacensības Eiropas jauniešiem vindserfingā un citi plaši sarīkojumi, kas pie jūras pulcināja lielu cilvēku skaitu,” piebilst A.Štāls: ”Bieži Glābšanas dienests meklēja noklīdušos bērnus, sniedza vai izsauca medicīnisko palīdzību, no pludmales izraidīja suņu īpašniekus, kas pretēji pilsētas noteikumiem ar četrkājainiem draugiem bija ienākuši zonā, kur dzīvniekus ievest nav atļauts, aizrādīja smēķētājiem.”

Darba apjoms būtiski pieaudzis jūlija beigās un augusta pirmajā pusē, kad jūrā ūdens beidzot iesila līdz komfortablai temperatūrai.

”Bērnu nepieskatīšana un peldēšanās aizlieguma zīmju neievērošana,” divas galvenās problēmas, ar kurām sezonas laikā saskārās glābēji, nosauc glābēju instruktors Ritvars Šenvalds.

Bija daudz peldētāju, kas jūrā devās tad, kad plosījās stiprs vējš, cēlās augsti viļņi, kad ūdenī iet aizliegts, par ko brīdināja pie Glābšanas stacijas paceltais sarkanais karogs. Bieži cilvēki peldēja arī tālāk no krasta nekā atļauj apzīmētā robeža ar bojām. Netrūka tādu, kas veldzi ūdenī sadomāja meklēt iereibuši.  

Šovasar pludmalē diemžēl notika viens nelaimes gadījums ar traģiskām sekām, atzīst A.Štāls: ”Noslīka pusaugu meitene, kas uz pludmali bija atnākusi ar draudzeni. Jūrā todien bija augsti viļņi, stipras sānu straumes, par aizliegumu iet ūdenī brīdināja sarkanais karogs. Meitenes uz pludmali bija atnākušas bez pieaugušajiem.”

Portāls jau informēja, ka traģiskais negadījums notika 5.augustā. Pusseptiņos vakarā Valsts policijā saņemta informācija, ka Liepājas pludmalē, Pērkones ielas galā, jūrā noslīkusi 2004.gadā dzimusi jauniete.  

Liepājas pludmalē, Zilā karoga zonā, kur strādā glābēji, minētais bija pirmais letālais gadījums 16 gadu laikā. Iepriekšējos 15 gadus, kad pludmalē Glābšanas dienesta funkcijas nodrošināja Liepājas pilsētas Pašvaldības policijas darbinieki, letālu gadījumu ūdenī nebija.

Komunālās pārvaldes pārstāvis klāsta, ka bez tiešajiem pienākumiem glābēji piedalījušies arī citās aktivitātēs: ”Pludmales sezonas laikā notika vairāki pasākumi iedzīvotāju izglītošanai. Glābēji uzņēma bērnu un skolēnu nometņu dalībniekus. Kopumā notika sešas šādas ekskursijas jeb informācijas dienas bērniem līdz 12 gadu vecumam par drošību uz ūdens. Vasarā notika arī 10 nodarbības pašiem glābējiem, kad tika atkārtotas un pilnveidotas prasmes un zināšanas, kas nepieciešamas, lai sniegtu palīdzību uz ūdens un krastā. Visu sezonu peldvietās bija izvietoti trīs stendi ar informāciju par drošību uz ūdens, par glābēju karogu signālu nozīmi, par kārtību, kas jāievēro apmeklētājiem, par to, kāds ir pludmales zonējums un cita informācija.”

Jūlija sākās arī ilgi gaidītais Glābšanas stacijas ēkas remonts. Līdz ar to pludmalē tika novietoti divu celtnieku konteineri, kuros iekārtoja pagaidu telpas glābšanas dienesta personālam un tehnikai. Glābēji strādāja, rēķinoties ar sadzīviska rakstura pagaidu neērtībām, taču ēkas remonts tiešo pienākumu veikšanu tehniski netraucēja.

Pašā ēkā darbi šobrīd vēl turpinās – atbilstoši SIA ”V projekts” būvprojektam tiek atjaunoti pamati, grīdas, nesošās jumta un pārsedžu konstrukcijas, izbūvētas kāpnes uz novērošanas torni, notiek citi darbi, kurus pabeigs šajā rudenī.

”Šajā sezonā ir veikta pludmales drošības risku izvērtēšana. Organizācijas International Life Saving Federation pārstāvis ieradās Liepājā, iepazinās ar situāciju abās peldvietās pie jūras, kā arī Beberliņu peldvietā,” uzsver AŠtāls.

Komunālā pārvalde ir saņēmusi novērtēšanas ziņojumu. Atzinumi, ieteikumi un secinājumi būs pamats, lai varētu argumentēti un konstruktīvi risināt jautājumu par budžeta līdzekļu piešķiršanu glābēju papildu aprīkojuma, inventāra, sakaru un brīdināšanas līdzekļu iegādei un citām vajadzībām.

”Diemžēl tāpat kā iepriekšējos gadus regulāri bija jālabo vai jānovērš pludmales inventāra bojājumi – cieta ne tikai norādes, bet arī soliņi, pārģērbšanās kabīnes, gājēju laipas, atkritumu urnas, tualetes,” atskatu uz aizvadīto peldsezonu pabeidz Komunālās pārvaldes pārstāvis.

Liepājas pludmales Glābšanas dienesta apkopotā statistika par 2018.gada pludmales sezonu:

peldējušies mazgadīgi bērni bez vecāku uzraudzības – 55;

noklīduši/nepieskatīti bērni – 47;

peldējušies reibumā – 59;

peldējušies  pie sarkanā karoga/aiz bojām ~165;

izsaukta Neatliekamā medicīniskā palīdzība – 7 reizes;

sniegta pirmā medicīniskā palīdzība – 29;

izraidīti īpašnieki ar suņiem no pludmales zonas –  61;

transports pludmalē bez atļaujas – 22 tehnikas vienības.

8 komentāri

2018-09-19 16:30

Interesanti!: Kapēc nav minēts cik noslīkušo?

2018-09-19 16:57

Interesanti!: Es jau lasu "Liepājas pludmales Glābšanas dienesta apkopotā statistika par 2018.gada pludmales sezonu".
APKOPOTAJĀ STATISTIKĀ nekas nav minēts.

2018-09-19 17:24

Jeeriks: to inventāru jau vareja atstāt, saskaņieši demontētu par velti pa vakariem

2018-09-19 18:40

štāla kungs: kā būs ar tualetēm? atstās kādu ,vai tikai krūmi ,krūmi????? un vēl visu sezoinu ejam uz jūru ta arī nezinām kā sazvanīt pludmales glābējus..tel.nr pie gērbtuvēm un stendiem nav

2018-09-19 19:54

štala kugam: a ko tu teiksi sazvanījis tos glābējus '.,,ka kāds jāglābj vai ?

2018-09-19 20:17

kas tev: teikšu ,ka suņi pludmalē,vai bērni vieni un nomaldījušies..visur ir piejami glābēju telefoni ES pludmalēs un glābēju tornīši ik pēc 50 metriem

2018-09-20 07:14

propper: Jeeriks Šitas tev izdevās par visiem 100%!Interesanti kāds tas inventārs -binoklis un veci šorti?

1/500

Liepajniekiem.lv neatbild par rakstiem pievienotajiem komentāriem. Aicinām ievērot pieklājību, toleranci un iztikt bez rupjībām.

Uzmanību!

Lai mazinātu iespēju portālā manipulēt ar komentētāju viedokli un noskaņojumu, komentāri, kuru autori diskusijās piedalās ar vairākiem vārdiem, tiek iezīmēti pelēkā krāsā. Tā kā šis process ir tehnisks, ir iespējamas situācijas, kurās iekrāsotie komentāri var nebūt no viena autora, vai arī neiezīmētos komentārus rakstījusi viena un tā pati persona.

Distances līgums

DISTANCES LĪGUMS PAR PAKALPOJUMA ABONEMENTA IEGĀDI INTERNETA VIDĒ 

VISPĀRĪGA INFORMĀCIJA 

Šis ir distances līgums par digitālā satura pakalpojuma liepajniekiem plus abonementa pirkumu interneta vidē, turpmāk tekstā – Līgums, kas tiek slēgts starp SIA ”Kurzemes Vārds” (reģistrācijas numurs: 42103002455, juridiskā adrese: Pasta iela 3, Liepāja, LV-3401; epasts: [email protected]), turpmāk tekstā – KV, un personu, kas veic pirkumu, turpmāk tekstā PIRCĒJS, interneta vietnē liepajniekiem.lv, turpmāk tekstā – VIETNE, un abi līgumslēdzēji kopā – LĪDZĒJI.  PIRCĒJS, veicot pirkumu VIETNĒ šī Līguma ietvaros, izsaka piekrišanu tā noteikumiem, ir tiesīgs šos Līguma noteikumus izdrukāt un saglabāt.

 Šī Līguma ietvaros:

  1. a) PIRCĒJS ir fiziska vai juridiska persona, kura pērk VIETNES maksas satura pakalpojumu nolūkam, kas nav saistīts ar saimniecisko darbību, turpmāk tekstā – PIRCĒJS; 
  2. b) Liepajniekiem plus ir maksasdigitālā satura pakalpojums, tajā skaitā raksti, fotogrāfijas, kas tiek īpaši veidots, atlasīts un publicēts VIETNĒ ar norādi ”plus” , un kura abonementu PIRCĒJS  ir tiesīgs iegādāties, turpmāk tekstā – PAKALPOJUMS,
  3. PAKALPOJUMA TERMIŅŠ UN CENA

 PAKALPOJUMA abonements ir fiksēta termiņa – 4 (četru) nedēļu PAKALPOJUMA lietošanas atļauja par  cenu  – EUR 1.99 (viens euro un 99 centi). PAKALPOJUMA abonementa maksā ietverts pievienotās vērtības nodoklis (PVN) 21% apmērā. PAKALPOJUMA abonementa cenu KV var mainīt bez iepriekšēja brīdinājuma (izmaiņas neattiecas uz jau apmaksāto PAKALPOJUMA termiņu), par to PIRCĒJAM paziņojot ne vēlāk kā 30 dienas pirms jaunās cenas stāšanās spēkā . KV un PIRCĒJS  piekrīt, ka izmaiņas PAKALPOJUMA cenā tiek piemērotas jaunajam periodam, noslēdzoties iepriekš apmaksātajam PAKALPOJUMA abonementa termiņam. 

  1. PAKALPOJUMA IEGĀDE UN NORĒĶINI 

Šajā Līguma sadaļā tiek aprakstīta PAKALPOJUMA iegādes kārtība un samaksa par PAKALPOJUMA  abonementa iegādi. 

2.1. PAKALPOJUMU Pircējs var iegādāties tikai pēc reģistrēšanās VIETNĒ. Lai iegādātos PAKALPOJUMA abonementu, Pircējam jāizvēlas tā apmaksas veids, ievadot KV pieprasīto informāciju. Ar šī līguma akceptu PIRCĒJS apliecina, ka ir nepārprotami sapratis, ka PAKALPOJUMA  abonementa iegāde ir maksas pakalpojums, kā arī  ir iepazinies ar šī Līguma saturu. 

2.2. PAKALPOJUMA  abonementu PIRCĒJS  iegādājas, izmantojot norēķinu karti vai ar SMS (maksa tiks iekļauta PIRCĒJA mobilā sakaru pakalpojumu sniedzēja rēķinā), un tas tiek noformēts kā regulārs maksājums, tā termiņam automātiski pagarinoties uz nākamo fiksēto 4 (četru) nedēļu termiņu, un samaksu  par PAKALPOJUMA abonementu automātiski ieskaitot KV bankas kontā, līdz brīdim, kad PIRCĒJS izvēlēsies pārtraukt PAKALPOJUMA abonementa pirkšanu VIETNĒ, reģistrētajā profilā aktivizējot PĀRTRAUKT ABONĒŠANU.

  1. ATTEIKUMA TIESĪBAS 

Šī Līguma ietvaros KV sniedz pakalpojumu, kas atbilst digitālā satura priekšapmaksas pakalpojumam tiešsaitē (digitālā satura kā e-publikāciju piegāde, kas netiek piegādāta patstāvīgā datu nesējā), pieejams pēc pieprasījuma un tā piegāde tiek uzsākta ar PAKALPOJUMA  abonementa apmaksas brīdi, kurā automātiski PAKALPOJUMA abonements tiek aktivizēts. PIRCĒJS  piekrīt, ka ar PAKALPOJUMA  aktivizēšanas brīdi tiek uzsākta PAKALPOJUMA lietošana, līdz ar to PIRCĒJS atsakās no 14 dienu atteikuma tiesībām un samaksātās summas atmaksas, pamatojoties uz MK 20.05.2014. noteikumu Nr.255 ”Noteikumi par distances līgumu” 22.13.punkta noteikumiem.

  1. LĪDZĒJU ATBILDĪBA

LĪDZĒJS neatbild par otra LĪDZĒJA saistībām pret trešām pusēm, ja tādas veidojas saistībā ar šī līguma realizāciju. LĪDZĒJIi vienojas, ja kāds no tiem nepilda savus pienākumus saskaņā ar Līgumu Force majeure apstākļu dēļ, tas ir atbrīvojams no atbildības par Līguma neizpildi vispār vai Līguma pienācīgu neizpildi. Ar Force majeure tiek saprasti jebkādi no LĪDZĒJA gribas neatkarīgi apstākļi (ja LĪDZĒJS  ir rīkojies saprātīgi un godīgi), kuru rezultātā nav bijis iespējams izpildīt pienācīgi vai izpildīt vispār saistības un ja šos apstākļus nebija iespējams paredzēt ne vien attiecīgajam LĪDZĒJAM, bet jebkurai citai personai, kas darbojas vai darbotos attiecīgā LĪDZĒJA nozarē, kā arī, ja šos apstākļus nebija iespējams novērst ar saprātīgiem un godīgiem paņēmieniem.

  1. KONFIDENCIALITĀTE 

Visa informācija, kas nav publiski pieejama un ko kāds no LĪDZĒJIEM sniedz viens otram Līguma izpildes laikā vai tā atklājas pildot darba pienākumus, tajā skaitā informācija par finanšu stāvokli, izmantotām tehnoloģijām un datorprogrammām, PAKALPOJUMA un VIETNES attīstības plāniem, tiek atzīta un uzskatīta par konfidenciālu. 

Par konfidenciālu netiek uzskatīta šāda informācija, ja pirms tās iegūšanas, tāda jau bija otra LĪDZĒJA rīcībā, vai tā bija publiski vispārzināma, un, ja šādas informācijas  saņemšanas brīdī, uz to nebija attiecināts konfidencialitātes nosacījums; 

  1. AUTORTIESĪBAS

 Šī Līguma ietvaros KV piešķir PIRCĒJAM  vispārējo licenci PAKALPOJUMAM. PIRCĒJAM aizliegts izmantot PAKALPOJUMA laikā pieejamo digitālo saturu darbībām, kuras neparedz šis līgums, t.sk., kopēt, pavairot, publicēt vai kā savādāk to izmantot  bez KV rakstveida piekrišanas un pretēji Autortiesību likuma tiesību normu prasībām. KV garantē, ka ar visām digitālā satura platformas liepajniekiem plus veidošanā iesaistītām personām ir noslēgts līgums, saskaņā ar kuru autortiesības uz PAKALPOJUMĀ pieejamo digitālo saturu un tā platformas risinājumiem pieder KV un tam nav zināma neviena trešā persona, kura varētu šīs KV tiesības apstrīdēt, kā arī likt šķēršļus PAKALPOJUMA izmantošanai un/vai izplatīšanai.

  1. DATU APSTRĀDE

 LĪDZĒJI piekrīt, ka katrs LĪDZĒJS kā datu apstrādes pārzinis un personas datu operators šā Līguma darbības laikā manuāli un/vai elektroniski apstrādā (ieskaitot datu vākšanu, reģistrēšanu, ievadīšanu, glabāšanu, pārveidošanu, izmantošanu, nodošanu, pārraidīšanu, bloķēšanu vai dzēšanu) no otra LĪDZĒJA saņemtus datus, tikai ciktāl tas ir nepieciešams un izriet no noslēgtā Līguma. Datu apstrādes mērķis un nolūks: līguma slēgšana, rēķinu sagatavošana un nosūtīšana, maksājumu pārvaldīšana, savstarpējā saziņa un sadarbības nodrošināšana, efektīvu KV pārvaldības procesu nodrošināšana, biznesa plānošana un analīze, pretenziju un/vai pieteikumu izskatīšana un apstrāde, jaunumu izsūtīšana ciktāl tas ir nepieciešams un izriet no noslēgtā Līguma. KV ievēro PIRCĒJA norādījumus, lieto nepieciešamos tehniskos līdzekļus un veic organizatoriskos pasākumus, lai aizsargātu fizisko personu datus un novērstu to nelikumīgu apstrādi. Personas dati tiks glabāti elektroniskā formā visā Līguma darbības laikā, kā arī piemērojamajos normatīvajos aktos noteiktajā noilguma termiņā, kura ietvaros var tikt iesniegtas sūdzības, celtas prasības un ierosināti līdzīgi procesi. LĪDZĒJS var nodot otra LĪDZĒJA personas datus piesaistītajiem apstrādātājiem, kuri šī līguma ietvaros sniedz grāmatvedības, juridiskos, IT vai cita līdzīga veida pakalpojumus. Noslēdzot Līgumu, PIRCĒJS piekrīt datu apstrādei, atjaunošanai un uzglabāšanai, identifikācijai, informācijas nosūtīšanai par PAKALPOJUMA izmaiņām un piedāvājumiem utml. PIRCĒJS, kurš šī Līguma ietvaros ir patērētājs, ir tiesīgs pieprasīt KV bez maksas izsniegt tā rīcībā esošo informāciju par PIRCĒJA personas datiem, ir tiesīgs pieprasīt to labošanu vai dzēšanu, kā arī nepieciešamības gadījumā ir tiesīgs atsaukt savu iepriekš izsniegto piekrišanu personas datu apstrādei. Šajā sadaļā noteiktie pienākumi ir spēkā neierobežotu laiku un paliek spēkā arī tad, ja kāds no LĪDZĒJIEM vienpusēji atkāpjas no Līguma, vai ja Līgums izbeidzas citādi.

  1. CITI NOTEIKUMI

 Šis Līgums stājās spēkā, PIRCĒJAM veicot PAKALPOJUMA abonementa pirkumu VIETNĒ, piekrītot tā noteikumiem un samaksājot abonementa maksu. Līgums tiek noslēgts uz nenoteiktu laiku un ir spēkā līdz uzņemto saistību izpildei. Tāpat PIRCĒJS ir tiesīgs atteikties no PAKALPOJUMA abonementa, veicot atbilstošas izmaiņas VIETNĒ. Atteikums šajā gadījumā attiecas uz turpmāko abonēšanas periodu, par kuru PIRCĒJS nav veicis samaksu un/vai neplāno to darīt. Jebkuru strīdu starp LĪDZĒJIEM, kas izriet no šī Līguma, LĪDZĒJI apņemas risināt pārrunu ceļā. Ja nav izdevies atrisināt strīdu bez tiesas starpniecības, strīds tiek izskatīts Latvijas Republikas tiesā.

Autorizēties

Reģistrēties

Klikšķini šeit, lai izvēlētos attēlu vai arī velc attēla failus un novieto tos šeit.

Spied šeit, lai izvēlētos attēlu.

Attēlam jābūt JPG formātā, max 10MB.

Aizmirsu paroli

PALĪDZĒT IR VIEGLI!

Atslēdz reklāmu bloķētāju

Portāls liepajniekiem.lv jums piedāvā svarīgāko informāciju bez maksas. Taču žurnālistu darbam nepieciešami līdzekļi, ko spēj nodrošināt reklāma. Priecāsimies, ja atslēgsi savu reklāmu bloķēšanas programmu.

Kā atslēgt reklāmu bloķētāju

Pārlūka labajā pusē blakus adreses laukam ir bloķētāja ikoniņa.

Tā var būt kāda no šīm:

Uzklikšķini uz tās un atkarībā no bloķētāja veida spied uz:
- "Don`t run on pages on this site"
vai
- "Enabled on this site"
vai
spied uz