Otrdiena, 16. aprīlis Mintauts, Alfs, Bernadeta

Porziņģis iekrāj double-double un tiek izsvilpts; “Wizards” turpina zaudēt

Nacionālajā basketbola asociācijā (NBA) sesto zaudējumu pēc kārtas piedzīvojusi Kristapa Porziņģa pārstāvētā Vašingtonas “Wizards”, kas izbraukumā, atgriežoties “Madison Square Garden” arēnā, ar 97:100 piekāpās Ņujorkas “Knicks”.

19.03.2022 09:18

Porziņģis spēli noslēdza ar 18 punktiem un 11 atlēkušajām bumbām. Dāvja Bertāna pārstāvētā Dalasas “Mavericks” izbraukumā ar 101:111 atzina Filadelfijas “76ers” pārākumu. Bertānam viens precīzs tālmetiens.

Kristaps Porziņģis zaudējumā pret savu pirmo NBA komandu Ņujorkas “Knicks” nospēlēja 29 minūtes. Šajā laikā latvietim 18 punkti (1p. 6/6, 2p. 3/4, 3p. 2/5), 11 atlēkušās bumbas, viena piespēle, viens bloķēts metiens, pieļauta kļūda, piecas piezīmes un +/- rādītājs plus septiņi, kas bija labākais komandā.

Porziņģim “Madison Square Garden” arēna ir bijusi ļoti veiksmīga, jo tieši šajā vietā viņš ir uzstādījis savu karjeras labāko rezultātu gūtajos punktos – 2017. gadā, spēlējot “Knicks” rindās, viņš Indianas “Pacers” grozā salādējā 40 punktus. Spēli toreiz vēroja nepilni 18 tūkstoši skatītāju.

“Wizards” kreklā Porziņģis aizvadījis sešas spēles, uzvaru svinot tikai debijas spēlē pret “Pacers”. Vidēji latvietim 24,6 minūtes un 19,8 punkti ar 48,4% precizitāti. Latvietis šajā periodā daudz stājies uz soda metiena līnijas, realizējot 6,6 sodiņus mačā (86,8%).

Vašingtona labāk aizvadīja spēles pirmo ceturtdaļu (28:22), kurā Porziņģis ātri tika pie pieciem punktiem, tomēr otrajā burvjiem tika labi neveicās un “Knicks” ne tikai pārņēma vadību, bet arī iekrāja septiņu punktu pārsvaru (54:47).

Trešā ceturtdaļa bija ļoti mazrezultatīva. Abas komandas metienus realizēja ar ļoti zemu precizitāti. Noslēdzošajās 12 minūtēs “Wizards” spēlēja labāk, veiksmīgāk realizēja metienus (45% pret 22,7%).

Kails Kuzma 42 sekundes pirms pamatlaika beigām panāca 97:98 un vēlāk centās ar tālmetienu izraut “Wizards” uzvaru, tomēr metiens nebija precīzs. Ārdžejs Berets bija precīzs no soda metiena līnijas, un spēle noslēdzās ar “Knicks” uzvaru – 100:97.

Arī Kuzma spēli noslēdza ar 18 gūtajiem punktiem. Viņš papildus izcīnīja četras bumbas zem groziem, atdeva deviņas piespēles un bloķēja vienu metienu.

Tāpat kā “Wizards”, arī “Knicks” rindās nevienam spēlētājam neizdevās gūt vismaz 20 punktus, un arī rezultatīvākie bija divi basketbolisti ar 18 punktiem. Džūliuss Rendls un Berets bija tie, kas prata gūt 18 punktus.

Zaudējuma dēļ “Wizards” (29-40) noslīdējusi uz 12. vietu Austrumos. Jau naktī uz svētdienu “Wizards” savā laukumā tiksies ar Lebronu Džeimsu un Losandželosas “Lakers”.