Lai nodrošinātu ērtu vietnes izmantošanu un uzlabotu šīs vietnes veiktspēju un funkcionalitāti, mēs izmantojam sīkdatnes. Turpinot pārskatīt šo lapu, Jūs piekrītat sīkdatņu saglabāšanai Jūsu ierīces atmiņā. Turpināt Vairāk informācijas

Ceturtdiena, 12. decembris

Vārdadiena: Iveta, Otīlija

Posīs vairāk kā pussimts vietu pilsētā – no ezera līdz Karostas ziemeļiem  (4)

Atslēgvārdi lielā talka | sakopšana

Foto: liepajniekiem

Sestdien, 25.aprīlī, no pulksten 9 līdz 15 vienlaicīgi visā Latvijā norisināsies Lielā talka, un tradicionāli tajā piedalīsies arī liepājnieki. Talkas laikā paredzēts uzpost vairāk nekā 50 pilsētas teritorijas – gan pludmales un kāpu zonu, gan ezermalu,  Ziemeļu fortu, Beberliņus un daudzas citas, portālam pastāstīja pilsētas domes sabiedrisko attiecību speciāliste Evita Enģele. Liela daļa liepājnieku posīs arī savu māju apkārtni.

Savas talkošanas vietas līdz šim pieteikušas gan Liepājas iestādes, gan privātpersonas, valsts iestādes un dažādas biedrības. Kā portālam pastāstīja pilsētas domes Vides daļas speciāliste Dace Liepniece, piemēram, Dienvidu fortos strādās Liepājas 12.vidusskolas un Liepājas 6.vidusskolas skolēni. Savukārt Liepājas 8.vidusskolas audzēkņi un pedagogi talkos Pērkones kanāla krastā.

Lielākā daļa talkotāju pēc D.Liepnieces rīcībā esošās informācijas iecerējuši rosīšanos sākt pulksten 10. Agrākie putni būs Liepājas pilsētas domes darbinieki, kuri jau pulksten 9 sāks talkot dzīvnieku patversmes “Lauvas sirds” teritorijā. Plānots ne tikai grābt un citādi uzpost teritoriju, bet arī stādīt tur puķes.

Bet SIA “Virāža A” darbinieki iecerējuši ne tikai uzpost sava uzņēmuma apkārtni, bet arī Liepājas ezera krastu iepretim teritorijai, portālam atzina SIA “Virāža A” pārstāvis Edgars Silacērps.

Liepājas “BB wakepark” aicina kopt Beberliņus

Jau no pulksten 9 Lielajā Talkā ikviens būs gaidīts rūpēties par Beberliņu ūdenstilpes apkārtnes sakopšanu. Beberliņi ir viena no organizētajām talkošanas vietām, un par Lielās Talkas dalībniekiem šeit gādās aktīvās atpūtas parka “BB wakepark” komanda.

Beberliņu teritorijā “BB wakepark” arī ikdienā sadarbībā ar Liepājas pašvaldību daudz dara, lai šeit uzturētu kārtību, pilsētniekiem un Liepājas viesiem būtu patīkami atpūsties tīrā vidē.

“Beberliņi Karostā ir ar savu vēsturi, bet ne velti šogad kā Lielās Talkas vadmotīvs izvēlēti dzejnieka Raiņa vārdi “Pastāvēs, kas pārvērtīsies”. Arī mēs esam par tīru Latviju un ceram uz talkotāju atsaucību, jo pērn kopīgi gan kārtīgi pastrādājām, gan vēlāk labi atpūtāmies. Esam novērtējuši, ka šogad vajadzēs vākt atkritumus, grābt lapas, vākt kritušos zarus. Ja ir iespēja, vajadzētu paņemt līdzi savus darbarīkus, cimdus – maisi būs. Varbūt kādam ir pieejami garie zvejnieku zābaki, jo iespēju robežās centīsimies tīrīt arī ūdenī. Tā pērn pat atradām neatvērtu konjaka pudeli, kas ūdenī gulējusi vismaz desmit gadus vai pat ilgāk. Jautrākai noskaņai parūpēsimies par mūziku, visus cienāsim ar tēju, būs arī atvērta pludmales kafejnīca, vēlāk kurināsim pirti,” Lielajā Talkā aicina Beberliņu talkošanas vietas atbildīgā un “BB wakepark” vadītāja Santa Vēvere.

Jāpiebilst, ka Beberliņos talkos arī Baltkrievu kopiena un daudzbērnu ģimeņu biedrība “Dēkla”.

“Ideju bode” pucēs Jaunliepāju

Lielā talka ir iespēja sakopt gan pamestas teritorijas, gan katram savu tuvāko apkārtni, tāpēc Jaunliepājā mītošā radošā telpa "Ideju bode" un jaunā kultūras centra veidotāji - sabiedriskā labuma organizācija, nodibinājums "Dzintara lapsas fonds" aicina uz kopīgu talkošanu, lai turpinātu iesākto darbu pie šo kultūras vietu attīstības Jaunliepājā.

Kā portālu informēja radošās telpas "Ideju bode" īpašniece Krista Kalnarāja, sestdien no pulksten 10 līdz 16 ikviens tiek aicināts pievienoties draudzīgajai "Ideju bodes" un "Dzintara lapsas fonda" komandai, lai piedalītos telpu un teritorijas sakopšanā. "Dzintara lapsas fonds" savu mājvietu radis blakus radošajai telpai "Ideju bode", Teodora Breikša ielā un kopš agra pavasara veic nopietnus telpu remontdarbus, lai jau tuvākajā laikā uz kultūras un izglītojošām aktivitātēm aicinātu lielus un mazus liepājniekus. Jau šobrīd "Dzintara lapsas fonds" sadarbībā ar vēsturnieku Gunāru Silakaktiņu organizē ekskursijas pa Jaunliepāju, atklājot tās kultūrvēsturiskās vērtības. Šāda ekskursija notiks arī talkas dienā un pieteikšanās uz to jau noslēgusies.

Savukārt radošā telpa "Ideju bode" turpinās iekārtot pagalmu, tāpēc tiek aicināti palīgi akmeņu un vecu ķieģeļu pārkraušanai, vecu aveņu krūmu izrakšanai, kā arī nelielu stādīšanas un sēšanas darbu veikšanai. Jau pagājušajā vasarā pagalmā norisinājās koncerti, kino seansi un citas aktivitātes, iezīmējot jaunu atpūtas vietu tieši Jaunliepājā. Radošajā telpā "Ideju bode" regulāri norisinās dažādas kultūras un izglītojošas aktivitātes, kas vērstas uz mākslas un dizaina, kā arī veselīga dzīvesveida popularizēšanu.

Radošās telpas "Ideju bode" pagalmā kopā ar "Dzintara lapsas fondu" talciniekiem tiks vārīta garda skābeņu zupa. Kopīgi aicināsim apspriest idejas Jaunliepājas kultūrvēsturiskā mantojuma popularizēšanai un kultūras dzīves dažādošanai.

Kaitbordisti uzposīs pludmali

Savukārt Liepājas kaitbordisti aicina sakopt savas "piemājas" - Baltijas jūras pludmali. Paši kaitbordisti talkos savā dienvidrietumu pludmalē, ap savu bāzes staciju. Aicināti paveikt ko pavasarīgu un lietderīgu tiek visi apkārtnes iedzīvotāji, kā arī cilvēki, kas vasarā ikdienas saules un ūdens vannas pieņem tieši dienvidrietumu pludmalē. Aktīvā sporta zona sakrīt ar suņu pastaigu vietu, tādēļ kaitbordisti aicina pievienoties talkai arī suņu saimniekus, kas ir regulāri pludmales lietotāji.

Kaibordistiem jau ir savs palīgu pulciņš, kas cītīgi strādā katru gadu, taču stipras rokas talkas dienā noteikti noderēs. Kaitbordistu biedrības "kites.lv"  valdes priekšsēdētājs Gatis Saulīte stāsta: "Sakopsim savu dienvidrietumu aktīvā sporta zonu, ja pietiks spēka un palīgi, noteikti iztīrīsim kāpu zonu ap savu konteineru, kas Lielās talkas plānā atzīmēta kā sevišķi netīra vieta."

Tikšanās notiks pulksten 11 pie kaitbordistu biedrības "kites.lv"  bāzes stacijas Liepājas pludmales dienvidrietumos.

Ciena pārbaudītas vērtības

Armijnieki pieturas pie tradīcijām. Vēstures pētnieks Juris Raķis tradicionāli talkos Ziemeļu fortos, piesaistot karavīrus, jaunsargus un arī dejotājus.

Liepājas 15.vidusskolas audzēkņi, personāls un skolēnu vecāki arī pieturas pie pārbaudītām vērtībām – ne tikai uzpoš, bet arī labiekārto skolas teritoriju un tās apkārtni.

Kā portālam pastāstīja viens no audzēkņu vecākiem, talkošana sāksies pulksten 10 un, visticamāk, turpināsies līdz vēlai pēcpusdienai, jo “darba ir daudz”. Protams, tiks uzposta skolas teritorija un apkārtne, taču vērienīgākie darbi paredzēti, veicot celiņu izbūvi mācību iestādes teritorijā, kas tika aizsākta jau pērn Lielās talkas laikā.

“Liepājas enerģija” ar Lielo talku noslēgs spodrības mēnesi

Bet SIA “Liepājas enerģija” darbinieki, atbalstot visā valstī notiekošo spodrības mēnesi, ar dalību Lielajā talkā noslēgs savu objektu un teritoriju sakārtošanas darbus, portālam pastāstīja uzņēmumā, norādot, ka uzņēmums Lielajā talkā piedalās katru gadu, sakārtojot gan uzņēmumam piederošās teritorijas, gan sniedzot devumu arī apkārtējās pilsētvides labiekārtošanā.

Lielā talka “Liepājas enerģijā” būs spodrības mēneša noslēgums. Jau visu aprīli uzņēmuma darbinieki ir veikuši dažādus tehniskus un labiekārtošanas darbus savos objektos, piemēram, sakārtota šķeldas noliktava, izvesti būvgruži, izzāģēti koki un zari. Lielā talka ir ikgadējs uzņēmuma pasākums, un šo gadu laikā ir labiekārtoti savi objekti, kā arī sakopta Liepājas Veco kapu teritorija.

****************************

Lai kāda teritorija tiktu iekļauta atkritumu savākšanas maršrutā, tā iepriekš bija jāpiesaka domes Vides un veselības daļā vai reģistrējot to Lielās talkas oficiālajā mājas lapā www.talkas.lv. Savas talkošanas vietas ikviens varēja pieteikt līdz 24.aprīlļa pulksten 14.

Ja kāds šo termiņu nokavējis, bet vēlas dot savu artavu pilsētas uzpošanā, var piebiedroties talkotājiem kādā no minētajām vietām.

Atkritumu savākšanas maršruts un konteineru izvietojums apskatāms kartē, kas pieejama Liepājas pašvaldības mājas lapā www.liepaja.lv sadaļā “Sabiedrība/ Lielā talka 2015”.

Speciālos talkas maisus, kas šogad ir zilā krāsā, pirms talkas var saņemt: Komunālajā pārvaldē (K.Ūliha ielā 44, vispirms sazinoties ar komunālās nozares vadītāju Juri Muskatu pa telefonu 26573765 (ja nepieciešami vairāk kā 10 maisi); domes Vides un veselības daļu pa telefonu 63404745 (ja nepieciešams līdz 10 maisiem).)

Ja iedzīvotājiem saglabājušies maisi no iepriekšējo gadu talkām, arī tos var izmantot.

Šogad, tāpat kā iepriekšējos gados, visus talkas darbus koordinē domes Vides un veselības daļa, kas konsultē iestādes, organizācijas un iedzīvotājus par teritoriju sakopšanu, kā arī apkopo informāciju par talkas laikā paveiktajiem darbiem. Papildu informācija par Lielo talku Latvijā pieejama mājas lapā www.talkas.lv.

  • Komentāri (4)
  • 0
+ skatīt visus Atlikušie simboli: 500

Pievieno komentāru

liepajniekiem.lv neatbild par rakstiem pievienotajiem komentāriem. Aicinām ievērot pieklājību, toleranci un iztikt bez rupjībām.

Portālā aizliegts ievietot:
- personas godu un cieņu aizskarošu, draudošu, apmelojošu informāciju;
-musināt uz rasu vai etnisko neiecietību;
-komentārus, kas neatbilst Latvijas Republikas likumdošanai;
- komerciāla rakstura informāciju vai jebkāda veida reklāmu un aģitāciju.

Noteikumu neievērošanas gadījumā, liepajniekiem.lv patur tiesības komentārus dzēst, slēgt iespēju komentēt un ziņot tiesībsargājošām iestādēm.

Uzmanību!!!
Lai mazinātu iespēju portālā manipulēt ar komentētāju viedokli un noskaņojumu, komentāri, kuru autori diskusijās piedalās ar vairākiem vārdiem, tiek iezīmēti pelēkā krāsā. Tā kā šis process ir tehnisks, ir iespējamas situācijas, kurās iekrāsotie komentāri var nebūt no viena autora, vai arī neiezīmētos komentārus rakstījusi viena un tā pati persona.

Sabiedrība

Saistītās ziņas

Pamanīji neatbilstošu saturu? Būsim pateicīgi, ka par to informēsi mūs!