Lai nodrošinātu ērtu vietnes izmantošanu un uzlabotu šīs vietnes veiktspēju un funkcionalitāti, mēs izmantojam sīkdatnes. Turpinot pārskatīt šo lapu, Jūs piekrītat sīkdatņu saglabāšanai Jūsu ierīces atmiņā. Turpināt Vairāk informācijas

Trešdiena, 17. jūlijs

Vārdadiena: Aleksejs, Aleksis

Praktiski jautājumi par namu renovāciju  (21)

Atslēgvārdi seminārs | namu apsaimniekošana | renovācija

 • Komentāri (21)
 • 0

Komentāri (21)

 • 12.10.2016 10:21 Ziņot

  vates kociņi

  IZLASI UN SEPTIŅREIZ PADOMĀ!

  Komentārs Mg.oec., MBA 12.01.2013 09:42

  Esmu ekonomists lielā namu apsaimniekošanas uzņēmumā. Kad sākās visa šī epopeja, kuru var raksturot ar lozungiem, ka siltināšana ir panaceja visiem dzīves gadījumiem, visiem apsaimniekotājiem jāsiltina, siltināšana - tas ir labi, nesiltināt - tas ir slikti, savukārt, apšaubīt siltināšanu skaitījās vēl lielāka pārdrošība. Tomēr tam visam nenoticēju un parēķināju ieguvumus no šī pasākuma. Rezultātā sanāca, ka vienīgais, kas tiek siltināta, ir ekonomika banku sistēmas izskatā un materiālu ražotāji. Jautājumi, par kuriem pieklājīgā pārvaldnieku sabiedrībā kategoriski aizliegts runāt, ir sekojoši:1. Tie, kas redzējuši māju termogrāfijas, noteikti ir ievērojuši, ka galvenās siltuma noplūdes vietas ir logu šķirbas, ieejas mezgli, pagrabi (īpaši, ja aktuāla kaķumīļu problēma), bojātas paneļu šuves. Paneļu un ķieģeļu sienas nemaz tik ļoti cauri nesalst, tādēļ būtiskus siltuma ietaupījumus var iegūt jau ar minimāliem ieguldījumiem, sakārtojot minētos elementus.
  2. Projektējot padomju laiku mājas, ventilācijas sistēmas netika paredzētas, vadoties no apsvēruma, ka gaisa apmaiņa dzīvojamās telpās notiek pa logu šķirbām. Daudzi ir ievērojuši, ka, ieliekot pakešu logus, šie logi visu laiku ir jātur ziemas vēdināšanas režīmā, pretējā gadījumā telpās veidojas mitrums un sasmacis gaiss. Tātad, ja māja tiek hermetizēta - aplikta ar vati un nomainīti logi, siltuma zudumi būs pa atvērtajiem logiem (nu vai arī mitrums bojās mājas konstrukcijas). Ja mājai, kopā ar termosa apvalku, netiek ieviesta ventilācijas sistēma ar rekuperāciju, lielas jēgas (iedzīvotājiem) no šī pasākuma nav.
  3. Pats jautrākais. Mājas aplīmēšanai ar vati tiek rīkots IEPIRKUMS. Tie, kas ir saskārušies ar veiktiem darbiem Publisko iepirkumu likuma rezultātā, zina, ka tā ir iespēja izvēlēties visnekvalitatīvāko un neprofesionālāko darbu izpildītāju. Iepirkuma specifikācijā nedīkst neatļaut piesaistīt apakšuzņēmējus, tā ir nepamatota konkurences ierobežošana (kas netic, aizejiet ar savu specifikāciju uz LIAA), tad nu rezultātā darbus veic kāds piektais vai pat septītais apakšuzņēmējs, par naudu, kas palikusi pāri pēc visas starpnieku ķēdītes.
  4. Dārga (un nekvalitatīva) siltināšana teorētiski atmaksājas, ja prognozē tiek ielikta nepārtraukta apkures cenas celšanās, un arī tad ekonomiskais efekts parādās apmēram pēc 16 gadiem (ja tas termoss tik ilgi nostāv un mājas konstrukcijas zem tā). Saskaņā ar Eiropas Padomes (EP) jaunākajiem pētījumiem - ekonomiskais efekts jeb siltināšanas atmaksāšanās var būt sagaidāma pašā ideālākajā gadījumā tikai pēc 46 (!!) gadiem, un arī tad tikai teorētiski. Savukārt, ja apkures cenu pieaugums nepārsniedz 3%, kredīta atmaksas laikā (vidēji 20 gadi) līknes tā arī nekrustojas.

  Nenoliedzami, par savu kopīpašumu ir jārūpējas, tai skaitā, jādomā par apkures izmaksu samazināšanu. Taču - šeit būtu jādomā par savām, nevis kreditējošo banku, «siltināšanas» biznesmeņu un to lobiju interesēm.
  http://www.liepajnie...

 • 12.10.2016 10:49 Ziņot

  Ekonomists

  Ekonomistam lielā uzņēmumā: vai Rīga tev pasūtīja šo murgu? Kāds tu ekonomists, ja pat investīcijas atdevi nemāki rēķināt un vēl spried par būvfiziku no kuras vispār neko nesaproti? Pirms raksti, paprasi kādam, kas no tā ko saprot, bet tas jau nesakritīs ar raksta pasūtītāja interesēm.

 • 12.10.2016 11:19 Ziņot

  vatenim

  dziivoju renoveetaa 103 seerijas boļševiku laikaa buuveetaa maajaa , tas ir , nesošaas sienas ķieģeļu bet aarsienas gaazbetona paneļi , protams istabaa visaa garumaa lieli logi , ventilaacijas šahtas izmuureetas , pats esmu vadiijis buuvdarbus šaadaam seerijas dziivojamajaam maajaam , uzreiz pateikšu , liidz 1990 gadam tehniskie noteikumi siltumneseejam uz dziivojamajaam eekaam bija 110 gradu peec celzija , pats personiigi esmu ar ''so sastapies kad nodevu dziivojamo maaju Ezerkrastaa 1994. gadaa , kad apkuri uzsaakot radaas striidi ar Liepaajas situma speciaalistiem , jo siltummezglaa ienaakošaa temperatuura tikai 60 gradu , izraadiijaas ka jau no 1990 , gada noteikumi mainiiti uz 60 gradiem ieejiot un 40 izejot , tad par kaadu energoefektivitaati var runaat , pirmais kam vissmagaak jaacieš ir iedziivotaaji kam saskare ar gala sienaam , beeniņu paarsegumu un pagraba paarsegumu , to deeļ siltummezglus uzmunsturee lai tajos saniegtu kaut 16 grau temperatuuru , tad žeelabas netiek pieņemtas , bet paareejiem jaatur logi vaļaa jao neizturams kaarstums , taa tas bija arii maajaa kuraa dziivoju , tagad peec renovaacijas 70% energoefektivitaate , neviens nebļau ka salst , tas ko vatenis te irš par ventilaaciijas rekuperaciju , vajadziigs zivu paarstraades pabriiķii , bet dziivokļos ja izbuuveetas ventilaacijas šahtas beedas maz , neba caurveejaa jaadziivo , es piemeeram iegaadaajos meerinstrumentu kurš man raada temperatuuru un gaisa mitrumu , ja mitrums paarsniedz normu viņš signalizee , var iegaadaaties buuvmateriaalu bodees , nav nemaz daargs , tikliidz mitrums paarsniedz normu , pietiek uz iisu briidi atveert logu lai siltais gaiss to uz aatru roku iznestun laukaa , bet bez šitaada instrumenta akuraati tam neizsekot, par šhtaam , renovaacijas projektaa paredzeeta šahtu tiiriišana un vilkmes paarbaude , kas arii tika veikta, par izmaksaam gudrais vatenis te kautko galiigi muld, iepriekš par apkuri vien maksaaju paari 90 eiro , tagad tikai 5 liidz 6 eiro , par apsaimniekošanu maksaaju 30 santiimus tagad 92 , tajaa summaa iekļauts tas mistiskais kredits , kuru mums jaamaksaa 15 gadu nevis 25 ko tas te muld , ekonomiju jau ieguustu tagad nemaz negaidot tos 15 gadus , apkures sezonas laikaa par 2 istabu dziivokli esmu ietaupiijis 110 eiro , lai uzsaaktu maajas renovaaciju , mums bija nepieciešams savaakt 51 % balsu , kuru ar mokaam tad savaacaam , pretojaas dikti krievi , bet tagad arii nebļauj , tagad peec jaunajiem noteikumiem 70% jau nu reti kur savaaks , lai Jums veicaas , neņemiet galvaa vateņu vaimanas , kuri staav un kriit par krievijas gaazes izmantošanu

 • 12.10.2016 11:52 Ziņot

  to vates kociņi

  ABSOLŪTA TAISNĪBA !

 • 12.10.2016 12:20 Ziņot

  To Vatenim

  Vai varat pateikt, kurā stāvā dzīvojat, vai vidus dzīvoklis, cik istabas temperatūra bija.
  Dzīvoju renovētā mājā, taču tik zemus maksājumus es neesmu maksājis par apkuri.
  Vismaz mūsu mājā pagrabā radās kondensāts un visa pagraba telpa nu ir sapelējusi, jo ventilācija ir nepietiekama

 • 12.10.2016 12:36 Ziņot

  aģitatoram

  baigais nu būvdarbu vadītājs, nepūt miglu acīs tautai. Pieļauju, Tu vēdini dzīvokli, bet 95% tantiņu to nedarīs nekad, jo radiatori nogriezti uz minimālo temperatūru. Nez, kāpēc tik daudz appelējušu un apzaļojušu renovētu māju Liepājā? Cerams, Tavai brīnummājai vate noturēsies pie sienām līdz garantijas termiņa beigām

 • 12.10.2016 13:00 Ziņot

  to aģitaatoram

  es neko neaģiteeju , pateicu kaa ir , manis peec variet salt savaas krievu caurajaas maajaas , pagrabaa veel nesen iegaaju , domaaju mitrums buus , bet nekaa , logi ventileejami un vilkme ieveerojama , iedomaajies , sauss miiliit , ja Jums pagrabam ielikti paketnieki bez ventilaacijas , nu tad ir beediigi , veel ventilaacijas šahtaam jaabuut taapat kaa dziivokļos , kja to nav , nu beediigi , prasiet risinaajumu projekta autoriem , arii savaa maajas projektaa atradu aplamiibas , kuras laikus noveersaam , maajas miiliit apzaļo tikai un vieniigi organisko vielu nostaašanos porainajos apmetumos no apkaart augošiem kokiem , no peleejuma tur nav ne smakas., veel esmu pamaniijis ka hruščovkaam ar beeniņiem beenuņtelpaam ielikti pakešu logi , tas jau ir noziegums pret eeku , jumts aukstais , beeniņu paarsegumam jaabuut vismaz 250 mm vates izolaacijai , bet beeniņi jaabuut veedinaami , lai tajos nekraatos siltums , kas ziemaa zada sniega kušanu uz jumtiem un ledus kalnius uz karniizeem , lai nu kaaa bet esmu vadiijis buuvdarbus 45 gadus .

 • 12.10.2016 13:27 Ziņot

  Esssss

  Mājas aplīmēšana ar vati ir mājas sapūdēšana. Vispirms apaugs ar sūnu, tad sapūs. Redzēs, ko šie renovētaji teiks pēc gadiem, kad būs nomaksāts kredīts un kārtīgi iztukšoti naudas maciņi. Vajadzēs ar sūnu paugušo vati plēst nost. Būs jāņem atkal kredīts. Ja nauda ir, tad to var darīt.

 • 12.10.2016 13:38 Ziņot

  renovējammm

  Dzīvoju mājā, kurā tika veikta vienkāršota renovācija. Ekonomiju nejūtu nekādu, jo apsaimniekošanas maksa palielinājās 2,5 reizes. Ziemā kopēja rēķina maksa ir tāda pat kā agrāk, bet vasarā maksāju 2,5 reizes vairāk kā pirms renovācijas. Uz priekšu - RENOVĒJAM!

 • 12.10.2016 13:46 Ziņot

  To renovējammm

  Kas ir vienkāršota renovācija? ko Jūsu mājā darīja?

 • 12.10.2016 14:06 Ziņot

  Desa

  Sūds tā renovācija. Labi irsyās rīt var visu ko.

 • 12.10.2016 14:06 Ziņot

  to renovējammm 13:38

  Par Slimnīcas 7 - ABSOLŪTA TAISNĪBA!

 • 12.10.2016 16:07 Ziņot

  īsi/konkrēti

  ALTUM - kārtējais gādīgās valdības izperinātais liekēžu kantoris. Māju appļeckāšana, vairumā gadījumos, ar lietū izmirkušu akmensvati - greizs bizness, kas gadu desmitiem neLatvijas bankām garantē stabilu peļņas procentu, uzvārās nekvalitatīvu būvmateriālu tirgotāji, n-tās apakšuzņēmēju varzas, bet Vasīlijs, kurš nopuņķojies, maķuhādamies pļekā slapju vati pie tikpat slapjas sienas, saņem sīknaudas sauju, ja šefs neuzmet. Beidziet taču nepārtraukti dziedāt slavas dziesmas ļoti apšaubāmam nesamērīgi dārgam pasākumam!

 • 12.10.2016 17:21 Ziņot

  īsajam

  ko tu puisīt te pļūti

 • 12.10.2016 17:31 Ziņot

  rakaris:)

  bļin , kā tas lohatrons apnicis , bāžas te visiem virsū , gluži kā mavrodi 90-ajos!!!

 • 12.10.2016 20:54 Ziņot

  anonims

  Tad tie, kas taisa projektus, nezina, ka tos pakešlogus nevajag likt, kur nevajag? Parasti naudas ietaupījums gada garumā nav gan, kamēr kredīts. Un tās renovācijas kļūdas norāda tikai uz to, kā kāds tikai grib renovēt, nevis, lai būtu skaistākas mājas vai siltuma ietaupījums. Siltuma ietaupījums , gan jau ir, bet visas mājas jau tāpat nenorenovēs, siltuma cenas tāpat celsies. Un , kurš teica, ka nerenovētās mājās visi salst? Domāju, ka mājas tāpat var uzturēt kārtībā , atjaunot apkuri, nomainot veco, nevis uzreiz pa dārgo.

 • 12.10.2016 22:49 Ziņot

  .....,,,,,,,

  Pēdejos 5-6gadus komentāros to vien raksta, renovācija slikta, vates deļ viss sapus, nav izdevīgi, paskatisimies pec dažiem gadiem utt. Kapēc neviens no šiem nolicējiem nerunā par to kas notiek ar ēkām, mājām kuram nekas netiek darīts? Nu pastastiet gudrie, kas notiek ar tam apdrupušajām, jumtu caurajam, durvju izkritušajam ekām, kas notiek ar viņu konstrukcijām, pamatiem, pārsegumiem utt. kas notiks ar šīm majām pēc 10-15gadiem? Kas notiek ar tam labajām hruščovkām kurām termo auditos var redzes ka siltums izdalas caur ķieģeļu šuvēm, kas notiks ar šīm šuvēm pēc 15 gadiem?
  Grozaties ka gribat, bet jumts ir jamaina, parsegumi, pamati jaatjauno, šuves jalabo, logi jāliek, apkure jāmaina utt.,jo katrai lietai ir kalpošanas ilgums, un te ir pilnīgi pie vienas vietas vai jus to darat pa biskim katru gadu un ta visu laiku vai jus to darat visu un uzreiz, parejais ir tikai darba, projekta nianses, bet ticiet vai nē agri vai vēlu tas būs jadara, vai arī eka janojauc.

 • 13.10.2016 07:31 Ziņot

  Putiks

  Siltiniet un dzivojiet termosã un peléjumà,tàs panełu bûdas in jànograuj kà austrumvacijà,bet banànu zemé tà nebûs.Péc 7gadiem noplèsîsiet vai jau nokritîs vate,aizdarîsiet dîbełu carumus un dzîvosiet tàlàk...tad jefiñi sapratîsiet,kas ir ventilàcija...

 • 13.10.2016 07:42 Ziņot

  Tenis

  Visu cieñu Vates kociñam 100 procentîga tasnîba,Nabagu zemè cilvèkus apćakarè....

 • 13.10.2016 08:53 Ziņot

  Tas daudzpunktam...

  Tiem, kuriem "nav" logu un durvju un jumta, domāju, ka tur arī tālāk nekā nebūs. Bet tie, kas spēj arī paši, nenoliedzu, ka var ņemt arī kredītu, bet vai kā uz nagiem jāskatās kādam. Bet pelē gan, tur , kur kāds ar galvu nav domājis. Ir visādi un nevajag pārspīlēt ne uz vienu pusi. Mums , piem., māju nevajadzētu siltināt, tik aiztaisīt šuves, apmest un nokrāsot. Man šķiet, ka daudzi cilvēki vispār nemāk domāt. Man nepatīk, ka paprasa kādu jautājumu, ir vispārīgas frāzes. Arī pateikt, ka , labāk paņemt kredītu un braukt ar jaunu mersedesu -ir īpaši stulbi, to, ko es dzirdēju no tās puses pārstāvjiem.

+ skatīt visus Atlikušie simboli: 500

Pievieno komentāru

liepajniekiem.lv neatbild par rakstiem pievienotajiem komentāriem. Aicinām ievērot pieklājību, toleranci un iztikt bez rupjībām.

Portālā aizliegts ievietot:
- personas godu un cieņu aizskarošu, draudošu, apmelojošu informāciju;
-musināt uz rasu vai etnisko neiecietību;
-komentārus, kas neatbilst Latvijas Republikas likumdošanai;
- komerciāla rakstura informāciju vai jebkāda veida reklāmu un aģitāciju.

Noteikumu neievērošanas gadījumā, liepajniekiem.lv patur tiesības komentārus dzēst, slēgt iespēju komentēt un ziņot tiesībsargājošām iestādēm.

Uzmanību!!!
Lai mazinātu iespēju portālā manipulēt ar komentētāju viedokli un noskaņojumu, komentāri, kuru autori diskusijās piedalās ar vairākiem vārdiem, tiek iezīmēti pelēkā krāsā. Tā kā šis process ir tehnisks, ir iespējamas situācijas, kurās iekrāsotie komentāri var nebūt no viena autora, vai arī neiezīmētos komentārus rakstījusi viena un tā pati persona.

Pamanīji neatbilstošu saturu? Būsim pateicīgi, ka par to informēsi mūs!