Sestdiena, 11. jūlijs Svens, Leonora
Abonēt

Lasi vairāk ar
liepajniekiem.lv abonementu

Praktiski jautājumi par namu renovāciju

Praktiski jautājumi par namu renovāciju
Foto: Egons Zīverts
12.10.2016 07:12

"Kurzemes Vārds"

Liepājas domē notika kārtējais Ekonomikas ministrijas un finanšu institūcijas “Altum” kopīgi rīkotais seminārs namu apsaimniekotājiem, māju vecākajiem un ieinteresētiem iedzīvotājiem un citiem par daudzdzīvokļu māju energoefektivitātes palielināšanu, īstenojot renovāciju ar Eiropas Savienība struktūrfondu atbalstu.

Kā sarunā ar “Kurzemes Vārdu norādīja “Altum” Energoefektivitātes programmu departamenta vadītājs Ingus Salmiņš, kopš pavasara, kad Liepājā notika iepriekšējais seminārs par šo tēmu, ir padarīts liels darbs – no sagatavošanās posma ir tikts jau līdz pirmajam apstiprinātajam projektam pēc jaunajiem noteikumiem, kas, starp citu, ir no Liepājas – uzņēmuma “Namu servisa Apse” apsaimniekotā māja Vītolu ielā 27/33.

“Patlaban ik nedēļu saņemam aptuveni 2-3 projekta pieteikumus un čaklākie iesniedzēji tāpat kā iepriekš ir liepājnieki,” sacīja Ekonomikas ministrijas pārstāve Inese Bērziņa. Līdz ar to gan “Altum” speciālistiem veidojas pirmā pieredze, ar ko dalīties ar projektu sagatavotājiem, lai pēc iespējas ātrā novērstu neprecizitātes, gan arī šajā seminārā bija uzaicināti kā lektori dažādu ar renovāciju saistītu nozaru speciālisti, kas stāstīja par vienkāršām, bet praktiskām lietām, lai renovācija būtu pēc iespējas kvalitatīvāka.

Tas attiecas gan uz bēniņu siltināšanu un šim darbam izvēlētajiem materiāliem, logu nomaiņu un biežāk pieļautajām kļūdām un to sekām, finanšu piesaisti renovācijas projektu īstenošanai un daudziem citiem. Kā viena no lektorēm par pieredzi energoefektivitātes projektu īstenošanu bija pieaicināta liepājniece Evija Zemele, kas kā individuālā māju apsaimniekotāja veiksmīgi īstenojusi vairāk nekā desmit daudzdzīvokļu māju renovācijas projektus.

Jaunums šajā seminārā bija Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienesta pārstāvja stāstījums par ugunsdrošības prasību ievērošanu renovācijas projektu īstenošanas gaitā. “Šāda izvēle izdarīta, gan zinot pēdējā laikā Latvijā notikušos smagās ugunsnelaimes Latvijā, gan arī, ņemot vērā faktu, ka līdz ar 2018.gadu katrs dzīvoklis, nemaz nerunājot par sabiedriskajām telpām būs jāaprīko ar dūmu detektoriem,” skaidroja I.Salmiņš.

21 komentāri

2016-10-12 10:21

vates kociņi: IZLASI UN SEPTIŅREIZ PADOMĀ!

Komentārs Mg.oec., MBA 12.01.2013 09:42

Esmu ekonomists lielā namu apsaimniekošanas uzņēmumā. Kad sākās visa šī epopeja, kuru var raksturot ar lozungiem, ka siltināšana ir panaceja visiem dzīves gadījumiem, visiem apsaimniekotājiem jāsiltina, siltināšana - tas ir labi, nesiltināt - tas ir slikti, savukārt, apšaubīt siltināšanu skaitījās vēl lielāka pārdrošība. Tomēr tam visam nenoticēju un parēķināju ieguvumus no šī pasākuma. Rezultātā sanāca, ka vienīgais, kas tiek siltināta, ir ekonomika banku sistēmas izskatā un materiālu ražotāji. Jautājumi, par kuriem pieklājīgā pārvaldnieku sabiedrībā kategoriski aizliegts runāt, ir sekojoši:1. Tie, kas redzējuši māju termogrāfijas, noteikti ir ievērojuši, ka galvenās siltuma noplūdes vietas ir logu šķirbas, ieejas mezgli, pagrabi (īpaši, ja aktuāla kaķumīļu problēma), bojātas paneļu šuves. Paneļu un ķieģeļu sienas nemaz tik ļoti cauri nesalst, tādēļ būtiskus siltuma ietaupījumus var iegūt jau ar minimāliem ieguldījumiem, sakārtojot minētos elementus.
2. Projektējot padomju laiku mājas, ventilācijas sistēmas netika paredzētas, vadoties no apsvēruma, ka gaisa apmaiņa dzīvojamās telpās notiek pa logu šķirbām. Daudzi ir ievērojuši, ka, ieliekot pakešu logus, šie logi visu laiku ir jātur ziemas vēdināšanas režīmā, pretējā gadījumā telpās veidojas mitrums un sasmacis gaiss. Tātad, ja māja tiek hermetizēta - aplikta ar vati un nomainīti logi, siltuma zudumi būs pa atvērtajiem logiem (nu vai arī mitrums bojās mājas konstrukcijas). Ja mājai, kopā ar termosa apvalku, netiek ieviesta ventilācijas sistēma ar rekuperāciju, lielas jēgas (iedzīvotājiem) no šī pasākuma nav.
3. Pats jautrākais. Mājas aplīmēšanai ar vati tiek rīkots IEPIRKUMS. Tie, kas ir saskārušies ar veiktiem darbiem Publisko iepirkumu likuma rezultātā, zina, ka tā ir iespēja izvēlēties visnekvalitatīvāko un neprofesionālāko darbu izpildītāju. Iepirkuma specifikācijā nedīkst neatļaut piesaistīt apakšuzņēmējus, tā ir nepamatota konkurences ierobežošana (kas netic, aizejiet ar savu specifikāciju uz LIAA), tad nu rezultātā darbus veic kāds piektais vai pat septītais apakšuzņēmējs, par naudu, kas palikusi pāri pēc visas starpnieku ķēdītes.
4. Dārga (un nekvalitatīva) siltināšana teorētiski atmaksājas, ja prognozē tiek ielikta nepārtraukta apkures cenas celšanās, un arī tad ekonomiskais efekts parādās apmēram pēc 16 gadiem (ja tas termoss tik ilgi nostāv un mājas konstrukcijas zem tā). Saskaņā ar Eiropas Padomes (EP) jaunākajiem pētījumiem - ekonomiskais efekts jeb siltināšanas atmaksāšanās var būt sagaidāma pašā ideālākajā gadījumā tikai pēc 46 (!!) gadiem, un arī tad tikai teorētiski. Savukārt, ja apkures cenu pieaugums nepārsniedz 3%, kredīta atmaksas laikā (vidēji 20 gadi) līknes tā arī nekrustojas.

Nenoliedzami, par savu kopīpašumu ir jārūpējas, tai skaitā, jādomā par apkures izmaksu samazināšanu. Taču - šeit būtu jādomā par savām, nevis kreditējošo banku, «siltināšanas» biznesmeņu un to lobiju interesēm.
http://www.liepajniekiem.lv/zinas/sabiedriba/vejs-posta-jau-cietuso-jumtu-192386?cp=1

2016-10-12 10:49

Ekonomists: Ekonomistam lielā uzņēmumā: vai Rīga tev pasūtīja šo murgu? Kāds tu ekonomists, ja pat investīcijas atdevi nemāki rēķināt un vēl spried par būvfiziku no kuras vispār neko nesaproti? Pirms raksti, paprasi kādam, kas no tā ko saprot, bet tas jau nesakritīs ar raksta pasūtītāja interesēm.

2016-10-12 11:19

vatenim: dziivoju renoveetaa 103 seerijas boļševiku laikaa buuveetaa maajaa , tas ir , nesošaas sienas ķieģeļu bet aarsienas gaazbetona paneļi , protams istabaa visaa garumaa lieli logi , ventilaacijas šahtas izmuureetas , pats esmu vadiijis buuvdarbus šaadaam seerijas dziivojamajaam maajaam , uzreiz pateikšu , liidz 1990 gadam tehniskie noteikumi siltumneseejam uz dziivojamajaam eekaam bija 110 gradu peec celzija , pats personiigi esmu ar ''so sastapies kad nodevu dziivojamo maaju Ezerkrastaa 1994. gadaa , kad apkuri uzsaakot radaas striidi ar Liepaajas situma speciaalistiem , jo siltummezglaa ienaakošaa temperatuura tikai 60 gradu , izraadiijaas ka jau no 1990 , gada noteikumi mainiiti uz 60 gradiem ieejiot un 40 izejot , tad par kaadu energoefektivitaati var runaat , pirmais kam vissmagaak jaacieš ir iedziivotaaji kam saskare ar gala sienaam , beeniņu paarsegumu un pagraba paarsegumu , to deeļ siltummezglus uzmunsturee lai tajos saniegtu kaut 16 grau temperatuuru , tad žeelabas netiek pieņemtas , bet paareejiem jaatur logi vaļaa jao neizturams kaarstums , taa tas bija arii maajaa kuraa dziivoju , tagad peec renovaacijas 70% energoefektivitaate , neviens nebļau ka salst , tas ko vatenis te irš par ventilaaciijas rekuperaciju , vajadziigs zivu paarstraades pabriiķii , bet dziivokļos ja izbuuveetas ventilaacijas šahtas beedas maz , neba caurveejaa jaadziivo , es piemeeram iegaadaajos meerinstrumentu kurš man raada temperatuuru un gaisa mitrumu , ja mitrums paarsniedz normu viņš signalizee , var iegaadaaties buuvmateriaalu bodees , nav nemaz daargs , tikliidz mitrums paarsniedz normu , pietiek uz iisu briidi atveert logu lai siltais gaiss to uz aatru roku iznestun laukaa , bet bez šitaada instrumenta akuraati tam neizsekot, par šhtaam , renovaacijas projektaa paredzeeta šahtu tiiriišana un vilkmes paarbaude , kas arii tika veikta, par izmaksaam gudrais vatenis te kautko galiigi muld, iepriekš par apkuri vien maksaaju paari 90 eiro , tagad tikai 5 liidz 6 eiro , par apsaimniekošanu maksaaju 30 santiimus tagad 92 , tajaa summaa iekļauts tas mistiskais kredits , kuru mums jaamaksaa 15 gadu nevis 25 ko tas te muld , ekonomiju jau ieguustu tagad nemaz negaidot tos 15 gadus , apkures sezonas laikaa par 2 istabu dziivokli esmu ietaupiijis 110 eiro , lai uzsaaktu maajas renovaaciju , mums bija nepieciešams savaakt 51 % balsu , kuru ar mokaam tad savaacaam , pretojaas dikti krievi , bet tagad arii nebļauj , tagad peec jaunajiem noteikumiem 70% jau nu reti kur savaaks , lai Jums veicaas , neņemiet galvaa vateņu vaimanas , kuri staav un kriit par krievijas gaazes izmantošanu

2016-10-12 12:20

To Vatenim: Vai varat pateikt, kurā stāvā dzīvojat, vai vidus dzīvoklis, cik istabas temperatūra bija.
Dzīvoju renovētā mājā, taču tik zemus maksājumus es neesmu maksājis par apkuri.
Vismaz mūsu mājā pagrabā radās kondensāts un visa pagraba telpa nu ir sapelējusi, jo ventilācija ir nepietiekama

2016-10-12 12:36

aģitatoram: baigais nu būvdarbu vadītājs, nepūt miglu acīs tautai. Pieļauju, Tu vēdini dzīvokli, bet 95% tantiņu to nedarīs nekad, jo radiatori nogriezti uz minimālo temperatūru. Nez, kāpēc tik daudz appelējušu un apzaļojušu renovētu māju Liepājā? Cerams, Tavai brīnummājai vate noturēsies pie sienām līdz garantijas termiņa beigām

2016-10-12 13:00

to aģitaatoram: es neko neaģiteeju , pateicu kaa ir , manis peec variet salt savaas krievu caurajaas maajaas , pagrabaa veel nesen iegaaju , domaaju mitrums buus , bet nekaa , logi ventileejami un vilkme ieveerojama , iedomaajies , sauss miiliit , ja Jums pagrabam ielikti paketnieki bez ventilaacijas , nu tad ir beediigi , veel ventilaacijas šahtaam jaabuut taapat kaa dziivokļos , kja to nav , nu beediigi , prasiet risinaajumu projekta autoriem , arii savaa maajas projektaa atradu aplamiibas , kuras laikus noveersaam , maajas miiliit apzaļo tikai un vieniigi organisko vielu nostaašanos porainajos apmetumos no apkaart augošiem kokiem , no peleejuma tur nav ne smakas., veel esmu pamaniijis ka hruščovkaam ar beeniņiem beenuņtelpaam ielikti pakešu logi , tas jau ir noziegums pret eeku , jumts aukstais , beeniņu paarsegumam jaabuut vismaz 250 mm vates izolaacijai , bet beeniņi jaabuut veedinaami , lai tajos nekraatos siltums , kas ziemaa zada sniega kušanu uz jumtiem un ledus kalnius uz karniizeem , lai nu kaaa bet esmu vadiijis buuvdarbus 45 gadus .

2016-10-12 13:27

Esssss: Mājas aplīmēšana ar vati ir mājas sapūdēšana. Vispirms apaugs ar sūnu, tad sapūs. Redzēs, ko šie renovētaji teiks pēc gadiem, kad būs nomaksāts kredīts un kārtīgi iztukšoti naudas maciņi. Vajadzēs ar sūnu paugušo vati plēst nost. Būs jāņem atkal kredīts. Ja nauda ir, tad to var darīt.

2016-10-12 13:38

renovējammm: Dzīvoju mājā, kurā tika veikta vienkāršota renovācija. Ekonomiju nejūtu nekādu, jo apsaimniekošanas maksa palielinājās 2,5 reizes. Ziemā kopēja rēķina maksa ir tāda pat kā agrāk, bet vasarā maksāju 2,5 reizes vairāk kā pirms renovācijas. Uz priekšu - RENOVĒJAM!

2016-10-12 13:46

To renovējammm: Kas ir vienkāršota renovācija? ko Jūsu mājā darīja?

2016-10-12 14:06

Desa: Sūds tā renovācija. Labi irsyās rīt var visu ko.

2016-10-12 16:07

īsi/konkrēti: ALTUM - kārtējais gādīgās valdības izperinātais liekēžu kantoris. Māju appļeckāšana, vairumā gadījumos, ar lietū izmirkušu akmensvati - greizs bizness, kas gadu desmitiem neLatvijas bankām garantē stabilu peļņas procentu, uzvārās nekvalitatīvu būvmateriālu tirgotāji, n-tās apakšuzņēmēju varzas, bet Vasīlijs, kurš nopuņķojies, maķuhādamies pļekā slapju vati pie tikpat slapjas sienas, saņem sīknaudas sauju, ja šefs neuzmet. Beidziet taču nepārtraukti dziedāt slavas dziesmas ļoti apšaubāmam nesamērīgi dārgam pasākumam!

2016-10-12 17:21

īsajam: ko tu puisīt te pļūti

2016-10-12 17:31

rakaris:): bļin , kā tas lohatrons apnicis , bāžas te visiem virsū , gluži kā mavrodi 90-ajos!!!

2016-10-12 20:54

anonims: Tad tie, kas taisa projektus, nezina, ka tos pakešlogus nevajag likt, kur nevajag? Parasti naudas ietaupījums gada garumā nav gan, kamēr kredīts. Un tās renovācijas kļūdas norāda tikai uz to, kā kāds tikai grib renovēt, nevis, lai būtu skaistākas mājas vai siltuma ietaupījums. Siltuma ietaupījums , gan jau ir, bet visas mājas jau tāpat nenorenovēs, siltuma cenas tāpat celsies. Un , kurš teica, ka nerenovētās mājās visi salst? Domāju, ka mājas tāpat var uzturēt kārtībā , atjaunot apkuri, nomainot veco, nevis uzreiz pa dārgo.

2016-10-12 22:49

.....,,,,,,,: Pēdejos 5-6gadus komentāros to vien raksta, renovācija slikta, vates deļ viss sapus, nav izdevīgi, paskatisimies pec dažiem gadiem utt. Kapēc neviens no šiem nolicējiem nerunā par to kas notiek ar ēkām, mājām kuram nekas netiek darīts? Nu pastastiet gudrie, kas notiek ar tam apdrupušajām, jumtu caurajam, durvju izkritušajam ekām, kas notiek ar viņu konstrukcijām, pamatiem, pārsegumiem utt. kas notiks ar šīm majām pēc 10-15gadiem? Kas notiek ar tam labajām hruščovkām kurām termo auditos var redzes ka siltums izdalas caur ķieģeļu šuvēm, kas notiks ar šīm šuvēm pēc 15 gadiem?
Grozaties ka gribat, bet jumts ir jamaina, parsegumi, pamati jaatjauno, šuves jalabo, logi jāliek, apkure jāmaina utt.,jo katrai lietai ir kalpošanas ilgums, un te ir pilnīgi pie vienas vietas vai jus to darat pa biskim katru gadu un ta visu laiku vai jus to darat visu un uzreiz, parejais ir tikai darba, projekta nianses, bet ticiet vai nē agri vai vēlu tas būs jadara, vai arī eka janojauc.

2016-10-13 07:31

Putiks: Siltiniet un dzivojiet termosã un peléjumà,tàs panełu bûdas in jànograuj kà austrumvacijà,bet banànu zemé tà nebûs.Péc 7gadiem noplèsîsiet vai jau nokritîs vate,aizdarîsiet dîbełu carumus un dzîvosiet tàlàk...tad jefiñi sapratîsiet,kas ir ventilàcija...

2016-10-13 07:42

Tenis: Visu cieñu Vates kociñam 100 procentîga tasnîba,Nabagu zemè cilvèkus apćakarè....

2016-10-13 08:53

Tas daudzpunktam...: Tiem, kuriem "nav" logu un durvju un jumta, domāju, ka tur arī tālāk nekā nebūs. Bet tie, kas spēj arī paši, nenoliedzu, ka var ņemt arī kredītu, bet vai kā uz nagiem jāskatās kādam. Bet pelē gan, tur , kur kāds ar galvu nav domājis. Ir visādi un nevajag pārspīlēt ne uz vienu pusi. Mums , piem., māju nevajadzētu siltināt, tik aiztaisīt šuves, apmest un nokrāsot. Man šķiet, ka daudzi cilvēki vispār nemāk domāt. Man nepatīk, ka paprasa kādu jautājumu, ir vispārīgas frāzes. Arī pateikt, ka , labāk paņemt kredītu un braukt ar jaunu mersedesu -ir īpaši stulbi, to, ko es dzirdēju no tās puses pārstāvjiem.

2016-10-18 11:13

Gurķītis: Ņemat aizdevumus ,līdz mūža galam esat parādnieki.Aplīmējiet tās mājas at putuplastu vai minerālvati .Līdz aizņēmuma nomaksas galam tie materiāli tik un tā nenokalpos.Labi būs ja izturēs kādus 5-7 gadus.Tad nemsiet atkal jaunus kredītus.Un cik gadu garantiju dod jums Firmas?2-5? Velāk darat ko gribat. Cik grašus piemetīs no Eirofondiem? Visvislabākajā gadījumā 30 eiro par 1 kv.m. Vienīgi varat ja gribat,palīdzēt ārzemju Bankām.Tām gan viss atmaksāsies.Jums tikai d---as plikākas paliks.

1/500

Liepajniekiem.lv neatbild par rakstiem pievienotajiem komentāriem. Aicinām ievērot pieklājību, toleranci un iztikt bez rupjībām.

Uzmanību!

Lai mazinātu iespēju portālā manipulēt ar komentētāju viedokli un noskaņojumu, komentāri, kuru autori diskusijās piedalās ar vairākiem vārdiem, tiek iezīmēti pelēkā krāsā. Tā kā šis process ir tehnisks, ir iespējamas situācijas, kurās iekrāsotie komentāri var nebūt no viena autora, vai arī neiezīmētos komentārus rakstījusi viena un tā pati persona.

Distances līgums

DISTANCES LĪGUMS PAR PAKALPOJUMA ABONEMENTA IEGĀDI INTERNETA VIDĒ 

VISPĀRĪGA INFORMĀCIJA 

Šis ir distances līgums par digitālā satura pakalpojuma liepajniekiem plus abonementa pirkumu interneta vidē, turpmāk tekstā – Līgums, kas tiek slēgts starp SIA ”Kurzemes Vārds” (reģistrācijas numurs: 42103002455, juridiskā adrese: Pasta iela 3, Liepāja, LV-3401; epasts: info@liepajniekiem.lv), turpmāk tekstā – KV, un personu, kas veic pirkumu, turpmāk tekstā PIRCĒJS, interneta vietnē liepajniekiem.lv, turpmāk tekstā – VIETNE, un abi līgumslēdzēji kopā – LĪDZĒJI.  PIRCĒJS, veicot pirkumu VIETNĒ šī Līguma ietvaros, izsaka piekrišanu tā noteikumiem, ir tiesīgs šos Līguma noteikumus izdrukāt un saglabāt.

 Šī Līguma ietvaros:

  1. a) PIRCĒJS ir fiziska vai juridiska persona, kura pērk VIETNES maksas satura pakalpojumu nolūkam, kas nav saistīts ar saimniecisko darbību, turpmāk tekstā – PIRCĒJS; 
  2. b) Liepajniekiem plus ir maksasdigitālā satura pakalpojums, tajā skaitā raksti, fotogrāfijas, kas tiek īpaši veidots, atlasīts un publicēts VIETNĒ ar norādi ”plus” , un kura abonementu PIRCĒJS  ir tiesīgs iegādāties, turpmāk tekstā – PAKALPOJUMS,
  3. PAKALPOJUMA TERMIŅŠ UN CENA

 PAKALPOJUMA abonements ir fiksēta termiņa – 4 (četru) nedēļu PAKALPOJUMA lietošanas atļauja par  cenu  – EUR 1.99 (viens euro un 99 centi). PAKALPOJUMA abonementa maksā ietverts pievienotās vērtības nodoklis (PVN) 21% apmērā. PAKALPOJUMA abonementa cenu KV var mainīt bez iepriekšēja brīdinājuma (izmaiņas neattiecas uz jau apmaksāto PAKALPOJUMA termiņu), par to PIRCĒJAM paziņojot ne vēlāk kā 30 dienas pirms jaunās cenas stāšanās spēkā . KV un PIRCĒJS  piekrīt, ka izmaiņas PAKALPOJUMA cenā tiek piemērotas jaunajam periodam, noslēdzoties iepriekš apmaksātajam PAKALPOJUMA abonementa termiņam. 

  1. PAKALPOJUMA IEGĀDE UN NORĒĶINI 

Šajā Līguma sadaļā tiek aprakstīta PAKALPOJUMA iegādes kārtība un samaksa par PAKALPOJUMA  abonementa iegādi. 

2.1. PAKALPOJUMU Pircējs var iegādāties tikai pēc reģistrēšanās VIETNĒ. Lai iegādātos PAKALPOJUMA abonementu, Pircējam jāizvēlas tā apmaksas veids, ievadot KV pieprasīto informāciju. Ar šī līguma akceptu PIRCĒJS apliecina, ka ir nepārprotami sapratis, ka PAKALPOJUMA  abonementa iegāde ir maksas pakalpojums, kā arī  ir iepazinies ar šī Līguma saturu. 

2.2. PAKALPOJUMA  abonementu PIRCĒJS  iegādājas, izmantojot norēķinu karti vai ar SMS (maksa tiks iekļauta PIRCĒJA mobilā sakaru pakalpojumu sniedzēja rēķinā), un tas tiek noformēts kā regulārs maksājums, tā termiņam automātiski pagarinoties uz nākamo fiksēto 4 (četru) nedēļu termiņu, un samaksu  par PAKALPOJUMA abonementu automātiski ieskaitot KV bankas kontā, līdz brīdim, kad PIRCĒJS izvēlēsies pārtraukt PAKALPOJUMA abonementa pirkšanu VIETNĒ, reģistrētajā profilā aktivizējot PĀRTRAUKT ABONĒŠANU.

  1. ATTEIKUMA TIESĪBAS 

Šī Līguma ietvaros KV sniedz pakalpojumu, kas atbilst digitālā satura priekšapmaksas pakalpojumam tiešsaitē (digitālā satura kā e-publikāciju piegāde, kas netiek piegādāta patstāvīgā datu nesējā), pieejams pēc pieprasījuma un tā piegāde tiek uzsākta ar PAKALPOJUMA  abonementa apmaksas brīdi, kurā automātiski PAKALPOJUMA abonements tiek aktivizēts. PIRCĒJS  piekrīt, ka ar PAKALPOJUMA  aktivizēšanas brīdi tiek uzsākta PAKALPOJUMA lietošana, līdz ar to PIRCĒJS atsakās no 14 dienu atteikuma tiesībām un samaksātās summas atmaksas, pamatojoties uz MK 20.05.2014. noteikumu Nr.255 ”Noteikumi par distances līgumu” 22.13.punkta noteikumiem.

  1. LĪDZĒJU ATBILDĪBA

LĪDZĒJS neatbild par otra LĪDZĒJA saistībām pret trešām pusēm, ja tādas veidojas saistībā ar šī līguma realizāciju. LĪDZĒJIi vienojas, ja kāds no tiem nepilda savus pienākumus saskaņā ar Līgumu Force majeure apstākļu dēļ, tas ir atbrīvojams no atbildības par Līguma neizpildi vispār vai Līguma pienācīgu neizpildi. Ar Force majeure tiek saprasti jebkādi no LĪDZĒJA gribas neatkarīgi apstākļi (ja LĪDZĒJS  ir rīkojies saprātīgi un godīgi), kuru rezultātā nav bijis iespējams izpildīt pienācīgi vai izpildīt vispār saistības un ja šos apstākļus nebija iespējams paredzēt ne vien attiecīgajam LĪDZĒJAM, bet jebkurai citai personai, kas darbojas vai darbotos attiecīgā LĪDZĒJA nozarē, kā arī, ja šos apstākļus nebija iespējams novērst ar saprātīgiem un godīgiem paņēmieniem.

  1. KONFIDENCIALITĀTE 

Visa informācija, kas nav publiski pieejama un ko kāds no LĪDZĒJIEM sniedz viens otram Līguma izpildes laikā vai tā atklājas pildot darba pienākumus, tajā skaitā informācija par finanšu stāvokli, izmantotām tehnoloģijām un datorprogrammām, PAKALPOJUMA un VIETNES attīstības plāniem, tiek atzīta un uzskatīta par konfidenciālu. 

Par konfidenciālu netiek uzskatīta šāda informācija, ja pirms tās iegūšanas, tāda jau bija otra LĪDZĒJA rīcībā, vai tā bija publiski vispārzināma, un, ja šādas informācijas  saņemšanas brīdī, uz to nebija attiecināts konfidencialitātes nosacījums; 

  1. AUTORTIESĪBAS

 Šī Līguma ietvaros KV piešķir PIRCĒJAM  vispārējo licenci PAKALPOJUMAM. PIRCĒJAM aizliegts izmantot PAKALPOJUMA laikā pieejamo digitālo saturu darbībām, kuras neparedz šis līgums, t.sk., kopēt, pavairot, publicēt vai kā savādāk to izmantot  bez KV rakstveida piekrišanas un pretēji Autortiesību likuma tiesību normu prasībām. KV garantē, ka ar visām digitālā satura platformas liepajniekiem plus veidošanā iesaistītām personām ir noslēgts līgums, saskaņā ar kuru autortiesības uz PAKALPOJUMĀ pieejamo digitālo saturu un tā platformas risinājumiem pieder KV un tam nav zināma neviena trešā persona, kura varētu šīs KV tiesības apstrīdēt, kā arī likt šķēršļus PAKALPOJUMA izmantošanai un/vai izplatīšanai.

  1. DATU APSTRĀDE

 LĪDZĒJI piekrīt, ka katrs LĪDZĒJS kā datu apstrādes pārzinis un personas datu operators šā Līguma darbības laikā manuāli un/vai elektroniski apstrādā (ieskaitot datu vākšanu, reģistrēšanu, ievadīšanu, glabāšanu, pārveidošanu, izmantošanu, nodošanu, pārraidīšanu, bloķēšanu vai dzēšanu) no otra LĪDZĒJA saņemtus datus, tikai ciktāl tas ir nepieciešams un izriet no noslēgtā Līguma. Datu apstrādes mērķis un nolūks: līguma slēgšana, rēķinu sagatavošana un nosūtīšana, maksājumu pārvaldīšana, savstarpējā saziņa un sadarbības nodrošināšana, efektīvu KV pārvaldības procesu nodrošināšana, biznesa plānošana un analīze, pretenziju un/vai pieteikumu izskatīšana un apstrāde, jaunumu izsūtīšana ciktāl tas ir nepieciešams un izriet no noslēgtā Līguma. KV ievēro PIRCĒJA norādījumus, lieto nepieciešamos tehniskos līdzekļus un veic organizatoriskos pasākumus, lai aizsargātu fizisko personu datus un novērstu to nelikumīgu apstrādi. Personas dati tiks glabāti elektroniskā formā visā Līguma darbības laikā, kā arī piemērojamajos normatīvajos aktos noteiktajā noilguma termiņā, kura ietvaros var tikt iesniegtas sūdzības, celtas prasības un ierosināti līdzīgi procesi. LĪDZĒJS var nodot otra LĪDZĒJA personas datus piesaistītajiem apstrādātājiem, kuri šī līguma ietvaros sniedz grāmatvedības, juridiskos, IT vai cita līdzīga veida pakalpojumus. Noslēdzot Līgumu, PIRCĒJS piekrīt datu apstrādei, atjaunošanai un uzglabāšanai, identifikācijai, informācijas nosūtīšanai par PAKALPOJUMA izmaiņām un piedāvājumiem utml. PIRCĒJS, kurš šī Līguma ietvaros ir patērētājs, ir tiesīgs pieprasīt KV bez maksas izsniegt tā rīcībā esošo informāciju par PIRCĒJA personas datiem, ir tiesīgs pieprasīt to labošanu vai dzēšanu, kā arī nepieciešamības gadījumā ir tiesīgs atsaukt savu iepriekš izsniegto piekrišanu personas datu apstrādei. Šajā sadaļā noteiktie pienākumi ir spēkā neierobežotu laiku un paliek spēkā arī tad, ja kāds no LĪDZĒJIEM vienpusēji atkāpjas no Līguma, vai ja Līgums izbeidzas citādi.

  1. CITI NOTEIKUMI

 Šis Līgums stājās spēkā, PIRCĒJAM veicot PAKALPOJUMA abonementa pirkumu VIETNĒ, piekrītot tā noteikumiem un samaksājot abonementa maksu. Līgums tiek noslēgts uz nenoteiktu laiku un ir spēkā līdz uzņemto saistību izpildei. Tāpat PIRCĒJS ir tiesīgs atteikties no PAKALPOJUMA abonementa, veicot atbilstošas izmaiņas VIETNĒ. Atteikums šajā gadījumā attiecas uz turpmāko abonēšanas periodu, par kuru PIRCĒJS nav veicis samaksu un/vai neplāno to darīt. Jebkuru strīdu starp LĪDZĒJIEM, kas izriet no šī Līguma, LĪDZĒJI apņemas risināt pārrunu ceļā. Ja nav izdevies atrisināt strīdu bez tiesas starpniecības, strīds tiek izskatīts Latvijas Republikas tiesā.

Seko mums

Autorizēties

Reģistrēties

Klikšķini šeit, lai izvēlētos attēlu vai arī velc attēla failus un novieto tos šeit.

Spied šeit, lai izvēlētos attēlu.

Attēlam jābūt JPG formātā, max 10MB.

Reģistrēties

Lai pabeigtu reģistrēšanos, doties uz savu e-pastu un apstiprini savu e-pasta adresi!

Aizmirsu paroli

PALĪDZĒT IR VIEGLI!

Atslēdz reklāmu bloķētāju

Portāls liepajniekiem.lv jums piedāvā svarīgāko informāciju bez maksas. Taču žurnālistu darbam nepieciešami līdzekļi, ko spēj nodrošināt reklāma. Priecāsimies, ja atslēgsi savu reklāmu bloķēšanas programmu.

Kā atslēgt reklāmu bloķētāju

Pārlūka labajā pusē blakus adreses laukam ir bloķētāja ikoniņa.

Tā var būt kāda no šīm:

Uzklikšķini uz tās un atkarībā no bloķētāja veida spied uz:
- "Don`t run on pages on this site"
vai
- "Enabled on this site"
vai
spied uz