Piektdiena, 26. aprīlis Rūsiņš, Sandris, Alīna
Abonēt

Lasi vairāk ar
liepajniekiem.lv abonementu

Pretrunīgie dzīvokļa pabalsta noteikumi stājušies spēkā

Pretrunīgie dzīvokļa pabalsta noteikumi stājušies spēkā
17.09.2008 07:02

Atslēgvārdi

Jaunie Liepājas pašvaldības izdotie noteikumi par dzīvokļa pabalstu stājušies spēkā 5.septembrī, un tajos ietverts arī strīdīgais punkts 3.10.8., kurā noteikts, ka dzīvokļa pabalstu var nepiešķirt cilvēkiem, kuri nav devuši piekrišanu balsojumā par dzīvojamās mājas energoefektivitātes paaugstināšanu, informēja Liepājas domes Sabiedrisko attiecību un mārketinga daļas speciāliste Gunta Jākabsone.

Šādā redakcijā noteikumus atzinusi Reģionālās attīstības un pašvaldību lietu ministrija. Turpretī, kā iepriekš “Kurzemes Vārds” jau rakstīja, Tiesībsarga biroja viedoklis ir pretējs.

“Šāds dzīvokļa pabalsta nepiešķiršanas iemesls ir pretrunā  ar “Sociālo pakalpojumu un sociālās palīdzības likuma” 5.pantā nostiprināto sociālās palīdzības sniegšanas pamatprincipu – sociālo palīdzību personai sniedz, pamatojoties uz viņas materiālo resursu novērtējumu. Balsojums par dzīvojamās mājas energoefektivitātes paaugstināšanu nav saistīts ar personas materiālo stāvokli, turklāt jāņem vērā, ka jautājuma neatbalstīšanai var būt dažādi iemesli, piemēram, uzņēmuma, kas veiks darbus, sliktā reputācija,” augustā laikrakstam atbildēja Tiesībsarga biroja Cilvēktiesību departamenta Sociālo un ekonomisko tiesību daļas vadītāja Sanita Ščucka.

Vai, izvērtējot noteikumus, ministrijā šo pretrunu nesaskatīja? “Nē, ministrija nepalaida garām šo punktu nepamanītu. Taču ministrija te nesaskata cilvēktiesību pārkāpuma jautājumu, bet gan uzskata to par lietderīgu, lai veicinātu māju energoefektivitātes pasākumus,” “Kurzemes Vārdam” atbildēja RAPLM sabiedrisko attiecību pārstāve Ilze Dišlere, paužot ar Liepājas domes vadītājiem vienādu viedokli. Ministrijas pārstāvji šo jautājumu esot pārrunājuši ar pašvaldības pārstāvjiem un akceptējuši noteikumus tādus, par kādiem lēmusi Liepājas dome.

“Normas (punkta 3.10.8. – N.D.) pieņemšanas gadījumā iedzīvotājiem ir tiesības vērsties ar iesniegumu RAPLM, kas izvērtē pašvaldības saistošo noteikumu atbilstību augstāka spēka normatīvajiem aktiem un neatbilstības gadījumā var apturēt to darbību, vai arī Tiesībsarga birojā,” teikts Tiesībsarga biroja komentārā “Kurzemes Vārdam”. Piektdien telefonsarunā biroja pārstāve sacīja: ja tiešām būs reāls gadījums, kurā šī strīdīgā punkta dēļ tiks aizskartas cilvēka tiesības, tad iedzīvotāji var vērsties ar sūdzību gan ministrijā, gan Tiesībsarga birojā. Arī I.Dišlere sacīja: “Ja būs cilvēku protesti, sūdzības, tad noteikumus izskatīsim vēlreiz.” 

Nora Driķe,
“Kurzemes Vārds”

Šobrīd aktuāli

Autorizēties

Reģistrēties

Klikšķini šeit, lai izvēlētos attēlu vai arī velc attēla failus un novieto tos šeit.

Spied šeit, lai izvēlētos attēlu.

Attēlam jābūt JPG formātā, max 10MB.

Reģistrēties

Lai pabeigtu reģistrēšanos, doties uz savu e-pastu un apstiprini savu e-pasta adresi!

Aizmirsu paroli

PALĪDZĒT IR VIEGLI!

Atslēdz reklāmu bloķētāju

Portāls liepajniekiem.lv jums piedāvā svarīgāko informāciju bez maksas. Taču žurnālistu darbam nepieciešami līdzekļi, ko spēj nodrošināt reklāma. Priecāsimies, ja atslēgsi savu reklāmu bloķēšanas programmu.

Kā atslēgt reklāmu bloķētāju

Pārlūka labajā pusē blakus adreses laukam ir bloķētāja ikoniņa.

Tā var būt kāda no šīm:

Uzklikšķini uz tās un atkarībā no bloķētāja veida spied uz:
- "Don`t run on pages on this site"
vai
- "Enabled on this site"
vai
spied uz