Piektdiena, 18. jūnijs Madis, Alberts
Abonēt

Lasi vairāk ar
liepajniekiem.lv abonementu

Uzticamas un aktuālas ziņas šajā laikā ir ļoti svarīgas!

Piesakies paziņojumiem un esi informēts par būtiskākajiem notikumiem Liepājā!

Pieteikties

Priekšlikumi uzņēmējdarbības vides uzlabošanā

Priekšlikumi uzņēmējdarbības vides uzlabošanā
18.05.2009 07:07

Portāls liepajniekiem.lv sadarbībā ar lasītājiem turpina jautājumu/atbilžu ciklu Liepājas domes deputātu kandidātiem.

Atgādinām, ka šādā veidā vēlamies noskaidrot partiju viedokļus par dažādiem jautājumiem un procesiem, kas nozīmīgi pilsētai. Mūsu mērķis ir informēt lasītājus par partiju nostāju, lai palīdzētu izlemt, par ko 6.jūnijā atdot savu balsi.

Gribam uzsvērt, ka nosūtītie jautājumi visām partijām ir vienādi. 

Lūk, partiju sniegtās atbildes uz 2.jautājumu:
Ko jūs darītu uzņēmējdarbības vides uzlabošanā?

Osipova partija
1. Uzdosim domes Attīstības pārvaldei strādāt ne tikai pie Eiropas Struktūrfondu piesaistes, bet arī pie tiešo kontaktu dibināšanas ar ārzemju komersantiem (t. sk. Krievijas un Baltkrievijas), panākot jaunu uzņēmumu ienākšanu. Atbilstoši padarītam, izveidosim prēmēšanas sistēmu domes Attīstības pārvaldes un Liepājas SEZ speciālistiem.
2. Piedāvāsim jauniem uzņēmumiem, kas nodrošina darbavietu skaitu palielināšanos, infrastruktūras izveidi par pašvaldības līdzekļiem (pašlaik tāds atbalsts tiek sniegts tikai atsevišķiem uzņēmējiem).
3. Padarīsim pieejamu uzņēmējiem informāciju par brīvām teritorijām un telpām Liepājas pašvaldības teritorijā. 

Pilsoniskā savienība/Kristīgi demokrātiskā savienība
1. Uz laiku jāsamazina telpu, zemes un cita veida nomas maksas uzņēmējiem, kuriem tas ir svarīgi. Arī nodokļu slogs un/vai jāatliek to maksājumi.
2. Pašvaldība nedrīkst pieļaut vēl kāda uzņēmuma likvidāciju!
3. Pašvaldībai jānosaka griesti, līdz kurai savā pilsētā drīkst atļaut samazināt algas, jo tās samazinot zūd kopējais pilsētas apgrozījums, no kura cietēji esam mēs, liepājnieki. Ja ne savādāk, tad ar piemaksām uzņēmējiem šis algu mazinājums ir jākompensē.
4. Sākoties sezonai, vairāk jāattīsta tūrisma tēma, lai iesaistītu bez darba palikušos liepājniekus. 

LPP/LC
Jārada jaunas darbavietas, bet, lai tas būtu iespējams, jāpiesaista investori un investīcijas. Tāpēc, lai labāk izprastu šķēršļus, kas kavē investīciju ienākšanu Liepājā, jānostāda sevi investora vietā.
1. Jāmaina administratīvā, birokrātiskā aparāta attieksme pret uzņēmēju.
2. Kardināli jāuzlabo un jāmaina Būvvaldes subjektīvā attieksme pret investīcijām pilsētā.
3. Jāveido cieša sadarbība starp izglītības iestādēm un uzņēmējiem, lai tiktu sagatavoti nepieciešami speciālisti.
4. Jāorganizē biežākas tikšanās, apaļā galda diskusijas domes pārstāvjiem ar uzņēmējiem, lai labāk saprastu viens otra grūtības un varētu rast risinājumus.

Jaunais laiks
1. Partija veicinās, lai Liepājas uzņēmējs sadarbībā ar Zinātnes inovācijas centru un jaunizveidoto uzņēmēju inkubatoru varētu veikt kopīgu darbu un uzņēmējiem būtu “zaļā gaisma” savu ideju realizēšanā.
2. Partija atbalsta alternatīvo enerģijas veidu ieguvi, izmantojot vietējos resursus, kas rada daudz darba vietu pilsētā un pieguļošajos Liepājas rajona novados. Blakus produktu ieguve un to eksports.
3. Partija piedāvā īstenot Liepājas pilsētas un Liepājas rajona novadu sadarbības projektu “Pilsētnieks palīgs laukos – abpusēja izdevība”.

PCTVL
1. Ieviesīsim nodokļu brīvdienas uzņēmumiem, radošiem jaunas darbavietas.
2. Atjaunosim tranzīta dzelzceļa līniju Liepāja – Priekule – Lietuva – Baltkrievija – Krievija – Kazahstāna. Tas dos iespēju strādāt ostai un attīstīt jaunu biznesu – tūkstošiem jauno darba vietu. 
3. Izveidosim labvēlīgu investīciju klimatu pilsētā.

TB/LNNK
1. Maksimāli ātrākā laikā pabeigt teritorijas plānojumu un detālplānu izstrādi, lai uzņēmēji operatīvi varētu plānot savu biznesu Liepājā.
2. Pašvaldības iepirkumu konkursos priekšroku dot tiem sociāli atbildīgiem uzņēmējiem, kuri visvairāk samaksājuši nodokļus, it īpaši ienākuma nodokli uz vienu strādājošo.
3. Stingri iestāsimies, lai pašvaldības atbalsts uzņēmējiem nebūtu pēc to partejiskās piederības un tādā veidā ieviestu godīgu konkurenci.

Sabiedrība citai politikai
Galvenais uzdevums ir radīt jaunas iespējas uzņēmējiem un investoriem veidot pilsētā aktīvu, visiem saprotamu uzņēmējdarbības vidi. Noteiksim pilsētas uzņēmējdarbības attīstības virzienus, kurus atbalsta pašvaldība – osta, metalurģija, tekstilrūpniecība. Šo pasākumu mērķis ir nodrošināt cilvēkiem materiāli stabilu dzīvi. Veidosim aktīvu, daudzpusīgu menedžmentu līdzekļu piesaistīšanai, lai uzņēmējdarbības atbalsts nenotiktu rakstāmgalda līmenī.

LSDSP/Apvienība “Liepājas attīstībai”
1.Domei kopīgi ar SEZ nepieciešams aktīvi palīdzēt uzņēmējiem sameklēt jaunus sadarbības partnerus.
2.Pēc iespējas vairāk piesaistīt ES fondu, lai veiktu siltināšanas programmu un citas. Tas dotu iespēju daudziem uzņēmējiem attīstīties.
3.Palīdzēt grūtībās nonākušiem uzņēmējiem.

Liepājas partija
1. Būtiski ir turpināt ostas infrastruktūras attīstību, kas paaugstinās ostas kapacitāti, konkurētspēju, ļaus attīstīties esošajiem uzņēmumiem, kā arī piesaistīt jaunus investorus un radīt jaunas darbavietas.
2. Svarīgi palīdzēt ar kredīta piesaistīšanu “Liepājas metalurga” modernizācijai un attīstībai.
3. Jau uzsāktas aktivitātes Liepājai ļoti būtiskās tekstila nozares attīstībai.
4. 2009.gadā plānots uzsākt infrastruktūras sakārtošanu Pulvera ielā un Karostā ar mērķi radīt piemērotu vidi ārvalstu investoru uzņēmumu izveidei un darbavietu radīšanai.
5. Tiks veicināta biznesa inkubatora darbība.

Saskaņas centrs
Jāveido piemēroti noteikumi biznesam, kas ir orientētie, pirmkārt, uz ražošanu. To iespējams īstenot ar industriālo zonu veidošanu, kas paredz nodokļa atvieglojumu piešķiršanu jaunai ražošanai. Jāņem savā uzraudzībā esošie ražošanas uzņēmumi, lai valdībai būtu saprotami, kā var palīdzēt esošā biznesa attīstībai. Valstij jākļūst par biznesa partneri, nevis par konkurenti, jāpieņem pārdomāti un ekonomiski (nevis politiski!) lēmumi. Dažādiem valsts un pašvaldību nodokļiem, kā arī muitas nodevām jālīdzinās kaimiņu Baltijas valstīm. Viens no neatliekamākajiem darbiem noteikti ir palīdzība uzņēmumiem ar apgrozījuma līdzekļiem.

Tautas partija
1. Saīsināt lēmumu pieņemšanas procedūru uzņēmējiem svarīgajās jomās.
2. Panākt iepirkumu procedūras caurspīdīgumu, sabiedrības līdzdalību.
3. Piedāvāt uzņēmējiem jau gatavu infrastruktūru uzņēmējdarbības veikšanai.
4. Elastīga nodokļu politika investīciju atbalstam.

Šobrīd aktuāli

Autorizēties

Reģistrēties

Klikšķini šeit, lai izvēlētos attēlu vai arī velc attēla failus un novieto tos šeit.

Spied šeit, lai izvēlētos attēlu.

Attēlam jābūt JPG formātā, max 10MB.

Reģistrēties

Lai pabeigtu reģistrēšanos, doties uz savu e-pastu un apstiprini savu e-pasta adresi!

Aizmirsu paroli

PALĪDZĒT IR VIEGLI!

Atslēdz reklāmu bloķētāju

Portāls liepajniekiem.lv jums piedāvā svarīgāko informāciju bez maksas. Taču žurnālistu darbam nepieciešami līdzekļi, ko spēj nodrošināt reklāma. Priecāsimies, ja atslēgsi savu reklāmu bloķēšanas programmu.

Kā atslēgt reklāmu bloķētāju

Pārlūka labajā pusē blakus adreses laukam ir bloķētāja ikoniņa.

Tā var būt kāda no šīm:

Uzklikšķini uz tās un atkarībā no bloķētāja veida spied uz:
- "Don`t run on pages on this site"
vai
- "Enabled on this site"
vai
spied uz