Piektdiena, 25. septembris Rauls, Rodrigo
Abonēt

Lasi vairāk ar
liepajniekiem.lv abonementu

Privātās klīnikas vēl domās, vai sniegt pakalpojumus bērniem

Privātās klīnikas vēl domās, vai sniegt pakalpojumus bērniem
17.02.2018 07:15

liepajniekiem.lv

Piektdien, 16.februārī, Liepājas pilsētas domes Lielajā zālē pulcējās zobārsti un viņu palīgi ne vien no Liepājas, bet visas Kurzemes – te notika Liepājas pilsētas pašvaldības administrācijas sadarbībā ar Slimību profilakses un kontroles centru rīkotais Liepājas un visas Kurzemes zobārstu, kā arī zobu higiēnistu un zobārstniecības māsu seminārs.

Seminārs, kura mērķis bija iepazīties ar aktuālo informāciju zobārstniecībā un pārrunāt aktuālos jautājumus, pulcināja ap pussimtu dalībnieku, pārliecinājās portāls.

Seminārā piedalījās Veselības inspekcijas Kurzemes nodaļas vadītāja Dace Roze, NVD Kurzemes nodaļas vadītāja Dzintra Eglīte, LZA valdes locekle Elita Vinogradova un Veselības Ministrijas galvenais speciālists zobārstniecībā Andis Paeglītis.

Semināra darba kārtībā bija vairākas tēmas. Vispirms dalībnieki tika iepazīstināti ar aktuālajiem jautājumiem 2018.gadā zobārstniecības prakšu darbā saistībā ar jaunajiem MK noteikumiem medicīnas ierīču drošībā, kā arī izmaiņām valsts pasūtījumā zobārstniecības aprūpes tarifos un nepieciešamību slēgt līgumus ar Nacionālo veselības dienestu (NVD).

Savukārt semināra noslēgumā tika diskutēts par situāciju zobārstniecības pakalpojumu sniegšanā Kurzemē un speciālistu pieprasījumu Kurzemē un Liepājā. Kā norādīja Veselības Ministrijas galvenais speciālists zobārstniecībā Andis Paeglītis, aktuāls ir jautājums par situāciju Liepājā: ”Mērķis ir panākt, lai privātās klīnikas slēgtu līgumus par pakalpojumu sniegšanu bērniem.”

Kādas privātās klīnikas pārstāvis norādīja, ka viņa pārstāvētā klīnika jau sniedz pakalpojumus bērniem. Savukārt kādas citas atzina, ka vēl nav gatavs uzņemties birokrātisko slogu, ko šis solis prasa.

Kā portāls noskaidroja pēc semināra, privāto zobārstniecības klīniku pārstāvji vēl svērs un rēķinās, vai un cik izdevīgi viņiem būtu slēgt līgumus par pakalpojumu sniegšanu bērniem pēc valsts finansējuma palielināšanas, kas šogad būs par aptuveni 30% lielāks.

NVD gaidīs privāto klīniku lēmumu, kas tiks pieņemts pēc jauno tarifu un ar tiem saistītās dokumentācijas izpētes. Lēmumu NVD cer saņemt mēneša laikā.

Liepājas pilsētas pašvaldības Vides, veselības un sabiedriskās līdzdalības daļas vadītāja Elīna Tolmačova pauda cerību, ka vismaz kāda no privātajām zobārstniecības klīnikām pieņems pozitīvu lēmumu.

Tāpat tika skarts jautājums par speciālistu piesaisti zobārstniecības poliklīnikai K.Zāles laukumā.

Liepājas zobārstniecības klīnikas speciālisti, kaut vēlas, lai viņu vārdi netiktu minēti, atzīst, ka par situāciju Liepājā ir vienlaikus saskumuši un nikni.

”Kas strādā, nav. Saka, ka nu sākuši meklēt speciālistus, bet tas bija jādara jau pirms vairākiem gadiem! Zināja taču, ka vairākiem speciālistiem tuvojas pensijas laiks.”

E.Tolmačova apstiprina: ”Zobārsti uzskata, ka pilsētas pašvaldībai jārisina šī problēma.” Viņa norāda: ”Taču pašvaldība to jau dara. Ir trīs jauno speciālistu piesaistes programmas. Taču diemžēl jaunie speciālisti nevēlas izmantot piedāvātās iespējas. Pagaidām ir tikai viena studente, kura saņem stipendiju un nākotnē strādās Liepājā.”

Taču viņa uzsver, ka pašvaldība sadarbībā ar Zobārstniecības poliklīnikas vadību turpinās speciālistu meklēšanu.

Portāls jau pērnā gada rudenī informēja, ka bērnu kabinets Liepājas Zobārstniecības poliklīnikā K. Zāles laukumā, 2018.gadā, visticamāk, beigs pastāvēt. Zobārstniecības poliklīnikas vadītāja Natālija Kadeģe jau toreiz atzina: ”Bērnu kabinets ārstu trūkuma dēļ, visticamāk, vairs nepastāvēs. Patlaban bērnu kabinetā strādā trīs ārstes, no kurām viena ilgstoši nestrādā veselības problēmu dēļ. Bet pārējās divas pavasarī dosies pensijā. Tāpēc, pēc šo abu dakteru aiziešanas pensijā, Zobārstniecības poliklīnika mainīs pierakstu kārtību bērniem. Tas nozīmē, ka nākamajā gadā gan pieaugušajiem, gan bērniem būs vienota pierakstu rinda pie jebkura no Zobārstniecības poliklīnikas speciālistiem. Būs nodalīts tikai laiks, kad tiks pieņemti bērni, kad pieaugušie.” 

Uz jautājumu kāpēc veidojas tik garas rindas N.Kadeģe atbildēja: ”Nav noslēpums, ka Nacionālā Veselības dienesta noteiktais tarifs par manipulācijām, salīdzinājumā ar zobārstniecības pakalpojumu maksas cenrādi, ir divas līdz trīs reizes mazāks. Līdz ar to Liepājā sarucis to klīniku un ārstu skaits, kas slēdz līgumus ar Nacionālo Veselības dienestu.”  

Jau 2017.gada oktobrī portāls rakstīja, ka Liepājā bez Liepājas Zobārstniecības poliklīnikas vēl ir tikai divas klīnikas, kuras noslēgušas līgumus ar Nacionālo Veselības dienestu par pakalpojumu sniegšanu bērniem. Zobārstniecības pakalpojumi bērniem Liepājā tiek sniegti klīnikā ”Bušmanis IK”, kas atrodas Pīlādžu ielā 34, kā arī klīnikā ”Algoritms” Sakņu ielā 14. Jāpiebilst, ka zobu higiēnista pakalpojumus bērniem sniedz arī Anita Burkevica, kura pieņem gan Liepājā, Ganību ielā, gan Grobiņā.

Foto galerija

18 komentāri

2018-02-17 10:56

vide: Labdien, tikai , kad zvana uz šim, rakstā minētajām, zobārstniecībām , atbilde : Jaunus klientus (bērnus) nepierakstām. Kāpēc, tad reklamē ?

2018-02-17 11:09

AT: Nu sūdu bedre mums tā Liepāja.kā visa Latvānija

2018-02-17 11:47

Zobgals: Vairākas reizes esmu zvanījusi uz “Algoritms” Sakņu ielā 14, lai pierakstītu bērnu, bet saka, ka valsts finansējums šogad bērniem nav pieškirts. Un par speciālistu trūkumu bērniem - ja par bērnu maksā naudu speciālistu uzreiz atrodas.

2018-02-17 12:03

vispār jau: Sakņu ielā Algoritms bērnus nepieņem, Pīlādžu ielā Bušmanis prasa naudu par zobu labošanu bērniem!

2018-02-17 12:45

Visām rokas sakrustotas: Bildēs labi redzama ārstu nostāja viņu ķermeņa valodā - neesam gatavi un nevēlamies uzklausīt, lieciet mums mieru.

2018-02-17 15:25

Mamočka 2: Lūdzu pasakiet, kas bildē tā tāda dūšīga, otrajā rindā, vēlos iepazīties?

2018-02-17 15:52

Putins: Zobārsti ir mani slepenie aģenti ,zobi nebūs nebūs latvāņu armija ,atnākšu un ar vecā parķankām tos pāris natoviešus apklapēšu.

2018-02-17 17:48

Smieklīgi: Tik grūti aizvest un samaksāt par bērna veselību? Smiekli jau nāk

2018-02-17 19:19

To Smieklīgi: Nav jau kur vest.. apzvanīju laikam visus ārstus...vai nu neņēm bērnus visār vai jaunus klientus.... sakņu ielā teica ja līdz 7 gadjem nepieņiem...
Murgs

2018-02-18 00:04

nesmieklīgi: Nav grūti aizvest , galvenā problema nauda - kāpēc jābazūnē ka bērniem viss pa freiju , bet dabā spēj tik maksāt.

2018-02-18 05:08

propper: Smieklīgi TU laikam esi no seska bandas ,kuri var ar naudu svaidīties!

2018-02-18 08:52

...,...: Aizvedu savu 14 gadīgo pie zobārsta... Vienu zobu sablombēja = 50 euro !!!!!! Prieks kur tu rodies ! Un tad vēl atļaujās jautāt vai čeks esot vajadzīgs...
Tie 'zobu tehniķi' laiž jau kā mūsu monopolisti gāzē,elektrībā : bērnus nepieņemam un iepūt man ! Valstij nav nekādas teikšanas ! Valsts finansē jaunos speciālistus un paraksta līgumu uz 10 gadiem praktizēt Latvijā, un VISS ! Gribi,brauc uz aizrobežu,bet tad mācies par savu naudu !!!!!

2018-02-18 10:52

Miša: A jūs domājat ka Rīgā savādāk? Uz valsts naudu pēc pieraksta tik pēc gada var tikt, bet par savu naudu kaut tulīt.

2018-02-18 12:32

Lipuce: Liepājā pat pa naudu problemātiski tikt.

2018-02-18 16:55

z: Tur visas nav nekādas zobudakteres. Un rokas sakrusto, ja ir auksti vai tā ērtāk-beidziet to ezotēriku un lēto psiholoģiju propagandēt.

2018-02-18 19:12

kāpēc ne: Kāpēc uz semināru aicina palīdzes, māsas?Ko viņām tur darīt? Lai vairāk izskatītos? Tad arī apkopējas varēja pieaicināt?

2018-02-18 20:37

Es no psrs: Privātklīnikas jālikvidē un medicīnas pakalpojumiem jābūt valsts pakļautībā .

2018-02-19 12:17

Kuku: Atļaušos izteikt kritiku un pajautāt kurus jūs Liepājā saucat par ārstiem?JA ATKLĀTI ES NEVIENU.Cik esmu griezusies pēc palīdzības un maksājusi tad secinājums visur viens naudu dodiet bet darbu un kvalitāti neprasiet .Kārtīgs ārsts prot ārstēt slimību bet nevis nomākt uz laiku simtomus ,cēloņus viņi nemaz nemāk noteikt jo tie ir tikai pieņēmumi kuriem seko eksperiments(uz cilvēka)....

1/500

Liepajniekiem.lv neatbild par rakstiem pievienotajiem komentāriem. Aicinām ievērot pieklājību, toleranci un iztikt bez rupjībām.

Uzmanību!

Lai mazinātu iespēju portālā manipulēt ar komentētāju viedokli un noskaņojumu, komentāri, kuru autori diskusijās piedalās ar vairākiem vārdiem, tiek iezīmēti pelēkā krāsā. Tā kā šis process ir tehnisks, ir iespējamas situācijas, kurās iekrāsotie komentāri var nebūt no viena autora, vai arī neiezīmētos komentārus rakstījusi viena un tā pati persona.

Šobrīd aktuāli

Distances līgums

DISTANCES LĪGUMS PAR PAKALPOJUMA ABONEMENTA IEGĀDI INTERNETA VIDĒ 

VISPĀRĪGA INFORMĀCIJA 

Šis ir distances līgums par digitālā satura pakalpojuma liepajniekiem plus abonementa pirkumu interneta vidē, turpmāk tekstā – Līgums, kas tiek slēgts starp SIA ”Kurzemes Vārds” (reģistrācijas numurs: 42103002455, juridiskā adrese: Pasta iela 3, Liepāja, LV-3401; epasts: info@liepajniekiem.lv), turpmāk tekstā – KV, un personu, kas veic pirkumu, turpmāk tekstā PIRCĒJS, interneta vietnē liepajniekiem.lv, turpmāk tekstā – VIETNE, un abi līgumslēdzēji kopā – LĪDZĒJI.  PIRCĒJS, veicot pirkumu VIETNĒ šī Līguma ietvaros, izsaka piekrišanu tā noteikumiem, ir tiesīgs šos Līguma noteikumus izdrukāt un saglabāt.

 Šī Līguma ietvaros:

  1. a) PIRCĒJS ir fiziska vai juridiska persona, kura pērk VIETNES maksas satura pakalpojumu nolūkam, kas nav saistīts ar saimniecisko darbību, turpmāk tekstā – PIRCĒJS; 
  2. b) Liepajniekiem plus ir maksasdigitālā satura pakalpojums, tajā skaitā raksti, fotogrāfijas, kas tiek īpaši veidots, atlasīts un publicēts VIETNĒ ar norādi ”plus” , un kura abonementu PIRCĒJS  ir tiesīgs iegādāties, turpmāk tekstā – PAKALPOJUMS,
  3. PAKALPOJUMA TERMIŅŠ UN CENA

 PAKALPOJUMA abonements ir fiksēta termiņa – 4 (četru) nedēļu PAKALPOJUMA lietošanas atļauja par  cenu  – EUR 1.99 (viens euro un 99 centi). PAKALPOJUMA abonementa maksā ietverts pievienotās vērtības nodoklis (PVN) 21% apmērā. PAKALPOJUMA abonementa cenu KV var mainīt bez iepriekšēja brīdinājuma (izmaiņas neattiecas uz jau apmaksāto PAKALPOJUMA termiņu), par to PIRCĒJAM paziņojot ne vēlāk kā 30 dienas pirms jaunās cenas stāšanās spēkā . KV un PIRCĒJS  piekrīt, ka izmaiņas PAKALPOJUMA cenā tiek piemērotas jaunajam periodam, noslēdzoties iepriekš apmaksātajam PAKALPOJUMA abonementa termiņam. 

  1. PAKALPOJUMA IEGĀDE UN NORĒĶINI 

Šajā Līguma sadaļā tiek aprakstīta PAKALPOJUMA iegādes kārtība un samaksa par PAKALPOJUMA  abonementa iegādi. 

2.1. PAKALPOJUMU Pircējs var iegādāties tikai pēc reģistrēšanās VIETNĒ. Lai iegādātos PAKALPOJUMA abonementu, Pircējam jāizvēlas tā apmaksas veids, ievadot KV pieprasīto informāciju. Ar šī līguma akceptu PIRCĒJS apliecina, ka ir nepārprotami sapratis, ka PAKALPOJUMA  abonementa iegāde ir maksas pakalpojums, kā arī  ir iepazinies ar šī Līguma saturu. 

2.2. PAKALPOJUMA  abonementu PIRCĒJS  iegādājas, izmantojot norēķinu karti vai ar SMS (maksa tiks iekļauta PIRCĒJA mobilā sakaru pakalpojumu sniedzēja rēķinā), un tas tiek noformēts kā regulārs maksājums, tā termiņam automātiski pagarinoties uz nākamo fiksēto 4 (četru) nedēļu termiņu, un samaksu  par PAKALPOJUMA abonementu automātiski ieskaitot KV bankas kontā, līdz brīdim, kad PIRCĒJS izvēlēsies pārtraukt PAKALPOJUMA abonementa pirkšanu VIETNĒ, reģistrētajā profilā aktivizējot PĀRTRAUKT ABONĒŠANU.

  1. ATTEIKUMA TIESĪBAS 

Šī Līguma ietvaros KV sniedz pakalpojumu, kas atbilst digitālā satura priekšapmaksas pakalpojumam tiešsaitē (digitālā satura kā e-publikāciju piegāde, kas netiek piegādāta patstāvīgā datu nesējā), pieejams pēc pieprasījuma un tā piegāde tiek uzsākta ar PAKALPOJUMA  abonementa apmaksas brīdi, kurā automātiski PAKALPOJUMA abonements tiek aktivizēts. PIRCĒJS  piekrīt, ka ar PAKALPOJUMA  aktivizēšanas brīdi tiek uzsākta PAKALPOJUMA lietošana, līdz ar to PIRCĒJS atsakās no 14 dienu atteikuma tiesībām un samaksātās summas atmaksas, pamatojoties uz MK 20.05.2014. noteikumu Nr.255 ”Noteikumi par distances līgumu” 22.13.punkta noteikumiem.

  1. LĪDZĒJU ATBILDĪBA

LĪDZĒJS neatbild par otra LĪDZĒJA saistībām pret trešām pusēm, ja tādas veidojas saistībā ar šī līguma realizāciju. LĪDZĒJIi vienojas, ja kāds no tiem nepilda savus pienākumus saskaņā ar Līgumu Force majeure apstākļu dēļ, tas ir atbrīvojams no atbildības par Līguma neizpildi vispār vai Līguma pienācīgu neizpildi. Ar Force majeure tiek saprasti jebkādi no LĪDZĒJA gribas neatkarīgi apstākļi (ja LĪDZĒJS  ir rīkojies saprātīgi un godīgi), kuru rezultātā nav bijis iespējams izpildīt pienācīgi vai izpildīt vispār saistības un ja šos apstākļus nebija iespējams paredzēt ne vien attiecīgajam LĪDZĒJAM, bet jebkurai citai personai, kas darbojas vai darbotos attiecīgā LĪDZĒJA nozarē, kā arī, ja šos apstākļus nebija iespējams novērst ar saprātīgiem un godīgiem paņēmieniem.

  1. KONFIDENCIALITĀTE 

Visa informācija, kas nav publiski pieejama un ko kāds no LĪDZĒJIEM sniedz viens otram Līguma izpildes laikā vai tā atklājas pildot darba pienākumus, tajā skaitā informācija par finanšu stāvokli, izmantotām tehnoloģijām un datorprogrammām, PAKALPOJUMA un VIETNES attīstības plāniem, tiek atzīta un uzskatīta par konfidenciālu. 

Par konfidenciālu netiek uzskatīta šāda informācija, ja pirms tās iegūšanas, tāda jau bija otra LĪDZĒJA rīcībā, vai tā bija publiski vispārzināma, un, ja šādas informācijas  saņemšanas brīdī, uz to nebija attiecināts konfidencialitātes nosacījums; 

  1. AUTORTIESĪBAS

 Šī Līguma ietvaros KV piešķir PIRCĒJAM  vispārējo licenci PAKALPOJUMAM. PIRCĒJAM aizliegts izmantot PAKALPOJUMA laikā pieejamo digitālo saturu darbībām, kuras neparedz šis līgums, t.sk., kopēt, pavairot, publicēt vai kā savādāk to izmantot  bez KV rakstveida piekrišanas un pretēji Autortiesību likuma tiesību normu prasībām. KV garantē, ka ar visām digitālā satura platformas liepajniekiem plus veidošanā iesaistītām personām ir noslēgts līgums, saskaņā ar kuru autortiesības uz PAKALPOJUMĀ pieejamo digitālo saturu un tā platformas risinājumiem pieder KV un tam nav zināma neviena trešā persona, kura varētu šīs KV tiesības apstrīdēt, kā arī likt šķēršļus PAKALPOJUMA izmantošanai un/vai izplatīšanai.

  1. DATU APSTRĀDE

 LĪDZĒJI piekrīt, ka katrs LĪDZĒJS kā datu apstrādes pārzinis un personas datu operators šā Līguma darbības laikā manuāli un/vai elektroniski apstrādā (ieskaitot datu vākšanu, reģistrēšanu, ievadīšanu, glabāšanu, pārveidošanu, izmantošanu, nodošanu, pārraidīšanu, bloķēšanu vai dzēšanu) no otra LĪDZĒJA saņemtus datus, tikai ciktāl tas ir nepieciešams un izriet no noslēgtā Līguma. Datu apstrādes mērķis un nolūks: līguma slēgšana, rēķinu sagatavošana un nosūtīšana, maksājumu pārvaldīšana, savstarpējā saziņa un sadarbības nodrošināšana, efektīvu KV pārvaldības procesu nodrošināšana, biznesa plānošana un analīze, pretenziju un/vai pieteikumu izskatīšana un apstrāde, jaunumu izsūtīšana ciktāl tas ir nepieciešams un izriet no noslēgtā Līguma. KV ievēro PIRCĒJA norādījumus, lieto nepieciešamos tehniskos līdzekļus un veic organizatoriskos pasākumus, lai aizsargātu fizisko personu datus un novērstu to nelikumīgu apstrādi. Personas dati tiks glabāti elektroniskā formā visā Līguma darbības laikā, kā arī piemērojamajos normatīvajos aktos noteiktajā noilguma termiņā, kura ietvaros var tikt iesniegtas sūdzības, celtas prasības un ierosināti līdzīgi procesi. LĪDZĒJS var nodot otra LĪDZĒJA personas datus piesaistītajiem apstrādātājiem, kuri šī līguma ietvaros sniedz grāmatvedības, juridiskos, IT vai cita līdzīga veida pakalpojumus. Noslēdzot Līgumu, PIRCĒJS piekrīt datu apstrādei, atjaunošanai un uzglabāšanai, identifikācijai, informācijas nosūtīšanai par PAKALPOJUMA izmaiņām un piedāvājumiem utml. PIRCĒJS, kurš šī Līguma ietvaros ir patērētājs, ir tiesīgs pieprasīt KV bez maksas izsniegt tā rīcībā esošo informāciju par PIRCĒJA personas datiem, ir tiesīgs pieprasīt to labošanu vai dzēšanu, kā arī nepieciešamības gadījumā ir tiesīgs atsaukt savu iepriekš izsniegto piekrišanu personas datu apstrādei. Šajā sadaļā noteiktie pienākumi ir spēkā neierobežotu laiku un paliek spēkā arī tad, ja kāds no LĪDZĒJIEM vienpusēji atkāpjas no Līguma, vai ja Līgums izbeidzas citādi.

  1. CITI NOTEIKUMI

 Šis Līgums stājās spēkā, PIRCĒJAM veicot PAKALPOJUMA abonementa pirkumu VIETNĒ, piekrītot tā noteikumiem un samaksājot abonementa maksu. Līgums tiek noslēgts uz nenoteiktu laiku un ir spēkā līdz uzņemto saistību izpildei. Tāpat PIRCĒJS ir tiesīgs atteikties no PAKALPOJUMA abonementa, veicot atbilstošas izmaiņas VIETNĒ. Atteikums šajā gadījumā attiecas uz turpmāko abonēšanas periodu, par kuru PIRCĒJS nav veicis samaksu un/vai neplāno to darīt. Jebkuru strīdu starp LĪDZĒJIEM, kas izriet no šī Līguma, LĪDZĒJI apņemas risināt pārrunu ceļā. Ja nav izdevies atrisināt strīdu bez tiesas starpniecības, strīds tiek izskatīts Latvijas Republikas tiesā.

Seko mums

Autorizēties

Reģistrēties

Klikšķini šeit, lai izvēlētos attēlu vai arī velc attēla failus un novieto tos šeit.

Spied šeit, lai izvēlētos attēlu.

Attēlam jābūt JPG formātā, max 10MB.

Reģistrēties

Lai pabeigtu reģistrēšanos, doties uz savu e-pastu un apstiprini savu e-pasta adresi!

Aizmirsu paroli

PALĪDZĒT IR VIEGLI!

Atslēdz reklāmu bloķētāju

Portāls liepajniekiem.lv jums piedāvā svarīgāko informāciju bez maksas. Taču žurnālistu darbam nepieciešami līdzekļi, ko spēj nodrošināt reklāma. Priecāsimies, ja atslēgsi savu reklāmu bloķēšanas programmu.

Kā atslēgt reklāmu bloķētāju

Pārlūka labajā pusē blakus adreses laukam ir bloķētāja ikoniņa.

Tā var būt kāda no šīm:

Uzklikšķini uz tās un atkarībā no bloķētāja veida spied uz:
- "Don`t run on pages on this site"
vai
- "Enabled on this site"
vai
spied uz