Trešdiena, 22. janvāris Austris

Projektēs Kārļa Zāles laukumu

Projektēs Kārļa Zāles laukumu
Foto: "Google Maps"
06.06.2019 07:03

"Kurzemes Vārds"

Liepājas domes iepirkumu komisija piešķīrusi Kārļa Zāles laukuma rekonstrukcijas projektēšanas līguma tiesības SIA “Via Future”, kas iepriekš uzvarēja metu konkursā par šo darbu. Sarunu procedūra ar uzvarētāju ir noslēgusies, tuvākajās divās nedēļās vajadzētu parakstīt līgumu – pastāstīja Iepirkumu komisijas priekšsēdētājs Didzis Jēriņš.

Jau vēstīts, ka gan Kārļa Zāles laukumu, gan arī plašāku ielu teritoriju līdz pat Graudu ielai pašvaldība vēlas uzlabot, izmantojot Eiropas Savienības fondu finansējumu, projekta nosaukums “Degradēto teritoriju revitalizācija uzņēmējdarbības vajadzībām posmā no Jaunā tilta līdz Graudu ielai”. Metu konkursā arhitektiem bija jāsniedz piedāvājumi tieši par K. Zāles laukumu. Tas kļūs draudzīgāks cilvēkiem. Satiksmi nedaudz palēninās, ierīkos veloceļus, starp brauktuves joslām izveidos sadalošu zaļo joslu, labiekārtos un nostiprinās krastmalu, izveidos vietu tēlnieka Kārļa Zāles piemineklim. Taču jāprojektē būs arī Graudu un Jūras ielas, Kūrmājas prospekta krustojuma pārbūve, ietvju pārbruģēšana daļā Jūras ielas. Projekta teritorijā iekļautas arī senās ostmalas ieliņas – Stūrmaņu, Kuģinieku, Vēžu, Putekļu, Dzirnavu, Friča Brīvzemnieka, Baložu, Enkuru iela un Graudu ielas posms no Jūras ielas līdz Dīķa ielai. Projektēšanai paredzētas 210 dienas, bet saskaņā ar pašvaldības iecerēm būvniecība būtu jāsāk 2020. vai 2021. gadā.

Projektēšanas līguma cena ir 195 100 eiro, neskaitot pievienotās vērtības nodokli. “Via Future” piesaistīs apakšuzņēmējus “Ainavists”, “Sestais stils”, “Daina EL”, “Juneka montāža” un hidrotehnisko būvju projektētāju Ludmilu Evinu.

Sadarbībā ar

Autorizēties

Reģistrēties

Klikšķini šeit, lai izvēlētos attēlu vai arī velc attēlu failus un novieto tos šeit. (Foto jābūt JPG formātā, max 5MB)