Ceturtdiena, 4. jūnijs Sindija, Sintija, Elfrīda
Abonēt

Lasi vairāk ar
liepajniekiem.lv abonementu

Projektētājiem vajag lielu fantāziju

Projektētājiem vajag lielu fantāziju
Foto: Egons Zīverts
16.02.2016 07:15

"Kurzemes Vārds"

Arī šogad notiks konkurss, kurā
varēs gūt finansējumu pilsētas mikrorajonu pagalmu labiekārtošanai – sola
pašvaldībā. Līdz šim pagalmos galvenokārt tapušas autostāvvietas.

Pagājušogad ar Liepājas pašvaldības līdzfinansējumu
labiekārtoti 23 daudzdzīvokļu māju iekšpagalmi. Šo namu iedzīvotāji, lemjot par
projektu ietvaros piesaistīto līdzekļu izmantošanu, galvenokārt ir izšķīrušies
par labu jaunām automobiļu stāvvietām. Retāk iedzīvotāji sapulcēs balsojuši par
papildu uzlabojumiem ar mazās arhitektūras formām, rotaļu laukumiem, koku un
krūmu stādījumiem, velosipēdu statīviem – skaidro Liepājas pilsētas Būvvaldē.

Uzsvars uz automašīnām likts arī namu pagalma
labiekārtošanas projektā Elkoņu ielā 3, Elkoņu ielā 5/9, Vītolu ielā 22/26 un
Vītolu ielā 30. Lauvas tiesa no šo četru namu pagalma teritorijas atvēlēta auto
novietnēm. Sētā izbūvēta arī veļas žāvēšanas konstrukcija, gājēju celiņš,
apgaismojums, ierīkota zaļā zona un arī vieta bērniem. Tiesa gan, par rotaļu
laukumu to var dēvēt nosacīti – līdzās auto novietnei ir uzstādīta knapi
pamanāma konstrukcija kāpelēšanai.

Tomēr pagalmā sastaptā Elkoņu ielas iedzīvotāja Indra
pārmaiņas vērtē pozitīvi. “Pirms tam te bija midzenis,” viņa nosaka.
“Vakarā, atbraucot mājās no darba, nebija, kur likt mašīnu. Tagad šādu
problēmu nav. Un domāju, ka pavasarī te viss būs zaļš. Vismaz tā mums tika
teikts. Vienīgi tos veļas žāvējamos krāģus
gan nevajadzēja. Te jau tikai viens tantuks veļu žauj.”

Savukārt, vērtējot tā saucamo rotaļlaukumu, sieviete sāk
smieties. Taču atzīst, ka pašu tas nesatrauc, jo viņas mazbērni jau izauguši.
Un, lai gan rotaļām paredzētā konstrukcija ir ļoti trūcīga, pa to kāpelēt nākot
bērni arī no netālās skolas.

Savukārt cits labiekārtots pagalms starp namiem E. Tisē
ielā 48, 50 un 52 ir pilnībā atvēlēts bērniem. Tur uzstādīti slīdkalniņi,
smilšu kaste, šūpoles, ir izveidots bruģēts basketbola laukums. Ir nobruģēti
gājēju celiņi, izbūvēts apgaismojums, uzstādīti soliņi, zaļajā zonā sastādīti
krūmiņi.

Plašāk lasiet laikraksta “Kurzemes Vārds” 16.februāra numurā.

#kvards-20160216-04#

18 komentāri

2016-02-16 09:28

akmens: un veselo sapratu

2016-02-16 09:57

Tautmīlis Zirdziņš: cik nu lielu , ja veeraa ņem maajas zināmu iedziivotaaju stulbumu? nobalso par autoparkingu , ar to ar beidzaas arhitekta pantaazija

2016-02-16 09:59

mudzis: Attēlā redzamajā vietā plānotājs ļoti labi domā par mūdienu cilvēkiem. tieši priekšā attēlā redzamajiem soliņiem ir kaskāde, kurā iestādīti niecīgi krūmiņi - doma jau laba, tikai - ja tie krūmiņi būtu 10metrīgi baobabi, arī tad kāds pamanītos nolauzt. Pavasarī būs izbradāts, tukšs pleķis. Kādam babulim visu laiku būtu jāsēž uz tiem soliņiem un jāregulē satiksme - lai neslāj pa taisno pāri kā pa trepēm.

2016-02-16 11:19

tur šurp: Ar fantāziju ir par maz, ir tāda lietā kā pieredze...

2016-02-16 12:54

nita1: Elkoņu un Vītolu ielā uztaisīja caurbraucamu ielu, nav vairs neviena koka, zaļumu.Tagad izskatās, kā tādā iebetonētā jaunceltnē.Vienīgais smukums Elkoņu 3 skursteņi:D

2016-02-16 13:05

solosita: Visos tajos projektos par zaļo zonu un bērnu laukumu pārāk maz domā, pavirši, tapat kā Siena ielā ir mazas šūpolītes kam apkārt auto stāv.

2016-02-16 13:05

zoja: Vajag paintervēt Tisē ielas iedzīvotājus vasaras beigās , ko viņi domā par savu spožo ideju starp divām deviņstāvu mājām ierīkojot bērnu laukumu .
Nupat , pagājušo svētdien apmēram 7- 9 puikas tur spēlēja futbolu , bļāva kā kaujami. Un tas troksnis bija dzirdams caur aizvērtiem logiem . Kā būs vasarā ?

2016-02-16 13:14

....: to zoja
..........apmēram 7- 9 puikas tur spēlēja futbolu.......

Nu ja..! Lai būs labāka kapsēta! :-)))

2016-02-16 13:23

zoja: ..kur ir minēts vārd KAPSĒTA ?
Pašiem deviņstāvniekiem mašīnas nav kur nolikt , būtu labāk padomājuši par autostāvvietu !

2016-02-16 13:36

zojiņai..: Piekrītu.. tāds vājprāts ar tiem bērniem, spēlē futbolu uz bļauj.. labāk kāpņu telpā spisu uzpīpojuši būtu, zojai pastakastē ieka..kājuši.. nu kā kārtīgi cilvēki, bet nē futbolu sētā spēlē..

2016-02-16 14:06

to zoja: Ja grib klusumu tad jādzīvo meža. Labāk, lai spēlē futbolu nekā pie datora šēž!

2016-02-16 14:09

vasja: pa 300 evrikiem par projektu nav ko uz lielu fantaziju cereet

2016-02-16 14:13

zojām: Lieliski būtu tur autostāvvietu ierīkot! Un, ka visi no rītiem sāktu kurbulēties, sildīties, īpaši ziemā - piestartē un tad pa pusstundai skrāpē ledu! Redzētu kā tad šie neapmierinātie bļautu, ka smirdētu viss iekšpagalms! Paliekam arvien mazāk, bet visos pleķos, redz, autostāvvietas vaig, un vienalga par maz! Tāda sajūta, ka tās mašīnas pamazām izspiež cilvēkus. Un sāk ar bērniem....

2016-02-16 14:16

parkings: Lai taisa parkingu tai tukšajā pļavā. Vai vecās dārzniecības vietā. Kāpēc visu laiku ir jāgrib ar to savu auto iebraukt veikalā, darbā, skolā, guļamistabā, tualetē? Un saka vēl, ka ciešam no liekā svara. Ā, nu jā - sporta zālē arī jāiebrauc ar vāģi, citādi nav nekāda darīšana.

2016-02-16 15:41

ko?: Kas jums nepatik vismaz labak izskatas ari. Vizsmaz bus berniem kur rotalaties

2016-02-16 15:41

ko?: Kas jums nepatik vismaz labak izskatas ari. Vizsmaz bus berniem kur rotalaties

2016-02-16 16:31

sandris: Ja vecāki būtu bērniem iemācījuši, ka apēdot saldējumu papīrs jāmet gružkastē,bet nevis pa visu bērnu laukumu papīru kalnus atstāj,tad pavisam labi būtu.Bērni ir bērni protams un viņiem jāspēlējas,bet man no viņiem svētdien sāpēja galva,runa iet par to pašu iekšpagalmu Tissē ielā.

2016-02-16 17:31

sandrim: nosit kulakā nesāpēs galva.. un liec bērniem mieru.. labāk jau lai bērni izrotā tavu vāģi ar suņa sū.. es ar no Tisē..

1/500

Liepajniekiem.lv neatbild par rakstiem pievienotajiem komentāriem. Aicinām ievērot pieklājību, toleranci un iztikt bez rupjībām.

Uzmanību!

Lai mazinātu iespēju portālā manipulēt ar komentētāju viedokli un noskaņojumu, komentāri, kuru autori diskusijās piedalās ar vairākiem vārdiem, tiek iezīmēti pelēkā krāsā. Tā kā šis process ir tehnisks, ir iespējamas situācijas, kurās iekrāsotie komentāri var nebūt no viena autora, vai arī neiezīmētos komentārus rakstījusi viena un tā pati persona.

Distances līgums

DISTANCES LĪGUMS PAR PAKALPOJUMA ABONEMENTA IEGĀDI INTERNETA VIDĒ 

VISPĀRĪGA INFORMĀCIJA 

Šis ir distances līgums par digitālā satura pakalpojuma liepajniekiem plus abonementa pirkumu interneta vidē, turpmāk tekstā – Līgums, kas tiek slēgts starp SIA ”Kurzemes Vārds” (reģistrācijas numurs: 42103002455, juridiskā adrese: Pasta iela 3, Liepāja, LV-3401; epasts: [email protected]), turpmāk tekstā – KV, un personu, kas veic pirkumu, turpmāk tekstā PIRCĒJS, interneta vietnē liepajniekiem.lv, turpmāk tekstā – VIETNE, un abi līgumslēdzēji kopā – LĪDZĒJI.  PIRCĒJS, veicot pirkumu VIETNĒ šī Līguma ietvaros, izsaka piekrišanu tā noteikumiem, ir tiesīgs šos Līguma noteikumus izdrukāt un saglabāt.

 Šī Līguma ietvaros:

  1. a) PIRCĒJS ir fiziska vai juridiska persona, kura pērk VIETNES maksas satura pakalpojumu nolūkam, kas nav saistīts ar saimniecisko darbību, turpmāk tekstā – PIRCĒJS; 
  2. b) Liepajniekiem plus ir maksasdigitālā satura pakalpojums, tajā skaitā raksti, fotogrāfijas, kas tiek īpaši veidots, atlasīts un publicēts VIETNĒ ar norādi ”plus” , un kura abonementu PIRCĒJS  ir tiesīgs iegādāties, turpmāk tekstā – PAKALPOJUMS,
  3. PAKALPOJUMA TERMIŅŠ UN CENA

 PAKALPOJUMA abonements ir fiksēta termiņa – 4 (četru) nedēļu PAKALPOJUMA lietošanas atļauja par  cenu  – EUR 1.99 (viens euro un 99 centi). PAKALPOJUMA abonementa maksā ietverts pievienotās vērtības nodoklis (PVN) 21% apmērā. PAKALPOJUMA abonementa cenu KV var mainīt bez iepriekšēja brīdinājuma (izmaiņas neattiecas uz jau apmaksāto PAKALPOJUMA termiņu), par to PIRCĒJAM paziņojot ne vēlāk kā 30 dienas pirms jaunās cenas stāšanās spēkā . KV un PIRCĒJS  piekrīt, ka izmaiņas PAKALPOJUMA cenā tiek piemērotas jaunajam periodam, noslēdzoties iepriekš apmaksātajam PAKALPOJUMA abonementa termiņam. 

  1. PAKALPOJUMA IEGĀDE UN NORĒĶINI 

Šajā Līguma sadaļā tiek aprakstīta PAKALPOJUMA iegādes kārtība un samaksa par PAKALPOJUMA  abonementa iegādi. 

2.1. PAKALPOJUMU Pircējs var iegādāties tikai pēc reģistrēšanās VIETNĒ. Lai iegādātos PAKALPOJUMA abonementu, Pircējam jāizvēlas tā apmaksas veids, ievadot KV pieprasīto informāciju. Ar šī līguma akceptu PIRCĒJS apliecina, ka ir nepārprotami sapratis, ka PAKALPOJUMA  abonementa iegāde ir maksas pakalpojums, kā arī  ir iepazinies ar šī Līguma saturu. 

2.2. PAKALPOJUMA  abonementu PIRCĒJS  iegādājas, izmantojot norēķinu karti vai ar SMS (maksa tiks iekļauta PIRCĒJA mobilā sakaru pakalpojumu sniedzēja rēķinā), un tas tiek noformēts kā regulārs maksājums, tā termiņam automātiski pagarinoties uz nākamo fiksēto 4 (četru) nedēļu termiņu, un samaksu  par PAKALPOJUMA abonementu automātiski ieskaitot KV bankas kontā, līdz brīdim, kad PIRCĒJS izvēlēsies pārtraukt PAKALPOJUMA abonementa pirkšanu VIETNĒ, reģistrētajā profilā aktivizējot PĀRTRAUKT ABONĒŠANU.

  1. ATTEIKUMA TIESĪBAS 

Šī Līguma ietvaros KV sniedz pakalpojumu, kas atbilst digitālā satura priekšapmaksas pakalpojumam tiešsaitē (digitālā satura kā e-publikāciju piegāde, kas netiek piegādāta patstāvīgā datu nesējā), pieejams pēc pieprasījuma un tā piegāde tiek uzsākta ar PAKALPOJUMA  abonementa apmaksas brīdi, kurā automātiski PAKALPOJUMA abonements tiek aktivizēts. PIRCĒJS  piekrīt, ka ar PAKALPOJUMA  aktivizēšanas brīdi tiek uzsākta PAKALPOJUMA lietošana, līdz ar to PIRCĒJS atsakās no 14 dienu atteikuma tiesībām un samaksātās summas atmaksas, pamatojoties uz MK 20.05.2014. noteikumu Nr.255 ”Noteikumi par distances līgumu” 22.13.punkta noteikumiem.

  1. LĪDZĒJU ATBILDĪBA

LĪDZĒJS neatbild par otra LĪDZĒJA saistībām pret trešām pusēm, ja tādas veidojas saistībā ar šī līguma realizāciju. LĪDZĒJIi vienojas, ja kāds no tiem nepilda savus pienākumus saskaņā ar Līgumu Force majeure apstākļu dēļ, tas ir atbrīvojams no atbildības par Līguma neizpildi vispār vai Līguma pienācīgu neizpildi. Ar Force majeure tiek saprasti jebkādi no LĪDZĒJA gribas neatkarīgi apstākļi (ja LĪDZĒJS  ir rīkojies saprātīgi un godīgi), kuru rezultātā nav bijis iespējams izpildīt pienācīgi vai izpildīt vispār saistības un ja šos apstākļus nebija iespējams paredzēt ne vien attiecīgajam LĪDZĒJAM, bet jebkurai citai personai, kas darbojas vai darbotos attiecīgā LĪDZĒJA nozarē, kā arī, ja šos apstākļus nebija iespējams novērst ar saprātīgiem un godīgiem paņēmieniem.

  1. KONFIDENCIALITĀTE 

Visa informācija, kas nav publiski pieejama un ko kāds no LĪDZĒJIEM sniedz viens otram Līguma izpildes laikā vai tā atklājas pildot darba pienākumus, tajā skaitā informācija par finanšu stāvokli, izmantotām tehnoloģijām un datorprogrammām, PAKALPOJUMA un VIETNES attīstības plāniem, tiek atzīta un uzskatīta par konfidenciālu. 

Par konfidenciālu netiek uzskatīta šāda informācija, ja pirms tās iegūšanas, tāda jau bija otra LĪDZĒJA rīcībā, vai tā bija publiski vispārzināma, un, ja šādas informācijas  saņemšanas brīdī, uz to nebija attiecināts konfidencialitātes nosacījums; 

  1. AUTORTIESĪBAS

 Šī Līguma ietvaros KV piešķir PIRCĒJAM  vispārējo licenci PAKALPOJUMAM. PIRCĒJAM aizliegts izmantot PAKALPOJUMA laikā pieejamo digitālo saturu darbībām, kuras neparedz šis līgums, t.sk., kopēt, pavairot, publicēt vai kā savādāk to izmantot  bez KV rakstveida piekrišanas un pretēji Autortiesību likuma tiesību normu prasībām. KV garantē, ka ar visām digitālā satura platformas liepajniekiem plus veidošanā iesaistītām personām ir noslēgts līgums, saskaņā ar kuru autortiesības uz PAKALPOJUMĀ pieejamo digitālo saturu un tā platformas risinājumiem pieder KV un tam nav zināma neviena trešā persona, kura varētu šīs KV tiesības apstrīdēt, kā arī likt šķēršļus PAKALPOJUMA izmantošanai un/vai izplatīšanai.

  1. DATU APSTRĀDE

 LĪDZĒJI piekrīt, ka katrs LĪDZĒJS kā datu apstrādes pārzinis un personas datu operators šā Līguma darbības laikā manuāli un/vai elektroniski apstrādā (ieskaitot datu vākšanu, reģistrēšanu, ievadīšanu, glabāšanu, pārveidošanu, izmantošanu, nodošanu, pārraidīšanu, bloķēšanu vai dzēšanu) no otra LĪDZĒJA saņemtus datus, tikai ciktāl tas ir nepieciešams un izriet no noslēgtā Līguma. Datu apstrādes mērķis un nolūks: līguma slēgšana, rēķinu sagatavošana un nosūtīšana, maksājumu pārvaldīšana, savstarpējā saziņa un sadarbības nodrošināšana, efektīvu KV pārvaldības procesu nodrošināšana, biznesa plānošana un analīze, pretenziju un/vai pieteikumu izskatīšana un apstrāde, jaunumu izsūtīšana ciktāl tas ir nepieciešams un izriet no noslēgtā Līguma. KV ievēro PIRCĒJA norādījumus, lieto nepieciešamos tehniskos līdzekļus un veic organizatoriskos pasākumus, lai aizsargātu fizisko personu datus un novērstu to nelikumīgu apstrādi. Personas dati tiks glabāti elektroniskā formā visā Līguma darbības laikā, kā arī piemērojamajos normatīvajos aktos noteiktajā noilguma termiņā, kura ietvaros var tikt iesniegtas sūdzības, celtas prasības un ierosināti līdzīgi procesi. LĪDZĒJS var nodot otra LĪDZĒJA personas datus piesaistītajiem apstrādātājiem, kuri šī līguma ietvaros sniedz grāmatvedības, juridiskos, IT vai cita līdzīga veida pakalpojumus. Noslēdzot Līgumu, PIRCĒJS piekrīt datu apstrādei, atjaunošanai un uzglabāšanai, identifikācijai, informācijas nosūtīšanai par PAKALPOJUMA izmaiņām un piedāvājumiem utml. PIRCĒJS, kurš šī Līguma ietvaros ir patērētājs, ir tiesīgs pieprasīt KV bez maksas izsniegt tā rīcībā esošo informāciju par PIRCĒJA personas datiem, ir tiesīgs pieprasīt to labošanu vai dzēšanu, kā arī nepieciešamības gadījumā ir tiesīgs atsaukt savu iepriekš izsniegto piekrišanu personas datu apstrādei. Šajā sadaļā noteiktie pienākumi ir spēkā neierobežotu laiku un paliek spēkā arī tad, ja kāds no LĪDZĒJIEM vienpusēji atkāpjas no Līguma, vai ja Līgums izbeidzas citādi.

  1. CITI NOTEIKUMI

 Šis Līgums stājās spēkā, PIRCĒJAM veicot PAKALPOJUMA abonementa pirkumu VIETNĒ, piekrītot tā noteikumiem un samaksājot abonementa maksu. Līgums tiek noslēgts uz nenoteiktu laiku un ir spēkā līdz uzņemto saistību izpildei. Tāpat PIRCĒJS ir tiesīgs atteikties no PAKALPOJUMA abonementa, veicot atbilstošas izmaiņas VIETNĒ. Atteikums šajā gadījumā attiecas uz turpmāko abonēšanas periodu, par kuru PIRCĒJS nav veicis samaksu un/vai neplāno to darīt. Jebkuru strīdu starp LĪDZĒJIEM, kas izriet no šī Līguma, LĪDZĒJI apņemas risināt pārrunu ceļā. Ja nav izdevies atrisināt strīdu bez tiesas starpniecības, strīds tiek izskatīts Latvijas Republikas tiesā.

Autorizēties

Reģistrēties

Klikšķini šeit, lai izvēlētos attēlu vai arī velc attēla failus un novieto tos šeit.

Spied šeit, lai izvēlētos attēlu.

Attēlam jābūt JPG formātā, max 10MB.

Aizmirsu paroli

PALĪDZĒT IR VIEGLI!

Atslēdz reklāmu bloķētāju

Portāls liepajniekiem.lv jums piedāvā svarīgāko informāciju bez maksas. Taču žurnālistu darbam nepieciešami līdzekļi, ko spēj nodrošināt reklāma. Priecāsimies, ja atslēgsi savu reklāmu bloķēšanas programmu.

Kā atslēgt reklāmu bloķētāju

Pārlūka labajā pusē blakus adreses laukam ir bloķētāja ikoniņa.

Tā var būt kāda no šīm:

Uzklikšķini uz tās un atkarībā no bloķētāja veida spied uz:
- "Don`t run on pages on this site"
vai
- "Enabled on this site"
vai
spied uz