Otrdiena, 4. augusts Romāns, Romualds, Romualda
Abonēt

Lasi vairāk ar
liepajniekiem.lv abonementu

Psiholoģe: Plaši izplatīta problēma mūsdienu jauniešiem ir vientulības sajūta

Psiholoģe: Plaši izplatīta problēma mūsdienu jauniešiem ir vientulības sajūta
Foto: no privātā arhīva
08.07.2020 12:43

LETA

Neraugoties uz to, ka mūsdienās ir pieejami dažādi sociālie tīkli, kur cilvēki var sazināties virtuāli, plaši izplatīta problēma mūsdienu jauniešiem ir vientulības sajūta, intervijā “Rietumu radio” sacīja Pusaudžu resursu centra psiholoģe Zane Lobānova.

“Darbošanās interneta vidē it kā noņem vajadzību iet ārā, komunicēt,” sacīja Lobānova. Pusaudzis var pavadīt istabā nedēļu un divas, un viņam ir pat sajūta, ka ir sociāli aktīvs, jo viņš ir iesaistījies dažādās sarakstēs, tomēr tas nevar aizstāt sarunāšanos aci pret aci, viņa uzsvēra.

Cilvēkiem ir nepieciešams tiešais kontakts ar citiem cilvēkiem, un pusaudžiem ir sevišķi svarīgi mācīties veidot attiecības, lai varētu veselīgi justies un veidot ģimeni un karjeru, sacīja Lobānova.

Psiholoģe norādīja, ka no vientulības sajūtas izriet zems pašvērtējums, kas bieži vien noved tālāk arī pie dažādām atkarībām un depresijas.

Lai laikus konstatētu dažādus riskus, vecākiem būtu jāsarunājas ar saviem bērniem un jāieklausās, sacīja Lobānova, piebilstot, ka vecākiem bieži vien ir grūtības sadzirdēt, ko jaunietis viņiem saka.

“Vecāki bieži saka, ka bērni ar viņiem nerunā, bet cik tad mēs, vecāki, stāstām saviem bērniem, kāda mums bijusi diena?” norāda Lobānova. “Protams, nav bērnam jāuzkrauj visas savas problēmas, bet bērns jau nemācās no tā, ko mēs viņam moralizējam. Viņš mācās no tā, ko viņš redz. Ja mums nav tāda prakse izstāstīt, kā mums gāja pa dienu, kāpēc lai bērns kaut ko stāstītu. Komunikācijai jābūt abos virzienos,” uzsvēra speciāliste.

“Rietumu radio” sadarbībā ar nodibinājumu “Bērnu slimnīcas fonds” un Pusaudžu resursu centru Liepājā jūlijā īsteno informatīvo kampaņu “Mēs esam ar Tevi”, ar kuras palīdzību vāc ziedojumus depresijas un pašnāvības risku novēršanas programmas ieviešanai Liepājā.

“Rietumu radio” nodrošina informatīvās kampaņas īstenošanu, bet “Bērnu slimnīcas fonds” un tā izveidotais Pusaudžu resursu centrs Liepājā līdztekus sekmīgam darbam ar jauniešiem, kas cieš no atkarībām, plāno sākt jaunu atbalsta programmu, lai sniegtu laicīgu palīdzību depresijas un pašnāvības riska gadījumos.

11 komentāri

2020-07-08 13:20

No ielas: Nabaga jaunieši,pašiem savās mājās kļūst vientulīgi?Vai tad nekas mājās nav darāms,tik vien kā uztraukties par sava bara nesatikšanu!

2020-07-08 15:45

janis: Mana patīkamākā nodarbe varētu būt sēdēt pie tv, internetā un dzert, bet nav pat nauda pa ko to nopirkt.

2020-07-08 22:01

amsterdams: Kāds stulbums. Reāli šī programma nedos NEKO! Vienkārši ir tādi laiki. Dumpinieki, degradētie, debiliķi bijuši ir vienmēr un būs! Un būs arī tukši padomdevēji, psihologi, debilas programmas, lai iedzīvotos naudā.

2020-07-08 23:12

.: Vientulība nav tikai jauniešu problēma. Pilna slimnīca ar depresījā esošiem pensionāriem, cilvēkiem vidējos gados un, jā, arī jauniešiem. Šis ir tāds vispārējs vientulības un depresiju gadsimts. Un tam nav sakara ar Covid. It tik daudz vientuļu cilvēku kā nekad!

2020-07-08 23:16

vecāks: Jaunieši nav vientuļi....virtuālajā pasaulē,pilns ar geimeriem...viens par otru gudrāki un zinošāki kā vajadzētu ieņemt ēkas,izdzīvot un sameklēt krūmos ieročus 🤣🤣🤣🙈
Un tā līdz 5 rītā...katru dienu ! Pa dienu izčučās un...vakarā 'nākamā bojevika sērija'....🤦 Laukā jau nav ko darīt ! Priekšlikumi ? Cigaretes,alkoholiņš ??? Vai arī ko ?
Datori,roboti...cilvēka degradācija - mūsu nākotne...Drīz tam cilvēciņam nebūs pilnīgi nekādas vērtības...Visi tak nevar atvērt kafejnīcas,bārus,eko bodītes un laimē čilot ?! ;)

2020-07-09 01:05

Vēsts: Depresija un vientulība ir visur, jo ir tāda situācija, ir nabagi un kungi! Depresīvi ir arī vecie cilvēki, kuru pensijas ir 80 eur. Mūžīgie lūdzēji, mūžīgie nabagi, kapeiciņu skaitītāji. Medikamentus nav par ko nopirkt, maize pārtikas pakās nav. Nezinu vai tādu dzīvi cilvēki gaidīja. Vecie skumt ka bērni ārzemēs, bērni skumst, ka mammas tēti spiesti daudz strādāt, ir pārguruši un nav spēka pat parunāties! Kam vairs spēka nav, tie pakaras, citi alkoholā un narkotiskās noslīkst! Laimīgo cilvēku te ir ļoti maz, ir drūmi, vienaldzīgi, izmisuši. Viņiem psihologu tukšās runas nepalīdzēs, viņi gaida, ka alga būs nevis minimālā, bet cilvēka cienīga..gaida jau 30 gadus, klausās solījumus, melus... cieš, salūst, nomirst.. vai dzīvo kā ēnas! Garā nomiruši bet iet kamēr nodziest.

2020-07-09 08:19

Ivo: Beidziet- ir tā, kā ir. un realitāte ir skaudra, jaunieši patiešām jūtas slikti, nomākti, ģimenē bieži vien ir problēmas. Ja šis centrs var palīdzēt kaut vienam bērnam, uz priekšu! Lai veicas!

2020-07-09 09:41

Sabiedrības loceklis vai negatīvs reklāmstabs: >>>>>Vēsts>>> Tu droši vien domā, šausmīgi gudru un pareizu komentāru uzrakstīji un tagad ar izriestu krūti gaidi atsauksmes !!! Tās ir šausmas,ar kādām acīm tu skaties uz pasauli un publicē vēl šādu komentāru!! man līdz šim nebija tik drūms skats uz dzīvi,bet izlasot tavu komentāru,patiesi,gribas iet kārties !!! To diemžēl lasīs arī jaunatne !!!Ja tu nevari neko labu ieteikt stāvokļa uzlabošanai, vai pats kaut ko ierosināt interesantu, kaut vai uzrakstot pozitīvu komentāru, tad nav ko te rakstīt tik daudz negatīvisma un duļķot ūdeņus !! To ka ir viss sajaukts visi zin,un nav ko te rakstīt dažādos locījumos, BET KURŠ BŪS TAS KAS SAKĀRTOS? TU NĒ ?? Nu tad ej malā un paklusē,netraucē darīt tiem, kas grib to darīt, ja pats neko nevari!!

2020-07-09 12:33

Vēsts: Domas loceklim (:
Man nav rozā brilles , pasauli redzu patiesu nevis izskaistinātu. Kurš būs tas kas sakārtos valsti?? Retorika. Mēs maksājam nodokļus un ceram uz labu dzīvi 30 gadu garumā. Tiekam baroti ar tukšiem solījumiem un aicināti paciesties. Cik var ,katram ir dota tikai viena dzīve. Bērni redz vecāku un vecvecāku izmisumu,zemās algas un pensijas. Veslības pakalpojumu un medikamentu dārdzību. Bērnu invalīdu vecāki gadiem cīnās par asistenta pakalpojumu saviem bērniem. Cilvēki nav apdrošināti vecumdienās kā tas ir Lietuvā un Polijā. Viss pie mums maksā,bet par mūsu darbu maksāt negrib.Pozitīvs pie mums ir tikai dabas skaistums,bet arī to pamanās izpostīt,piem.norakt kāpas.

2020-07-09 15:42

Vārds: Protams, sociālā sistēma valstī ir nesakārtota, ir daudz robu, nepilnību, kā arī politiķi gadu desmitiem diskusiju diskusijās, mainoties sasaukumiem, nerod risinājumu aktuālo jomu, tādu kā veselības aprūpe, sociālā aizsardzība, ekonomika, izglītība jēgpilnai sakārtošanai, lai gan labu piemēru, kā to izdarīt netrūkst tepat kaimiņos, piemēram, Igaunijā. Līdz ar to sabiedrības ''nesošais'' slānis (aktīvajā darba tirgū esošie, ne to lielāko algu saņēmēji) pagurst un šo nogurumu, kas pārvēršas nosacītā vienaldzībā un inertumā, nodod arī bērniem, patiesībā neapzināti, protams. Dienu no dienas pa vienām pakulām pinoties, mēs palaižām garām kādus atslēgas brīžus mūsu un bērnu attiecībās, mūsu un bērnu sajūtās un arī veselībā. Līdz ar to ir apsveicama katra iniciatīva, kas nāk talkā gan vecākiem, gan bērniem ieraudzīt savu dzīves situāciju no malas, neitrālām acīm, apzināties gan problēmas, gan arī iespējas, kādas neapšaubāmi mums ir, jo dažkārt mēs vienkārši esam aizmirsuši, kas mums kuram ir patiesās vērtības, un cik daudz mums patiesībā ir dots, jo lielākā bagātība ir mūsu bērni, viss pārējais ir otršķirīgs, līdz ar to ir vērts atrast laiku, ko veltīt sarunām ar viņiem, virzīt viņus aktīvā dzīves pozīcijā (gan garīgi, gan fiziski), būt par piemēru ar savu darbošanos. Jauka iespēja kopā būšanai, manuprāt, ir visas bezmaksas vingrošanas, sportošanas iespējas, kuras vasarās mūsu pilsētā tiek piedāvātas katrā mikrorajonā, piedāvājums ir gana plašs, kādā no vietām katru darbdienu, atliek vien vecākiem iesaistītes un ņemt līdzi bērnus, pusaudžus. It kā nekas daudz, tajā pašā laikā laba un jauka lieta, ar ko sākt iet gaišākā virzienā, kā arī, protams, izmantot visas dažādu projektu un akciju palīdzības iespējas, kas pašlaik tiek piedāvātas, lai izkļūtu no mūžīgā noguruma un apātijas loka, lai spertu pirmo soli ārpus tā, jo dvēseles un ķermeņa labsajūtai nav vajadzīga liela nauda, drīzāk apņemšanās, uzdrošināšanās un kāds ieinteresēts un zinošs cilvēks aizsniedzamā attālumā, kurš atbalsta un uzmundrina.

1/500

Liepajniekiem.lv neatbild par rakstiem pievienotajiem komentāriem. Aicinām ievērot pieklājību, toleranci un iztikt bez rupjībām.

Uzmanību!

Lai mazinātu iespēju portālā manipulēt ar komentētāju viedokli un noskaņojumu, komentāri, kuru autori diskusijās piedalās ar vairākiem vārdiem, tiek iezīmēti pelēkā krāsā. Tā kā šis process ir tehnisks, ir iespējamas situācijas, kurās iekrāsotie komentāri var nebūt no viena autora, vai arī neiezīmētos komentārus rakstījusi viena un tā pati persona.

Distances līgums

DISTANCES LĪGUMS PAR PAKALPOJUMA ABONEMENTA IEGĀDI INTERNETA VIDĒ 

VISPĀRĪGA INFORMĀCIJA 

Šis ir distances līgums par digitālā satura pakalpojuma liepajniekiem plus abonementa pirkumu interneta vidē, turpmāk tekstā – Līgums, kas tiek slēgts starp SIA ”Kurzemes Vārds” (reģistrācijas numurs: 42103002455, juridiskā adrese: Pasta iela 3, Liepāja, LV-3401; epasts: info@liepajniekiem.lv), turpmāk tekstā – KV, un personu, kas veic pirkumu, turpmāk tekstā PIRCĒJS, interneta vietnē liepajniekiem.lv, turpmāk tekstā – VIETNE, un abi līgumslēdzēji kopā – LĪDZĒJI.  PIRCĒJS, veicot pirkumu VIETNĒ šī Līguma ietvaros, izsaka piekrišanu tā noteikumiem, ir tiesīgs šos Līguma noteikumus izdrukāt un saglabāt.

 Šī Līguma ietvaros:

  1. a) PIRCĒJS ir fiziska vai juridiska persona, kura pērk VIETNES maksas satura pakalpojumu nolūkam, kas nav saistīts ar saimniecisko darbību, turpmāk tekstā – PIRCĒJS; 
  2. b) Liepajniekiem plus ir maksasdigitālā satura pakalpojums, tajā skaitā raksti, fotogrāfijas, kas tiek īpaši veidots, atlasīts un publicēts VIETNĒ ar norādi ”plus” , un kura abonementu PIRCĒJS  ir tiesīgs iegādāties, turpmāk tekstā – PAKALPOJUMS,
  3. PAKALPOJUMA TERMIŅŠ UN CENA

 PAKALPOJUMA abonements ir fiksēta termiņa – 4 (četru) nedēļu PAKALPOJUMA lietošanas atļauja par  cenu  – EUR 1.99 (viens euro un 99 centi). PAKALPOJUMA abonementa maksā ietverts pievienotās vērtības nodoklis (PVN) 21% apmērā. PAKALPOJUMA abonementa cenu KV var mainīt bez iepriekšēja brīdinājuma (izmaiņas neattiecas uz jau apmaksāto PAKALPOJUMA termiņu), par to PIRCĒJAM paziņojot ne vēlāk kā 30 dienas pirms jaunās cenas stāšanās spēkā . KV un PIRCĒJS  piekrīt, ka izmaiņas PAKALPOJUMA cenā tiek piemērotas jaunajam periodam, noslēdzoties iepriekš apmaksātajam PAKALPOJUMA abonementa termiņam. 

  1. PAKALPOJUMA IEGĀDE UN NORĒĶINI 

Šajā Līguma sadaļā tiek aprakstīta PAKALPOJUMA iegādes kārtība un samaksa par PAKALPOJUMA  abonementa iegādi. 

2.1. PAKALPOJUMU Pircējs var iegādāties tikai pēc reģistrēšanās VIETNĒ. Lai iegādātos PAKALPOJUMA abonementu, Pircējam jāizvēlas tā apmaksas veids, ievadot KV pieprasīto informāciju. Ar šī līguma akceptu PIRCĒJS apliecina, ka ir nepārprotami sapratis, ka PAKALPOJUMA  abonementa iegāde ir maksas pakalpojums, kā arī  ir iepazinies ar šī Līguma saturu. 

2.2. PAKALPOJUMA  abonementu PIRCĒJS  iegādājas, izmantojot norēķinu karti vai ar SMS (maksa tiks iekļauta PIRCĒJA mobilā sakaru pakalpojumu sniedzēja rēķinā), un tas tiek noformēts kā regulārs maksājums, tā termiņam automātiski pagarinoties uz nākamo fiksēto 4 (četru) nedēļu termiņu, un samaksu  par PAKALPOJUMA abonementu automātiski ieskaitot KV bankas kontā, līdz brīdim, kad PIRCĒJS izvēlēsies pārtraukt PAKALPOJUMA abonementa pirkšanu VIETNĒ, reģistrētajā profilā aktivizējot PĀRTRAUKT ABONĒŠANU.

  1. ATTEIKUMA TIESĪBAS 

Šī Līguma ietvaros KV sniedz pakalpojumu, kas atbilst digitālā satura priekšapmaksas pakalpojumam tiešsaitē (digitālā satura kā e-publikāciju piegāde, kas netiek piegādāta patstāvīgā datu nesējā), pieejams pēc pieprasījuma un tā piegāde tiek uzsākta ar PAKALPOJUMA  abonementa apmaksas brīdi, kurā automātiski PAKALPOJUMA abonements tiek aktivizēts. PIRCĒJS  piekrīt, ka ar PAKALPOJUMA  aktivizēšanas brīdi tiek uzsākta PAKALPOJUMA lietošana, līdz ar to PIRCĒJS atsakās no 14 dienu atteikuma tiesībām un samaksātās summas atmaksas, pamatojoties uz MK 20.05.2014. noteikumu Nr.255 ”Noteikumi par distances līgumu” 22.13.punkta noteikumiem.

  1. LĪDZĒJU ATBILDĪBA

LĪDZĒJS neatbild par otra LĪDZĒJA saistībām pret trešām pusēm, ja tādas veidojas saistībā ar šī līguma realizāciju. LĪDZĒJIi vienojas, ja kāds no tiem nepilda savus pienākumus saskaņā ar Līgumu Force majeure apstākļu dēļ, tas ir atbrīvojams no atbildības par Līguma neizpildi vispār vai Līguma pienācīgu neizpildi. Ar Force majeure tiek saprasti jebkādi no LĪDZĒJA gribas neatkarīgi apstākļi (ja LĪDZĒJS  ir rīkojies saprātīgi un godīgi), kuru rezultātā nav bijis iespējams izpildīt pienācīgi vai izpildīt vispār saistības un ja šos apstākļus nebija iespējams paredzēt ne vien attiecīgajam LĪDZĒJAM, bet jebkurai citai personai, kas darbojas vai darbotos attiecīgā LĪDZĒJA nozarē, kā arī, ja šos apstākļus nebija iespējams novērst ar saprātīgiem un godīgiem paņēmieniem.

  1. KONFIDENCIALITĀTE 

Visa informācija, kas nav publiski pieejama un ko kāds no LĪDZĒJIEM sniedz viens otram Līguma izpildes laikā vai tā atklājas pildot darba pienākumus, tajā skaitā informācija par finanšu stāvokli, izmantotām tehnoloģijām un datorprogrammām, PAKALPOJUMA un VIETNES attīstības plāniem, tiek atzīta un uzskatīta par konfidenciālu. 

Par konfidenciālu netiek uzskatīta šāda informācija, ja pirms tās iegūšanas, tāda jau bija otra LĪDZĒJA rīcībā, vai tā bija publiski vispārzināma, un, ja šādas informācijas  saņemšanas brīdī, uz to nebija attiecināts konfidencialitātes nosacījums; 

  1. AUTORTIESĪBAS

 Šī Līguma ietvaros KV piešķir PIRCĒJAM  vispārējo licenci PAKALPOJUMAM. PIRCĒJAM aizliegts izmantot PAKALPOJUMA laikā pieejamo digitālo saturu darbībām, kuras neparedz šis līgums, t.sk., kopēt, pavairot, publicēt vai kā savādāk to izmantot  bez KV rakstveida piekrišanas un pretēji Autortiesību likuma tiesību normu prasībām. KV garantē, ka ar visām digitālā satura platformas liepajniekiem plus veidošanā iesaistītām personām ir noslēgts līgums, saskaņā ar kuru autortiesības uz PAKALPOJUMĀ pieejamo digitālo saturu un tā platformas risinājumiem pieder KV un tam nav zināma neviena trešā persona, kura varētu šīs KV tiesības apstrīdēt, kā arī likt šķēršļus PAKALPOJUMA izmantošanai un/vai izplatīšanai.

  1. DATU APSTRĀDE

 LĪDZĒJI piekrīt, ka katrs LĪDZĒJS kā datu apstrādes pārzinis un personas datu operators šā Līguma darbības laikā manuāli un/vai elektroniski apstrādā (ieskaitot datu vākšanu, reģistrēšanu, ievadīšanu, glabāšanu, pārveidošanu, izmantošanu, nodošanu, pārraidīšanu, bloķēšanu vai dzēšanu) no otra LĪDZĒJA saņemtus datus, tikai ciktāl tas ir nepieciešams un izriet no noslēgtā Līguma. Datu apstrādes mērķis un nolūks: līguma slēgšana, rēķinu sagatavošana un nosūtīšana, maksājumu pārvaldīšana, savstarpējā saziņa un sadarbības nodrošināšana, efektīvu KV pārvaldības procesu nodrošināšana, biznesa plānošana un analīze, pretenziju un/vai pieteikumu izskatīšana un apstrāde, jaunumu izsūtīšana ciktāl tas ir nepieciešams un izriet no noslēgtā Līguma. KV ievēro PIRCĒJA norādījumus, lieto nepieciešamos tehniskos līdzekļus un veic organizatoriskos pasākumus, lai aizsargātu fizisko personu datus un novērstu to nelikumīgu apstrādi. Personas dati tiks glabāti elektroniskā formā visā Līguma darbības laikā, kā arī piemērojamajos normatīvajos aktos noteiktajā noilguma termiņā, kura ietvaros var tikt iesniegtas sūdzības, celtas prasības un ierosināti līdzīgi procesi. LĪDZĒJS var nodot otra LĪDZĒJA personas datus piesaistītajiem apstrādātājiem, kuri šī līguma ietvaros sniedz grāmatvedības, juridiskos, IT vai cita līdzīga veida pakalpojumus. Noslēdzot Līgumu, PIRCĒJS piekrīt datu apstrādei, atjaunošanai un uzglabāšanai, identifikācijai, informācijas nosūtīšanai par PAKALPOJUMA izmaiņām un piedāvājumiem utml. PIRCĒJS, kurš šī Līguma ietvaros ir patērētājs, ir tiesīgs pieprasīt KV bez maksas izsniegt tā rīcībā esošo informāciju par PIRCĒJA personas datiem, ir tiesīgs pieprasīt to labošanu vai dzēšanu, kā arī nepieciešamības gadījumā ir tiesīgs atsaukt savu iepriekš izsniegto piekrišanu personas datu apstrādei. Šajā sadaļā noteiktie pienākumi ir spēkā neierobežotu laiku un paliek spēkā arī tad, ja kāds no LĪDZĒJIEM vienpusēji atkāpjas no Līguma, vai ja Līgums izbeidzas citādi.

  1. CITI NOTEIKUMI

 Šis Līgums stājās spēkā, PIRCĒJAM veicot PAKALPOJUMA abonementa pirkumu VIETNĒ, piekrītot tā noteikumiem un samaksājot abonementa maksu. Līgums tiek noslēgts uz nenoteiktu laiku un ir spēkā līdz uzņemto saistību izpildei. Tāpat PIRCĒJS ir tiesīgs atteikties no PAKALPOJUMA abonementa, veicot atbilstošas izmaiņas VIETNĒ. Atteikums šajā gadījumā attiecas uz turpmāko abonēšanas periodu, par kuru PIRCĒJS nav veicis samaksu un/vai neplāno to darīt. Jebkuru strīdu starp LĪDZĒJIEM, kas izriet no šī Līguma, LĪDZĒJI apņemas risināt pārrunu ceļā. Ja nav izdevies atrisināt strīdu bez tiesas starpniecības, strīds tiek izskatīts Latvijas Republikas tiesā.

Seko mums

Autorizēties

Reģistrēties

Klikšķini šeit, lai izvēlētos attēlu vai arī velc attēla failus un novieto tos šeit.

Spied šeit, lai izvēlētos attēlu.

Attēlam jābūt JPG formātā, max 10MB.

Reģistrēties

Lai pabeigtu reģistrēšanos, doties uz savu e-pastu un apstiprini savu e-pasta adresi!

Aizmirsu paroli

PALĪDZĒT IR VIEGLI!

Atslēdz reklāmu bloķētāju

Portāls liepajniekiem.lv jums piedāvā svarīgāko informāciju bez maksas. Taču žurnālistu darbam nepieciešami līdzekļi, ko spēj nodrošināt reklāma. Priecāsimies, ja atslēgsi savu reklāmu bloķēšanas programmu.

Kā atslēgt reklāmu bloķētāju

Pārlūka labajā pusē blakus adreses laukam ir bloķētāja ikoniņa.

Tā var būt kāda no šīm:

Uzklikšķini uz tās un atkarībā no bloķētāja veida spied uz:
- "Don`t run on pages on this site"
vai
- "Enabled on this site"
vai
spied uz