Trešdiena, 1. aprīlis Dagne, Dagnis

Pulkvedi Oskaru Kalpaku neaizmirst

Pulkvedi Oskaru Kalpaku neaizmirst
Foto: Egons Zīverts
09.03.2020 07:00

"Kurzemes Vārds"

Piektdienas pēcpusdienā Ziemeļu kapos notika pirmajam Latvijas bruņoto spēku komandierim Oskaram Kalpakam veltītais tradicionālais piemiņas pasākums. Godināšana notiek ik gadu 6. martā, dienā, kad Skrundas–Saldus ceļa apkaimē gāja bojā vairāki Latvijas armijas virsnieki un kareivji, tostarp arī bataljona komandieris pulkvedis O. Kalpaks.

Pasākumā piedalījās nacionāli patriotisko organizāciju pārstāvji, skolu jaunatne, Liepājas garnizona karavīri un citi interesenti. “Mēs labprāt nācām uz šo pasākumu, jo mācāmies devītajā klasē, un, tā kā tuvojas eksāmeni, gribējās uzzināt ko vairāk par vēsturi,” pastāsta kāda skolniece no Liepājas Liedaga vidusskolas.

Liepājas domes priekšsēdētājs Jānis Vilnītis svinīgo pasākumu atklāja ar uzrunu par tautas varoņiem, par to godināšanu, liekot uzsvaru uz tādām vērtībām kā iedvesma un ticība saviem spēkiem, savai zemei. Sanākušos uzrunāja arī Jūras spēku Mācību centra komandieris komandkapteinis Artis Guzlēns, Jūras spēku kapelāns kapteiņleitnants Dāvids Šterns un nacionāli patriotisko organizāciju koordinators Juris Raķis. Ar ziediem un Latvijas valsts karodziņiem jaunsargi veidoja goda aleju līdz pasākuma vietai, kā arī turēja triju sabiedroto valstu – ASV, Francijas un Lielbritānijas – karogus.

Pasākumu rīkoja Liepājas muzejs sadarbībā ar Liepājas garnizonu. Par muzikālo noformējumu rūpējās mūziķu trio: Aleksandrs Krasavins, Einārs Skudra un Mārtiņš Petrovs. Dzejā un patriotiskos vārdos pasākumu ietērpa vadītāji Ainars Krūms un Diāna Zuļģe.

Foto galerija

Autorizēties

Reģistrēties

Klikšķini šeit, lai izvēlētos attēlu vai arī velc attēla failus un novieto tos šeit.

Spied šeit, lai izvēlētos attēlu.

Attēlam jābūt JPG formātā, max 10MB.

Aizmirsu paroli